Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (711. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: omer_f Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 709710711712713
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayır el pi ci ye devam. yağları karışım yaptın be. artıkın su yüznde bile durmuyor
  • Can Bey evet Z1 i sizin sayenizde almıştım her karşısına geçtiğimde size dua ediyorum,gelen misafirler ise mestoluyor cihazı görünce ama yok artık tam bir koleksiyon ürün benim için.Neyse satıcı arkadaş benim electranın bayi alış fiyatının 1465 tl olduğunu söyledi ve klima değişimi nedeniyle aynı fiyata bana maloldu.İthalatçıfirmanın pahalı olduğu için yeni ürün getirmediğinive mideaya yöneldiğinisöyledi.İnanın marka fanatiği değilim ve her aldığım ürünün en iyisiolduğunu da iddiaetmiyorum ama gerçekten bu klima malzeme,işçilik ve performans olarak çok iyi.Evimin her odasında klima var ve hepsi farklı marka.İlk çocuk odasında 2007 model daikin inv. ,amerikan mutfakta panasonic etheria,yatak odasında sanyo klasik,ikinci çocuk odasında da electra inv. var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

1-Mitsubishi electric DXK12Z3-S
    2-Panasonic KIT-E12-LKE

bunlardan daha iyisi var mı acaba?

O yazdıkların en "sıradan" şeyler hocam.
    Sen bütçeyi ver, onlardan daha iyi neler var gösterelim.

2000 tl bütçem var. mümkünse fazla geçmesin.

koçklimanın yazdığına katılıyorum

• Pederin isyerine A sinifi 9000 btu klima alacagiz. Uygun fiyatli bir klima bakiyoruz. Teknosa sitesinde DEMIRDOKUM FLORES 9000 BTU gordum 549 TL civarindaydi, bilgisi olan varmi iyimidir bu klima?
    Bu fiyat civarinda daha iyidir diyeceginiz bir klima varmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: parodist

Pederin isyerine A sinifi 9000 btu klima alacagiz. Uygun fiyatli bir klima bakiyoruz. Teknosa sitesinde DEMIRDOKUM FLORES 9000 BTU gordum 549 TL civarindaydi, bilgisi olan varmi iyimidir bu klima?
    Bu fiyat civarinda daha iyidir diyeceginiz bir klima varmi

O fiyatta başka klima bulamazsınız.
    Kalite olarak ortanın altında, ama fiyatına bakınca neredeyse ufo parası.

Demirdöküm A-L serisi, A sınıfı enerji seviyesi, yaptığı işe göre çektiği ceryan makul.
    Düzgün çalıştığında 15 m2'ye kadar yerleri iyi ısıtıp soğutur.
    Ama kart/yazılım sorunları olabiliyor, şansınıza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

quote:

quote:

quote:

1-Mitsubishi electric DXK12Z3-S
    2-Panasonic KIT-E12-LKE

bunlardan daha iyisi var mı acaba?

O yazdıkların en "sıradan" şeyler hocam.
    Sen bütçeyi ver, onlardan daha iyi neler var gösterelim.

2000 tl bütçem var. mümkünse fazla geçmesin.

koçklimanın yazdığına katılıyorum

qSen zaten sadece laf yaparak katılıyıyosun kw,cop,eer yazarak katıl.Elinizde satacak başka çin kalmadımı.

anti sen ne yüzsüz bir adamsın ya. Git bildiğini başka yerde anlat ne parazit yapıp duruyorsun. Seni burda sallayan yok.

• Kaya bırak, ciddiye alıp ta cevap verme.
  • mrb ben 2200 tl ye kadar butceyle yazın 45 derecede bile calısacak elektrik kesintisi ve dusuklugunde bile devreden cıkmayacak sogutması ve ısıtması iyi bir klima almak istiyorum bana ne tavsiye edersiniz .. cok acil resmen donuyoruz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

mrb ben 2200 tl ye kadar butceyle yazın 45 derecede bile calısacak elektrik kesintisi ve dusuklugunde bile devreden cıkmayacak sogutması ve ısıtması iyi bir klima almak istiyorum bana ne tavsiye edersiniz .. cok acil resmen donuyoruz :D

İlk tavsiyem budur, en iyi ısıtan alettir:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-general-asha12lgcz-klima-fiyati,163704.html

Bu her iki iş için de dengeli bir alet:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-13-skvr-klima-fiyati,015066.html

Bunlar da diğer kaliteli aletler:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk35zjp-s-klima-fiyati,436994.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-klima-fiyati,449070.html

Bunlar da iş görür:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv12pslnand-klima-fiyati,444709.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0933-inv-klima-fiyati,448028.html

• 12 lik klima bana yetecekmi kardes? sanırım 18 lik daha yeterliş olur gibi ne dersin? 22 mt kare ustte ev yok direk gunes goruyor yazın kaynıyor ev iyi sogutan bir cihaz lazım mitsubishi general sarp felan bunlar iyide bunların 12 yada 18 likleri kendi aralarında farklılık gosteriyormu? mesela mitsubishi bakıyorum 18 lik biri 2500 digeri 3500 neden? bana inverter olacak 45 derecedeki sıcaklıkta bile zorlanmadan sogutacak bir klima lazım acilll hanım beni evden atmak uzere :) kac gundur donuyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bellibol64

Can Bey evet Z1 i sizin sayenizde almıştım her karşısına geçtiğimde size dua ediyorum,gelen misafirler ise mestoluyor cihazı görünce ama yok artık tam bir koleksiyon ürün benim için.Neyse satıcı arkadaş benim electranın bayi alış fiyatının 1465 tl olduğunu söyledi ve klima değişimi nedeniyle aynı fiyata bana maloldu.İthalatçıfirmanın pahalı olduğu için yeni ürün getirmediğinive mideaya yöneldiğinisöyledi.İnanın marka fanatiği değilim ve her aldığım ürünün en iyisiolduğunu da iddiaetmiyorum ama gerçekten bu klima malzeme,işçilik ve performans olarak çok iyi.Evimin her odasında klima var ve hepsi farklı marka.İlk çocuk odasında 2007 model daikin inv. ,amerikan mutfakta panasonic etheria,yatak odasında sanyo klasik,ikinci çocuk odasında da electra inv. var.

Hocam bilgiler için teşekkürler

Ancak Tekirdağlı Ustam olayı güzel özetlemiş!
    Bunlardan bize hayır gelmez gari
    ülen o fiyatlar ile herifler herhalde soyguna çıkmışlar!

Ben 2850 kağıt Midea ya vereceğime 200 kağıt daha ucuza ME alırım yaw

Elektra işinde de mutlaka bir çakallık vardır,KAR Marjı açmamıştır bunları Invert.
    serisini belliki bırakıp Midea ya ağırlık vermişler v.s!

Arkadaşta zaten şimdi Midea VERTU için Vestele döndü ki Vestel ile Midea arasında
    450 kağıt fark var

• quote:

12 lik klima bana yetecekmi kardes? sanırım 18 lik daha yeterliş olur gibi ne dersin? 22 mt kare ustte ev yok direk gunes goruyor yazın kaynıyor ev iyi sogutan bir cihaz lazım mitsubishi general sarp felan bunlar iyide bunların 12 yada 18 likleri kendi aralarında farklılık gosteriyormu? mesela mitsubishi bakıyorum 18 lik biri 2500 digeri 3500 neden? bana inverter olacak 45 derecedeki sıcaklıkta bile zorlanmadan sogutacak bir klima lazım acilll hanım beni evden atmak uzere :) kac gundur donuyoruz

Özellikle inverter alınacağı zaman bir üst kapasite seçmek verimlilik açısından da iyidir, tek mahzuru alırken fazla para vermektir.
    Bütçeyi arttırdıysanız sorun yok:)

Aynı markada biri 2500 diğeri 3500 olmasının nedeni, teknoloji olarak daha ileri oluşları (kısılma adımlarının küçüklüğü gibi) ve ek olarak değişik filtreleri iyonizerleri falan olmasıdır ki bunlar önemsizdir.

Alttakiler ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayan kalite aletler. Teknoloji yönünden AC diğerlerinden bir adım önde.
    Sizin o mekanda (özellikle AC) normalinden daha da verimli çalışır.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk50zjp-s-klima-fiyati,436066.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-klima-fiyati,449082.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv18pslnand-klima-fiyati,444698.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 21 Ocak 2012; 14:09:04 >

• mitsubishi electrik bayisinden geliyorum bana mitsubishi ile mitsubishi heavy nin aynı fabrika ve aynı urun olmadıgını soyledi bana verdigi son fiyatlar su sekilde:
    18 btu ms2-ge42va mitsubishi klima 3600 tl
    12 btu ise 2400 tl agzım acık bir sekilde cıktım dukkandan.
    şimdi ben inverter bir klima maximum 2200-2400 tl ye mitsubishi yada onun ayarında inverter bir klima alamıyacakmıyım? 3 yıl garantili olsun yazın 45 derecede bile sogutsun cokmu sey isiyorum :)
  • quote:

mitsubishi electrik bayisinden geliyorum bana mitsubishi ile mitsubishi heavy nin aynı fabrika ve aynı urun olmadıgını soyledi bana verdigi son fiyatlar su sekilde:
    18 btu ms2-ge42va mitsubishi klima 3600 tl
    12 btu ise 2400 tl agzım acık bir sekilde cıktım dukkandan.
    şimdi ben inverter bir klima maximum 2200-2400 tl ye mitsubishi yada onun ayarında inverter bir klima alamıyacakmıyım? 3 yıl garantili olsun yazın 45 derecede bile sogutsun cokmu sey isiyorum :)

Birader, ME ile MHI birbirinden farklı markalardır ama benzer kalitede mallar üretirler.
    Size önerdikleri MSZ-GE42VA kapasite olarak size son önerdiğim 3 klimadan da daha zayıftır.
    Diğerleri 5 kW gücünde, o 4.2 kW.

O üç klimanın ME'deki eşiti MSZ-GE50VA'dır.

Teknik verilerine girerseniz, verimlilik ve kapasite olarak MSZ-GE50VA, SRK50JZP-S ve Alarko Carrier 53NQV050M X-Power Gold benzer/rakip ürünlerdir, pratikte de kullanım olarak aynı kalite ve klasmanda aletlerdir.
    ME ürünlerinin şişik fiyatlarını bildiğimiz için onları yazmadık.

MHI de AC de kalite olarak ME'nin GE serisinden daha düşük değildir. Samsung bunların biraz gerisinde, ve yeterince sağlamlığı test edilmedi, orası ayrı; zaten onu da son sıraya koymuştuk.

Haa, siz ille de "marka" arıyorsanız, "komşumda ME var, bende niye olmasın" derseniz orası başka tabii. Hatta 1000 lira daha fazla verip onların muadili bir Daikin de alabilirsiniz.

Ama bu "mantık" işi değil "hava" işi olur.

• iklimsa bayisine ugradım sigma diye bir marka var sabancının 2000 tl dedi inverter olan modeli icin degerleine baktım mitsubihi ile aynı nerdeyse mitsubishi icinde 3000 tl civarı fiyat verdi sigma alsam mitsubishi gibi randuman alırmıyım ? alarco ve samsungun linkini vermissiniz aynı kalitede ve aynı randumanı verirmi ?tesekkur ederim.
  • quote:

iklimsa bayisine ugradım sigma diye bir marka var sabancının 2000 tl dedi inverter olan modeli icin degerleine baktım mitsubihi ile aynı nerdeyse mitsubishi icinde 3000 tl civarı fiyat verdi sigma alsam mitsubishi gibi randuman alırmıyım ? alarco ve samsungun linkini vermissiniz aynı kalitede ve aynı randumanı verirmi ?tesekkur ederim.

Sigma kalite olarak düşük, MHI, ME ve AC ile aynı kulvarda değil.
    Samsung için de yazmıştım, henüz kullanıcısı az ve "sağlamlık testi" olmadı.
    Ama yukardaki 3 marka yıllardır denendi, onaylandı.

Not. Ayrıca İklimsa'nın satış sonrası pek düzgün değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 21 Ocak 2012; 17:40:16 >

• Aç msn i hocam
  • Arkadaşlar bir sorunum var , ustalardan rica ediyorum cevap için.
    Hizlial dan Alarko Carrier X-POWER GOLD 53 NQV 035M 12.000 Btu
    model klima sipariş verdim. 1794 tl'ye kargosu içinde. Bugün kargo geldi, yolladıkları model ALARKO Flair FLR 18 AA 18.000 Btu Duvar Tipi Split Klima

Sizce ne yapayım, iade etmeyi düşünüyorum. Ben ısınma amaçlı 15-16 metrekare bir yerde kullanacağım. Acaip canım sıkıldı , çok sinirliyim. Bi de kendi taşıdım klimayı :s
    Lütfen bi cevap verin.
    iyi akşamlar dilerim.
  • Arkadaşlar bir sorunum var , ustalardan rica ediyorum cevap için.
    model klima sipariş verdim. 1794 tl'ye kargosu içinde. Bugün kargo geldi, yolladıkları model ALARKO Flair FLR 18 AA 18.000 Btu Duvar Tipi Split Klima

Sizce ne yapayım, iade etmeyi düşünüyorum. Ben ısınma amaçlı 15-16 metrekare bir yerde kullanacağım. Acaip canım sıkıldı , çok sinirliyim. Bi de kendi taşıdım klimayı :s
    Lütfen bi cevap verin.
    iyi akşamlar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turknur

Arkadaşlar bir sorunum var , ustalardan rica ediyorum cevap için.

Lütfen bi cevap verin.
    iyi akşamlar dilerim.

Otobüs istemişsiniz kamyon gelmiş, tabii ki iade edeceksiniz birader
    Hiç birbiriyle benzerliği olmayan şeyler bu ikisi.

• 
Sayfa: önceki 709710711712713
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.