Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (659. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (3 Mobil) - 13 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.166
Cevap
703
Favori
4.425.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 657658659660661
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bunlar,malum yerliler Beko/Arçelik/Vestel

Mallarını şakır şakır satıyorlar,millet paso bunların mallarını kullanıyor!

Dolayısıyla kobaya gerek kalmıyor,bir dünya malı anında satabiliyorlar ama bu "VERTU"
    yada Vesteldeki ismi her neyse(çakması yani) çok yeni çıktı,yada ben yeni gördüm
    ama yeni bir mal olduğu belli,malıda direk kendileri getirmiş ve hatta şuanda MIDEA
    nın TR Dist.firması olan "Modern Klima Teknolojileri" den daha ucuza satıyorlar!

www.modernklima.com.tr

gir incele klimaları,ben "Y" Serisine kafayı taktım biraz

++

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

albani hocam vestel konusunda siz bir kobay arıyorsunuz galiba

yokmu bir babayiğit

bana bakmayın ben paranın hepsini arabaya verdim aybaşını bekler oldum

albani en sonunda kendisi alacak ondan bi tane, sevabına kobay da olacak bize

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

kaya727 hocam bulunduğunuz yerde ki servis aynı zaman da satışını da yapıyorsa ve siz başka bir yerden cihaz almışsanız o servis mutlaka bozulur ve bazı konularda mırın kırın edebilir ,bu bütün firmalar için geçerlidir

siz kendinizi onların yerine koyup düşünün siz olsanız bozulmazmısınız

eğer fiyat farkı 50-100 gibi bir şeyse bence oradan alın ve almadan önce bütün şartlarınızı konuşun sonradan keşke biraz fazla verseydim de bunları yaşamasaydım dememeniz açısından ben sizin olduğunuz yerde ki bayiden almanızı tavsiye ederim, şahsen ben alacak olsam çok büyük fiyat farkı yoksa bayiden alırım

Konuştum abi ya 2285 e taksitli satış var nette dedim. 2550 den aşağı inmem dedi. ben alacaktım da. e-kombide 12 taksit 2238 e geliyor 50 lik cihaz. 2350 desin vereyim ama 2550 kafan 300 tl de fazla veremem yani.

bu durumda netten alcaksın demektir ,ama kurulum aşamasında biraz dikkatli davranacaksın ,eğer ki biz onu yapmayız derlerse hiç kurdurmayıp firmaya şikayet edeceksiniz

neden bu kadar fiyat farkı var anlamadım , e-kombi yi bende inceledim fiyat olarak gayet cazip ama dediğim gibi bulunduğunuz yerde ki servis pek neşeli montaj yapmayacak gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

albani hocam vestel konusunda siz bir kobay arıyorsunuz galiba

yokmu bir babayiğit

bana bakmayın ben paranın hepsini arabaya verdim aybaşını bekler oldum

albani en sonunda kendisi alacak ondan bi tane, sevabına kobay da olacak bize

onu da yazacaktım da bozulur diye yazmadım ,gari siz açık etmişsiniz evet albani hocam siz alın iyiyse verin gazı

• quote:

quote:

quote:

kaya727 hocam bulunduğunuz yerde ki servis aynı zaman da satışını da yapıyorsa ve siz başka bir yerden cihaz almışsanız o servis mutlaka bozulur ve bazı konularda mırın kırın edebilir ,bu bütün firmalar için geçerlidir

siz kendinizi onların yerine koyup düşünün siz olsanız bozulmazmısınız

eğer fiyat farkı 50-100 gibi bir şeyse bence oradan alın ve almadan önce bütün şartlarınızı konuşun sonradan keşke biraz fazla verseydim de bunları yaşamasaydım dememeniz açısından ben sizin olduğunuz yerde ki bayiden almanızı tavsiye ederim, şahsen ben alacak olsam çok büyük fiyat farkı yoksa bayiden alırım

Konuştum abi ya 2285 e taksitli satış var nette dedim. 2550 den aşağı inmem dedi. ben alacaktım da. e-kombide 12 taksit 2238 e geliyor 50 lik cihaz. 2350 desin vereyim ama 2550 kafan 300 tl de fazla veremem yani.

bu durumda netten alcaksın demektir ,ama kurulum aşamasında biraz dikkatli davranacaksın ,eğer ki biz onu yapmayız derlerse hiç kurdurmayıp firmaya şikayet edeceksiniz

neden bu kadar fiyat farkı var anlamadım , e-kombi yi bende inceledim fiyat olarak gayet cazip ama dediğim gibi bulunduğunuz yerde ki servis pek neşeli montaj yapmayacak gibi

Konu biraz değişik hocam, ticaretin incelikleri.

Sezon veya yıl başlarında, cebine güvenen tüccar erbabı ana firmayla pazarlık ederek çok hesaplı mal bağlayabiliyorlar.
    Peşin para değil de, "şu kadar mal çekerim" olarak yani.
    Adamlar zaten bu internet satışı dalgası çıkınca daha da rahatlar.
    Alıyor sadece 5-10 ünitelik stok, sattıkça yenisini alıyor.
    Bu şekilde sermaye bağlamak yok, dükkan kirası falan yok, personel minimum.
    Ünite başına 50 liraya bile çalışan varmış.

Diğer taraftan firmanın asıl bayisi resmi fiyattan alır, dükkan neyin, araba-personel... bissürü de masraf.

Haa, diyecen ki "niye bayi ana firmaya postasını atmıyor".
    Atamaz, çünkü klimaydı kombiydi bunlar ufak işler.
    Bunlarda bedava çalışmayı göze alırsın, diğer büyük işlerden kazanırsın.
    Bir yandan servis işini de yaparsın, o kadar para sermaye-dükkan-araba koyunca ortaya, 2 de eli takım tutan adam çevirdin mi yoldan, tamam.
    Nasıl olsa 3-5 klima-kombi kuruncaya kadar işi öğrenirler, eğitim masrafı da yok

Bu işler genelde böyle yürüyordu 10 sene öncesi falan, ben iş hayatındayken.

O zamanlar Alarko çok ciddiydi.
    Bir tanıdık beyaz eşya servisi Alarko'dan servislik almaya kalktıydı da, adamın taa ilkokula kadar geçmişini incelemişlerdi.
    Birkaç yıl öncesinde bir müşteriyle papaz olup resmiyete dökülen sorun yaşadığını öğrendikleri için servislik vermedilerdi.

Ben biraz da bunları bilerek millete Alarko servisi hakkında iyi diyordum ama, şimdi duyduklarımız o günlerin geride kaldığını gösteriyor.

• Bizim Apt.yanında bir Site var;arada oradaki yetkili ile laflarız;geçenlerde bir şey dikkatimi çekti,biz yine laflarken,Alarko nun Servis aracı
    geldi,sanırım 9luk bir cihaz getirdiler,sonra çıktılar takmaya,aradan 4-5 saat geçti,baktım adamlar hala çalışıyor
    Dedim adamlar ciddi iş yapıyorlar!
    Aradan bir kaç gün geçti adamlar yine geldi,sonra yeniden gelindi daha sonra bir daha gelindi v.s
    ülen ne bitmeyen montaj dedim! bitmeyen senfoni gibi oldu!
    Biz sürekli Balkonda oturduğumuz için adamlarıda görüyorum karşımda her zaman

Demekki bu Alarko cihazları böyle 1 haftada filan bitiyor montajları
    yaw herifler hilafsız 5-6 defa geldiler

Bu arada bizim civarda ilk defa bir Alarko klima gördüm

++
    Bu arada Midea ya kafayı fena taktım;bana gaz verecek ama fiyatı makul olacak cihaz lazım!
    Malum "MARKA" ları zaten herkes biliyor,parası olanda basıyor alıyor,benim işim bunlarla değil!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 30 Kasım 2011; 23:51:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Bizim Apt.yanında bir Site var;arada oradaki yetkili ile laflarız;geçenlerde bir şey dikkatimi çekti,biz yine laflarken,Alarko nun Servis aracı
    geldi,sanırım 9luk bir cihaz getirdiler,sonra çıktılar takmaya,aradan 4-5 saat geçti,baktım adamlar hala çalışıyor
    Dedim adamlar ciddi iş yapıyorlar!
    Aradan bir kaç gün geçti adamlar yine geldi,sonra yeniden gelindi daha sonra bir daha gelindi v.s
    ülen ne bitmeyen montaj dedim! bitmeyen senfoni gibi oldu!
    Biz sürekli Balkonda oturduğumuz için adamlarıda görüyorum karşımda her zaman

Demekki bu Alarko cihazları böyle 1 haftada filan bitiyor montajları
    yaw herifler hilafsız 5-6 defa geldiler

Bu arada bizim civarda ilk defa bir Alarko klima gördüm

++
    Bu arada Midea ya kafayı fena taktım;bana gaz verecek ama fiyatı makul olacak cihaz lazım!
    Malum "MARKA" ları zaten herkes biliyor,parası olanda basıyor alıyor,benim işim bunlarla değil!

alarko bu hocam diğer cihazlara benzemez

diğer cihazlar gibi 1-2 saatte montajı bitir git olmaz en az bir ay falan sürer

• AC zam yapmış. 50 M 2430TL olmuş e kombide. millet indirim yaparken AC zam yaptı.
  • ülen şimdi tam GREE zamanıydı
    gazı zaten süper almıştı bu,şimdi olsaydı en iyi alternatif olarak çok iyi giderdi
    ve millet ucuza çok iyi cihaz almış olacaktı ve bazı çakalların eline de düşmeyecekti

Midea diyorum ama bunlar çok parçalı ve piyasaya girmek sanırım işlerine gelmiyor(direk satış bazında)
    Bazı kendi sattıkları ise pek ucuz değil,bana göre GREE gibi gaz verilemez bunlara!

++
    Bu arada bir çakal daha dolanıyor başlıkta uyanık olunda yemesin sizi

+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 1 Aralık 2011; 13:40:41 >

• quote:

AC zam yapmış. 50 M 2430TL olmuş e kombide. millet indirim yaparken AC zam yaptı.

hocam yukarıda ki mesajınız da tayin olduğunuzu bildirmişsiniz hayırlı olsun

alarko konusunda çok teferruata girdiniz gemiyi kaçırdınız

neyse hayırlısı olsun artık
  • quote:

quote:

AC zam yapmış. 50 M 2430TL olmuş e kombide. millet indirim yaparken AC zam yaptı.

Malesef öyle oldu ama keyfi değildi. Axxes karta başvurmuştum ve daha elime geçmedi. maximum kartım var onunla pahalıya geliyor. Zorunluluktan yani. 2280 e alamadık şimdi 2400 kusur oldu. Ne diyelim sağlık olsun.

ben bu aşamada AC nin 50 liği değilde ME delux powerin 42 liği nasıl olur onu düşüneceğim. onu 2700 e falan verirse onu düşünürüm yani. İndirim sezonunda bindirim bizi şaşırttı :)

Ya tayin olalı 3 yıl oluyorda değiştirmek aklıma gelmemiş.

• Kardeş ME düşünüyorsan onu al,üçe-beşe fazla takılma derim,AC ile onu mukayese etmek yalnış olur,
    ayrıca bu AC ler gördüğüm kadarıylada pahalı cihazlar,etmez bu rakamlar,uyanıklar "Alarko" ismiyle
    vede devamında Tosh ile malı götürmek isterken yine vatandaşı yiyorlar
  • quote:

quote:

quote:

Malesef öyle oldu ama keyfi değildi. Axxes karta başvurmuştum ve daha elime geçmedi. maximum kartım var onunla pahalıya geliyor. Zorunluluktan yani. 2280 e alamadık şimdi 2400 kusur oldu. Ne diyelim sağlık olsun.

ben bu aşamada AC nin 50 liği değilde ME delux powerin 42 liği nasıl olur onu düşüneceğim. onu 2700 e falan verirse onu düşünürüm yani. İndirim sezonunda bindirim bizi şaşırttı :)

ben ta başta söyledim hocam sen mitsubishi den vazgeçemezsin diye

zaten alarko almış olsan bile hep me ile kıyas yapmaya çalışacaksın ,şahsen ben alarko kullanmadım ama me seviyesinde olmadığını zannediyorum (tabi sadece zan benimkisi)

siz axess almaya çalışıyorsunuz ben geçen ay kartı suratlarına fırlattım 15 yıllık hesabımı kapattım
    adamlar her yıl kart kullanım ücreti istiyorlar ,bu ne yaw resmen soygun ,yok fatura getirirsem bilmem ne olacakmış falan filan yahu ne mecburiyetim var size fatura vereceğim

gittim ingbank'a aldım kartımı ,ing almıyormu derseniz aynen o da alıyor ama bize (oyak mensuplarına) özel uygulaması var,kart ücreti-yıllık ücret ,hatta eft ücreti bile yok

şimdi akbank arıyor beyfendi kartınızı kullanıma açmak isterseniz 50 tl cip midir chip midir nedir yükleyelim diyor, ben nayır nistemez kartınız sizin olsun diyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben ta başta söyledim hocam sen mitsubishi den vazgeçemezsin diye

zaten alarko almış olsan bile hep me ile kıyas yapmaya çalışacaksın ,şahsen ben alarko kullanmadım ama me seviyesinde olmadığını zannediyorum (tabi sadece zan benimkisi)

siz axess almaya çalışıyorsunuz ben geçen ay kartı suratlarına fırlattım 15 yıllık hesabımı kapattım
    adamlar her yıl kart kullanım ücreti istiyorlar ,bu ne yaw resmen soygun ,yok fatura getirirsem bilmem ne olacakmış falan filan yahu ne mecburiyetim var size fatura vereceğim

gittim ingbank'a aldım kartımı ,ing almıyormu derseniz aynen o da alıyor ama bize (oyak mensuplarına) özel uygulaması var,kart ücreti-yıllık ücret ,hatta eft ücreti bile yok

şimdi akbank arıyor beyfendi kartınızı kullanıma açmak isterseniz 50 tl cip midir chip midir nedir yükleyelim diyor, ben nayır nistemez kartınız sizin olsun diyorum

Komutanım ben hiçbir bankaya kart ücreti vermiyorum. Yansıtanların hepsini tüketici hakem heyeti kararıyla iptal ettirdi. Ziraattan maksumum kartım vardı onlar 10 tl koymuşlardı 150 tl civarı da puan yüklemişlerdi toplamda onula uğraşmadım sadece.

• quote:

Kardeş ME düşünüyorsan onu al,üçe-beşe fazla takılma derim,AC ile onu mukayese etmek yalnış olur,
    ayrıca bu AC ler gördüğüm kadarıylada pahalı cihazlar,etmez bu rakamlar,uyanıklar "Alarko" ismiyle

Anladım kardeş tavsiye için sağol. ME hep aklımın bir köşesindeydi. Etiket fiyatı 3080 TL ve 42 lik cihaz. 30 m2 ye kadar sorun yaşatmadan halleder herhalde. Fiyatı 2700-2800 arası birşey derse -ki adamla tanışıyoruz. müşteri de yönlendirdim- 300-400 fazla verip ME almış olacağ. Tabi 50 lik cihazla 42 cihazın kapasiteleri aynı değil ama soğutmada 16378 ısıtmada 20473 e çıkıyor. Benim şuan kuracağım oda 26 m2 civarı. kiracı olduğum için ben biraz büyük alayım salonum kendi evim olurda salonu 35 m2 falan olursa kapasite sorunu olmasın istedim ama... ME 50 lik cihaza 3300 fiyat verdi. O da beni aşıyor biraz.

Albani az önce çarşıya gitmiştim senin için vestelden midea yapımı klimanın fiyatını sordum. 18 lik için kredi kartına 10 taksit: 2150 TL. Adam yok ya bu midea yapımı değil hakiki vestel dedi:) Ben tarsustayım başka bayi 2500 TL yaz fiyatı demişti. Yeni sorduğum bayinin fiyatları uygun.

Düşünürsen sana 1 tane yollatayım :)
    edt: belki nakite 2000 tl bile sayabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya727 -- 1 Aralık 2011; 15:38:10 >

• quote:

quote:

Kardeş ME düşünüyorsan onu al,üçe-beşe fazla takılma derim,AC ile onu mukayese etmek yalnış olur,

Anladım kardeş tavsiye için sağol. ME hep aklımın bir köşesindeydi. Etiket fiyatı 3080 TL ve 42 lik cihaz. 30 m2 ye kadar sorun yaşatmadan halleder herhalde. Fiyatı 2700-2800 arası birşey derse -ki adamla tanışıyoruz. müşteri de yönlendirdim- 300-400 fazla verip ME almış olacağ. Tabi 50 lik cihazla 42 cihazın kapasiteleri aynı değil ama soğutmada 16378 ısıtmada 20473 e çıkıyor. Benim şuan kuracağım oda 26 m2 civarı. kiracı olduğum için ben biraz büyük alayım salonum kendi evim olurda salonu 35 m2 falan olursa kapasite sorunu olmasın istedim ama... ME 50 lik cihaza 3300 fiyat verdi. O da beni aşıyor biraz.

Albani az önce çarşıya gitmiştim senin için vestelden midea yapımı klimanın fiyatını sordum. 18 lik için kredi kartına 10 taksit: 2150 TL. Adam yok ya bu midea yapımı değil hakiki vestel dedi:) Ben tarsustayım başka bayi 2500 TL yaz fiyatı demişti. Yeni sorduğum bayinin fiyatları uygun.

Vestel 2150 liraya bunun benzerini veriyorsa alın derim:

http://www.modernklima.com.tr/urunler/148/VERTU_Serisi_Duvar_Tipi_DC_Inverter_Split_Klima

• quote:

quote:

quote:

http://www.modernklima.com.tr/urunler/148/VERTU_Serisi_Duvar_Tipi_DC_Inverter_Split_Klima

http://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/inverter-plus/inverter-plus-18-a-enerji-split-klima
    ustam yukarıdaki ürün. Tekirdağlı usta demişti sanırım midea işi olduğunu. İçi başka dışı başka değilse ürün aynı ürün. yinede karşılaştırmak lazım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/inverter-plus/inverter-plus-18-a-enerji-split-klima
    ustam yukarıdaki ürün. Tekirdağlı usta demişti sanırım midea işi olduğunu. İçi başka dışı başka değilse ürün aynı ürün. yinede karşılaştırmak lazım.

Aletin ötesine berisine bakın, mutlaka biryerlerinde vardır üretimin nerede olduğununa dair birşeyler.

• quote:

quote:

quote:

http://www.avantajdeposu.com/urun/alarko-carrier-55-nqv-50-m.aspx?ttype=Instalments#pt

burda fiyat daha ucuz 2300 axess karta ama kargo ne kadar bilmiyorum

• 
Sayfa: önceki 657658659660661
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.