Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
38.525
Cevap
315
Favori
3.135.799
Tıklama
Giriş
      3697 Mesaj
      05 Nisan 2012 00:11:11
      quote:

Orijinalden alıntı: bayer33

iyi akşamlar arkadaşlar...

1 haftadır klima alacam herkes kafamı karıştırdı... :)))

siz degerli,bilgili arkadaşlarıma sorarak yardımınızı istiyorum özeliklle kocausta dan...

18000 lik oturma odama,maxx 2000tl lik bir klima.sogutma ve ısıtma olarak,AKDENİZ DE YASIYORUM.SAGLAM bir model önermenizi istiyorum???

bana söylenenler
      ALARKO FLAİR
      RUBENİS
      AUER
      AİRFEL TURKUAZ GOLD
      LG JET COOL
      BAYMAK ELİTE

BU MODEL DISINDADA VARSA TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR. VALLA HEMEN GİDİP ALACAM :)

Auer ve Airfel Turkuaz gold Airfel ürünleri, F/P olarak şu an piyasadaki en iyiler sayılabilir.
      Ülkenin konusunda en ciddi 2 firmasından biri; diğeri de Alarko. Bunlar burada da üretim yapan ciddi firmalar.

Auer biraz daha ucuz modeli, Turkuaz Gold o markanın kafa markası.
      İkisi arasında genelde farklar daha çok dış malzeme kalitesinde, sessizlikte falan.
      Asıl komponentte çok büyük fark var diyemeyiz.

Düz tip düşünülürse cepteki paraya göre bunlardan birini seçmek iyi olur.

Rubenis, Midea üretimi gene orta kalite alet; Çin mallarının çöp olmayan normal üretimlerinden, alınabilir.

Baymak, pazarlamacı bir şirket, duruma göre nerede işine gelirse orada klima ürettirip satıyor.

Listenizdeki Alarko'nun XPower Gold serileri fiyatına göre oldukça iyi olan 1. sınıf inverter klimalar, biraz bütçeyi zorlayıp bunun 50'liğini alırsanız çok rahat edersiniz.

Siz zaten alınacak makinaları bulmuşsunuz, daha fazla marka ile kafa karıştırmaya gerek yok.

Profili gizli olan özel mesaj atmasın.

• Onbaşı
      15 Mesaj
      05 Nisan 2012 11:47:15
      klima konusunda tavsiyelerinizi okudum güzel anlaşılır bilgiler vermişsiniz fakat yinede bir sorum olacak.
      oturma odam 20-22 m2 bina yeni ,ısı yalıtımı iyi, batı cephesine bakıyor. düşüncem 12000 btu bir klima almak. kombi ile ısınıyoruz kışın klimayı kullanırmıyız bilmiyorum. genelde burada inventer klimaları ısıtmada kullanılacaksa alınmasını önermişsiniz inventer klimaların en büyük özelliği tüketim sarfiyatı değil mi? yani normal bir klima alıp soğutma olarak kullansak inventer klimaya göre dahamı çok elektrik sarfiyatı meydana gelir? klima ile ısınmak doğalgaza göre mantıklımı bilmiyorum. istanbulda zaten en fazla 1-2 ay sürede bunaltıcı bir hava oluyor son yıllara bakıldığında en fazla 1 ay bir bunaltıcı hava oluyor. ben daha çok o dönemler için düşünüyorum. şu an maddi yönden çok pahalı birşey alacak gücüm yok. 1,5 aylık kızım var onun tedavisi var inşallah olmaz ama olursa yazın alçı ile geçirecek o sıcaklarda alçıda pişmesin istiyorum.
      bana 12000 btu klima yeter mi?
      normal bir klima olarak tavsiye edeceğiniz klima hangisi olur?
      inventer olursa hangisini tavsiye edersiniz?

Airfel AS12-0933/INV 12.000 İnverter Klima nasıl?

şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

• Yarbay
      3697 Mesaj
      05 Nisan 2012 13:50:37
      quote:

Orijinalden alıntı: diver77

klima konusunda tavsiyelerinizi okudum güzel anlaşılır bilgiler vermişsiniz fakat yinede bir sorum olacak.
      oturma odam 20-22 m2 bina yeni ,ısı yalıtımı iyi, batı cephesine bakıyor. düşüncem 12000 btu bir klima almak. kombi ile ısınıyoruz kışın klimayı kullanırmıyız bilmiyorum. genelde burada inventer klimaları ısıtmada kullanılacaksa alınmasını önermişsiniz inventer klimaların en büyük özelliği tüketim sarfiyatı değil mi? yani normal bir klima alıp soğutma olarak kullansak inventer klimaya göre dahamı çok elektrik sarfiyatı meydana gelir? klima ile ısınmak doğalgaza göre mantıklımı bilmiyorum. istanbulda zaten en fazla 1-2 ay sürede bunaltıcı bir hava oluyor son yıllara bakıldığında en fazla 1 ay bir bunaltıcı hava oluyor. ben daha çok o dönemler için düşünüyorum. şu an maddi yönden çok pahalı birşey alacak gücüm yok. 1,5 aylık kızım var onun tedavisi var inşallah olmaz ama olursa yazın alçı ile geçirecek o sıcaklarda alçıda pişmesin istiyorum.
      bana 12000 btu klima yeter mi?
      normal bir klima olarak tavsiye edeceğiniz klima hangisi olur?
      inventer olursa hangisini tavsiye edersiniz?

Airfel AS12-0933/INV 12.000 İnverter Klima nasıl?

şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Kızınızın gün evvel şifa bulmasını dilerim.
      İnverter klima sadece ısıtmada değil soğutma da daha iyi; ancak özelliklerinden tam yararlanma ısınmada olabildiği için öyle diyoruz; malum fiyatları diğer tipe göre oldukça farklı.
      Sarfiyat olarak inverterler (markasına-teknolojisine ve kapasite seçimine bağlı olarak) düz A sınıflara oranla %10-30 arası daha az tüketebilir.

Tarifinize göre sizin mekana 12 bin BTU kapasiteli bir alet uygun olur.

Soğutma işini her klima yapar, kalite/marka farkı ısıtmada ortaya çıkar.

Bu durumda, satınalma ve servis olarak size avantajlı bir markanın uygun kapasitede bir ürününü alacaksınız.

Genelde ucuz ürünler daha gürültülü olur, malzeme kalitesi düşük olduğu için sorun çıkarma ve ömür durumları kötüdür; ama soğutur mu, soğutur.

Bu aralar F/P ve kalite olarak Airfel üretimi Auer'ler iyi.
      Genelde Airfel, ülkenin ciddi üretici bir firması, ancak bazı yerlerde kötü servisleri olabiliyor.

Sorduğunuz Airfel inverter, ödenen paranın hakkını veren bir alettir.
      Daha konforlu/sessiz/verimli olarak, Alarko-Carrier XPower serisini öneriyorum, denenmiş ve kaliteli aletler.
      Geçen yıl piyasaya çıkan Samsung'un inverterleri teknik veri olarak güzel ve hesaplı görünüyor; bazı yerlerde çalışmasını gördüğümde hoşuma gitti ama pratikteki tüketimini falan ölçerek görmüş değilim, ve henüz eskimiş malların ne duruma gelebildiğini göremedik.

Bunlar dışında Daikin, Mitsubishi(ler), Zibro, Toshiba, Fujitsu-General markalarının da üst kalite ürünleri var.
      Ama fiyatlar yüksekçe, bazılarında müzmin servis sorunları sözkonusu.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      05 Nisan 2012 16:32:52
      arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce ofise aldığımız klimamızı satıyorum. Herhangi bir problemi yok inverter serisi bir klimadir.

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-split-tipi-klimalar-inverter-12062-Klima.html

arçelikte nakit fiyatı şuanda 1550 tl dir. Ben 1000 tl istiyorum.

satma nedenim havaların artık güzelleşmesi ile ofisi ısıtmak zorunda kalmamamızdır:) A sınıfı klimaların avantajı ısıtma konusundaki başarıları ve elektrikteki tasarruf bildiğiniz gibi.. isteyen olursa yardımcı olabilirim. Bonus kartla 1100 tl ye 12 ay taksitle verebilirim ilk ödemenizi de ağustosa ertelerim.
    • Yarbay
      3697 Mesaj
      05 Nisan 2012 17:52:42
      quote:

Orijinalden alıntı: StephenSaunders

arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce ofise aldığımız klimamızı satıyorum. Herhangi bir problemi yok inverter serisi bir klimadir.

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-split-tipi-klimalar-inverter-12062-Klima.html

arçelikte nakit fiyatı şuanda 1550 tl dir. Ben 1000 tl istiyorum.

satma nedenim havaların artık güzelleşmesi ile ofisi ısıtmak zorunda kalmamamızdır:) A sınıfı klimaların avantajı ısıtma konusundaki başarıları ve elektrikteki tasarruf bildiğiniz gibi.. isteyen olursa yardımcı olabilirim. Bonus kartla 1100 tl ye 12 ay taksitle verebilirim ilk ödemenizi de ağustosa ertelerim.

Düzgün şekilde söküldüyse, ve 70-80 lira gibi bir ücretle de tekrar kurdurulabileceğine göre oldukça hesaplı olur
      |
      |

05 Nisan 2012 18:05:31
      aynen oyle:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StephenSaunders -- 5 Nisan 2012; 18:06:42 >
      |
      |
    • Onbaşı
      18 Mesaj
      05 Nisan 2012 21:13:23
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

iyi akşamlar arkadaşlar...

1 haftadır klima alacam herkes kafamı karıştırdı... :)))

siz degerli,bilgili arkadaşlarıma sorarak yardımınızı istiyorum özeliklle kocausta dan...

18000 lik oturma odama,maxx 2000tl lik bir klima.sogutma ve ısıtma olarak,AKDENİZ DE YASIYORUM.SAGLAM bir model önermenizi istiyorum???

bana söylenenler
      ALARKO FLAİR
      RUBENİS
      AUER
      AİRFEL TURKUAZ GOLD
      LG JET COOL
      BAYMAK ELİTE

BU MODEL DISINDADA VARSA TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR. VALLA HEMEN GİDİP ALACAM :)

Auer ve Airfel Turkuaz gold Airfel ürünleri, F/P olarak şu an piyasadaki en iyiler sayılabilir.
      Ülkenin konusunda en ciddi 2 firmasından biri; diğeri de Alarko. Bunlar burada da üretim yapan ciddi firmalar.

Auer biraz daha ucuz modeli, Turkuaz Gold o markanın kafa markası.
      İkisi arasında genelde farklar daha çok dış malzeme kalitesinde, sessizlikte falan.
      Asıl komponentte çok büyük fark var diyemeyiz.

Düz tip düşünülürse cepteki paraya göre bunlardan birini seçmek iyi olur.

Rubenis, Midea üretimi gene orta kalite alet; Çin mallarının çöp olmayan normal üretimlerinden, alınabilir.

Baymak, pazarlamacı bir şirket, duruma göre nerede işine gelirse orada klima ürettirip satıyor.

Listenizdeki Alarko'nun XPower Gold serileri fiyatına göre oldukça iyi olan 1. sınıf inverter klimalar, biraz bütçeyi zorlayıp bunun 50'liğini alırsanız çok rahat edersiniz.

Siz zaten alınacak makinaları bulmuşsunuz, daha fazla marka ile kafa karıştırmaya gerek yok.

kocausta bilgilerin için cok cok teşekkür ederim.bugün hem auer hem rubenis hemde airfel ile konustum.

RUBENİS 18000 BTU 1,250 TL

AUER 18000 BTU 1300 TL
      AUER 22000 BTU 1680 TL

AİRFEL TURKUAZ GOLD 18OOO BTU 1900 TL OLARAK FİYAT ALDIM.YALNIZ BÜTÜN MEMLEKETTE AUER SATAN BİRYER BULAMADIM BULAMIYORUMDA.İNTERNETTEDE YOK ACABA NEREDEN ALABİLRİİM???
      |
      |

bayer

• Yarbay
      3697 Mesaj
      05 Nisan 2012 22:10:48

• Onbaşı
      18 Mesaj
      05 Nisan 2012 23:44:26
      quote:

bayer33

Burada satılıyor:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag18-0929r2-r410a-klima-fiyati,748360.html

ustam eyvallah cok saolda bu site nasıl güvenilirmi bilmiyoruzki???media markt a gittim 12000 btu kalmıs olmadı bekliyecegiz...

bayer
    • Yarbay
      3697 Mesaj
      06 Nisan 2012 00:37:50
      quote:

quote:

bayer33

Burada satılıyor:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag18-0929r2-r410a-klima-fiyati,748360.html

ustam eyvallah cok saolda bu site nasıl güvenilirmi bilmiyoruzki???media markt a gittim 12000 btu kalmıs olmadı bekliyecegiz...

Buradan birçok kişi alışveriş yaptı, çok seri çalışan iyi bir dükkan olduğunu yazdılardı, eski sayfalardan bakarsanız görürsünüz zaten:

http://www.idealesya.com/urun/auer-maximax-ag18-0929-r2-r410a-duvar-tipi-klima.aspx?ref=akakce&v=1.63.8

• Onbaşı
      18 Mesaj
      06 Nisan 2012 01:13:29
      quote:

quote:

quote:

bayer33

Burada satılıyor:

Buradan birçok kişi alışveriş yaptı, çok seri çalışan iyi bir dükkan olduğunu yazdılardı, eski sayfalardan bakarsanız görürsünüz zaten:

http://www.idealesya.com/urun/auer-maximax-ag18-0929-r2-r410a-duvar-tipi-klima.aspx?ref=akakce&v=1.63.8

tamam ustam cok cok tesekkürler.ben bu klimayı alıyorum buradan o zmn kargo dahil.1308 tl oluyor.ilerleyen günlerde yine yazarım durumları
      |
      |

bayer

06 Nisan 2012 20:37:14
      Arkadaşlar sormadna önce elimden geldiğince okumaya çalıştım ancak 264 sayfa ve beynim sulandı. Biliyorum ki burada işin uzmanları oluyor.

Sizden ricam şu 12000 lik klima alacağım. Mitsubishi v.s. ye bütçem yetmiyor.

Bosch mu alsam, samsung mu kararsız kaldım veya sizin bir öneriniz olur mu bu iki modelden vazgeç bunu al diye...:/ Şimdiden teşekkür ederim.

• Yarbay
      3697 Mesaj
      06 Nisan 2012 23:30:35
      quote:

Orijinalden alıntı: white3535

Arkadaşlar sormadna önce elimden geldiğince okumaya çalıştım ancak 264 sayfa ve beynim sulandı. Biliyorum ki burada işin uzmanları oluyor.

Bosch mu alsam, samsung mu kararsız kaldım veya sizin bir öneriniz olur mu bu iki modelden vazgeç bunu al diye...:/ Şimdiden teşekkür ederim.

En azından bütçeyi yazsaydınız.

06 Nisan 2012 23:43:49
      quote:

quote:

En azından bütçeyi yazsaydınız.

1300 e kadar çıkabilirim.

bu fiyata demirdöküm inverter da alabiliyorum ancak internette demirdökümü baya yerin dibine somuşlar korktum :))

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi white3535 -- 6 Nisan 2012; 23:46:22 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      741 Mesaj
      07 Nisan 2012 01:14:31
      havalar ısınıyor. sadece soğutma amacıyla iyi yalıtımlı, ara kat, 25-30 m2 ve 15-20 m2 odalara 2 adet klima lazım. ne önerirsiniz? yer; izmir. günde ortalama 4-8 saat çalışacak. fiyat açısından, klimaları yaz gelmeden almak daha mantıklı mıdır?

07 Nisan 2012 02:07:04
      Genel yorumlardan demirdöküm, samsung u eledim.

İki model bıraktım geriye siemens mi bosch mu :))

• Onbaşı
      15 Mesaj
      07 Nisan 2012 10:42:51
      kocausta arkadaşımızın yardımları için çok teşekkür ederim! kafamda iki klima kaldı ya en ucuzuna kaçıp auer 12000 btu alacağım yada Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold ama arada epey bir fiyat farkı var! bu farka değecek kadar değer mi? tasararruf yönünden, kalite yönünden, kullanış yönünden vs vs..
    • Yarbay
      3697 Mesaj
      07 Nisan 2012 12:33:56
      quote:

Orijinalden alıntı: diver77

kocausta arkadaşımızın yardımları için çok teşekkür ederim! kafamda iki klima kaldı ya en ucuzuna kaçıp auer 12000 btu alacağım yada Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold ama arada epey bir fiyat farkı var! bu farka değecek kadar değer mi? tasararruf yönünden, kalite yönünden, kullanış yönünden vs vs..

Tasarruf yönünden değmez, çünkü ikisinin arasındaki fiyat farkı, tüketim farkı ile kapanmaz kolayla.

Ama konfor, sessizlik olarak arada çok büyük fark var; bir yerde kişisel tercih/bütçe meselesi.
      Kullanım ömrü olarak ta inverter daha uzun olacaktır.
      |
      |

• Yarbay
      3697 Mesaj
      07 Nisan 2012 12:36:18
      quote:

Genel yorumlardan demirdöküm, samsung u eledim.

İki model bıraktım geriye siemens mi bosch mu :))

İkisi de tıpatıp aynı mallardır
      |
      |

• Yarbay
      2395 Mesaj
      07 Nisan 2012 22:31:02
      quote:

Birol'un oralarda da tanıdığı meslektaşları vardır, bir sorun derim.

Malesef Birol bey cevap vermedi.Aramaya devam.

Hızlı Cevap

Reklamlar
SEO
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
web tasarım,web design
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.