Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (770. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.071
Cevap
696
Favori
4.415.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 768769770771772
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: tansu8285

iyi günler herkese..benim bir ricam var siz ustalardan. yakında klima almak istiyorum ve değerli önerilerinizi bekliyorum. izmirde arakat evimin salonuna klima düşünüyorum. evim güney cephe 110 m2 salon ise 25-27 m2. dogalgaz kombisi ile ısınıyorum fakat salonda petekten randıman alınamıyor bu sebeble hem ısıtması hem soğutma bakımından iyi bir klima olmalı. fiyat aralığım ise 2000-2500 arası ama bu rakamlar biraz esnek olabilir. ayrıca inverterlı olsa daha iyi olur herhalde. bu arada yakında eve bebek gelicek inş. ona da uygun olmalı filtre ve iyonizer açıdan. çok karışık oldu sanırım kusura bakmayın degerli yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürlerrr

Bunlara bakın:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-klima-fiyati,449082.html

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tansu8285

iyi günler herkese..benim bir ricam var siz ustalardan. yakında klima almak istiyorum ve değerli önerilerinizi bekliyorum. izmirde arakat evimin salonuna klima düşünüyorum. evim güney cephe 110 m2 salon ise 25-27 m2. dogalgaz kombisi ile ısınıyorum fakat salonda petekten randıman alınamıyor bu sebeble hem ısıtması hem soğutma bakımından iyi bir klima olmalı. fiyat aralığım ise 2000-2500 arası ama bu rakamlar biraz esnek olabilir. ayrıca inverterlı olsa daha iyi olur herhalde. bu arada yakında eve bebek gelicek inş. ona da uygun olmalı filtre ve iyonizer açıdan. çok karışık oldu sanırım kusura bakmayın degerli yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürlerrr

Bunlara bakın:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-klima-fiyati,449082.html

başka tavsiye edebileceğiniz klima var mı? hitachiler nasıl sizce???
  • Hitachi'ler güzel klima, ama servisi milleti bezdirmiş.
  • Ben artık direk R22 Gazı veriyorum

Hitac lar ise ısıtma şampiyonudurlar biraz seslidir ama!

Servis/Satış işini bilmem,bizim Pıhlı ta biraktı artık bunu,her nedense artık?? Birol bilir belki!

Hitac için IPI/İzmir var birde bildiğim kadarıyla "Alternatif Klima" var ama bunlarda anladığım
    kadarıyla Ev tipi Split işini sermişler ve Fujitsu gibi VFR ye yönelmişler!

valla bu sene tam GREE zamanıydı ama herifler bu işi kapattılar,şuanda yine Koçtaş ta olsaydı
    ve bu fiyatlar ile satışta tavan yapardı!

Yeni parti GREE lerKoçtaş ta bitenler>>>(9/11/17/21 likler)daha sessiz(İç/Dış) ve birazda
    daha performanslı
  • İklimsa Mitsubishi lerin hyper dizayn serilerini bu aydan itibaren satmaya başladı.Önceleri sadece Airfel de olan hyper dizaynlar şimdi de iklimsa da uçuk fiyata 18.000 BTU fiyatı 5256 TL iklimsada. İklimsadaki değerler ile airfeldeki değerler farklı yine eurovent te karışıklık olmuş galiba..

İklimsadaki değerler soğutma:17.060 (3.753 - 19.789)
    ısıtma :20.472 (2.047 - 26.272)

Airfel de ise soğutma:17.060 (2.388 - 21.154)
    ısıtma :20.470 (2.388 - 30.026)
    Örneğin airfel de ısıtma 30.026 seviyelerinde, iklimsa da 26.272 lerde nasıl oluyor bu teknik veriler..5256 tl değmez almaya ..

http://www.iklimsa.com/iklimsa/FiyatListe/fiyatlisteleri/Perakende%20rac.01-11-2011.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 18 Mart 2012; 1:28:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

İklimsa Mitsubishi lerin hyper dizayn serilerini bu aydan itibaren satmaya başladı.Önceleri sadece Airfel de olan hyper dizaynlar şimdi de iklimsa da uçuk fiyata 18.000 BTU fiyatı 5256 TL iklimsada. İklimsadaki değerler ile airfeldeki değerler farklı yine eurovent te karışıklık olmuş galiba..

Örneğin airfel de ısıtma 30.026 seviyelerinde, iklimsa da 26.272 lerde nasıl oluyor bu teknik veriler..5256 tl değmez almaya ..

http://www.iklimsa.com/iklimsa/FiyatListe/fiyatlisteleri/Perakende%20rac.01-11-2011.pdf

9 köylü ile kocausta duymasın senin klima pakistanlı demeye başlar

hele kocausta bu paraya araba bile almaz

tamam bu gece bu saatte biraz kaşındım galiba ,gündüz ilk işleri beni hırpalamak olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

İklimsa Mitsubishi lerin hyper dizayn serilerini bu aydan itibaren satmaya başladı.Önceleri sadece Airfel de olan hyper dizaynlar şimdi de iklimsa da uçuk fiyata 18.000 BTU fiyatı 5256 TL iklimsada. İklimsadaki değerler ile airfeldeki değerler farklı yine eurovent te karışıklık olmuş galiba..

9 köylü ile kocausta duymasın senin klima pakistanlı demeye başlar

hele kocausta bu paraya araba bile almaz

tamam bu gece bu saatte biraz kaşındım galiba ,gündüz ilk işleri beni hırpalamak olacak

hiç vaktim yok sorry. ben sadece popüler serisini pakistan malı olarak biliyorum bak videoda bile var pakistanda üretilmiş işte kota yenilenince bakarsınız ben gittim.
    http://www.youtube.com/watch?v=mf35I9vujZo
  • burdada fabrik pakistan yazıyor. manufactured vs fabrique felan bir kaç dilde belirtmişler hepsinde made in pakistan yazıyor işte belge.
    http://www.youtube.com/watch?v=MZhejTgGNxs
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

burdada fabrik pakistan yazıyor. manufactured vs fabrique felan bir kaç dilde belirtmişler hepsinde made in pakistan yazıyor işte belge.
    http://www.youtube.com/watch?v=MZhejTgGNxs

senin cihazlar ne malı peki

tabi tabi oricinal japan demi ,sen önce kendi hoplayan zıplayan klimalarına bir jokey bul
  • Bir sorum var :)

İzmir de batı cephe 10,5 m2 arakat alüminyum tek cam (berbat durumda) bir odaya zibro 6534 yada muadili airfel AS12-0933/INV takılsa nasıl olur ? Minimum kapasitelerinin çok düşük olması sebebiyle sorun olmaz diye tahmin ediyorum. Isınması çok problem olmazda burda esas problem soğutma. Boyutu büyük istememin sebebi klimanın taşınması gerekir belki, gittiği yerde de normal oturma odasında kullanılabilmesi açısından. Fiyat farklarının fazla olmayışı ve daha verimli çalışabileceğini düşündüğüm için böyle bir şey aklıma geldi. Kısa vadede değil düşüncem ama kısmetse bu yaz için böyle bir niyetim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter87

Bir sorum var :)

İzmir de batı cephe 10,5 m2 arakat alüminyum tek cam (berbat durumda) bir odaya zibro 6534 yada muadili airfel AS12-0933/INV takılsa nasıl olur ? Minimum kapasitelerinin çok düşük olması sebebiyle sorun olmaz diye tahmin ediyorum. Isınması çok problem olmazda burda esas problem soğutma. Boyutu büyük istememin sebebi klimanın taşınması gerekir belki, gittiği yerde de normal oturma odasında kullanılabilmesi açısından. Fiyat farklarının fazla olmayışı ve daha verimli çalışabileceğini düşündüğüm için böyle bir şey aklıma geldi. Kısa vadede değil düşüncem ama kısmetse bu yaz için böyle bir niyetim var.

daha önceleri bu konuyu açıklamıştık , olmaz ,neden olmaz tekrar söyleyeyim ;

klima işi malesef tv. ç.makinası gibi değil , ve odaya uygun olmayan kapasiteli cihazlar çok sorun oluyor

ben 16 m2 yerde dahi kullanırken kapıyı aralamam gerekiyor yoksa inverter özelliği tam olmuyor ,üstelik 10 m2 yerde sesi de rahrasız edebilir

çok küçük odalarda ve yatak odalarında ses db.si az olan seçilmelidir yoksa rahatsızlık verir ayrıca üflemesi fazla olacağından mutlaka rahatsız olursunuz

sizin odanıza en fazla 9000 btu kapasitede cihaz iyi olur hatta bu bile biraz rahatsızlık verebilir
  • quote:

quote:

klima işi malesef tv. ç.makinası gibi değil , ve odaya uygun olmayan kapasiteli cihazlar çok sorun oluyor

ben 16 m2 yerde dahi kullanırken kapıyı aralamam gerekiyor yoksa inverter özelliği tam olmuyor ,üstelik 10 m2 yerde sesi de rahrasız edebilir

çok küçük odalarda ve yatak odalarında ses db.si az olan seçilmelidir yoksa rahatsızlık verir ayrıca üflemesi fazla olacağından mutlaka rahatsız olursunuz

sizin odanıza en fazla 9000 btu kapasitede cihaz iyi olur hatta bu bile biraz rahatsızlık verebilir

+1
  • quote:

quote:

Aynen katılıyorum.Size 9 luk daha uygun.Birde şunu açıklık getirelim,Airfel de Gree üretimi ama Eco Change serisinin 1e1 muadili değil.Kötüdür demiyorum ama Airfel Turkuazla,Green seriside birebir aynı değil mesela.
    Arç,Ves,DD alacaksan Airfel al...Ama Eco Change EUROVENT sertifikalı ,arada 100-200 varsa ve bütçen uygunsa Eco Change al...
  • Toshiba veya mitsubishi den şaşmamak lazım biraz pahalı ama sonrasında ödeyeceğiniz elektrik faturalarından yapacağınız tasarruf ile kendini amorti ediyor. Çok sessiz ve performansı çok yüksek gerçektende çok az elektrik harcıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahit

Toshiba veya mitsubishi den şaşmamak lazım biraz pahalı ama sonrasında ödeyeceğiniz elektrik faturalarından yapacağınız tasarruf ile kendini amorti ediyor. Çok sessiz ve performansı çok yüksek gerçektende çok az elektrik harcıyorlar.

4000 TL lik A klasman Üst sınıf makina ile 2500 TL lik aynı B klasman Orta sınıf kapasitedeki makinanın tüketimleri arasındaki avantajlarla kaç yılda amortisman edeceğini matematiksel olarak açıklayabilirmisiniz. Yoksa sizin ki varsayım mı? Biz çok uğraştık olmuyor da..20 yıl falan gerekli
  • Hemen açıklayayım bende Toshiba var almadan önce çok araştırdım ve enerji tüketiminde sağladığı faydadan dolayı bunu aldım. 1 yılda kendini amorti etti denebilir. Bakın bir önceki yaz Ağustos ayında aldım ve klima almadan önceki aylarda 75-85 TL arası bir fatura gelirken klima takılıp neredeyse gece gündüz sürekli çalışmasına rağman faturamda 10 TL lik bir fark oluştu. 13.000 BTU luk bir klimadır. Aynı güçte beko arçelik vestel ve benzeri klima kullanan arkadaşlarıma normal faturalarıne ek olarak 50 - 90 TL eklendi. Şimdi oturup hesap yapın ben onlara göre ayda 50 -70 TL daha az fatura ödüyorum. Bu durumda ka ayda arada ki farkı kapatırım. Birde Toshiba 13.000 BTU luk klimayı 2200 TL ye aldım modelini bir sonra ki yazımda yazacağım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

Yalıtımı iyi olan 18 m2 yatak odası için , ısıtma performansı yüksek 10 veya 12 bin btu klima arıyorum.

1700-2000 TL civarı inverter ne önerebilirsiniz teşekkürler.

Bunları düşünebilirsiniz:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk25zjp-s-klima-fiyati,458418.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-klima-fiyati,449073.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-general-asha07lgcz-klima-fiyati,378196.html

Syn Kocausta öncelikle teşekkürler

Bugün bir kaç klimacıya uğradım.

Toshiba Skvr 10 2400 TL 12 taksit,

9 binlik M. Electric Power İnverter 2.600 TL 12 taksit fiyat aldım

Toshiba'nın fiyatı biraz yüksek gibi.Diğer bayilerden de fiyat almayı düşünüyorum.

Evimdeki diğer M.E klimadan memnunum ama yenilerde fiyatlar çok artmış.Toshiba modelini Antalya merkezde 2000 TL civarı bulabilirsem almayı düşünüyorum.

Evimin yakınında Panasonic , Samsung , Fujitsu marka klimacılar mevcut.Yalnız klima konusunda çok fazla bilgim olmadığı için bu markalara cesaret edip sormadım.

Syn kocausta ve forum üyeleri ne önerebilirsiniz*

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

Aynen katılıyorum.Size 9 luk daha uygun.Birde şunu açıklık getirelim,Airfel de Gree üretimi ama Eco Change serisinin 1e1 muadili değil.Kötüdür demiyorum ama Airfel Turkuazla,Green seriside birebir aynı değil mesela.
    Arç,Ves,DD alacaksan Airfel al...Ama Eco Change EUROVENT sertifikalı ,arada 100-200 varsa ve bütçen uygunsa Eco Change al...

Birol bey; daha önceden airfel de alüminyum, zibro da ise bakır boru kullanıldığını söylemiştiniz; bu tek başına bile fiyatı artıran bir etken. Peki başka farkları nelerdir? Ayrıca Fujitherma nın da airfel ile görüntüsü bile aynı inverter cihazları var ve fiyatları daha da uygun. Onlar için ne diyorsunuz? Fujitherma nın 9 luk cihazı 1300 lira, zibro da 1500 lira. Airfel yerine fuji almak daha mantıklı görünüyor şu an.

Ayrıca; 6526 ile carrier x-power gold 9 luk cihazı karşılaştırırsak hangisi daha ağır basar, birbirlerine karşı üstünlükleri nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter87 -- 19 Mart 2012; 23:28:01 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Timon

Açıkçası sadece soğutma bizim için önemli ancak yazın gün boyu çalışacak.İnverter çok ekonomik diye sürekli söylediklerinden benimde kafam karıştı.Bu arada oda salon 30 m2 ,kuzey cephesine bakıyor, orta kat,camlarımız çift cam pvc ve ısı yalıtımı vardır.Benim için fiyat/fayda olarak hangi model olur onu düşünüyorum.Gereksiz yere fazla para vermeye gerek yok malum Türkiye'de insanlar nasıl para kazanıyor. Kocausta yardımcı olursan sevinirim.

Servisin keşfettiği değer uygun, adamlar işlerini iyi yapmış.

İnverter sizin durumunuzda gereksiz masraf kabul edilebilir.
    Düz tip bir alet almanız mantıklı.

Piyasada düz tipler genelde 12 bin-18 bin BTU olarak var, ara değerler çok nadir.

Oraya 12'lik alırsanız, çok sıcaklarda içeriyi yeterli soğutamayıp "şişer".
    18'lik alırsanız da biraz fazla güçlü olacağından çok sık dur-kalk yapar, kafa ütüler.
    Bu durumda kaliteli markalardan seçim yapmak zor.

Ama Arçelik'te bu kapasitede alet var.
    Alttaki ikisinin aynı mal olması lazım, tam size uygun aletler.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-arcelik-15030-klima-fiyati,022449.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-beko-lg/bke-7655-d-klima-fiyati,135810.html

kocausta bana vermiş olduğunuz tavsiyeler ile inverter modeller arasında sadece tam gün yazın kullandığımda elektrik faturasında çok fark yapar mı? yazın klimadan serinlerken elektrik faturasından da terlemeyelim .
  • Ağalar Selam.. Klima başlığı tüm hızla büyümeye devam ediyor elinize sağlık. Ben yazmasamda arada bakıyorum mesajlara.

Kocausta, komutan, birol usta konunun demirbaşları olarak burdalar. :)

Neyse sadede gelecek olursam ; Alarkodan bir mesaj aldım. 18 lik skv serisi klima almıştım 2 yıllık ek garanti kampanyası varmış. 3 yıl olan agranti süresi ücret karşılığı 5 yıla çıkartılabiliyormuş. 2 yılık için 95 TL istiyorlar. Ne dersiniz uzatmaya değer mi?
  • quote:

quote:

quote:

Yalıtımı iyi olan 18 m2 yatak odası için , ısıtma performansı yüksek 10 veya 12 bin btu klima arıyorum.

1700-2000 TL civarı inverter ne önerebilirsiniz teşekkürler.

Bunları düşünebilirsiniz:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk25zjp-s-klima-fiyati,458418.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-klima-fiyati,449073.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-general-asha07lgcz-klima-fiyati,378196.html

Syn Kocausta öncelikle teşekkürler

Bugün bir kaç klimacıya uğradım.

Toshiba Skvr 10 2400 TL 12 taksit,

9 binlik M. Electric Power İnverter 2.600 TL 12 taksit fiyat aldım

Toshiba'nın fiyatı biraz yüksek gibi.Diğer bayilerden de fiyat almayı düşünüyorum.

Evimdeki diğer M.E klimadan memnunum ama yenilerde fiyatlar çok artmış.Toshiba modelini Antalya merkezde 2000 TL civarı bulabilirsem almayı düşünüyorum.

Evimin yakınında Panasonic , Samsung , Fujitsu marka klimacılar mevcut.Yalnız klima konusunda çok fazla bilgim olmadığı için bu markalara cesaret edip sormadım.

Syn kocausta ve forum üyeleri ne önerebilirsiniz*

Teşekkürler

Bence o Toshiba Skvr 10 2400 TL 12 taksit aleti alın, eğer daha düşük fiyat bulamadıysanız.

Hem klima olarak çok düzgün bir maldır, hem de arkasındaki firma sağlamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 20 Mart 2012; 13:10:10 >
  • 
Sayfa: önceki 768769770771772
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.