Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
39.158
Cevap
328
Favori
3.171.567
Tıklama
Giriş
      2849 Mesaj
      14 Ocak 2012 01:09:54
      :) allah kolaylık versin. ev dubleks alt katta kimse yok salonun üstü teras kuzey cephe ankara. yani olabilecek tüm olumsuzluklar var :) takacağım yer salon 35 m2 civarı. bana bir çare. kombiyi ne kadar yakarsam ısınamıyorum.
      14 Ocak 2012 01:16:02
      quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

usta allah rızası için bana bir model söyle gidip alacağım ya. kış geçti klima alamadım. ama 18.000 btu ve 1500 tlyi geçmemesi lazım. avukatlık işin olursa ben de sana yardım ederim:)

hocam şimdi gördüm mahkemelerden kurtulmam hiç:)) kaç m2 cephenizin durumlarını kontrol edemedim bekleyin biraz forumda hemen bakıyorum:))

pes doğrusu o kadar mesaj yazıyoruz hiç ortada yoksunuz arkadaş avukatlıktan bahsedince anında cevap verdin

demek ki sürekli bizi izliyorsun ama cevap vermiyorsun peki öyle olsun bakalım
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      14 Ocak 2012 01:31:07
      hocam yazılacaklar aşağı yukarı yazılmış. kocaustada yardımcı olmuş. 1500 tl 18lik zor işiniz. hele hele ankara için dahada zor. ayne ya airfel 18lik yada vestelin belirtilen modelini alıcaksınız 4 tl daha fazla vemek zorundasınız. fakat ben başka bir topikte 50m2 alanda kullanacağınızı gördüm klimayı. yine zor işiniz size 24000 btu klima gerekli aslında. ben şaka bir yana size tavsşyee bulunamıyacağım istanbul veya izmir olsaydı 18000lik kurtarırıdı diycem ama ankaranın şartları çok çetin. inverter bir klima almanızda fayda var. klasikler daha iyi ısıtır fakat. faturanıza birazdaha külfet getirir %20 kadar. uygun rakamlı kkşmalardan.
      http://www.koctas.com.tr/U/Rubenis-Duvar-Tipi-Klima/RB-AC-24-24000-Btu/56678?R=126 24bin btu 1370tl

http://www.koctas.com.tr/U/Gree-A-Sinifi-Split-Klima/21000-Btu/57267?R=126 18lik gree 1400 tl her mağazada olup olmadığı meçhul.

http://www.praktiker.com.tr/klimalar/zass-18000btu-r410a-gazli-a-enerji/237577 18000 btu 1350tl gree ile aynı klimadır.

http://www.praktiker.com.tr/klimalar/zass-22000btu-r410a-gazli-a-enerji/237578 22000 btu 1650 tl

klasik uygun fiyatlı klimalardır ama ben inverter öneriyorum. karar sizin. airfel ve midea vestel ürününden korkmayın. iyi bir montajla rahat edersiniz. hayırlısı olsun sizin için selamlar.
      |
      |

• Yarbay
      2849 Mesaj
      14 Ocak 2012 01:31:58
      :) avukatlık konusunda herşeyi sorabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      14 Ocak 2012 01:35:51
      quote:

:) avukatlık konusunda herşeyi sorabilirsiniz

çok sağolun sayın hocam bir ara birkaç şey sormak isterim:)) ama amaç o değil tabi ben şaka yaptım. direkt girince mesajınuzı gördüğim için. Allah razı olsun selamlar.
      |
      |
      14 Ocak 2012 01:40:38
      quote:

:) allah kolaylık versin. ev dubleks alt katta kimse yok salonun üstü teras kuzey cephe ankara. yani olabilecek tüm olumsuzluklar var :) takacağım yer salon 35 m2 civarı. bana bir çare. kombiyi ne kadar yakarsam ısınamıyorum.

hocam yazarken siz arada yazmışsınız 18000 yeter 35 m2 ye tavanda izolasyon olmamasıda kötü. kuzey olmasıda haliyle sorun. hocam salon tavanınızı ve kuzey cephenizi içten en az 3cm sert köpükle yalıtma imkanınız olsaydı. çok rahat ısınırdınız klima ile. gerçekten sorun ama tek odaya hapsolsanızda genede kombiden az faturanız gelecektir klima ile. tekrak hayırlısı diyelim
      |
      |
      14 Ocak 2012 09:32:41
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Kocausta,mbirol,alptuğ ustalar taranmış dökümanlar bekleniyor.

sana cevap yazmıştım ama sonra vazgeçtim ,nedenine gelince sana cevap verirsek hoşuna gittiğinin farkına vardım ,artık kendin yazıp kendin okuyabilirsin

• Yarbay
      3700 Mesaj
      14 Ocak 2012 10:04:18
      quote:

Hocam "ısınıcam" derseniz inverter alın, (zaten düz tip olarak 9köy yazmış uygunları) altta 18'lik olarak iş görür en ucuzlarını veriyorum:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-demirdokum-inverter-a410-18hp-klima-fiyati,453971.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0933-inv-klima-fiyati,448040.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv18pslnand-klima-fiyati,444698.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-vestel-inverter-plus-18-klima-fiyati,487205.html

Üst teras diyorsunuz, tavanda izolasyon yoksa çok fazla ceryan tüketirsiniz.
      3 cm'lik foamboard denen yoğun styroporlardan tavana içten döşetirseniz sorun hallolur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 14 Ocak 2012; 10:05:26 >
      |
      |

• Yarbay
      2849 Mesaj
      14 Ocak 2012 10:34:46
      beyler yardımlarınız ve ilgimiz için teşekkürler. Bunca kafa karışıklığından sonra karşıma ne çıkarsa alacağim galiba.

14 Ocak 2012 11:59:05
      quote:

beyler yardımlarınız ve ilgimiz için teşekkürler. Bunca kafa karışıklığından sonra karşıma ne çıkarsa alacağim galiba.

hocam karışmasın kafanız. kocusta hepsinin rakamın vermiş side diğer yazılanlarla birlikt ekes yapıştır kendinize bir liste yapın öyle bakın.

ben son bir iki şey daha söyliyim size airfel grubundaki inverter klimalarda daikin kompresör var. oldukça güçlü bir kompresördür. bunu özellikle göze alın. sonrasındada vestelin midea ile aynı olan modelini düşünün. demirdöküm ve samsungda çok sorun yazılıyor son seçenekleriniz olsun.
      |
      |
      14 Ocak 2012 16:19:50
      quote:

Orijinalden alıntı: umutlu42

quote:

Orijinalden alıntı: umutlu42

Mesaj yazıp görüşlerini bildiren arkadaşlara teşekkür ederim. Toshiba Ras 18 SKV alma arefesindeyim. Önce servise keşif yaptırıp, modelin yeterli olup olmadığından emin olmak istiyorum. (Oda 42 m2-ara kat-doğu-güney cephe, ısı cam vs.) Bir de duvarda gömülü klima tesisatının uygunluğunu soracağım. Malum, "boru kalınlığı farklı ise kaynak yapmak gerekir, ses olur..." vs. gibi ifadeler aklıma takıldı. Bunları halledip, internetten sipariş vereceğim. Çünkü bayi 2.950 TL'den aşağı inmiyor. Aklıma takılan noktalar;
      1) Hangi internet sitesinden almalıyım? İdealeşya.com'un methini yukarıdaki yazılarda okudum. Alternatifi var mıdır? Dijitall.com gibi mesela..
      2) Bazı siteler kargo hariç satıyor. (sanırım idealeşya böyle.)Kargo ne kadar tutar?
      3) Cep telefonunda olduğu gibi paralel ithalat olayı klimada da oluyor mu? Toshiba servisinin sorun çıkarma ihtimali var mıdır?
      4) 400-500 TL fazla verip Toshiba Ras 16 SKVR almaya değer mi? (negatif iyon jeneratörü ve filtre sistemi vs..) Bu modelde de stok sorunu varmış diyordu bayi..

DÜZELTME: soru eklendi.

quote:

Orijinalden alıntı:kocausta
      *İnternet satıcıları için akakçe'nin forumuna bir bakın, orada tüketicilerin yorumları var dükkanlar hakkında.
      *Mekan 42 m2 olunca 18'den aşağısını düşünmeyin.
      Servisin keşif yapması daha iyi olur.
      *Toshiba klimalarda paralel ithalat olayı hiç duyulmadı.
      Zaten aldığınızda Alarko servisi kurulum yapıyorsa mesele yoktur.
      *Kargo fiyatları klima için 45-70 lira arası değişiyor, en iyisi alacağınız yere sormanız.

Toshiba Servis'e keşif yaptırdım. 18'lik inverterin yeterli olacağını söyledi. Ürünün barkod numarası sistemde çıkıyorsa, kurulum yapılır, 3 yıl garanti geçerli olur denildi. Kargo, kargo firmasına göre 30-80 TL arası değişiyormuş. Duvara gömülü boru 18'lik için olduğu için uygunmuş ayrıca. Bilgi için teşekkürler...

quote:

Orijinalden alıntı:antisekurit
      Arkadaşım listeyi senmi hazırladın yoksa başkasından mı aldın bilinmez fakat,toshiba hariç diğer model ısıtma,soğutma değerleri nominal olarak yazılmış.
      Bu da şunu gösterir Toshiba diğer modellerden ısıtma ve soğutma değeri olarak düşük bir cihaz.Maksimum kapasite de dahi diğer modellerin nominaline tekabül etmekte.
      Herkes gereksiz yorumlar yapacaktır,lütfen döküman tarayarak ıspat edelim.

Arkadaşım, listeyi ben hazırladım. Hatam varsa affola. Gereksiz polemik peşinde değilim. Klimacı değilim, tüketici olarak fiyat performans oranı en iyi ürünü bulmaya çalışıyorum. Panasonic etheria'nın nominal değerlerini yazdım. Maksimum soğutma 20470, ısıtma 27300 btu değeri olduğu katalogunda geçmiş. Diğer ürünlerin bazılarında maksimum değerler yazmadığı için listeye bu şekilde almıştım. Ayrıca halen panasonic inverter kullanan biri olarak; toshiba ras 18 skv inverter fiyatı civarında panasonic etheria bulsaydım ve servis-firma desteği/yaygınlığı konusunda endişelerim olmasaydı tercihim panasonic etheria olabilirdi.. Ancak bu şartlarda büyük ihtimalle toshiba olacaktır. Görüşleriniz için teşekkür ederim.

Müdür bu açıklamayı senin için yapmadım üstüne alma onlar kendini biliyor,servis ağı çok diye arçelikte alabilirdin.Burada anlatılmak istenen sadece marka diye basit cihazların yüksek fiyatlarla satılması.
      |
      |

• Yüzbaşı
      545 Mesaj
      14 Ocak 2012 16:21:00
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

sana cevap yazmıştım ama sonra vazgeçtim ,nedenine gelince sana cevap verirsek hoşuna gittiğinin farkına vardım ,artık kendin yazıp kendin okuyabilirsin

Sen git önce belge tarayıp eklemesini öğren.
      |
      |

• Onbaşı
      17 Mesaj
      14 Ocak 2012 17:33:02
      Sayın Kocausta Samsung klimaların fiyatları özelliklerine göre baya bi uygun görünüyor. Isıtma için AQV18PSLN ve AQV24PSLN modelleri ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlar varsa paylaşsınlar lütfen. İlgili modellerin teknik veri çizelgeleri çok uzun olduğu için orijinal samsung site linklerini yayınlıyorum. Ayrıca Galeri Beyaz firması ile ilgili herhangi bir sıkıntı olup olmadığının bilgisini de paylaşırsanız memnun olurum.

Saygılarımla...

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/inverter/AQV18PSLNAND/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/inverter/AQV24PSLNAND/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification
      |
      |

• Onbaşı
      25 Mesaj
      14 Ocak 2012 18:35:31
      merhaba arkadaşlar.şu iki klima arasında kaldım yardımlarınızı rica ediyorum.(fujitsu AWYZ14/AOYZ14 )VE ( GENERAL AWHZ14LBC/AOHZ14LBC(L) ).bu iki klimada araştırdığım kadarı ile aynı fabrikada üretiliyor.artık japonmudur çinmidir bilemiyorum orasını.bütün değerleri birebir aynı nerdeyse isimleri bile aynı.fakat aralarında fiyatsal olarak çok farklılık var.FUJİTSU 4.935 GENERAL İSE 3.683..aradaki fiyat farkı çok yüksek.bu neyden kaynaklanabilir. birde bu iki klimada ısıtma performansı çok yüksek değerlere bakılırsa.31.000 btu ya kdar çıkıyormuş.bunlar doğrumudur sizce.generalin fiyatına ve değerlerine bakılırsa çok iyi durumda gibi gözüküyor .Bu klimaya karşılık DAIKINve MITSUBİŞHİ ELEKTİRİK klimada yakın bir klima varmıdır.hem fiyatsal hem performans bakımından.bilindiği ve söylendiği üzere DAIKIN klimalar iyidir.fakat bu fayata bu performans çok iyi geldi bana.bu konuda ustalarımızın fikirlerine ihtiyacım var.yardımcı olursanız sevinirim.
      arkadaşlar bu konu hakkında hala yardımlarınızı bekliyorum.yokmu bir cvp vercek olan??
      |
      |

• Yarbay
      2849 Mesaj
      14 Ocak 2012 18:40:13
      9köy tavsiyene uyacağım . Sağolsun kocausta da çok yardımcı oldu. Ya airfel invertör 18 lik ya vestelin midea modelini yada invertör olmayan ucuz bir 18lik alacağim. Herşey için teşekkürler. Hukuki sıkıntımız olursa cepten de arayabilirsiniz. Beşyüzbeş sekizyüzaltmışsekiz kırkaltı ondört.

14 Ocak 2012 19:12:03
      Beyler 53 NQV 035M klima üzerindeki filtre ışığı yanıyor sürekli. Filtreleri temizledi fakat gene aynı ? Ne yapmak gerekiyor ?
      14 Ocak 2012 19:16:25
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

olayı çözdük yani
      |
      |

• Teğmen
      155 Mesaj
      14 Ocak 2012 19:17:45
      reset tusuna 5sn basılıtutarsanız silinir
      |
      |
      14 Ocak 2012 19:39:55
      quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Beyler 53 NQV 035M klima üzerindeki filtre ışığı yanıyor sürekli. Filtreleri temizledi fakat gene aynı ? Ne yapmak gerekiyor ?

hocam koçklima arkadaş size yardımcı olmak için mesaj yazmış ama araya benim mesajım girmiş onun yazdığını buraya kopyalamayı ve böylece verdiğimiz rahatsızlığı giderme gereği duydum

koçklima arkadaşın cevabı bu

reset tusuna 5sn basılıtutarsanız silinir
      |
      |
      14 Ocak 2012 20:24:54
      eyw hocam. Kumanda üzerinden hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EngiN_ -- 14 Ocak 2012; 21:44:49 >

Reklamlar
sohbet
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.