Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (677. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hayst Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.080
Cevap
697
Favori
4.415.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
98. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 675676677678679
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dows11

merhaba sayın kocausta ınverter klımada tek tarıfelı sayacmı daha ekonomık olur yoksa üç tarıfemı??

O durum sizin elektrik kullandığınız zaman dilimine bağlı, yoksa ne tür klima veya elektrikli araç kullandığınız önemli değil.

Mesela, benim evde 17-24 arası saatlerde yoğun kullanım olduğu için özellikle tek tarifedeyim, aksi durumda faturam daha da artar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 23 Aralık 2011; 19:14:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

klimayı -kombiyi illa ki mağazadan alın diyenler için ilginç bir konu gördüm ,üstelik yeni bir olay ve bakın arkadaş nereden almış ?

http://forum.donanimhaber.com/m_55820159/tm.htm

antisekurit arkadaşın özellikle okuması gerekir.
  • Bugün burdaki ustaların tavsiyesi üzerine alarko yetkili satıcısına gittim. Mağazaya genç bir bayan oturtmuşlar belli ki hiç bir şeyden anlamıyor.
    Fiyat sordum netteki fiyattan 200 TL pahalı. Son fiyat kaç olur dedim birisine telefon etti ve 50 TL düştüler :) ben burdan alsam ne fark eder başka yerden alsam ne fark eder.
    Bu arada Adana'da şu ana kadar sattığı malı bilen bir insan görmedim esnaflık ticaret bitmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczemre

Bugün burdaki ustaların tavsiyesi üzerine alarko yetkili satıcısına gittim. Mağazaya genç bir bayan oturtmuşlar belli ki hiç bir şeyden anlamıyor.
    Fiyat sordum netteki fiyattan 200 TL pahalı. Son fiyat kaç olur dedim birisine telefon etti ve 50 TL düştüler :) ben burdan alsam ne fark eder başka yerden alsam ne fark eder.
    Bu arada Adana'da şu ana kadar sattığı malı bilen bir insan görmedim esnaflık ticaret bitmiş.

Evet birader, dediğin doğru.
    Esnaflığın yerlerde süründüğü bir dönemdeyiz.

İşinize geldiği yerden alın, o İzmir'deki iki yerden alanlar oldu, onlarla da haberleşin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Arkadaşlar şuan izmirde bir doğalgaz furyası aldı başını gidiyor,herkez ekonomik düşük fatura ve sıcak su olarak bakıyor olaya.Ankarada doğalgaz kullanan arkadaşların ödedikleri faturaları (170/270TL)duyunca bunun neresi economi onu anlamadım.Evimde 3 adet klima çalışmasına rağmen ödediğim fatura 140TL(termisifon herşey dahil) sadece çeşmeden akıcak olan sıcak su için doğal gaz mantıklımıdır ki termosifon zaten sağlıyor bunu.

mrb sn antısekurıt . sayın koca usta cevapladı ama merak ettım 3 klıma ve dıger hersey elektrklı ayda ödedıgınız 140 tl sız tek tarıfedemısınız yoksa üçlü tarifedemı??
    18 lık ınverter var ortalama cektıgı saatte 390W 650W arası termosıfın ve dıgerlerı 120 ıle 130 arası gelıyor klıma 24 saat calısıyor anlayamadım yanı faturanız cok ıyı ben nerede hata yapıyorum cozemedım 3lu tarıfedeyım 17 ..22 arası tuketım 2.ila 3 kw arası ..
  • Bir satıcının elinde az sayıda hesaplı klima varmış, milletin haberi olsun ister.

kocausta merhaba dun itibari ile özel fiyatlı klima aldım toshibalarda yılsonunakadar kampanya yapmayı dusundumwww.kocticaret.com.tr internet adresim incelersen sevinirim link te atıyorum size
    http://www.kocticaret.com.tr/UrunDetay.php?UrunID=42
    http://www.kocticaret.com.tr/UrunDetay.php?UrunID=212http://www.kocticaret.com.tr/UrunDetay.php?UrunID=213
  • Yatak odası için tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır acaba? Hiçbir ölçü birimi vermeden bunu söylemek zor biliyorum ama ortalamalara, standartlara göre bir şeyler söylerseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerous

Yatak odası için tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır acaba? Hiçbir ölçü birimi vermeden bunu söylemek zor biliyorum ama ortalamalara, standartlara göre bir şeyler söylerseniz sevinirim.

"Ortadirek" için yatak odası 10-15 m2 kabul edersek, 9 bin BTU veya eşdeğeri 25'lik inverter klima uygun olur.
    Artık bütçeye göre "iş görür"den "konforlu"ya doğru envai çeşit alet var piyasada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Yatak odası için tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır acaba? Hiçbir ölçü birimi vermeden bunu söylemek zor biliyorum ama ortalamalara, standartlara göre bir şeyler söylerseniz sevinirim.

"Ortadirek" için yatak odası 10-15 m2 kabul edersek, 9 bin BTU veya eşdeğeri 25'lik inverter klima uygun olur.
    Artık bütçeye göre "iş görür"den "konforlu"ya doğru envai çeşit alet var piyasada.

Teşekkürler.

Peki, marka/model öneriniz olur mu bu konuda?

Bu ürüne ne dersiniz?
    Regal Rac 9 9.000 BTU/h Bio Filtre Duvar Tipi Split Klima (+A Enerji )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangerous -- 24 Aralık 2011; 13:41:15 >
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Bu ürüne ne dersiniz?

Amacınız sadece soğutma ise olabilir.
    Isıtma da düşünüyorsanız Vestel'lerden uzak durun.

Ayrıca, bunun gibi düz tip klima alırsanız, sesli çalışacağını da hesap edin, yatak odasında çok farkediliyor.
    Marka-model önerisi için ayırdınız bütçeyi bilmek gerekir.
    Düz tip için 7-8 yüz, inverter için 1000-1500 arası gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 24 Aralık 2011; 14:19:55 >
  • quote:

quote:

klimayı -kombiyi illa ki mağazadan alın diyenler için ilginç bir konu gördüm ,üstelik yeni bir olay ve bakın arkadaş nereden almış ?

Arkadaşım sen buna bayi,servismi diyosun,adam zaten herşeyci.Klimaplus dolapçıya servislik verirse böğle olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: dows11

quote:

Arkadaşlar şuan izmirde bir doğalgaz furyası aldı başını gidiyor,herkez ekonomik düşük fatura ve sıcak su olarak bakıyor olaya.Ankarada doğalgaz kullanan arkadaşların ödedikleri faturaları (170/270TL)duyunca bunun neresi economi onu anlamadım.Evimde 3 adet klima çalışmasına rağmen ödediğim fatura 140TL(termisifon herşey dahil) sadece çeşmeden akıcak olan sıcak su için doğal gaz mantıklımıdır ki termosifon zaten sağlıyor bunu.

mrb sn antısekurıt . sayın koca usta cevapladı ama merak ettım 3 klıma ve dıger hersey elektrklı ayda ödedıgınız 140 tl sız tek tarıfedemısınız yoksa üçlü tarifedemı??
    18 lık ınverter var ortalama cektıgı saatte 390W 650W arası termosıfın ve dıgerlerı 120 ıle 130 arası gelıyor klıma 24 saat calısıyor anlayamadım yanı faturanız cok ıyı ben nerede hata yapıyorum cozemedım 3lu tarıfedeyım 17 ..22 arası tuketım 2.ila 3 kw arası ..

Arkadaşım ben akkılı sayaca geçmedim ,manuel benim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Bu ürüne ne dersiniz?

Amacınız sadece soğutma ise olabilir.
    Isıtma da düşünüyorsanız Vestel'lerden uzak durun.

Ayrıca, bunun gibi düz tip klima alırsanız, sesli çalışacağını da hesap edin, yatak odasında çok farkediliyor.
    Marka-model önerisi için ayırdınız bütçeyi bilmek gerekir.
    Düz tip için 7-8 yüz, inverter için 1000-1500 arası gerekli.

Açık konuşayım 0-700 arası bütçem var düz tipler için.

Odanın resimlerini de ekleyeyim fikir olması açısından.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşım sen buna bayi,servismi diyosun,adam zaten herşeyci.Klimaplus dolapçıya servislik verirse böğle olur.

arkadaş sen açıkça söylesene insanlar nereden alsın ,mümkünse kendi bayii ve servisini yazda kurtul

üstelik bundan sonra ben sana cevap vermeyeceğim lütfen sende bana cevap verme ama buradakiler senin emrinde çalışan adamların değil buradan insanlara emir vermeye kalkma isteyen istediği yerden alır kimse kimsenin boyunduruğunda değil ve insanların sabırlarını da sürekli zorlayıp durma
  • Arkadaşlar klima yada kombinizi alırken diye yardımcı olmak maksatlı yazdığım şeylerde bazı arkadaşlar çok gerilmiş
    söylediğim şeylerden kendince bazı parçaları alıp kullanmışlar
    biz internetten almayın demedik
    internetten alırken o mal adamın elinde var mı
    adam klimacımı?
    kombicimi
    sorun olursa size yardımcı olabilirmi buna bakın dedik
    internet ten malı fiyatı araştır
    hatta satın al
    ama
    klima satandan al
    kombi satandan al
    mağdur olma dedik
    sonra bakın forumlarda şikayet sitelerinde derdinizi anlatmaya çalışırsınız haberiniz olsun
    öyle siteler var ki kombi modeli adamda satışta stok ta gözüküyor fabrika üretimi bırakalı yıllar olmuş
    adam resmi eklemiş satıyorum diyor
    500 çeşit mal var
    bu adam hangi birini satıyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaş sen açıkça söylesene insanlar nereden alsın ,mümkünse kendi bayii ve servisini yazda kurtul

üstelik bundan sonra ben sana cevap vermeyeceğim lütfen sende bana cevap verme ama buradakiler senin emrinde çalışan adamların değil buradan insanlara emir vermeye kalkma isteyen istediği yerden alır kimse kimsenin boyunduruğunda değil ve insanların sabırlarını da sürekli zorlayıp durma

Müdür neden sinirleniyosun anlamış değilim,millet gibi alış veriş sitelerinin linkinide kopyalamıyorum.Nerden isterlerse ordan alsınlar para onların karşılaşılabilecek sıkıntılardan bahsediyoruz biz.
  • quote:

Bir satıcının elinde az sayıda hesaplı klima varmış, milletin haberi olsun ister.

kocausta merhaba dun itibari ile özel fiyatlı klima aldım toshibalarda yılsonunakadar kampanya yapmayı dusundumwww.kocticaret.com.tr internet adresim incelersen sevinirim link te atıyorum size
    http://www.kocticaret.com.tr/UrunDetay.php?UrunID=212http://www.kocticaret.com.tr/UrunDetay.php?UrunID=213

Kocausta o arkadaş zaten foruma üye bırak kendi reklamını kendi yapsın,ortak bi çalışmanız varsa onu bilemem.
  • quote:

quote:

Bir satıcının elinde az sayıda hesaplı klima varmış, milletin haberi olsun ister.

Kocausta o arkadaş zaten foruma üye bırak kendi reklamını kendi yapsın,ortak bi çalışmanız varsa onu bilemem.

Ortak çalışmamız yok, sadece duyuru amacıyla bana yazdığı mesajı kopyaladım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Müdür neden sinirleniyosun anlamış değilim,millet gibi alış veriş sitelerinin linkinide kopyalamıyorum.Nerden isterlerse ordan alsınlar para onların karşılaşılabilecek sıkıntılardan bahsediyoruz biz.

adam Muğla Ortaca'da yaşıyor gidiyor mağaza/bayii/servis olan yerden klima alıyor sen hala diyorsun ki bumu bayii-servis ,daha ne yapsın istanbul-izmir-ankara gibi yerlere mi gidip alacak

zaten internetten de almış olsa mecburen o servise gidip cihazı kurduracak

sonra çıkıp diyorsun ki ne sinirleniyorsun , ben de diyorum ki o halde sen söyle bu şartlarda bu vatandaş bu klimayı nerden alsın ,herkes büyük şehirde mi yaşıyor ,bugün bir çok ilçenin bile servisi yok başka il ilçenin servisi gelip takıyor

yani kusura bakmayın ama ben sizin yazdıklarınız da iyi niyet görmüyorum
  • @dangerous

Bunu tavsiye ederim.
    O fiyatlarda en "işe yarar" alet bu:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as09-0930/r2-green-klima-fiyati,440962.html

Ek:
    Verdiğiniz resimde görünen ısıtıcı 2 çubuklu ise 1600w; 3 çubuklu ise 2400w ısı verir.

Tavsiye ettiğim klima yaklaşık 3000w ısı verir, ve o ısıtıcılara oranla 3.5 kat daha verimlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 24 Aralık 2011; 15:06:23 >
  • 
Sayfa: önceki 675676677678679
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.