Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (728. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
43. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 726727728729730
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nujman

Muhabbetiniz bol olsun, çok bişey yazmasamda erken erken takip ediyorum, burda bilgi aylaşımında bulunan inasnları doğru yönlendirmek için uğraşan herkeze çok teşekkür ederim.

12 m2 bir oda sağ ve solunda odalar var 1cephe dışa bakıyor ve çift cam bu odayı ısıtmada kullnamak için

http://www.idealesya.com/urun/mitsubishi-srk25zjp-s-inverter-klima.aspx

şu ürün çok cazip geldi düşünceleriniz nedir acaba?

(Bulunduğumuz bölge -8 altına hiç düşmedi bu yıl, gündüz şuan kar var dışarda -3 derecelerde geziniyor)

ZJP-S serisi mitsubishinin (mhi) en alt eer ve cop değerleri olan aynı zamanda toz filtresi dışında filtre ve negatif iyon bulunmayan cihazı

ancak idealasya sitesinde var gibi yazmışlar (ben böyle biliyorum) bunların dışında güzel montajı yapıldığında sorunsuz cihazlar

birde fiyatları düşeceğine arttı yanlış hatırlamıyorsam srk25zjp 1200-1300 tl. civarıydı

yukarıdaki anlattıklarım sizin için sorun olmazsa alınabilir bir cihaz ben 12.000 btu olanını 2 yıldır kullanıyorum şu zamana kadar bir problem yaşamadım

diğer bir husus ben alımlara internet yada mağaza karışmıyorum sonra bana al dediniz firma sorun çıkardı demeyin

ben daha önceleri internet alışlarına çok destek veriyordum ancak son zamanlarda korkar oldum şahsen artık mağazaları tercih ediyorum ,bu duruma sebep olanlar biz değil işini düzgün yapmayan internet satış mağazalarıdır

şimdiden hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 2 Şubat 2012; 16:26:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nujman

Muhabbetiniz bol olsun, çok bişey yazmasamda erken erken takip ediyorum, burda bilgi aylaşımında bulunan inasnları doğru yönlendirmek için uğraşan herkeze çok teşekkür ederim.

12 m2 bir oda sağ ve solunda odalar var 1cephe dışa bakıyor ve çift cam bu odayı ısıtmada kullnamak için

http://www.idealesya.com/urun/mitsubishi-srk25zjp-s-inverter-klima.aspx

şu ürün çok cazip geldi düşünceleriniz nedir acaba?

(Bulunduğumuz bölge -8 altına hiç düşmedi bu yıl, gündüz şuan kar var dışarda -3 derecelerde geziniyor)

Kaliteli bir klima, mekanıza da uygun.
    Fiyat hesabınıza geliyorsa alın derim.

O yazdığınız dükkandan bu forumda çok kişi klima aldı, burada da satıcı hakkında olumlu yorumlar yazdılar.

• Alptuğ56 ve Kocaustam çok teşekkür ederim, ilginiz için .

Aslında kafamdaki model, daha önceden Kocausta abinin tavsiye ettiği Alarko Carrier 53 NQV 35 M modeli ama son 3 ayda acayip pirim yaptı, 2 aydır fiyatının düşmesini bekliyorum 1400 küsürdü almadık o zaman şimdi 1665'in altına yok.

Alptuğ56 hocam dediğiniz gibi internet siteleri artık potansiyeli karşılayamıyor bu sebepten ötürü aksaklıklar çıkıyor, onun haricinde 5 yıldır neredeyse beyaz eşyadan tutun, elektronik eşyalara kadar almadığım ürün kalmadı dediğiniz gibi arada yamuk siteler var dikkat etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nujman -- 2 Şubat 2012; 18:40:00 >
  • Aloo İzmirli Efeler,yaw KAR yağmış bizim memlekete,az evvel Bergama ile görüştüm,böyle Kış görmedik
    görmedik diyor benim amcaoğlu,bakın onda Hitachi var salonunda eski 22 gazlı RAS14 vardır ve 24m2lik Salonda
    kullanır ve bu cihazın ısıtması Soba gibidir bilen bilir bunu İzmirliler özellikle!

++
    Benim 9luk Gree içinde sanırım bazı arkadaşlar olayı tam anlamamış galiba
    mal kötü değil ama öyle aman amanda iyi değil!
    9luk performansıda bana göre biraz zayıf ve ısı 2/3 lere düşünce cihaz zayıflıyor
    ama 7-10 gibi olunca kendini daha iyi toparlıyor yani ne cihazda sorun var nede montajda bir hata
    kısaca bu mal bu kadar performans veriyor ve kaldıki bu olay çoğu klimada aynen böyledir!
    örneğin -5te hangi cihazda peformans düşüşü olmaz! haa olmayan olur ama bunlarda çok az

2 gündür yandaki 55 Daireli Siteden bakıyorum Klima Servisleri dolanmaya başlamışlar yaw
    biri gidiyor biri geliyor Siteye!!

sanırım vatandaş arıyor Servisi ....abi bu meret ısıtmamaya başladı... diyor yada ...ılık üflüyor... diyor(aynen doğru çünkü!)
    neyseki bizim buralarda eskiden Servisler gelir ve kafadan "Voltajlar düşük" deyip çıkıp giderlerdi
    ama bu sene Yeni Trafolar devreye girdi ve voltajlar 215ten daha aşağıya düşmüyor,yani Servis artık voltajdan
    diye sallıyamaz
    aslında Servis haklı,vatandaşın cihazı dandik,ama Servis bunu müşteriye anlatamıyor,asıl sorun burada

valla benim Salondaki Vestelide söküp atacaktım ama bu sene sınıfı geçti bu meret

90030 zorlanarak gidiyor,Gree 9luk aynen öyle gidiyor,neticede burası Antalya 10 gün sonra bu olay bizde biter gari
    ama bizim yerimizde öyle çok üşüyen filan birileri olsa,valla hali harap bu cihazlarla bu arada Bina çok iyi yalıtımlı
    ve bizi ciddi kurtarıyor,Salon en büyük mekan bizde ve 27m2 ama Güneye baktığı için en korunaklı ve en sıcak mekan
    Klima çalışmasa dahi min.14dereceye düşüyor ısı!! normalde 15/17 oluyor bu mekan ama son 10 gündür 14 lere kadar
    düştü! Vesteli 24/25 yapıyorum,30/45dak.içinde mekan oldukça sıcak hale geliyor dış ortam 5/6gibi olursa,1/1,5 saat
    anca çalışır sonra kaparız 2/3 saat o ısı yeterli geliyor!

• İlk mesajımda zaten sizin aman aman değil dediğinizide belirtmiştim, ama Antalyadada bile durum bu olunca orta üstü klimalarla karşılaştırılınca kötü gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 2 Şubat 2012; 20:47:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

İzmir de kar var,hava - lerde....

@albani Zass GREE üretimidir.Isıtmaz diyenlere duyrulur...

valla Hocam bu arkadaş ZASS bilgilerini yazınca ve her ne kadar arada de-frost yapsada cihaz,ısı dışarda
    -18/20 lerde geziyor ve bu alet o performansı gösteriyorsa daha ne olsun beyaw
    ha ses varmış,yaw o kadar oluversin gari,-18 de cihaz çalışıyor ya mühim olan burası,gerisi tırı-vırı işler
  • Herkeze merhabalar.

Can abi selamlar görüşemiyoruz , tabi pıoneer alınca böyle oldu
    Bir türlü alamadığım klima işini nihayet bitirmek istiyorum. İstanbulda izalasyonsuz 35m2 salon için sadece ''ısıtma'' amaçlı klima tavsiyelerinizi bekliyorum , limit 1.500 lira.

zanaks arkadaşın mesajlarını dikkatli okudum , durumu benimkine benziyor. Zass 18 lik klasik klima ile bu işi bitirebilirmiyim ?
    gerçi inverter olmamasından dolayı , sarfiyatım fazla olmazmı , selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Am@deus

Herkeze merhabalar.

Bir türlü alamadığım klima işini nihayet bitirmek istiyorum. İstanbulda izalasyonsuz 35m2 salon için sadece ''ısıtma'' amaçlı klima tavsiyelerinizi bekliyorum , limit 1.500 lira.

zanaks arkadaşın mesajlarını dikkatli okudum , durumu benimkine benziyor. Zass 18 lik klasik klima ile bu işi bitirebilirmiyim ?

zanaks ta alımda alternatifleri çok kurcaladı, sonunda iyi bir tercih yaptı.

Sizin mekanın izolasyonsuz oluşu nedeniyle inverter düşünmeyin.
    Düşündüğünüzün tersine, ısı kaybı fazla olduğu için inverter üst kapasiteleri zorlar, düz tipten de fazla tüketim yapar.

Bence siz de düz 18'lik Zass alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

@albani Antalya daki en büyük sıkıntı nem,hatta şunu bile söyleyebilirim senin kıza taktığın vestel lerin sen kullandığın zamanki ile arasındaki fark ,senin evin olduğu yerdeki nem ile kızın evin olduğu yerdeki nem oranına göre bile fark eder.Denize yakın yerde her zaman sorun var.bak adam yazmış Ankara da hava - 18 2-3 saate bir defros diyor.Ulen -18 de klima çalışıyor düşün ,ama neme bak 0 dır belki.

Doğudan İzmir e gelenler hep söyler,bizim orada -10 olsa bile şu İzmir kadar üşümedim derler.hava 5 dereceye düşüyor adam donuyor.Klima nında algılaması aynen böyle...

yukarda sataştım ama. ukalalık olmasın klimacılık taslama haddime olmaz tabiki.

birol usta şunu öğrenmek açısından soruyorum. albani üstad bu makineyi aldığı zamanı hatırlıyorum r22 boruyu iyice temizleyip montajlamışlardı. acaba sorun bundan kaynaklanıyor olabilirmi. az bir artık kalsa bile soruna yol açmış olabilirmi. siz hiç önermemiştiniz o aralar hatırlıyorum. hadi nemli havalarda kabul de nemin düştüğü zamanlarda bence ısıtması lazım bu cihaz. 13-14 nemde dahi zorlanıyor diyor albani üstad. 13-14 nem hiç bireş istanbulda nem hiç eksik olmaz tamam antalya kadar nemli olmasad kışın %50-60 tan aşağı düşmez. e benim klimalr şeytan kulağın maşaallah diyim başarı sağlıyorsa albani dostumuzun klimasında problem olabilirmi sizce?

Hocam iyi akşamlar

Sanırım sen olayı yalnış hatırlıyorsun

1-Bahsettiğim cihaz 9luk GREE olan 410 Gazlı,eskisi ise Vestel in 22 Gazlı cihazıydı
    ANCAK bu cihaz "Dahili Tesisatta" değildir!!! sen burasını atlamışsın Hocam

2-Bendeki 4 Klimadan sadece 2 tanesi "Dahili tesisatlıdır"(SAlon ve Oturma Odası) 2 tanesi ise direk delinip cihaza takılan durumdadır!

3-Gree ise direk duvarın delinip arka taraftaki Yatak odasına takılan ve tesisatın yenilendiği cihazdır!
    Kısaca Vestel söküldü,tesisat komple söküldü ve atıldı,sonra Gree takıldı yeni tesisasıyla!!!
    Herhangi bir temizleme veya o tesisatı kullanma filna olmadı haliyle!
    Montaj çok güzel yapıldı,Vakum sanırım 15/20dk kadar yapıldı!!Borular Bakır idi!!(daha sonra bazı Gree lerde Aluminyum
    Boru kullanılıyordu ama bendeki Bakırdır!)
    Buraya kadar sorun yok

Sadece bahsettiğim şudur; Isı +5 in altına düşünce cihaz performansı biraz düşüyor,olay budur,kısaca cihazda sorun yok ama cihazın
    performansıda bu kadardır +2 de çoğu cihaz çuvallıyor Hocam,benimki ne Fujitsu nede Hitac nede Daikin v.s
    yani ne aldığımı ve nerede kullandığımı biliyorum,yani Afyon da olsa idim herhalde GREE alacak değildim

++
    Sen sanırım;ben bir ara Salon ve Oturma odasındaki şuanda kullandığım 22 Gazlı cihaz yerine 410 Invert.alacağım zaman bunları
    sormuştum,sende sanırım o odalara takıldığını zannettin ama onlar aynen duruyor,Oturma odasına geçen sene Vestel den sonra
    Arçelik 90030 taktım yine 22 Gazlı tabiki ve salonda halen Vestel ile devam ama bu meret en performanlısı çıktı
    Isıtması 0/+2 lere geldimi elbette performans düşüklüğü yine yapıyor ama burada o havalarda çok az oluyor!!10 gün sonra
    bizde bu olay biter gari
    Zaten bunun Isıtması iyi hatta bayağı iyi ama Soğutması hikaye!! ben sadece Soğutma için buraya cihaz aradım yoksa pekte üşümediğimiz
    için Isıtma bize yetiyor ama gerçekten oldukça iyi ısıtıyor yinede+

++
    Ancak bazı arkadaşlar aynen elektrik tüketimi gibi bu olayıda abartıyor,yok Hamam gibi oldu yok şöyle oldu yok çuvallamadı yok
    şu değüerde bu sıcaklığı buldu falan filan,
    abi Karşıyakada Amcamlarda evde 3 tane Daikin Düz var,7-8 senedir kullanıyorlar geçen gün konuştuğumda klimalar biraz aptallaştı dediler
    anlamaz onlar bu işlerden ama her klimada bunlar olağan şeylerdir!

Adam bilmem kaç saat kullanıyor yok hiç kapamıyor diyor 20 kağıt farketti diyor ülen orada yoksa elektrik çokmu ucuz ne

Sıcak günler diliyorum herkese

hocam arçelik 90030'un yazın soğutması nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Herkeze merhabalar.

Düşündüğünüzün tersine, ısı kaybı fazla olduğu için inverter üst kapasiteleri zorlar, düz tipten de fazla tüketim yapar.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Nerden bulabilirim bu zass klimalarını lakin bizim burda , bir koçtaş birde bauhaus var malesef arkadaşın aldığı mağazalar yok.

• quote:

quote:

quote:

Herkeze merhabalar.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Nerden bulabilirim bu zass klimalarını lakin bizim burda , bir koçtaş birde bauhaus var malesef arkadaşın aldığı mağazalar yok.

Burda var:

http://www.praktiker.com.tr/klimalar/zass-18000btu-r410a-gazli-a-enerji/237577

• Teşekkür ederim hocam
  • quote:

Teşekkür ederim hocam

Şimdi görünmüyor, kaçırdınız galiba
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim hocam

Aynen hocam , çok ilginç Takip eden var galiba burayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 3 Şubat 2012; 16:19:06 >

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim hocam

kardeş kaç m2 alanda kullanıcaksınız birde şehir neresi. alan çok büyük değilse ineverterleri hala vardır praktikerde sanırım. nekadar kısmaz densede inverter klima genede kendisini kısıyor ben gözümle şahidim buna. ayrıca 2 yılda izolazyonsuz çatı katında kullandım. arkadaşlarıma karşı çıkmak değil amacım tecrübemi aktarmak. ama marka olarak değişirmi onu bilmem. zaten size ille şunu alında diyemem işin vebali var.
    tavsiyelerim garanti kapsamında değildir

mesela iyi marka inverter klimaların fiyatlarıda şuan çok yüksek değil toshiba vb klimalarada bakabilirsiniz.

• Hocam alan büyük yaklaşık 40m2 kadar. Sadece ısıtma amaçlı kullanacağım izolasyon vesaire yok , altım üstümde boş...
    Benzer durumu zanaks arkadaşımız yaşamış bende o doğrultuda klima alayım dedim. Lakin evim kuzey cephe ve istanbul dışında sayılırım , selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 3 Şubat 2012; 17:01:00 >
  • quote:

Hocam alan büyük yaklaşık 40m2 kadar. Sadece ısıtma amaçlı kullanacağım izolasyon vesaire yok , altım üstümde boş...
    Benzer durumu zanaks arkadaşımız yaşamış bende o doğrultuda klima alayım dedim. Lakin evim kuzey cephe ve istanbul dışında sayılırım , selamlar.

kardeş üstünüz boş derken çatı katı değilmisiniz ozaman? değilseniz bu avantaj. ben oraya rahatlıkla 18 inverter takarım. korkmayın çok rahat ısınırsınız. yanlız 1500 tl inv alınmaz tabi durumunuzu bileme ama bir kez alıp temiz alsanız başınız ağrımaz. istanbul dışında sayılırm demişsiniz karadeniz tarafınamı düşüyorsunuz. gerçi enem hemen hemen aynıdır. bende kuzey cephemde 2 adet klima kullanıyorum gayet iyiler. montaj ve klimanın kalitesi iyi oldumu korkmanız agerek yok ev kendiniznse içten yalıtım olayıda düşünebilirsiniz evi frına çevirir içten yapılan yalıtım havalandırmak şartıyla.

• Arkadaşlar klima alıcam ilk kez evime sizce hangi marka alayım 20m2 yada 25m2 felan oda
    Sizce 12btu yada 18btu alayım bir öneri marka mitsubishi 1. seçimim ama sizin öneriniz nedir
    Çıkabilecğim TL 1500-2000TL max.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim hocam

kardeş kaç m2 alanda kullanıcaksınız birde şehir neresi. alan çok büyük değilse ineverterleri hala vardır praktikerde sanırım. nekadar kısmaz densede inverter klima genede kendisini kısıyor ben gözümle şahidim buna. ayrıca 2 yılda izolazyonsuz çatı katında kullandım. arkadaşlarıma karşı çıkmak değil amacım tecrübemi aktarmak. ama marka olarak değişirmi onu bilmem. zaten size ille şunu alında diyemem işin vebali var.
    tavsiyelerim garanti kapsamında değildir

mesela iyi marka inverter klimaların fiyatlarıda şuan çok yüksek değil toshiba vb klimalarada bakabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Valla aklım zass'da kaldı , inverter klima alsamda acaba'mı diyeceğim
    Belki stok tekrar gelir olmadı adamları ararım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Herkeze merhabalar.

Burda var:

http://www.praktiker.com.tr/klimalar/zass-18000btu-r410a-gazli-a-enerji/237577

Hocam aklıma takıldı , iki iç ünite ile kullanılabilirmi bu model...

• 
Sayfa: önceki 726727728729730
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.