Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (664. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 18yusuf , 18yusuf Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
76. Sırada  bugün en iyi #71
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Agalar şarjım bitiyor görüşürüz.Birazda 2.adreste takılalım yahu....
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

ya aga açıkça yazalım bu firma Çankaya daki meşhur BURAK spot.Kamyonla mal alır devirir.Para sağlam.Eski bit pazarı esnafıdır.Ok....

Dürüst tacir midirler, üçkağıtçı tipler mi?

Alır satar gerisine bakmaz adamın işi bu alsat.Kamyonla alır kamyonla satar bazen...
  • bugün Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold montajı yapıldı. gerçekten salonda kullandığım arçelikten sessizlik olarak dağlar kadar fark var. kocausta ya tavsiyelerinden dolayı teşekkürler. ideal eşya da kargo dahil 1675 lira idi burda bayiden 1750 ye aldım. memnunum. tavsiye ederim.
  • quote:

ya aga açıkça yazalım bu firma Çankaya daki meşhur BURAK spot.Kamyonla mal alır devirir.Para sağlam.Eski bit pazarı esnafıdır.Ok....

Peşin liste fiyatı 3000 tl olan bir ürünün taksitle 2460 a satılabilmesi ilginç. bir üç kağıtçılıkları var mı bilmem ama sanki e-ticarette kendilerini göstermeye çalışacaklar. sürümden desek sanki sürümden de birşey kazanmaz gibi. aynı ürünü hızlı al peşin: 2750 ye satıyor. taksitli 2900 lara yaklaşıyor. bu işte para var gibi usta. sermaye yok mu e-ticarete başlasan:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: surfer

Panasonic kullanıyorum.
    Çok memnunum.

+1
  • Orijinalden alıntı: alptuğ56

Orijinalden alıntı: kaya727

Orijinalden alıntı: alptuğ56

Orijinalden alıntı: gerbera

Orijinalden alıntı: kaya727

hocam sabah erkenden kargo firmasını arayın evde olamayacağınız saatleri söyleyin ve belli bir saat belirleyin yoksa bu kadar büyük kargo onlar içinde boşuna yükle indir olur

Evet gerekirse şubeye gideceğim. Yoksa benim için baya zor olur ama burdaki şubeden pek memnun değil bazen gönderim 2 gün şubede bekliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Ulen arkadaş bu forum aynı Yeniasır gazetesi gibi ha...Yazan çizenlerin çoğu İzmir li,Antalyada olsa bile,satanların,intternet satışı yapanların neredeyse hepsi İZMİR liyahu.....

abi izmir dışından katılıyorum ve bahsettittiğin gibi şunu gördüm;ülkemizde klimanın kalbinin İzmir de attığını gördüm.her ne kadar ilk klimamı hepsi buradadan almış olsam da internette klima ile ilgili satış konusunda araştırma yapınca çıkan sonuçların neredeyse %80 izmirden.gerçekten çok ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gerbera -- 4 Aralık 2011; 0:58:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

bugün Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold montajı yapıldı. gerçekten salonda kullandığım arçelikten sessizlik olarak dağlar kadar fark var. kocausta ya tavsiyelerinden dolayı teşekkürler. ideal eşya da kargo dahil 1675 lira idi burda bayiden 1750 ye aldım. memnunum. tavsiye ederim.

Hayırlı olsun birader.
    Üçü beşi hesap etme artık, düzgün bir klima sahibi oldun ve iyi günlerde kullanırsın umarım.

İlk defa inverter kullanıyorsan "püf"lerine dikkat et, çok verimli olduğunu görürsün.
  • quote:

bugün Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold montajı yapıldı. gerçekten salonda kullandığım arçelikten sessizlik olarak dağlar kadar fark var. kocausta ya tavsiyelerinden dolayı teşekkürler. ideal eşya da kargo dahil 1675 lira idi burda bayiden 1750 ye aldım. memnunum. tavsiye ederim.

hocam hayırlı olsun

arçelikten sessiz ve dağlar kadar farkı olduğuna sevindim ,tabi sayın kocausta ne der bilmem
  • quote:

hocam diğer ürünlerini bilmiyorum ama klimalar konusunda firma sahibine bizzat şunu sormuştum alırken;

aldığım ürünlerle ilgili olarak nasıl oluyorda ücretsiz montaj da dahil olmak üzere bayiii ve firma satış liste fiyatının yaklaşık ras18 için yaklaşık 650 ras10 için 400-500 tl altında satabildiklerini sordum.bana çok fazla sayıda ürün aldıklarından bahsetmişti yani sayın mbirol ustamın tarifiyle kamyonla alıyorlarmış neredeyse.tahmin edeceğinizden de çok fazla sayıda ürün alınca sürümden kazanıyorlar galiba.

hatta açtığım tosh. başlığında da bahsettim mi bilmiyorum ama teknik servis bile inanamadı ben bile firmayla konuşsam o zaman peşin 2850 iken en son peşin 2650 ye alabilirim sen harbiden bedava almışsın dedi.hatta sitenin adını istedi baktı kutuların üzerindeki seri numaralarından kendi bilgisyarından sorgulama yaptırdı ücretsiz montaj da çıkınca hayret nasıl oluyorda bu fiyatlara satabiliyorlar diye şaşırmıştı.hangi bayi olursa olsun sitelerinden bakabilrsiniz taksitli fiyatı 3200 tl civarında.

bizde son kullanıcı olarak buldun mu kaçırma mantığıyla aldık iyi de ettik diye düşünüyorum maaşallah canavar gibi ısıtıyor nazar değmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gerbera -- 4 Aralık 2011; 1:00:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Agalar şarjım bitiyor görüşürüz.Birazda 2.adreste takılalım yahu....

Aynen öyle

Buranın tadı kaçtı gari!

Bu arada yine bir çakal dolanıyor,yakalarsam fena yapacağım

++
  • quote:

quote:

hocam hayırlı olsun

arçelikten sessiz ve dağlar kadar farkı olduğuna sevindim ,tabi sayın kocausta ne der bilmem

İyide Hocam,mukayese ettiğin cihaz Arçelik!!

Gerçi hangi Arçelik??
    örneğin bende 90030 Serisi var(on/off) model ama ses diye bir şey yok!

O kadar fark oluversin gari

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

quote:

hocam hayırlı olsun

İyide Hocam,mukayese ettiğin cihaz Arçelik!!

Gerçi hangi Arçelik??
    örneğin bende 90030 Serisi var(on/off) model ama ses diye bir şey yok!

O kadar fark oluversin gari

yok hocam birşey dediğimiz yokta sayın kocausta sürekli benim cihazla kıyaslıyor o yüzden kendisine takılmadan edemiyorum

nede olsa onun arçelik A sınıfı benim mits. C sınıfı ya heralde aynı olmayacak

• Evet benimde Arçelik 90030 "A" sınıfı!!

ülen piyasada A dan başka mal yokki,diğer Harfler demekki Alfabeden silinmiş
    şimdilerde hangi cihaza baksan kafadan A hatta A++
  • Arkadaşlar dış hava sıcaklık 3 derece..24 metrekarede 18.000 btu Mitsubishi klimam 7 saattir 24 dereceye ayarlamama rağmen dış ünite halen yüksek devirde çalışıyor kendi kısmayıp inverter halen devreye girmemiş odada ısı kaybıda yok.Benmi klimayı kullanmayı bilmiyorum anlamadım gitti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 4 Aralık 2011; 8:50:24 >
  • Alptuğ56 & kocausta* ve albani

Benim salonda Beko 7700A var iken kış aylarında elektrik 250-320TL arası geliyordu!

Şimdi Mitsubishi SRK50ZJX-S var ve elektrik 140-170TL arası geliyor.
    Kaldıki Beko şuan mutfakta ve sabah ve akşam 1 er saat oda çalışıyor. Buna rağmen 150TL civarında geliyor.

Benim klimayı ben A sınıf diye aldım ama alptuğdan sonra kafam karışmadı dersem yalan....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

Arkadaşlar dış hava sıcaklık 3 derece..24 metrekarede 18.000 btu Mitsubishi klimam 7 saattir 24 dereceye ayarlamama rağmen dış ünite halen yüksek devirde çalışıyor kendi kısmayıp inverter halen devreye girmemiş odada ısı kaybıda yok.Benmi klimayı kullanmayı bilmiyorum anlamadım gitti..

Bende de Mitsubishi SRK50ZJX-S var.
    Salonum 30-34m²

Ev ısıcamlı oda içi sıcaklığı 17Cº, dış sıcaklık 7Cº civarında iken açıyorum.
    yaklaşık 30-45Dk civarında 24Cº olan set değerinin bile üzerine çıkıyor.

yaklaşık 24,6Cº civarında sabitleniyor ve klima düşük moda geçiyor.
    Burada klima ayarı;
    MOD: Sıcak
    FAN : Auto
    SET : 24Cº

Saat 16:00 Civarından gece 01:00 e kadar hafta içi.
    Hafta sonları u aralık daha fazla.

• quote:

quote:

hocam diğer ürünlerini bilmiyorum ama klimalar konusunda firma sahibine bizzat şunu sormuştum alırken;

aldığım ürünlerle ilgili olarak nasıl oluyorda ücretsiz montaj da dahil olmak üzere bayiii ve firma satış liste fiyatının yaklaşık ras18 için yaklaşık 650 ras10 için 400-500 tl altında satabildiklerini sordum.bana çok fazla sayıda ürün aldıklarından bahsetmişti yani sayın mbirol ustamın tarifiyle kamyonla alıyorlarmış neredeyse.tahmin edeceğinizden de çok fazla sayıda ürün alınca sürümden kazanıyorlar galiba.

hatta açtığım tosh. başlığında da bahsettim mi bilmiyorum ama teknik servis bile inanamadı ben bile firmayla konuşsam o zaman peşin 2850 iken en son peşin 2650 ye alabilirim sen harbiden bedava almışsın dedi.hatta sitenin adını istedi baktı kutuların üzerindeki seri numaralarından kendi bilgisyarından sorgulama yaptırdı ücretsiz montaj da çıkınca hayret nasıl oluyorda bu fiyatlara satabiliyorlar diye şaşırmıştı.hangi bayi olursa olsun sitelerinden bakabilrsiniz taksitli fiyatı 3200 tl civarında.

bizde son kullanıcı olarak buldun mu kaçırma mantığıyla aldık iyi de ettik diye düşünüyorum maaşallah canavar gibi ısıtıyor nazar değmesin

hayır daha ucuza almıyorlar sadece spotmantıgı cok kucuk karlara calısıyorlar!

• Evet küçük KARlar ile çalışıyorlar,ama diğerleri Büyük KARlar ile çalıştıkları aşikar

Şimdi bileri yaw masrafımız çok; yok şusu fazla; busu çok fazla v.s v.s diyebilir tabiki!
  • quote:

Orijinalden alıntı: koçklima

quote:

quote:

hayır daha ucuza almıyorlar sadece spotmantıgı cok kucuk karlara calısıyorlar!

Yani tüketici açısından sorun yok gibi görünüyor.

Adamların alıp sattığı mal, üzerinde yazılı marka/firmaya ait orijinal mal ise, ambalajında ve "sıfır" ise, garanti durumunda bir sorun yok ise, ve tabii çalıntı falan değil de faturalıysa; o tacirin kâr marjı ve diğer ticari durumları bizi ilgilendirmez herhalde.

Zaten ilerde teknik sorun çıktığında doğrudan üretici firma ve servisleriyle muhatap olunuyor, mal nereden alınmış olursa olsun.

Bu mudur, yoksa yanlış mı düşünüyorum?

• 
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.