Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (725. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sQuDoomer Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 13 Misafir (2 Mobil) - 12 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.166
Cevap
703
Favori
4.425.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

Benim DD'ler yapmadığına göre şopar da yapmaz
    Beko da çok zorladığımız için yapıyordu sanırım.

Az önce tüm evlerin musluklarını açtım incecik.
    Birkaçı donmuştu bile.

"Peluş"u çalıştırdım bi 10 dakka, antifriz de yok garipte

Birkaç gece zor geçecek.
    Korkum, sitenin su dinamosu/tesisatı hasar görebilir.
    Bidaa ben uğraşıcam

Dışarsı an itibariyle -5C.

abi sen teknik bir adamsın peluş hiç antifirizsiz bırakılırmı ,ya motor giderse ?

madem öyle sabaha kadar ceza olarak aralıkla çalıştıracaksın

ben emniyetin emniyetini almaya alışkın biriyim ama merak etmeyin beni de dilleye dilleye boşvermeye alıştırdılar şimdilerde battı balık yan gider diyorum ama zarar yine bana oluyor, yapıyorum yapma diyorlar ,yapmıyorum neden yapmadın diyorlar ,oynatmaya az kaldı değil resmen oynattım artık

• Artık bu sıcaklıkla sabahı bulur. Kapalı garajda ya

Yarın İzmir'e Kipa'ya da gidicem, artık ordan düzeriz malzemeyi.

Sabah çalışmaz, çalışsa da LPG regülatörü donar, bidaa rezillik yaşarız diye korktum.

Bide ara ara cıyıltı yapıyor, devirdaim midir, alternatör mü çözemedim.

Aldık bi hurda uğraşıcaz artık
  • Gece 1 itibari ile dışarısı - 8 derece idi arkadaşlar İzmir - gültepe civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

ankara -18 üstüm açık yatıyorum. Zass 18 klasik. 2 3 saatte bir defrost yapıyor.

Yani makina off olmadı çalışıyor,hizmete devam diyor. -18 de bile yola devam...Zass= Airfel= GREE
  • yer izmir in ilçesi
    sıcaklık -3 derece
    klima arçelik 12062 inverter
    oda 15 m2.bir duvar komple cam ve kapı.pimapen
    set degeri 27 derece.fan hızı 2 de genellikle.oda set değerinden aşağı düşmedi.
    enerrji tüketimi 31/01/2012 20,00 dan 01/02/2012 08,00 a kadar 13kw.yani 12 saatte 13 kw.bu tüketyime ev elektriği dahil.ölçüm saatlerinde bir kez çamaşır makinası bir yada iki kez ketıl çalıitı.televizyon açık filan :)
    klima farkettiğim bir kez defrosta girdi oda 3 dakika.
    bu tüketim değerleri normalmidir arkadaslar.
  • Benim Palio nun kalorifer radyatörü dönmuş galiba ,hararet göstergesi 90 larda,içeriye soguk hava üflüyor.5 km kadar giitim sonra endine geldi.Bu arda sabah dükkana geldi buz damı olmuş.Dükkan güneş görmüyor,1 saattir klima,pellet soba,arkada elektrikli soba çalışıyor daha ısınamadık.İzmir dondu bugün anlayacagınız...

Ama evde Diamond elec. tarihi İnv. sabaha kadar canavar gibi çalıştı maşallah.Dıamond,Zibr 2035 iki makina evimiz 22 derecenin altında degil Maşallah.Bu arada lima kullanıcılarına tavsiyem klimanızı bu soğuklarda 25-26 derecenin üstüne almayın.30 larda çalıştırırsanız çok sık defrost yaptırırsınız,özellikle inv. mainalarda 26 dereceyi geçmeyin ve klimanızı kapatmayın.
  • Birol Hoca selamlar ve hayırlı işler

valla bir kaç gündür memleket ile konuşuyorum(Bergama)acaip soğuklar gelmiş o bölgeye
    İzmir bile donuyor yaw,Sibirya soğuğu İzmir e gelmiş
    Antalya ya baktığım zaman oldukça iyi sayılır ama cihazlar akşamları şişiyor,zorlanıyor!

Dediğin gibi 25/26 dan yukarı kesinlikle çıkarmıyorum!! ama 1.Fan hızında hikaye ve 2.Fan hızıyla
    vaziyet biraz düzeliyor

Şuanda hava biraz toparlandı ve ısı 15derece ama Poyraz devam ancak rüzgarı kesildi,Nem ise
    8 e düşmüş vaziyette!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 1 Şubat 2012; 12:38:01 >
  • @albani Antalya daki en büyük sıkıntı nem,hatta şunu bile söyleyebilirim senin kıza taktığın vestel lerin sen kullandığın zamanki ile arasındaki fark ,senin evin olduğu yerdeki nem ile kızın evin olduğu yerdeki nem oranına göre bile fark eder.Denize yakın yerde her zaman sorun var.bak adam yazmış Ankara da hava - 18 2-3 saate bir defros diyor.Ulen -18 de klima çalışıyor düşün ,ama neme bak 0 dır belki.

Doğudan İzmir e gelenler hep söyler,bizim orada -10 olsa bile şu İzmir kadar üşümedim derler.hava 5 dereceye düşüyor adam donuyor.Klima nında algılaması aynen böyle...
  • mbirol hocam yukarıdaki mesajımda belirttiğim değerler normalmidir.
    birde ilaveten şunu sorayım klimanın katalog değerinde ısıtma gücü 1070 w yazıyor.cihazın çektiği maximum gücümü ifade eder bu değer.bu güçten yukarı çıkamazmı cihaz.
    şimdiden ilginiz için teşekkürler.
  • Şu an işçievleri 4 derece arkadaşlar sanırım bu 1 hafta kadar böyle devam edecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kraanrahan

yer izmir in ilçesi
    sıcaklık -3 derece
    klima arçelik 12062 inverter
    oda 15 m2.bir duvar komple cam ve kapı.pimapen
    set degeri 27 derece.fan hızı 2 de genellikle.oda set değerinden aşağı düşmedi.
    enerrji tüketimi 31/01/2012 20,00 dan 01/02/2012 08,00 a kadar 13kw.yani 12 saatte 13 kw.bu tüketyime ev elektriği dahil.ölçüm saatlerinde bir kez çamaşır makinası bir yada iki kez ketıl çalıitı.televizyon açık filan :)
    klima farkettiğim bir kez defrosta girdi oda 3 dakika.
    bu tüketim değerleri normalmidir arkadaslar.

Dediğiniz gibi nominalde 1030 watlarda harcaması olan bir klima kullanıyorsunuz,12 saate 13 kw evin tamamı için bana göre tüketim gayet normal,zaten bu hava şartlarında klimanın ekonomik çalışmasını beklemek dogru olmaz ,neredeyse tapa gaz çalışır.Zaten saatte 1 kw harcasa 12 saate 12 kw tı klima harcar.Bence klimanız arasırada olsa kendini kısmış bile.Sonuçta evin 12 saatlik tüketimi 1 kw olamaz zaten.

• quote:

O Pakistan şoparı Yenifoça'da dağ başında olsaydı görürdüm onu

Dış sıcaklık -4C, nem % 40, rüzgar poyrazdan neredeyse fırtına şeklinde esiyor.

Beko (çakma) inverter power modunda (full kapasitede) saatte bir defrost yapıyor. (içeriyi 24C yapmaya çalışıyoz da)

12'lik DD ve eski 9'luk DD (şeytan kulağına kurşun:)) bu gece iyi formdalar

Herhalde buralarda daha kötüsü olmaz diyorum

Kocausta dün İstanbuldaki evin 30 metrekarelik oturma odasına Toshiba RAS18 SKV yi taktırdım haliyle montaj yapılırken hava epey soğuktu. Gece hava sıcaklığı -5 derece nemde %54 civarındaydı makina 4 defa defrosta girdi aynı şekilde bugün gündüz saatlerinde de 2 defa defrosta girdi dış üniteye baktığımda ünite donduğu için alt deliklerinden su boşaltıyordu. Ayrıca dış ünite duvara gömme gibi sayılır yani açıkta değil. Makina 30 derece orta fan hızında ılık üflüyor açıkcası bu durumdan memnun olmadım.

Makinanın iç ve dış ünitesi çok sessiz bu konuda problem yok.

Ustalar boru yaklaşık 1 m olduğu için 10 dakika kadar vakumlama yaptılar ancak üfleme sıcaklığı ölçümü yapılmadı daha doğrusu ölçmeleri gerekiyor mu onuda bilmiyorum. Her ne kadar Toshiba distribütörü Alarko olsada Toshiba klimaların montajlarını yapan servislerin kalitesinden pek emin değilim.

Sizce havanın soğuk oluşu ne kadar etkili olur bilemiyorum ama 1 m boruya yapılan 10 dakikalık vakumlama yeterlimi ? sonuçta vakum motor göstergelerini görmedim ama ustaya sorduğumda gösterge sıfıra geldiğinde vakum tamam olur dedi. (gerçi bunu bende biliyorum ama göstergeye bakamadım)

Makina 30 derece orta fan hızında ılık üflüyor ki bunu hiç sevmedim sizce ne olabilir. Üfleme sıcaklığını özel bir ölçüm cihazıylamı yoksa bildiğimiz termometreylemi ölçmeliyim.

• 25 m2 salon, 24 lük inverter mitsubishi elektric sürekli açık 26 -25 derecede salon sıcak evin diğer bölümleri ise ılık modda evde ufaklık var onun için kapatamıyorum diğer mekanları, ufaklığın odasındada 750 wattlık ısıtıcı var elekitirikli şahane ısınıyrum aslında yanlız geçen kış aynı şartlarda 250-300 gelen elektrik faturam 470 lira geldi baya bi inverter bnm cihaz :) 27 ye alınca ısıyı direk sobalı ev moduna bağlıyoruz salonu zaten ama çok sıcak oluyor.
  • Sayın, BirKaNa

Yukarda birol usta bu havada klimayı hiç kapatmayın vede 25 derecenin üstünde çalıştırmayın diyede uyarmış zaten kendinizde okursanız göreceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

ankara -18 üstüm açık yatıyorum. Zass 18 klasik. 2 3 saatte bir defrost yapıyor.

Yani makina off olmadı çalışıyor,hizmete devam diyor. -18 de bile yola devam...Zass= Airfel= GREE

seni DAŞÇI seni işeen gelmeyen soruya hiç cevap vermezsin dimi. airfel gree ye gelice hem tekirdağlıya daşı atarsın
    ne diye birkez bile bu arkadaş alırken klimayı yardımcı olmadın ha. korktun dimi ankarada klima olmaz diye. ben 3,5 ata ata aldırdım adam klimayı. ankaranın nemine güvenerek. bide alptuğ hoca tefe koydu beni.
    hadi nemse albaniyede doğru cevap ve bakamda görem adam diyor. nem 13-14 lere düştü gene gree iyi ısıtmıyor diyor. sen nem yüskek diyosun. vesetel konusunda haklısındır antalyanın daha az nemli bir yerinde başarılı olabilir. ama albani hocanın daha evvelki mesajında nem düşük olsada gerçeği var. bukadar sataşmak yeter

• birol usta hadi bukezde onore edim seni. arkadaşlar sataştığıma bakmayın birol iyi ben ona bulamdan duramam.

birol usta esa onore meselesi şu. zibro sc3025 i sen pek beğenmesende gerçekten başarıyla devam ediyor. ses iç ünite sorunundan müzdarip olurum diye korkan herkeze ben bu makineyi tavsiye ederim. ha dış ünitede bir sorun var . çeşitli sebeplerden seninde bildiğin gibi arkadaşları çağıramadım. inşaAllah onuda çözdükmü. gerçekten makine güzel ısıtıyor. midea ama ısıtıyo işte ya
  • Aydemir abi dışarısı -22 derece şuan. Vallahi atletle oturuyorum. Klimayı ilk açtığımda 1 saat daha sonra 2 3 saatte bir daha sonra da 5 6 saatte bir defrost yapıyor. Klimanın sesi çalıştıkça azalıyor sabaha doğru en sessiz oluyor anlamadım. Bir de borunun içindeki su donmus problem olur mu. Bir de günde 15 saat ortalama 15 saat x 1.5 kw x 29 kuruş x 30 gün hesabından 200 tl yapıyor bu hesap doğru mudur sizce. Valla bir kış boşuna usumusum burada klima konusunda yardım eden herkesten allah razı olsun. Avukatlık işi olan istediği zaman danışabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@albani Antalya daki en büyük sıkıntı nem,hatta şunu bile söyleyebilirim senin kıza taktığın vestel lerin sen kullandığın zamanki ile arasındaki fark ,senin evin olduğu yerdeki nem ile kızın evin olduğu yerdeki nem oranına göre bile fark eder.Denize yakın yerde her zaman sorun var.bak adam yazmış Ankara da hava - 18 2-3 saate bir defros diyor.Ulen -18 de klima çalışıyor düşün ,ama neme bak 0 dır belki.

Doğudan İzmir e gelenler hep söyler,bizim orada -10 olsa bile şu İzmir kadar üşümedim derler.hava 5 dereceye düşüyor adam donuyor.Klima nında algılaması aynen böyle...

Hocam benim Ev Çağlayanda/LARA ve denize 750metre ama uzun zamandır hava Poyraz olduğu için
    aşırı soğuk,buna karşılık Nem 8-20 gibi çok düşük! Isıda geceleri bugünlerde 3-7 gibi
    Kızım ise bana 2KM ilerde yani aynı yerdeyiz ve evide denize 1Km kadar,kısaca konumlar aynı ama 8.Katta
    Ben 2.Kattayım
    Bu illet Vesteller kısaca aynı şartlarda çalışıyor ama takan Usta hem bakım yaptı hemde "Usta",yani
    Vestelciler gibi değil
    Benim cihazlarada bakım yaptı,gazlar kontrol edildi v.s
    Ve bu sene genelde dediğin gibi aşırı nemli olan hava ki geceleri nem min.90 oluyor ve ısı düştükçe
    nemde artıyor!örneğin geçen hafta 96/98 lerde idi ısı sanırım 5-7 arası gibiydi ve hiç defrost
    yapmıyor ve o günlerde ben her gece ülen ne zaman defrost olacak diye bekledim ama hiç yapmadı
    ama performans düşüyor tabiki!
    Bugün yine performans düştü çünkü Nem 16 şuanda ama ısı 6/7 ve klima devamlı çalışmıyor,arada çalıştırıyoruz
    sanırım yarın hava biraz daha iyi olacak veya yağmur geliyor,bizde yağmuru bekliyoruz Lodostan doğru
    çünkü ısı o zaman yükseliyor ve soğuk Poyraz etkisi gibi üşütmüyor!

Ben normalde hiç üşümem çünkü hayatımın büyük kısmı İstanbulda geçti ve soğuk+nem durumuna vücut alıştı gari
    Afyona giderim,ülen hava çok güzelmiş derim
    Ancak dediğin gibi Doğudan veya Ankaradan buraya gelenler var acaip üşüyorlar bu günlerde!!bu ne soğuk yaw diyorlar
    24 saat klima kullanıyor karşı komşum yine donduk diyor ülen bizde gün içinde toplasan 5/6saat anca
    çalışır klimalar!!

• quote:

Orijinalden alıntı: göktürk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: göktürk

An itibari ile Alalimbakalim.com dan tek çekim 866 tl ye airfel as12-930-R2 serisinden 1 adet sipariş verdim.

Hayırlı olsun arkadaş.
    İşinizi görebilecek, fiyatına göre oldukça iyi bir alettir.

Sağlıklı ve ekonomik kullanım için, içerisini dışarıdan en çok 8-10C (hatta 6-7C) daha aşağı yapmak için ayarlayın.
    Fark büyük olursa hem sağlık sorunları başgösterir, hem de fazladan ceryan harcarsınız.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

halen beklemedeyim bakalım
    aradım ama ürün hazır dediler
    hazır olunca aranacakmışım

29 Ocak sipariş tarihi
    Şubat 1 olduk hala aynı şekilde beklemedeyiz.
    Alalımbakalım ile okuduğum olumlu eleşririler yavaş yavaş aklımdan silinmeye başlıyor

• quote:

@albani Antalya daki en büyük sıkıntı nem,hatta şunu bile söyleyebilirim senin kıza taktığın vestel lerin sen kullandığın zamanki ile arasındaki fark ,senin evin olduğu yerdeki nem ile kızın evin olduğu yerdeki nem oranına göre bile fark eder.Denize yakın yerde her zaman sorun var.bak adam yazmış Ankara da hava - 18 2-3 saate bir defros diyor.Ulen -18 de klima çalışıyor düşün ,ama neme bak 0 dır belki.

yukarda sataştım ama. ukalalık olmasın klimacılık taslama haddime olmaz tabiki.

birol usta şunu öğrenmek açısından soruyorum. albani üstad bu makineyi aldığı zamanı hatırlıyorum r22 boruyu iyice temizleyip montajlamışlardı. acaba sorun bundan kaynaklanıyor olabilirmi. az bir artık kalsa bile soruna yol açmış olabilirmi. siz hiç önermemiştiniz o aralar hatırlıyorum. hadi nemli havalarda kabul de nemin düştüğü zamanlarda bence ısıtması lazım bu cihaz. 13-14 nemde dahi zorlanıyor diyor albani üstad. 13-14 nem hiç bireş istanbulda nem hiç eksik olmaz tamam antalya kadar nemli olmasad kışın %50-60 tan aşağı düşmez. e benim klimalr şeytan kulağın maşaallah diyim başarı sağlıyorsa albani dostumuzun klimasında problem olabilirmi sizce?

• 
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.