Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (736. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oracal , oracal Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 11 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: siskebap

Selamlar,
    Ekteki cihaz daha önce bahsedilen "Midea Vertu" nun eşi olan mıdır acaba,
    http://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/inverter-plus/inverter-plus-24-a-enerji-split-klima

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Tşk,

Evet, Vestel'in Midea'ya yaptırdığı klimadır, ve aslı olan eşinden daha ucuza satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: fred78

Dün Daikin FTXS-50G model 18.000 lik klimayı salona monte ettirdim.(Ara katta oturuyorum)Odanın ölçüsü:
    Boy: 9m
    En:4.60m
    Yükseklik: 2.60m
    Bu ölçülere göre aldığım modelin yeterli olacağını söyledi ilgili satıcı.(odanın 37metrekare olduğunu belirttim)
    Ancak kuruluma gelen servisi odadaki yaklaşık 4.20m genişliğinde cam pencere ve balkon kapısınında etkileyeceğini belirterek 42metrekare alan için cihaz kullanmam gerektiğini, kurulan cihazın sınırda olduğunu belirtti.Elemanın tespiti doğrumudur acaba?
    Isıtma ve soğutmada sıkıntı yaşama olasılığı varmıdır?

Keşfin teknik eleman tarafından görülüp ölçülerek yapılması gerekir.
    Mekanı kim bizzat görmüşse onun dediği doğrudur.

Aldığınız klima inverter tip olduğu için, mekana küçük gelmesi durumunda düz tip klimadan da fazla da tüketim yapabilir.
    Yani inverterliği ters teper

Aynen katılıyorum ,5 kw lık klimanın sınırı,yanı soğuklar arttığında klima sınırları zorlayacak.Tapa gaz çalışacak.Tek avantajınız ara kat,ama dış cephe çift tarafsa sıkıntılı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

yarım saat çalıştığı takdirde fan ağzından 50 dereceye yakın bir ölçü alman lazım. 30 derece ise mutlaka bir hata vardır. ben eksi 17 derecede ölçtüm 47 derece idi. şuan dışarısı eksi 2 fan çıkış sıcaklığı 50 dereceden fazla oda sıcaklığı 26 derece. Üstüme birşey almadan uyuyorum. Fan hızı konsunda bence ilk çalıştırmada son ayarda daha sonra dk en düşük ayarda kullan

Dün gece yanılmıyorsam dış ortam sıcaklığı -6/-7 gelmiştir. Klima 6 saat çalışmanın sonucunda ortamı 25 dereceye getirdi , bu değerler çok iyi.
    Genelde odam 22-24 arası , şimdilik memnunum Digital dereceye olayını yarın bakacağım , havalar çok soğuk... çıkamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 8 Şubat 2012; 18:49:31 >

• güzel. 2 saat içinde o sıcaklığa ulaşması lazım. Bu arada elektrik faturası geldi. Günlük ortalama 15 SAÇ çalışıyor 250 tl fatura geldi. Normalde 60 70 geliyordu
  • amadeus ses seviyesi nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • toshiba ras 18 skv kumanda klavuzunu nerden bulabilirm?
  • quote:

amadeus ses seviyesi nasıl

Ses fan devirine göre değişiyor. En düşük devirde ses duymuyorum ama son devirde feci...
  • benim en düşük devirde de ses çok sayılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

toshiba ras 18 skv kumanda klavuzunu nerden bulabilirm?

Kardeş sen o klimayı nereden aldın allah aşkına
  • quote:

klimanın ambalajından çıkıyor olmalı

olmak zorunda muhakkak çıkmalı hatta türkçeye çevrilmiş olma zorunluluğu var
  • quote:

benim en düşük devirde de ses çok sayılır

Hocam ses hiç yok bende. Swıng açık olmasa çalıştığı bile belli değil. Benim birde tavan yüksekliğim çok fazla 2.90 mt. yoksa eminim sıcaklık dahada artacak. Ağız sıcaklığını civa ile demin ölçtüm , civada sınır 50. 15sn içinde 50 dereceyi cihaz hemen buldu
  • alla alla ilginç bende ses var kapatınca daha çok belki oluyor gürültü yaptığı
  • arkadaşlar benim 1ay önce taktrdıgım general elektrik klma vardı 12000btu 2 gündür iç ünitenin altında damlacıklar oluşuyor bayaya damla oluyor içreden su akıyor sag tarafında bu damllalar terazi ile baktım klima o tarafı az bişey düşük teraziden bu terazisizlikden mi oluyor acaba yaniklima 1 santimden fazala sag tarafa egik bu sebeb den olurmu yoksa başka dert mi var acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dargmen -- 9 Şubat 2012; 1:08:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dargmen

arkadaşlar benim 1ay önce taktrdıgım general elektrik klma vardı 12000btu 2 gündür iç ünitenin altında damlacıklar oluşuyor bayaya damla oluyor içreden su akıyor sag tarafında bu damllalar terazi ile baktım klima o tarafı az bişey düşük teraziden bu terazisizlikden mi oluyor acaba yaniklima 1 santimden fazala sag tarafa egik bu sebeb den olurmu yoksa başka dert mi var acaba

Alet defrost yaptıkça içerde biriken suyu tahliye edememiştir, tıkanıklık veya yetersiz eğim nedeniyle.

Başka dert aramadan önce orada biriken suyun dışarıya gidebilmesini sağlayın bir şekilde.
  • quote:

quote:

arkadaşlar benim 1ay önce taktrdıgım general elektrik klma vardı 12000btu 2 gündür iç ünitenin altında damlacıklar oluşuyor bayaya damla oluyor içreden su akıyor sag tarafında bu damllalar terazi ile baktım klima o tarafı az bişey düşük teraziden bu terazisizlikden mi oluyor acaba yaniklima 1 santimden fazala sag tarafa egik bu sebeb den olurmu yoksa başka dert mi var acaba

Alet defrost yaptıkça içerde biriken suyu tahliye edememiştir, tıkanıklık veya yetersiz eğim nedeniyle.

Başka dert aramadan önce orada biriken suyun dışarıya gidebilmesini sağlayın bir şekilde.

teraziye getersem düzelirmi birde defrost a neden giiryor kardeş defrost un sebbe yetersiz gelişimi cıhazın

• quote:

Orijinalden alıntı: BirKaNa

quote:

spotcudan aldım garantisi var ama baskada bisey cıkmadı icinden :D 2200 e aldım 18 skv yi
  • quote:

quote:

quote:

teraziye getersem düzelirmi birde defrost a neden giiryor kardeş defrost un sebbe yetersiz gelişimi cıhazın

Teraziye tam getirmeyin, hatta su gidiş tarafına çok hafif meyil verin ki birikim olmadan kolayca aksın.

Dışarısı çok soğuk veya çok rutubetli olduğunda dış peteklerde buzlanma olur, buzlanma da ısı transfer verimini düşürür.
    İyi bir klima buzlanma başlangıcında daha durup ters çalışarak buzu eritir, çabucak tekrar normal ısıtmasına döner.
    Bu ters çalışma (defrost) evresinde iç peteklerde buzlanma olur.
    Defrost sonrası iç peteklerdeki buzun erimesi sonucu da, iç ünitenin kasasında sizin içeriye akmasından şikayetçi olduğunuz su birikintisi oluşur.

Defrost olayı, çok soğuk ve nemli havalarda klimanın dışardan ısı toplamak için ZORLANMASI durumunda oluyor.
    Yani kurulmuş alet, mekana göre daha küçük kapasitede ise, alet daha çok zorlanacağı için daha çok defrost yapacaktır.

• Merhabalar. Bende salonumda ME MSZ GE50VA kullanıyorum. Klimadan çok memnunum. Fakat en üst katta oturuyorum ve çatı yok. Salonum dışında diğer odalar, mutfak, banyo, hol üzeri teras yani tamamiyle açık. Çok şükür rutubet, akıntı problemimiz yok. Lakin yazın çok sıcak kışınsa kalorifer kullandığım halde serin oluyor. Salonumun üstü açık değil, oda var salonda ısıtma sıkıntımız yok ama diğer yerler sıkıntılı. Salon 23-24 derece iken diğer bölümler 14-15 dereceye düşüyor.

Resimde görünen bu malzemeyi tavanlara uygularsam ne derece rahatlarım? Balıkesir ili Edremit ilçesindeyim. Yaz ve kış için çözüm olurmu? Çünkü yazında delirecek kadar sıcak çöküyor evin içine!

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BirKaNa

quote:

spotcudan aldım garantisi var ama baskada bisey cıkmadı icinden :D 2200 e aldım 18 skv yi

Spotçudan da alsan içinde garanti belgesi, kullanma kılavuzu ve servis listesi çıkması lazım.

Senin kurulumunu Alarco Carrier mi yaptı yoksa başka bir servis mi?

Belki senin aldığın toshiba diğer ithalatçının getirdiği toshibadır.

Alarko kurduysa ve 3 yıllık garanti belgesini onayladıysa sorun olmaması lazım. Kutuyu tekrar kontrol et aldığın yerle de irtibata geç. İnternetten aldıysan aldığın yeri özelden yazarsan bende kontrol etmeye çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Merhabalar. Bende salonumda ME MSZ GE50VA kullanıyorum. Klimadan çok memnunum. Fakat en üst katta oturuyorum ve çatı yok. Salonum dışında diğer odalar, mutfak, banyo, hol üzeri teras yani tamamiyle açık. Çok şükür rutubet, akıntı problemimiz yok. Lakin yazın çok sıcak kışınsa kalorifer kullandığım halde serin oluyor. Salonumun üstü açık değil, oda var salonda ısıtma sıkıntımız yok ama diğer yerler sıkıntılı. Salon 23-24 derece iken diğer bölümler 14-15 dereceye düşüyor.

Resimde görünen bu malzemeyi tavanlara uygularsam ne derece rahatlarım? Balıkesir ili Edremit ilçesindeyim. Yaz ve kış için çözüm olurmu? Çünkü yazında delirecek kadar sıcak çöküyor evin içine!

sv:Dilocrom resimdeki malzeme nin aynısını bir önceki sayfaya bakarsan göreceksin hatta desen seçimi dahi senin gösterdiğin resimdekiyle aynı ben kendim uyguladım...

sana işin püf noktasını söyliyeyim ilk önce tavana normal düz xps sert poliüretan köpük uygula mümkünse en az 4 cm kalınlığında olsun onun üzerine senin resimdeki gibi 1 cm kalınlığındaki desenli köpüğü uygula

sana şu kadarını söyliyeyim .. ilk taşındığım sene 5-6 ton kömür yaktım o zamanlar doğalgaz yoktu o kışı zor bela atlattım ve ilk baharda ilk işim evin tavanlarını 4+1 5 cm (4 cm sert köpük 1cm desenli köpük) kapladım ısınma masrafım en az %70 azaldı diyebilirim ...

benim evde müstakil ve seninki gibi tavan ın üzeri düz teras yani üzerinden yağmur kar soğuk herşey geçiyor bu uygulamayı yaptıktan sonra rahata ulaştım şimdi bütün evi 1 tane klima ile ısıtıyorum çok rahatım ev 120 metrekare klimanın hitab ettiği alan yaklaşık 70--80 metrekare civarı

şiddetle tavsiye ederim izolasyon yaptığında kemiklerinin ısındığını hissediceksin

kolay gelsin...

• 
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.