Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (692. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.212
Cevap
701
Favori
4.429.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 690691692693694
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osoban48

dün arçelik e gittim. 12070 modelli klimaya 2000 kusurlu bir rakkam çıkardı. bende "bu nasıl %50 oluyor?" dedim. bu gün 4440888 aradım. efendim klımanın satış fiyatını bulmak için brüt fiyatını 1.5 e bölmeliymişim.... bende "İYİ AKŞAMLAR" diledim!

En iyisini demişsiniz.

Ulen indirim yaparkan bile oyun peşinde herifler
  • Beyler iyi akşamlar

Şöyle geçerken bir bakayım dedim;varmı ortalıkta Fake ve Çakal Satıcı veya Firma elemanı filan
    O son çakal ise ne ayaktır anlamadım,hala ısrarla ona buna laf yetiştirmek istiyor ama beyhude bunlar!
    Aynen iteliyoruz böyle tipleri!

Hadi hayırlı işler

++
    Arçelik Kampanyasıda yine ayak gibi geldi bana;çakallık ile vatandaşı ham yapmak istiyorlar gibi(gibi fazla oldu!)
    yani önce yemliyor,sonrada ham yapıp yemek istiyor!

++
    KIŞ iyice bastırdı,sizin oralarda havalar ne alemde Efeler??
    yaw bu sene Antalya ilk defa bana soğuk geldi 4 sene oldu geleli ve Yaz-Bahar gibi geliyordu ama bugünlerde
    azda olsa üşüdük!
    GREE süper ısıtıyor Yatak Odasında;hiç DEFROST olmadı!!!şu günlerde gece NEM oranı %90/98 arasında oluyor(Poyraz günler
    değilse tabiki!!)Isı ise 8/10 derece gibi ve çoğu cihazlar su koyvermeye başladı bile,çevremde duyuyorum bugünlerde!
    Gree tık demeden basıyor

Salondaki dandik dediğim Vestel ise,zaten bir tek Kışın iş görüyor ne hikmetse(Soğutmada zayıf bu meret!)
    Daha hiç Defrosta girmedi,3 senedir kışları arada çuvallıyordu Nem+Soğuk ile birlikte ama bu sene bakımdan sonra
    sanırım cihaz adam oldu

Oturma Odasında ise geçen kış ortasında Arçelik 90030 almıştım,performansı oldukça iyi,yine ısıtmada başarılı ama en çok
    beğendiğim tarafı ise çok "sessiz olması" yani ciddi olarak bu cihaz sessiz,komşumdaki ME den daha sessiz kesinlikle!
    Ne geçen sene nede bu sene hiç Defrost olmadı!

Diğer odadaki 9luk Vestel ise,her zamanki Vestel! arada Defrost oluyor tabiki pek kullanmıyoruz ama onuda
    seneye sallayacağım aynen ve Gree takacağım yerine!
    Salonada sanırım Midea "Y" Serisinde karar kıldım gibi daha olmadı fiyatı çok cazip olan Midea VERTU,şu Vestelin
    "bizim üretim" diye salladığı cihaz yani

++
    Birol Hocam sizin GREE ler ne alemde??
    Yapın gari şöyle çarpıcı bir hamle ve Kampanya filan,çakallarda biraz geri dursunlar böylece
    Diğer yerde görüştüğümüz gibi DAIKIN+GREE-AIRFEL cephesi hala kapalı kutu gibi duruyorlar!!!
    Bir bakmışsın ortalığa çıkıp,şok edici vuruşlar yapabilirler!

Selamlar
    CAN++

• Hocam bunu anlayamadım:

Oturma Odasında ise geçen kış ortasında Arçelik 90030 almıştım,performansı oldukça iyi,yine ısıtmada başarılı ama en çok
    beğendiğim tarafı ise çok "sessiz olması" yani ciddi olarak bu cihaz sessiz,komşumdaki ME den daha sessiz kesinlikle!

Oturma odası dediğin küçük bir oda mı ki bu zavallı alet orayı halledebiliyor, hem de seni memnun eder şekilde?
    Bildiğim kadarıyla da düz tip bir klima olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdww

Arkadaşlar

Güney cephe
    30m
    izalosyonlu catılı istanbuldayım

klima tavsiye edersenız sevinirim cok fazla bi bütcem yok.

şimdiden teşekürler.

Yeni üye olduğun için fake zibidi zannetmiştik, o nedenle cevap verilmedi.

Odanın izolasyon durumu/pencereleri, ve ısıtma mı soğutma mı, kullanım süresi, ve bu işe harcayacağınız bütçeyi verin, uygun önerilerde bulunalım.
  • Selam arkadaşlar bende bu foruma yeni üye oldum geriye dönük baya sayfa okudum ama yinede yardımlarınızı bekliyorum.

Şehir BARTIN 20 Mk salonumu ısıtma amaçlı kullananmak için klima almayı düşünüyorum camlar pimapen çift camlı ama dış cephe sıvalı değil ( 6 ay içinde dış cephe sıvası yapılacak ama bu kışa faydası yok) ısı yalıtım yok güneye ve batıya bakan cepheler her iki cephede 2 şer cam var birde balkon kapısı pimapenden. 1. kat üst katta kalorifer var o nedenle odanın tavanı ısı kaybetmez. Dediğim gibi 20 mk bir salon tavan yüksekliği 2.5 m. Sizin yorumlarınıza göre düşündüğüm klima toshiba ras 13 skvr ama bana satıcının biri toshiba ras 10 skvr sana yeter dedi doğrumudur sizce de yetermi birde ras 13 skvr değilde ras 13 skv alsam fiyat avantajı için neler kaybetmiş olurum yada skv modelini almamalımıyım. Bunların dışında bana klima önerebilirmisiniz.Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler iyi akşamlar

Şöyle geçerken bir bakayım dedim;varmı ortalıkta Fake ve Çakal Satıcı veya Firma elemanı filan
    O son çakal ise ne ayaktır anlamadım,hala ısrarla ona buna laf yetiştirmek istiyor ama beyhude bunlar!
    Aynen iteliyoruz böyle tipleri!

Hadi hayırlı işler

++
    Arçelik Kampanyasıda yine ayak gibi geldi bana;çakallık ile vatandaşı ham yapmak istiyorlar gibi(gibi fazla oldu!)
    yani önce yemliyor,sonrada ham yapıp yemek istiyor!

++
    KIŞ iyice bastırdı,sizin oralarda havalar ne alemde Efeler??
    yaw bu sene Antalya ilk defa bana soğuk geldi 4 sene oldu geleli ve Yaz-Bahar gibi geliyordu ama bugünlerde
    azda olsa üşüdük!
    GREE süper ısıtıyor Yatak Odasında;hiç DEFROST olmadı!!!şu günlerde gece NEM oranı %90/98 arasında oluyor(Poyraz günler
    değilse tabiki!!)Isı ise 8/10 derece gibi ve çoğu cihazlar su koyvermeye başladı bile,çevremde duyuyorum bugünlerde!
    Gree tık demeden basıyor

Salondaki dandik dediğim Vestel ise,zaten bir tek Kışın iş görüyor ne hikmetse(Soğutmada zayıf bu meret!)
    Daha hiç Defrosta girmedi,3 senedir kışları arada çuvallıyordu Nem+Soğuk ile birlikte ama bu sene bakımdan sonra
    sanırım cihaz adam oldu

Diğer odadaki 9luk Vestel ise,her zamanki Vestel! arada Defrost oluyor tabiki pek kullanmıyoruz ama onuda
    seneye sallayacağım aynen ve Gree takacağım yerine!
    Salonada sanırım Midea "Y" Serisinde karar kıldım gibi daha olmadı fiyatı çok cazip olan Midea VERTU,şu Vestelin
    "bizim üretim" diye salladığı cihaz yani

++
    Birol Hocam sizin GREE ler ne alemde??
    Yapın gari şöyle çarpıcı bir hamle ve Kampanya filan,çakallarda biraz geri dursunlar böylece
    Diğer yerde görüştüğümüz gibi DAIKIN+GREE-AIRFEL cephesi hala kapalı kutu gibi duruyorlar!!!
    Bir bakmışsın ortalığa çıkıp,şok edici vuruşlar yapabilirler!

Selamlar
    CAN++

hocam sende arçelik 90030 var bende beko 7505 inanki ben bu cihazdan çok memnunum(sonuçta 90030 ve 7505 aynı model klimalar)
    9m2 odaya aldım acayip ısıtıyor genelde 25 derecede çalıştırıyoruz, 26 dereceye alınca oda kaynıyor daha 27 dereceyi hiç deneyemedim
    yalnız tek bir külfeti var 5 veya 6 günde bir filitrelerin tozlarını alıyorum
    kayın valide istanbuldaki oğlunun yanına(kayınço) gittiğinden 2 aydır genelde eşimle evdeyiz beko 7505 devamlı çalıştırdık bir uyku saati hariç gelen elektrik faturası 120 tl, klima takılmadan önce 65 veya 70 tl geliyordu yani ayda 50 tl.ye ısınıyoruz

• mrb arkadaslar klıma ıle ısınıyorum ama su duydugumuz klıma mırop sacan hastalıgı var kızım var 7 yasında ve hastalandı doktorlar klıma ıle ısınmayın dedıler benım merak ettıgım sogutmada modunda mıkrop yaydıgını bılıyordum ama sımdı klımaya kötü kötü bakmaya basladım ne yapacagımı sasırdım gecen sene sobayla ısınmıstım yıne rahatsız oluyordu ama bu kadar uzun surmuyordu daha oncekı senelerde yıne klıma ıle ısındık bır sorun yoktu bu sene anlayamadım neden fıltre temılıgını haftada ir yapıyorum onun harıcınde baska yapmam gereken bırsey varmı konuyla ılgılı bılgısı arkadaslar cevap verırlerse cok sevınırım
    özellıkle bu mıkrop yayma olayının ısıtmada mı? yoksa sogutmadamı ortaya cıktıgı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dows11

mrb arkadaslar klıma ıle ısınıyorum ama su duydugumuz klıma mırop sacan hastalıgı var kızım var 7 yasında ve hastalandı doktorlar klıma ıle ısınmayın dedıler benım merak ettıgım sogutmada modunda mıkrop yaydıgını bılıyordum ama sımdı klımaya kötü kötü bakmaya basladım ne yapacagımı sasırdım gecen sene sobayla ısınmıstım yıne rahatsız oluyordu ama bu kadar uzun surmuyordu daha oncekı senelerde yıne klıma ıle ısındık bır sorun yoktu bu sene anlayamadım neden fıltre temılıgını haftada ir yapıyorum onun harıcınde baska yapmam gereken bırsey varmı konuyla ılgılı bılgısı arkadaslar cevap verırlerse cok sevınırım
    özellıkle bu mıkrop yayma olayının ısıtmada mı? yoksa sogutmadamı ortaya cıktıgı..

öncelikle geçmiş olsun Allah şifalar ihsan eylesin kızınıza..
    kardeşim klima yazın lejeyoner bakterisi üretir.. kışın soğukta çalıştırılmadıkça kendi başına mikrop üretmez. fakat ister istemez evdeki tozları alıp ortama tekrar üflediği için. siz ne kadar evin ortamını temiz desenizde ister istemez bu toz her evde olur. ben bu yüzden zaman zaman yazarım doğalgaz ucuz olsa ben klima ile hiç uğraşmam derim.

kızınızın bünyesi haliyle zayıf çocuk tabiki. çok korkmayın kontrolünüde ihamal etmeyin tabiki. şayet rahatsızlığı geçmeyen nezle veya gripse. klimanın şu kötülüğüde var. bütün ısıtıcılar ortamı ısıtırken ortamın neminide çekerler. klima bu işlemi daha fazla yapıyor bena göre fiziken mümkün olmaz diyen arkadaşlar olabilir. fakat bana göre fan sayesinde diğer ısıtma araçlarına göre daha detaylı bu durum.

size tahminim doğruysa şuan çocuğun problemi gripse üst solunum yolları önemli . odanızı ve odalarınızı nemlendirmenizi öneririm. şayet nemlendirmiyorsanız. birden fazla klimanız varsa. doktorların bazıları tavsiye ediyor bazıları tavsiye etmiyor nemlendirme cihazlarını. iyileri tenzih ederim ama bazıları şuan devlet hastanelerinden yerinden kalkmadan insanın yüzüne bakmadan ukalaca neyin var diye soran insanlarada fazla güvenmeyin bilmiyorlar bile çoğu. anlatın dinlemek istemiyorlarsa çokta takmayınız onları. deneyiniz bu cihazlardan özellikle bulabilirseniz sıcak buhar makinesi araştırınız. hatta önce bir nem ölçer alınız odanın nemi %50den aşağı ise risk yüksek. büyük insanında ağzı burnu kuruyor. tekrar geçmiş olsun diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Hocam bunu anlayamadım:

Oturma odası dediğin küçük bir oda mı ki bu zavallı alet orayı halledebiliyor, hem de seni memnun eder şekilde?
    Bildiğim kadarıyla da düz tip bir klima olmalı.

İyi pazarlar Hocam

Evet Arçelik Model 90030(düz tip) ve Oturma Odası alanıda 13m2 dir+
    Ama kimilerinin anlattığı gibi odayıda Hamam gibi filan yapmıyor,bazıları sanırım abartıyor
    26/27 ayarında durup,ortamıda 1/1,5 saat içinde 22/23 derece yapıyor(1.Fan hızında) ve buda bize çok
    yeterli gelmektedir(dış ortam ısısı Gece 8-9derece olduğu zamanlarda)
    Biz sıcağı fazla sevmiyoruz!

Alt komşumda bunun aynısı BEKO olanı var,sanırım onlar 2.veya 3.Fan hızında kullandıkları için
    aynı odayı çok daha fazla ısıtabiliyor,ben hep 1.Fan hızında kullanıyorum ama 2.Fan da epeyi
    farkediyor!
    Bana göre en büyük artısı "çok sessiz" olması,başkada abartılacak bir meziyeti filan yok,neticede
    9luk düz Arçelik malı bir klima,ama ses konusunda yatak odaları için ciddi tavsiyemdir
    A Sınıfı bir cihaz ama bu Sınıf hikaye tabiki
    Bu arada Dış Ünite Balkonda ve 6metrelik dahili tesisat ile odaya geliyor ve bu mesafe dahili olması
    v.s sebebiyle bir performans düşüşü yaparmı onuda bilemiyorum gari ama bize yaz-kış yeterli geliyor!
    Aslında bu odaya da Gree takacaktım ama acele ettim Arçelik gidip aldım!
    Gree yi ise tam bittiği zamanda almıştım!
    İşin garibi 2 tane 9luk Vestel söküp bunları taktım ama Vestel Kızımın evinde çok güzel soğuttu ve ısıttı
    ülen ne iş anlamadım beni 3 sene hasta etmişti bu meretler
    Sıra geldi Salondaki Vesteli şutlamaya(bu meretinde ısıtması çok iyi ama soğutması hikaye!)
    ya GREE ya MIDEA(Y veya belki VERTU) veya bulabilirsem MH nin Inverter bir modeli
    var onu takacağım,bunda pek acelem yok yinede++

• quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Meşhur dörtlü yine buluşmuş ama hala benim sorduğum soruya cevap yok,herzamanki gibi geçiştirmece zibro satmaca hehheeee.Özellikle kocaustaya sesleniyorum soru sana gelmişti 2070tl ye o özelliklerde klima markası bekliyorum senden.

ülen yürü git bizleride hasta etme
    kafamı buluyon sen bizimle!

ayrıca milletide "tahrik" etme,çünkü bu bölüme daha ilk geldiğin güncen beri faulsün!!
    dolayısıyla burada yazdıkça,başlığın içinde süreli bir tartışma ortamı yaratırsın ve 4 lüde
    sana her defasında odunu verecektir
    sana tavsiyem git kendine ayrı bir Pany Klima başlığı aç ve oradan milleti yemlemeye çalış!

++

• Arkadaşlar Merhaba, dün peder bey aradı yeni klima alacakmış Mitsubishi Inverter 18000 btu'luklara bir bak dedi. Kampanyalı Fiyatı 2400 liraymış sanırım. Mersinde yaşıyorlar, kışın ısıtma yazın da soğutma amaçlı kullanılacak ve elektrik tasarrufu da oldukça önemli kendisi için. Genelde 100 metrekarelik bir alan için kullanılacak. (kapılar açılara tüm ev) tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: Suspects

quote:

Orijinalden alıntı: kotukedi

arkadaslar forumda arastırdım ancak acık ve net bicimde cvp veren olmadı.. malum arceligin %50 destek adı altında sattıgı 12070 modeli.. bu urun yaklasık brut murut hesabına 1500 tl civarına geliyor. birinci sorun bu urun bu fiyata alınırmı ? ikinci sorum performansı belirtilen degerleri veriyormu? gerci bi kac usta arcelige bu konuda guvenmememiz gerektigini soyluyorlar ama yine isin icinde olan sizsiniz ve bu model icin acıkcası net bi bilgi bulamadım.. tavsiyelerinizi rica ediyorum..

http://www.kocticaret.com.tr/UrunDetay.php?UrunID=171

kardeşim 2200 12 taksitle.

yada 6534 1500 12 taksitle sıkı pazarlık et

Bilader sende bir sıkıntımı var,link veriyorsun fiyat 2400 internet satışı,sen hala farklı fiyat yazıyorsun.Ortakmısın Volkan a,senmi belirliyorsun fiyatı.Asılsız yazılar yazıyorsun aklın sıra bayileri birbirine düşüreceksin demi uyanıklık yapıp.Sana da inanıp fiyat kıran bayi de varsa yazıklar olsun ona çoluk çocuğun oyununa geliyor.Volkan okuyorsan sen ver cevabını..

birol abi oylebir fiyat yok model yazmıyayım ama siteye girip bak istersen 2403+kargo diger modelde 1679+kargo bu arkadaşta niye boyle apıyor anlamadım bence sana garezi var kızdırmak için yapıyor soyle arkadasım kım oldugunu soylede bizde bilelim boyle davranıslar cok canımı sıkar benım birol abi beni tanır bu forumda satacagım 3 -5 cihaza ihtiyacım yok benım 3 senedir foruma uyeyım yazdıgım msj sayısı daha 150 lerde onlarda sırf arıza konularıdır. boyle fiyat paylasıp zaten birol abi ile benim aramı acamassınız ancak konu sıkıntılı oluyor piyasada bu fiyatlara urun varmıs izlenimi oluyor yok boyle fıyatlar birol abi istersen sanada sitenın panel sifre ve kullanıcı adını verebilirim gir siteye bak bugune kadar bu cihazlar nekadardan satılmıs

• quote:

Orijinalden alıntı: dows11

mrb arkadaslar klıma ıle ısınıyorum ama su duydugumuz klıma mırop sacan hastalıgı var kızım var 7 yasında ve hastalandı doktorlar klıma ıle ısınmayın dedıler benım merak ettıgım sogutmada modunda mıkrop yaydıgını bılıyordum ama sımdı klımaya kötü kötü bakmaya basladım ne yapacagımı sasırdım gecen sene sobayla ısınmıstım yıne rahatsız oluyordu ama bu kadar uzun surmuyordu daha oncekı senelerde yıne klıma ıle ısındık bır sorun yoktu bu sene anlayamadım neden fıltre temılıgını haftada ir yapıyorum onun harıcınde baska yapmam gereken bırsey varmı konuyla ılgılı bılgısı arkadaslar cevap verırlerse cok sevınırım

hocam öncelikle geçmiş olsun

biz bu sayfada ve birde hava temizleme cihazları başlığında bu konuları sürekli tartışıyoruz

her cihazın avantajı kadar dezavantajı da oluyor

klima dediğimiz cihazlar netice de saç kurutma makinası gibi üfleyerek ısıtan/soğutan cihazlar olduğu için ne kadar uğraşsanız da toz-kül-pamukçuk gibi görünen ,ayrıca gözle görülmeyen mikrop ve bakterilerin yayılmasını da kolaylaştıran bir cihaz olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor

9 köylü hocamın da dediği gibi doğalgaz ucuz olsa daha temiz ısınma kombi sistemiyle olabilir ancak zannedilmesin ki kalorifer olduğunda hiç sorun kalmayacak ,hayır o da havayı kurutma gibi ayrıca sunni bir ısı hissi verdiği ,çok yaktığınızda boğan az yaktığınızda ısınmıyormuş hissi gibi başka başka olumsuz faktörlerle karşılaşabiliyorsunuz ,yine aynı klimada karşılaştığımız mikrop üreme gibi bazı faktörler klima gibi olmasa da oda yeterli havalandırma yapılmadığı sürece kurtuluş olmuyor ,sobayla ısınmayı bildiğiniz için onun artı ve eksilerini ayrıca yazmıyorum

zaten bizim malum şahısla en büyük anlaşmazlığımız klimalarda ki filtre sistemlerinin anlatıldığı kadar hokus pokus hareketleriyle bu işin çözülmesinin mümkün olamayacağı tezimizdir

benim klimamın bulunduğu oda da ayrıca hava temizleme cihazım sürekli çalışıyor ve buna rağmen tam bir hijyenik ortam oluşmuyor,hatta yaklaşmıyor bile ,bu nedenlerden ötürü mümkün olduğu sıklıkta kapı pencere açıp odayı havalandırmak şart

ben kendi klimamı kendim temizlediğim için 3-4 ayı geçmeden komple temizlik yapıyorum ,servis ücreti ödemediğim için tabi

zaten önce ki mesajlarımda da iddia ettiğim ,bu klimaların komple temizliği 6 ayı geçmemeli ,yoksa cihaz üzerinde mutlaka istenmeyen yabancı maddelerin yapışarak odada ki hava kalitesini bozacağı bir gerçektir

bizim klimayı seçmemizde ki en büyük etken diğerlerinden daha ucuz ısınma sağladığı ,yoksa daha sağlıklı olduğunu iddia etmek en azından ,satıcı veya firma elemanı olmayan benim gibi birine yakışmaz

sonuç olarak sadece filtre temizliği yeterli değildir ,mümkün olduğunca komple cihaz temizliği ve aynı zamanda odanın sıklıkla havalandırılması şarttır

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Meşhur dörtlü yine buluşmuş ama hala benim sorduğum soruya cevap yok,herzamanki gibi geçiştirmece zibro satmaca hehheeee.Özellikle kocaustaya sesleniyorum soru sana gelmişti 2070tl ye o özelliklerde klima markası bekliyorum senden.

ülen yürü git bizleride hasta etme
    kafamı buluyon sen bizimle!

ayrıca milletide "tahrik" etme,çünkü bu bölüme daha ilk geldiğin güncen beri faulsün!!
    dolayısıyla burada yazdıkça,başlığın içinde süreli bir tartışma ortamı yaratırsın ve 4 lüde
    sana her defasında odunu verecektir
    sana tavsiyem git kendine ayrı bir Pany Klima başlığı aç ve oradan milleti yemlemeye çalış!

++

hocam boşver ya

ben artık o şahsiyeti ciddiye bile almıyorum ,tahminim çok genç ve bu nedenle söylediği sözün nereye gideceğini bile hesaplayamıyor

işin kötüsü beni panasonic düşmanı yaptı ,artık panasonic ismini bile görsem bu vatandaş gözümün önüne geliyor içim sıkılıyor

bir insan bu kadarmı itici olur pes doğrusu

@koçklima kardeşin cevabını da buradan vereyim ;

bu arkadaş bizim gürcan arkadaşımızdır ,birol hoca ile albani hocayı çok sever ,ama arada bizide gıdıklamadan edemiyor artık

• Selam arkadaşlar bende bu foruma yeni üye oldum geriye dönük baya sayfa okudum ama yinede yardımlarınızı bekliyorum.

Şehir BARTIN 20 Mk salonumu ısıtma amaçlı kullananmak için klima almayı düşünüyorum camlar pimapen çift camlı ama dış cephe sıvalı değil ( 6 ay içinde dış cephe sıvası yapılacak ama bu kışa faydası yok) ısı yalıtım yok güneye ve batıya bakan cepheler her iki cephede 2 şer cam var birde balkon kapısı pimapenden. 1. kat üst katta kalorifer var o nedenle odanın tavanı ısı kaybetmez. Dediğim gibi 20 mk bir salon tavan yüksekliği 2.5 m. Sizin yorumlarınıza göre düşündüğüm klima toshiba ras 13 skvr ama bana satıcının biri toshiba ras 10 skvr sana yeter dedi doğrumudur sizce de yetermi birde ras 13 skvr değilde ras 13 skv alsam fiyat avantajı için neler kaybetmiş olurum yada skv modelini almamalımıyım. Bunların dışında bana klima önerebilirmisiniz.Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler... ( aklımdan geçen ras 13 skvr alırsam daha iyi olur sanırım diğer marka ve modeller konusunda hiç bir fikrim yok)

Sorum arada kaynadı galiba yardımcı olursanız sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: bartın_74

Selam arkadaşlar bende bu foruma yeni üye oldum geriye dönük baya sayfa okudum ama yinede yardımlarınızı bekliyorum.

Şehir BARTIN 20 Mk salonumu ısıtma amaçlı kullananmak için klima almayı düşünüyorum camlar pimapen çift camlı ama dış cephe sıvalı değil ( 6 ay içinde dış cephe sıvası yapılacak ama bu kışa faydası yok) ısı yalıtım yok güneye ve batıya bakan cepheler her iki cephede 2 şer cam var birde balkon kapısı pimapenden. 1. kat üst katta kalorifer var o nedenle odanın tavanı ısı kaybetmez. Dediğim gibi 20 mk bir salon tavan yüksekliği 2.5 m. Sizin yorumlarınıza göre düşündüğüm klima toshiba ras 13 skvr ama bana satıcının biri toshiba ras 10 skvr sana yeter dedi doğrumudur sizce de yetermi birde ras 13 skvr değilde ras 13 skv alsam fiyat avantajı için neler kaybetmiş olurum yada skv modelini almamalımıyım. Bunların dışında bana klima önerebilirmisiniz.Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler... ( aklımdan geçen ras 13 skvr alırsam daha iyi olur sanırım diğer marka ve modeller konusunda hiç bir fikrim yok)

Siz genede de 13'lük alın.
    SKV ile SKVR arasında 400 lira civarı fark var, her ikisi de o mekanı verimli şekilde ısıtıp soğutur, ben olsam SKV alırdım.

Ayrıca bunlar da işinizi görecek hesaplı/kaliteli aletler:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-general-asha12lgcz-klima-fiyati,163704.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-klima-fiyati,449070.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk35zjp-s-klima-fiyati,436994.html

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: bartın_74

Selam arkadaşlar bende bu foruma yeni üye oldum geriye dönük baya sayfa okudum ama yinede yardımlarınızı bekliyorum.

Siz genede de 13'lük alın.
    SKV ile SKVR arasında 400 lira civarı fark var, her ikisi de o mekanı verimli şekilde ısıtıp soğutur, ben olsam SKV alırdım.

Ayrıca bunlar da işinizi görecek hesaplı/kaliteli aletler:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-general-asha12lgcz-klima-fiyati,163704.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-klima-fiyati,449070.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk35zjp-s-klima-fiyati,436994.html

Hocam öncelikle yardımınız için teşekkürler.

Hocam tavsiye ettiğiniz alarko toshiba kadar işimi görecekse vede elektrik sarfiyatıda iyiyse fiyat olarakta çok iyi geldi bana 1.690,00 tl 10 taksit çok iyi ne dersiniz toshibadan vaz geçsem olurmu?

• Merhaba, Alanya'da doğu-güney cepheli, ara kat, 42 m2,pvc ısı cam pencereli salon için klima arayışındayım.Görüştüğüm klimacılar genel olarak 18.000 btu inverter modelinin yeterli olacağını söylediler. 3000 TL civarını çok aşmayacak, inverter klima arayışındayım. Benim belirlediklerim aşağıdaki gibi. Mitsubishi Heavy için bayilerle görüştüm. Panasonic hoş duruyor, ama alanya'da bayisi var mı bilmiyorum? Diğer klimam da panasonic ama malum yeniden yapılanma sürecinde ve bayilik ağı çok güçlü değil sanırım. Toshiba ile henüz görüşmedim ancak, internet fiyatı biraz daha hesaplı duruyor. Mitsubishi heavy ve toshiba'dan hangisini seçmeliyim? Cevabınız mitsubishi ise iklimsa veya airfel'den hangisinden almalıyım (dxk18z3 ile srk 50 zjp-s modelinin aynı olduğunu söylüyorlar.)

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: umutlu42

Merhaba, Alanya'da doğu-güney cepheli, ara kat, 42 m2,pvc ısı cam pencereli salon için klima arayışındayım.Görüştüğüm klimacılar genel olarak 18.000 btu inverter modelinin yeterli olacağını söylediler. 3000 TL civarını çok aşmayacak, inverter klima arayışındayım. Benim belirlediklerim aşağıdaki gibi. Mitsubishi Heavy için bayilerle görüştüm. Panasonic hoş duruyor, ama alanya'da bayisi var mı bilmiyorum? Diğer klimam da panasonic ama malum yeniden yapılanma sürecinde ve bayilik ağı çok güçlü değil sanırım. Toshiba ile henüz görüşmedim ancak, internet fiyatı biraz daha hesaplı duruyor. Mitsubishi heavy ve toshiba'dan hangisini seçmeliyim? Cevabınız mitsubishi ise iklimsa veya airfel'den hangisinden almalıyım (dxk18z3 ile srk 50 zjp-s modelinin aynı olduğunu söylüyorlar.)

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Ben toshibanın 18 liğini 2460 gibi bir rakama aldım internetten. ben memnun kaldım. Yalnız benim kurduğum yer senin alacağın yere göre baya küçük. ben salonuma aldım. 26 m2 civarı. kiracı olduğum için biraz büyük aldım. Ben de mersindeyim. 18 lik sana yeter mi yetmez mi bilemem.

Söylediğin diğer klimalar hakkında bir fikrim olmadığı için yorum yapamayacağım. Yalnız şunu söyleyebilirim: Airfell ürünlerinin iklimsa ürünlerine göre daha çeşitli ve fiyat olarak daha uygun olduğu yolunda yolunda yorumlar okudum. Yinede araştırman lazım.

• Merhaba Hayırlı Akşamlar,
    Ben foruma yeni üye oldum ve yazılarınızı okudum. Bu konularda yeterli bilgi ve tecrübesi olmayan ben gibilere yardımcı olduğunuz için müteşekkürüm. İzin verirseniz size birkaç sorum olacak.

Ben Antalya ' nın Alanya ilçesinde oturuyorum ve kışları havalar fena olmasa da yazları aşırı sıcak oluyor bildiğiniz gibi.

Çatı katına daire yaptırıyoruz, yani çatını altına. Dubleks denen türlerden. Buraya klima alacağım ve en iyisi olsun istiyorum. En iyisi derken, ısıtma soğutma anlamında. Ve özellikle soğutma anlamında yazın.

Birkaç klima servisi ve satıcısyla görüştüm ama hepsi kendi doğrularını anlatıyorlar. Hem yanlış tercih yapmak hem de sonradan sıkıntı yaşamak istemiyorum. Bana tecrübe ve bilgilerinizi aktarabilir misiniz aşağıdaki sorularımla ilgili olarak.

Ana Bayi oldukları ve bir de merhabamız olduğu için MITSUBISHI ELECTRIC ten almaya büyük oranda karar verdim gibi ama en azından bana satılmak istene ürün gerçekten iyi mi veya fiyatı doğru mu diye biraz şüphe de kaldım. Aslında adamlar iyi insanlar ama ben forumdaki ve diğer bazı yazıları okuyunca biraz şüpheler oluştu kafamda.

Bana salon ve önerilen ürünler ve modelleri şöyle, tabii ki fiyatları da :

1. MITSUBISHI ELECTRIC 24000 lik MSH.GE 60 VB 410 Gazlı > fiyatı 3200 TL ( salon bayağı büyük ve çatı olduğu için sıcak olacak bu nedenle 24000 lik olsun istedim )
    2. MITSUBISHI ELECTRIC 9000 lik MSH.GE 25 VB 410 Gazlı > fiyatı 1700 TL ( yatak odası küçük ama yine o da sıcak olacak çatı altı olduğu için )

Forumda bazı yazılarda MITSUBISHI ELECTRIC iyi ısıtır ama soğutması oaynı oranda iyi değil gibi yazılar okudum bu ne kadar doğru ?
    Bu ürünlere bu fiyatlar nasıl ?
    MITSUBISHI ELECTRIC Alanya gibi bir yer için uygun mudur sizce ?
    Ayrıca bu VB MSH gibi göstergeler tam olarak nedir ve bu bana önerilen ürünlerdeki 25 ve 60 VB gibi değerler nasıldır ?

Çok soru sorduğumu ve belki de başağrısı olduğumun farkındayım ama bu bilgiler benim için bayağı önemli ve sizden değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılar selamlar

p.s: mailime de yazabilirsiniz eğer mümkünse veya burada yazalım ki birileri daha faydalanabilsin. economia@mynet.com

• 
Sayfa: önceki 690691692693694
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.