Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: straightness Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.224
Cevap
328
Favori
3.175.144
Tıklama
Giriş
      3 Mesaj
      16 Kasım 2011 01:13:05
      selam arkadaslar ben ısınma amaclı olarak klima almayı dusunuyorum bayadır forumda dolasıyorum ve TOSHİBA RAS 13 skvr-e modelinde karar verdim odam 17 m.k yetrli gelirmi diye danısayım dedim.
      birde bazı modellerde skvr bazılarında skvr-e olarak geciyor sonda bulunan (E) ne anlamı tasıyor farkılı bir urunmu oluyor kafam takıldı bu konuda bilgi verirseniz sevinirim
      16 Kasım 2011 09:41:16
      quote:

Orijinalden alıntı: crazy3586

mbirol hocam 20 m2 yere sp 1735 ufak mı gelir.

İdeal kapasite,tabi çok kötü konumda değilse yer.Yani üstü beton çatı,çift cephe kuzeye bakan gibi hepsi bir arada olmamak koşulu ile...
      |
      |
      16 Kasım 2011 10:08:52
      quote:

Orijinalden alıntı: deizmen

selam arkadaslar ben ısınma amaclı olarak klima almayı dusunuyorum bayadır forumda dolasıyorum ve TOSHİBA RAS 13 skvr-e modelinde karar verdim odam 17 m.k yetrli gelirmi diye danısayım dedim.
      birde bazı modellerde skvr bazılarında skvr-e olarak geciyor sonda bulunan (E) ne anlamı tasıyor farkılı bir urunmu oluyor kafam takıldı bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

17 m2 odaya RAS13SKVR fazlasıyla yeterlidir.
      Hatta biraz büyük bile gelir, ama inverter olduğu için daha verimli çalışıp daha az ceryan tüketecektir.

Sondaki E'ye takılmayın..

Alet ile ilgili ayrıntıları buradan bulabilirsiniz:

http://www.toshiba-klima.com.tr/default_ic.asp?ID=TSHB18&UrunKodu=57
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      9 Not
      16 Kasım 2011 12:06:16
      Köylü selamlar

Kardeş bana o densiz heriften hiç bahsetmeyin,onun hesabını aslında Yöneticiler görüyor! yakaladıkları anda şutluyorlar ama onda ne yüz kalmış
      nede haysiyet,iteleyin gitsin böyle FAKE adamları ve çaktırmadan giripte mal satanları;yani birde böyle densizler var Forumda hemde binlerce satıcı
      ve bunları çakal adamları,işin bokunu çıkarmışlar her Bölümde bu çakallar!!

Gel delikanlı gibi fake olmadan harbiden yaz ben Satıcıyım veya Servisim v.s diye ama öyle yapmayıp milleti hesapta çaktırmadan yiyorlar!

++
      Neyse konuya gelirsek,Klimalar savaşları güzel gidiyor ama,yine parsayı bizim,çoğunuzun beğenmediği hatta alay ettiği Yerli montajcılar topluyor
      BekoLG/Vestel/Arçelik tartışmasız alemin Kralları ama kimileri ısrarla bir yerlerini yırtarak bunlara bok atıyor ama malı onlar götürüyor

GREE fırtınası iyi esti,sonra mal bitti yaw,bakalım yenisi nezaman nasıl çıkacak v.s ve çıktımı aynen yine tavan yapacak!!!
      Mal bitti derken işin şekli değiştiği için mal gelmiyor ama belki yeni yapılanmayla birlikte Daikin Grubu bunu ucuz yollu cihaz olarak getirebilir,zaten
      kendileride oradan mal alıp getirecekler ilerde(veya yakın gelecekte v.s)
      Gree gelirse çok ciddi satar,çünkü alt-yapısı çok güzel oturdu özellikle de fiyatı ile birleşince;dolayısıyla diğerleri nal toplar bu segmentte!!!

Ben MIDEA ya kafayı taktım şu sıralar,aslında buda çok iyi satması lazım ama sanırım adamının elinde değil,zaten piyasadaki çoğu malıda bunlar üretiyor

++
      CAN
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Yarbay
      6202 Mesaj
      16 Kasım 2011 13:12:08
      arkadaşlar bana kaliteli 24 000 btu klima lazım.
      ucuz model aramıyorum.
      sürekli oturulan salona alınacak. sessiz, kaliteli,iyi ısıtan ve soğutan ne önerirsiniz?
      inverter lı o olsun mu ?
      general electric almıştım 5 6 sana önce çok memnun kalmadım mesela
      teşekkürler
      |
      |
      16 Kasım 2011 14:42:43
      quote:

Orijinalden alıntı: kanoute

arkadaşlar bana kaliteli 24 000 btu klima lazım.
      ucuz model aramıyorum.
      sürekli oturulan salona alınacak. sessiz, kaliteli,iyi ısıtan ve soğutan ne önerirsiniz?
      inverter lı o olsun mu ?
      general electric almıştım 5 6 sana önce çok memnun kalmadım mesela
      teşekkürler

Salonun boyutu, konumu, klimada aradığınız ek özellikler, kullanım amacı (daha çok ısıtma/soğutma), kullanım süresi (günde kaç saat, yılda kaç gün) gibi ayrıntılar; ve bu işe ayırdığınız bütçeyi de verirseniz daha iyi yardımcı olunabilir.
      |
      |
      16 Kasım 2011 15:46:04
      Bende ME delux power var 25 liği yatak odasında kullanıyorum. Soğutmasından ve sesinden çok memnun kalmıştım ama ısıtma sanki çok iyi değil gibi. 2 gece açtık o da tüm gece değil. ses daha yüksekti ve ısıtma istediğim gibi olmadı. Yine de test edeceğim daha ama ilk ısıtmaya başlamadan önce bekliyor biraz. soğutmada düğmeye basınca soğuk üflemeye başlıyordu. Isıtmada geç başlama klimaların genel özelliği mi yoksa? Klimanın kalitesi sanki ısıtma da ortaya çıkıyor.
      |
      |
      16 Kasım 2011 15:58:15
      Mitsubishi Heavy SRK50ZJ-S ile Mitsubishi Electric MSZ-GE42VA arasında tercihim ne yönde olmalı? Kullanım alanı 20-30 metrekare. Yardımcı olusanız memnun olurum. Teşekkürler..
      |
      |
      16 Kasım 2011 17:03:22
      büyüklük 24000 e uygun. önceden sanyo vardı. 10 senelik eskidi ses yapıyor onun yerine alacaz.
      hergün4 5 saat kulalnılır. bütçe 2-3000 tl
      |
      |
      16 Kasım 2011 17:23:48
      quote:

büyüklük 24000 e uygun. önceden sanyo vardı. 10 senelik eskidi ses yapıyor onun yerine alacaz.

Bu iki MHI'den 63 olan daha sessizdir ve bence yeter, ve inverterdir, sınırınızı biraz geçiyor; küçük derseniz 71'e bakın:

http://www.e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1261-mitsubishi-srk-ze-split-klima-21000-btu-.html?ref=akakce&v=1.63.9

http://www.e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1254-mitsubishi-srk-he-split-klima-24000-btu.html?ref=akakce&v=1.42.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 16 Kasım 2011; 17:36:38 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      843 Mesaj
      16 Kasım 2011 18:45:00
      quote:

Orijinalden alıntı: cagdasku

Mitsubishi Heavy SRK50ZJ-S ile Mitsubishi Electric MSZ-GE42VA arasında tercihim ne yönde olmalı? Kullanım alanı 20-30 metrekare. Yardımcı olusanız memnun olurum. Teşekkürler..

Hocam ikiside uygun sizin kullanımınıza hangisi bütçenize uygunsa onu alın ama birisi 18.000 Btu birisi 15.000 Btu bilginiz olsun.
      |
      |
      16 Kasım 2011 18:50:42
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Bu iki MHI'den 63 olan daha sessizdir ve bence yeter, ve inverterdir, sınırınızı biraz geçiyor; küçük derseniz 71'e bakın:

http://www.e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1261-mitsubishi-srk-ze-split-klima-21000-btu-.html?ref=akakce&v=1.63.9

http://www.e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1254-mitsubishi-srk-he-split-klima-24000-btu.html?ref=akakce&v=1.42.1

teşekkür ederim..
      babama söyledim 63 olan modeli alması için.
      sanırım 71 modelinden daha kaliteli 63
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      16 Kasım 2011 19:17:12
      quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim..
      babama söyledim 63 olan modeli alması için.
      sanırım 71 modelinden daha kaliteli 63

63 olan model inverter, ve diğerinden daha sessiz.
      71 olan düz tip, o yüzden fiyatı da daha ucuz.
      |
      |

• Yarbay
      6202 Mesaj
      16 Kasım 2011 19:28:39
      tamam. 21500 yazıyor. tek sorun o. 24 000b tu değilse küçük gelebilir. onu soracak babam satıcıya. eğer metrekare uygun gelirse 63 ü alır.
      |
      |
      16 Kasım 2011 20:51:08
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deizmen

17 m2 odaya RAS13SKVR fazlasıyla yeterlidir.
      Hatta biraz büyük bile gelir, ama inverter olduğu için daha verimli çalışıp daha az ceryan tüketecektir.

Sondaki E'ye takılmayın..

Alet ile ilgili ayrıntıları buradan bulabilirsiniz:

http://www.toshiba-klima.com.tr/default_ic.asp?ID=TSHB18&UrunKodu=57

teşekkurle ilginizden dolayı

bir tanıdık bana vestel al demişdi klimadan anlamam bir forumlarda bakayım arastırayım dedim iyi kide yapmısım yoksa basm agıracakmıs ilgilenen ve biz acamilerle ugrasan tum ustatlara teşekkurle gonul rahatlıgıyla artık alabilirim urunu
      |
      |

• Yarbay
      6202 Mesaj
      16 Kasım 2011 23:13:09
      39 metrekareymiş.
      24000 btu olur sanırım. 63 olan model inverterlı mitsubishi uyumlu olacaktır diye düşünüyorum
      |
      |
      17 Kasım 2011 00:59:53
      Arkadaslar bu sitede hiç HRV yada VRV yani heat pump su ısıtmalı - dolayısıyla bir dış ünite klima ile içeride radyatörlerde sıcak su dolaştıran sistem kullanan var mı? Varsa deneyimlerini ve bilgilerini bizimle paylaşabilir mi?
      Teşekkürler
      |
      |
      17 Kasım 2011 09:52:57
      quote:

39 metrekareymiş.
      24000 btu olur sanırım. 63 olan model inverterlı mitsubishi uyumlu olacaktır diye düşünüyorum

Klimacılar kapasite hesabı yaparken normalde m2'ye 500 BTU hesap ederler.
      Sizin mekanın bu durumda ihtiyacı 19500 BTU çıkıyor.

İnverter 63 dediğimiz o aletin soğutması nominalde 21500 BTU, gerektiğinde 24.230'a çıkabiliyor.
      Isıtması da nominalde 24.230, gerektiğinde 32.400'e çıkabiliyor.
      Yani sizin mekana uygun.

Biraz fazla bedelle inverter alıyorsunuz, bunun avantajı şu olacaktır:
      İstendiğinde ilk çalıştırmada maximum kapasitede çalışarak mekanı çok daha çabuk istenen sıcaklığa getirir, sonra kendini kısarak daha düşük kapasitede çalışarak içeriyi hep istenen derecede tutar.
      Düz tipler gibi ikide bir durup çalışmak yerine, bu devamlı çalışır ve oda sıcaklığı ayarlamasını kendi kapasitesini düşürüp yükselterek yapar.
      Bu şekilde içeride sıcaklık dalgalanması olmaz, daha az ses çıkarır, ve toplamda düz tip bir klimaya göre daha da az ceryan yakar.

Bu aralar sizin mekana uygun kapasitedeki en hesaplı/kaliteli inverter de bu.

Ban burada buldum, aynı aleti başka yerlerde veya çevrenizde de arayın; daha ucuza alma şansınız da olabilir.
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      17 Kasım 2011 10:20:54
      Arkadaşlar 6 yıl boyunca kışları nispeten biraz soğuk bir cografyada klasik bir klima kullanan birisi olarak deneyimlerim:
      Isıtma ön planda alınan bir klimanın dış ünitesini evinizin Güney duvarına yerleştirmeye çalışın. Dış ünite ve iç ünite arasındaki borulama en azda olsun. Mümkünse dış ünitenin üzerinde kar, tipi ve yağmurun gelişini önleyen bir saçak olsun. Yoksa bir şapka yaptırabilirsiniz. Ama tümünü kaplıyamazsınız. Defrosta olabildiğince az girmesi için (marka - modele göre değişir) istediğiniz sıcaklık aşırı olmasın yani 30C yerine 20-22 isteyin. Çalışmaya başlasın sonra yapabiliyorsa (marka - modele göre değişir) 22-24 istersiniz. Bir klimanın ısıtmada başarılı olduğunu gösteren en önemli olay defrosta çok geç girmesi yada en azında - 7 lere kadar hiç girmemesidir. Klimanızın iç ünitesini siz rahatlıkla temizleyebilirsniz. Bu gürültüyü azaltır performansı artırır. Duruma göre 3-6 ayda bir temizleyin. Temizlemek için dikkatlice güçlü bir elk süpürgesini yumuşak temiz bir küçük boya fırçası ile kullanabilirsiniz. İç ünitede kapak içindeki kılcal petekleri eğmemeye çalışın. Filtreyide size kitapçıkta anlatıldığı gibi temizleyin.

Klima iç ünite dış ünite ile bizde sırt sırta . Bu bence performans için ideal durum (Kısa boru). Ancak dış ünitenin alt ayaklarına kaliteli yumuşak titreşim soğuran kauçuk şişman contalar konmasına dikkat edin. Biz böyle yapmıyoruz derlerse bilgisizliklerinden. Yoksa titreşim duvara gürültü olarak yansır, tüm sistemi yorar. Bir klima normalde 10 sene çalışır. Bir otomobil kadar dayanıklı olmalıdır. Dış ünitesi zaten dış etkenlere çok başarılı şekilde (otomobil boyası, kaportası gibi) dayanır. Dış ünite UV ışınlarına dayanıklı bir plastikten olması belkide daha iyidir.
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      17 Kasım 2011 10:24:15
      Arkadaslar,
      Eger klimayı ısıtma için alacaksanız Kuzey ülkelerinde en çok satan klima markalarını tercih edin (Örneğin Finlandiya, Norveç vb. Kuzey Amerika Kuzeyi ve Kanada). Soğutma için alacaksanız Güney ülkelerinde Afrika ve Arabistan da başarılı olanları tercih edin.
      Bir dost tavsiyesi.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
SEO
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,488
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.