Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (701. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.040
Cevap
696
Favori
4.411.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 699700701702703
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

beyler abiler 9köy kocausta herşey için teşekkürler. Aydemir abi kurulum yapılmadan önce sizi ararım zahmet olmazsa servise dikkat edilmesi gerekenleri anlatırsınız. Kocausta ve 9köy e hukuk hizmeti ücretsiz alptuğa yüzde 10 indirim

sağolun hocam ben % 10 indirime de razıyım hatta hiç indirim yapmayanlara da teşekkür ediyorum ,yeter ki bana hakaret etmesinler,dalga geçmesinler o bile yeterli

bu arada kusura bakmayın işin dalgasına düşmüşüm ,aldığınız klima hayırlı olsun ,inşallah problemsiz güzel günlerde kullanırsınz ,selamlar

Diğer forumda mareşal falan oldun ama bak burada biz daha kazançlıyız, sana sadece ufak bi indirim var

Eee, arkadaşa bilgi verdik, yardımcı olduk, klavyemizin teriyle hakettik.

Sen gene kavga et dur milletle

Bi de bizi de bulaştırıyorsun, neymiş, doktorla ben de kavga etmişmişim...
    Bak bakalım benim adamla direkt kavgam varmıydı?
    Üstelik adam ilkönce benden özür dilediydi açıkça

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

beyler abiler 9köy kocausta herşey için teşekkürler. Aydemir abi kurulum yapılmadan önce sizi ararım zahmet olmazsa servise dikkat edilmesi gerekenleri anlatırsınız. Kocausta ve 9köy e hukuk hizmeti ücretsiz alptuğa yüzde 10 indirim

sağolun hocam ben % 10 indirime de razıyım hatta hiç indirim yapmayanlara da teşekkür ediyorum ,yeter ki bana hakaret etmesinler,dalga geçmesinler o bile yeterli

bu arada kusura bakmayın işin dalgasına düşmüşüm ,aldığınız klima hayırlı olsun ,inşallah problemsiz güzel günlerde kullanırsınz ,selamlar

Diğer forumda mareşal falan oldun ama bak burada biz daha kazançlıyız, sana sadece ufak bi indirim var

Eee, arkadaşa bilgi verdik, yardımcı olduk, klavyemizin teriyle hakettik.

Sen gene kavga et dur milletle

Bi de bizi de bulaştırıyorsun, neymiş, doktorla ben de kavga etmişmişim...
    Bak bakalım benim adamla direkt kavgam varmıydı?
    Üstelik adam ilkönce benden özür dilediydi açıkça

hahaa doğru valla abi. bende ozamanlar farkıda olmamıştım bi celallenmişti alptuğ hoca. kim ya doktor demiştim. sona tanıdım. adam en son helallik isteyip ayrıldıydı forumdan.

Sen gene kavga et dur milletle çok komik

• quote:

ara hocam tabi ne zahmeti. umarım iyi bir insana denk gelirsinizde çok fazla yalvarmak zorunda kalmayız.
    hocam alptuğ hocayıda listeye alın bari üzülmüş
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

ara hocam tabi ne zahmeti. umarım iyi bir insana denk gelirsinizde çok fazla yalvarmak zorunda kalmayız.

Servis montaj yaparken Aydemir de telefonla olaya katılırsa, adamların kurulumu yarıda bırakıp kaçmaları çok büyük olasılıktır

• quote:

Orijinalden alıntı: cos65

İyi akşamlar arkadaşlar şuan Antalya Lara denizin önündeyim , 5 derece hava sıcaklığı ve -2 hissedilen görüyorum termometrelerde . Nem şuan %30 civarında . Daha önceki yazımda bahsettiğim klima kombinasyonu geçerli . Salonda DiamondElectric RV18 inverter , iki yatak odasında 9 luk dimaondelectric dhsqv09 dijital , mutfakta de dshqv12 12lik dijital klima ve misafir odasında Arçelik ArtCool 9.000 lik klima mevcut . Yatak odalarındaki klimalar 26 derecede son iki saattir açıklar , yatak odaları 27 derecede sabit yarım saatte bir klima devreye girip gene 27 yapıp çıkıyor . arçelik klimanın bakımı yaz bitiminde yapıldı , klima 28 de çalışıyor ancak soğuk mu sıcak mı üflüyor belli değil . Gaz olması gerektiği seviyede , klima sürekli defrosta girip çıkıyor garip su sesleri var iç ünitede . Çok tuhaf 15 dakika ısıtıyor yarım saat defrost . İç ünitenin çok sesli çalışmasıda cabası . Salondaki RV18 inverter -15 yazıyor ısıtma için , diğer diamond lar -7 yazıyor arçelik -5 gibi bir şey yazıyor ama hava 5 derece Arçelik güle güle .

Gayet normal yazdıklarınız.

Arçelik "ArtCool" sadece "Cooling" için kullanılacak makina, o işi de şöyle-böyle yapar ya; ısıtmada böyle çuvallar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 17 Ocak 2012; 11:14:17 >

• quote:

quote:

quote:

Servis montaj yaparken Aydemir de telefonla olaya katılırsa, adamların kurulumu yarıda bırakıp kaçmaları çok büyük olasılıktır

ozaman bunun anlamı nedir ben zaten diyorum ben teknikten anlamam anca insafına Allah korkusuna sığınmakla kalırım. yani bir tür kelim ilacım olsa başıma sürcem adam ben konuşmaya başlayınca beni test ederse anlamadığımı anlar. bildiğini okur. bırakıp kaçsa keşke:))

esas anlama gelirsek siz bir mühendissiniz ve kendiniz klimalarınızın gazına kadar vakum vs takviye yapabiliyosunuz. demekki sinan kardeşimize siz telefonunuzu veriyosunuz bakın araba konusunda yazdığınızı tamirci arkadaş attım süper bilgili bi abi dedi sizin için:)) haydi göreve

isterseniz alptuğ hocaya haber verelim telefonunu o versin avukat beye. montaj esnasında usta yanlış yaparsa adama istikamet versin

• Arkadaşlar forumda aradım ancak herhangi bir konu bulamadım LG Jetcool 12000 btu luk klima için.
    1000 tl civarı bütçem var.
    Klima modeli: LG ES H1264SA3

Bu klima hakkında görüşleriniz nelerdir ? Tavsiye eder misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nboy

Arkadaşlar forumda aradım ancak herhangi bir konu bulamadım LG Jetcool 12000 btu luk klima için.

Oldukça geri bir alet.
    O paraya çok daha verimlilerini bulabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar forumda aradım ancak herhangi bir konu bulamadım LG Jetcool 12000 btu luk klima için.

Oldukça geri bir alet.

Öneriniz ne olabilir 1000 tl civarı için? 20-22 m2 civarı alanda kullanmayı planlıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Oldukça geri bir alet.

Öneriniz ne olabilir 1000 tl civarı için? 20-22 m2 civarı alanda kullanmayı planlıyorum.

Kullanımınız ısıtma ağırlıklı mı olacak?
    Sadece soğutma mı?

• Teşekkürler Kocausta bende dedim bu adam galeri beyazdan daha önce bahsetmişti bu forumdan bir arkadaşımız olduğunu söylemişti kocausta heralde kocadı diye düşündüm bi an :)

Valla hocam biraz araştırma yaptım Samsung klima kullanıcıları bu makinalarin hiç bir şeyinden memnun değiller bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Oldukça geri bir alet.

Sadece soğutma mı?

Soğutma amaçlı alıyorum tamamen.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oldukça geri bir alet.

Sadece soğutma mı?

Soğutma amaçlı alıyorum tamamen.

Soğutma ise konu çok önemli değildir, etrafınızda düzgün servisi bulunan tanıyıp güvendiğiniz bir markayı alabilirsiniz.
    Uygun kapasite 12 bin BTU.

Benim önerim budur:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0925/r2-turkuaz-gold-klima-fiyati,425153.html

• quote:

Orijinalden alıntı: BirKaNa

Teşekkürler Kocausta bende dedim bu adam galeri beyazdan daha önce bahsetmişti bu forumdan bir arkadaşımız olduğunu söylemişti kocausta heralde kocadı diye düşündüm bi an :)

Valla hocam biraz araştırma yaptım Samsung klima kullanıcıları bu makinalarin hiç bir şeyinden memnun değiller bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla...

Evet birader bayaa kocadık

koçklima mesaj yazmış "usta benim dükkan orası niye bilmiyorum diyorsun" diye, çocuğa da ayıp oldu

• quote:

quote:

quote:

quote:

9köy kocausta herşey için teşekkürler. Zass 18 lik klasik klima aldım 1200 tl. Yüzde 10 avukat indirimi vardı yeni bitmiş yararlanamadım. Onun yerine çiçek ve avize hediye ettiler:) boruya baktım bakır 4 m. Yarın akşam getirecekler öbür gün taktiririm Inş.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=28155310

sn zanaks kardeşim hayırlı olsun klimanız.
    vakum yapılırken motor kapatılmadan önce manifoldtaki vanaların kapatılması gerekli. bunu gözönünde bulundurun. klimacı dostlarda bişeler yazarlarsa iyi olur.
    ben yine forumda bir yazı okumuştum kışın vakum makinesinin daha uzun süre çalıştırılması gerekli olduğu hakkında. hatta eski tesisatlarda baya abartılılı gelebilecek bir yazı okumuştum. kışın borularda metalde oluşan nem daha fazla olduğundan. daha uzun süre vakum gerektiği yazıyordu. yazın olsa 15dk bile yetebilirken klimacı arkadaşlar emniyette kalmak için 30 dk yapıyorlar. şuan hiç tahmin etmiyorum sizin klimacılar bu soğukta 45 dk vakum yaparmı siz siz olun 30 dkda aşağı düşürtmeyin çay kahve daha olmadı adamı alın ya şurda güzel bir pastane vardı vakum çalışsın gel biraz atıştıralım:)) bu klimanızın sağlığı için önemli. tekrar hayırlı olsun.

bunları nedenmi yazdım alptuğ hocaya dava açıcaz ya. yandın alptuğ hoca avukatımı buldum

bunca araştırma yaptığına göre var bir şeyler

kaat gelince görürsün

Arkadaşım msz ge50va değilmi bu.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zanaks beyler abiler 9köy kocausta herşey için teşekkürler. Aydemir abi kurulum yapılmadan önce sizi ararım zahmet olmazsa servise dikkat edilmesi gerekenleri anlatırsınız. Kocausta ve 9köy e hukuk hizmeti ücretsiz alptuğa yüzde 10 indirim
    ara hocam tabi ne zahmeti. umarım iyi bir insana denk gelirsinizde çok fazla yalvarmak zorunda kalmayız. hocam alptuğ hocayıda listeye alın bari üzülmüş
    katılıyorum ustam aydemir abinin işini yapacak adamın vay haline :) birkere kesinlikle cok tecrubeli olmalı vede duzenli aydemir bey biraz mukemmeliyetci

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdww

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-vestel-inverter-plus-12-fiyati,463057.html

USTALAR BU KLİMAYI ÖNERİRMİSİNİZ.

Öneririz.
    Vestel değil Midea'dır, yani oraya fason yaptırıyor, Midea'dan daha ucuza da satıyor.

alınır yani ?

• quote:

Orijinalden alıntı: koçklima

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zanaks beyler abiler 9köy kocausta herşey için teşekkürler. Aydemir abi kurulum yapılmadan önce sizi ararım zahmet olmazsa servise dikkat edilmesi gerekenleri anlatırsınız. Kocausta ve 9köy e hukuk hizmeti ücretsiz alptuğa yüzde 10 indirim
    ara hocam tabi ne zahmeti. umarım iyi bir insana denk gelirsinizde çok fazla yalvarmak zorunda kalmayız. hocam alptuğ hocayıda listeye alın bari üzülmüş
    katılıyorum ustam aydemir abinin işini yapacak adamın vay haline :) birkere kesinlikle cok tecrubeli olmalı vede duzenli aydemir bey biraz mukemmeliyetci

...ve nedense hep te aksilikler onu buluyor

Adam çekiyor sanki herşeyi mıknatıs gibi

• quote:

quote:

quote:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-vestel-inverter-plus-12-fiyati,463057.html

USTALAR BU KLİMAYI ÖNERİRMİSİNİZ.

Öneririz.
    Vestel değil Midea'dır, yani oraya fason yaptırıyor, Midea'dan daha ucuza da satıyor.

alınır yani ?

Yani bu "emin misiniz" "son cevabınız mı" gibi birşey mi oluyor?

• mrb arkadaşlar, 20 metrekare salon için bu akşam mitsubishi elektrik msz35 inverter 12000 btu klima alacağım.. fakat iklimsadaki aynı özelliklere sahip heavy nin fiyatı daha uygun olması sebebi ile ikilemde kaldım. siz ne önerirsiniz ?

birde salon bitişiği mutfak var, dolayısıyla elektrik kablosunu mutfaktan almak istemiyor servis, aksi takdirde mutfaktaki yüksek elektrik harcayan ürünler olduğu için klimanın hasar görebileceğinden bahsediyorlar, nitekim doğrular fakat diğer türlü duvarlarda kablolar gezinecek :( nasıl çözebilirim bunu ?
  • 
Sayfa: önceki 699700701702703
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.