Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (661. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir - 18 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 659660661662663
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaya727

Evimde vestelin sadece bir tv si var. iyi olduğu söylenemez. bekar evinde de çamaşır makinesini kullanmıştım. Vestelden bir daha birşey almam dediğim olmuştur.

Bu ürün de zaten vestel değil orası da ayrı konu. yalnız benim teknik detaylarda gördüğüm en düşük ses seviyesi olarak 35 db vermiş olması. sanırım fan hızına göre 35/38/41 şeklinde sıralamış. Bu firmalar ses hızındada yanıltıcı oluyor. yatak odası 30 db olduğu varsayılıyor bekonun 32 db inanılmaz bir gürültü çıkarıyor. ölçüm yapılsa 32 db çıkacağını sanmam.

Midealar nasıl ses düzeyi olarak ustam? Yani bu 35 db rahatsız edici olur mu? Yarın arkadaşa tavsiye edeceğim de sonra gürültülüymüş falan demez herhalde..

mideanın vertusunu da montaj yaptım vestelin vertusunuda inanılmaz derecede sessiz cihazlar en yüksek hızda çalıştırdığında biraz rüzgar sesi hissediliyor en düşük fan hızında sesi duyman mümkün değil ama rüzgarı karşısındaysan hissediyorsun zaten bunu bütün klimalarda hissedersin

ses yok tavsiye ederim çok sessiz cihazdır

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

valla ben bile ne alırsam alayım en ucuz nerede ise ordan alıyorum mesela geçende bir fotoğraf makinesi almaya karar verdim her yeri araştırdım fiyatlar 250 ile 400 tl arası değişiyordu aynı makine internetten 250 tl ye aldım canon marka neden 400 lira vereyim ki

ben fark olmadığını söylüyorum amaç yardımcı olmaksa eğer ben üzerime düşeni yaptığıma inanıyorum benim bu forumda satış yapmak gibi bir amacımda yok vestelin bu modeli sattığı fiyata ben alamıyorum

bizim işimiz her halukarda oluyor zaten endüstriyel çalıştığımız için (kanallı VRF kaset tavan) benim burdan para kazanma gibi bir derdim de yok o yüzden tavsiyem gönül rahatlığı ile vestelin vertusu alınır kullanılır çokta şık bir cihaz ve midea nın en pahalı modelidir ön kapağı klimayı start ettiğin zaman otomatik açılır ionizeri var eksi-15 derecede bile ısıtır kendi kendini temizleme özelliği bakterileri yoketme özeeliği her şey var bu modelde bence fiyatta mükemmel daha ne olsun

Anladım ustam seni az çok tanıyorum zaten. samimiyetine inanıyorum. bir kazanç beklentisi ile hareket etmediğini de biliyorum. Ben bu cihazı almak istesem 2000 tl ye de alırım diye düşünüyorum. 2 arkadaş alacak olsak yarısını peşin versek alınır da bakalım arkadaşla bir konuşayım. Belli mi olur belki vestel müşterisi oluruz

Ses için bir yorumun var mı? sen bu cihazları test etmişsindir...

edt: sesle ilgili mesajını yeni gördüm. Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 2 Aralık 2011; 0:33:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

albani hocam vestel konusunda siz bir kobay arıyorsunuz galiba

yokmu bir babayiğit

bana bakmayın ben paranın hepsini arabaya verdim aybaşını bekler oldum

ben söktüm diyorum cihazı inceledim diyorum vesteli elle dokundum kapağını açtım içine electronic kartına baktım filtrelerinden tut dış ünite kompresörüne kadar söktüm 10 numara midea seri numarasının etiketindede MİDEA üretimi diye yazıyor madein prc de yazıyor daha ne yazsınlar illa VESTEL klimanın yanında bir çinli pankart açıp bu klimayı biz yaptık demesinimi bekliyorsunuz

pes yani arkadaşlar bal gibi vestel = midea (vertu)

alın kardeşim vestel gönül rahatlığı ile kullanın 10 numara cihaz işte daha ne istiyonuz

modern klimada pahalı aynı cihaz vestelde daha ucuz

ben başka arkadaşlar gibi kendi sattığım malı övmüyorum vestelin bu modelini öneriyorum daha ne yapiimm

hocam bana niye kızıyorsun anlamadım

benim zaten klima alacak param yok diyorum

ha aslında param olsa bir tane daha alıp ısıtma işini komple klimayla yapmayı düşünüyorum ama dediğim gibi şu aşama da mani (para) yok

sonra ben asla vestele yanaşmam ancak sen dedikten sonra çiğ tavuk olsa yerim
    />

kaya arkadaşımızın anlattığı gibi ben de köyde ki eve bir tane regal tv. aldım ve bilerek aldım çünkü orada 1-2 ay anca kalıyoruz ve çokta kullanmayacağız diye aldım lakin ona bile pişman oldum tv. sesi cızırtılı çıkıyor insanı gıcık ediyor

şimdi ki sözünü ettiğiniz klimayı ben hiç bilmiyorum zaten klimacı da değilim bu yüzden ancak alıp kullanan arkadaşların fikirleri olursa ben de onların görüşleri doğrultusunda yorum yapmaya çalışıyorum ,ancak iyi bildiğimiz cihazlar var onları tavsiye ederken çekinmiyoruz kafadan atıp vebal almak benim yapıma uygun olmadığı için mümkün mertebe bilmediğim cihaz hakkında öneri yapmamaya çalışıyorum hepsi bu

• Bir arkadaşım 35 m2 salon muftak beraber olan evine 2000 TL civarı bir klima bakıyordu vestele bir bakmasını önerdim. Vesteldeki satış fiyatı nerdeyse sabit hızlı klima seviyesinde. ısıtma ve soğutmada 22-23 bin değerleriyle işini rahat görür diye düşündüm.
  • Orijinalden alıntı: kaya727

Orijinalden alıntı: Leaderjack

http://www.avantajdeposu.com/urun/alarko-carrier-55-nqv-50-m.aspx?ttype=Instalments#pt

burda fiyat daha ucuz 2300 axess karta ama kargo ne kadar bilmiyorum

İyiymiş fiyat. İdeal Eşya da Bindirim yapmış. Onlarınki de kargoyla beraber 2480 TL olmuş.

18 binlik bile mieadan daha ucuz ben 12 binlikle kıyaslama yapmıştım söylediğim gibi tam anlamam firmalar teknik verileri ne derece doğru yazar bunuda bilmem yalnız şunu sormak isterim toshiba ras serisimi midea vertu serisimi daha iyidir

• Sanırım Vestel-VERTU aldı gazı gidiyor

Ama bu cihaza F/P diyemiyorum! bana rakam biraz yüksek geldi,ne dersiniz??

++
    Bu arada burnuma çakal fake kokusu geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 2 Aralık 2011; 13:02:11 >
  • Orijinalden alıntı: berceste052

Orijinalden alıntı: Leaderjack

http://www.avantajdeposu.com/urun/alarko-carrier-55-nqv-50-m.aspx?ttype=Instalments#pt

burda fiyat daha ucuz 2300 axess karta ama kargo ne kadar bilmiyorum

İyiymiş fiyat. İdeal Eşya da Bindirim yapmış. Onlarınki de kargoyla beraber 2480 TL olmuş.

18 binlik bile mieadan daha ucuz ben 12 binlikle kıyaslama yapmıştım söylediğim gibi tam anlamam firmalar teknik verileri ne derece doğru yazar bunuda bilmem yalnız şunu sormak isterim toshiba ras serisimi midea vertu serisimi daha iyidir

AVANTAJ DEPOSU DA YÜKSELTTİ FİYATLARI .

CUMA NAMAZINA GİTTİM Dönüşte toshiba 18 svk yi alayım dedim. 1440 dı. 2600 ü geçti.

Bu fiyatlardan almayacağım artık. iyice canım sıkıldı. Başka fiyat değiştirmeyen bu tarz site varsa paylaşın.

• https://www.beyazstore.com YI BULDUM Toshiba ras 18 skv yi 2460 tl ye sipariş ettim.

Kurtuldum uğraşmaktan :) vaktimde yoktu alelacele yaptık birşey İnşallah pişman olmayız.

bunlarda pazartesi yüzde 5 ekleyecekmiş alacak olanlar baksın. bu sitede izmir sitesi sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Sanırım Vestel-VERTU aldı gazı gidiyor

Ama bu cihaza F/P diyemiyorum! bana rakam biraz yüksek geldi,ne dersiniz??

++
    Bu arada burnuma çakal fake kokusu geliyor

Bak albani milletin başını yakacaksın ona göre ha....
    Bu Ves.kendine göre farklı komp,vana,fan motor vs kullndırttırak MAL ÜRETTİREBİLİR.Sonuç olarak görüntü aynı içi farlı olabiliyor.Örnek dersen Hair e İklims. Sigma yaptırtı,ama Hair in komp. marakalı Sigma noneny komp.Hair alan memnun Sig...alan çart çurt etti.Bu adamlar büyük adetlerde alır ve aynı kasaya istediğini uygulatabilirler.Kesin böyledir demiyorum ama bence temkinli yaklaşmak gerekir....

• quote:

https://www.beyazstore.com YI BULDUM Toshiba ras 18 skv yi 2460 tl ye sipariş ettim.

Kurtuldum uğraşmaktan :) vaktimde yoktu alelacele yaptık birşey İnşallah pişman olmayız.

bunlarda pazartesi yüzde 5 ekleyecekmiş alacak olanlar baksın. bu sitede izmir sitesi sanırım.

hayırlısı olsun hocam

zaten boş yere zaman kaybettin kar edeyim derken zarara doğru gittin

inşallah onlar da son an da kıvırtmazlar

ya hocam senin kaderin de bana benziyor ,nereye dokunsan uçuyor

• quote:

quote:

https://www.beyazstore.com YI BULDUM Toshiba ras 18 skv yi 2460 tl ye sipariş ettim.

hayırlısı olsun hocam

zaten boş yere zaman kaybettin kar edeyim derken zarara doğru gittin

inşallah onlar da son an da kıvırtmazlar

ya hocam senin kaderin de bana benziyor ,nereye dokunsan uçuyor

yok komutanım kıvırtmazlar. telde görüştüm elimizde var fiyatımız da pazartesi değişecek dediler. şans kgs için asya kart almıştım hiç kullanmıyordum burda işe yaradı. 4+4 taksit diğer siteden alsak 20 tl daha ucuz alacaktık da boş ver gitsin kısmet değilmiş. Haklısın komutanım; tam fikri netleştireceğim oturuyorum pc başına sipariş vereyim diye bir bakmışım 200 tl artmış. Tam ters zaman. açıkcası ben alarkonun fiyat arttırmasını beklemiyordum.
    kesin kararımı buradaki bayiyle görüşünce verdim. AC 50M e 2530 tl istedi. bende onu alacağıma bunu alırım dedim. eer ve cop değeri daha iyi.

Kocaustam sana da çok teşekkür ederim. çok yardımcı oldun. çok kafanı şişirdim. Kusura bakma..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 2 Aralık 2011; 13:59:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: baranel

Arkadaşlar klima fiyatları nasıl.

http://www.darty.com.tr/e_commerce/univers.cfm?cat_id=89&type_produit_id=195&m=-1&pmin=479.2&pmax=2719.2

demirdöküm konusu sayın kocaustanın ilgi alanı (stokta yok görülüyor)

panasonic sayın tekirdağlı hocanın iyi bildiği cihazlardan (stoklarında yok görünüyor)

ancak sizin gösterdiğiniz sayfada ki klimaların hiç biri benim ilgi alanıma girmiyor,ben şahsen onlardan hiç birini almak istemem ,üstelik o listeden alınabilecek olan demirdöküm ve panasonic de olmadığına göre ??

• quote:

http://www.darty.com.tr/e_commerce/univers.cfm?cat_id=89&type_produit_id=195&m=-1&pmin=479.2&pmax=2719.2

arkadaşım belli başlı siteler var oralarla karşılaştır. bir ürün sormamışsın genel değerlendirme istemişsin o biraz zor. Yani her ürünün mutlaka uygun satıldığı bir yer vardır bakman lazım.

Aradığın klimanın marka modelini googleye yaz ucuzcu gibi cimri gibi ürünlerin fiyatlarını sitelere göre gösterir..

• quote:

Stokta olanlardan sadece bunlar: SAMSUNG AQV18PSLNAND SAMSUNG AQV12PSLNAND
  • quote:

quote:

demirdöküm konusu sayın kocaustanın ilgi alanı (stokta yok görülüyor)

panasonic sayın tekirdağlı hocanın iyi bildiği cihazlardan (stoklarında yok görünüyor)

ancak sizin gösterdiğiniz sayfada ki klimaların hiç biri benim ilgi alanıma girmiyor,ben şahsen onlardan hiç birini almak istemem ,üstelik o listeden alınabilecek olan demirdöküm ve panasonic de olmadığına göre ??

Demirdöküm'ler konusunda artık pek olumlu düşünmüyorum.

Eski komple Çin imalatı olanlar iyiydi, ama şimdikilerden A, A-L ve A410 serilerinde sorunlar başgösteriyor.
    Burada imalat kalitesini oturtamamışlar göründüğüne göre.

Yeni inverterleri hesaplı görünüyor ama görüp denemeden birşey diyemem.

• quote:

Dükkanı soruşturdun herhalde, site kullanımı pek işlek görünmüyor da..

Bakalım sen de o dükkan için "kobay" oluyorsun, alışveriş/teslimat durumu hakkında bilgi verirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Bakalım sen de o dükkan için "kobay" oluyorsun, alışveriş/teslimat durumu hakkında bilgi verirsin.

Soruşturdum desem yalan olur :)

Baktım fırsatlar kaçıp duruyor önce telefon açtım 2 dakkada üye oldum ve sipariş geçtim. Ürünü nisan mayıs gibi kurdurmayı düşünüyordum. Balkonda odun kömür var tam klimanın kurulacağı yerin altında. Ne yapsam yer ayarlayıp kurdursam mı bilmiyorum. Burdaki Alarko kuracak. Hem satış hem servis olan bayi AC 50M i 1530 dan aşağı inmedi. 1400 dese alacaktım. Şimdi almazsan ocakta yüzde 5 daha gelir deyince bende yumdum gözümü aldım netten. Umarım montajda sorun yaşatmaz bana.
    ME nin 42 liğine 2900 verene kadar bunu aldım. Vesteldeki vertu cihazda fiyatta uygundu ama vestel etiketli olması kafamda soru işareti bıraktı. Toshiba beni memnun edecektir diye düşünüyorum.

Yani ustam Vestele kobay olmaktansa beyazstore.com a kobay olduk. İnşallah pişman olmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 2 Aralık 2011; 15:08:43 >

• Arkadaşlar bu başlık Klima tavsiye başlığı yanlış hatırlamıyorsam ,ama burası nerede ucuz sitesine dönmüş....Sıcak fırsatlar diye başlık var bence orada paylaşılmalı böyle konular.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

firma izmir'deymiş ,izmirli bir arkadaş gidip bir bakarsa anlarız

işin şakası bir yana artık ben de böyle fazla bilinmeyen siteler bulup oralardan alışveriş yapıyorum, güvenilir dediğimiz bir çok site insanı kanser ediyor artık ,zaten kredi kartı ile alışverişler de tüketici lehine baya güzel uygulamalar var ,kargoyu teslim almadığınız müddetçe bankaya yapacağınız itirazla paranızı geri alabiliyorsunuz ,ancak arada geçen zamanda insan sinir krizi geçirebiliyor ama artık ne yapalım risk nerde yok ki

• 
Sayfa: önceki 659660661662663
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.