Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (686. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 684685686687688
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar foruma yabancıyım kimin dediğine uyacağım kafam karıştı dediğim şartlarda bana bir klima tavsiye edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

arkadaşlar foruma yabancıyım kimin dediğine uyacağım kafam karıştı dediğim şartlarda bana bir klima tavsiye edin

arkadaşım ankarada klimayla ısınma bana göre biraz hayal

illa denemek istiyorsanız o zaman mitsubishi ,toshiba ,fuji,panasonic gibi firmalarla görüşüp bir keşif yaptırın onlar ısıtma konusunda garanti verirlerse o zaman klima alımına gidin

yukarıda markalarını verdiğim cihazların ancak çok üstün /performanslı ve -25 lerde çalışabilen modelleri olabilir belki ama o modellerde 18 lik 2000 tl. nin çok çok üstünde olur

biz ege bölgesinde bile kaliteli klimalarla zor ısınıyoruz ankara için bizim önerdiğimiz cihazlar iş görmez
  • quote:

arkadaşlar foruma yabancıyım kimin dediğine uyacağım kafam karıştı dediğim şartlarda bana bir klima tavsiye edin

Parayı verecek olan sensin, nereden istersen oradan al.
    Sana belli bir dükkan değil birçok yer gösteriyoruz; daha ne yapalım.
    Benim verdiğim 3 markalık listedeki vestel ile arkadaşın önerdiği vertu tıpatıp aynı maldır
    Satılan yere göre fiyatları değişik, orası ayrı tabii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 2 Ocak 2012; 19:35:45 >
  • eyvallah kardeşim senin dediğin seçeneklerden birini değerlendireceğim
  • kocausta bu 3 modelden tavsiye ettiğin herhangi biri var mi yoksa herhangi birini alsam olur mu

• SELAM BEN Demirdöküm Inverter A410 12HP Klima 12000Btu SATIN ALDIM 3 AY OLUYO ISINMAK İÇİN KULLANIYOM 24 SAAT HİÇ KAPATMIYOM SÜREKLİ BELİRLİ DERECELERDE ÇALIŞIYO BAZEN 30 DERECEDE BAZEN 24 BAZEN TURBOYU AÇIYOM ÇOK SOĞUK OLUNCA BAZENDE FAN AYARINI YÜKSELTİYOM SIÇAK ÜFLEMESİ İÇİN İLK AY ELEKTRİK FATURASI 190 LİRA GELDİ ŞOK OLDUM HİÇ UMMUYODUM İKİNCİ AY 180 GELDİ SİZCE BU NORMALMİ BU FATURAYI DÜŞÜRME GİBİ Bİ DURUM SÖZKONUSU OLURMU
  • yokmu yardım edecek arkadaşlar.
  • Beko klimalarda yüzde elli indirim varmış bugün gazetede gördüğüm kadarıyla.. İnverter modelini kullanan yada bilgisi olan var mı?
  • quote:

kocausta bu 3 modelden tavsiye ettiğin herhangi biri var mi yoksa herhangi birini alsam olur mu

*Bu üçünden Vestel olanı, aslında Midea'ya yaptırılan Vertu modeli. Zaten Vestel'in diğer tipleri ısıtma için düşünülmeyecek şeyler.
    Midea da belli kalitesi bilinen bir mal.
    Ama Vestel servisleri montaj yaparken aletin içine eder mi onu bilemem.
    Mesela, buralardaki Vestel servislerinin klima kültürü çok zayıf, adamlar açıkça "ısınmak için klima mı kullanılırmış" diyorlar

*Airfel gene belli kalite seviyesi olan bir alet, ama bazı servisleri gene zibidi olabiliyor.
    *Samsung diğerlerine göre en zayıf olanı. Bu yaz servisleriyle çok sorun da yaşanmıştı.

O bütçeye bunlar çıkıyor. "Vasat" aletler. İçlerinde en iyisi Airfel denebilir, servis durumu da gözönüne alınarak.
    Bir yerde, şansınıza kalmış denebilir.

Birkaç yüz lira daha yukarıya çıkabilseniz daha düzgün ve servisi de iyi olan klimalar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 3 Ocak 2012; 1:06:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shift_rk

Beko klimalarda yüzde elli indirim varmış bugün gazetede gördüğüm kadarıyla.. İnverter modelini kullanan yada bilgisi olan var mı?

Olması gereken fiyata indirildi, önceki fiyatı şaka gibiydi zaten
  • Samsung Almayın Kesinlikle..Servis Berbat.. Önerilerim biraz pahalı fakat,Arkadaşlar klimayı adamlar yapıyor
    Birde bunların japon üretimlerini tercih edin (tabi bulabilirseniz)
    Tavsiyem:
    1- zibro
    2- mitsubishi
    3- daikin
    4- toshiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdww

Arkadaşlar

Güney cephe
    30m
    izalosyonlu catılı istanbuldayım

klima tavsiye edersenız sevinirim cok fazla bi bütcem yok.

şimdiden teşekürler.

Sadece bu sayfayı okusaydınız yeterliydi.
    Ama gene de cevaplayayım:
    Bütçenize uygun fiyatlarda, 18 bin BTU (5kW) gücünde inverter tip bir klima bakın.
    Alarko-Carrier ve Airfel dışında da yerli markalar olmasın.
    Demirdöküm'ün yeni çıkan inverter modelleri de var hesaplı, ama sadece birkaç kullanıcıdan yorum görebildik.
    Şahsen görüp ölçme-inceleme şansım olmadı henüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 3 Ocak 2012; 1:12:57 >
  • kocausta bu üç modelden servisi düşünmezsek en kalitelisi vestel mi airfel mi. Servis seçeneğini düşünmeden ne dersin. Ne dersen onu alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: emilyano4

SELAM BEN Demirdöküm Inverter A410 12HP Klima 12000Btu SATIN ALDIM 3 AY OLUYO ISINMAK İÇİN KULLANIYOM 24 SAAT HİÇ KAPATMIYOM SÜREKLİ BELİRLİ DERECELERDE ÇALIŞIYO BAZEN 30 DERECEDE BAZEN 24 BAZEN TURBOYU AÇIYOM ÇOK SOĞUK OLUNCA BAZENDE FAN AYARINI YÜKSELTİYOM SIÇAK ÜFLEMESİ İÇİN İLK AY ELEKTRİK FATURASI 190 LİRA GELDİ ŞOK OLDUM HİÇ UMMUYODUM İKİNCİ AY 180 GELDİ SİZCE BU NORMALMİ BU FATURAYI DÜŞÜRME GİBİ Bİ DURUM SÖZKONUSU OLURMU

kardeş bence gayet normal. Dediğin şartlarda artı 150 tl fatura gelir hatta uygun bile. Doğal gaz yaksan 30 m2 zaten o fiyata ısınır

• quote:

kocausta bu üç modelden servisi düşünmezsek en kalitelisi vestel mi airfel mi. Servis seçeneğini düşünmeden ne dersin. Ne dersen onu alacağım.

Bu konuda kesin birşey söyleyemem Her ikisi de mal olarak orta kalitede iş görür aletler.
    Yanlış yönlendirmek istemem, çünkü bidaa 10 küsur sene kulağım çınlayabilir

Senin yerinde olsaydım biraz daha ekleyip gerçekten kaliteli birşey alırdım.
    Niye dersen, bulunduğun yer Ankara.
    Ege-Marmara olsa mesele yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 3 Ocak 2012; 2:07:03 >

• eyvallah kocausta. Ikisinden birini alayim o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

En iyi filtreli klima
    Bir yakınım 3 aydır klima alacak ama sorunu temiz hava ile ilgili buna göre en iyi filtreli odayı temizleyen klima hangisidir.
    Toshiba daiseka SKVR dedi magazalar 2300 tl 12 taksit olarak onur klima bu fiyatı verdi ne dersiniz.

Arkadaşalr şunu bir cevaplarsanız öğleden sonra alacagız, bendekinin fiyatı uygun gelmedi

http://forum.homehaber.com/klima-sistemleri-45/en-iyi-filtreli-klima-148.html

Arkadaşım En iyi filitreli klima o değil bu Panasonic Etherea ECONAVI

tabiiii Tabiii her şeyin en iyisi Panasonic te.Arkadaşım objektif olsan ve bu işi bilen olsan klimalardaki filitrelerin hikaye olduğunu söylersin.tamamen pazarlama olarak yazıyorsun burada...

Müdür pazarlama ibaresini banamı kullandın,yoksa Mat35 e mi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

En iyi filtreli klima
    Bir yakınım 3 aydır klima alacak ama sorunu temiz hava ile ilgili buna göre en iyi filtreli odayı temizleyen klima hangisidir.
    Toshiba daiseka SKVR dedi magazalar 2300 tl 12 taksit olarak onur klima bu fiyatı verdi ne dersiniz.

Arkadaşalr şunu bir cevaplarsanız öğleden sonra alacagız, bendekinin fiyatı uygun gelmedi

http://forum.homehaber.com/klima-sistemleri-45/en-iyi-filtreli-klima-148.html

Arkadaşım En iyi filitreli klima o değil bu Panasonic Etherea ECONAVI

tabiiii Tabiii her şeyin en iyisi Panasonic te.Arkadaşım objektif olsan ve bu işi bilen olsan klimalardaki filitrelerin hikaye olduğunu söylersin.tamamen pazarlama olarak yazıyorsun burada...

Müdür pazarlama ibaresini banamı kullandın,yoksa Mat35 e mi.

Pazarlama konusunu sizin icin yadim tabiki arkadasim. Filitre analtarak satis yapan klimaci gercekten bir haber pazarlama agzi ile konusuyor demektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emilyano4

SELAM BEN Demirdöküm Inverter A410 12HP Klima 12000Btu SATIN ALDIM 3 AY OLUYO ISINMAK İÇİN KULLANIYOM 24 SAAT HİÇ KAPATMIYOM SÜREKLİ BELİRLİ DERECELERDE ÇALIŞIYO BAZEN 30 DERECEDE BAZEN 24 BAZEN TURBOYU AÇIYOM ÇOK SOĞUK OLUNCA BAZENDE FAN AYARINI YÜKSELTİYOM SIÇAK ÜFLEMESİ İÇİN İLK AY ELEKTRİK FATURASI 190 LİRA GELDİ ŞOK OLDUM HİÇ UMMUYODUM İKİNCİ AY 180 GELDİ SİZCE BU NORMALMİ BU FATURAYI DÜŞÜRME GİBİ Bİ DURUM SÖZKONUSU OLURMU

kardeş bence gayet normal. Dediğin şartlarda artı 150 tl fatura gelir hatta uygun bile. Doğal gaz yaksan 30 m2 zaten o fiyata ısınır

mıpeki hocam bunun en uygun kullanım modu hangisi belli bi derecesi varmı ısınma için 25 te pek verim alamıyomda artı fann açıkken normale göredaha çokmu tüketir elektriği

• Arkadaşlar general inverter klimaların hangi serilerinde sıkıntılar var forumda okudum baya bi kafam karıştı.16 metre kare için ısıtma amaçlıda kullanılacak general'in hangi serisini alayım.?
  • 
Sayfa: önceki 684685686687688
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.