Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (633. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ghost42 , Section8
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 11 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
57.072
Cevap
696
Favori
4.415.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 631632633634635
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • var hocam o yönde sıkıntı yok alet ekipmanda var ancak tabiki tecrübede önemli daha önce bircok seye el attık ama klimaya dokunmadık :)
  • hocam simdi dış üniteyi kontrol ettim dış ünite çalışıyor.. fakat iç ünite soguk hava veriyor.. ayarları sıcakta olmasına ragmen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kotukedi

var hocam o yönde sıkıntı yok alet ekipmanda var ancak tabiki tecrübede önemli daha önce bircok seye el attık ama klimaya dokunmadık :)

Dokunun o zaman birader, korkacak bişey yok.
    Dış ünitenin ceryan giriş terminalinden başlayıp takip edin.
    Kondansatör giriş çıkışlarını, topraklamaları, kompresör girişlerini kontrol edin.
    Zannımca bir yerlerde temassızlık-oksitlenmedir sorun.

İç üniteyi hiç kurcalamamış olduğunuzu varsayıyorum.
  • quote:

hocam simdi dış üniteyi kontrol ettim dış ünite çalışıyor.. fakat iç ünite soguk hava veriyor.. ayarları sıcakta olmasına ragmen..

Defrost yapıyor olmasın
  • iç ünite kurcalanmadı.. hocam ancak gecenin bu vakti o işlemleri yapmam zor gibi gorunuyor :) cok tesekkur ediyorum yardım ettiginiz icin..
  • büyük ihtimal klimanızda bir arıza yok sadece kompresörün üzerinde bulunan termik açmış yada bazı kompresörlerde içinde bulunur (cam termik)..

bir kaç saat enerjiyi kesin kompresör soğuduğunda eskisi gibi çalışacaktır..

bu durum neden kaynaklanır... bunun bir kaç sebebi var...

elektrik voltaj dalgalanmalarından 220 volttan yüksek yada düşük gerilim ....

yada fazla dur kalk yapmasından dolayı ısınan kompresörün termik açması..

veya uzun süre çalışan kompresörün ısınarak termik açması gibi etkenler..

dış ünitenin kirli olduğu durumlarda..

eğer bir kaç saat soğuduktan sonra yine aynı arıza devam ediyorsa sensörde bir arıza olabilir...
  • üstadlar dediginiz gibi gece kapadım makineyi.. şimdi işe gelirken denedim dış üniteden vapur dudugu gibi bises 10 sn de bir dııttttt dııtttt edip duruyordu.. bir dakika kadar bekledim baktım ses kesmeyince kapadım.. işe cıktım.. bu ses dün gece yoktu.. benim klima sanırım harakiri yapmaya basladı :)..
  • quote:

üstadlar dediginiz gibi gece kapadım makineyi.. şimdi işe gelirken denedim dış üniteden vapur dudugu gibi bises 10 sn de bir dııttttt dııtttt edip duruyordu.. bir dakika kadar bekledim baktım ses kesmeyince kapadım.. işe cıktım.. bu ses dün gece yoktu.. benim klima sanırım harakiri yapmaya basladı :)..

Klimanızın öncelikle kompresör kondansatörünü kontrol etmek lazım.Eliniz takım tutuyorsa dış ünite üst kapağını açın,yuvarlak boru şeklinde aliminyum kondansatörü göreceksiniz.klimanızın kapasaitesine göre değerleri değişir.9 luk 25, 12 lik 30-35, 18 lik 50 mikrofarat olur genelde.Bir adet uygun kondansatör temin edin değiştirin.ha servis te çağırabilirsiniz maliyet 50-75 TL arası alırlar.Tabi kondansatör sağlamsa durum vahim Kompresör sıkıntılı olabilir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

hocam unutmadanhttp://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=49548928 bakın bu size yazdığım yazı tarihi eski değilki. ben hatta demişim yeni ürün olduğu için belki sizin baktığınız zaman güncelleme olmamış olabilir demişim. üstte bastığım fotoda NEW olarak geçiyor. ne yapıyor bunlar gerçekten. bu eurovent e hesap sorulamazmı?

yok hocam bu iş burada kalmaz zaten airfel e ültimaton verdim

derhal bana konu hakkında bilgi verin yoksa fena yaparım dedim bakalım bekliyorum

eurovent kesinlikle bir yanlışlık yapmış ama nedir belli değil SRK35ZJP-S cop 3.67 SRK35ZJ-S modele kaymış , onun 4.0 lık cop değeri de böylece düşmüş

yani evlere şenlik bir durum var ,önceki hatalı desek niye zamanında düzeltmediniz yada bu kadar basit hata yapabiliyorsunuz bu firmalar size niye ücret ödüyorlar ?

9 köylü hocam önceki değerler doğru ,şimdi ki değerlerde bir hata yaptıkları belli ,hani öss sınavlarında cevap kaydırma durumuna benziyor

zaten ben bu cihazı 2 nci yıldır kullanıyorum öyle C sınıfı olsaydı bu kadarını da anlayabilecek kadar kapasitemiz var

sonuç da eurovent her türlü karizmayı çizdirdi

ve hala bu cihazlar A sınıfı denilerek satışına devam ediyor ,ha kandırıyor ise bunu anladığım an mahkemelik olmamız işten bile olmaz

malum param yok ama zamanım çok

işin kötüsü dün bacanağa hava atacağım an C yi görünce mort oldum asıl bende karizma sıfırladı

Bide Eurovent'e giremiyor diye yerli firmalarla dalga geçerdiniz dimi

bundan sonra eurovent de bizde bittik

bu değerleri yanlışla girmişiz deseler dahi inanılırlıkları sıfıra düştü

en büyük demirdöküm -arçelik/beko - vestel

biz bizi kandıranın ırkına bakmaz doğrusuna bakarız ,kandıran kendini kandırır ,yalancının mumu yatsıya kadar yanar ,ak akçe kara gün içindir kaptırdım gidiyorum

işin ilginci daikin devreye girinci A lar B-C ye doğru düşmeye başlamış

Arkadaşlar Eurovent bence en güvenilir kuruluşlardan biri ,bu konuda iki yorum yapabilirim.
    1. Tablolarda yazım hatası olabilir.
    2. yeni seri üretilen modelde ,ki kodlar farklı,farklı bir kompresör vs. bir değişiklik olmuşsa Eurovent hiç gözünün yaşına bakmaz neyse onu yazar.Eğer COP de düştüyse bu alemin kralıda olsan doğruyu yazar.Bence 2. şık daha yakın bu konuda.Ha ucundan A veya kenarından B bence hiç fark etmez önemli olan çalışma şartlarının iyi olması.

Bu arada bir marka Eurovent almak gibi bir zorunluluğuda yoktur.Eurovent yok diye kötü anlamınada gelmez.Bu tamamen firmanın tercihidir.Birde diyelimki Avrupada bir ihaleye gireceksiniz ihale şartında EUROVENT istenebilir.Siz bu tür iş takip ediyorsanız Eurovent almanız şart olur.Bir çok havalandırma ,fan vs. üreten Türk firmalarıda var Eurovent te.Buradaki amaç ihracat veya sizden fason isteyen Avrupa ülkesindeki alıcının istediği olabilir.
  • izmirdeki evimin 22 metrekarelik salona klima almak istiyorum.genellikle soğutma amaçlı kullanmak istiyorum.2000 tl ye kadar bütçe ayırabilirim. klimalar konusunda yeterli bilgiye sahip değilim.hangi marka ve modeli önerirsiniz. şimdiden çok teşekkürler.
  • hatayda yaşıyorum, yalıtımı olmayan ve hiç güneş görmeyen 14 m2 odamda ısıtma için uygun fiyatlı inverter klima tavsiyesi istiyorum?

günde ortalama 10 saat çalıştırırım. bu durumda aylık ne kadar elektrik tüketir?

iyi ısıtacak ve az elektrik tüketcek klima tavsiyelerinizi bekliyorum.
    bütçem maksimum 1200 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuseyr

hatayda yaşıyorum, yalıtımı olmayan ve hiç güneş görmeyen 14 m2 odamda ısıtma için uygun fiyatlı inverter klima tavsiyesi istiyorum?

günde ortalama 10 saat çalıştırırım. bu durumda aylık ne kadar elektrik tüketir?

bütçem maksimum 1200 tl

Hemen zibro al, hiç araştırma direk zibro, hemde orcinal capon olsun.

• Birol hocam tamam doğru söylüyorsunuz da şu an bu klima aynı iç ve dış ünite kodlarıyla Türkiye'de A sınıfı diye satılmaya devam ediyor

biz alırken A sınıfı diye aldık şimdi alacak olan aynı cihazı ısıtma da C sınıfı diye mi alacak ?

bu cihaz aslında C sınıfı ise vatandaş ne diye bu kadar fazladan para verecek ?

hangisi A hangisi C nereden bileceğiz ?

A ve C sınıf klima arasında fazla fark olmuyorsa biz boşyere mi fazladan para ödüyoruz ?

şahsen benim kafam karma karışık oldu ,eğer böyleyse ilim denilen konuyu da çöpe atsak iyi olacak demek değilmi ?
  • quote:

hatayda yaşıyorum, yalıtımı olmayan ve hiç güneş görmeyen 14 m2 odamda ısıtma için uygun fiyatlı inverter klima tavsiyesi istiyorum?

bütçem maksimum 1200 tl

Mesela bu size yarar:

http://www.idealesya.com/urun/airfel-as09-0933-inv-inverter-serisi-duvar-tipi-klima.aspx

Tahminen saatte 400-500 watt, 10 saatte 4-5 kW çeker.
    Bu hesapça ayda 30-45 TL arası fatura gelmesi gerekir.
  • quote:

quote:

bütçem maksimum 1200 tl

Mesela bu size yarar:

http://www.idealesya.com/urun/airfel-as09-0933-inv-inverter-serisi-duvar-tipi-klima.aspx

Tahminen saatte 400-500 watt, 10 saatte 4-5 kW çeker.
    Bu hesapça ayda 30-45 TL arası fatura gelmesi gerekir.

Çok sağolun hocam.
  • Arkadaşlar şimdi rekmalamlarda gördüm mitsubishi klima ötv ve kdv bizden kampanyasına girmiş.
  • klimaplus'ın kampanyası;

http://www.klimaplus.com.tr/App_Themes/klimaplus/YUHAOO_FIYAT_BROSURU.pdf

Aşırı pahalı satıyorlardı.Şimdi pahalı satıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmert

klimaplus'ın kampanyası;

http://www.klimaplus.com.tr/App_Themes/klimaplus/YUHAOO_FIYAT_BROSURU.pdf

Aşırı pahalı satıyorlardı.Şimdi pahalı satıyorlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kuikkuik

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle hepinize iyi bayramlar dilerim.
    Çalıştığım için ( bayramda da calışıyorum malesef) forumu devamlı takip edemiyorum ve yardımınızı rica ediyorum.

Mersinde ikamet ediyorum. yaklaşık 32 metrekare bir salonum var.
    Salon kısmı tüm gün güneş alıyor. Klimayı salona monte ettireceğim.
    Cam çerceve ahşap dograma. 3ncü kattayım arakat.
    Eşim ve ben çalıştığımız günde ancak akşamları max. 6 saat çalışacak klima.
    ( çogunlukla 4 saati geçmez.) Zaten asıl amacım 1.5 yaşındaki oğlumdan dolayı bu sene elektrikli ısıtıcı kullanmayacak olmam ve önceliğim ısıtma olacak.

Max. 1800-2000 tl bütçem var. İnverter almak gerekli mi benim koşullarım için?
    bu evde kiracıyım. 2 yıl daha oturacağım kısmetse. önerilerinizi bekliyorum.
    hepinize teşekkür ediyorum şimdiden.

2 yıl oturup sonra çıkacaksanız bu durumda inverter, hatta 410 gazlı klima bile yazık olur; sökülüp takılma işçiliği-maliyeti olarak.

Size tavsiyem, oraya A sınıfı R22 gaz kullanan 18 bin BTU düz tip bir klima.
    Hem ucuz da olur bayaa. 1200-1500 lira civarında çok var.

İlerde yer değiştirirken de oldukça kolay bir işçiliği olur, gazı biraz kaçsa da eklemek sorun olmaz, vs.

Cevabınız için tesekkür ederim Kocausta. Bana bir iki öneri verebilirmisiniz netten bakayım. airfel turkuaz gold almış bi arkadaşım 18000 lik 1700 Tl ye, nasıldır? yada sizin önerilerileriniz ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baranel

Arkadaşlar şimdi rekmalamlarda gördüm mitsubishi klima ötv ve kdv bizden kampanyasına girmiş.

hangi mitsubishi kardeş?

electric mi, mhı airfel mi yoksa mhı iklimsadaki mi?

iklimsaysa boşver diğer ikisi iii?
  • 
Sayfa: önceki 631632633634635
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.