Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (718. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yarikan , muratacar_ Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 16 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.218
Cevap
701
Favori
4.430.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
71. Sırada  bugün en iyi #28
Sayfa: önceki 716717718719720
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilemem ama arkadaşlar, işyerimde (imalatta) iki tane 24000 btu arçelik var orta şeker klimalar iyimi kötümü seslimi anlamıyoruz neden mi ? burası iş yeri makine gürültüsünden sesi duyulmuyor kışında ihtiyaç olmuyor makineler iş yerini ısıtıyor, yazın ise birinin çalışması serinletmeye yetiyor.
    Bir tanede ofiste var 7000 btu ondan memnunum Allah için kötü diyemem defrosa falanda girmedi, diğer klimaları yazmaya şimdilik gerek yok, işyeri oldugu için diger ofislerdede bir kaç klima var evde, yazlıkdada var gerekirse bilgi veririm.
    Şimdiye kadar aldığım klimalardan Allah utandırmasın bir sıkıntı yaşamadım.
  • Usta az önce şu ilanı gördüm Arçelik Sitesinde;

Kafamı buluyorlar yoksa yine vatandaşımı yiyorlar acep

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-split-tipi-klimalar-super-invertech.html

++
    Ayrıca Gürcan adisi aynen girmiş bulunmaktadır,densiz herifin bir kaç msg ını görünce şak diye anlaşılıyor!
    Dusty Hoca aynen siliver ve çiziver bir zahmet,yine mesaiye başlamış ve milleti yiyor çakal herif

ülen Forum kurtulamadı bu ve bunun gibi bir sürü boş adamlardan!

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Usta az önce şu ilanı gördüm Arçelik Sitesinde;

++
    Ayrıca Gürcan adisi aynen girmiş bulunmaktadır,densiz herifin bir kaç msg ını görünce şak diye anlaşılıyor!
    Dusty Hoca aynen siliver ve çiziver bir zahmet,yine mesaiye başlamış ve milleti yiyor çakal herif

O Arçelik'ler aynı ME CHC tarzı "yarım inverter" hocam. Nominalde verimli, ama kısılma özelliği yok gibi; kullanıcı olarak şahidim.
    Ötesi-berisi süslense de tekniği o.
    Haa, "aynalıymış güzelmiş" diyenler alsın, orası başka. Bidaa günübütün aynasına bakıp dururlar.

Zaten önce iki misli fiyatla bir kısım itelediler, sonra "yemeyince" fiyat düşürdüler.

O aletlerin 12 bin ısıtmalısına 1200-1300, 18 bin ısıtmalısına 1500-1600 liradan fazla verilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 26 Ocak 2012; 2:43:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Usta az önce şu ilanı gördüm Arçelik Sitesinde;

++

O Arçelik'ler aynı ME CHC tarzı "yarım inverter" hocam. Nominalde verimli, ama kısılma özelliği yok gibi; kullanıcı olarak şahidim.
    Ötesi-berisi süslense de tekniği o.
    Haa, "aynalıymış güzelmiş" diyenler alsın, orası başka. Bidaa günübütün aynasına bakıp dururlar.

Zaten önce iki misli fiyatla bir kısım itelediler, sonra "yemeyince" fiyat düşürdüler.

O aletlerin 12 bin ısıtmalısına 1200-1300, 18 bin ısıtmalısına 1500-1600 liradan fazla verilmez.

Aynası için alanların iç üniteyi biraz daha alçak kurdurmaları lazım değil mi ustam?

Yoksa kendilerini göremezler aynada ve cihazı boşuna almış olurlar.

• Bak bu ayrıntıyı atlamışız
    Ne de olsa öğretmen, yazılı kağıdı okur gibi inceleyip hatayı işaretlemiş
  • yaw Efeler o "Aynalı" Serisi bu değilki!

Aynalı olanlar "Mirror Invertech" olan Serisi,bu yukarıda bahsettiğimiz "ise Super Invertech" olan Serisi
    amma velakin bu gördüğüm kadarıyla yine bir "yeme" taktiği,birisi "aynalı" diğeri "aynasız"

ülen işe bak be,ben şimdi böyle işler yapsam "üçkağıtçı" olurum ama bunu "malumlar" yapınca adına
    "ticaret" deniyor

zaten o ilk fiyatı absürt idi,ama bizim millet çok yüksek fiyatları,çok daha güzel "yemektedir"!!
    ....ülen bu fiyatı varsa bu aletin mutlaka bir hikmeti vardır.... deyip aynen yer,ehh satanda malum olunca
    çok kişi aynen yemiştir o absürt rakamı
    ++

Çakalı kaybetmiş Dusty Hoca

++

• quote:

yaw Efeler o "Aynalı" Serisi bu değilki!

Aynalı olanlar "Mirror Invertech" olan Serisi,bu yukarıda bahsettiğimiz "ise Super Invertech" olan Serisi
    amma velakin bu gördüğüm kadarıyla yine bir "yeme" taktiği,birisi "aynalı" diğeri "aynasız"

ülen işe bak be,ben şimdi böyle işler yapsam "üçkağıtçı" olurum ama bunu "malumlar" yapınca adına
    "ticaret" deniyor

zaten o ilk fiyatı absürt idi,ama bizim millet çok yüksek fiyatları,çok daha güzel "yemektedir"!!
    ....ülen bu fiyatı varsa bu aletin mutlaka bir hikmeti vardır.... deyip aynen yer,ehh satanda malum olunca
    çok kişi aynen yemiştir o absürt rakamı
    ++

Çakalı kaybetmiş Dusty Hoca

++

Albani Usta Sana konu dışı bir sorum var. Malum panel başlığında göremiyoruz seni. Pm de kapalı.

LG42LW650S e silverlight yüklenebilir mi? İnternet tarayıcısında video açabilmek için veya webtv izleyebilmek için.

Bir de uluslar arası maç yayınlarında BİSS giriliyor. Dahili uydu alıcısına bu biss i girmemiz mümkün mü? Dün barca-real maçı vardı izleyemedim. Cl modülü yok uyarısı verdi görüntü gitti.

Burdan veya pm ile bir cevap verebilirsen sevinirim.

• LGE deki bazı fonksiyonlar "Service Menu" den,kapalıdır!! SM ye girilip açılabiliyor ancak senin sorduğun böyle bir özellikmi
    yani SW olarak yüklenmişmi-yüklenmemiş mi bunu bilmiyorum!
    Silverlight ise yine ayrı bir protokol ve bunuda bilmiyorum!

Herifler tam çakal,bazı özellikle koymuşlar ama normal Menüde kapalı,ülen niye kapalı,kimse bilmiyor

Ayrıca böyle ıvır-zıvır özellikleri ne takip ederim nede fazla bilgim vardır,ilgili başığında bunu Techraven nick li kişiye sorarsan
    o veya ilgisi olan birileri bilebilir+

BISS keyleri girilmez bunlara!!!

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 26 Ocak 2012; 15:53:42 >
  • Arkadaşlar merhaba,farklı bir başlıkta Sn Kocausta ile açıklığa kavuşturmak istediğimiz konuyu buraya da taşıyabileceğim yönünde tavsiyesi oldu.Siz değerli üstadlardan da fikir alabilirsek sevinirim.

Diğer başlıktaki yazım;

Klimayı aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi koyacak başka yer olmadığı,tüm eve hitab etmesi ve daha önce aynı yerden klima çıkmış olması nedeniyle deliği vs hazır olduğu için konuldu.Gövdedeki hava akımı yönlendiriciler;orta yükseklikte hepsi koridoru hedef alıyor.Salonun sağ tarafı her zaman koridora ve salonun soluna hatta çocuk odasına göre ılık oldu.Bu klima alınırken ilerde yatak odasına da en kötü 9000 btü'lük bir klima alabileceğimizi düşünerek tercihimizi yaptık.Salondaki 24,000 btü,görüldüğü gibi ev küçük 2 kişiyi idare eder ancak sözde en az elektrik harcayan cihazla (mitsubishi inverter) 350-500 TL ödeyince açıkcası ekstra başka klima-cihaz almaya korktuk.Mantıken evin ön ve arkasına(yatak odası olabilir) 2 adet 18 bin btü'lük klima konulsa belki bu kadar gelmeyecekti fatura..Belkide 2 katı gelecekti,zaten bunu bilemediğimiz için çözemiyoruz ya bu işi aşağıda evin kabaca krokisi var,önerilerinizi bekliyorum.

Ayrıca; değerli vakitinizi ayırıp cevapladığınız için tşk ederim

Aslında sıkıntı; eve katı yakıt kazanı koyacak yer-baca vs olmadığı için tek tercih elektrik ile çözüm bulmayla başlandı.7 adet BEHA marka elektrikli kaloriferle 24 saat çalışmayla fatura 600-700TL gelince 1 ay çalışıp 2 senedir süs diye duvarda duruyorlar.( güzel ısıtıyor,az yer kaplıyor,havayı kurutup rahatsız etmiyor,birde faturaya güzel yansısa hiç birşeye değişmem) Sonra mitsubishi inverter klima+3000W UFO (yatak odası-1. kademe sanırım 1200W'a denk geliyor) ilaveli (sadece ilk ısıtmada kullanılıyor 15-20 dk sonra BEHA'ya devrediyor görevini) akşam 17 sabah 8 arası 15 saat ortalama 40 kw (bu ara soğuklar da 50-60 kw arası değişiyor günlük) kulanımla 350 TL fatura geldi.seneye kışa bir aksilik olmazsa bebeğimiz 6 aylık olacağından elektirkli kombi alıp petek'e mi çevirsem derken Sn.Kocausta tavsiyesiyle klima tekrar gündeme geldi.

• Diğer başlıkta da yazdığım gibi, salondaki o klimanın verimsiz kalmasının ana nedeni koridor kapısı açık kullanılması.
    Koridor zemini mutlaka çıplaktır, salondan oraya doğru gelen sıcak hava çıplak zeminlere değdikçe hızlı bir şekilde soğur ve işe yaramaz hale gelir.

Bence salondaki o klimayı kapı kapalı olarak kullanmaya devam edin, inverter olduğu ve oraya göre büyük kapasiteli olduğu için çok verimli çalışacaktır.
    Salonun zeminini çıplak bırakmazsanız çok farkeder, çünkü klima ısıtma modunda yere üfler, eğer zemin çıplak olursa tüm ısıyı alt betona bırakır.

Herhalde şimdi derdiniz 9 ve 12 m2 lik yatak/çocuk odaları.
    Benim tavsiyem, bu odalara tasarruflu ve sessiz/konforlu olmaları nedeniyle inverter tip aletler takmanız.
    Düz tipler uyku sırasında dur-kalk yaptıkça rahatsızlık verebiliyor, inverter ise hiç durmadan düşük kapasiteye inerek içeriyi hep aynı sıcaklıkta sessizce halleder, ve az da ceryan çeker.

Tip/marka olarak çeşitli aletler var, önce bu işe harcayacağınız parayı da belirtin.
    Her iki odaya birer tane 7'lik/9'luk klima yeterli olur.

• R182 arkadaşım yanlışı ilk başta yapmışsınız.Herkes aynı kafa ile gidiyor.En büyük klimayı alayım açınca bütün evi ısıtırım.Hayır ısıtamazsınız,üstüne birde böyle faiş fatura ödersiniz.

yapmanız gereken şu idi,salon 20 m2 oraya 12 lik seri yüksek COP li bir inverter,1 tanede yatak odasına veya çocuk odasına 9 veya 12 lik inverter takacaktın, evin kullandığın bütün kapıları açık tutacaksın.Klimalar 24 saat çalışacak,tek yapman gereken gündüz 22,akşam evde iken 24-25,gece yatarken 20-22derecelerde kullanmak.

Ben sana söyleyeyim günlük toplam tüketimin 30 KW tı geçmez.

'4 luk inv. hem verimsiz makinadır,hemde inverter mantığında kullanamazsın.Ama şu an yapacak birşeyde yok yakmışsın kendini.Bana sorarsan 24 lük makinayı birine satmaya çalış,dediğim şekilde klima kullan.Elektrikli kombi hikaye ocagına incir ağacı diker.O BEHA ları mumla ararsın.Elektrikli kombi dediğin aynen resistansla suyu ısıtacaksın ,sonra ısıttığın suyla demir radyatörü ısıtacaksın ,radyatörde evi ısıtacak. ama sana çok ideal bir kalorifer sistemi önerebilirim,hem ekonomik ısınırsın,hem temiz ,hem şömine,iliğine kemiğine ısınırsın ,biraz tuzlu ama bir kere alırsın keyfini sürersin.8000 TL civarlarında

http://eskortltd.com.tr/pellet_sobalar.html

idrofast videoyu izle

http://resim.donanimhaber.com/m_29900651/mpage_3/key_/tm.htm
    Bu sayfanın sonuna doğru bilgilerde mevcut.

• Teşekkürler Albani..
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

ÖZETLE:
    Toshiba RAS 18 SKV Split Klima Inverter : 2400 TL + nakliye :2470 felan
    Mitsubishi SRK50ZJP-S Inverter Klima 2600 tl + nakliye 2670 tl
    sizce bu iki modelden hangisi isimi gorur? ozellikle yazın guzel sogutsun?????

Hocam ben İstanbulda ısıtmada kullanmak üzere 25 Ocak Çarşamba günü aşağıdaki firma ile görüştüm. Firma İstanbul da olduğu için kargo ücreti vermedim ve kapıda ödeme yaptım. Ürünün nakit fiyatını zaten biliyosun kredi kartı ile 2519 TL 10 taksitle aldım hemen hemen bütün kartlar ile bu fiyata alabilirsiniz.

İstanbul dışındaysanız ayrıca fiyata 78 TL kargo ücreti yansıtılıyor. Ürünü alacaksanız önce telefon ile arayıp sorun çünkü stoklarında ürün yoktu ama aynı gün içinde tedarik edip ertesi gün bana teslim ettiler yani bu konuda firmadan memnun kaldım.

Alarkoyu aradım onlarda yarın sabah montajı için gelecekler montaj sonrası makina performansı ile ilgili tecrübelerimi paylaşacağım. Kullanan kişilerin beyanlarına göre ısıtma performansı yüksek olan belli başlı klima markalarından olduğu için soğutmada da aynı şekilde verimli olacağından şüphem yok.

http://www.beyazesyamerkezi.com/Toshiba-RAS18SKV-Klima_7029.html#2

• quote:

Orijinalden alıntı: BirKaNa

quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

ÖZETLE:
    Toshiba RAS 18 SKV Split Klima Inverter : 2400 TL + nakliye :2470 felan
    Mitsubishi SRK50ZJP-S Inverter Klima 2600 tl + nakliye 2670 tl
    sizce bu iki modelden hangisi isimi gorur? ozellikle yazın guzel sogutsun?????

Hocam ben İstanbulda ısıtmada kullanmak üzere 25 Ocak Çarşamba günü aşağıdaki firma ile görüştüm. Firma İstanbul da olduğu için kargo ücreti vermedim ve kapıda ödeme yaptım. Ürünün nakit fiyatını zaten biliyosun kredi kartı ile 2519 TL 10 taksitle aldım hemen hemen bütün kartlar ile bu fiyata alabilirsiniz.

İstanbul dışındaysanız ayrıca fiyata 78 TL kargo ücreti yansıtılıyor. Ürünü alacaksanız önce telefon ile arayıp sorun çünkü stoklarında ürün yoktu ama aynı gün içinde tedarik edip ertesi gün bana teslim ettiler yani bu konuda firmadan memnun kaldım.

Alarkoyu aradım onlarda yarın sabah montajı için gelecekler montaj sonrası makina performansı ile ilgili tecrübelerimi paylaşacağım. Kullanan kişilerin beyanlarına göre ısıtma performansı yüksek olan belli başlı klima markalarından olduğu için soğutmada da aynı şekilde verimli olacağından şüphem yok.

http://www.beyazesyamerkezi.com/Toshiba-RAS18SKV-Klima_7029.html#2

nakit olursa kaca inndirirler?

• Düzgün ve ekonomik bir arıtma cihazı düşünüyorum da, o "tuz tadı" olayı hoşuma gitmiyor.
    20 yıl kadar önce üç filtreli bir şey almıştım, reçinesi geberene kadar da kullanmıştık, ama o tad değişikliği olayı kötüydü.
    Yap önerini hocam, değerlendirelim
  • quote:

Düzgün ve ekonomik bir arıtma cihazı düşünüyorum da, o "tuz tadı" olayı hoşuma gitmiyor.
    20 yıl kadar önce üç filtreli bir şey almıştım, reçinesi geberene kadar da kullanmıştık, ama o tad değişikliği olayı kötüydü.
    Yap önerini hocam, değerlendirelim

Yok ustam ya benimki zarf.. Pazarlamacı varsa ortam oluşsun diye yazdım

Ben erikli su kullanıyorum memnunum. Daha pahalıya geliyor ama arıtmayla falan uğraşamam. Bu konuda bilgi sahibi de değilim açıkcası.

• quote:

Diğer başlıkta da yazdığım gibi, salondaki o klimanın verimsiz kalmasının ana nedeni koridor kapısı açık kullanılması.
    Koridor zemini mutlaka çıplaktır, salondan oraya doğru gelen sıcak hava çıplak zeminlere değdikçe hızlı bir şekilde soğur ve işe yaramaz hale gelir.

Bence salondaki o klimayı kapı kapalı olarak kullanmaya devam edin, inverter olduğu ve oraya göre büyük kapasiteli olduğu için çok verimli çalışacaktır.
    Salonun zeminini çıplak bırakmazsanız çok farkeder, çünkü klima ısıtma modunda yere üfler, eğer zemin çıplak olursa tüm ısıyı alt betona bırakır.

Herhalde şimdi derdiniz 9 ve 12 m2 lik yatak/çocuk odaları.
    Benim tavsiyem, bu odalara tasarruflu ve sessiz/konforlu olmaları nedeniyle inverter tip aletler takmanız.
    Düz tipler uyku sırasında dur-kalk yaptıkça rahatsızlık verebiliyor, inverter ise hiç durmadan düşük kapasiteye inerek içeriyi hep aynı sıcaklıkta sessizce halleder, ve az da ceryan çeker.

Tip/marka olarak çeşitli aletler var, önce bu işe harcayacağınız parayı da belirtin.
    Her iki odaya birer tane 7'lik/9'luk klima yeterli olur.

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

R182 arkadaşım yanlışı ilk başta yapmışsınız.Herkes aynı kafa ile gidiyor.En büyük klimayı alayım açınca bütün evi ısıtırım.Hayır ısıtamazsınız,üstüne birde böyle faiş fatura ödersiniz.

yapmanız gereken şu idi,salon 20 m2 oraya 12 lik seri yüksek COP li bir inverter,1 tanede yatak odasına veya çocuk odasına 9 veya 12 lik inverter takacaktın, evin kullandığın bütün kapıları açık tutacaksın.Klimalar 24 saat çalışacak,tek yapman gereken gündüz 22,akşam evde iken 24-25,gece yatarken 20-22derecelerde kullanmak.

Ben sana söyleyeyim günlük toplam tüketimin 30 KW tı geçmez.

'4 luk inv. hem verimsiz makinadır,hemde inverter mantığında kullanamazsın.Ama şu an yapacak birşeyde yok yakmışsın kendini.Bana sorarsan 24 lük makinayı birine satmaya çalış,dediğim şekilde klima kullan.Elektrikli kombi hikaye ocagına incir ağacı diker.O BEHA ları mumla ararsın.Elektrikli kombi dediğin aynen resistansla suyu ısıtacaksın ,sonra ısıttığın suyla demir radyatörü ısıtacaksın ,radyatörde evi ısıtacak. ama sana çok ideal bir kalorifer sistemi önerebilirim,hem ekonomik ısınırsın,hem temiz ,hem şömine,iliğine kemiğine ısınırsın ,biraz tuzlu ama bir kere alırsın keyfini sürersin.8000 TL civarlarında

http://eskortltd.com.tr/pellet_sobalar.html

idrofast videoyu izle

http://resim.donanimhaber.com/m_29900651/mpage_3/key_/tm.htm
    Bu sayfanın sonuna doğru bilgilerde mevcut.

Sn kocausta;

siz 2 odaya da ayrı ayrı klima almamın daha uygun olduğunu söylüyorsunuz.acaba yatak odasına 12 bin btu'lük inverter iş görmez mi? Sonuçta salondaki klimam çocuk odasını aman aman ısıtmasa da ılığın biraz üstünde tutabiliyor.

Marka olarak en uygun fiyatlı Demirdöküm,LG-Beko'yu da kullananlardan memnun olalanları duydum.Marka çok farketmez yeterki verim alayım ve uygun fiyatlı olsun.

Sn mbirol;

Dediğiniz gibi hatayı ilk başta yaptık-yapmak zorunda kaldık.O günün şartlarını zorlayarak 24 bin btu'yü alabildik.Dediğiniz gibi cop değeri olarak en küçük klimalar daha verimli idi teknik olarak.Ama ortama vereceği ısıdan emin olmadığımız için 18 btu tavsiyesini göz ardı edip bi büyük olsun tüm eve hitab etsini seçtik o zaman 2 adet 12 btu'luk kliamnın toplamı 1000-1500 TL daha fazlaydı diye hatırlıyorum.O yüzden kendimizce en ekonomik çözüm en büyüğünü alıp sonradan büyük marketlerde gördüğümüz 600-700 TL'ye normal 9-12 btu'luk klimayla takviye etmekti.Dediğim gibi inverter faturası bu şekilde gelince 2. klimanın nasıl bir etkisi olacak bilemediğimizden cesaret edemedik ve arayış içine girdik

Bu zibronun pelet ile yanan sobaları iyimiş.Daha önce gazlı zibro kullandım,ufacık makine koca evi ılıtmaya yetiyordu.30m2 salonda tişört ile oturuyordunuz ancak gerek parçası gerek özel gazı vs..baya bir uğraştırdı bizi..yanlış yakarsanız fitili yanıyor,düzgün söndüremedik,koku yaptı vs..Her şeye rağmen Zİbro ürünleri kalitelidir diyebilirim.Peletli kazan diyeyim,burda da pelet sorunu var.Nerden bulacağım peleti?İzmir'de zor bulunurken Balıkesir de bulunması daha zor Siz 8000 TL dediniz, sayfada sanırım satıcısı 2500-3000 TL'den bahsediyor.1 çuval 2 gün gidiyormuş ve 10 TL çuvalı 10x15=150 TL aylık yakıt,çok iyi ama yakıt bulmak şimdilik zor.

Sonuç olarak; Her iki yorumdan da anladığım,mümkünse yatak ve çocuk odasına 9000 btu'luk inverter takılması..Bu şu an için mümkün olmadığı için sadece yatak odasına 12 btu normal bir klima alabilirim.Bu da evin ısısını dengelemeye yardımcı olup dediğiniz gibi auto da 24 saat çalışarak daha az elektrik getirebilir-mi? Son Tavsiyeniz?Teşekkürler..

• Pellet soba bayi kimdir bilmiyorum ama bırakın kazanlı sobayı,standart sobası bile 3000 TL ise bizde alalım.Bu fiyat bilgisi çok yanlış.Benim size bahsettiğim suyuda ısıtan. O pellet tüketimi sobaların verisi.Suyu ısıtan okadarda düşük tüketim değil tabikide.Pellet te yakın zamanda yaygınlaşacak...Hayırlısı İşallah
  • quote:

Pellet soba bayi kimdir bilmiyorum ama bırakın kazanlı sobayı,standart sobası bile 3000 TL ise bizde alalım.Bu fiyat bilgisi çok yanlış.Benim size bahsettiğim suyuda ısıtan. O pellet tüketimi sobaların verisi.Suyu ısıtan okadarda düşük tüketim değil tabikide.Pellet te yakın zamanda yaygınlaşacak...Hayırlısı İşallah

quote:

Avrupa da bu sobaların fiyatları çok daha yukarıda 2000-3000 € aralığında,Zibro Türkiye de pazar oluşturmak için kar marjını kısıtlı tutuyor.Yerli üretim PELLET soba hala mevcut değil.Bir takım çalışmalar var yakından izliyrum ama fiyat yinede 2500-3000 TL nin altına inmeyecek gibi.Şu an rediktör,baca ve hava üfleme fanları malesef ithal kullanılmak zorunda,ilk imalatta ise yatırım maliyeti adet bazına göre yüksek oluyor.Benim kanaatim yerlide olsa son kullanıcı 2500 TL lerin altına alamaz.Kömürlü kazan üretmek inanın daha kolay.....Ankara da da uygulama yapmak isteriz.....
    quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

zibronun sobası sanat eseri gibi , helal olsun adamlara.
    ben de bir fotoğraf paylaşıcam, büyük bir mekanı pellet sobasıyla ısıtmayı planlıyorlar, iskandinav ülkelerinden birinde.
    sobaların fiyatları biraz uçuk, yerli ürünler de bunlar kadar estetik ve bu iş için hesap kitap yapılarak üretilmiş gibi durmuyorlar, genelde uyduruklar.

Sn mbirol şimdi farkettim bunu diğer konu da siz yazmışsınız (bir yandan müşteriye bak bir yandan ısınma problemini çöz-olacağı bu..sizin yazdığınıza dikkat etmemişim özür..)

Onun için sizin yalancınız konumundayım şu an

• 
Sayfa: önceki 716717718719720
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.