Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ghost42 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.072
Cevap
696
Favori
4.415.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşkar merhabalar bende forumdan aldığım bilgilere ve kısa çaplı araştırmalarıma göre 12 metrekare odam içim 9000 btu inverter SHARP aldım 1350 ytl. şimdi aslında sorum şu ben klimayı ısınma amaçlı aldım (ki daha önce aynı odada 12000 btu arçelik kullanıyordum) dolayısı ile klima takılır takılmaz hemen ısıtma performansına bakayım dedim ama sanırım zaten hava sıcak olduğundan (klimayı takan eleman söyledi) fazla bir şey anlamadım şimdi sorum şu ben bu klimada ısıtmada sorun yaşarmıyım; oda özelliklerim 12 m2, son kat, 2 cephe güneş görüyor, zemin parke,ısıcam..... TEŞEKKÜRLER
  • valla arkadaşım çok iyi fiyata almışsınız normal liste fiyatı 1638 ytl değilmi onun. klimanın çalışabileceği belirli sıcaklık aralıkları vardır..bildiğim kadarıyla klimanın ısıtma yapabilmesi için dış hava sıcaklığının 23 dereceden düşük olması gerekiyor..yani dışarıs çok sıcaksa klimanın ısıtma yapabileceğini zannetmiyorum..dediğiniz oda için bu klima yeterde artar bile..
    quote:

Orjinalden alıntı: kocero3535

Arkadaşkar merhabalar bende forumdan aldığım bilgilere ve kısa çaplı araştırmalarıma göre 12 metrekare odam içim 9000 btu inverter SHARP aldım 1350 ytl. şimdi aslında sorum şu ben klimayı ısınma amaçlı aldım (ki daha önce aynı odada 12000 btu arçelik kullanıyordum) dolayısı ile klima takılır takılmaz hemen ısıtma performansına bakayım dedim ama sanırım zaten hava sıcak olduğundan (klimayı takan eleman söyledi) fazla bir şey anlamadım şimdi sorum şu ben bu klimada ısıtmada sorun yaşarmıyım; oda özelliklerim 12 m2, son kat, 2 cephe güneş görüyor, zemin parke,ısıcam..... TEŞEKKÜRLER
  • iki tane alınca birde peşin verince bu fiyat oldu. dış ortam sıcaklığı sanırım 23 derece gibiydi, artık havalar soğuyunca anlıcaz cihazın cürmünü....
  • sanırım gürcan bey vakası yine arkadaşım kimsin seni tanımam da panasonıc klimalarda bu sene nasıl bir sorun var ve nasıl farklı farklı ürün getiriyolar bunlar bir yerde fabrika kurmuş kendi panasonıc lerinimi yapıyolar mutlaka her sezon farklı bir kod ile gelicek biraz açıklarsan panasonıc almayı düşünüyorumda yanlış almayalım yada ne önerirsin bana ?? yanı bu panasonıc klimanında mıtsubıshı gıbı panasonıc ve panasonıc electrıc gibi değişeni oldugunumu anlatmak istedin ???
    quote:

Orjinalden alıntı: targu

quote:

Orjinalden alıntı: protol-x

ilk 10sayfayı olduğu gibi okudum, gerisini okuyamadım :D
    izmir'in tepelerinden İzkent (Buca-Yedigöller) ikamet ediyorum.
    Salona takacağım, ara kat, ama kışın insanlar salonda oturmuyorlar, alt ve üste birşey yanmayacak.
    Odanın boyutları 5X4X2.5, dışarı cephesi olan duvarda 2X1.5 lık PVCli pencere var, cephesi sanırım batı oluyor, 4 gibi güneş alıyor.
    Kışın izmir'in geneline göre soğuk oluyor ama, kar görüyoruz:)

Klimayı ısıtma amaçlı kullanacağım için ve alerjisi olan bir eş adayım olduğu için Panasonic'te karar kıldım:
    CS-E9DKEW / CU-E9DKE
    soğutma: 2.760 - 10.320 4,33kW
    ısıtma: 2.760 - 17.200 4,26kW
    fiyat: 1.279 YTL
    http://www.panatek.com.tr/2006katalog.pdf

Sessiz olması da avantaj, daha büyük eve taşınırsam yatak odasına takılabilir.

Servis konusunda pek bilgim yok ama bu hafta kredi alıp, aleti alabilirim, biraz hızlı oldu:D

sevgili araştırmacı kardeş ben bende olanı size önereyim sharp 12000 btu ınverter alın o odanıza, sizin yazdıgınız az gelir kışın ısınamazsınız bende aynı yerde oturan halamdan biliyorum panasonic klimalarda bu sene sorun var farklı farklı ürün getirerek kafa karıştırıyorlar -15 yada -5 derecede çalışan modelleri var sizinki -5 olabilir kesinlikle almayın o modeli sorun yaşarsınız

daıkın
    mitsubishi elektrik olanlara bakın

• Arkadaşlar Hitachi almaya karar verdim vermesine de şimdi Grup klimanıın ve İp'nin getirdiği iki çeşit klima var. Grup klimanın teknik bilgilerine ve fiyatlarına çok kolay ulaşabilirken ,İp nin getirdiği ürünlere ve fiyatlarına siteleri güncel olmadığı için ulaşamıyorum. Bu iki firmanın ürünlerini kıyaslayabilecek veya bu iki firmanın ürünleri hakkında bilgisi olan var mı acaba?
  • quote:

quote:

evet sizin seçtiginiz modelden daha iyi sharp 12000 btu ınveter, izmirde yaşıyorsanız eski şurgun yerinde yeni magaza açıldı oraya gidin zafer beyi görün şirinyerlinin selamı var diyin en uygun fiyatı alın

Arkadaşım sharp iklimsadan teknosadan alınmaz dedigim yere git bana dua et istersen pm at bana oradan sana kullananları göstereyim izmirde

0232 421 19 19 zafer bey

PM attım size ama gene de okuyan insanlara yardımcı olması açısında özeti buraya da yazayım.
    Sharp ile neredeyse aynı paraya Super Deluxe modeli var:
    CS-XE12EKE / CU-XE12EKE modeli var : (13.760-23.040) 2.100YTL+montaj
    CS-XE9EKE / CU-XE9EKE modeli daha ucuz : (10.320-21.000) 1.685YTL+montaj
    Super deluxe ların bir artısı da evdeki tozu dışarıya atmaya yarayan ek sistem ve filtresini kendi kendine temizleyebilmesi.

alttakinin btu değeri sharp'tan çok daha yüksek ve daha ucuz,
    Panasonic pazar payı olarak dünyada sağlam bir paya sahip sağlam markalardan biri, burada da herkes iyi demiş, gene de 12Kbtu'luk inverterlı SHARP mı?

PM attım bakın
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLUESTREAM

Arkadaşlar Hitachi almaya karar verdim vermesine de şimdi Grup klimanıın ve İp'nin getirdiği iki çeşit klima var. Grup klimanın teknik bilgilerine ve fiyatlarına çok kolay ulaşabilirken ,İp nin getirdiği ürünlere ve fiyatlarına siteleri güncel olmadığı için ulaşamıyorum. Bu iki firmanın ürünlerini kıyaslayabilecek veya bu iki firmanın ürünleri hakkında bilgisi olan var mı acaba?

kıyaslanacak bir şey yok arkadaşım grup klimanın ürünleri en yeni en son teknik klimalar bu yüzden ipiyi unutun
  • gecen sene uzun araştırmalar sonucu alarko bayisinin sattıgı toshiba ras serisi inverterli klima aldım,inverterli tercih etmemin sebebi elektrik tüketiminin az olmasıydı,gercekten 75 metre karelik evimin tamamını ısıtabilecek kapasitede bir klimaymış,cok memnun kaldık filtresini sık sık yıkayınca daha iyi ısıtıyor ,kesinlikle bir evim daha olsa yine toshiba markayı tercih ederim,elektrik parası yaz aylarına göre 70 ytl daha fazla geliyor ve günde 12 saat kadar bazen daha uzun süre calısıyor,özellikle ısınma için klima alıcak arkadaşlara tavsiye ediyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

sanırım gürcan bey vakası yine arkadaşım kimsin seni tanımam da panasonıc klimalarda bu sene nasıl bir sorun var ve nasıl farklı farklı ürün getiriyolar bunlar bir yerde fabrika kurmuş kendi panasonıc lerinimi yapıyolar mutlaka her sezon farklı bir kod ile gelicek biraz açıklarsan panasonıc almayı düşünüyorumda yanlış almayalım yada ne önerirsin bana ?? yanı bu panasonıc klimanında mıtsubıshı gıbı panasonıc ve panasonıc electrıc gibi değişeni oldugunumu anlatmak istedin ???
    quote:

quote:

ilk 10sayfayı olduğu gibi okudum, gerisini okuyamadım :D
    izmir'in tepelerinden İzkent (Buca-Yedigöller) ikamet ediyorum.
    Salona takacağım, ara kat, ama kışın insanlar salonda oturmuyorlar, alt ve üste birşey yanmayacak.
    Odanın boyutları 5X4X2.5, dışarı cephesi olan duvarda 2X1.5 lık PVCli pencere var, cephesi sanırım batı oluyor, 4 gibi güneş alıyor.
    Kışın izmir'in geneline göre soğuk oluyor ama, kar görüyoruz:)

Klimayı ısıtma amaçlı kullanacağım için ve alerjisi olan bir eş adayım olduğu için Panasonic'te karar kıldım:
    CS-E9DKEW / CU-E9DKE
    soğutma: 2.760 - 10.320 4,33kW
    ısıtma: 2.760 - 17.200 4,26kW
    fiyat: 1.279 YTL
    http://www.panatek.com.tr/2006katalog.pdf

Sessiz olması da avantaj, daha büyük eve taşınırsam yatak odasına takılabilir.

Servis konusunda pek bilgim yok ama bu hafta kredi alıp, aleti alabilirim, biraz hızlı oldu:D

sevgili araştırmacı kardeş ben bende olanı size önereyim sharp 12000 btu ınverter alın o odanıza, sizin yazdıgınız az gelir kışın ısınamazsınız bende aynı yerde oturan halamdan biliyorum panasonic klimalarda bu sene sorun var farklı farklı ürün getirerek kafa karıştırıyorlar -15 yada -5 derecede çalışan modelleri var sizinki -5 olabilir kesinlikle almayın o modeli sorun yaşarsınız

daıkın
    mitsubishi elektrik olanlara bakın

sanrım hayal görme vakası kimsin nesin tanımam neyin nesisin umurumdada degil siz başkasıyla kafa bulun hem klima servisi olup insanları abdal yerine koymak size yakışmışmı bilemem bu soruyu kendinize sorun 3 çeşit tipte panasonic var bunu demek istedim kimsin nesin neyin nesisin seni bilmem anladınmı vakası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi targu -- 17 Ekim 2006; 19:45:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: horsepower

gecen sene uzun araştırmalar sonucu alarko bayisinin sattıgı toshiba ras serisi inverterli klima aldım,inverterli tercih etmemin sebebi elektrik tüketiminin az olmasıydı,gercekten 75 metre karelik evimin tamamını ısıtabilecek kapasitede bir klimaymış,cok memnun kaldık filtresini sık sık yıkayınca daha iyi ısıtıyor ,kesinlikle bir evim daha olsa yine toshiba markayı tercih ederim,elektrik parası yaz aylarına göre 70 ytl daha fazla geliyor ve günde 12 saat kadar bazen daha uzun süre calısıyor,özellikle ısınma için klima alıcak arkadaşlara tavsiye ediyorum

İyi bir karar vermişsiniz klimanız cidden kaliteli bir marka
  • Burası kafa bulma yeri olmuş yanlış bilgiler havalarda uçuyor neymiş efendim ınverter daha geç ısıtırmış ben buna gülerim servis olarakta bilgi yoksa ben ne diyim ınverter klimalar set edilen degere daha çabuk ulaşırlar arkadaşlar normal klima atıyorum 1 saatte ise ınverter 30 dakikada en basiti bir panasonic broşürü alın okuyun yanlış baskı yapmamışlarsa

Evet arkadaşlarım ekledigim yere tıklarsanız ınverter klimanın daha çabuk ısıtıp soguttugunu buradan okuyabiliriniz bunu art beyin bilmesi gerekir ama çetinsssss için kırılmasın diye böyle yazmış olabilir, zaten çetinssss bir şey bilmeyerek ortalık bulandırıyor, kendisinin bu işle alakası yoktur ortaya yazı olsun diye takılıyor burada insanlar bilgi almaya çalışıyor bir iki kişi ortalıgı karıştırıyor

http://www.panatek.com.tr/inverter.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi targu -- 17 Ekim 2006; 22:58:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kocero3535

Arkadaşkar merhabalar bende forumdan aldığım bilgilere ve kısa çaplı araştırmalarıma göre 12 metrekare odam içim 9000 btu inverter SHARP aldım 1350 ytl. şimdi aslında sorum şu ben klimayı ısınma amaçlı aldım (ki daha önce aynı odada 12000 btu arçelik kullanıyordum) dolayısı ile klima takılır takılmaz hemen ısıtma performansına bakayım dedim ama sanırım zaten hava sıcak olduğundan (klimayı takan eleman söyledi) fazla bir şey anlamadım şimdi sorum şu ben bu klimada ısıtmada sorun yaşarmıyım; oda özelliklerim 12 m2, son kat, 2 cephe güneş görüyor, zemin parke,ısıcam..... TEŞEKKÜRLER

Bu alana bu klima süper yeter asla dandik arçelikle karşılaştırma çok memnun olacaksın
  • Bluestream arkadaşım, size daha öncede bu konuda yazdım, burası forum tartışırızda ortak düşüncemiz varsa paylaşırızda. Bu tür mesaj atmayı bırakın.

Değişik isimlerle giren bu şahsın benimle veya başka arkadaşla yaptığı şey ikili sürtüşme midir? Bu konu nasıl oluyorda sizleri ilgilendirmiyor? Kendisini çok sevdiyseniz isimlerini biliyorsunuz, onunla konuşursunuz. Kendisi pm den zaten küfür ediyor, ne yazışması yapayım.

quote:

Orjinalden alıntı: BLUESTREAM

quote:

Orjinalden alıntı: bekap

Art-sry beye ve daıkın arkadaşlara teşekkür ederim sagolun

ÇETÜNS'üde kınıyorum buradan insanlardan o kadar laf işitiyor ama akıllanmamış akıl karışıklıgından bahsetmişte bizde var'da karıştırıyoruz, ama kendinde olsada karıştırsa

Ya başlamayalım yine. Arkadaşlar ikili sürtüşmeleriniz varsa lütfen pm den yazın.
  • Gürcan1 ve klonları: gürcan-1.5, gur-art-yu, yasama-dair, ecemsu-pirli, perapalas, pisakoy, benyton, arsen lüpen, fara-tula12, bek-li, bekap, targu

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ilyada

Gürcan Bey'in amacı nedir ben anlayamadım bir türlü.. Neden psikopat davranışlar sergiliyor..? Yasaklanınca neden farklı isimlerle foruma girip, başka biriymiş gibi yazarak insanlarla tartışmaya girme ihtiyacı hissediyor..? NEDEN..? Şurada güzel güzel bilgilerimizi paylaşmak varken... Bu site dışında başka sitelerde de gördüm... ilginç..

@Daikin

Siz Daikin İzmir bayisisiniz sanırım.. Teba stoklarındaki klimaları uygun fiyata satıyormuş diye duydum, doğru mu ki..? Gerçi öyleyse, bu sizin için pek iyi bir haber olmasa gerek...Dolayısıyla size sormam yanlış oldu sanırım..

haklısınız bir insan bir yerde yasaklanınca oraya bir daha yasagı bitene kadar girmez ama bazı insanlar böyle herkes bir degil bende burada yazıp başka sitelerde yazan 10 larca insan gördüm başka başka adlarda buda başka bir şey tabii ama insan istedigi yerde yazma hürriyetine sahiptir degilmi ben bile 850 siteye kayıtlıyım 125 isimle ayrıca o ismler hangisi yazında o adamı ciddiye almayalım şu silinenmi acaba ama bekap olan onun silinme nedeni fransa yaşasın dedigi için konu dışına gidin bakın kendisi fransız hayranı imiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetins -- 17 Ekim 2006; 22:12:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cetins

Gürcan1 ve klonları: gürcan-1.5, gur-art-yu, yasama-dair, ecemsu-pirli, perapalas, pisakoy, bek-li, bekap, targu

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ilyada

Gürcan Bey'in amacı nedir ben anlayamadım bir türlü.. Neden psikopat davranışlar sergiliyor..? Yasaklanınca neden farklı isimlerle foruma girip, başka biriymiş gibi yazarak insanlarla tartışmaya girme ihtiyacı hissediyor..? NEDEN..? Şurada güzel güzel bilgilerimizi paylaşmak varken... Bu site dışında başka sitelerde de gördüm... ilginç..

@Daikin

Siz Daikin İzmir bayisisiniz sanırım.. Teba stoklarındaki klimaları uygun fiyata satıyormuş diye duydum, doğru mu ki..? Gerçi öyleyse, bu sizin için pek iyi bir haber olmasa gerek...Dolayısıyla size sormam yanlış oldu sanırım..

haklısınız bir insan bir yerde yasaklanınca oraya bir daha yasagı bitene kadar girmez ama bazı insanlar böyle herkes bir degil bende burada yazıp başka sitelerde yazan 10 larca insan gördüm başka başka adlarda buda başka bir şey tabii ama insan istedigi yerde yazma hürriyetine sahiptir degilmi ben bile 850 siteye kayıtlıyım 125 isimle ayrıca o ismler hangisi yazında o adamı ciddiye almayalım şu silinenmi acaba ama bekap olan onun silinme nedeni fransa yaşasın dedigi için konu dışına gidin bakın kendisi fransız hayranı imiş

Siz önce kıvırmadan attıgınızı düzeltin orada adresde verdim ınverter daha çabuk ısıtır,sogutur bırakın çamur atmayı o insanların yazılarını sadece burada gördüm ben ve gene burada okudugum kadarıyla siz bana küfür etti diyorsunuz böyle iftiralar atarsanız, size yazık şu mubarek ramazan gününde kul hakkı nedir bilirmisiniz hiç zanetmiyorum ben hakkımı size haram ediyorum beni itham ettiginiz için allahın huzurunda bakalım böyle rahat iftira atabilecekmisiniz zatende ben küfür ettiginede inanmıyorum ya küfür etse buraya aynı adla yine giremez tamamen atılır siz hiç bir şey bilmiyorsunuz insanlara buraya yazı yapıştırmayın yazmışsınız siz niye yapıyorsunuz bari dogru bilgiler verseniz neyse birdaha asla bana yazmazsanız siznde moraliniz bozulmaz buradaki degerli arkadaşlarında

bir daha öbür tarafta görüşünceye kadar elveda
  • Sayın arkadaşlarım klima alacaksanız sadece aynı malı pahalıya almamaya bakın ve şu markalarda asla başka markalarada bakmayın sizin birde tam yapacagınız şey evinizin durumu tam yazmak kaç metre kare nerede oturuyorsunuz (hangi il ) ara katmı yalıtım nasıl ve en son ve en önemli alacagınız markanın veya bir kaç markanında servisine keşif yaptırmak buradan şunu al bunu al olmaz siz sonuçta malla başbaşa kalacaksınız

MARKALARDA ŞUNLAR:

DAIKIN
    MİTSUBİSHİ ELEKTRİK
    PANASONİC
    SHARP
    SANYO
    HİTACHİ
    TOSHİBA
    MİTSUBİSHİ HAVY
    FUJİTSU
    GENERAL
    GENERAL ELEKTRİK
    HAİER
    BUNLARIN DIŞINDA SİZE KALMIŞ BUNLARLA ASLA SORUN YAŞAMAZSINIZ DOGRU YERE DOGRU SEÇİLMİŞ DOGRU MONTAJI YAPILMIŞ OLMASI ŞARTIYLA BAŞKA MARKALARDADA ŞANSINIZI ZORLAMAYIN 2. KALİTELERİDE YAZMADIM

AMA ASLA ALINMAYACAKLAR
    VESTEL
    ARÇELİK
    BEKO
    DEMİRDÖKÜM
    ALASKA
    WEİLİ
    AIRFEL
    BAYMAK
    BLUE LİNE
    AKLIMIZA GELMEYEN YÜZLERCESİ
  • Hani merklı melahatlar vardır ya sen burayada yazmışsın şuraya yazmışsın diye beni takip edip yorulmasın fenerbostanbul beyaz eşyayada,uyduyada,konu dışınada yazıyorum allah kafa vermiş oku oku bunları dışarı çıkarmak faydalı olmak lazım sırf namaz,oruçla ibadet yetmez ben hepsini yapıyorum ara sıra takıldıgım olursa art beye doors gardaşa falan sorarız bilgi paylaştıkça çogalır köstekler olmasa kalın eglenerek
  • Fazla isim değiştirmekten yazdıklarımı okumuyorsun. Dikkatle okursan yukarıda yazdıklarımı anlarsın belki.

"inverter klima, düz klimaya göre biraz geç ısıtıp geç soğutur demiştim, bu genel bir şey, bazı modellerdeki turbo, powerfull, powermode veya Panasonic deki gibi "sıcak başlatma özelliği"(=Hızlı konfor) bu açığı kapatmak için kullanılan bir özellik. Bu sırada elektrik tüketimide maksimumdadır. Bazı inverter klimalarda bu özellik yok. Bu özellik bir süre sonra kendini normale alır, yani tasarruf moduna geçerek ortamı geç soğutup, geç ısıtır. "

O pdf dosyasında dikkat edersen daha önce karşı çıktığın ve bu yüzden tartıştığımız, benim ise savunduğum "Inverter, bir cihazın voltajını, akımını ve frekansını elektronik olarak düzenlemeye yarayan bir çeşit güç değiştirme devresidir." yazısıda yer alıyor.

quote:

Burası kafa bulma yeri olmuş yanlış bilgiler havak-larda uçuyor neymiş efendim ınverter daha geç ısıtırmış ben buna gülerim servis olarakta bilgi yoksa ben ne diyim ınverter klimalar set edilen degere daha çabuk ulaşırlar arkadaşlar normal klima atıyorum 1 saatte ise ınverter 30 dakikada en basiti bir panasonic broşürü alın okuyun yanlış baskı yapmamışlarsa

Evet arkadaşlarım ekledigim yere tıklarsanız ınverter klimanın daha çabuk ısıtıp soguttugunu buradan okuyabiliriniz bunu art beyin bilmesi gerekir ama çetinsssss için kırılmasın diye böyle yazmış olabilir, zaten çetinssss bir şey bilmeyerek ortalık bulandırıyor, kendisinin bu işle alakası yoktur ortaya yazı olsun diye takılıyor burada insanlar bilgi almaya çalışıyor bir iki kişi ortalıgı karıştırıyor

http://www.panatek.com.tr/inverter.pdf
  • arkadaşlar yazılanları okudum herkesin kendisine göre bazı düşünceleri var. saygıyla karşılıyorum hepsini , yalnız unutulmaması gereken birşey ve bence en önemlisi size hizmet veren yetkili servisin yeterliligi ve hizmet anlayışı. en iyi klimayı yetersiz bir servis montajından sonra en sorunlu klima olarak karşımızda görebiliriz .tam terside olabilir yani en ucuz ve kalitesiz denilen klima iyi bir servis hizmetinde yılaraca sorunsuz çalışabilir. bence öncelikle tavsiye edilinen bir servisle tanişılıp onun yönlendirecegi klmaları ve bunu kullanan insanların tavsiyeleriyle işe başlanılmalı diye düşünüyorum. referanssız hiç bir klima markasına yönelmemenizi tavsiye ediyorum.unutulmaması gereken birsey daha düzenli bakım işlemini yaptırılması çünkü klimanın en büyük düşmanı TOZ dur. 14 yıllık bir klimacı olarak bunu söyleyebilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: scicek

arkadaşlar yazılanları okudum herkesin kendisine göre bazı düşünceleri var. saygıyla karşılıyorum hepsini , yalnız unutulmaması gereken birşey ve bence en önemlisi size hizmet veren yetkili servisin yeterliligi ve hizmet anlayışı. en iyi klimayı yetersiz bir servis montajından sonra en sorunlu klima olarak karşımızda görebiliriz .tam terside olabilir yani en ucuz ve kalitesiz denilen klima iyi bir servis hizmetinde yılaraca sorunsuz çalışabilir. bence öncelikle tavsiye edilinen bir servisle tanişılıp onun yönlendirecegi klmaları ve bunu kullanan insanların tavsiyeleriyle işe başlanılmalı diye düşünüyorum. referanssız hiç bir klima markasına yönelmemenizi tavsiye ediyorum.unutulmaması gereken birsey daha düzenli bakım işlemini yaptırılması çünkü klimanın en büyük düşmanı TOZ dur. 14 yıllık bir klimacı olarak bunu söyleyebilirim.

Nikiniz çok anlamlı heryere çekebiliriz ama, iyi bir klima almak türkiyede daha mantıklı servisten daha çok niyemi tatiş holding battı sanyolar ortada kaldı ama mal iyiydi klimaya bir şey olmadı daıkın içinde bu geçerli teba battı siz ilk önce malın kalitesine bakın servise degil iyi klima senelerce çalışabilir ama kötü klima asla türkiyede ben izmir, manisa ,aydın ,erzurum, çanakkale için konuşuyorum 1-2 yer unutmuş olabilirim daha işini bilen 3 servise rastladım siz türkiyede malın saglamlıgına bakın arçelik servis olarak yaygın ama mal yaramaz ne yapacagız servisi var diye adi ötesi malmı alacagız

NİKİNİZİN ANLAMI ÇİÇEKLERMİ DEMEK ACABA SABAHA KADAR UYUYAMAM BAKIN ŞİMDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi targu -- 17 Ekim 2006; 23:16:45 >
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.