Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (741. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 739740741742743
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

Alarko Carrier 53 NQV25mM Power Gold 1500tl

Toshıba RAS-10 SKV-E 1700tl

AC ve Toshiba soğutma kapasitesi olarak Mıtsubıshı Heavy SRK25ZJP-S'ten biraz daha yüksektir.

Bu ikisi neredeyse aynı aletlerdir, AC'i alırsanız 200 lira cebinizde kalır.

Diğer MHI zaten anlamsız kalır.

teşekkürler kocausta önerilerin için demekki 200x2=400tl cepte

daha sonra toshiba almadım diye pişman olmam dimi....
  • Olmazsınız diyemem, çünkü sizi tanımıyorum; "ortalama" Türk insanı durumları subjektif değerlendirir.
    Başka deyişle, iki tane aynı derecede ısı veren cihaz düşünün; adamın biri markayı sevdiği için A cihazı soğutuyor, B cihazı soğutmuyor der. Aslında kendisi A markasını seviyordur sadece.

Bunu değişik şeylere de uygulayabiliriz.
    Benim birçok Tofaş Şahin müşterim vardı ki, arabasına taktığım LPG'nin çok iyi olduğunu, 5-6 litre yaktığını söyleyen.
    Aslında bu teknik olarak mümkün değildir, o araba 10 litre yakar.
    Ama adam markayı sevmiş, hizmetten hoşnut kalmış, öyle der.
    Tabii bunun tersi de olabiliyordu.

İşin gerçeği şu:
    nominal min. max.
    Mıtsubıshı Heavy SRK25ZJP-S için soğutma değeri: 8.530 (3.410 - 9.210) Btu/h

Toshiba RAS10SKV : 8.530 (3.753 - 10.236) Btu/h

Alarko Carrier 53 NQV25mM Power Gold : 8.530 (3.753 - 9.895) Btu/h

AC ile Toshibanın içi kart dışında aynıdır, AC'nin kartı voltajları iyi olmayan yerler içindir, daha basittir, diğer komponenti daha az zorlar.

Çalışmadaki sessizlik değerleri üç makinanın da benzer düzeydedir/iyidir.
    Servis olarak AC ve Toshiba (aynı kuruluş) daha avantajlıdır.

• quote:

Olmazsınız diyemem, çünkü sizi tanımıyorum; "ortalama" Türk insanı durumları subjektif değerlendirir.
    Başka deyişle, iki tane aynı derecede ısı veren cihaz düşünün; adamın biri markayı sevdiği için A cihazı soğutuyor, B cihazı soğutmuyor der. Aslında kendisi A markasını seviyordur sadece.

Bunu değişik şeylere de uygulayabiliriz.
    Benim birçok Tofaş Şahin müşterim vardı ki, arabasına taktığım LPG'nin çok iyi olduğunu, 5-6 litre yaktığını söyleyen.
    Aslında bu teknik olarak mümkün değildir, o araba 10 litre yakar.
    Ama adam markayı sevmiş, hizmetten hoşnut kalmış, öyle der.
    Tabii bunun tersi de olabiliyordu.

İşin gerçeği şu:
    nominal min. max.
    Mıtsubıshı Heavy SRK25ZJP-S için soğutma değeri: 8.530 (3.410 - 9.210) Btu/h

Toshiba RAS10SKV : 8.530 (3.753 - 10.236) Btu/h

Alarko Carrier 53 NQV25mM Power Gold : 8.530 (3.753 - 9.895) Btu/h

AC ile Toshibanın içi kart dışında aynıdır, AC'nin kartı voltajları iyi olmayan yerler içindir, daha basittir, diğer komponenti daha az zorlar.

Çalışmadaki sessizlik değerleri üç makinanın da benzer düzeydedir/iyidir.
    Servis olarak AC ve Toshiba (aynı kuruluş) daha avantajlıdır.

Bilgiler için teşekkürler hocam

Ben olaya objektif bakıyorum sadece verdiğim paranın hakkını almak istiyorum:)

• quote:

kocaustam bu voltaj durumunu nasıl anlıyoruz. geçendede yazmıştınız sanırım o aralar sormayı unuttum size.

diğer konuda bnde sizle hem fikir sayılırım. mesela fujştsu general firmasının 3 adet markası vardır. (hatta 5 tane hiyasu ve daitsu markaları burda bilinmiyor bende rast gele eurovent durumunu deşerken öğrenedim. mesela eskiden general firmesı euroventte varken şimdi tuhaf bir şekilde sadece marka olarak var. modellerin hiçbiri çıkmıyor. sanırım şirket yeni oluşuma gidip ispanya merkezli olmuş. daitsu ve hiyasu markalrıda geneal e ait gözüküyor. fgl bir şekilde artık gözükmüyor. parantezdeki son not carrier splitlerde bir ara euroventte gözükürken şimdi gözükmüyor. bu durumlar hep ticaret stratejisinde kaynaklı. bir oluşumun tamamlanması öyle bir kaç ayda olmuyor.)

her durumda fujitsu dedikmi bu 3 klima aynı plastik ve eurovent değerleri hariç. mesela fuji electric hiç girmedi eurovente ama kullnıcıları kalitesini bilir. bu firmanın altın markası fujitsu dur . sonra general. en son fujielectric.

ben bu açıdan carrierden karlı çıkacağınıza inanıyorum. kockoca mhi bile pakistan malı diye dalga geçiyoruz alptuğ hoca ile zamanında A sınıfı geçen değerler şimdi ısıtmada C olarak çıkıyor ama kliması çok güzel arkadaşımız memnun. şayet kocustamızda şu voltaj durumlarının detaylarını açıklarsa voltaj durumundanda daha çok avantajlı duruma geçersiniz.

• Alarko carrier 53 NQV 025M 1500 TL ye nerede satıyorlar acaba ?

daikin invertersız 1700 TL klima mı yoksa aynı fiyata alarko carrier inverter lı klima mı tavsiye edersiniz ?
  • AC'ler genelde Tayland ve (galiba) Brezilya üretimi.
    Ana komponent gene Toshiba'nın SKV'si ile aynı.
    Ama bunlar genelde daha geri ülkeler için ucuz alternatif olarak üretilip satılıyor.
    Bir ara karşılaştırma yapılırken kasalar/plastik aksam dışında herşeyin aynı olduğu anlatılırken birisi de kartların farklı olduğunu, AC'deki kartın daha "kaba" olduğunu, bunda asıl sebebin voltaj oynamalarına karşı diğer komponentin daha az etkilenmesi amacı ile yapıldığını, bu durumun biraz verimden taviz verilerek sağlandığını anlatmıştı.
    Tam hatırlamıyorum, kart fiziken de farklımıydı, yoksa sadece yazılım farkı mı vardı.

Ama her halukarda, AC Toshiba SKV''nin biraz daha az verimli, ama daha "mukavim" versiyonu; tabii daha da ucuzu.

Kullananlarda gördüğüm kadarıyla plastik/kasa kalitesi düşük değil.
    Sessizlik te Toshiba gibi.
    Hatta geçen sene bunların bir 35'liğini alacaktım, fiyatlar hiç düşmediği için alamadıydım.
    Bu sene 1600'e bile satıldı, benim eski alet bi 6 ay daha yaşayamadı, aceleyle gittik başkasını aldık.

• quote:

Orijinalden alıntı: dundarer

Alarko carrier 53 NQV 025M 1500 TL ye nerede satıyorlar acaba ?

daikin invertersız 1700 TL klima mı yoksa aynı fiyata alarko carrier inverter lı klima mı tavsiye edersiniz ?

öncelikle kullanacağınız alanı yazmanız lazım sayın arkadaşım. mesela daikin büyük ihtimalle 12000 btu dur. yazmış olduğunu 25 lik AC 9000 btu udur. alanınız belli olursa arkadaşlar klimacı arkadaşlar ve bizler elimizen gelen bilgiyi aktarırız.
  • quote:

bu fiyatı ben mersinden aldım peşin olarak alarko bayisinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eleman33 -- 18 Şubat 2012; 13:31:40 >
  • quote:

Burada o civarda görünüyor:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

Tabii ki AC inverter, eğer aynı kapasiteden bahsediyorsak.

• quote:

AC'ler genelde Tayland ve (galiba) Brezilya üretimi.
    Ana komponent gene Toshiba'nın SKV'si ile aynı.
    Ama bunlar genelde daha geri ülkeler için ucuz alternatif olarak üretilip satılıyor.
    Bir ara karşılaştırma yapılırken kasalar/plastik aksam dışında herşeyin aynı olduğu anlatılırken birisi de kartların farklı olduğunu, AC'deki kartın daha "kaba" olduğunu, bunda asıl sebebin voltaj oynamalarına karşı diğer komponentin daha az etkilenmesi amacı ile yapıldığını, bu durumun biraz verimden taviz verilerek sağlandığını anlatmıştı.
    Tam hatırlamıyorum, kart fiziken de farklımıydı, yoksa sadece yazılım farkı mı vardı.

Ama her halukarda, AC Toshiba SKV''nin biraz daha az verimli, ama daha "mukavim" versiyonu; tabii daha da ucuzu.

Kullananlarda gördüğüm kadarıyla plastik/kasa kalitesi düşük değil.
    Sessizlik te Toshiba gibi.
    Hatta geçen sene bunların bir 35'liğini alacaktım, fiyatlar hiç düşmediği için alamadıydım.
    Bu sene 1600'e bile satıldı, benim eski alet bi 6 ay daha yaşayamadı, aceleyle gittik başkasını aldık.

Valla verime bakınca çokta fazla fark yok eğerki bu kart durumu daha oynak elektriğe göryse büyük avantaj sağlar.

mesela mitsubishi electric HC serisini arkadaşlar beğenmez genel olrarak. derler kademeli inverter. ben zamanında daha kademeli inverter yazıları yansımdan önce burda okuyup bizim mahlledeki kazıkçı ve patavtsız bir ME bayisine sormuştum. adam aynen burda yazılanlar gibi motoruna kadar klasik bir klima sadece inverter modül eklenmiş ekonomi açısından piyasaya sürülmüş bir klima demişti.

baya biz zaman sorna eina ve birol arkadaşlar konuyu tartıştılar burda eina arkadaş kademeli inverter meselesini açıklamıştı. birol usta itiraz etmişti. kademeli diye bir şey yok demişti. sonrasında oda sevmemeye başladı makineyi nedenini bilmem. ama büyük ihtimal fiyat yüksekliğinden dolayıdır.

ben geçenlerde tekirdağlıya sordum konuyu evet kademeli inverter ama kötü bir klima değil ve normal inverterlere görede tüketimi çok fark etmez. mesela mhi pakistan serisi zjps ile aynıdır tüketimi demişti.

konunun başından yola çıkarsak eğerki bu hc inverter basit yapılıysa bence AC gibi avantajda sağlar diye düşünüyorum.

konu duşı olcak ama zaten bu elektrik konuları benim için baya muamma şuan 3 adet cihaz aldım buhar cihazı. tüketim değerleri 200-350ve 300 Watt

200 Watt olan 215W çekiyor.
    300W olan sanki inverter:)) 170W başladı yavaş yavaş yükseldi 30 dk sonra 280W çekiyor:))

350watt olansa daha süper devamlı 165W tüketiyor:))

nedir bunların sebebi hocam cihazların markaları iyi sıcak buhar cihazları yani kalitesiz markada değiller voltaj şuan tam 220 MaşaAllah SübanAllah diyim kendi nazarım değmesin.

• "İnverter modül eklenmiş klasik klima" denen şeyi anlarım, bende de var buna benzer bişey
    Nominalde güzel verimli, ama alt değerlere düştükçe "olması gerektiği gibi verimliliği artmayan" diyebiliriz.

MHI Pakistan serisi onlardan değil, adam gibi bir inverter o hocam, sadece adımları büyükçe.

Eskiden ben de SKV ve AC'leri sevmezdim, ama kullanımda bizzat ölçünce verilerinin palavra olmadığını anladım. (her üründe biraz palavra payı da hesap ediyoruz ya).
    Aletler gerçekten minimuma "inebiliyor", ve orada min. akımı çekiyor.

Bendeki Beko inverter en limit durumda bile 2.35 A'den aşağıya inmiyor.
    Servis "ben uğraştım, 2.6 A aşağıya indiremedim birisini" dedi, demek aletlerde standart ta yok.

• merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. kendim konu açmayı beceremedim klima ile ilgili bir problemim vardı ben de burdan cevap yazayım belki yardımcı olan olur diye yazıoyorum.

Antalya da oturuyorum yeni bebeğimiz oldu. yatak odamıza klima almak için araştırmalar yaptık forumun da çok faydası oldu bu konuda. Kuzeye bakan 14-15 metrekare iki penceresi olan ebeveyn banyosuda olan gündüz gece termometre koydum 15 derece olan yatak odama sharp 9000 btu luk inverter klima aldım aldıgım yerdeki arkadaşlar bunu yeterli olacagını söyledi fakat ben ısıtmasından memnun degilim klimanın ve sadece ısıtma amacıyla aldım bu klimayı yazın zaten serin oluyor evimiz. klima 32 derecede fanı en üst seviyede 1 saattir çalışıyor sanki biraz ılık üflüyor ve termometre koydum 20 derece bile olmamış oda ki ben 25-26 derece olmasını istiyorum bebeğimiz için. iklimsa dan aldıgım bu klimaya servis gelip bakacak ama sorun yoksa da ısıtmasından memnun degilim acaba daha büyük kapasiteli bir alet mi almalıydım ya da başka marka mı almalıydım ben plasmacluster özelliğinden dolayı almıştım bu aleti ama ısıtması iyi degil. iade edebilirmiyim iade edersem ne tavsiye edersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetk26

merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. kendim konu açmayı beceremedim klima ile ilgili bir problemim vardı ben de burdan cevap yazayım belki yardımcı olan olur diye yazıoyorum.

Antalya da oturuyorum yeni bebeğimiz oldu. yatak odamıza klima almak için araştırmalar yaptık forumun da çok faydası oldu bu konuda. Kuzeye bakan 14-15 metrekare iki penceresi olan ebeveyn banyosuda olan gündüz gece termometre koydum 15 derece olan yatak odama sharp 9000 btu luk inverter klima aldım aldıgım yerdeki arkadaşlar bunu yeterli olacagını söyledi fakat ben ısıtmasından memnun degilim klimanın ve sadece ısıtma amacıyla aldım bu klimayı yazın zaten serin oluyor evimiz. klima 32 derecede fanı en üst seviyede 1 saattir çalışıyor sanki biraz ılık üflüyor ve termometre koydum 20 derece bile olmamış oda ki ben 25-26 derece olmasını istiyorum bebeğimiz için. iklimsa dan aldıgım bu klimaya servis gelip bakacak ama sorun yoksa da ısıtmasından memnun degilim acaba daha büyük kapasiteli bir alet mi almalıydım ya da başka marka mı almalıydım ben plasmacluster özelliğinden dolayı almıştım bu aleti ama ısıtması iyi degil. iade edebilirmiyim iade edersem ne tavsiye edersiniz?

Kuzey cepheli, 2 pencereli, ebeveyn banyolu ve 15 m2 lik oda için 9000 btu yetersiz bence. Cepheden zeten dezavantaj, birde banyonun oluşu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 18 Şubat 2012; 16:48:43 >

• Arkadaşlar bu inverter işininde bo....u çıkmaya başladı artık.Kademeli inv. tanımlaması biraz yanlış.İnverter in anlamı devir kontrolu aslında AC inv. 10-20-30 40 diye giderken ,DC inv. 10,11,12.....35,36.....70 diye gidiyor. İşin buradan sonra püf noktası alt ve üst değerler.50 hz orta sı yani nominali, alt frekans 20 olması ile 30 olması klimanın düştüğü alt kapasiteyi belirliyor,yani 2000 Btu/h ile 4000 btu/h arasındai fark gibi.Buradaki farklılıklar ise iki sebebe bağlı .

1. sebep kullanılan kompresörün sınırları yani çalışma frekans aralığı,
    2. ise ki asıl iş burada bitiyor.(yandınız artık herkes soracak bu klima ılcallımı,elek.expansion mu diye) iki tip inv.var yada 2.tip inv. icat oldu.Aslında inv.makinalar Elektronik expansiyon(sogutucu akışkanın püskürmesini kontrol eden kısma elemanı) iken ,son zamanlarda Kılcallı inv. makinalar türedi.Şimdi birileri diyecekki yok o marka yok bu marka,hepsinde var bu tür inv. makinalar.Elektronik expansion olanlar min. ve mak. ları yüksek makinalar yada tüm VRF sistemler böyle çalışıyor.

İyimi kötümü bu derseniz ,bu ayrı bir tartışma .Elek.Exp. modeller çok hassas ısı ayarı var ,ama ona göre dış fanlarda inv. olmak zorunda basınç kontrolu için buda maliyet ve aynı zamanda arıza riski artıyor tabiki.

Kılcallı sistemler(tüm standart klimalar,buzdolapları böyle çalışır) alt değerler sınırı yüksek,ama sorusuz çalışır,çok extra donanım istemez ve çok ekonomik

Hadi bakalım uyraşın durun artık....

• yine sataşmalar hissediyorum

bu defa biraz ukelalık yapayım

kombine cihazlar her zaman tartışmaya açık olmuştur ,bunun nedeni elektrik-elektronik-mekanik bilgisini gerektirdiğindendir

bu işleri yapan çoğu kişinin genelde mekanik bilgisi ileri düzeyde olmasına rağmen elektrik özellikle elektronik bilgisi çok zayıf oluyor

mekanik kısmını az çok herkes bildiği için ben elektrik-elektronik olarak genel bilgi vermeye çalışayım

sayın kocausta genelde marka bağımlılığı ile bizi suçlar ama ben tam tersini savunuyorum ,çünkü pahalı olan iyidir (genelde)

peki pahalı olan niye iyidir ?

çünkü o üründe daha kaliteli malzemeler kullanılmıştır (yerli firma ve çakma olanlar hariç)

ben elektronikten biraz bahsedeyim ,şimdi piyasada aynı işi gören birkaç çeşit entegre var,siz 1 tl.lik olanı da kullanabilirsiniz 15 tl.lik olanı da kullanabilirsiniz

ancak bizim insanımız çok uyanık olduğu için ucuz olandan da aynı verimi-süreyi ister ,çoğu ürünü ilk aldığınızda ucuza aldım diye sevinirsiniz ama sonrası risklidir ,yalnız kadere öyle ilginç olaylarala karşılaşılıyorki insan şaşırıyor ,misal çok kaliteli olan kısa sürede kalitesiz olan uzun süre dayandığı da görülebiliyor

lakin şikayetleri incelediğinizde binlerce arçelikten az sayıda şikayet ama ne hikmetse mits. veya toshiba gibi cihazlardan müthiş bir şikayet görülebiliyor

işte buna neden şu ; bu cihazları alan insanlar genelde üst gelir gurubu olması ve önüne gelen yere şikayetini avazı çıktığı kadar yapabilmesi ve çok para verdiği duygusundan kaynaklanıyor ,diğer şahıs ise zaten ucuza almıştım iyi bile dayandı mantığıyla fazla bir sızlanma yapmıyor ,birde kendisiyle dalga geçileceğini düşündüğünden pek ortaya çıkmıyor

voltaja daha dayanıklı olması yada olmaması diye bir durum olmaz ,siz o cihaza misal 260-280 volta kadar dayanacak parçalar koyarsınız ama bu defa diğer parçalar zarar görebilir misal kompresör

yine daha önceleri de çokça konuştuğumuz 160-180 voltlarda bazı cihazların çalıştığı bazılarının çalışmadığı mevzuu hep gündemde ,tekrar söylüyorum bu aralıkta çalışan klimalar iyi değil kötü klimalardır çünkü koruma olmadığı-eklenmediği kesindir ,Allah esirgesin yangına bile sebep olabilir ,bu işe örnek olarakta azami hızı 160 olan cihaza 200 yaptırmak ve bununla övünmek gibidir

aslında tüketiciler elektrik firmalarını zorlayıp voltaj aralığını 200-240 aralığına çektirmek yerine korkunç bir fark olan 160-250 voltta çalışan klima istiyorlar ki çalışsa bile o cihazdan istenen verim asla tam alınamaz ,çünkü 160 volt ile 250 voltta dönen motor bile aynı olmayacaktır ,160 voltta soğutan 5 saatte odayı istenen değerlere zorlanarak getiriyorsa 250 voltta çalışan yarım saatte o değerlere gelecektir

diğer bir konu ani voltaj gidip gelmeleri ki bu durumda hangi malzemeyi kullansanız arızayı önleyemezsiniz ancak başta da söylediğim gibi kaliteli bir malzeme kullanılmışsa belki bir derece koruyabilir

ya biz millet olarak gerçekten çok tuhafız adamlar masraf yapıp cihazlara koruma devresi koyuyorlar yaranamıyorlar ,neymiş 160-180 voltta çalışmıyormuş yerliler iyiymiş çalışıyormuş (sanki yerli var da) uyanın artık onlar malzemeden çaldıkları için çalışıyor yoksa diğerleride o koruma devresini söker o yerlilerden daha iyi çalıştırır

insanlar bir defa 1-2 bin tl. para veren klima firmasına verip veriştiriyor ama ne hikmetse bir kucak para verdiği elektrik idaresini ne eleştiriyor nede hakkını arıyor ,işte bende bunu anlayamıyorum

• tekrar merhaba arkadaşlar biraz önce servis geldi ölçtüler en çok 42 derece üflüyor normal dedi inverter oldugu için önünü görüyor ve önünün sıcak oldugunu görünce ılık üflemeye başlıyor dedi zaten hiçbir klima belden aşağısını ısıtmaz dedi sizin yatagınız da çok alçakmış dedi arkadaş işin ilginci geldiğinde aa sizin klima inverter mıymış dedi o gün 2 saat takmışlardı halbuki bebeğimiz var ne yapacagız bilmiyorum normal inverter olmayan klima almanız laımdı sizin dedi şok oldum almadan deseydiniz o zaman hem fazla para verdik hem de ısınamadık iade edeyim de normal makine alayım bari peki 12000 btu luk normal klima alsam odamı ıstabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim. Bir de iklimsa nın 3 gün önce takılan bu ürünü geri almama gibi bir durumu olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

quote:

merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. kendim konu açmayı beceremedim klima ile ilgili bir problemim vardı ben de burdan cevap yazayım belki yardımcı olan olur diye yazıoyorum.

Kuzey cepheli, 2 pencereli, ebeveyn banyolu ve 15 m2 lik oda için 9000 btu yetersiz bence. Cepheden zeten dezavantaj, birde banyonun oluşu...

dilocrom ne tavsiye edersin peki?

• quote:

tekrar merhaba arkadaşlar biraz önce servis geldi ölçtüler en çok 42 derece üflüyor normal dedi inverter oldugu için önünü görüyor ve önünün sıcak oldugunu görünce ılık üflemeye başlıyor dedi zaten hiçbir klima belden aşağısını ısıtmaz dedi sizin yatagınız da çok alçakmış dedi arkadaş işin ilginci geldiğinde aa sizin klima inverter mıymış dedi o gün 2 saat takmışlardı halbuki bebeğimiz var ne yapacagız bilmiyorum normal inverter olmayan klima almanız laımdı sizin dedi şok oldum almadan deseydiniz o zaman hem fazla para verdik hem de ısınamadık iade edeyim de normal makine alayım bari peki 12000 btu luk normal klima alsam odamı ıstabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim. Bir de iklimsa nın 3 gün önce takılan bu ürünü geri almama gibi bir durumu olabilir mi?

bence o servis (artık ne derece servis ise ) tamamen hikaye anlatmış

ha bu arada söylediği bir doğru var o da evet klimalar belden aşağısını çok hissettirecek kadar ısıtmaması olayıdır,yani yerde yarım metre kadar olan mesafede aşırı bir ısı hissedemezsiniz ,buna neden fizik kurallarıdır yani ısı hep yukarı çıkmak istediğinden üfleme hızına bağlı olarak taban bölümünde havaların soğukluğuna bağlı olarak sıcaklık hissi azalacaktır (tavan ısısı ile taban ısısı arasında çok fark olacaktır)

ancak inverter olan ısıtmaz düz olan ısıtır gibi bir mantık tamamen saçmadır hatta inverter çok daha kaliteli ısıtma yapması için üretilmiştir ,düz klima sürekli dur-kalk yaparak ısınmada ve soğutmada konforsuzluk yaparken inverter sadece kısılma ve yükselme ile oda sıcaklığını çok daha konforlu yapacaktır

birde cihazınız marka modeli nedir onu belirtmemişsiniz

taktığı klimanın dur-kalkmı , invertermi olduğunu bile bilmeyen servisin dediği saçmalıktan öte olamazdı da

takılacak klimaya karar verebilmek için bir sürü faktörü de bilmek gerekiyor ,odanın m2 -bölge-yalıtım vs.

çok afedersiniz ama klima isterse kaliteli isterse kalitesiz olsun kazma bir servis olduktan sonra hangisini taktırsanız işiniz zor

heleki inverter önünü görüyor demesi nasıl yani diğerleri nereyi görüyor ? ,önü dediği neresiymiş ?

bu arada galiba mekanı ve klima markasını daha önce yazmışsınız ben görmediğim için yukarıdaki mesajı yazmıştım şimdi bu durumda o klimanın orayı ısıtmaması imkansız diyorum ya sizin kullanımınızda bir yanlışlık yada o cihazda bir problem olabilir şimdi ;

klimanızı 25-26 dereceye fan hızınızı orta değerlere ve flaplarını tam aşağı yaparak bir deneyin bir değişme olacakmı ?

diğer bir husus eğer iyi bir ısıtma istiyorsanız klimanızı hiç kapatmadan kullanmanız gerekiyor yoksa duvar ve diğer eşyalar soğuyacağından ısıtma süresi çok uzayacaktır

en son olarak eğer klimanızda filtre varsa onu da çıkarıp yukarıda anlattığım şekilde bir müddet kullanın sonuçta hala ısıtmıyorsa o cihazda problem var demektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 18 Şubat 2012; 17:36:45 >

• quote:

quote:

quote:

eğer iklimsa klimanızı geri alırsa ki bastırırsanız almak zorunda...mitsubişhı fd serisi klima alın...üzerinde bulunan ı-see sensör sayesinde odanızın tabanınıda nispeten ısıtıcaktır.
    odada bebeğiniz kaldığından klimanızın filitrelerini çok sık temizleyin.her 6 ayda birde özel klima temizlik ürünleri ile servise klimanızın iç ünitesini yıkatın.klimalar çok ciddi bakteri kaynağıdır..temiz olmayan bir klima ciddi alt ve üst solunum yolları sıkıntıları yaratabilir.

• quote:

quote:

quote:

İklimlendirmede bu topikte aktif olarak yorum yapan diğer arkadaşlar kadar cihaz önerisinde bulunacak teknik bilgim yok.

Evimde ME kullanıyorum. Çok memnunum. Sessiz, sarfiyatta üzmüyor, ısıtma ve soğutma kusursuz. Balkona çıkıyorum dış ünitenin sesini hiç duymuyorum. Evet pahalı ama bugüne dek hakkını verdi. Soru işareti bırakmadı.

İş yerimizde 10 adet Alarko Carrier XPower, geçtiğimiz yaz mevsiminde ilave olarak takılan 8 adette ME var. Neden ME takıldı? Sarfiyat hususu ve buna bağlı olarakta ısıtma ve soğutma performansı AC ye göre ön plana çıktığından ME tercih edildi. İç ünite sesi ME de çok düşük. AC de dış ünite sesi bana göre rahatsız edici. İç ünite seside yüksek.

Yatak odasında kullanacağınız için ses sizin için önemli olacak. Yoksa uyutmaz. 42 derece üflüyor yeterli demişler ki zaten burada olay bitmiş.

Evinizin yalıtımı klima kadar önem taşıyor.

Ben alptuğ56 arkadaşımın dediklerine tamamen katılıyorum.

• 
Sayfa: önceki 739740741742743
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.