Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (710. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

1-Mitsubishi electric DXK12Z3-S
    2-Panasonic KIT-E12-LKE

bunlardan daha iyisi var mı acaba?

O yazdıkların en "sıradan" şeyler hocam.
    Sen bütçeyi ver, onlardan daha iyi neler var gösterelim.

2000 tl bütçem var. mümkünse fazla geçmesin.
  • Bir klima gerçeği kim neredn getiriyor bakalım ,görelim.Aslında bu tip oyunlar hala oynanıyor,ama onlar Çin den Thailand taki fabrikaya getirip toplama yapıyorlar,adı Thailand üretim oluyor.

http://www.aksam.com.tr/cin-klimasi-unlu-patronlari-carpti--93401h.html
  • Birol Hoca

valla bizde çakallık hiç bitmez,en büyüğünden en küçüğümüze;içimizde çakallık yatıyor!
    mutlaka bir çıkar/kaçar yol bulabilmek için,şeytanın bile aklına gelmeyecek atraksiyonları
    biz buluruz ve bu konuda kimse de elimize su dökemez

ancak bu "haber" benim için ne yeni nede ilk olmuş ne son olacak bir olay olmadığı için
    açıkçası benim için hiç bir kıymeti-harbiyesi yoktur!
    hani bilmeyenler olursa belki vay anasını yaw diyebilir ama bunlar bildik/ucuz numaralar
    ve bende zamanında bu işlerin taa göbeğinde idim

neyse biz konumuza gelelim,senin yorumun da önemli benim için şu ELEKTRA cihazda????

Yukarıda Sn.bellibol da taktırmış ve kullanıyor,kağıt üstü değerleride çok güzel ama işi
    bir bilenden öğrenmek lazım Hocam

Hayırlı işler
    CAN

• quote:

Orijinalden alıntı: bellibol64

Sayın albani Electranın bu modelini ben bundan yaklaşık iki ay önce çocuk odası için aldım.Müthiş ısıtıyor kesinlikle 9binlik değil. çok kuvvetli. ki benim oda 12m2 civarında üstelik yığma bina olduğu için yükseklik 3.20mt. Ben bu odaya başka cihaz almıştım memnun olmadığımı söyleyince arkadaş yüklenmiş gelmiş bu cihazı abi bu da ısıtmazsa ben bu mesleği bırakırım gibi iddialı laflar etti gülüp geçmiştim.Ama allahı var haklı çıktı.Yanlız fiyatı 9binliklere göre biraz pahalı.Bende meraklıyım dış üniteyi söktürdüm içinden panasonic inv.kompresör çıktı.Kutusunda üretim tarihi 2008 idi.Modern klimanın elinde 10-15 civarı stok kaldığını söyledi satıcı arkadaş abi istersen yatak odasındaki 9luk klasik sanyoyuda bu modelle yenileyelim dedi bende çok kullanılmadığı için istemedim.Gerçekten parasını hak eden bir cihaz.Ben kullanıcı olarak memnunum.

Hocam bilgiler için teşekkürler

-o imzandaki Z1 paneli benmi aldırmıştım sana,İzmir Egemenden???

-sen Aydın da olduğuna göre ve soğuk durumu,Antalya ya göre çok daha
    fazla olduğundan orada iş görüyorsa,burada OK dir o zaman!

-alacak insanlara sanırım birisi ısrarla bunu tavsiye etmiş,belkide bir Midea/Elektra
    Satıcısı olabilir! banada bir soruşturuver dediği için bende sizlere sordum

-ancak fiyat göremedim Moder nin Sitesinde,herifler fiyatları kaldırmışlar,halbuki
    düne kadar bu cihazların fiyatları vardı tabloda!

++
    Birde senden ricam,şayet biliyorsan 9 ve 12lik Elektra fiyatları ne idi??
    hani "yemesinler" bizi sonra

Saygılar
    CAN

• -Midea Bayisine "Y" sordum,adam bana 2.850 kağıt rakam verince hayırlı işler deyip telefonu kapattım
    ülen o parayı veren gider ME den DeluxPower alır be

-Elektra içinde bilgi aldım ve "Modern Klima" artık bu Markada sadece On/Off getiriyormuş ve Inverter modellerinide ithal etmiyorumuş!!

-Midea nın en üst serisi olan "Y"(Modern Klimanın ithal ettikleri arasında en üst seviye Y var) 9luk hiç getirmemişler ve sadece 12lik
    getirmişler!

-Vestelin sattığı "VERTU" içinde,bana söylenen,güyya o cihazlar bunların VERTUSU ile aynı değilmiş,çünkü Vestelde fiyat 1,5
    ama bunlarda 1,9!!
    Ben yemedim bu söylediği gerekçeyi,cihazın içinde Kompresör v.s olarak bir değişiklik,kalite farklılığı filan varmı bilemem ama
    açıkçası "yemedim"!!

İlginç olan ise,ben yetkiliye yaw sizi kimse bilmiyor,yoksunuz ortaklıkta dediğimizde,güyya 2010/2011 hedefleri "tutmuş"
    valla bunuda yemedim

abi senin fiyatların uçuk-kaçık gibi,nasıl bu rakamlarla hedef tutturdun sen koçum

Bakalım Tekirdağlı ne diyecek bu işe,belkide herifler sallamıyor ama cihaz rakamlarını ben hiç beğenmedim!

++

• iyi akşamlar mevcut klimam bulunduğum salonu bu soğuklarda iyi ısıtmıyor daha ufak bir odaya taşıtmak için iklim sayı aradım 150 tl ye taşırız.
    dediler verdikleri fiyat sizce uygunmudur sizlerin mutlaka bilgisi vardır bana şahsen baya yüksek geldi.ama sıtandart fiyatsa mecbur katlancaz
  • Fiayı veren firma ise norma,artı malzeme olabilir dikkat et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

-Midea Bayisine "Y" sordum,adam bana 2.850 kağıt rakam verince hayırlı işler deyip telefonu kapattım
    ülen o parayı veren gider ME den DeluxPower alır be

-Elektra içinde bilgi aldım ve "Modern Klima" artık bu Markada sadece On/Off getiriyormuş ve Inverter modellerinide ithal etmiyorumuş!!

-Midea nın en üst serisi olan "Y"(Modern Klimanın ithal ettikleri arasında en üst seviye Y var) 9luk hiç getirmemişler ve sadece 12lik
    getirmişler!

-Vestelin sattığı "VERTU" içinde,bana söylenen,güyya o cihazlar bunların VERTUSU ile aynı değilmiş,çünkü Vestelde fiyat 1,5
    ama bunlarda 1,9!!
    Ben yemedim bu söylediği gerekçeyi,cihazın içinde Kompresör v.s olarak bir değişiklik,kalite farklılığı filan varmı bilemem ama
    açıkçası "yemedim"!!

İlginç olan ise,ben yetkiliye yaw sizi kimse bilmiyor,yoksunuz ortaklıkta dediğimizde,güyya 2010/2011 hedefleri "tutmuş"
    valla bunuda yemedim

abi senin fiyatların uçuk-kaçık gibi,nasıl bu rakamlarla hedef tutturdun sen koçum

Bakalım Tekirdağlı ne diyecek bu işe,belkide herifler sallamıyor ama cihaz rakamlarını ben hiç beğenmedim!

++

ne desen haklısın MİDEA cihaz yapısı itibarı ile iyi marka ama gelgelelim TR distribütörü patron sadece parayı cebine koyuyor ve patronun yanında bir iki tane yalaka patronu yanlış yönlendiriyorlar dolayısı ile patronu parmaklarında oynatıyorlar patron bir kaç kişiyi emekli etti yani işten kovdu ... cihazlar aşırı pahalı mideada ve sanki firma mitsubishi veya daikin satıyormuş edası ile ortalıkta geziniyor... çinlilere 20 bin satarız taahhüt etmişler 2011 de 27 bin satmışlar tabi hal böyle oluncada adamlar burnundan kıl aldırmayıp habire zammı yerleştiriyorlar birde şöyle bi durum var artık Midea tr deki distribütör endüstriyel cihazlarda yok satıyor mesela geçende gazbetona 8 tane 60bin kanallı sattım başka firmalarda bu tür endüstriyel cihazları stok bulundurmaları çok zor bu adamların elinde var ve çatır çatırda endüstriyel satılıyor bu sebeble bireysel kullanıcı onların umurunda değil vrv ye de başladık daha ne olacak talep varsa ve satışlarda güzelse zammı dayıyacan ama bu yaz 2012 yazında bu işler onların istediği gibi olacağını sanmıyorum çünkü bir çok bayi ve toptancıdan alınan bilgilere göre bu fiyatlardan satmak zor olacak bu sebeble ana bayiiler alternatif arayışlar içerisinde

benden bu kadar

• forumda bir sorun var ve alıntı yapamıyorum o nedenle artık isim belirterek cevap vereceğim

1 - birol hocam biliyorsunuz benim cihaz zaten pakistan malı o nedenle benim için sorun yok yani ama şimdi olsa dahi bu cihazı yine de alırım maşallah tozunu attırıyor

2- tekirdağlı hocam hoşgeldiniz nihayet sizi görebildik

3- biz çin işini japon işini çoktan geçtik ama demek ki devlet daha geçememiş ,işin şakası bir tarafa ben daha bir sayfa öncesinde bizim insanımızdan her konuda korktuğumu söylemiştim ve artık bu tip haberler beni hiç şaşırtmıyor doğrusu

• 2- tekirdağlı hocam hoşgeldiniz nihayet sizi görebildik ...

hoş bulduk komutan valla ne diyim biraz tatil yaptım ve tam ortasında acilengeri dönmek zorunda kaldım gazbeton diye bir firmaya 8 tane 60 bin kanallı klima işi çıkınca tatili sonra yaparım deyip bas topa dön geri yaptım ve iş bu gün itibarı ile montajları ile birlikte teslim edildi...

bizde her yol var komutan cami imamlığından tut mafya babalığına kadar ( şaka tabiiki ) söz gelimi
    bak mesela yaptığımız işlerden bazıları web adresimizde bazılarıda face profilimde mevcut isteyen girer bakar resimli belgeli foruma fazla giremiyorum yeminle vaktim olmuyor.. sana ve kocaustaya yakışır nasıl olsa emeklisiniz ve sizi taktir ediyorum hizmetlerinizden ötürü kutlarım en azından vatandaşa doğru bilgi aktarmaya çalıştığınız için saygılar komutan

http://www.trakyaklima.com/sogutma/

• tekirdağlı hocam siz olmadan olmuyor fırsat buldukça mutlaka gelin

benim bilgim zaten sizlerden öğrendiğim kadar şimdi yeni bilgiler verin ki bizde başkalarına satalım

bu arada cami imamlığı kısmı ilgimi çekti hayırdır
  • O cümleyi kafiye olsun diye kurdum bir anda aklıma geldi bizim buralarda meşhurdur
    mafya babalığı
    cami imamlığı

kafiyelidir.. yani uyumludur öylesine kurulmuş bir cümle yoksa her ikisi ilede alakam yoktur hani derler ya ne iş olsa yaparız abüü benimkiside o misal

sizler kocaustayla beraber işin felsefi ve akademik kısmını iyi biliyorsunuz oysa biz ustayız elimiz kalem değil ingiliz anahtarı papağan pense tornavida tutar o yüzden felsefi olarak değilde ancak pratik bilgileri paylaşıyorum bende teori olarak sizler iyi gidiyorsunuz bu yüzden kutluyorum vaktim oldukçada ben bildiğimi en tarafsız bir şekilde paylaşmaktanda çekinmem bu çıkarlarıma ters düşse bile paylaşırım saygılar alptuğ komutan
  • tekirdağlı hocam şakada olsa sözlerine dikkat et aramızda milisler olabilü
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

tekirdağlı hocam şakada olsa sözlerine dikkat et aramızda milisler olabilü

nihayet alıntı yapabildik ,hemde 9 köye cevap vereceğim sırada

diğer tarafta da yazdığım gibi sen adamı önce ipe götürür sonra yapmayın adama yazıktır dersin

@tekirdağlı hocam şu sözler hoşuma gitti ama nedendir bende bilmiyorum doğrusu

mafya babalığı
    cami imamlığı

saygılar ,selamlar hocam

• 9 köy kardeşim ne diyeyim herkesin görüşüne saygım var ateistinede dinsizinede benim yolum zaten belli
    karıncaya sormuşlar nereye gidiyon... demiş hacca gidiyom ... bu ayaklarlamı gidiyon ömrün yetmez varamazsın demişler.. olsun varamazsamda benim yolum çizgim belli demiş uğruna ölürüm ...

benim içinde aynı 9 köy arkadaşım bizimde yolumuz çizgimiz belli varamazsakta uğruna ölürüz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

9 köy kardeşim ne diyeyim herkesin görüşüne saygım var ateistinede dinsizinede benim yolum zaten belli
    karıncaya sormuşlar nereye gidiyon... demiş hacca gidiyom ... bu ayaklarlamı gidiyon ömrün yetmez varamazsın demişler.. olsun varamazsamda benim yolum çizgim belli demiş uğruna ölürüm ...

benim içinde aynı 9 köy arkadaşım bizimde yolumuz çizgimiz belli varamazsakta uğruna ölürüz...

hocam siz 9 köye sakın inanmayın kendileri cami imamı olmadığı kesin de ,mafya babalığı eh o olabilir
  • dedim ya alptuğ komutan kafiyeli uyumlu oluyor söyleyince ardı ardına buralarda çok kullanılır bilhassa sokak meyhanesi terbiyesi olanlar kullanır. bizde her yol var gibisinden bi laf argo bi kelime olmasından dolayı
  • farkındayım siz son zamanlarda bayağı bi sevişiyorsunuz allah mutluluğunuzu bozmasın
  • quote:

farkındayım siz son zamanlarda bayağı bi sevişiyorsunuz allah mutluluğunuzu bozmasın

hocam canımı okuyor sorma ya bak gene neler yazmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

farkındayım siz son zamanlarda bayağı bi sevişiyorsunuz allah mutluluğunuzu bozmasın

hocam canımı okuyor sorma ya bak gene neler yazmış

bu defa sadece zeytin yağı diyorum bak ,hemide edremit sen anlarsın gari

• 
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.