Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (696. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 694695696697698
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Amann yine yemesin sizi,bazılarını yemeye başlamış bile değişik başlıklarda!
    Dusty Hoca çiziver şunuda,sana da fazla mesai oluyor ama,olucak o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Beyler Alarko Carrier 53 NQV 035M cihazım iki de bir defrost oluyor ? Bir sorun mu var yoksa defrost olması iyi mi ? Gün de 15-17 saat açık neredeyse ?

Havada nem oranı yüksekse gayet normaldir.
    Defrost kısa sürede bitip ısıtmaya dönüyorsa sorun yoktur.

Usta iyi geceler

valla Antalyada da gece soğuklar iyice bastırdı gari
    Bizim burada ısı 7/8lere kadar düşmeye başladı,NEM ise 92/98 arası!!!
    Balkonda korunaklı bir yerde Termo/Baro/Hyg aleti var,sürekli
    kontrol ediyorum,örneğin şuanda Isı 9;Nem 89
    Ama dün gece bu saatlerde 98 idi!!!

Benim Salondaki dandik dediğim Vestel son 3 senedir böyle havalarda
    Defrost oluyordu arada ve 10/15dk sürüyordu düzelmesi,bu sene
    hiç Defrost olmadı!
    Diğer 90030 ve Gree de öyle ve biz sadece geceleri çalıştırıyoruz
    yani ısının en düşük ve Nem in 100 lere yaklaştığı(zaten 85 den aşağı
    düşmüyor kışın ve yağmurda 100 e vuruyor ibre

++

• en iyi klima bence demir dökümün genede siz bilirsinizz
  • Beyler malum kış mevsimindeyiz. Klimalar genelde soğutmak için kullanılıyor, acaba diyorum fiyatlarda bi düşme olmuş mudur yaz mevsimine göre ? Ben yazın Alarkonun 1800 TL lik bi klimasını almaya niyetlenmiştim acaba onun fiyatı ne olmuştur ve tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hafeK

en iyi klima bence demir dökümün genede siz bilirsinizz

"en iyi" değil, hatta "iyi" sıfatı bile biraz fazla; "idare eder" denmeli.

Sadece çok ucuza alındığında, çok şey de beklenmeyecekse uygun olur.

Bende 3 tane var onlardan, etrafa da 20'ye yakın aldırdım; iş görüyorlar bazen sorun yaratsalar da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutlu42

Mesaj yazıp görüşlerini bildiren arkadaşlara teşekkür ederim. Toshiba Ras 18 SKV alma arefesindeyim. Önce servise keşif yaptırıp, modelin yeterli olup olmadığından emin olmak istiyorum. (Oda 42 m2-ara kat-doğu-güney cephe, ısı cam vs.) Bir de duvarda gömülü klima tesisatının uygunluğunu soracağım. Malum, "boru kalınlığı farklı ise kaynak yapmak gerekir, ses olur..." vs. gibi ifadeler aklıma takıldı. Bunları halledip, internetten sipariş vereceğim. Çünkü bayi 2.950 TL'den aşağı inmiyor. Aklıma takılan noktalar;
    1) Hangi internet sitesinden almalıyım? İdealeşya.com'un methini yukarıdaki yazılarda okudum. Alternatifi var mıdır? Dijitall.com gibi mesela..
    2) Bazı siteler kargo hariç satıyor. (sanırım idealeşya böyle.)Kargo ne kadar tutar?
    3) Cep telefonunda olduğu gibi paralel ithalat olayı klimada da oluyor mu? Toshiba servisinin sorun çıkarma ihtimali var mıdır?
    4) 400-500 TL fazla verip Toshiba Ras 16 SKVR almaya değer mi? (negatif iyon jeneratörü ve filtre sistemi vs..) Bu modelde de stok sorunu varmış diyordu bayi..

DÜZELTME: soru eklendi.

*İnternet satıcıları için akakçe'nin forumuna bir bakın, orada tüketicilerin yorumları var dükkanlar hakkında.
    *Mekan 42 m2 olunca 18'den aşağısını düşünmeyin.
    Servisin keşif yapması daha iyi olur.
    *Toshiba klimalarda paralel ithalat olayı hiç duyulmadı.
    Zaten aldığınızda Alarko servisi kurulum yapıyorsa mesele yoktur.
    *Kargo fiyatları klima için 45-70 lira arası değişiyor, en iyisi alacağınız yere sormanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: eczemre

Herkese iyi günler, burdaki ustaların tavsiyesi üzerine idealesya.com'dan Alarko Carrier 53 nqv 035M modelini aldım. Bir kaç gün içinde klimam tüm parçaları ile sorunsuz şekilde ebime teslim edildi. Geçen hafta sonuda yetkili servise kurulumunu yaptırdım. Servis ile önceden görüşüp vakumlamam yapıp yapmadıklarını sordum, yaptıklarını söylediler ama içimde hala bir şüphe vardı açıkcası.
    Haftasonu sabah erkenden servis geldi, yanlarında vakum aletleride vardı. Servis personeli ile biraz muhabbet ettim, bu vakumlama işi gerekli mi diye. Gerekli olduğunu ve bu konuda eğitim aldıklarını, yapılmadığında verim kaybı olduğunu söyledi. Bu konuda Alarkoyu tebrik ediyorum. Neyse uzun lafın kısası klimayı kurdular, kırılan yerleri alçı ile kapattılar. Fakat bakır boruyu kısaltmadan kullandı ve fazla kısmını kompresörün arkasına gizledi ilerde taşınırsanız lazım olur dedi. Bu durum aklıma takıldı aşağıda fotoğraflarını veriyorum ustalar bir değerlendirirse sevinirim. Herkese yardımlarından dolayı teşekkürler.

Arkadaşım dış ünite bağlantı boruları izolasyonsuz kalmış,iyi birşey değil.
    Yazın çok su akıtır,kışında ısı kaybı yapar.Vestel montajından farkı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

çocuklarla muhatap olmuyorum çünkü ne dediğini kendileri bile anlamıyor

ha değilim diyen önce kim olduğunu,ne mezunu olduğunu ,nerede çalıştığını açıklar ,böyle politik sözleri duymak istesek siyasetle uğraşırız

Benim ne iş yaptığım seni ilgilendirmez,ben sadece hatalarını düzeltirim
  • quote:

Merhaba, Alanya'da doğu-güney cepheli, ara kat, 42 m2,pvc ısı cam pencereli salon için klima arayışındayım.Görüştüğüm klimacılar genel olarak 18.000 btu inverter modelinin yeterli olacağını söylediler. 3000 TL civarını çok aşmayacak, inverter klima arayışındayım. Benim belirlediklerim aşağıdaki gibi. Mitsubishi Heavy için bayilerle görüştüm. Panasonic hoş duruyor, ama alanya'da bayisi var mı bilmiyorum? Diğer klimam da panasonic ama malum yeniden yapılanma sürecinde ve bayilik ağı çok güçlü değil sanırım. Toshiba ile henüz görüşmedim ancak, internet fiyatı biraz daha hesaplı duruyor. Mitsubishi heavy ve toshiba'dan hangisini seçmeliyim? Cevabınız mitsubishi ise iklimsa veya airfel'den hangisinden almalıyım (dxk18z3 ile srk 50 zjp-s modelinin aynı olduğunu söylüyorlar.)

Arkadaşım listeyi senmi hazırladın yoksa başkasından mı aldın bilinmez fakat,toshiba hariç diğer model ısıtma,soğutma değerleri nominal olarak yazılmış.
    Bu da şunu gösterir Toshiba diğer modellerden ısıtma ve soğutma değeri olarak düşük bir cihaz.Maksimum kapasite de dahi diğer modellerin nominaline tekabül etmekte.
    Herkes gereksiz yorumlar yapacaktır,lütfen döküman tarayarak ıspat edelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

çocuklarla muhatap olmuyorum çünkü ne dediğini kendileri bile anlamıyor

ha değilim diyen önce kim olduğunu,ne mezunu olduğunu ,nerede çalıştığını açıklar ,böyle politik sözleri duymak istesek siyasetle uğraşırız

Benim ne iş yaptığım seni ilgilendirmez,ben sadece hatalarını düzeltirim

aslında bu mesajı ortaya yazmıştım ama çocuk olduğunu kabul eden cevap vermiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 12 Ocak 2012; 14:26:15 >

• merhaba arkadaşlar.şu iki klima arasında kaldım yardımlarınızı rica ediyorum.(fujitsu AWYZ14/AOYZ14 )VE ( GENERAL AWHZ14LBC/AOHZ14LBC(L) ).bu iki klimada araştırdığım kadarı ile aynı fabrikada üretiliyor.artık japonmudur çinmidir bilemiyorum orasını.bütün değerleri birebir aynı nerdeyse isimleri bile aynı.fakat aralarında fiyatsal olarak çok farklılık var.FUJİTSU 4.935 GENERAL İSE 3.683..aradaki fiyat farkı çok yüksek.bu neyden kaynaklanabilir. birde bu iki klimada ısıtma performansı çok yüksek değerlere bakılırsa.31.000 btu ya kdar çıkıyormuş.bunlar doğrumudur sizce.generalin fiyatına ve değerlerine bakılırsa çok iyi durumda gibi gözüküyor .Bu klimaya karşılık DAIKINve MITSUBİŞHİ ELEKTİRİK klimada yakın bir klima varmıdır.hem fiyatsal hem performans bakımından.bilindiği ve söylendiği üzere DAIKIN klimalar iyidir.fakat bu fayata bu performans çok iyi geldi bana.bu konuda ustalarımızın fikirlerine ihtiyacım var.yardımcı olursanız sevinirim.

• Kocausta,mbirol,alptuğ ustalar taranmış dökümanlar bekleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Kocausta,mbirol,alptuğ ustalar taranmış dökümanlar bekleniyor.

sana cevap yazmıştım ama sonra vazgeçtim ,nedenine gelince sana cevap verirsek hoşuna gittiğinin farkına vardım ,artık kendin yazıp kendin okuyabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 14 Ocak 2012; 0:53:18 >
  • quote:

Mesaj yazıp görüşlerini bildiren arkadaşlara teşekkür ederim. Toshiba Ras 18 SKV alma arefesindeyim. Önce servise keşif yaptırıp, modelin yeterli olup olmadığından emin olmak istiyorum. (Oda 42 m2-ara kat-doğu-güney cephe, ısı cam vs.) Bir de duvarda gömülü klima tesisatının uygunluğunu soracağım. Malum, "boru kalınlığı farklı ise kaynak yapmak gerekir, ses olur..." vs. gibi ifadeler aklıma takıldı. Bunları halledip, internetten sipariş vereceğim. Çünkü bayi 2.950 TL'den aşağı inmiyor. Aklıma takılan noktalar;
    1) Hangi internet sitesinden almalıyım? İdealeşya.com'un methini yukarıdaki yazılarda okudum. Alternatifi var mıdır? Dijitall.com gibi mesela..
    2) Bazı siteler kargo hariç satıyor. (sanırım idealeşya böyle.)Kargo ne kadar tutar?
    3) Cep telefonunda olduğu gibi paralel ithalat olayı klimada da oluyor mu? Toshiba servisinin sorun çıkarma ihtimali var mıdır?
    4) 400-500 TL fazla verip Toshiba Ras 16 SKVR almaya değer mi? (negatif iyon jeneratörü ve filtre sistemi vs..) Bu modelde de stok sorunu varmış diyordu bayi..

DÜZELTME: soru eklendi.

quote:

Orijinalden alıntı:kocausta
    *İnternet satıcıları için akakçe'nin forumuna bir bakın, orada tüketicilerin yorumları var dükkanlar hakkında.
    *Mekan 42 m2 olunca 18'den aşağısını düşünmeyin.
    Servisin keşif yapması daha iyi olur.
    *Toshiba klimalarda paralel ithalat olayı hiç duyulmadı.
    Zaten aldığınızda Alarko servisi kurulum yapıyorsa mesele yoktur.
    *Kargo fiyatları klima için 45-70 lira arası değişiyor, en iyisi alacağınız yere sormanız.

Toshiba Servis'e keşif yaptırdım. 18'lik inverterin yeterli olacağını söyledi. Ürünün barkod numarası sistemde çıkıyorsa, kurulum yapılır, 3 yıl garanti geçerli olur denildi. Kargo, kargo firmasına göre 30-80 TL arası değişiyormuş. Duvara gömülü boru 18'lik için olduğu için uygunmuş ayrıca. Bilgi için teşekkürler...

quote:

Orijinalden alıntı:antisekurit
    Arkadaşım listeyi senmi hazırladın yoksa başkasından mı aldın bilinmez fakat,toshiba hariç diğer model ısıtma,soğutma değerleri nominal olarak yazılmış.
    Bu da şunu gösterir Toshiba diğer modellerden ısıtma ve soğutma değeri olarak düşük bir cihaz.Maksimum kapasite de dahi diğer modellerin nominaline tekabül etmekte.
    Herkes gereksiz yorumlar yapacaktır,lütfen döküman tarayarak ıspat edelim.

Arkadaşım, listeyi ben hazırladım. Hatam varsa affola. Gereksiz polemik peşinde değilim. Klimacı değilim, tüketici olarak fiyat performans oranı en iyi ürünü bulmaya çalışıyorum. Panasonic etheria'nın nominal değerlerini yazdım. Maksimum soğutma 20470, ısıtma 27300 btu değeri olduğu katalogunda geçmiş. Diğer ürünlerin bazılarında maksimum değerler yazmadığı için listeye bu şekilde almıştım. Ayrıca halen panasonic inverter kullanan biri olarak; toshiba ras 18 skv inverter fiyatı civarında panasonic etheria bulsaydım ve servis-firma desteği/yaygınlığı konusunda endişelerim olmasaydı tercihim panasonic etheria olabilirdi.. Ancak bu şartlarda büyük ihtimalle toshiba olacaktır. Görüşleriniz için teşekkür ederim.

• arkadaşlar AIRFEL İNVERTER AS18 cop değeri 3.41 mi 4.25 mi ya kafam karıştı. farklı yerlerde farklı yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

arkadaşlar AIRFEL İNVERTER AS18 cop değeri 3.41 mi 4.25 mi ya kafam karıştı. farklı yerlerde farklı yazıyor

Firma verilerine göre COP 3.62
  • kocausta invertor olmayan klimalar var cop değeri 3.40 civarında. bu durumda invertorlere fazla para vermeye gerek var mı ya kafam karıştı. az yaksın diye invertır alıyoruz ama cop değerleri birbirine çok yakın. ne dersin.
  • quote:

kocausta invertor olmayan klimalar var cop değeri 3.40 civarında. bu durumda invertorlere fazla para vermeye gerek var mı ya kafam karıştı. az yaksın diye invertır alıyoruz ama cop değerleri birbirine çok yakın. ne dersin.

Hatta inverter olmayan klimaların A sınıfı olanları da 3.60'tan yukarıda.
    Ama kafan karışmasın, inverterin özellikleri çok farklı.
    Önceki sayfaları da okursan görebilirsin, şimdi anlatması uzun.

Düz A sınıflarına nazaran, kapasitesini kısabilip hiç durmadan çalışması, ve kısık kapasite ile nominal COP değerinin daha üstünde çalışması, içerdeki sıcaklığı daha stabil tutması gibi artıları var.

Kısacası, özellikle ısıtmada, ve günde 3-4 saatten fazla kullanılacaksa inverter alınır.
    İlle de yüksek teknolojili/pahalı olanlar şart değil, bütçenize göre daha ucuz seri de olsa inverter tip hesaplı ve konforludur.

• usta allah rızası için bana bir model söyle gidip alacağım ya. kış geçti klima alamadım. ama 18.000 btu ve 1500 tlyi geçmemesi lazım. avukatlık işin olursa ben de sana yardım ederim:)
  • quote:

usta allah rızası için bana bir model söyle gidip alacağım ya. kış geçti klima alamadım. ama 18.000 btu ve 1500 tlyi geçmemesi lazım. avukatlık işin olursa ben de sana yardım ederim:)

hocam şimdi gördüm mahkemelerden kurtulmam hiç:)) kaç m2 cephenizin durumlarını kontrol edemedim bekleyin biraz forumda hemen bakıyorum:))
  • 
Sayfa: önceki 694695696697698
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.