Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.076
Cevap
697
Favori
4.415.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
89. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gürcan, ya kendin olarak foruma yazı yaz, sahtekarlık yapmadan aksi takdirde her zaman karşındayım. Bazı kişiler mesajla ve pm atarak küfür etmişler, mesajlarını benim sildiğimi düşünüyorlar. Ama öyle bir şey yapmadım. Bu kadar küfürden sonra şikayet etmem de normal.

Bu arada herkesin Ramazan Bayramı'nı şimdiden kutlarım.
  • ARKADAŞLAR Bİ EL ATIN BİŞEY SÖLEYİN ....
  • maviufuklar arkadaşım tüketici haklarının takibi konusunda güzel bir yazı yazmış..Her tüketici hakkını bilir ve usulune uygun olarak ararsa, elbette satıcılar eksiklerini ve hatalarını düzeltmek için daha istekli olacaktır. Ama çoğunluk "lanet olsun,bunlarla uğraşılmaz" falan deyip hakkını aramazsa, elbette aldatılan tüketici sayısı artacaktır. O yüzden problemli ürünü olan herkes, önce tüketici haklarını öğrenmeli, sonra da sahip çıkmalıdır.
  • öncelikle selamlar... forumu yeni gördüm klima üzerine araştırma yaparken...şimdi üye oldum ... konu çok uzun hepsine bakamadım şimdi...

ben izmir de 16 m2, ısıcamlı, ara kat, sabahtan öğleye kadar güneş alan bir odada lg beko nun 14500 lük klimasını kullanıyorum ama geçen kış resmen donduk....bu sene de farklı bir klima almayı düşünüyoruz.. mitsubishi mi, daıkın mı, vestel mi, bir türlü karar veremiyoruz... foruma bakınca kafam iyice karıştı...fiyat farkı çok fazla... ve teknik özelliklerden pek anlamadığımız için yine bir hata yapmak istemiyoruz... malum para sokaktan toplanmıyor..

yardımcı olursanız çok sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: umutlu42

maviufuklar arkadaşım tüketici haklarının takibi konusunda güzel bir yazı yazmış..Her tüketici hakkını bilir ve usulune uygun olarak ararsa, elbette satıcılar eksiklerini ve hatalarını düzeltmek için daha istekli olacaktır. Ama çoğunluk "lanet olsun,bunlarla uğraşılmaz" falan deyip hakkını aramazsa, elbette aldatılan tüketici sayısı artacaktır. O yüzden problemli ürünü olan herkes, önce tüketici haklarını öğrenmeli, sonra da sahip çıkmalıdır.

Kesinlikle katılıyorum. Maviufuklar dostum,senle işi olan firma yandı
  • mitsubishi electric le mitsubishi heavy nin farkı nedir. iklimsa da heavy bulunuyor ben iklimsadan almak istiyorum ama electric al diyorlar. neden?
  • kış geldi dayandı ve esas şimdi klima lazım hangi marka almalıyım ne gazlı olsun ne derecede ısıtsın kaça fiyatlar oda 26 metre yükseklik 3 metre çatı katı çanakkele bozcaada ikamet etmekteyim yardımcı omak isteyenlere teşekkürlerimi iletirim
  • sırasıyla kullanamadıgım klimalar panasonic aşırı koku yapıyordu servis 10 kere geldi sorunuma çözüm üretemedi o kıyıda kaldı süs olarak mitsubishi elektrik aldık almaz olaydık ısıtmıyor kışın dış ünite durdumu iç ünite dönmeye devam, bıktım adı var kendi yok klimalar,

bir aydan beridir arkadaşlar daıkın aldı çok memnunuz diyorlar ama ben huzursuzum kış nasıl olacak bilemiyorum gene sokaga para atmayalım bu firmalara güvenerek alıyoruz ama inanın arçeligi arıyoruz geçen sene arçelik kullanan bir arkadaşımın evine sık sık gittim mitsubishi eletrik çalışırken o duruyor bizimki en iyisi ya ılık yada soguk hava üflemeye devam ediyor böyle sorun yaşayan varsa yazalımda millet sokaga para atmasın birde klima satanlara güvenmeyin adamlar mallarını satmak için bizlerin başına işler açıyorlar sonrada dalga geçiyorlar acaba bu seferde en kalitesizinimi alsam mesela aırfel gibi yada seg gibi diyorum yandık bari tam yanalım belki yanlışlıkla iyi çıkabilir bana bir akıl
  • arkadaşlar forumdan atılan veya silinen kişilere cevap vermiyorum mutlaka birşey vardır bu işte ki bu kişi hala gürcan bey ise çok yazık oluyor kimsenin günahını almak istemiyorum o yüzden cevap verip yardımcı olamıcam size
  • Çok komik mesajlarla gayet yararlı olacak bu konu kirletiliyor, çok ayıp ediliyor.
    Klimacı arkadaşların bir yanlışını görmedim, art_SRY'ye KM attım ve sağolsun o da gayet ciddi bir şekilde cevapladı.
    Ben Panasonic alacağım ama bütçe şuan müsait değil, müsait olana kadar salonu kullanmayıp, küçük odaya geçeceğim. Durum müsait olunca da Panasonic'in super deluxe modelini alacağım.
    Yardımcı olan herkese teşekkür ederim;)
  • arkadaşlar klima aldım fakat dış üniteyi balkon altına degilde çatıya önü güneye gelecek şekilde monte edildi ama yağmur ve soğuk alacak şekilde üstü açık kaldı klimaya bir zararı varmı varsa ne önerirsiniz
  • arkadaşlar merhaba.bende klima almak istiyorum. ısıtma amaçlı kullanıcam.camlar pimapen çift cam.35 m2 vardır.yalovada oturuyorum ve hava soğukluğunun eksiye düştüğü oluo.sizin önerdikleriniz doğrultusunda panasonic cs-xegeke modeline baktım bayağı iyi özellikleri var.fiyatıda 1.685 ytl.21btu ısıtma kapasitesi.acaba yetermi.siz nedersiniz.yardımcı olursanız sevinirim.
  • merhabalar muhtemelen bir panasonic cs-e12dkew inverter klima alacağım,panasoniclerin fiyatına montaj dahil değilmiş ama yetkili satıcı da montaj ücreti olarak 200 ytl istiyor ve elektrik tesisatına hiç karışmayacağını söylüyor,tüm bunlar ise epeyce külfet demek,200 ytl klima montajı için yüksek bir rakam değil mi?Ayrıca fiyatlara montaj dahil olmasa da belli miktar boru ve klima askısı vs gibi şeyler satış fiyatının içinde olsa gerek yanılıyor muyum acaba? teşekkürler..
  • Özellikle klimacı arkadaşlara bir sorum var ve acilen cevap verirseniz sevinirim. Şimdi arkadaşlar, r22 gazının mı ısıtma performansı daha iyi dir,yoksa r410 gazının mı? Hangisinin donma aralığı daha düşüktür. Bir bilgilendirirseniz sevinirim.
  • arkadaslar ben cok kararsız kaldım.samsung bayisine gittim izmirde premium seri kalmamış ellerinde.sadece klasik seri warmıs.klıma takılacak yer 87 cm oldugu ıcın 12000 lik klasik taktırma durumum war.839 milyon klasik 12000.bide toshiba war daikesai onun 13000 ligi 1448 alarkoda.klimada ionizer cok farkkettıren bısey mı.yanı mutlaka olması mı lazım.arasında 2 kata yakın fark war
  • gittim samsung klasik 12000 lik aldım.hayırlısı
  • SELAM ARKADASLAR HERKESIN BAYRAMINI TEBRIK EDERIM. BENIM KLIMAYI KULLANDIGIM ALAN 26 M2 MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GA 35VA 12000 LIK INVERTER KLIMA VAR SIZE BIRKAC SORUM OLACAK;

* INVERTER KLIMALAR SPLIT KLIMALARA KIYASLA DAHA MI AZ DESFROST OLURLAR?
    * ORTAMI 24 E AYARLIYORUM YAKLASIK 45 DAK. 1 SAAT KADAR CALISIYO VEDE BUNDAN SONRA 3 DAK. KADAR ORTAMA SERIN HAVA VERIYO BUNUN ANLAMI NEDIR? YANI ORTAMA GEREGINDEN FAZLA SICAKLIK VERIP SONRADA BU SICAKLIGI SOGUTMAYA MI CALISIYO? NORMALDE 24 U YAKALADIYSA MINUMUM CALISMADA ISI VERMESI GEREKMEZ MI? YOKSA BU ILIK HAVA OLAYI DEFROST OLDUGUNU MU GOSTERIR?
    * CALISMA DEVAM EDERKEN DIS UNITE ASLA DURMAZ GALIBA?
    * BIRDE INVERTER CALISMANIN PRENSIBI NEDIR? YANI SICAKLIGI COK RAHAT BULUYO BUNDAN SONRA NELER YAPIYO INVERTER CALISMA?

SONUC OLARAK BEN BIR MIT.ELECTRİC KULLANICISI OLARAK TUM OBJEKTIFLIGIMLE TAVSIYE EDIYORUM ASLA PISMAN OLMAYACAGINIZ BIR CIHAZ ZATEN KALITEDEN PISMAN OLUNUR MU
    CEVAP YAZAN HERKESE TESEKKURLER...
  • ART arkadaşım bir el atarmısın lütfen...
    quote:

Orjinalden alıntı: sakkin

Mitsubishi MSH GA35 DÜZ 12000 lik yani.
    diğerleri de düz.
    quote:

Orjinalden alıntı: cetins

Modelleri tam yazabilirmisin. Mitsubishi inverter, diğerleri düz klimamı?

quote:

Orjinalden alıntı: sakkin

Art ve Cetins arkadaşım birşey sorayım..
    Mitsu elek için.Isıtma esnasında kompresör durunca, normal içerideki
    cihazda duruyor ancak yine az olsada üfleme yapıyor.
    Bu markaya has birşeymi. Kullandığım Lg ve fuji'de bu yok..

• Bugün email ile bana gelen mesajdan alıntı:

Klima ile Isınmaya değişik bir alternatif.

" Türkiye Artık %80 Daha Ekonomik Isınacak!

Econo-Heat panel ısıtıcı piyasadaki enerji maliyeti yüksek elektrikli ısıtıcılara alternatif olarak üretilmiştir. Ekonomik ve estetik olarak diğer ısıtıcılardan çok ilerde olması, Econo-Heat panel ısıtıcının satıldığı tüm ülkelerde kabul görmesini sağlamıştır. Econo-Heat panel ısıtıcı; A.B.D, İngiltere, İspanya, Güney Afrika, Avusturalya başta olmak üzere, dünyanın 25 ülkesinde piyasadaki en ucuz maliyetli ısıtıcı ünvanını haklı bir şekilde elde etmiştir. Econo-Heat panel ısıtıcının, elektrik tüketimi saatte maksimum 425 Watt'tır. Bu performansı sağlayan, yüzey yapısının süper iletken özel kimyasal formülasyonu ve iç rezistansının metal oluşumudur."

http://www.tr-shop.net/panel/index.php
  • Arkadaşlar eski bir teknoloji olsada alternatif tabii ama buda asla klimanın yerini tutmayacak kısa zamanda kaybolup gidecek digerleri gibi klimanın (ınverter) sarfiyatları bundan daha azdır ve fonksiyonları daha çoktur klimanın nasıl ufolar uydurmaca para tuzagı ise bunun da yeri ilerde orası olacaktır ama isteyen alabilir

Econo-Heat panel ısıtıcı piyasadaki enerji maliyeti yüksek elektrikli ısıtıcılara alternatif olarak üretilmiştir. Ekonomik ve estetik olarak diğer ısıtıcılardan çok ilerde olması, Econo-Heat panel ısıtıcının satıldığı tüm ülkelerde kabul görmesini sağlamıştır.

Devrim Yaratan Teknoloji

Isı panel ve duvar arasındaki alanda yaratılır. Isınan hava yükselir ve odaya yayılırken yerini alan soğuk hava panel tarafından ısıtılır. Bu prensiple ısıtılan havanın %90' ı panelin arka tarafından %10' u panelin ön tarafından ısıtılır.

Neden Econo Heat Panel
    Düşük satın alma bedeli Düşük ısınma maliyeti Çocuklar ve hayvanlar için güvenli Gaz ve patlayıcı madde içermez
    Yanmaz Havayı kurutmaz Asbest içermez Uluslararası güvenlik standartlarına uygun Duvara monte edilir Ultra ince, ve estetik dizayn Kurulumu kolay Boyanabilir 24 aygarantisi ile

Evler Artık Daha Ekonomik Isınacak!

Econo-Heat panel ısıtıcı; A.B.D, İngiltere, İspanya, Güney Afrika, Avusturalya başta olmak üzere, dünyanın 25 ülkesinde piyasadaki en ucuz maliyetli ısıtıcı ünvanını haklı bir şekilde elde etmiştir.

Econo-Heat'in Sağladığı Avantajlar

Econo-Heat panel ısıtıcı çimento- karbon karışımından üretildiği için çocuklar ve evcil hayvanlar için güvenlidir. Duvara sabitlendiğinden devrilme ve düşme riski taşımaz. Gaz, patlayıcı madde ve pervane içermediği gibi, asbest ve sağlığa zaralı hiçbir madde içermez. Econo-Heat panel ısıtıcının hiç bir hareketli parçası yoktur. TSE ithal uygunluk belgesine ve Avrupa Birliği Standartları Sertifikası'na (CE) sahiptir.Econo-Heat panel ısıtıcı, geleneksel ısıtıcılarla karşılaştııldığında %80'e varan enerji tasarrufu sağlar. Econo-Heat panel ısıtıcının, elektrik tüketimi saatte maksimum 425 Watt'tır. Bu performansı sağlayan, yüzey yapısının özel kimyasal formülasyonu ve iç rezistansının metal oluşumudur. Bu iki tasarım üretici firma tarafından patentlenmiştir. Isıtma mekanizması merkezi ısıtma sistemleriyle aynıdır fakat satın alma, kurulum ve kullanım maliyetlerinin düşük olması çok daha az ödeyerek ısınmanızı sağlar. Econo-Heat panel ısıtıcı duvara sabitlendiğinden, çalıştırıldığında duvar ve panel arasında kalan 3cm'lik boşluk soğuk hava ile dolar. Buradaki alan çok küçük olduğu için çabucak ısınan hava yükselir ve odaya yayılır. Econo-Heat panel ısıtıcı bu şekilde oda içinde doğal ısı çevirimi yaratır. Bu doğal çevrim sayesinde piyasada bilinen radyant ısıtıcıların aksine ısı kaybı olmadan verimli ısınım sağlanır. Econo-Heat panel ısıtıcı dış yüzeyi çimento-karbon karışımından yapıldığı için istenilen renge su bazlı boya ile boyanabilir veya duvar kağıdı ile kaplanabilir. Duvara monte edildiği için yer kaplamaz. Logolu özel siparişler üretilebilir. Econo-Heat panel ısıtıcı çok ince olduğu için (1 cm) yer kaplamaz, evinizin her odasında kolayca yerleştirilebilir.

Econo-Heat Kolay ve Hızlı Kurulumu

Econo-Heat panel ısıtıcınız aşağıda gördüğünüz şekliyle evinizin duvarına rahatlıkla monte edilebilir.

NOT : Isıtıcınızın veriminden tam faydalanabilmek için pencere altındaki duvarlara monte edilmemesi tavsiye edilir.

Panelin Üzerindeki deliklerden duvarınızı işaretleyin. İşaretlediğiniz noktaları matkap yardımıyla deliniz.

Deldiğiniz deliklere paketin içerisinden çıkan özel dübelleri yerleştirin. Yerleştirdiğiniz dübellerin üzerine oturacak şekilde Econo-Heat paneli monte ediniz.

Yerleştirdiğiniz paneli, yine paketin içerisinden çıkan, özel kapatma vidaları ile sabitleyiniz.

Sorular & Cevaplar

1. Nasıl Bir Isıtıcı ? Elektrikli, duvara monte edilen bir panel ısıtıcı

2. Neden Yapılmış ? Çimento-karbon karışımından üretilmiştir.

3.Nasıl Çalışır ? Merkezi sistem gibi ısınan havanın yükselmesi prensibine dayanarak çalışır.Bu son derece verimli ve ekonomik bir yöntemdir.

4. Neden Ekonomik ? Piyasadaki en ekonomik panel ısıtıcı! Saatte 425 watt gibi düşük bir tüketimle çalıştığı için saat başına maliyeti çok azdır.

5. Nasıl Bu Kadar Verimli Olabilir ? Econo-Heat panel ısıtıcı, duvarla arasında bir sirkülasyon alanı yaratır.Burada ısınan hava yükselerek odaya yayılırken, aşağıdan gelen soğuk hava Econo-Heat panel ısıtıcı tarafından ısıtılır.

6. Ne Büyüklükte Bir Odayı Isıtabilir ? 12 - 18 m² büyüklüğündeki orta boy bir odayı ısıtabilmesi için tasarlanmıştır.Daha büyük odaları ısıtmak için istediğiniz sayıda paneli bir arada kullanabilirsiniz.

7. Odayı Isıtması Ne Kadar Zaman Alır ? Ortam Şartları, oda büyüklüğü ve izalasyon durumuna göre 20 ila 45 dakika arasındadır.

8. Kurulumu Nasıl Yapılıyor ? Her kutuda bulabileceğiniz kurulum kiti ve kurulum kitapçığıyla montajı çok kolaydır.

9. Boyanabilir Mi ? Evet! Econo-Heat panel ısıtıcıyı su bazlı boyalarla dilediğiniz gibi boyayabilirsiniz.

10. Çocuklarım İçin Güvenli mi ? Econo-Heat panel ısıtıcı, hareketli, yanıcı ve patlayıcı herhangi bir madde içermediğinden güvenli kullanım imkanı sunar.

Çocuk odaları vs gibi değişik mekanlarda resim ve boya teknikleri ugulanabilir.
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.