Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (671. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 669670671672673
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her zaman DD ve yan markalarını tavsiye ederken F/P olarak çok hesaplı, ses seviyesinin de yüksek olduğunu özellikle belirttim hocam.

Hiçbir zaman "konforlu" olduklarını söylemedim.

Dikkat ettiysen, hep te normal "liste fiyatı" değil de, bazı marketlerde indirimde oldukları sıralarda önerdim.
    Hani, vatandaş ufo alacağına biraz daha ekleyip ondan 3 küsur kat daha verimli olan bir klima alabilir diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Her zaman DD ve yan markalarını tavsiye ederken F/P olarak çok hesaplı, ses seviyesinin de yüksek olduğunu özellikle belirttim hocam.

Hiçbir zaman "konforlu" olduklarını söylemedim.

Dikkat ettiysen, hep te normal "liste fiyatı" değil de, bazı marketlerde indirimde oldukları sıralarda önerdim.
    Hani, vatandaş ufo alacağına biraz daha ekleyip ondan 3 küsur kat daha verimli olan bir klima alabilir diye...

Evet o konuda haklısınız iç ünite biraz gürültülü ama beni pek rahatsız etmiyor. En azından tv'nin sesini bastırmıyor

DD klima alırken bende çok düşündüm ama fiyatı gerçekten süperdi.. Önceki yaz hatırlarmısınız bilmiyorum acayip sıcaklar olmuştu ve herkes klimaya yönelmiş, servisler yetişemez olmuştu. İşte o dönemde elinde 1 tane kalan mağazadan 660 TL'ye pazarlık ettim el sıkıştık, dükkan sahibi depoyu aradı klimaya zam geldi 780 TL oldu dediler. Adam gene iyi niyetliymiş el sıkıştık diye 660'a verdi. O dönem diğer klimalarıda araştırdım 1300 TL'den aşağı marka bir klima bulamamıştım. (A sınıfı enerji)

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirdaylight

1,5 senedir Demirdöküm 12.000 BTU klima kullanıyorum ısıtmadada soğutmadada çok memnunum, tek sorun tış ünitenin su hortumları güneşte erimiş ve parça parça dağılmış.. Onun dışında maşallah gayet güzel ısıtıyor ve soğutuyor (20 metre kare bir odada kullanıyorum)

Aynı ürünü(muhtemelen Aynı ürün A-L serileri vardı sanırım) bende kullandım. Digital göstergeli olan. Yalnız ben yatak odasına kurdurarak hata yapmışım. Ben memnun kalmadım. Soğutmada içeriyi buz gibi yapıyordu. . Üşütüyordu düşürünce sıcak oluyordu. Isıtmada ise sabaha kadar çalışıyordu tatmin edici bir sıcaklık alamadım. Ve dış ünitenin dur-kalk sesleri rahatsız edici boyuttaydı.

Kullanılamaz mı tabiki kullanılır. Oturma odasına almış olsam kullanırdım. İç ünitesi bekodan daha sessizdi. Özetle yatak odası harici kullanılabilir. Fiyat olarak da Önceki yaz 700 TL ye almıştım. Söktürüp yatak odasına başka klima almak zorunda kalmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

1,5 senedir Demirdöküm 12.000 BTU klima kullanıyorum ısıtmadada soğutmadada çok memnunum, tek sorun tış ünitenin su hortumları güneşte erimiş ve parça parça dağılmış.. Onun dışında maşallah gayet güzel ısıtıyor ve soğutuyor (20 metre kare bir odada kullanıyorum)

Aynı ürünü(muhtemelen Aynı ürün A-L serileri vardı sanırım) bende kullandım. Digital göstergeli olan. Yalnız ben yatak odasına kurdurarak hata yapmışım. Ben memnun kalmadım. Soğutmada içeriyi buz gibi yapıyordu. . Üşütüyordu düşürünce sıcak oluyordu. Isıtmada ise sabaha kadar çalışıyordu tatmin edici bir sıcaklık alamadım. Ve dış ünitenin dur-kalk sesleri rahatsız edici boyuttaydı.

Kullanılamaz mı tabiki kullanılır. Oturma odasına almış olsam kullanırdım. İç ünitesi bekodan daha sessizdi. Özetle yatak odası harici kullanılabilir. Fiyat olarak da Önceki yaz 700 TL ye almıştım. Söktürüp yatak odasına başka klima almak zorunda kalmıştım.

Muhtemelen aynı cihazı kullanıyoruz.. Uyku modunu kullanmanızda fayda var ben genelde öyle yapıyorum yazın 2 saat kurup yatıyorum kendi kapanıyor, kışında sabaha karşı 5 gibi kuruyorum çalışmaya başlıyor uyandığımda sıcak oluyor..

• quote:

quote:

quote:

Muhtemelen aynı cihazı kullanıyoruz.. Uyku modunu kullanmanızda fayda var ben genelde öyle yapıyorum yazın 2 saat kurup yatıyorum kendi kapanıyor, kışında sabaha karşı 5 gibi kuruyorum çalışmaya başlıyor uyandığımda sıcak oluyor..

Kardeş Ben söktüm sattım cihazı bu yaz :)

700 e aldım 400 e verdim. Yerine Mitsubishi Elec. almıştım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kardeş Ben söktüm sattım cihazı bu yaz :)

700 e aldım 400 e verdim. Yerine Mitsubishi Elec. almıştım.

Anladım.. İyi günlerde kullanın inşallah

• Daha önceleri yazmış olup bana inanmayan arkadaşlara gelsin, Mitsubishi Electric iç ünite fan motoru.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Daha önceleri yazmış olup bana inanmayan arkadaşlara gelsin, Mitsubishi Electric iç ünite fan motoru.

Bunda enteresan olan ne ki?
    Her firma bir diğerinden parça kullanabilir, gayet doğal.
  • quote:

Daha önceleri yazmış olup bana inanmayan arkadaşlara gelsin, Mitsubishi Electric iç ünite fan motoru.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

birde arçelik/beko , vestel gibi yerli klimaları açıp bakın içinde made in ? ne yazıyor
  • quote:

quote:

Kullana bilir tabiki benim anlamadığım,satışa gelince mitsubishi electric hepsinden kaliteli denmesi ve de fiyat olarak çok yüksek olması.
  • quote:

quote:

quote:

Kullana bilir tabiki benim anlamadığım,satışa gelince mitsubishi electric hepsinden kaliteli denmesi ve de fiyat olarak çok yüksek olması.

Bence takmayın buna.
    Panasonic te aynı şeyi iddia ediyor.

Aslında bir ME klima içinde Panasonic parça olması iyi birşey, en azından gene kaliteli bir markanın parçası kullanılmış.
    Bazen firmalar zorda kalınca ne idüğü belirsiz parçalar da kullanıyorlar, sonra "şu serilerde şu sorun var" şeklinde geri çağırmalar-servis kontrolleri falan...

• evet değerli arkadaşlar. Allah'ın izniyle Frigidaire salon tipi klimamızı taktık.

kutuların içerisinden boru falan çıkmadı, klimacılar kendi yanlarında getirdikleri bakır boruları kullandılar. özenli bir montaj yaptıklarını düşünüyorum. resimleri de şu an karanlık olduğu için yarın çekip yollayacağım.

yalnız arkadaşlar sormak istediğim birşey var. klima kutularından iç ünite için rakor çıkmadığı zannıyla, biraz arayıp bulamayınca ,klima iç ünitesine kendi alet çantalarında getirdikleri rakorları taktılar. rakorlar görünüm olarak eskiye benziyordu. montaj tamamlanınca rakorları bulduk. naylonla tv ünitesinin altına girmiş mübarekler. iç ünitede orijinal rakorlar kullanılmadığı için gaz kaçırma gibi bir sorun olurmu sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcoupe -- 15 Aralık 2011; 16:58:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcoupe

evet değerli arkadaşlar. Allah'ın izniyle Frigidaire salon tipi klimamızı taktık.

kutuların içerisinden boru falan çıkmadı, klimacılar kendi yanlarında getirdikleri bakır boruları kullandılar. özenli bir montaj yaptıklarını düşünüyorum. resimleri de şu an karanlık olduğu için yarın çekip yollayacağım.

yalnız arkadaşlar sormak istediğim birşey var. klima kutularından iç ünite için rakor çıkmadığı zannıyla, biraz arayıp bulamayınca ,klima iç ünitesine kendi alet çantalarında getirdikleri rakorları taktılar. rakorlar görünüm olarak eskiye benziyordu. montaj tamamlanınca rakorları bulduk. naylonla tv ünitesinin altına girmiş mübarekler. iç ünitede orijinal rakorlar kullanılmadığı için gaz kaçırma gibi bir sorun olurmu sizce?

Hayırlı olsun.

Rakor konusuna takmayın, adamlar kitin içinde bulamamışlar, kendilerinden takmışlar.
    Siz sonradan bulduğunuza göre 50 kuruş kârdasınız demektir

• saolun kocausta :) dün evde diğer klimanın sökülmesi ile oluşan yerleri sıvadım. bugün de temizliği yapıp allahın izniyle faaliyete geçiriyoruz klimamızı
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcoupe

saolun kocausta :) dün evde diğer klimanın sökülmesi ile oluşan yerleri sıvadım. bugün de temizliği yapıp allahın izniyle faaliyete geçiriyoruz klimamızı

hayırlı olsun

kullandıktan sonra izlenimlerinizi de bildirirseniz almayı düşünenler için bir tecrübe olacaktır
  • Merhaba arkadaşlar,
    Playstation cafe için (yaklaşık 75 m2 dar -uzun bir salon) 24000 lik bir klima almayı düşünüyorum 3500 TL ye kadar. Önemli olan az yakması, bir de soğuk havayı kırsa yeter ,hamam gibi yapmasına gerek yok .
    İnverter için bir arkadaş 24000 lik inverter o alanı tam ısıtamayacağından dolayı devamlı ısıtmaya çalışacak ve daha fazla elektrik harcayacak dedi.
    Nasıl bir klima almalıyım dc inverter diye birşey de okudum. Fazla bilgim olmadığı için yönlendirebilirseniz çok sevinirim.Marka model öneriniz olursa çok yardımcı olur.
    Teşekkürler.
  • mbirol kardeşimden ,yine onun tavsiyesiyle 12000 lik Daylux'u aldık ve taktırdım.
    reklam falan gibi anlamayında cillop gibi ısıtıyor.

Bu fiata bu bu performans,süpper.........[:'(taksitle 1000 tl civarı. daha ne olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 16 Aralık 2011; 18:42:56 >
  • mbirol kardeşimin bi fikrini al derim, ilastas kardeşim.
    kocaustada epey bilgili.

sakın ,kulaktan dolma laflarla iş yapmaya kalkmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 16 Aralık 2011; 18:45:57 >
  • Arkadaşlar bu bölümde yeni konu açmak istedim ama hala onaylanmadı bir hafta oldu, nedeni ne olabilir acaba? Küçük bir sorum olacaktı ama bir haftadır onaylanmadık, ilginç geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilastas

Merhaba arkadaşlar,
    Playstation cafe için (yaklaşık 75 m2 dar -uzun bir salon) 24000 lik bir klima almayı düşünüyorum 3500 TL ye kadar. Önemli olan az yakması, bir de soğuk havayı kırsa yeter ,hamam gibi yapmasına gerek yok .
    İnverter için bir arkadaş 24000 lik inverter o alanı tam ısıtamayacağından dolayı devamlı ısıtmaya çalışacak ve daha fazla elektrik harcayacak dedi.
    Nasıl bir klima almalıyım dc inverter diye birşey de okudum. Fazla bilgim olmadığı için yönlendirebilirseniz çok sevinirim.Marka model öneriniz olursa çok yardımcı olur.
    Teşekkürler.

İnverter hakkında duyduğunuz doğru, eğer fazla büyük yere konup ta zorlanırsa standart tip bir klimadan da fazla ceryan tüketir.

1- Siz o parayı harcamayı göze aldıysanız, ya şöyle salon tipi bir alet alın; ki orayı ısıtır ama çok yakar, üstelik te verimi düşük olur bu tiplerin:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-afs46-0901f/r2-klima-fiyati,447996.html

2- Ya da şu aleti alın, yüksek verimlidir ama orayı anca dış sıcaklıktan 18-20C yukarıya taşıyabilir, piyasadaki en kaliteli duvar tipi standart (inverter olmayan) klimadır:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk71he-s1-klima-fiyati,458416.html

3 - Mekan ince uzun olunca tek klima kullanışsız olabilir, iki uca iki tane takmanız daha uygun olabilir.
    Alttaki klimalar iki tane takıldığında toplam 40 bin BTU verir ki, o mekanı ısıtıp soğutur rahatça.
    En iyi kalitede mal değil, ama sağlam ve güvenilir, servisi düzgün aletlerdir, fiyat ta düşüyor biraz:)

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0930/r2-green-klima-fiyati,441951.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 16 Aralık 2011; 21:16:23 >

• 
Sayfa: önceki 669670671672673
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.