Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (758. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 756757758759760
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: yedimelodi

quote:

quote:

sn hocam toshibanın skv ile skvr modelleri arasında ne fark var hocam ben burasını anlamadım. servise sordum sadece filtre farkı var diyorlar sizce doğrumudur. klimayı kaliteli yapan kriterler eer - cop değerlerinin yüksek oluşu ve ses db az oluşundan başka nelerdir.

Birader bu sorduklarınızı burada izah uzun sürer.
    Bu konular çok yazıldı bu forumda, gerçekten öğrenmeye niyetliyseniz araştırın biraz.
    Hiç olmazsa bi 20 sayfayı okuyun.

Hocam mitsubishi ile toshiba arasında kararsız kaldım. çalışırken iç ünite sesi mitsu. ların ses seviyesi ile tosh ların ses seviyesi aynımı. mitsu nun srk ile dxk serisi arasında ne fark var acaba onu merak ettim.

çok kasma birader

ok hocam sizi rahatsız ettim. saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

SN MEHMET HOCAM toshibanın skv ile skvr modelleri arasında ne fark var hocam ben burasını anlamadım. servise sordum sadece filtre farkı var diyorlar sizce doğrumudur. klimayı kaliteli yapan kriterler eer - cop değerlerinin yüksek oluşu ve ses db az oluşundan başka nelerdir.Klima markası olarak DAİKİN MİTSUBİSHİ SHARP TOSHİBA hangisini tAVSİYE EDERSİNİZ.SAYGILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedimelodi -- 6 Mart 2012; 3:24:18 >
  • Kesinlikle mitsubishi tavsiye ederim azıcık pahalı ama uzun yıllar kullanırsınız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: themurt

arkadaslar merhaba,

bana da bir tane 9.000'lik sogutma için kullanacagım klima onerebılır mısınız, hatta git bunu al kardesım dersenız cok sevınırım, cunku klima konusunda bir turlu karar veremedım.

evım teras kat, ustum catı oldugu ıcın gecen yaz ınanılmaz bır boguculuk oluyordu gecelerı hele kı ruzgar dahı esmeyen aksamlarda uyku kabus omustu.
    20m2 lık yatak odasına gecelerı calıstıracagımız, serinletmesini istedğim bir klima için yardımlarınızı bekliyorum.

tesekkurler sımdıden.

Alın bunu başka aramayın o zaman

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-daylux-ds09-0927/r2-klima-fiyati,430382.html

Nihayet onermis oldugunuz klimayı alacagim.
    Ozelliklerine baktigimda R22 yazmakta, R410 gaz olan model bir klima daha iyi degil midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi themurt -- 6 Mart 2012; 12:13:46 >

• Birisi sıkıyor bu arada,bugün/yarın çözeriz olayı

++
    Kırın kardeşim klimalarınızı diye slogan atacağım hergün!

ülen çok yakın gelecekte herkes Klimacı olacak,bu işin sonu Karakolluk olur gari
  • quote:

quote:

quote:

arkadaslar merhaba,

bana da bir tane 9.000'lik sogutma için kullanacagım klima onerebılır mısınız, hatta git bunu al kardesım dersenız cok sevınırım, cunku klima konusunda bir turlu karar veremedım.

evım teras kat, ustum catı oldugu ıcın gecen yaz ınanılmaz bır boguculuk oluyordu gecelerı hele kı ruzgar dahı esmeyen aksamlarda uyku kabus omustu.
    20m2 lık yatak odasına gecelerı calıstıracagımız, serinletmesini istedğim bir klima için yardımlarınızı bekliyorum.

tesekkurler sımdıden.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-daylux-ds09-0927/r2-klima-fiyati,430382.html

Ozelliklerine baktigimda R22 yazmakta, R410 gaz olan model bir klima daha iyi degil midir?

Farketmez, R22 ile servis/tamirat daha kolay olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Birisi sıkıyor bu arada,bugün/yarın çözeriz olayı

++
    Kırın kardeşim klimalarınızı diye slogan atacağım hergün!

ülen çok yakın gelecekte herkes Klimacı olacak,bu işin sonu Karakolluk olur gari

Ben bayaa da uyumluyum ama hocam
    Bakalım noolucek

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaslar merhaba,

tesekkurler sımdıden.

Farketmez, R22 ile servis/tamirat daha kolay olur.

Hocam elecktroworlde de 950 ye aliyorum bu klimayi insallah sorun yasamayiz, tesekkurler yardimlariniz icin

• Hayırlı olsun birader.

Kurulum sırasında vakumlama yapılması için ısrar edin, 20 dakkadan az olmamak üzere.
    Bu işlemi yapmak istemeyen servise kurulum yapırmayın.
  • ara katta oturuyorum.40 metrekare için daikin ftxs 50 model 18.000 btu inverter klima aldım.Belki saçma gelecek ama ; klimanın yakınındayken sıcak üflüyor ama uzağında iken serin hava geliyor.Oda ısınıyor ama öyle çok sıcak olmuyor (fan en yüksek devirde ve 30 derecede)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fred78

ara katta oturuyorum.40 metrekare için daikin ftxs 50 model 18.000 btu inverter klima aldım.Belki saçma gelecek ama ; klimanın yakınındayken sıcak üflüyor ama uzağında iken serin hava geliyor.Oda ısınıyor ama öyle çok sıcak olmuyor (fan en yüksek devirde ve 30 derecede)

Klimadan çıktığı sıcaklıkta kalsaydı ne iyi olurdu değil mi

Şu fizik kuralları hep te tavizsiz uygulanıyor, hiç af indirim olmuyor nedense
  • burada havalar bayağı bir ısındı yaw

klima ayarını 23 derece ve en düşük fan hızına aldım hala sıcak geliyor ,demek ki yaz yaklaşıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

sn alptuğ56 hocam mitsubishi ile toshiba arasında kaldım yardım edermisiniz. toshibanın skv ile skvr sini hiç anlamadım .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

sn alptuğ56 hocam mitsubishi ile toshiba arasında kaldım yardım edermisiniz. toshibanın skv ile skvr sini hiç anlamadım .

hepsi güzel hocam ,artık servis ve şartlarınıza hangisi uyarsa onu alın ,servis montajı güzel yaparsa seçtiklerinizin hiç biri yolda bırakmaz

o skv ile skvr olayını ben daha önce sormuştum ama tam tatmin edici bir cevap bende bulamadım

biz yine de skvr yi bir üst segment deyip geçelim

seçtiğiniz cihazların linkini verirseniz bir daha inceleyelim bizde bu arada bilgi tazelemiş oluruz ,gerçi ben bıktım bir sürü cihazın teknik değerlerini incelemekten ama neşemiz olduğunda biraz inceleyelim derim

fazla bilgi göz çıkartmaz ama benim gözlük derecemi yükseltiyor

• 13 m2 önerilebilecek ucuz yollu servisi sorun çıkarmayan bir klima önerebilrimisiniz acaba.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iskanca

İyi günler arkadaslar

Konu klima tavsiyesi, fakat 2005 ten beri süren bir konu olduğu icin güncel tavsiyenin nerede, hangi sayfada olduğu artık pek gözükmüyor :S özellikle benim gibi konuyu cep telefonundan takip edip arastiranlar icin cok karışık bir hal almış.

Simdi Konuya gelirsek klima arıyorum bütçem 1500TL-2000TL(MAX.) ısıtma ve soğutma amaçlı kullanacağım ama yoğunluk soğutma memurluktan dolayı sürekli tayin ve dolayısıyla sok tak olacak az yaksın oda kaç m2 bilmiyorum ama 18000 btu olsun istiyorum 
    Daha önce cok kullandım ama ilk defa kendim alacağım onun icin hic bilgim yok klima konusunda bu arada hijyenikte olsun ;) 2 tane cocuk var alırken nelere dikkat etmeliyim nokta atışı vermeseniz bile sunu al diye nelere dikkat etmem yada bu konu ile ilgili nereye bakmam gerekiyor şimdiden teşekkürler

NOT: 9köy ve Tekirdağ sizede aynı mesajı özelden yazmıştım kirlilik olmasın diye burda

Düz tip alacaksanız Airfel serilerine bakın.
    Özellikle Turkuaz'ı en kalitelisi.

İnverter alacaksanız biraz düşünün, rasgele almayın.
    Düşünün dediğim, kullanacağınız mekan belli olsun, ona uygun makina alın.
    Küçük alırsanız düz tiplerden de fazla tüketim yapar; olması gerekenden büyük alırsanız içeride sıcaklığı ayarlamanız zorlaşabilir, soğuk üfleme durumu olabilir.

Marka olarak, Airfel gene en hesaplısı, ama biraz daha paraya kıyıp Alarko-Carrier alırsanız kaliteli/sessiz/özellikli bir şey olur.

Airfel AS18-0925/R2 Turkuaz Gold

Bu ürün 1500TL ye inverter lü değil ama sanırım bu paraya bu cihaz iyi gibi ne dersiniz?

birde bu klima kaç btu kimi yerde 18000 yazıyor ama açıklamalarında İnce kompakt tasarım(170mm, 9.000 Btu/H) yazıyor bu ölçü örnek olsun diye mi verilmiş yoksa aldatmaca mı var?

Son olarak Demirdöküm A-410-18HP İnv. Split klima 1900 TL Sizce hangisini almak mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iskanca -- 7 Mart 2012; 0:41:11 >

• Bu arada bazılarını şöyle bir kontrol ettim,bir kaç nick le dolanıyor bu çakal

Birol seni bir başka başlıkta yine sobelemiş!

Tekirdağlıyıda aynen sobelemiş!

Usta ve Alptuğ da sobelenenler arasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 7 Mart 2012; 1:55:47 >
  • quote:

Bu arada bazılarını şöyle bir kontrol ettim,bir kaç nick le dolanıyor bu çakal

hocam pm yi kapatmışsın maillere de bakmıyorsun böylece iletişimimiz kesik

kandıran kendini kandırır ,sobeleyen birgün sobelenir ,şimdi ebe kim

• quote:

Bu arada bazılarını şöyle bir kontrol ettim,bir kaç nick le dolanıyor bu çakal

Evet pm Ler kapalı size televizyon ile ilgili birsey danışmıştım rica etsem bana ozel atarmisin sorumu sorayim sana muhabbetimiz pekissin :)

Bu arada ben bir kacinizla dostum falan diye konustum ama bu paylaştığınız resimlere bakılırsa (traktör falan) benden cok buyuksunuz hatta resimler bile büyük sayılır ;) ve dikkat ettim sayfanin genelinin yas ortalaması yüksek :) HATAMIZ OLDUYSA, KIRDIYSAK ÖZÜR DİLERİM.

• quote:

quote:

quote:

İyi günler arkadaslar

Konu klima tavsiyesi, fakat 2005 ten beri süren bir konu olduğu icin güncel tavsiyenin nerede, hangi sayfada olduğu artık pek gözükmüyor :S özellikle benim gibi konuyu cep telefonundan takip edip arastiranlar icin cok karışık bir hal almış.

Simdi Konuya gelirsek klima arıyorum bütçem 1500TL-2000TL(MAX.) ısıtma ve soğutma amaçlı kullanacağım ama yoğunluk soğutma memurluktan dolayı sürekli tayin ve dolayısıyla sok tak olacak az yaksın oda kaç m2 bilmiyorum ama 18000 btu olsun istiyorum 
    Daha önce cok kullandım ama ilk defa kendim alacağım onun icin hic bilgim yok klima konusunda bu arada hijyenikte olsun ;) 2 tane cocuk var alırken nelere dikkat etmeliyim nokta atışı vermeseniz bile sunu al diye nelere dikkat etmem yada bu konu ile ilgili nereye bakmam gerekiyor şimdiden teşekkürler

NOT: 9köy ve Tekirdağ sizede aynı mesajı özelden yazmıştım kirlilik olmasın diye burda

Düz tip alacaksanız Airfel serilerine bakın.
    Özellikle Turkuaz'ı en kalitelisi.

İnverter alacaksanız biraz düşünün, rasgele almayın.
    Düşünün dediğim, kullanacağınız mekan belli olsun, ona uygun makina alın.
    Küçük alırsanız düz tiplerden de fazla tüketim yapar; olması gerekenden büyük alırsanız içeride sıcaklığı ayarlamanız zorlaşabilir, soğuk üfleme durumu olabilir.

Marka olarak, Airfel gene en hesaplısı, ama biraz daha paraya kıyıp Alarko-Carrier alırsanız kaliteli/sessiz/özellikli bir şey olur.

Airfel AS18-0925/R2 Turkuaz Gold

Bu ürün 1500TL ye inverter lü değil ama sanırım bu paraya bu cihaz iyi gibi ne dersiniz?

birde bu klima kaç btu kimi yerde 18000 yazıyor ama açıklamalarında İnce kompakt tasarım(170mm, 9.000 Btu/H) yazıyor bu ölçü örnek olsun diye mi verilmiş yoksa aldatmaca mı var?

Son olarak Demirdöküm A-410-18HP İnv. Split klima 1900 TL Sizce hangisini almak mantıklı.

DD inverterler yaramaz, silin.

O Airfel fiyatları eski herhalde, doğrudan dükkan bulup yazayım.

Bu da Airfel'dir. Düz tip A sınıfı, fiyat uygun idealeşya sağlam dükkan:

http://www.idealesya.com/urun/auer-maximax-ag18-0929-r2-r410a-duvar-tipi-klima.aspx?ref=akakce&v=1.87.3

http://www.idealesya.com/urun/airfel-as18-0925-r2-turkuaz-gold-serisi-duvar-tipi-split-klima.aspx?ref=akakce&v=1.5.2

İnverter isterseniz en azından bunu düşünün:

http://www.tekcarsi.com/urun/airfel-as18-0933-inv-18000-inverter-klima.aspx?ref=akakce&v=1.82.9

Önereceğim inverter ise bu:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-klima-fiyati,449082.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 7 Mart 2012; 9:05:44 >

• 
Sayfa: önceki 756757758759760
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.