Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (682. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 680681682683684
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün öyle saatlerinde dış üniteye bir baktım kartopu gibi olmuş

oysa ki güneş vardı ve sıcaklık 10 C nin üzerinde idi

dış ünitenin balkonda olması ve altında çamaşır asılı olması tahminim buna sebep olmuş

daha önce anlattığım buzlanma için hava ısısının çok düşük olması gerekmiyor tezim ispatlanmış oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

bugün öyle saatlerinde dış üniteye bir baktım kartopu gibi olmuş

dış ünitenin balkonda olması ve altında çamaşır asılı olması tahminim buna sebep olmuş

daha önce anlattığım buzlanma için hava ısısının çok düşük olması gerekmiyor tezim ispatlanmış oldu

kartopu oynanacak kadar var mıydı komutanım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

Hoşgeldin

• benim alarko cihaz dış sıcaklık 5 derece ve defrosa girdi 5 dk oldu hala defrosda bakalım ne zaman cıkıcak iç hedef sıcaklık 23 dereceye ayarlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack

benim alarko cihaz dış sıcaklık 5 derece ve defrosa girdi 5 dk oldu hala defrosda bakalım ne zaman cıkıcak iç hedef sıcaklık 23 dereceye ayarlı

15 dakika içinde geri dönüyorsa mesele yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

benim alarko cihaz dış sıcaklık 5 derece ve defrosa girdi 5 dk oldu hala defrosda bakalım ne zaman cıkıcak iç hedef sıcaklık 23 dereceye ayarlı

9 dk da sonra geri döndü demek sorun yok daha sagol kocausta
  • quote:

quote:

quote:

Bu gece benim Beko inverter de dondu, hava hem soğuk hem rutubetli.
    15 dakkayı buldu ama geri dönmesi

Bazen + derecelerde bile donabilir eğer aşırı rutubet varsa; tam tersine - derecelerde de donmadan uzun süre çalışabilir.

Bütün mesele, aletin olabildiğince kısa sürede eritip geriye dönmesi.

• quote:

quote:

öncelikle hoş geldiniz hocam

yok o kadarda değildi ama görünce şok oldum ,hani hava çok soğuk olsa anlardım da güneşli hava da bembeyaz dış ünite tuhaf oluyor

işin ilginci defrosta da girmedi ama ben cihazı biraz dinlensin diye kapattıktan kısa bir süre sonra eridi tahliye borusundan kirli renkte epey su aktı ,böylece dış ünite de kendiliğinden temizlenmiş oldu

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu gece benim Beko inverter de dondu, hava hem soğuk hem rutubetli.
    15 dakkayı buldu ama geri dönmesi

Bazen + derecelerde bile donabilir eğer aşırı rutubet varsa; tam tersine - derecelerde de donmadan uzun süre çalışabilir.

Bütün mesele, aletin olabildiğince kısa sürede eritip geriye dönmesi.

hocam beko bu sen yine de şok aletini yanında bulundur neme lazım Allah muhafaza dönmeyebilir de

• quote:

quote:

quote:

yok o kadarda değildi ama görünce şok oldum ,hani hava çok soğuk olsa anlardım da güneşli hava da bembeyaz dış ünite tuhaf oluyor

işin ilginci defrosta da girmedi ama ben cihazı biraz dinlensin diye kapattıktan kısa bir süre sonra eridi tahliye borusundan kirli renkte epey su aktı ,böylece dış ünite de kendiliğinden temizlenmiş oldu

Eh şimdi yandın alptuğ

Hemi de kaliteli MHI, kartopu oluyor da defrost yapmıyor...

Hocam o alette birşey var, C-D-E sınıfı olmasını bırak, defrost bile yapmıyor.
    Demirdöküm'ün amcaoğlu yani

Çağır servisi hemen, ama dikkat et "VIP servis" falan olmasın; valla öyleleri basınçtayken saat takıp etrafı yağ içinde bırakıyorlar
    Hadi DD'lerde 22 gaz var, dandik servisin biri bile gelip basabilir; seninki bir de 410, işin zor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 30 Aralık 2011; 0:09:52 >

• quote:

quote:

quote:

Hoşgeldin

Hoşbulduk Ustam

Hoşbulduk Komutanım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 30 Aralık 2011; 0:13:15 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eh şimdi yandın alptuğ

Hemi de kaliteli MHI, kartopu oluyor da defrost yapmıyor...

Hocam o alette birşey var, C-D-E sınıfı olmasını bırak, defrost bile yapmıyor.
    Demirdöküm'ün amcaoğlu yani

Çağır servisi hemen, ama dikkat et "VIP servis" falan olmasın; valla öyleleri basınçtayken saat takıp etrafı yağ içinde bırakıyorlar
    Hadi DD'lerde 22 gaz var; seninki bir de 410, nereden bulup tamamlatıcan...

tam tersi , cihaz o halde bile mücadele edebiliyor diğerleri gibi su koyvermiyor ,merak etme geçen gece sabaha kadar uyumayıp nöbet tuttuğum bir zaman da fosss diyerek defrosta girdi

o an aklıma hani bazıları benim cihaz hiç defrosta girmiyor diyorlar ya sakın uyudukları için farkedemiyor olmasınlar fikri geldi

üstelik benim cihaz bir kaç dakika içinde yani çok kısa sürede defrostu bitirip ısınmaya dönüyor ,hani bazı cihazlar gibi 15 dk.sürdüğünü hiç görmedim ,aldığı parayı sonuna kadar hakediyor helal olsun bu cihazı yapanlara

sonra ben niye gazla uğraşacağim ki ,daha iki yıl garantisi var çağırırım Daikin servisini gelip hallederler yani no problem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 30 Aralık 2011; 0:17:57 >

• Taabi tabi

Alet kartopu halde boşuboşuna dönüp duruyor, tabi ceryan da yakmaz bu şekilde, tasarruflu da oluyo

Zaten adamlar bi dış ünite yapmış, Pakistan otobüsleri gibi sırf gösteriş-süs.
    Ama işleve gelince "manuel defrost"lu çevreci model.

Yarın Daikin servisleri bide tezgah açmaya başlasınlar, görürsün o zaman.
    Herifler dünya çapındaki rakiplerinin aletlerine servis verecekler; tabii bu işi pek te severek yapmayacakları kesin

Boşver, o indirimdeki 19 dB'lik Beko'lardan alırsın artık kampanya bitmeden

• quote:

Taabi tabi

Alet kartopu halde boşuboşuna dönüp duruyor, tabi ceryan da yakmaz bu şekilde, tasarruflu da oluyo

Zaten adamlar bi dış ünite yapmış, Pakistan otobüsleri gibi sırf gösteriş-süs.
    Ama işleve gelince "manuel defrost"lu çevreci model.

Yarın Daikin servisleri bide tezgah açmaya başlasınlar, görürsün o zaman.
    Herifler dünya çapındaki rakiplerinin aletlerine servis verecekler; tabii bu işi pek te severek yapmayacakları kesin

Boşver, o indirimdeki 19 dB'lik Beko'lardan alırsın artık kampanya bitmeden

yani yarım saatte bir defrosta girince daha tasarruflu oluyor öylemi

yazık demek ki caponlar düşünememiş ,ne de olsa klimanın mucidi beko ya ,artık biraz ders alsınlar bizim yerlilerden

hocam maillerine niye bakmıyorsun ,ona da biz mi bakalım yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 30 Aralık 2011; 0:50:55 >

• Yok, seninki capon falan değil.
    Zaten Eurovent'te de karışık çıkıyormuş kimliği, dış ünitesinin "güzelliği" de gözönüne alınırsa; o kesin Pakistan malı.
    Ee, Pakistan teknolojisine de "manuel defrost" yakışır
  • quote:

Yok, seninki capon falan değil.
    Zaten Eurovent'te de karışık çıkıyormuş kimliği, dış ünitesinin "güzelliği" de gözönüne alınırsa; o kesin Pakistan malı.

hocam isterse kenya malı olsun ,geçen sene rüştünü ispatladı ,

soba -kömürlü kalorifer -doğalgazlı kalorifer -kullanmış biri olarak geçen sene beni bile şaşıttı

üstelik benim iddiam " en ucuz ısınma sobayla olur " diyordum ama yanıldığımı gördüm ,alptuğ56 tarihinin en ucuz ısındığım kışını geçirdim

• quote:

quote:

Yok, seninki capon falan değil.

hocam isterse kenya malı olsun ,geçen sene rüştünü ispatladı ,

soba -kömürlü kalorifer -doğalgazlı kalorifer -kullanmış biri olarak geçen sene beni bile şaşıttı

üstelik benim iddiam " en ucuz ısınma sobayla olur " diyordum ama yanıldığımı gördüm ,alptuğ56 tarihinin en ucuz ısındığım kışını geçirdim

Hocam o soba geyiği geçeli çok oldu.
    Bi aralar doğalgaza "gaz" verildi, ki halen de veriliyor; hikaye.

Klimanın tek olumsuz yanı, ki daha çok kullanmasını bilmeyenler için geçerli; fan hızını ve pozisyonunu ayarlayamayanlar için kötü olan "vantilatör efekti".
    Hani, içerisi yeterince sıcak olsa bile, aşırı hızlı hava hareketinde insana "serinlik" hissettiren durum.

En bozulduğum da; bu yaz annem hiç haber bile vermeden Bandırma'daki evine doğalgaz bağlatmış.
    Ötesi-berisi 5 bin lira.
    Sadece bir odayı ısıtacak, orası da 12-13 m2 bi yer.
    Alacaktık en ufağından düzgün bi inverter, 1500 lira civarı...

Ama hem eski kafalı, hem kadın, hem de cebinde parası var

Bu kış anlayacak Hanya'yı Konya'yı ama, oldu bi kere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 30 Aralık 2011; 1:15:17 >

• arkadaslar bugun airfel servisten geldiler.
    bildiginiz uzere daha yeni aldigim sifir binada ki evime taktirdigim 18.000 btu gree marka klima da isitma sorunu oldugunu soylemistim.odam yaklasik 35 metrekare.
    eve daha 4 kez gittim esyalari yerlestirmek icin.her gittigimde 2-3 saat calistiriyordum ve bu ilk 3 gittigimde klima bildiginiz ilik-soguk arasi ufluyordu bende dayanamayip servisini aramistim gecen hafta ve de bugun servisten geldiler.
    klima onlarin termometresine gore 44 derece ufluyordu ve bu degerin normal oldugunu soylediler.
    ev-bina daha yeni oldugu icin isitmada ilk baslarda sorun yasayabilecegimi ancak birkac ay sonra herkes tasininca ve binanin duvarlari vs isinmaya basladikca bu sorun cozulecegini belirttiler.
    bende ( forumdan ogrendigim kadari ile ) oda isisi + klima nin ayarlanan isisi toplanip 1-2 derece +- olabilecegini sizin 44 derece olcumunuz odam 17 derece iken 30 a ayarlanmis bir klimada 47 vermesi gerektiginden bu degerin ( onlarin olctugu )dogru olabilecegini dusunup madem oyle dedim simdilik boyle devam ediyim.ancak dedigim gibi isitmasi pek iyi degildi.hatta servisten gelen kisi gittiginde klima 30 derecede iken bildiginiz soguk hava ufluyordu kapatip acinca normale dondu.
    sorun su ki servis bu sefer de sizin klimanizda problem yok bu yuzdne servis ucreti vericeksiniz diye diretince bende gidin acin ses kayitlarini airfeli aradigimda kimse bana servis geldiginde sorun cikmazsa ucret size aittir vs diye birsye soylemedi ki ben zaten sizin hatanizdan dolayi ( klimanin montaji esnasinda yanlis boru vermis koctas ben para verip dogru boruyu almistim bi daha gelmesinler diye ) zaten montajda para verdim simdi boyle birsye icin vermem bir daha ki zaten tlf ile aradigimda beylikduzunde baska bir yerde oldugunuzu soylemistiniz.10 dk ligina baska bir yere bakmak icin 70-80 tl servis ucretini kesinlikle odemeyecegimi belirttim.bu durumda da bir daha klimanizda sorun cikarsa biz gelemeyiz diyerek ayrildilar.
    ayrilmadan once de ben sadece sizinle imzalanan urun satis sozlesmesinde veya garanti belgesinde urunun servisi geldiginde sorun halledilmezse veya kullanici hatasi olmayan bir durum soz konusu dahi olsa klima da herhangi bir islem yapilmamasi durumunda servise extra ucret odenir diye bir yazi olmadigindan ben yine cagirdigimda gelmezseniz tuketici mahkemesinde hesaplasiriz diyerek yolladim.
    ki beni oyle cimri filan sanmayin arkadaslar bu gelen servise bile montaj esnasinda caylarini kahvelerini eksik etmeyip bir de 40 lira bahsis verdim 2 kisiye 20 + 20.insanlarin hak ettigi ucreti ne olursa olsun oderim fakat musterinin sikayeti dogrultusunda,musteriye gore problemli bir urunu kontrol etmek icin hem de daha 1 ay olmamis bir urune bakmak icin ucret istenmesi cok yanlis geldi.
    herkesten duyuyordum klima montaji esnasinda misal duvar dleinirken elektrikli supurge tutarlarmis yok yarim saat vakumlama yaparlarmis vs hic birisi yapilmadi tabii ki.

• Shafter hocam

işin gerçeği bu klimayı ısıtma için kim tavsiye etti bilmiyorum ancak genelde bu ürünü sadece yazın soğutma da kullanacağım diyenlere tavsiye edildi ve zaten fiyatları da çok ucuz

bu forumda sürekli uyardık soğutmayı her cihaz yapar ama ısıtma işi ciddidir mutlaka kaliteli bir cihaz alın diye (en azından ben böyle söyledim)

buna rağmen bu cihazı kullananlardan ısıtma problemi olduğunu pek duymadık/ ya da bu bölüme yazmadılar ,

evet bina yeni inşaası bitmiş bir binaysa o sene ısıtma biraz zor olabiliyor ," yeni binayı önce düşmanına vereceksin " diye bir söz hatırlıyorum

yine evin altının üstünün boş olası da ısıtmayı zorlaştıran etkenlerdendir , bir de daha önce çok sıcak bir evde yaşamışsanız klimayla ısınma ilk başlarda zor oluyor ,misal 35-45 derece sobayla ısınmış birisi ilk etapta 23-24 derece klima ısıtması alışana kadar ısıtmıyor hissi de verebiliyor

ama servisin para istemesi bence saçma ,boşverin onlar istediğini desinler bir daha ki sefere de mecburen gelecekler ,diğer türlü garantili cihaz neye yarıyor ,yine de servisi tam emin olmadan sık sık çağırmak hoş olmayacaktır ,birazda kendimizi onların yerine koyup düşünürsek daha iyi olur düşüncesindeyim

• alptug kesinlikle zaten bende oyle aman su oldu bu oldu diye hemen servisi cagirmadim.once ki mesajimda da yazdigim gibi evime klimam ontajindan sonra gittigim ilk 3 seferde klimayi 3-4 saat calistirdim yine isitma isini yapamayinca acaba gazi filan tam oturmamistir belki borulara birsey vardir bikac gun deniyim diye cagirmadim direk servisi.ancak son gunde de hic isitmayinca servisi aramistim sonucu da oonce ki mesajimda yazili zaten.
    bu arada ben klimayi isitma amacli almadim.
    hatta sogutma amaclida almadim.aldigim konutta tv unitesinin oldugu duvarda insaat sirketi klima icin butun hazirligi yaptigindan orda ciplak kablo/boru hatti gormek istemedigimden direk klima alip taktirdim.
    zaten evimde merkezi dogal gazla isinma sistemi mevcut.fakat bina daha yeni oldugundan dogalgaz aboneliginin 2 hafta icinde halledilecegini bu 2 hafta icin kendi imkanlarim ile isinmam gerektigi belirtilince bende madem oyle klimam ne gune duruyor 2 hafta idare ederim diyerek bu karari almistim.fakat gel gor ki isitmasinda ozellikle yeni evlerde bu tur sikinti yasanmasi benim icin bir dezavanataj olusturdu..
    ancak tabii ki bi para vermisim cok sik kullanmayacak bile olsam aldigim urunun duzgun bir skeilde calismasini istemem en dogal hakkim diye dusunuyorum.ev daha yeni oldugundan yazin soguk mu sicak mi olacagini bilemiyorum bu yuzden klimayi ne derecede siklikta kullanacagimi ileride gorucem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 30 Aralık 2011; 1:44:57 >

• 
Sayfa: önceki 680681682683684
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.