Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (645. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: neonxxl1001 , cyberclops Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.225
Cevap
701
Favori
4.430.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
94. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alptuğ hocam,sen Vesteli itele gitsin,malın ana üreticisine baksana;"MIDEA"!!!!!

Tekirdağlı Hocam nokta atışı gibi cihaz bulmuş

Şimdi yukarıda Vesteldeki cihazın linkini vermiş,buyrun bende MIDEA daki linkini veriyorum

http://www.mideaaircon.com/productseriesinfo.asp?seriesid=370

Bu cihaz Midea nın "VERTU" Modelidir!!!
    ++

Bundan daha iyisede var,onada buyrun;http://www.mideaaircon.com/productseriesinfo.asp?seriesid=371
    Buda "Y" Serisi

++
    Bu cihazları TR ye bildiğim kadarıyla sadece Antalya daki "Modern Klima Teknolojileri" ithal ediyor!
    Veya Midea nın bazı başka Serilerini,başka İthalatçılar da getiriyor olabilir ama "Y" Serisi Modern de
    görülüyor

Buyrun buda "Modern" nin linki;http://www.modernklima.com.tr/ buradan girin ve hem Vestelin cihazını
    hemde benim bahsettiğim "Y" Serisine ulaşın
    Teknik tablo+Fiyat v.s her bir şey var Sitelerinde+

++
    Tekirdağlı Hocam,ben "GAZ" verecek cihaz arıyordum GREE den sonra,sen ne dersin şu MIDEA olayına??

Y ve Vertu oldukça iyi görünüyor;hatta Vestelin fiyatı Vertu da,Modern den daha ucuz!!
    Birde kafamın takıldığı,Vestel ithalmi etti(yada burada montajladı)bu seriyi yoksa Modern denmi alıp satıyor??

Ben sanırım bir tane "Y" serisi 12lik çakabilirim Salona!!
    27m2 de bu cihaz sanırım iş görür? zaten bu Seride 9 ve 12 var EER/COP filan bayağı iyi!

++

• Orijinalden alıntı: alptuğ56

peki hocam 9 köylünün söylediği dış ünite sesi nasıl bir de bu hoplama olayı onda da varmı

sv:dostum klimalarda böyle bi şey yok hangi klima olursa olsun düzgün ve doğru montaj yapıldığı sürece sorunsuz çalışır

ben 9köy ( aydoğan ) beyle sürekli telefonla görüşüyorum hatta bazan o kadar sohbeti ilerletiyoruz ki en az yarım saat bazan 1 saati geçtiği oluyor bu konuşmalarımız ve sohbetlerimiz uzayıp gidiyor... dalıyoruz derin bir sohbete sonu gelmiyor birbirimizi vebal altına sokuyoruz :))) nedenmi çünkü ben biliyorumki bu cep telefonu denen illet uzun süre konuşulduğunda tehlikeli oluyor hatta kanser yada bilimum başka hastalıklara yolaçması muhtemel....

aydoğan beyle yaptığımız görüşmelerde bana bu zibronun sesini dinletti hatta bu sesi görüntülü olarak kayıt altına almış ses çok berrak ve net bir şekilde duyuluyor

benim acizane koyduğum teşhis ise montajı yapan servisin eşekliği diyecem çünkü resimlerde bariz bir şekilde montajın hatalı yapıldığı terazisinde olmadığı görülüyor aslında aydoğan arkadaşımız o cihazın resimlerini buraya koysa yok artık daha neler böyle montajmı olur bu montajı yapan ya simitçi ya bakkal dükkanı işleten birisi veyahutta bir marangoz yapmış olabilirmi diye düşünür adamın camınıda kırmış gitmiş ve sonrasındada yok abi bu modeller böyle çalışır deyip cihaza suç atmış

o zaman durup düşünmek lazım bu zibrolar böyle ise ki ben eminim zibrolar kötü cihazlar değil o zaman geriye servisin hatalı montaj yapmış olması söz konusu ki cihazın hatalı montaj yapıldığını ben gözümle gördüm aydoğan resim çekmiş bariz görünüyor...

yaa bi görsen servisin yaptığı işleri gülermisin ağlarmısın drenajborusuna delik açmış ve o açtığı deliğede 10 cm bi boru takmış neymiş efendim bu cihazlara böyle yapılırmış ben çok güldüm o resime aydemir bey buraya koysa eminim sizde çok gülersiniz yani sözün özü istersen dünyanın en ileri teknoloji cihazını satın al servis kötüyse cihazda kötüdür cihaz kötüyse servis iyi montaj yapmışsa o cihaz kötü bile olsa servis bunu bi şekilde halleder sorunu çözer çözmesi gerekir..

• Albani hocam büyük söylemeyim ama vestel bana toshiba nın en üst model cihazına vestel yazıp üste para vereyim dese ben yine almam

üstelik madem bu cihazlar kendinin değil niye yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı modunu uyguluyor

böyle olduktan sonra gider midea alırım olur biter ,bir de millete ava atarım ( H harfini unutmadım kasten koymadım Tekirdağlı hocama gönderme yapmak için ) ithal klimam var diye

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Alptuğ hocam,sen Vesteli itele gitsin,malın ana üreticisine baksana;"MIDEA"!!!!!

Tekirdağlı Hocam nokta atışı gibi cihaz bulmuş

Şimdi yukarıda Vesteldeki cihazın linkini vermiş,buyrun bende MIDEA daki linkini veriyorum

http://www.mideaaircon.com/productseriesinfo.asp?seriesid=370

Bu cihaz Midea nın "VERTU" Modelidir!!!
    ++

Bundan daha iyisede var,onada buyrun;http://www.mideaaircon.com/productseriesinfo.asp?seriesid=371
    Buda "Y" Serisi

++
    Bu cihazları TR ye bildiğim kadarıyla sadece Antalya daki "Modern Klima Teknolojileri" ithal ediyor!
    Veya Midea nın bazı başka Serilerini,başka İthalatçılar da getiriyor olabilir ama "Y" Serisi Modern de
    görülüyor

Buyrun buda "Modern" nin linki;http://www.modernklima.com.tr/ buradan girin ve hem Vestelin cihazını
    hemde benim bahsettiğim "Y" Serisine ulaşın
    Teknik tablo+Fiyat v.s her bir şey var Sitelerinde+

++
    Tekirdağlı Hocam,ben "GAZ" verecek cihaz arıyordum GREE den sonra,sen ne dersin şu MIDEA olayına??

Y ve Vertu oldukça iyi görünüyor;hatta Vestelin fiyatı Vertu da,Modern den daha ucuz!!
    Birde kafamın takıldığı,Vestel ithalmi etti(yada burada montajladı)bu seriyi yoksa Modern denmi alıp satıyor??

Ben sanırım bir tane "Y" serisi 12lik çakabilirim Salona!!
    27m2 de bu cihaz sanırım iş görür? zaten bu Seride 9 ve 12 var EER/COP filan bayağı iyi!

++

yok sv: arkadaşım kesinlikle yerli üretim değil orijinal MİDEA

kalıbımı basarım Türkiyede montaj kesinlikle değil

Y seriisi şu an herhangi bir markada varmı bilmiyorum şu an sadece midea da var eksi -25 dış ortam sıcaklığında mükemmel ısı veriyor... Y seriisi harika bir cihazdır...

bu gün bana mail geldi 12 aralıkta klimalara ayar çekiyorlar zam yapılıyor bu vesile ile ürün gamına yeni model daha şık ve daha performanslı bir serii cihaz getirmiş modern klima bekliyoruz bakalım nasıldır nedir ne değildir yorum yaparım gördüğüm zaman

Y seriisinin eer/cop güzel gerçekten dediğin gibi 9/12 var şu an modernklimanın elinde sanıyorum yılbaşından sonra 18 lik ve 24 lükleride gelebilir...

vestel bu vertu seriisi klimayı modern klima distribütörlük almadan evvel bağlantısını yapmış ve sanırım 2011 yılı sonunda anlaşması bitiyor ve artık vestel getiremiyecek diye bilgi aldım gerisini bilemem

• Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

Orijinalden alıntı: alptuğ56

peki hocam 9 köylünün söylediği dış ünite sesi nasıl bir de bu hoplama olayı onda da varmı

sv:dostum klimalarda böyle bi şey yok hangi klima olursa olsun düzgün ve doğru montaj yapıldığı sürece sorunsuz çalışır

ben 9köy ( aydoğan ) beyle sürekli telefonla görüşüyorum hatta bazan o kadar sohbeti ilerletiyoruz ki en az yarım saat bazan 1 saati geçtiği oluyor bu konuşmalarımız ve sohbetlerimiz uzayıp gidiyor... dalıyoruz derin bir sohbete sonu gelmiyor birbirimizi vebal altına sokuyoruz :))) nedenmi çünkü ben biliyorumki bu cep telefonu denen illet uzun süre konuşulduğunda tehlikeli oluyor hatta kanser yada bilimum başka hastalıklara yolaçması muhtemel....

aydoğan beyle yaptığımız görüşmelerde bana bu zibronun sesini dinletti hatta bu sesi görüntülü olarak kayıt altına almış ses çok berrak ve net bir şekilde duyuluyor

benim acizane koyduğum teşhis ise montajı yapan servisin eşekliği diyecem çünkü resimlerde bariz bir şekilde montajın hatalı yapıldığı terazisinde olmadığı görülüyor aslında aydoğan arkadaşımız o cihazın resimlerini buraya koysa yok artık daha neler böyle montajmı olur bu montajı yapan ya simitçi ya bakkal dükkanı işleten birisi veyahutta bir marangoz yapmış olabilirmi diye düşünür adamın camınıda kırmış gitmiş ve sonrasındada yok abi bu modeller böyle çalışır deyip cihaza suç atmış

o zaman durup düşünmek lazım bu zibrolar böyle ise ki ben eminim zibrolar kötü cihazlar değil o zaman geriye servisin hatalı montaj yapmış olması söz konusu ki cihazın hatalı montaj yapıldığını ben gözümle gördüm aydoğan resim çekmiş bariz görünüyor...

yaa bi görsen servisin yaptığı işleri gülermisin ağlarmısın drenajborusuna delik açmış ve o açtığı deliğede 10 cm bi boru takmış neymiş efendim bu cihazlara böyle yapılırmış ben çok güldüm o resime aydemir bey buraya koysa eminim sizde çok gülersiniz yani sözün özü istersen dünyanın en ileri teknoloji cihazını satın al servis kötüyse cihazda kötüdür cihaz kötüyse servis iyi montaj yapmışsa o cihaz kötü bile olsa servis bunu bi şekilde halleder sorunu çözer çözmesi gerekir..

bu modeller böyle çalışıyor abi sözü beni bitirdi doğrusu

aklıma Metin Şentürk'ün bir filmde saman arabasında ki samanlara mızrağı saplaması sonucu saman balyasından aaahh diye ses çıkması sonucu soruyor bu ses nerden geliyor ,arabacı sakin sakin ağam bu samanın cinsi böyle demesi gibi demek ki bu klimanın cinsi de böyle zıplayan cinsinden demek ki

• yukarıda ki mesajım da aslında alıntı yaptım ama ne hikmetse mesaj birleşmiş
  • Hocam sana yazdım Vesteli itele diye ve mala baksana sen!

Ne yerlisi yaw,bizim montajcılarda cihazların her bir tarafı ÇİN işi,sadece çalışanlar TÜRK

Yerli malı diye milleti "yiyorlar" sadece!

Memlekette sadece Montaj/Fason Sanayisi vardır!
    TR Sanayi Ülkesi değildir ayrıca!
    30-40 sene öncesinin Çin örneğidir sadece!

Sanayi diye %70-80 İthal girdi ile çalışıyoruz,bumu Sanayi ülkesi ??

Yakkında %100 ithal girdi ile çalışacağız!

++

Dikkat edersen ben MIDEA ya GAZ vermek üzereyim,sadece Ustalardan doğru bilgiler ve bazı yorumlar v.s lazım bana!
    GREE olayı bitti,yada şimdilik bitti,aslında süper cihazdı bunlar(F/P olarak baktığım zaman)AIRFEL işi çok güzel oturtmuştu v.s
    Sanırım yakın bir gelecekte DAIKIN-Airfel işi ve GREE cihazlar yeniden gündeme çok daha iyi olarak gelecektir!

Biz aradaki boşluğu hani MIDEA Gazı ile doldururmuyuz ben ona bakıyorum şimdilik
    Tekirdağlı Midea yı çok iyi bilir örneğin!

Bu arada az evvel Vestel Sitesinden Inverter cihazlara baktım,sanırım bunların hepsi MIDEA malları!!!
    Bu aslında iyi ve komple ithal edilmişse dahada iyi!
    Fiyatlarda iyi olursa verin gazı gari

Az daha bekleyelim bakalım!

+++
    Tekirdağlı Usta sen bu Antalya daki adamları firma bazında tanıyormusun acaba??
    Yani bu işin birde Servis+Montaj,hizmet kalitesi v.s v.s durumu vardır,mal iyi derken millet Servisler
    ile kapışıpta rezil olmasın sonra!

Veya Vestel deki hangi Seri Midea malı cihazlara yönelsin,örneğin ben en
    st seri olan "Y" yi Vestelde göremedim ama Modern de var!

++

• xxxx
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekirdağlı-klimacı -- 14 Mart 2015; 20:00:10 >
  • ya burda şimdi ister istemez telefonla uzak bağlantıda yanlış anlamalar olabiliyor. eğim konusunda ilk montajda hata vardı bundan önceki zibroda. sonrakinde o sorun yok feajat ses konusu hasıl oldu. bu makineler böyle çalışır konusuda aslında zibro servisin bu şekilde çalışır demesi değildi sadece ufak bir katılmasıydı. o söz aslında bana diğer klimam konusunda servise gelen ME servisine aitti onlar gösterdim sesi onalrda dedi bu ses bizim klimalrımıza göre normal değil ama bu klimadada belki normaldir yazılımını felan bilemeyiz. buna biz yorum yapamayız demişti. aynı andada zibro servisi geldi o esnada sokakta ses haylice yükselmişti. durumu anlattım oda şuan ses fazla değil ama olabilir bakarız korkmayın demişti. tekirdağlı hocada çok sağolsun işleri yoğunken bile bana bilgi vermekten kaçınmadı. ama ister istemze benim yazı tarzımdaki bozukluk vb durumlardan bu sonuç çıkmıştı normaldir. ben sorunları buraya aktarmak istemedim. birol hocadanda çok destek gördüm. ne onu nede koç volkan hocayı kırmak istemedim. ama inanın pvg artık ben, delirtmeye başladı yakında resimleri buraya basarsam kimse şaşmasın. birol ustada bana hiç kızmasın bir insan bukdara idareci olabilir Allah her şeyi görüyor. ben gelen servislerin davranışlarına kadar her şeyide kendi imkanlarımla kaydedetmiş durumdayım. bir insanın haklıyken bukadarda alttan alması biraz tuhaf bir durum ve bu konuda kimsenin darılmaya hakkı olamaz her şey tarihi tarihine kayıtlı. klimaplus beni defalarca ararken zibroda bozuk yiycez diye aramıyor bile. e sonuçta birolda zibronun sahibi değil nereye kadar sorun çözecek. sonra pvg kendi sayfasında yazar mahkeme falan tehdidinde bulunur. en baba cevabı albaniden almışlar. biz türksek zamanı geldimi böyle mahkeme durumlarına gözdağlarına felan korkmayız yeterki haklı olalım. ben pvg ninde birebir burda olduğuna inanmıyorum. hiçbir hollandalı bize bu şekilde davranamaz. çünkü işin içinde türk olmadan hiç bir şirket burda barınamaz. bu durum tüm dünyada böyledir. amerika dünyanı yönetiyorum dese ne yazar içerden işbirlikçileri olmadığı ülkeye adım bile atamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackcoupe

sayin arkadaslar
    mutfagimiz 20 metre kare. yemek yaparken kullandigimiz bir de baca baglantili aspirator var. camlarimiz cift cam ve akdeniz bolgesindeyiz.
    bu sartlarda satin alacagimiz klima kac btu kapasiteli olmalidir? inverter almayi dusunmuyorum. 12 lik ve 18 lik klimalar arasinda kararsiz kaldim. pencereler guney cepheli.
    12lik klima yazda ve yemek pisirilirken efektif sogutma yapar mi? 18 lik klima da boyle olcudeki bir mutfaga devasa gelmezmi ?
    yardimci olursaniz sevinirim.

12'lik bir düz tip klima uygun olur.

Arkadaşın bahsettiği "bacadan sıcaklık kaçması" durumu sözkonusu, ama bu sadece ısıtma yaparken.
    Zaten baca aspiratörü açıkken de biraz kaçıversin, çünkü o arada mutfağa ek ısı gelmektedir:)

Soğutma durumundayken bacanın hiçbir etkisi olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

ya burda şimdi ister istemez telefonla uzak bağlantıda yanlış anlamalar olabiliyor. eğim konusunda ilk montajda hata vardı bundan önceki zibroda. sonrakinde o sorun yok feajat ses konusu hasıl oldu. bu makineler böyle çalışır konusuda aslında zibro servisin bu şekilde çalışır demesi değildi sadece ufak bir katılmasıydı. o söz aslında bana diğer klimam konusunda servise gelen ME servisine aitti onlar gösterdim sesi onalrda dedi bu ses bizim klimalrımıza göre normal değil ama bu klimadada belki normaldir yazılımını felan bilemeyiz. buna biz yorum yapamayız demişti. aynı andada zibro servisi geldi o esnada sokakta ses haylice yükselmişti. durumu anlattım oda şuan ses fazla değil ama olabilir bakarız korkmayın demişti. tekirdağlı hocada çok sağolsun işleri yoğunken bile bana bilgi vermekten kaçınmadı. ama ister istemze benim yazı tarzımdaki bozukluk vb durumlardan bu sonuç çıkmıştı normaldir. ben sorunları buraya aktarmak istemedim. birol hocadanda çok destek gördüm. ne onu nede koç volkan hocayı kırmak istemedim. ama inanın pvg artık ben, delirtmeye başladı yakında resimleri buraya basarsam kimse şaşmasın. birol ustada bana hiç kızmasın bir insan bukdara idareci olabilir Allah her şeyi görüyor. ben gelen servislerin davranışlarına kadar her şeyide kendi imkanlarımla kaydedetmiş durumdayım. bir insanın haklıyken bukadarda alttan alması biraz tuhaf bir durum ve bu konuda kimsenin darılmaya hakkı olamaz her şey tarihi tarihine kayıtlı. klimaplus beni defalarca ararken zibroda bozuk yiycez diye aramıyor bile. e sonuçta birolda zibronun sahibi değil nereye kadar sorun çözecek. sonra pvg kendi sayfasında yazar mahkeme falan tehdidinde bulunur. en baba cevabı albaniden almışlar. biz türksek zamanı geldimi böyle mahkeme durumlarına gözdağlarına felan korkmayız yeterki haklı olalım. ben pvg ninde birebir burda olduğuna inanmıyorum. hiçbir hollandalı bize bu şekilde davranamaz. çünkü işin içinde türk olmadan hiç bir şirket burda barınamaz. bu durum tüm dünyada böyledir. amerika dünyanı yönetiyorum dese ne yazar içerden işbirlikçileri olmadığı ülkeye adım bile atamaz.

1 eğim konusunda ilk montajda hata vardı
    2 bundan önceki zibroda o sorun yoktu
    3 feajat ses hasıl oldu ( bu ses boru herhangi bir yerinden gazı kaçmıyacak şekilde kırıldığında boru ezildiğinde yapar)
    4 bu makinalar böyle çalışır hayır bu makinalar gayet normal çalışır)

ben cihazda bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama montajda sorunlar olduğunu biliyorum ses yapması normal değil ayrıca gelen servisin camı kırıp gitmesi zarar vermesi hiç normal değil en azından verdiği zararı telafi etmek zorunda

iyi bari ben geleyim senin klimanı tamir etmeye yada montaj etmeye gelip camı kırıp gideyim olacak işmi yada boyaya badanaya zarar vereyim olacak işmi

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

hocam dalga geçmiyorsunuz değil mi

aylarca burada aman vestelden uzak durun dedikten sonra vestel nasıl süper oldu hiç değil onu anlatın

yok sv: dostum ciddiyim bu modeli almayı düşünenlere tavsiye ederim

ama dikkatini çekiyorum sadece bu modele okey veriyorum başka herhangi bir vestel ürününe hala daha karşıyım

beni bu forumda okuyan takip eden bilir marka konusunda tarafsız olduğumu her ne kadar yerli markaları tavsiye etmesemde vestelin bu ürünü yerli üretim değil orijinal MİDEA birebir aynı bu gün bu cihazı inceleme fırsatı buldum söktüm içini dışını her yerini Midea ile birebir kopya cihazlar fiyatıda oldukça makul vestelde ben kendimi klima almayı düşünen bir vatandaşın yerine koyup empati yapıyorum ve hak veriyorum...

mesela arçeliğinde bir modeli var 12064 mü neydi modeli şu an aklımda değil bu cihazda extrem bir cihaz tavsiye ederim...

hani derler ya yiğidi öldür hakkını yeme diye

Hocam bu dediğin Midea yapısı inverter Vestel'in (veya onun aslı olan Midea'nın) teknik verilerini yazsana da öğrenelim biz de.
    O dediğin arçelik 90064.
    Verimlilik ve fiyat konusu çok iyi de, geri kalan ayrıntıları "çeken bilir".

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

hocam dalga geçmiyorsunuz değil mi

aylarca burada aman vestelden uzak durun dedikten sonra vestel nasıl süper oldu hiç değil onu anlatın

yok sv: dostum ciddiyim bu modeli almayı düşünenlere tavsiye ederim

ama dikkatini çekiyorum sadece bu modele okey veriyorum başka herhangi bir vestel ürününe hala daha karşıyım

beni bu forumda okuyan takip eden bilir marka konusunda tarafsız olduğumu her ne kadar yerli markaları tavsiye etmesemde vestelin bu ürünü yerli üretim değil orijinal MİDEA birebir aynı bu gün bu cihazı inceleme fırsatı buldum söktüm içini dışını her yerini Midea ile birebir kopya cihazlar fiyatıda oldukça makul vestelde ben kendimi klima almayı düşünen bir vatandaşın yerine koyup empati yapıyorum ve hak veriyorum...

mesela arçeliğinde bir modeli var 12064 mü neydi modeli şu an aklımda değil bu cihazda extrem bir cihaz tavsiye ederim...

hani derler ya yiğidi öldür hakkını yeme diye

Hocam bu dediğin Midea yapısı inverter Vestel'in (veya onun aslı olan Midea'nın) teknik verilerini yazsana da öğrenelim biz de.
    O dediğin arçelik 90064.
    Verimlilik ve fiyat konusu çok iyi de, geri kalan ayrıntıları "çeken bilir".

Sabit frekanslı, klasik klimalarda kompresör sürekli açılıp kapanarak çalışır ve enerji harcamaları, bu dur/kalklar esnasında en yüksek seviyeye ulaşır. Inverter teknolojisine sahip Midea klimalar, kapasitesini kendisi otomatik olarak ayarladığı için kompresördeki duruş/kalkışlar en aza iner, enerjiyi verimli kullanma olanağı en üst seviyeye çıkar. Enerji tüketiminde %30-%40 tasarruf etme imkanı olur. Ayrıca ısı sapmaları klasik klimalara göre çok daha az olduğundan kullanıcısına daha konforlu bir ortam sunar.

Golden Fin

Birçok klasik klimada olmayan üstün Golden Fin özelliği sayesinde, kondenser (dış ünite ısı plakası) üzerinde su tutulması engellenerek, buz çözme prosesi hızlandırılır. Böylelikle dış ünite ısı plakaları, tuzlu hava, yağmur ve diğer bazı kimyasal aşındırıcı, pas yapıcı dış etkenlere karşı kendini korur, ilk günkü verimliliğinden hiçbir şey kaybetmeden uzun ömürlü çalışır. Aynı teknoloji ile üretilmiş olan evoporatör (iç ünite ısı plakası) üzerinde de bakteri oluşumu engellenir, daha temiz hava soluma imkanı oluşur.

180 Sinüs Dalgası

DC Inverter tipi birçok klima sadece 120 sinüs dalgası frekansında kontrol imkânı verirken, Midea klima'nın üstün yenilikçi teknolojisi ile bu aralık çok daha geniş olan 180 sinüs dalgasına çıkmaktadır. Dolayısıyla, sıradan DC Inverter teknolojisine sahip klimalara göre daha fazla enerji tasarrufu, daha sessiz çalışma ve çok daha dengeli hava ile şartlandırılmış bir ortam yaratır.

Clean
    Kendi Kendini TemizlemeUzaktan kumandadaki "Clean" tuşuna basıldığında, iç ünite fanı otomatik olarak evoparatör üzerindeki yoğuşma suyunu kuruturak temizler. Bu sayede evoporatör üzerinde bakteri ve mantarların üremesinin önüne geçilmiş olur. Midea klimanızdan gelen havanın sürekli temiz ve yüksek kaliteli olması sağlanır.

İyonizer

Ormanlık alanlar, şelale kenarları, nehir ve akarsu yanları gibi doğal ortamlarda, havada yüksek miktarlarda negatif iyon bulunması nedeni ile kendimizi çok daha sağlıklı, güçlü ve enerjik hissederiz. Klimanın bu ileri teknolojik özelliği, yaşadığımız ortamın havasını doğal ortamlarda soluduğumuz canlı, enerjik ve ferah hava gibi hissettirir. Bu sayede vücudumuzdaki stres azalır, insan kendini daha diri ve tazelenmiş hisseder.

AA Sınıfı Enerji Verimliliği

Klimaların, soğutma modunda enerji verimlilik oranı (EER) ve ısıtma modunda performans katsayısısı (COP) ne kadar yüksek ise enerji verimliliği de o kadar yüksektir. Bu özellik sayesinde, klasik klimalara göre hem soğutma modunda hem de ısıtma modunda A sınıfı yüksek enerji verimliliği sağlanır. Bu da daha az enerji ile çok daha fazla performans yani elektrik tasarrufu ve ekonomi demektir.

Follow Me

Uzaktan kumandanın üzerindeki "Follow Me" tuşuna basıldığında, ısı kontrolünü uzaktan kumandanın üzerindeki sensörleri devreye alarak gerçekleştirir ki, bu sayede uzaktan kumandanın bulunduğu yerdeki hava ısısına göre klimanızın çalışması sağlanır. Bu özellik klimanın, uzaktan kumanda görüş sahası içinde olduğu sürece çalıştırılabilir.

Çift Kademeli Elektrostatik Aktif Karbon Filtre

Bu filtre Aktif Karbon ve Elektrostatik Fiber filtre olmak üzere iki kademelidir. Yüksek verimli elektrostatik filtre havada bulunan duman, polen, evcil hayvan tüyü, toz gibi parçacıkları tutarak ortama temiz bir hava sağlar. Bu sayede alerjik reaksiyonları önler. Aktif karbon filtre, havadaki istenmeyen kokuları giderir. Bazı zararlı gazları nötralize ederek insan sağlığını korumaya yardımcı olur.

teknik özellikler

http://www.modernklima.com.tr/urunler/148/VERTU_Serisi_Duvar_Tipi_DC_Inverter_Split_Klima/teknik-ozellikler

• quote:

Albani hocam büyük söylemeyim ama vestel bana toshiba nın en üst model cihazına vestel yazıp üste para vereyim dese ben yine almam

üstelik madem bu cihazlar kendinin değil niye yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı modunu uyguluyor

böyle olduktan sonra gider midea alırım olur biter ,bir de millete ava atarım ( H harfini unutmadım kasten koymadım Tekirdağlı hocama gönderme yapmak için ) ithal klimam var diye

Demek ki Vestel klima işini beceremediğini kabul edip havlu atmış, ben bunu anlıyorum bu durumdan.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

ya burda şimdi ister istemez telefonla uzak bağlantıda yanlış anlamalar olabiliyor. eğim konusunda ilk montajda hata vardı bundan önceki zibroda. sonrakinde o sorun yok feajat ses konusu hasıl oldu. bu makineler böyle çalışır konusuda aslında zibro servisin bu şekilde çalışır demesi değildi sadece ufak bir katılmasıydı. o söz aslında bana diğer klimam konusunda servise gelen ME servisine aitti onlar gösterdim sesi onalrda dedi bu ses bizim klimalrımıza göre normal değil ama bu klimadada belki normaldir yazılımını felan bilemeyiz. buna biz yorum yapamayız demişti. aynı andada zibro servisi geldi o esnada sokakta ses haylice yükselmişti. durumu anlattım oda şuan ses fazla değil ama olabilir bakarız korkmayın demişti. tekirdağlı hocada çok sağolsun işleri yoğunken bile bana bilgi vermekten kaçınmadı. ama ister istemze benim yazı tarzımdaki bozukluk vb durumlardan bu sonuç çıkmıştı normaldir. ben sorunları buraya aktarmak istemedim. birol hocadanda çok destek gördüm. ne onu nede koç volkan hocayı kırmak istemedim. ama inanın pvg artık ben, delirtmeye başladı yakında resimleri buraya basarsam kimse şaşmasın. birol ustada bana hiç kızmasın bir insan bukdara idareci olabilir Allah her şeyi görüyor. ben gelen servislerin davranışlarına kadar her şeyide kendi imkanlarımla kaydedetmiş durumdayım. bir insanın haklıyken bukadarda alttan alması biraz tuhaf bir durum ve bu konuda kimsenin darılmaya hakkı olamaz her şey tarihi tarihine kayıtlı. klimaplus beni defalarca ararken zibroda bozuk yiycez diye aramıyor bile. e sonuçta birolda zibronun sahibi değil nereye kadar sorun çözecek. sonra pvg kendi sayfasında yazar mahkeme falan tehdidinde bulunur. en baba cevabı albaniden almışlar. biz türksek zamanı geldimi böyle mahkeme durumlarına gözdağlarına felan korkmayız yeterki haklı olalım. ben pvg ninde birebir burda olduğuna inanmıyorum. hiçbir hollandalı bize bu şekilde davranamaz. çünkü işin içinde türk olmadan hiç bir şirket burda barınamaz. bu durum tüm dünyada böyledir. amerika dünyanı yönetiyorum dese ne yazar içerden işbirlikçileri olmadığı ülkeye adım bile atamaz.

1 eğim konusunda ilk montajda hata vardı
    2 bundan önceki zibroda o sorun yoktu
    3 feajat ses hasıl oldu ( bu ses boru herhangi bir yerinden gazı kaçmıyacak şekilde kırıldığında boru ezildiğinde yapar)
    4 bu makinalar böyle çalışır hayır bu makinalar gayet normal çalışır)

ben cihazda bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama montajda sorunlar olduğunu biliyorum ses yapması normal değil ayrıca gelen servisin camı kırıp gitmesi zarar vermesi hiç normal değil en azından verdiği zararı telafi etmek zorunda

iyi bari ben geleyim senin klimanı tamir etmeye yada montaj etmeye gelip camı kırıp gideyim olacak işmi yada boyaya badanaya zarar vereyim olacak işmi

neyapim hocam işte zamanında işyerindeki arkadaşalara bile bişe diyemiyordum sağolsunlar her yardımı yapıyorlardı ama. tefe konulmaktan çekiniyordum. sizden ve sizin gibi arkadaşlardan bilgi almakla her iki tarafı kırmamay açalışyordum. hel son montajda komediydi utancımdan arkadaşı bile çağıramadım. sağlık olsun diyorum nediyim artık

• quote:

quote:

Albani hocam büyük söylemeyim ama vestel bana toshiba nın en üst model cihazına vestel yazıp üste para vereyim dese ben yine almam

Demek ki Vestel klima işini beceremediğini kabul edip havlu atmış, ben bunu anlıyorum bu durumdan.

bu işler böyle kocausta filler tepişir çimenler ezilir...

adamı illa ki trakyalı gibi konuşturacaksınız yani :)))

ital klima ava yapma avlu atma :)))

vestel olsun arçelik olsun bilimum markalar hepsi montajcı arkadaş kimse demesin ben bu ürünü burada üretiyorum diye inanmam al parçayı çinden gel burda topla sonra ben yerliyim yemezler ağam...

hepsi fasoncu bunların vestelin üretmiş olduğu yada montajını yaptığı hiç bir ürünü almam alanada mani olurum kandırmasınlar milleti yerli diye istisnai durumlar dışında tabii mesela bu vertu MİDEA nın orijinal malı vestel üretmemiş ben bunu alırım gönül rahatlığı ile

vestel neyi düzgün yapmışki keşke gerçekten en ufak vidasına kadar kendi üretse de bizde gururlansak ama malesef bizim çekik gözlüler gibi dünya üzerinde tam kapasite üretim yapmamız ve tüm dünyaya satıp çekik gözlüler gibi dünya devi ve ekonomiyi elinde tutan bir ülke oluruz ne zaman 2050 yılında tabii o zamana kadar yeraltı kaynaklarımız tükenmezse (bakır demir aleminyum)
    daha biz klimanın içindeki gazı üretemiyoruz daha biz klimanın kompresörünü üretemiyoruz..

daha fazlada konuşmamın bi manası kalmıyacak şimdilik bu kadar

• sv: Aydemir arkadaşım ilk önce imzanı okuyorum her mesajını gördüğümde :)))

Lütfen haklarımıza sahip çıkalım. Aman be demeyip en azından bir dilekçe yazıp bilgi edinme kanunu işletelim. Baştan savılıyorsak kurumlarıda deşifre edelim.

bunu bence sende yapmalısın arkadaşım

hakkımızı arıyalım 10 kuruş bile olsa sonuna kadar dik duralım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

Sayın Kocausta...

Klimayı 28 dereceye ayarlıyorum oda sıcaklığı 28 dereceye ""ulaşmıyor"",oda sıcaklığı 24,7 dereceden yukarı çıkmıyor..Kumandadan 24 derece yaptığımda oda sıcaklığı 24 dereceyi bulup rölantiye giriyor burda sorun yok...Fakat 28 dereceye aldığımda oda sıcaklığı 28 dereceye çıkmıyor bunu yazmak istemiştim..Normalde kumandadan oda sıcaklığını 28 e aldığımda oda sıcaklığı 28 dereceyi bulduktan sonra rolantiye girmesi gerekmezmi..

Heat Pump durumunu bir sonraki mesajımda yayınlayacağım.

Anladım dediğinizi.

Oda sıcaklığını klima kullanarak 28C yapmak çok zordur.
    Bunun sebebi, havanın devamlı oda içinde dönmesi, dönerken de tüm yüzeylerden (duvar, taban, tavan) ısı alışverişine neden olmasıdır.

Yani sadece oda içi sıcaklığını değil, tümüyle (duvarı-kapısı-penceresi-zeminiyle) herşeyin sıcaklığını yükseltmek gerekir neredeyse.
    Bunu başarmak için de, bir mekan için "önerilen" kapasitenin neredeyse iki katı güçte bir alet kurup çalıştırmak gerekir.
    Çok masraflı ve gereksiz olur bu da.

kocaustam 28 dereceyi hiç denemedim şuan için ağır gelir. 26C yapıyorum zibro mideayı odada dereceyi 26da görüyorum dereceyi odanın birçok yerinde denedim. bende bu durmda yalıtım çok önemli çünkü bu oda içten yalıtımlı. ama kimseye önermiyorum işten yalıtım olayını gerçekten boğuluyor insan.

klima firmalarıda sanırım bu değerleri daha katı ortamlarda elde ediyorlardır.

kendi deneyimlerimde birde gerçekten odayı nemlendirdikmi sıcaklık daha çok artıyor.

bu eve geldiğim zamanlarda çok soğuk oldumu mitsubishiyi açıyorum flap yere dikili hemen sıcaklığın yere düştüğü noktanın ardına bir fan masa üstü fan var onu o noktaya alıp çalıştırıyorum son ayarda. onların önünede bir buhar makinesi onuda çalıştıryorum bu kez oturma odası 26ya ayarlıysa 28leri geçiyor:)) oturma odasındada buhar makinesi çalışıyor ayrıca. evde dolu buhar cihazı var çöplük oldu resmen.

• ital klima ava yapma avlu atma :)))

a şöyle ya ocam abe özlemişiz trakyalı konuşmasını

gerçi 1 tane evde 1 tane bacanakta trakyalı var ama onlar fazla doğu gördüğü için aslı gibi olmuyor
  • quote:

sv: Aydemir arkadaşım ilk önce imzanı okuyorum her mesajını gördüğümde :)))

Lütfen haklarımıza sahip çıkalım. Aman be demeyip en azından bir dilekçe yazıp bilgi edinme kanunu işletelim. Baştan savılıyorsak kurumlarıda deşifre edelim.

bunu bence sende yapmalısın arkadaşım

hakkımızı arıyalım 10 kuruş bile olsa sonuna kadar dik duralım

abi anlayan zaten anlamıştır. ne demişler incelik anlayış senden olsun gerisini Allaha bırak. ben daha fazlasını yaptığıma inanıyorum.. şuan yazdıysam bununda zamanı gelir ama ben gelmesin diyorum. zorla yazdım inanın. bu konuda kendime ihanet ettiğimede inanıyorum çoktan yazmam gerekirdi. ama ben sırf daikinde bir adamın işinden olmaması içinde çok geç yazmıştım. şimdi bana aktif cevap gelse dahi hepsinin cevabı var. ben bu konuların ancak sizin geçenlerde önerdiğiniz eğitimlerle aşılacağına inanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 643644645646647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.