Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (644. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
27 Misafir (2 Mobil) - 25 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 642643644645646
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada uyanık olun malum fake çakal her an gelebilir ve yine sizleri ham yapıp "yer"

++
    Usta dediğim gibi işin "şeyi" çıkmış ve olan normal/potansiyel cihaz alacak insanın başına olmuş!
    Herkes şaşkın,ayrıca elini sallasan MARKA ya değiyor hemen hepside çakma marka tabiki!
    Yaptır malı şu ÇİN li 3 ahpap çavuşlardan birine ve bas çakmanı;al sana MARKA
    Birde A veya A+ yaz,al sana A Sınıfı süper cihaz

++

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: lesmiserable

Merhaba. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar. İskenderun da yaşıyorum. Oturdugum bina 3 katlı ve ben ara kattayım. Alt ve üst daireler dolu. Kat planını mesaja ekledim. Klimayı taktırmayı düşündüğüm oda salon. Resimdeki şekilde takılacak olan klima ok işareti ile gösterdigim yöndeki odaları ve koridoru da ısıtabilir mi? ( Diger odaların kapıları kapatılacak, Cephe olarak salon kuzey, arka oda güneye bakıyor, camlar pimapen tek cam)

Böyle bir imkan varsa 24000 btu luk split klima yeterli olur mu? Yok böyle bir durum söz konusu değilse salon için kaç btu luk klima yeterli olur ve hangi split yada inverter klimayı tavsiye edersiniz?

Bütçem maksimum 2000 TL yardımlarınızı rica ediyorum.

Bahsettiğiniz tüm alanları klima ile ısıtmak çok verimsiz olur.
    Sadece salon için 12'lik bir inverter yeterlidir.
    Bu aralar en uygun/kaliteli alet:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

Merhaba. Krokide göründüğü üzere 20 m2 lik salona koyacagım "http://www.koctas.com.tr/U/Gree-A-Sinifi-Split-Klima/9000-Btu/57264?R=126 " linkinde bulunan Gree A Sınıfı Split Klima 21000 btu/h = 1399TL nasıl bir tercih olur. Nasıl bir randıman alabilirim ve ürün hakkında bilgisi olan arkadaşların tavsiyesini bekliyorum.

Eğer bu olmazsa 2000 TL ve altı 18000 lik bir inverter almayı düşünüyorum. Aşağıdakilerden hangisini tavsiye edersiniz. Demirdökümde "iyonizer,Follow me (kişi izleme özelliği)" vs gibi özelliklerden bahsedilmiş ne kadar kullanışlı olur.Demirdökümün kendi sitesinde bile adam gibi bir açıklama yok .

http://www.idealesya.com/urun/demirdokum-a-410-12-hp-inverter-split-klima.aspx?ref=akakce&v=0.57.6

http://www.idealesya.com/urun/airfel-as18-0933-inv-inverter-serisi-duvar-tipi-klima.aspx?ref=akakce&v=1.23.1

http://www.pinti.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=113450&ref=akakce&v=1.83.2

"Şikayet var" a baktım genel anlamda şikayet edilmeyen klima yada marka yok. Başta vestel ve arçelik. Ama Türkiye şartlarında bilgi sahibi olmayan yada araştırmayan tüketicilerin genelde bu markaları daha fazla tercih ettiği düşünülürse şikayet sayısında başı çekmeleri normal. 3 tane Toshiba SKV serisi klima alıp 5000 TL verip şikayetçi olanlarda var tabi. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Merhaba. Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar. İskenderun da yaşıyorum. Oturdugum bina 3 katlı ve ben ara kattayım. Alt ve üst daireler dolu. Kat planını mesaja ekledim. Klimayı taktırmayı düşündüğüm oda salon. Resimdeki şekilde takılacak olan klima ok işareti ile gösterdigim yöndeki odaları ve koridoru da ısıtabilir mi? ( Diger odaların kapıları kapatılacak, Cephe olarak salon kuzey, arka oda güneye bakıyor, camlar pimapen tek cam)

Böyle bir imkan varsa 24000 btu luk split klima yeterli olur mu? Yok böyle bir durum söz konusu değilse salon için kaç btu luk klima yeterli olur ve hangi split yada inverter klimayı tavsiye edersiniz?

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

Merhaba. Krokide göründüğü üzere 20 m2 lik salona koyacagım "http://www.koctas.com.tr/U/Gree-A-Sinifi-Split-Klima/9000-Btu/57264?R=126 " linkinde bulunan Gree A Sınıfı Split Klima 21000 btu/h = 1399TL nasıl bir tercih olur. Nasıl bir randıman alabilirim ve ürün hakkında bilgisi olan arkadaşların tavsiyesini bekliyorum.

Eğer bu olmazsa 2000 TL ve altı 18000 lik bir inverter almayı düşünüyorum. Aşağıdakilerden hangisini tavsiye edersiniz. Demirdökümde "iyonizer,Follow me (kişi izleme özelliği)" vs gibi özelliklerden bahsedilmiş ne kadar kullanışlı olur.Demirdökümün kendi sitesinde bile adam gibi bir açıklama yok .

http://www.idealesya.com/urun/demirdokum-a-410-12-hp-inverter-split-klima.aspx?ref=akakce&v=0.57.6

http://www.idealesya.com/urun/airfel-as18-0933-inv-inverter-serisi-duvar-tipi-klima.aspx?ref=akakce&v=1.23.1

http://www.pinti.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=113450&ref=akakce&v=1.83.2

"Şikayet var" a baktım genel anlamda şikayet edilmeyen klima yada marka yok. Başta vestel ve arçelik. Ama Türkiye şartlarında bilgi sahibi olmayan yada araştırmayan tüketicilerin genelde bu markaları daha fazla tercih ettiği düşünülürse şikayet sayısında başı çekmeleri normal. 3 tane Toshiba SKV serisi klima alıp 5000 TL verip şikayetçi olanlarda var tabi. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Bulduğunuz 18'lik Airfel inverter, ne olduğu belli, kullanıcıları da memnun.
    Samsung ve DD inverterler için henüz yeterli tecrübe yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bulduğunuz 18'lik Airfel inverter, ne olduğu belli, kullanıcıları da memnun.
    Samsung ve DD inverterler için henüz yeterli tecrübe yok.

Airfel inverter iyi diyorsunuz yani. Buradan okuduklarım dışında çevremde airfel hakkında tecrube sahibi kimse yok. Gree nin fiyatı cazip o konuda yorumunuz nedir kocausta. Airfelde ki çekincem İskenderun da ki servisinin tabiri caizse biraz umursamaz olduğu konusnda aldıgım duyumlar. Tek servis var ve oda aradınızmı gelmiyor uğraştırıyormuş. Gree ninde servis agı airfel ama en azından fiyatı cazip oldugu için bir seçenek olabileceğini düşündüm.

Ayrıca daha önceki mesajlarınızda da demirdöküm yada benzeri cihazlar kullandıgınızı onlarında iyi oldugunu yazmışsınız o da iyi bir seçenek olabilir sanırım. Samsung un ise cazip gelen tarafı görüntüsü :) dDiğer iki cihaza görünüşüne göre albenisi daha fazla. Tekzende görmüştüm Samsung klimaların dış ünite kasası plastik bu durumun ünitenin daha hafif olması dışında bir yararı var mı?

Bu arada demir dökümler Tc yazmışsınız bir yazınızda montajları burda mı yapılıyor?

• Tüm bu alan (45 m2) İskenderun da dışarısı en soğuk zamanda iç oda 20-23 dereceye çıkabilecek şekilde ancak 5,5-7 kw lık ısıl değeri olan (18.000-24.000 Btu) bir klima ile ısıtılabilir. Ancak her tarafı ısıtması için oda kapılarının açık ve klimanın iç ünitesinin 11 m2 lik alanda yani mekanın ortasına kurulması gerekir.
  • @lesmiserable

*Airfel ve Gree aynı fabrikanın malları, servisleri de aynı.
    Bulunduğunuz yerdeki servisi iyi değilse o markayı almayın.
    Çünkü çok kaliteli bir alet bile kötü servis tarafından rezil edilebilir.
    Koçtaş'taki Gree düz tip, diğer Airfel ise inverter.

*Demirdöküm ün eski seri r22 gaz kullanılan aletleri, verilen para/alınan mal olarak iyi; yoksa kaliteli ve sessiz sayılmazlar pek.
    Hatta ilk sattıkları komple Çin malı olanlar çok daha iyiydi, şimdi burada yaptıklarında kalite biraz düşmüş, ve sorun yaratabiliyorlar.
    Mesela bendeki bir 9 binlik bir süredir anlamsız arızalara düşüyor, ve nerdeyse servisçilerle kanka olduk.
    R410 olanlarında ise kendi servisi çok sorunlar yaşadıklarını söylüyor.
    Yeni çıkardıkları inverter için de bu nedenle çekimserim, açıktan tavsiye edemiyorum.
    En azından belli bir süre kullanıldığında ne olacağını görmek gerekir.

*Montaj demeyelim, adamlar bayağı fabrikasyon üretim yapıyorlar.
    Tabi herşeyde olduğu gibi bunda da çok parça dışardan geliyor.
    Kompresör, kartlar vs. hep dışardan, burada plastik aksam, çerçeveler, kafesler... yapılıyor.
    Zaten bu devirde (örneğin) kompresör fabrikası kurup ta üretim yapılması mümkün değil.

*Dış ünitenin plastik oluşu bir artı, çünkü çürüme/paslanma olmaz. Tabii yeterince sağlam yapılmışsa.

*Resimdeki gibi bir odaya klima kurup diğerlerine de etki etsin düşüncesindeyseniz, vazgeçin.
    Çok verimsiz olur.

• Arkadaşlar son bir soru daha sorucam cevapladınız çok sevinirim zibro s 6534 almaya karar vermisken bir arkadaş Carrier xpower gold serisi inverter cihazı önerdi .. walla kafam allak bullak oldu bu ikisi arasında siz hangisini onerirsiniz..... :)
  • Usta sen sanırım Yeni Foça dasın?
    "Deniz Sitesini" biliyormusun(sanırım ismi hala öyle)hani Aliağa dan sapınca,yol daha sonra
    Foça ya şöyle L şeklinde dönüşte tepeden aşağıya bakınca sağ tarafta oradaki Site,sonra yoldan Y.Foçaya
    inerken biraz ilerde de Öğretmenler Sitesi vardır sonrada rampa biter ilçeye girersin,sen ne taraftasın?

Bizim 2 tane Amcaoğlu o Deniz Sitesindeler!

++
  • sayin arkadaslar
    mutfagimiz 20 metre kare. yemek yaparken kullandigimiz bir de baca baglantili aspirator var. camlarimiz cift cam ve akdeniz bolgesindeyiz.
    bu sartlarda satin alacagimiz klima kac btu kapasiteli olmalidir? inverter almayi dusunmuyorum. 12 lik ve 18 lik klimalar arasinda kararsiz kaldim. pencereler guney cepheli.
    12lik klima yazda ve yemek pisirilirken efektif sogutma yapar mi? 18 lik klima da boyle olcudeki bir mutfaga devasa gelmezmi ?
    yardimci olursaniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcoupe

sayin arkadaslar
    mutfagimiz 20 metre kare. yemek yaparken kullandigimiz bir de baca baglantili aspirator var. camlarimiz cift cam ve akdeniz bolgesindeyiz.
    bu sartlarda satin alacagimiz klima kac btu kapasiteli olmalidir? inverter almayi dusunmuyorum. 12 lik ve 18 lik klimalar arasinda kararsiz kaldim. pencereler guney cepheli.
    12lik klima yazda ve yemek pisirilirken efektif sogutma yapar mi? 18 lik klima da boyle olcudeki bir mutfaga devasa gelmezmi ?

sadece mutfak da soğutma ve ısıtma amaçlı kullanacaksanız 12000 btu klima yeterli gelir ancak aspiratörü açtığınız da bir miktar ısı kaybı olacaktır, bu durumda 12 lik yine yeterli gelir ama fazladan çalışarak bir miktar elektrik tüketimi artacaktır

ben de farklı bir durumdayım ,oturma odasın da bir taraftan klima sıcak üflüyor diğer tarafımda hava temizleme cihazı soğuk üflüyor ve soba baca yerine monte ettiğim 12 cm.lik fan bacadan bir miktar havayı çekip dışarı atıyor içerdeki hava bile nereye gideceğini şaşıyor

eee sigara içince bu duruma da katlanmak gerekiyor

• quote:

sayin arkadaslar

vasat ucuz bir cihaz almayı düşünüyorsan 18.000
    biraz paraya kıyıp daha yüksek ısı derecelerinde (40 derece ve üzeri )yazın kullanmayı planlıyorsan 12.000 lik standart klima yeterli gelecektir bazı markaların 14.000 lik ara cihazları daha makul sayılabilir aslında

sizin tam aradığınız cihaz 14.000 lik olsa mükemmel olur...

18.000 lik klima cihazı da hem elektrik sarfiyatı açısından hemde yatırım maliyeti açısından oldukça yüksek maliyetli olacaktır..

tavsiyem bir kere al ömür boyu kullan

marka olarak maddi durumunuza göre japon menşeili üretim cihazları tavsiye ederim

malum markalar isim vermeme gerek yok sanırım

yerli olarak invertır almayı düşünürseniz de size performansı süper bir cihaz önericem bunu her cihaz için söylemem ama bu cihaz bir harika markası vestel hemde fiyatı harika MİDEA üretimi bir model

http://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/inverter-plus/inverter-plus-12-a-enerji-split-klima

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

sayin arkadaslar

sadece mutfak da soğutma ve ısıtma amaçlı kullanacaksanız 12000 btu klima yeterli gelir ancak aspiratörü açtığınız da bir miktar ısı kaybı olacaktır, bu durumda 12 lik yine yeterli gelir ama fazladan çalışarak bir miktar elektrik tüketimi artacaktır

ben de farklı bir durumdayım ,oturma odasın da bir taraftan klima sıcak üflüyor diğer tarafımda hava temizleme cihazı soğuk üflüyor ve soba baca yerine monte ettiğim 12 cm.lik fan bacadan bir miktar havayı çekip dışarı atıyor içerdeki hava bile nereye gideceğini şaşıyor

bende alptuğ hocaya katılıyorum 18 lik oldukça büyük bir kapasite. ben kuzey cephe 13-14m2 gibi mutfak ama akşam güneşini acayip yoğunlukta alıyor. haliyle yemek yapma saatleri akşam üstüne gelince hamam oluyordu. camlarda kışın ısı kaçırmaması açısndan ısıcam S temperli cam. bu kışın avantaj ama yazında dezavantaj ısı içeride birikiyor haliyle. bu alana 9000 btu makiğne taktık çok kısa denedik gayet iyi,ydi ama sona bu makine bozuldu ve başka bir marka ile değişti mevsim kışta olsa ocakları özellikle yakıp mutfağı hamam yaptım su kaynattım klimayı öyle çalıştırdım şahane şekilde soğuttu. ben yeteceğine inanıyorum 12lik klimanın.

alptuğ hocam unutmadan arabanız hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin cümlesiyle. bizde kocustayla birer fransız mercedesi alıcaz galiba:))

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

sayin arkadaslar

vasat ucuz bir cihaz almayı düşünüyorsan 18.000
    biraz paraya kıyıp daha yüksek ısı derecelerinde (40 derece ve üzeri )yazın kullanmayı planlıyorsan 12.000 lik standart klima yeterli gelecektir bazı markaların 14.000 lik ara cihazları daha makul sayılabilir aslında

sizin tam aradığınız cihaz 14.000 lik olsa mükemmel olur...

18.000 lik klima cihazı da hem elektrik sarfiyatı açısından hemde yatırım maliyeti açısından oldukça yüksek maliyetli olacaktır..

tavsiyem bir kere al ömür boyu kullan

marka olarak maddi durumunuza göre japon menşeili üretim cihazları tavsiye ederim

malum markalar isim vermeme gerek yok sanırım

yerli olarak invertır almayı düşünürseniz de size performansı süper bir cihaz önericem bunu her cihaz için söylemem ama bu cihaz bir harika markası vestel hemde fiyatı harika MİDEA üretimi bir model

http://www.vestel.com.tr/isitici-ve-klimalar/klimalar/inverter-plus/inverter-plus-12-a-enerji-split-klima

hocam dalga geçmiyorsunuz değil mi

aylarca burada aman vestelden uzak durun dedikten sonra vestel nasıl süper oldu hiç değil onu anlatın

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

sayin arkadaslar

bende alptuğ hocaya katılıyorum 18 lik oldukça büyük bir kapasite. ben kuzey cephe 13-14m2 gibi mutfak ama akşam güneşini acayip yoğunlukta alıyor. haliyle yemek yapma saatleri akşam üstüne gelince hamam oluyordu. camlarda kışın ısı kaçırmaması açısndan ısıcam S temperli cam. bu kışın avantaj ama yazında dezavantaj ısı içeride birikiyor haliyle. bu alana 9000 btu makiğne taktık çok kısa denedik gayet iyi,ydi ama sona bu makine bozuldu ve başka bir marka ile değişti mevsim kışta olsa ocakları özellikle yakıp mutfağı hamam yaptım su kaynattım klimayı öyle çalıştırdım şahane şekilde soğuttu. ben yeteceğine inanıyorum 12lik klimanın.

alptuğ hocam unutmadan arabanız hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin cümlesiyle. bizde kocustayla birer fransız mercedesi alıcaz galiba:))

araba hakkında güzel temennileriniz için teşekkür ederim her şeyden önce Allah hakkımızda hayırlı olanı versin

inşallah sizin de gönlünüze göre olur ,yalnız manager den uzak dur derim siz kocausta ya bakmayın onun adı üstünde "USTA" hatta kocausta

arıza olduğunda kendisi tamir edeceği için onun açısından sorun yok ama sen ne yaparsın bilemem (kocausta tamir için geleceğine söz verirse alabilirsin )

• evet bir ara vestelde mideaya cihaz yaptırıyor sözü geçmişti forumda. şimdi bakınca tip aynı midea tekirdağlı hoca bence dalga geçmiyor. midea gerçekten iyi. benze ZİBRO nun MİDEA ya yaptırdığı 30 s modeli var vakum desen moktan oldu şanssılığa denk geldi servis rezaletti. zaten pvg o servis sanırım ikaz veya iptal etmiştir. ısıcam S camı bile kırdılar montaj esnasında. şimdide pvg cam paramı ödeyecek yeni gelen servis merak etmeyin ben özellikle ileticem rapor edicem dedi. ama klima şahane ısıtıyor sadece dış ünitede anormal bir ses var çok rahatsız etmesede değişik bir ses ama komşuyu kapıya çıkartacak bir ses değil. arasıra start stop yaparken makine yerinden hopluyor biraz:)) servis korkmayın biz burdayız rahat olun diyor. buda güven veriyor.

bence vestel mideaya klim ayaptırıyorsa akıllılık yapmış umarım adam gibi vakum edip öyle takarlar. eski huyları devam etmez.
  • quote:

aylarca burada aman vestelden uzak durun dedikten sonra vestel nasıl süper oldu hiç değil onu anlatın

yok sv: dostum ciddiyim bu modeli almayı düşünenlere tavsiye ederim

ama dikkatini çekiyorum sadece bu modele okey veriyorum başka herhangi bir vestel ürününe hala daha karşıyım

beni bu forumda okuyan takip eden bilir marka konusunda tarafsız olduğumu her ne kadar yerli markaları tavsiye etmesemde vestelin bu ürünü yerli üretim değil orijinal MİDEA birebir aynı bu gün bu cihazı inceleme fırsatı buldum söktüm içini dışını her yerini Midea ile birebir kopya cihazlar fiyatıda oldukça makul vestelde ben kendimi klima almayı düşünen bir vatandaşın yerine koyup empati yapıyorum ve hak veriyorum...

mesela arçeliğinde bir modeli var 12064 mü neydi modeli şu an aklımda değil bu cihazda extrem bir cihaz tavsiye ederim...

hani derler ya yiğidi öldür hakkını yeme diye

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

sayin arkadaslar

araba hakkında güzel temennileriniz için teşekkür ederim her şeyden önce Allah hakkımızda hayırlı olanı versin

inşallah sizin de gönlünüze göre olur ,yalnız manager den uzak dur derim siz kocausta ya bakmayın onun adı üstünde "USTA" hatta kocausta

arıza olduğunda kendisi tamir edeceği için onun açısından sorun yok ama sen ne yaparsın bilemem (kocausta tamir için geleceğine söz verirse alabilirsin )

hocam gelmezse biz gideriz ozaman hocam şakada kötü sıkıştım şimdi 30 gün boyunca oksijen tedavisi yapılacak anneme. eldeki araç kardeşimin aracı. baskı balata istiyor mahsus yaptırmıyorumki ben kullanim:)) bir an evvel az yakan bir ucuz araba bulmam lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

yok sv: dostum ciddiyim bu modeli almayı düşünenlere tavsiye ederim

ama dikkatini çekiyorum sadece bu modele okey veriyorum başka herhangi bir vestel ürününe hala daha karşıyım

beni bu forumda okuyan takip eden bilir marka konusunda tarafsız olduğumu her ne kadar yerli markaları tavsiye etmesemde vestelin bu ürünü yerli üretim değil orijinal MİDEA birebir aynı bu gün bu cihazı inceleme fırsatı buldum söktüm içini dışını her yerini Midea ile birebir kopya cihazlar fiyatıda oldukça makul vestelde ben kendimi klima almayı düşünen bir vatandaşın yerine koyup empati yapıyorum ve hak veriyorum...

mesela arçeliğinde bir modeli var 12064 mü neydi modeli şu an aklımda değil bu cihazda extrem bir cihaz tavsiye ederim...

hani derler ya yiğidi öldür hakkını yeme diye

peki hocam 9 köylünün söylediği dış ünite sesi nasıl bir de bu hoplama olayı onda da varmı

• bu arada 9 köyden kovuldum ismini kısaltmışsın yeni farkediyorum

iyi olmuş ha şöyle ya ,o ismi yazarken insan kendini suçlu hissediyordu doğrusu bu daha iyi olmuş
  • quote:

bu arada 9 köyden kovuldum ismini kısaltmışsın yeni farkediyorum

iyi olmuş ha şöyle ya ,o ismi yazarken insan kendini suçlu hissediyordu doğrusu bu daha iyi olmuş

• 
Sayfa: önceki 642643644645646
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.