Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (654. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Burak** , Burak** , Ge620dx Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 24 Misafir (5 Mobil) - 20 Masaüstü7 Mobil1 Android
5 sn
57.220
Cevap
701
Favori
4.430.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: loveyou35

Az once bir hitachi baysiyle görüştüm 19 m2 teras katı yerim için ras35fh6 modelinin yeteceğini söyledi ve 1600tl/12 taksit fiyat verdi. Ras 50fh7 icin ise 2300tl fiyat aldim. Mhi srk50zjp-s icin 2600tl/ 12 fiyat aldim kafam karıştı yine.satici 19 m2 icin 18000 lik fazla diyor baskası 18000 lazım diyor...

kardeş, kendi açımdan konuşuyorum. diyebilirsiniz kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş diğer arkadaşlarda git kendi sorununu çöz önce diyebilirler kardeş 12000 düz seri izolasyonsuz halde 1 yıl 25m2 aşkın odada kullandım. bana göre 18000 btu çok gibi ısı kaçaklarına karşı daha iyi olabilir demişsiniz. bende korkuyorum vebal almamak için. acaba 12 lik diyen bayii size kahıda yazılı yeter verip.. olmazsa iade alma garantisi verirmi.

bir sorun nebilim 19-20m2 için bana göre 18000 lik makine çok büyük bende kuzey batı cepheli alanda yaşıyorum. izolasyonum olmadan bende bu makineyi aynı alanda kullanmıştım. fakat klasik makine inverterden daha fazla ısıtmada başarılıdır onuda unutmamak lazım tabi. hayırlısı diyim.

Benim aklımda o durum. Sözleşmeye öyle bir madde koyabilirsek denerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Cihazlara bir şekilde Doların artmasıyla zam yapacaklar!

Sanırım bazıları fiyatlarını düzeltmiş bile gerçi işler nanay ama,adamlar çok zorlanıyorlar!
    Arada olmayacak indirimlerin gelmesinden belli oluyor işlerin nanaylığı

++
    yaw şu Daikin Gruptan tık yok hala!
    Airfeli aldılar ama şöyle,çekilin biz geldik hamlesi göremedim henüz,çünkü buradan GREE ler bir şekilde gelecek!

Valla hocam bu Daikin'in Airfel'i alması hiç hoşuma gitmemişti aslında, çünkü "havalı" ve pahacı bir firma.

Daikin'e hiç sempatim yok, çünkü geçmiş yıllarda en geri aletleri yüksek fiyatlara kakaladığını gördük, Arçelik'ten beter bir şekilde.

Bundan sonra da bizler için avantaj yaratmak yerine, sahip oldukları yüksek kapasiteye dayanıp hep "yukarı" çalışacaklar sanıyorum.

Keşke Airfel'i o büyük Çin firmalarından birisi alsaydı.

Usta selamlar

-Daikin e senin sempatin yokken,sen sanırım heriflerin TR de yapılanması ile fiyat politikası v.s
    durumlarını sevmemişsin belli oluyor!
    Ama ben senden çok daha fazla uyuz oluyorum bu heriflere,veriyorum aynen odunu bunlara

En uyuz olduğum şey ise bu heriflerin cihazları senelerdir "Avro" ile satmaları
    Sonrada perakende satılan mal için "+KDV" demelerine öyle uyuz oluyorumki,bilemezsin

ülen kaldımı böyle bir Satış şekli memlekette Klima işinde!
    Dolar/Avro filan bize ne yaw +KDV demek ne demek perakande satışlarda!!

Kısaca acaip tersime geliyor bunlar

Ancak cihazlar için yazdıklarına katılmıyorum,cihazlar çok çok iyi+

Sanırım şuanda Daikin klima Bosch Grubunda yada hangi Grupta ise bilemiyorum ama hikayeler!
    Split işinde TR de

++
    Ancak belliki AIRFEL i hemde oldukça yüksek fiyata satın alırken,bir şeylerin hesaplarını yapmışlardır!
    Sanko Grup ise bu işten en Karlı çıkan oldu

Ben şimdi yine Sanko Grup tan Klima işinde yeni ve etkili ve güzel bir hamle bekliyorum!

Daikin+Airfel ise hala eski zihniyette TR de devam etmeyi düşünüyorlarsa,buda hikaye olacaktır!

Daikin+GREE anlaşmasının bazu cihazlardaki durumunu ise sanırım yakın gelecekte göreceğiz!
    Büyük ihtimalle de bu GREE cihazlar gelecek TR ye bu Grup bunları satacak!
    Airfel olarak altyapı çok iyi,Diakin MARKA bazında her zaman iyidir,tek sorun o eski zihniyetleri
    ve bunları değiştirirlerse ciddi iş yapar bu herifler!

Neticede mallar GREE den gelirse sorun yok,fiyatlar tatlı olursa yine sorun yok!
    Birde arada Daikin in kendi malları gelecek ki bunlarda çok büyük ihtimalle GREE den çıkacaktır!,
    Hi-End cihazlar olursa,buda güzel ama güzel olması için hele bir fiyatları görelim

+++
    Not;dün Alarko Sitesinden,FLAIR leri inceledim,bir baktım oradaki 18lik cihaz DışÜnite ebatı;GREE nin
    17lik(yeni Seri) ölçüleri ile birebir aynı ve belliki bu malda Gree den çıkıyor(913x378x680)
    Herhalde Üniteyi gidip bir Fasoncudan almadılar

++

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: loveyou35

Az once bir hitachi baysiyle görüştüm 19 m2 teras katı yerim için ras35fh6 modelinin yeteceğini söyledi ve 1600tl/12 taksit fiyat verdi. Ras 50fh7 icin ise 2300tl fiyat aldim. Mhi srk50zjp-s icin 2600tl/ 12 fiyat aldim kafam karıştı yine.satici 19 m2 icin 18000 lik fazla diyor baskası 18000 lazım diyor...

kardeş, kendi açımdan konuşuyorum. diyebilirsiniz kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş diğer arkadaşlarda git kendi sorununu çöz önce diyebilirler kardeş 12000 düz seri izolasyonsuz halde 1 yıl 25m2 aşkın odada kullandım. bana göre 18000 btu çok gibi ısı kaçaklarına karşı daha iyi olabilir demişsiniz. bende korkuyorum vebal almamak için. acaba 12 lik diyen bayii size kahıda yazılı yeter verip.. olmazsa iade alma garantisi verirmi.

bir sorun nebilim 19-20m2 için bana göre 18000 lik makine çok büyük bende kuzey batı cepheli alanda yaşıyorum. izolasyonum olmadan bende bu makineyi aynı alanda kullanmıştım. fakat klasik makine inverterden daha fazla ısıtmada başarılıdır onuda unutmamak lazım tabi. hayırlısı diyim.

Arkadaşın eski mesajlarına bak.
    Evi çok kötü derecede ısı kaybına maruz.
    Zaten kendisi de yazmış, keşfe gelenler hep 50'lik önermişler.

• @albani

Yok yaa, Daikinler kötü demedim hocam; allah için şimdiki malları en kalitelisinden.

Önceki postta yazdığım başkaydı.

Önceki yıllarda çok eski teknolojili/düşük verimli aletlerini çok yüksek fiyatlara satıyorlardı, marka beterine.

2003'tü galiba, ben Kipa'dan bir 12'lik Airfel almıştım; COP 3.10 falan.
    Bununla en üst katta (salonun yarısı da çatısızdı) kuzeye dik karşı 25 m2 yerde ısınmaya çalışıyordum.
    Alet kahramanca neredeyse günde 15 çalışıyordu, ona göre de fatura geliyordu.

İki alt kattaki komşu da bir Daikin almıştı, birkaç ay sonra bir gün görüştüğümüzde "artık klimayı kullanmadığını" söyledi.
    Fatura benimkinin iki misline yakın gelmiş.
    Merak edip baktıydım Daikin'e.
    O da 12'likti, ama çektiği akım 9 küsur amperdi.
    Benim Airfel 5.7 mi 5.8 mi öyle bişeydi.

Yani adama harbiden bilmemkaç yıl öncesinin teknolojisi aleti, bir de Airfel'in iki misli paraya "itelemişlerdi"
    Satıcı da arkadaşıymış

Daikin'e gıcıklığım buradan geliyor hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: lara12345

quote:

Orijinalden alıntı: Balkan45

Arkadaşlar oturma odam ile mutfağım birleşik arada küçük bi duvar var ama mutfak ve odayı ayıran bir kapı yok yani salon salomançe gibi toplam alan 27 metre kare evim öğlenden sonra güneş görüyor duvarlar yalıtımlı camlar çift cam ısınmak için hangi marka klimayı tavsiye edersiniz. (Ev Manisa da) Paylaş:

MİTSUBİSHİ ELECTRİC MSZ FD 25VA .ben üç yıdır kullanıyorum.odam 16-17 metre kare.kışın 24 saat açık - elektik faturama en fazla30-35 tl yansıyor.

24 saat açık ve faturaya 30-35 TL yansıyor. iyiymiş. Suyla mı çalışıyor senin cihazlar.
    EER sini COP sini yaz da ustalar bir hesap etsin 24 saatX30 günde ne yakarmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

quote:

Arkadaşlar oturma odam ile mutfağım birleşik arada küçük bi duvar var ama mutfak ve odayı ayıran bir kapı yok yani salon salomançe gibi toplam alan 27 metre kare evim öğlenden sonra güneş görüyor duvarlar yalıtımlı camlar çift cam ısınmak için hangi marka klimayı tavsiye edersiniz. (Ev Manisa da) Paylaş:

MİTSUBİSHİ ELECTRİC MSZ FD 25VA .ben üç yıdır kullanıyorum.odam 16-17 metre kare.kışın 24 saat açık - elektik faturama en fazla30-35 tl yansıyor.

24 saat açık ve faturaya 30-35 TL yansıyor. iyiymiş. Suyla mı çalışıyor senin cihazlar.

Takma birader

Albani söylemişti ya...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Takma birader

Albani söylemişti ya...

Anladım da Geyik Olsun diye yazdım:)

Kocausta e-kombi.net le görüştüm 2 karta çekebiliyorlarmış. Carrier 50M Son kararımı verip alsam mı beklesem mi kararsızım. Fiyatlar daha da düşmez gibi, ME, MHI çok pahalı, Daikin Yeni yapılanma şerefine bir kampanya düzenlemeye de niyeti yok gibi.. E-kombi de En cazip Axxes kart. Axxes kartım da şuan kargoda. Gelmesi 10 günü bulursa fiyatları değiştirirler mi bilmem.

ideal eşya 80 tl kargo ücreti ekliyor e-kombi 42 TL şuan en uygun e-kombi sanırım.

• quote:

quote:

Albani söylemişti ya...

Kocausta e-kombi.net le görüştüm 2 karta çekebiliyorlarmış. Carrier 50M Son kararımı verip alsam mı beklesem mi kararsızım. Fiyatlar daha da düşmez gibi, ME, MHI çok pahalı, Daikin Yeni yapılanma şerefine bir kampanya düzenlemeye de niyeti yok gibi.. E-kombi de En cazip Axxes kart. Axxes kartım da şuan kargoda. Gelmesi 10 günü bulursa fiyatları değiştirirler mi bilmem.

ideal eşya 80 tl kargo ücreti ekliyor e-kombi 42 TL şuan en uygun e-kombi sanırım.

Fiyatlar artacak gibi görünüyor, bence uygun göreceğiniz biryerden alın şimdilerde.

• quote:

quote:

quote:

Albani söylemişti ya...

Fiyatlar artacak gibi görünüyor, bence uygun göreceğiniz biryerden alın şimdilerde.

Kardeş birşey merak ediyordum. Şimdi ben alırsam nisan-mayıs gibi kurdurmayı düşünüyorum. Cihazın garantisi kurulunca mı başlar fatura tarihinde mi başlar. Klima balkona kurulacak, kurulu olan sökülecek. Balkonda şimdi odun ve kömür var ve kurma imkanı zor. Ben 4-5 ay sonra kurdurduğum için bir kaybım olmaz değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

Bugün kocausta nın da tavsiyesiyle Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold klimayı 1750 liraya 12 taksitle aldım. İlk 1900 demişlerdi. İdeal eşya da 1600 diyince indirim yapıldı. Ama bayinin dediğine göre bayi toplantısı yapılacakmış yakında ve bu internet sitelerine bir önlem alınacak diyor. Kendisinin alış fiyatı 1650 civarıydı. Geçen sene 150-200 adet gibi alımlarda bazı bayiler 1550 tl fiyatlara alabildiler diyor.

cumartesi günü kurulacak. kocausta ya yardımlarından dolayı teşekkürler.

Aynen kardeşim adam suya sabuna dokunmuyor 50 tl ile klima satıyor.Buradan almakta tercih size kalmış,muhatablığınız sadece servise kalıyor malum...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Albani söylemişti ya...

Kardeş birşey merak ediyordum. Şimdi ben alırsam nisan-mayıs gibi kurdurmayı düşünüyorum. Cihazın garantisi kurulunca mı başlar fatura tarihinde mi başlar. Klima balkona kurulacak, kurulu olan sökülecek. Balkonda şimdi odun ve kömür var ve kurma imkanı zor. Ben 4-5 ay sonra kurdurduğum için bir kaybım olmaz değil mi?

Garanti kurulum tarihinde kurulum raporuna dayanarak başlatılır.

• quote:

quote:

quote:

Cihazlara bir şekilde Doların artmasıyla zam yapacaklar!

Sanırım bazıları fiyatlarını düzeltmiş bile gerçi işler nanay ama,adamlar çok zorlanıyorlar!
    Arada olmayacak indirimlerin gelmesinden belli oluyor işlerin nanaylığı

++
    yaw şu Daikin Gruptan tık yok hala!
    Airfeli aldılar ama şöyle,çekilin biz geldik hamlesi göremedim henüz,çünkü buradan GREE ler bir şekilde gelecek!

Valla hocam bu Daikin'in Airfel'i alması hiç hoşuma gitmemişti aslında, çünkü "havalı" ve pahacı bir firma.

Daikin'e hiç sempatim yok, çünkü geçmiş yıllarda en geri aletleri yüksek fiyatlara kakaladığını gördük, Arçelik'ten beter bir şekilde.

Bundan sonra da bizler için avantaj yaratmak yerine, sahip oldukları yüksek kapasiteye dayanıp hep "yukarı" çalışacaklar sanıyorum.

Keşke Airfel'i o büyük Çin firmalarından birisi alsaydı.

Usta selamlar

-Daikin e senin sempatin yokken,sen sanırım heriflerin TR de yapılanması ile fiyat politikası v.s
    durumlarını sevmemişsin belli oluyor!
    Ama ben senden çok daha fazla uyuz oluyorum bu heriflere,veriyorum aynen odunu bunlara

En uyuz olduğum şey ise bu heriflerin cihazları senelerdir "Avro" ile satmaları
    Sonrada perakende satılan mal için "+KDV" demelerine öyle uyuz oluyorumki,bilemezsin

ülen kaldımı böyle bir Satış şekli memlekette Klima işinde!
    Dolar/Avro filan bize ne yaw +KDV demek ne demek perakande satışlarda!!

Kısaca acaip tersime geliyor bunlar

Ancak cihazlar için yazdıklarına katılmıyorum,cihazlar çok çok iyi+

Sanırım şuanda Daikin klima Bosch Grubunda yada hangi Grupta ise bilemiyorum ama hikayeler!
    Split işinde TR de

++
    Ancak belliki AIRFEL i hemde oldukça yüksek fiyata satın alırken,bir şeylerin hesaplarını yapmışlardır!
    Sanko Grup ise bu işten en Karlı çıkan oldu

Ben şimdi yine Sanko Grup tan Klima işinde yeni ve etkili ve güzel bir hamle bekliyorum!

Daikin+Airfel ise hala eski zihniyette TR de devam etmeyi düşünüyorlarsa,buda hikaye olacaktır!

Daikin+GREE anlaşmasının bazu cihazlardaki durumunu ise sanırım yakın gelecekte göreceğiz!
    Büyük ihtimalle de bu GREE cihazlar gelecek TR ye bu Grup bunları satacak!
    Airfel olarak altyapı çok iyi,Diakin MARKA bazında her zaman iyidir,tek sorun o eski zihniyetleri
    ve bunları değiştirirlerse ciddi iş yapar bu herifler!

Neticede mallar GREE den gelirse sorun yok,fiyatlar tatlı olursa yine sorun yok!
    Birde arada Daikin in kendi malları gelecek ki bunlarda çok büyük ihtimalle GREE den çıkacaktır!,
    Hi-End cihazlar olursa,buda güzel ama güzel olması için hele bir fiyatları görelim

+++
    Not;dün Alarko Sitesinden,FLAIR leri inceledim,bir baktım oradaki 18lik cihaz DışÜnite ebatı;GREE nin
    17lik(yeni Seri) ölçüleri ile birebir aynı ve belliki bu malda Gree den çıkıyor(913x378x680)
    Herhalde Üniteyi gidip bir Fasoncudan almadılar

++

albani hocam

bence daikinden fazla birşey bekleme ,zaten sadece sen gaz vermeye çalışıyorsun onların hiç öyle bir derdi olduğu görülmüyor

vatandaş lehine bir çalışmaları olsaydı şimdiye kadar bir görüntü alırdık

bence daikin airfeli sadece kendi mallarını daha iyi pazarlayabilmek için aldı ve aynı zaman da rakibi olan mhi de zor duruma soktu

daha önce de dediğim gibi bu ülkede vatandaş lehine olan bir durum varsa o işe birileri mutlaka çomak sokar

inşallah ben yanılırım ,

selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

albani hocam

bence daikinden fazla birşey bekleme ,zaten sadece sen gaz vermeye çalışıyorsun onların hiç öyle bir derdi olduğu görülmüyor

bence daikin airfeli sadece kendi mallarını daha iyi pazarlayabilmek için aldı ve aynı zaman da rakibi olan mhi de zor duruma soktu

daha önce de dediğim gibi bu ülkede vatandaş lehine olan bir durum varsa o işe birileri mutlaka çomak sokar

inşallah ben yanılırım ,

selamlar

"Vatandaş lehine" konusunu aç bi hocam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

albani hocam

inşallah ben yanılırım ,

selamlar

"Vatandaş lehine" konusunu aç bi hocam

vatandaş lehine konusunu açmaya kalksam sayfalar yetmez

ama klima için söyleyim ,

airfel hem kendi ismiyle hem de mhi olarak gayet güzel cihazları diğerlerine göre daha uygun fiyata ve fena sayılmayacak bir servis hizmeti veriyordu

peki şimdi daikin aldı vatandaş olarak lehimize ne gördük ,mhi i bitirmek dışında

• Yaa hocam, adamlar bir iş yapıyor; ilkönce kendi işlerini düşünecekler.
    Airfel'e 300 milyon dolar verilirken hangimiz üç kuruş katkı yaptık ta bizim "lehimize" çalışmalarını bekliyelim..

Konuyu lehimize veya aleyhimize çevirmek elimizde:
    Salak gibi gidip "aa bu Daikin'dir, en prestijli markadır; kaç para olursa olsun alalım, vardır bir kerameti" deyip o yüksek fiyatlı malları alırsak; adamlar da aynen bize itelerler.
    Ama aklımızı kullanıp, aynı kalitedeki daha ucuz malları alırsak; bir süre sonra yola gelirler, ya da "kekler bize yeter" diyebilirler, kendileri bilir.
    Daha başka da bu işi yapanlar var, eski devirde değiliz.

Ticarette kuraldır; bir marka yaratırsınız, o marka belli bir tanınmışlık/imaj kazandığında kuru kalabalıklara her türlü malı pahalıya satarsınız etiket beterine.
    Yoksa "birileri bizleri bu açgözlü kapitalistlerden kurtarsın" mı diyeceğiz
    Bu sadece burada değil her yerde geçerli.

Arkadaş araba kredisi alacak; Yapı-Kredi %1.2 faizle veriyor, Şekerbank %1 ile. Ek maliyetler falan 30 bin lira kredide toplamda 2 bin lira fark çıkıyor.
    Tutturmuş Yapı Kredi "marka", ben oradan alacağım diye.
    Farkı gösterip ikna ettik ama, keşke de etmeseydik diyorum bir yandan da; müstahaktır böylelerine.
    Düşünsene, adam borç alacağı zaman bile "marka" peşinde...

• quote:

Orijinalden alıntı: dimitromer

quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

quote:

Evime klima taktırmam gerekiyor açıkcası en az kaç btu taktırmak konusunda kararsız kaldığım için yardımlarınıza ihtiyacım var.Evim kombili,müteahhit firma antreye herhangi bir petek koymadığından ev tam olarak ısınamıyor.Herhangi bir oda tam ısınmışken odanın kapısını açınca antreden buz gibi b,r hava esiyor ister istemez antrede yürüünce biraz serinlik hissediliyor.Ev kuzey tarafa baktığından yazın pek sıcağı hissetmiyorum bir nevi doğal klimalı diyede lanse ediyorum.Klimayı tamamen ısıtma üzerine almak istiyorum.Uzunlamasına 10-11m genişlik olarak antre 5metresi 1metre geri kalan 5-6metre taş çatlasa 1.40m genişliğinde.Sadece antre metrekaresi için 12000 btu belki yeterli olur ama odaların kapıları açıldığında sıcak hava akımı ister istemez dağılacak klima düşük btu da görevini göremeyecek diye düşünmekteim.Ev ortalama toplamda 120metrekare büyüklüğünde bütün evi klima ile beslemek gibi uç bir düşüncem yok ama doğalgazıın yanı sıra en azından antreye heme yetecek hemde eve destek verecek büyüklükte bir klima almak istiyorum.Neden ısrarla antreye koymam gerektiğine gelince malum bizim müteahhit klima iç tesisatını antreye kurmuş.Dış ünite binannın alt katlarında bir çıkışı var.Evin içerisinde tadilat vs uğraşamayacağımdan ve de antrenin soğuk olması gibi büyük bir problemmim olmasından dolayı mecburum bir yerde.(antreye tesisat vs.petek koyma gibi bir düşüncem yok hem görüntü kirliliği etrafta borular vs. hem ev delik deşik olmaması adına.

size evin daire vaziyeti aşağıdaki linkte sunuyorum.kırmızıyla klima yerini işaretlemeye çalıştım.Max.2000 tl civarında klima tavsiyelerinizi rica ederim.

http://c1111.hizliresim.com/r/f/hndu.png

.Klimanın çıkış konum resimlerine göre son bir fiklir verebilirmisiniz?Klimanın mevcut yer değilde farklı bir noktaya konmasında oluşacak kablo kirliiğindede kurtulabilirmiyim?

http://a1111.hizliresim.com/r/s/qr10.jpg

http://a1111.hizliresim.com/r/s/qr2q.jpg

http://a1111.hizliresim.com/r/s/qr3g.jpg

http://a1111.hizliresim.com/r/s/qr44.jpg

yardımlarınızı rica ederim.

sv:arkadaşım ben olsam senin yerine bu antreye bir hitachi klima alırdım neden hitachi çünkü bu cihazların hava debisi diğer cihazlara oranla biraz daha yüksek daha uzun mesafelere havayı sürükler...

eğer bir montajda bir problem olmuyacağı düşünülürse aslında yer tavan tipi bir cihaz alman daha mantıklı olacaktır ...

resimde boru çıkışlarını görüyorumhttp://a1111.hizliresim.com/r/s/qr44.jpg
    ne kadar kötü ve hesapsız yapılmış bir proje uygulama tatami ile yanlış oraya tesisatmı yapılır hödükler diye sitemde bulunuyorum kusuruma bakmayın..

şimdi bu durumda 2 seçenek var aynanın üzeini kırdıracaksın ve boruları kirişe kadar taşıyacaksın borular kırılan duvarın içine gizlenecek yada aynanın üzerine kablo kanalı içine gizleyeceksin boruları ve klimayıda karşıda görülen kirişe takıcaksın

tercihim yer tavan tipi yada HİTACHİDİR

aynı zamanda hitachi klimalar biraz diğer klimalara nazaran seslide çalışsa antre olduğu için bu ses seni rahatsız etmez

ama ben olsam illa yer tavan tipi bir cihaz alırdım mesela sana bi örnek vereyim..

http://www.modernklima.com.tr/urunler/144/Yer_-_Tavan_Tipi_Split_Klima/teknik-ozellikler

Çok teşekkür ederim ilginiz,cevabınız ve yardımınız için

aman abi hiç deneme. ben acil yazmıştım. normal ısıkaybı sandım ama aman. kocaustada açıklamış altta şimdi baktım sizde resmen duvar yok. mecbursunuz 50'lik almaya.

• quote:

Yaa hocam, adamlar bir iş yapıyor; ilkönce kendi işlerini düşünecekler.
    Airfel'e 300 milyon dolar verilirken hangimiz üç kuruş katkı yaptık ta bizim "lehimize" çalışmalarını bekliyelim..

Konuyu lehimize veya aleyhimize çevirmek elimizde:
    Salak gibi gidip "aa bu Daikin'dir, en prestijli markadır; kaç para olursa olsun alalım, vardır bir kerameti" deyip o yüksek fiyatlı malları alırsak; adamlar da aynen bize itelerler.
    Ama aklımızı kullanıp, aynı kalitedeki daha ucuz malları alırsak; bir süre sonra yola gelirler, ya da "kekler bize yeter" diyebilirler, kendileri bilir.
    Daha başka da bu işi yapanlar var, eski devirde değiliz.

Ticarette kuraldır; bir marka yaratırsınız, o marka belli bir tanınmışlık/imaj kazandığında kuru kalabalıklara her türlü malı pahalıya satarsınız etiket beterine.
    Yoksa "birileri bizleri bu açgözlü kapitalistlerden kurtarsın" mı diyeceğiz
    Bu sadece burada değil her yerde geçerli.

Arkadaş araba kredisi alacak; Yapı-Kredi %1.2 faizle veriyor, Şekerbank %1 ile. Ek maliyetler falan 30 bin lira kredide toplamda 2 bin lira fark çıkıyor.
    Tutturmuş Yapı Kredi "marka", ben oradan alacağım diye.
    Farkı gösterip ikna ettik ama, keşke de etmeseydik diyorum bir yandan da; müstahaktır böylelerine.
    Düşünsene, adam borç alacağı zaman bile "marka" peşinde...

hocam araba çarpacaksa bile rolls royce felan çarpsın derler ya banka markasıda ona benzemiş

• CARRIER ALMAK COK ISTIYORUM TAM ISTEDIGIM KLIMA AMA SERVISTE PROBLEM OLDUGU COK BELIRGIN SATTIKTAN SONRA HERSEY PARAYLA GARANTI FALAN HIKAYE OLUYOR SIKAYETLERLE ILGILENMIYORLAR.BURDAKI SATICI BILE SERVISLE ANLASMAZLIK ICINDE ALARKO SONDERECE KARISMIS GORUNUYOR.SU SERVIS VE GARANTI ISINE SON SOZU SOYLEYECEK BIR MERKEZE IHTIYAC VAR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarkoy63

Alarko gazıdır gidiyor ama bizim toshiba daisekaının ilk kurulumunda iç ünite hatalı çıktı adamlar tam 3,5 ay sonra değiştirdiler bu arada verdiğimiz telefon parası klimanın 4/1 fiyatı bumu kaliteli servis şirket anlayışı.

Türkiyede %99 böyle siz Allaha dua edinde doğru biri ile karşılaşın.

alarco ile ilgili genelde olumlu yorumlar duyuyorduk ama olumsuz örnekte mevcut demekki.

Arkadaşlar önemli olan ürünün sorunsuz olması. ürün sorunlu çıkarsa servis çok iyi bile olsa insanın canı sıkılır. Ben tarsustayım, tarsusta satış ve servis mevcut, çok hoşuma gitmezse mersin servisini çağırırım o da olmadı adana.

Ben AC almayı niyete aldım. Şu koşulda fiyat olarak ve kalite olarak benim beklentilerime cevap veriyor. İnsan herşeyin en iyisi almak istiyor da tabi bütçeyi de düşünmek lazım..

• quote:

Orijinalden alıntı: USTUNGERCEK

CARRIER ALMAK COK ISTIYORUM TAM ISTEDIGIM KLIMA AMA SERVISTE PROBLEM OLDUGU COK BELIRGIN SATTIKTAN SONRA HERSEY PARAYLA GARANTI FALAN HIKAYE OLUYOR SIKAYETLERLE ILGILENMIYORLAR.BURDAKI SATICI BILE SERVISLE ANLASMAZLIK ICINDE ALARKO SONDERECE KARISMIS GORUNUYOR.SU SERVIS VE GARANTI ISINE SON SOZU SOYLEYECEK BIR MERKEZE IHTIYAC VAR.

kardeşim, korkma. satıcılar servisler herşeyi söyleyenler vardır mutlaka. alarkonun karıştığı falanda yok kocausta onu net olarak dememiş öyleyse şeklinde demiş konunun özüne bakarsanız.

diğer arkadaş iç ünite ile ilgili yazmış. doğrudurda. eklemiş Allah iyisine denk getirsin. bu konuya şu şekilde örnek vereyim.

Allah korusun kaza yaptınız ve herşey lehinize. ama yalak bir exper geldi ve abuk subuk rapor tuttu. fitil olursunuz. sonra experin üstüne gidersiniz hata kendinde ya.. kapatmak için iyice mok eder ortalığı.

evet çok kötü oldu ortam. klimacı arkadaşlar ve biz kullanıcıular elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. siz gidin alın klimanızı. ne benim ne bir başkasının çıkarı olamaz. alırkende merkez firmayı arayın ben düzgün bir servis istiyorum deyin.

• 
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.