Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

Sayın Kocausta...

Klimayı 28 dereceye ayarlıyorum oda sıcaklığı 28 dereceye ""ulaşmıyor"",oda sıcaklığı 24,7 dereceden yukarı çıkmıyor..Kumandadan 24 derece yaptığımda oda sıcaklığı 24 dereceyi bulup rölantiye giriyor burda sorun yok...Fakat 28 dereceye aldığımda oda sıcaklığı 28 dereceye çıkmıyor bunu yazmak istemiştim..Normalde kumandadan oda sıcaklığını 28 e aldığımda oda sıcaklığı 28 dereceyi bulduktan sonra rolantiye girmesi gerekmezmi..

Heat Pump durumunu bir sonraki mesajımda yayınlayacağım.

Anladım dediğinizi.

Oda sıcaklığını klima kullanarak 28C yapmak çok zordur.
    Bunun sebebi, havanın devamlı oda içinde dönmesi, dönerken de tüm yüzeylerden (duvar, taban, tavan) ısı alışverişine neden olmasıdır.

Yani sadece oda içi sıcaklığını değil, tümüyle (duvarı-kapısı-penceresi-zeminiyle) herşeyin sıcaklığını yükseltmek gerekir neredeyse.
    Bunu başarmak için de, bir mekan için "önerilen" kapasitenin neredeyse iki katı güçte bir alet kurup çalıştırmak gerekir.
    Çok masraflı ve gereksiz olur bu da.

kocaustam 28 dereceyi hiç denemedim şuan için ağır gelir. 26C yapıyorum zibro mideayı odada dereceyi 26da görüyorum dereceyi odanın birçok yerinde denedim. bende bu durmda yalıtım çok önemli çünkü bu oda içten yalıtımlı. ama kimseye önermiyorum işten yalıtım olayını gerçekten boğuluyor insan.

klima firmalarıda sanırım bu değerleri daha katı ortamlarda elde ediyorlardır.

kendi deneyimlerimde birde gerçekten odayı nemlendirdikmi sıcaklık daha çok artıyor.

bu eve geldiğim zamanlarda çok soğuk oldumu mitsubishiyi açıyorum flap yere dikili hemen sıcaklığın yere düştüğü noktanın ardına bir fan masa üstü fan var onu o noktaya alıp çalıştırıyorum son ayarda. onların önünede bir buhar makinesi onuda çalıştıryorum bu kez oturma odası 26ya ayarlıysa 28leri geçiyor:)) oturma odasındada buhar makinesi çalışıyor ayrıca. evde dolu buhar cihazı var çöplük oldu resmen.

Mekandaki rutubet durumu "sıcaklık hissini" çok değiştirir.
    Hani o klimaların teknik veriler tablolarının dibindeki YT-KT lafları var ya, yaş termometre kuru termometre konusu.
    Bir rutubet seviyesinde 20C'de ısınırsın, başka bir rutubet seviyesinde aynı "ısınma hissi" için 30C gerekebilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

Sayın Kocausta...

Klimayı 28 dereceye ayarlıyorum oda sıcaklığı 28 dereceye ""ulaşmıyor"",oda sıcaklığı 24,7 dereceden yukarı çıkmıyor..Kumandadan 24 derece yaptığımda oda sıcaklığı 24 dereceyi bulup rölantiye giriyor burda sorun yok...Fakat 28 dereceye aldığımda oda sıcaklığı 28 dereceye çıkmıyor bunu yazmak istemiştim..Normalde kumandadan oda sıcaklığını 28 e aldığımda oda sıcaklığı 28 dereceyi bulduktan sonra rolantiye girmesi gerekmezmi..

Heat Pump durumunu bir sonraki mesajımda yayınlayacağım.

Anladım dediğinizi.

Oda sıcaklığını klima kullanarak 28C yapmak çok zordur.
    Bunun sebebi, havanın devamlı oda içinde dönmesi, dönerken de tüm yüzeylerden (duvar, taban, tavan) ısı alışverişine neden olmasıdır.

Yani sadece oda içi sıcaklığını değil, tümüyle (duvarı-kapısı-penceresi-zeminiyle) herşeyin sıcaklığını yükseltmek gerekir neredeyse.
    Bunu başarmak için de, bir mekan için "önerilen" kapasitenin neredeyse iki katı güçte bir alet kurup çalıştırmak gerekir.
    Çok masraflı ve gereksiz olur bu da.

kocaustam 28 dereceyi hiç denemedim şuan için ağır gelir. 26C yapıyorum zibro mideayı odada dereceyi 26da görüyorum dereceyi odanın birçok yerinde denedim. bende bu durmda yalıtım çok önemli çünkü bu oda içten yalıtımlı. ama kimseye önermiyorum işten yalıtım olayını gerçekten boğuluyor insan.

klima firmalarıda sanırım bu değerleri daha katı ortamlarda elde ediyorlardır.

kendi deneyimlerimde birde gerçekten odayı nemlendirdikmi sıcaklık daha çok artıyor.

bu eve geldiğim zamanlarda çok soğuk oldumu mitsubishiyi açıyorum flap yere dikili hemen sıcaklığın yere düştüğü noktanın ardına bir fan masa üstü fan var onu o noktaya alıp çalıştırıyorum son ayarda. onların önünede bir buhar makinesi onuda çalıştıryorum bu kez oturma odası 26ya ayarlıysa 28leri geçiyor:)) oturma odasındada buhar makinesi çalışıyor ayrıca. evde dolu buhar cihazı var çöplük oldu resmen.

Mekandaki rutubet durumu "sıcaklık hissini" çok değiştirir.
    Hani o klimaların teknik veriler tablolarının dibindeki YT-KT lafları var ya, yaş termometre kuru termometre konusu.
    Bir rutubet seviyesinde 20C'de ısınırsın, başka bir rutubet seviyesinde aynı "ısınma hissi" için 30C gerekebilir.

evet hocam. birde şu buhar üreten cihazların sağlıklı olduğuna inanabilsem:))

• quote:

evet bir ara vestelde mideaya cihaz yaptırıyor sözü geçmişti forumda. şimdi bakınca tip aynı midea tekirdağlı hoca bence dalga geçmiyor. midea gerçekten iyi. benze ZİBRO nun MİDEA ya yaptırdığı 30 s modeli var vakum desen moktan oldu şanssılığa denk geldi servis rezaletti. zaten pvg o servis sanırım ikaz veya iptal etmiştir. ısıcam S camı bile kırdılar montaj esnasında. şimdide pvg cam paramı ödeyecek yeni gelen servis merak etmeyin ben özellikle ileticem rapor edicem dedi. ama klima şahane ısıtıyor sadece dış ünitede anormal bir ses var çok rahatsız etmesede değişik bir ses ama komşuyu kapıya çıkartacak bir ses değil. arasıra start stop yaparken makine yerinden hopluyor biraz:)) servis korkmayın biz burdayız rahat olun diyor. buda güven veriyor.

bence vestel mideaya klim ayaptırıyorsa akıllılık yapmış umarım adam gibi vakum edip öyle takarlar. eski huyları devam etmez.

Yaa Aydoğan, senin Zibro'daki o malum ses, senin de teşhis ettiğin gibi boru kırılması sonucu.
    Zaten dış ünitenin "hoplaması" da bunu doğruluyor.
    O sözünü ettiğin aklıbaşında Zibro servisine bu işi düzelttirsene.
    Bu şekilde kompresör de zorlanacaktır ve en azından ömründen kaybedecektir.

• quote:

quote:

evet bir ara vestelde mideaya cihaz yaptırıyor sözü geçmişti forumda. şimdi bakınca tip aynı midea tekirdağlı hoca bence dalga geçmiyor. midea gerçekten iyi. benze ZİBRO nun MİDEA ya yaptırdığı 30 s modeli var vakum desen moktan oldu şanssılığa denk geldi servis rezaletti. zaten pvg o servis sanırım ikaz veya iptal etmiştir. ısıcam S camı bile kırdılar montaj esnasında. şimdide pvg cam paramı ödeyecek yeni gelen servis merak etmeyin ben özellikle ileticem rapor edicem dedi. ama klima şahane ısıtıyor sadece dış ünitede anormal bir ses var çok rahatsız etmesede değişik bir ses ama komşuyu kapıya çıkartacak bir ses değil. arasıra start stop yaparken makine yerinden hopluyor biraz:)) servis korkmayın biz burdayız rahat olun diyor. buda güven veriyor.

bence vestel mideaya klim ayaptırıyorsa akıllılık yapmış umarım adam gibi vakum edip öyle takarlar. eski huyları devam etmez.

Yaa Aydoğan, senin Zibro'daki o malum ses, senin de teşhis ettiğin gibi boru kırılması sonucu.
    Zaten dış ünitenin "hoplaması" da bunu doğruluyor.
    O sözünü ettiğin aklıbaşında Zibro servisine bu işi düzelttirsene.
    Bu şekilde kompresör de zorlanacaktır ve en azından ömründen kaybedecektir.

hocam daha evvel forumda boru kırılmasına dair yazdığım klima değişti o klima jpon serisi 1526 olan klasik cihazdı. gazı yenilendi ama randıman vermedi. yazın soğutmada ağız sıcaklığı 15-16C lerde dolaşıyordu. pvg ağız sıcaklığı 12 den aşağı düşmez demişti tasarruf açısından. klasik daikinse 4-5C lere düşüyordu. mitsıbishi inverter güneşe karşı çalışsada 5-6C leri görüyordu. ve aynen bu mesajınızda dediğiniz gibi o klima gazsızlıktan kendisini yemiş bitirmiş kompresör ölmüştü.

ben burada akım değerlerine dair resimler yayınladıktan sonra birol ustanın dikkatini çekti. bana dedi bu değerler bizim klimaya aitse pvgye bilgi verelim. ben pvgye dedim koca yaz boyunca klima kullanamadım bana japon serisi bu şekildeyse aradaki farkı verim teknoloji farkı olsada 65 serisi inverter gönderin. sonra baya uzadı yaz sezonunda. peşi sıra pvgden ses çıkmadı. peşi sıra dedi artık bukadar uzdıktan sonra ben hiç fark almadan adama inverter veririm. birgün arandım inverter verilecek dendi ambülanstaydım ok dedim sevindim dedim daha sonra görüşelim hemde uzadı iyice bu rada evde mantolama başlandı bina geneli dedim o arada işlemi yaparız sök taktan zarar meydana gelmez hem. ok dediler zaman gelince fark belirttiler ambülansta olduğunuz için söylememiştik dendi. üstelik gree serisi değil midea serisi verilecek dendi 3aşağı 5 yukarı anlaştık.

yani şuan kurulan klima borusu kırılan klima değil. sonrasında gelen mideada var bu ses. ve hoplamaya yanlız birkez şahit oldum stop esnasında. birol ustayıda delirttiğim için ona iletmedim sanıyorum bu sesi. servisin ve pvgnin haberi var. ben vakumdan korkuyorum. başka bir servis kontrol etti normal dedi ama içimde kaldı resmen. bağlayan servis vakuma bile karşıydı çünkü. adamlara vakum makinesi satın aldırttım birgün geç takıldı makine. bende ömürden korkuyorum ama artık bıktım resmen.

• Arkadaslar bir sitede şöyle bir soru ve cevap var:

Soru: "70 Watt'lık bir ampul kadar elektrik harcayan Inverter teknolojisiyle çalışan klimaların çalışma prensibini teknik olarak açıklayabilirmisiniz. şimdiden teşekkürler.. "

Cevap: "inverter klimalarda ikompressör inverter kart üzerinden kontrol edilir.ilk çalıştırmada kompressöre inverter kart ile 1hz den 50 hz bağzı sistemlerde 60hz 'e kadar devirli ve hızlı yol verilir.daha sonra klima ayarlanan set değerine yaklaştıkça frekans aynı oranda düşer yani kompressör devri düşürülüp yükseltilerek kontrol edilir durdurulmaz.normal klimalar otomatik yaptığında kompressör durdurulur ve ortam sıcaklığının değişmesi ile tekrar çalışır.her stop ve startında demenaj akımı çeker.inverter klimalarda bu olay yoktur.inverter klimalar ilk alışta pahalıdır.fakat normal klimalara göre daha az enerji tüketirler ve daha verimlidirler. uzun vadede kendini kullanıma göre kendini amorti ederler. "

Burada demenaj akımı ne demektir? Bende 6 yıldır kullandığım 24.000 lik düz Siemens klima var. Isıtmada bu her dur kalk da normalden fazla mı yakar? Bu klimanın sürekli çalışmasında 2000 Watt mı 2500 Watt mı çektiğini kim biliyor?

Çok tskler.

• Bu arada "demenaj" degil "demeraj" mış. Çünkü Fransızcadan geliyor "courant de démerrage" Démerrage başlatma, tekrar başlatma demek.
  • quote:

Cevap: "inverter klimalarda ikompressör inverter kart üzerinden kontrol edilir.ilk çalıştırmada kompressöre inverter kart ile 1hz den 50 hz bağzı sistemlerde 60hz 'e kadar devirli ve hızlı yol verilir.daha sonra klima ayarlanan set değerine yaklaştıkça frekans aynı oranda düşer yani kompressör devri düşürülüp yükseltilerek kontrol edilir durdurulmaz.normal klimalar otomatik yaptığında kompressör durdurulur ve ortam sıcaklığının değişmesi ile tekrar çalışır.her stop ve startında demenaj akımı çeker.inverter klimalarda bu olay yoktur.inverter klimalar ilk alışta pahalıdır.fakat normal klimalara göre daha az enerji tüketirler ve daha verimlidirler. uzun vadede kendini kullanıma göre kendini amorti ederler. "

Bu bahsettiğiniz inv. sistemi tarihin tozlu sayfalarında kaldı.Artık DC inv. devri.Yani frekans kontrolu tarih oldu artık.Demeraj akımıçok kısa anlık bir durum yaklaşık normal çalışma akımının 3 katıdır,ama 1-2 saniyelik olduğu için tüketime etkisi yoktur..

• Bilgi için çok teşekkürler. Peki bu eski tip 24.000 Btu luk sistem ısıtmada kışın saatte 2.5 kw yakar mı? Dış ünitede Heating 6900 watt yazıyor. Sormamım nedeni sabah 3 saat akşam 4 saat yaklaşık günde 7 saat çalıştı ve bu ay yaklaşık 1000 kw fatura geldi (Yak. 290 tl) . Önceki ay 300 watt gelmişti (Yak. 110 Tl) Sizce bir sorun mu var,
    Teşekkürler
  • Bu arada Sayın mbirol,
    bu foruma bazen girdiğimden forumdakileri tanımıyorum ama arama yaptığımda ısınma ve enerji ile ilgili bir çok konuda insanlara yardım edip bilgi verdiğinizi gördüm (Örn. pellet soba). Benim gibi insanlar adına size çok teşekkür ederim. Türkiye de çevre koruma ve kirliliği azaltma, insanların daha ekonomik yaşaması adına çok önemli katkılardır bunlar,
    Var olun...
  • Beyler o zaman ben MIDEA ya "GAZ" vermeye başlıyorum

++
    Ancak Tekirdağlı dostum,sana tek ve basit bir soru soracağım;bu bahsettiğin adamlar
    "tok satıcımı"??? yoksa uyar-oğlumu yani nedir bunların tam kimliği!

++
    Bir diğer,şahsi sorum ise 27m2 de bu bahsettiğim 12lik "Y" iş görürmü???(katalog bilgisinde 30-40m2 diye okumuştum
    bir yerlerde ondan soruyorum)??

Hayırlı işler

CAN++
  • izmirde 2.kat 7m2 1 balkon kapısı 2 tane penceresi (pencereler cift cam pimapen) olan oturma odasına klima almayı düşünüyorum.yazın hiç kullanılmayacak sadece ısıtma amaçlı bütün gün kullanılacak kışın. öğleden akşama kadar güneş görüyor evde herhangi gibi bir merkezi ısıtma sistemi yok.şu an mitsubushi electric'de kampanyası var şu an heavymi yoksa electricmi daha uygun olur ikisi arasında tercih yapmak istesem? kaç btu olmalı bu klima? maksimum 2000 tl olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiPeRVA -- 24 Kasım 2011; 13:25:26 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: furlaka

Arkadaşlar iyi aksamlar. Bir konuyu size danışmak istedim. Evimizde dış cephe kaplaması yapılıyor ve klimanın sökülüp bir hafta sonra takılması gerekiyor. Klimanın garantisi devam ediyor (samsung boracay klima) Sizce kendi servisi dışında bir servis cagirirsam garantisi bozulurmu ?Kendi servisi ne kadar ücret ister? Cevaplariniz için şimdiden teşekkürler.

Resmi servisi dışındaki birileri bu işlemi yaparsa garanti düşecektir.
    Aynı yerde sökülüp takılacağına göre, işçilik çok az olacaktır, ve normal "bir yerden sökülüp başka biryere takılma" ücretinden çok daha az, mesela yarısı veya üçte biri gibi bir paraya yapılması mantıklıdır. Çünkü sadece dış ünite sökülecek, gene aynı yere kaplamanın üstüne takılacak.
    Tabii bu durumda resmi servis, sizin bu işi onlara yaptırmak zorunda olduğunu bildiği için pazarlık şansınız pek yok.
    Dua edin de insaf-vicdan sahibi birileri olsunlar.

Bugün servisle konuştum verdikleri fiyat sökülmesi 70 tl, takılması 140 tl.Bagrisma cagrisma derken başka servise söküp takma işlemini yaptırabilirsiniz dedi eğer bu işlemde cihazda sorun oluşursa garantiden düşer dendi. Bu fiyat nedir yahu iki defa daha sok tak yapsak klimanın parasina geliyor. Maltepe cevizlide tanıdık işini bilen bir ustamiz varmı arkadaşlar bana yardım edebilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furlaka -- 24 Kasım 2011; 15:09:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler o zaman ben MIDEA ya "GAZ" vermeye başlıyorum

++
    Ancak Tekirdağlı dostum,sana tek ve basit bir soru soracağım;bu bahsettiğin adamlar

++
    Bir diğer,şahsi sorum ise 27m2 de bu bahsettiğim 12lik "Y" iş görürmü???(katalog bilgisinde 30-40m2 diye okumuştum

Hayırlı işler

CAN++

sv dostum bu iş tamamen satıcı firma ile yapılan pazarlığa bağlı bir durum..

mesela ben liste fiyatı 2554 TL olan klimayı 2100 liraya kadar verebiliyorum... %20 nin üzerinde iskonto yapma hakkımı firma olarak yapma şansımız var sende biliyorsunki serbest piyasa ekonomisi

bazı firmalar var burnundan kıl aldırmaz mesela m.electric kesinlikle extreme iskonto yapmazlar hatta iklimsacılarda kesinlikle iskonto yapma konusunda esnek değillerdir..

ben bir klimadan 200 lira kazanıp Allah bin bereket versin derken kimi açgözlü arkadaşlar bir koyundan 2 hatta 3 deri çıkartmaya çalışırlar o yüzden iskonto yapmazlar ipime alsın kuşağıma almasın hesabı

yani diyeceğim odur ki firmanın toptan satış fiyat listesi zaten belli üzerine %30 civarı kar koyan bir düzenek bir sistem bu yüzden satışı yapan yetkili satıcı ile pazarlık yapıldığı taktirde gayet uygun fiyata MİDEA klima alabilir tüketiciler...

Y seriisi klimayı ben geçen yıl 28 metreye taktım ve hiç sorun yaşatmadı müşterim oldukça memnun 27 metreye de sorun çıkartıcağını sanmıyorum....

hatta müşterim bana 9 lukmu alsaydık dahamı iyi olurdu sarfiyat ve alım maliyeti açısından diye arada takılır :))

Y seriisi iyi performanslı bir cihazdır hatta Midea nın en iyi cihazı diyebilirim..

• hatta ve hatta otel gibi otel gibi dershane gibi toplu tüketim yapılan yüksek miktarlı alımlarda iskonto oranı %35 hatta % 40 lara kadar çıkıyor..

şu an modernklima MDV ve VRF işinede başladı firmanın önü açık ilerliyor... ayakları yere sağlam basan bir firma emin adımlarla sürekli yukarılara çıkacak ben eminimki modernklima midea yı Türkiyede hakettiği yere taşıyacaktır.. Dünyadaki 3 büyük üreticinin malını satıyorlar ..

bu güne kadar magdur edilmiş herhangi bir müşteri yok zaten cihazlardada herhangi bir ciddi problemde yok
    aksi olsa samsungu zibrosu siemensi vesteli boschu MİDEA ya klima yaptırmazdı
  • BEN DE Carrier bayine ideal eşyadaki fiyattan verirsen alayım dedim. Bakalım cevap bekliyorum.

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

Kocausta 50M modelini 2285 e alsak pişman olmayız değil mi?

gerçi tek çekim fiyatı olan 2216 yı tekif etsekte olurmuş:)
  • Arkadaslar 2006 model bir Siemens 24.000 BTU klima ısıtmada bir satte kaç kw yakar? Teknik bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

hatta ve hatta otel gibi otel gibi dershane gibi toplu tüketim yapılan yüksek miktarlı alımlarda iskonto oranı %35 hatta % 40 lara kadar çıkıyor..

şu an modernklima MDV ve VRF işinede başladı firmanın önü açık ilerliyor... ayakları yere sağlam basan bir firma emin adımlarla sürekli yukarılara çıkacak ben eminimki modernklima midea yı Türkiyede hakettiği yere taşıyacaktır.. Dünyadaki 3 büyük üreticinin malını satıyorlar ..

bu güne kadar magdur edilmiş herhangi bir müşteri yok zaten cihazlardada herhangi bir ciddi problemde yok
    aksi olsa samsungu zibrosu siemensi vesteli boschu MİDEA ya klima yaptırmazdı

Hocam,bu sefer Çay lar benden oldu

Şu son cevaptan sonra bende Gazın vanasını açayımmı o zaman??

++
    Kafamda bu "Y" var,hatta şu Vestel deki Vertu bile olabilir,ben Firmaya burada Vestel/Arçelik/Beko
    filan diye bakmam,mala bakarım sadece ve mal ortada!
    Bu heriflerin ayrıca ödeme esneklikleri ve özellikle Servis cart-curt işleride iyi sayılır+

Ama "Y" yide kafama taktım bu son yazdığın msg dan sonra,çünkü adamlar 30-40m2
    diye belirtmişler(bunu tam hangi sayfada gördüm bilemiyorum ama aynen doğru gördüm ve 30-40
    yazıyordu,sen de 28m2 de kurduğuna göre ve sorun yoksa OK dir)

++
    ANCAK tek sorun şu,bizde Dahili tesisat vardır ve içinden şuanda R22 Gazı geçiyor!!
    Geçen sene bu yüzden güvenipte Inverter+410 lu cihaz takamadım,Arçelik olmaz dedi salladı!
    Mitsu olur dedi,performans düşer dedi!
    Airfel olur ama ben takmam dedi!
    IklimSA olur ve güzel temizleriz sonrada 410 veririz dedi ama ben bu herifleri hiç sevmiyorum!

Kısaca kafam karıştı ve 410 cihaz alamadım,yoksa son kararım Mitsu Heavy idi(Benim GREE yi takan
    Servis bunuda satıyor abi takarız sorun olmaz dedi,ülen herkes bir şey söyledi,sen ne dersin bu olaya??

Selamlar

CAN+

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler o zaman ben MIDEA ya "GAZ" vermeye başlıyorum

++

++

Hayırlı işler

CAN++

Anlaşıldı, Midea'nın yönetim kurulunda bir Türk var artık

Hocam teknik verilerine bakılırsa MSYI-12HRDN1 'in nominal soğutması 12 bin, ısıtması 13 bin BTU.
    27 m2 yer için küçük.
    Çuğunlukla yüksek performansta çalışır, ve inverterlik hikaye olur.
    O aletin asıl kerameti -25C'de ısıtabiliyor olması, ME-VABH gibi.

Sizin yerinizde olsam o mekana Midea'nın Vertu 18 binlik (MSVI-18HRDN1) modelini düşünürdüm. Hani şu Vestel'e yapılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 24 Kasım 2011; 19:42:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

BEN DE Carrier bayine ideal eşyadaki fiyattan verirsen alayım dedim. Bakalım cevap bekliyorum.

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

Kocausta 50M modelini 2285 e alsak pişman olmayız değil mi?

gerçi tek çekim fiyatı olan 2216 yı tekif etsekte olurmuş:)

Kapasitesine uygun bir mekana kurarsanız pişmanlık olmaz.
    İşi garantiye almak için önceden bir servisini keşfe çağırın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BiPeRVA

izmirde 2.kat 7m2 1 balkon kapısı 2 tane penceresi (pencereler cift cam pimapen) olan oturma odasına klima almayı düşünüyorum.yazın hiç kullanılmayacak sadece ısıtma amaçlı bütün gün kullanılacak kışın. öğleden akşama kadar güneş görüyor evde herhangi gibi bir merkezi ısıtma sistemi yok.şu an mitsubushi electric'de kampanyası var şu an heavymi yoksa electricmi daha uygun olur ikisi arasında tercih yapmak istesem? kaç btu olmalı bu klima? maksimum 2000 tl olmalı

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-klima-fiyati,449073.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk25zjp-s-klima-fiyati,458418.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-10-skvr-klima-fiyati,015067.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-general-asha07lgcz--klima-fiyati,378196.html

• 
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.