Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (631. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız , alpera_18 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 629630631632633
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

yatağın konumunu tam olarak bilmiyorum söylediğiniz kadarı ile

3 tane kapak görüyorum yanılmıyorsam ..gardolabınıza yüzünüzü döndüğünüzde en sağdaki kapağın üzerine
    iki tane uyku seti var alttaki setin tutamak yerini pembe olarak görüyorum kartonpiyerin olduğu duvara yakın olan yere bence daha uygun olur diye düşünüyorum

anladım ustam çok sağolasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: butune

slm Mitsubishi SRK35ZJX-S SPLİT KLİMA 11.940 BTU klima hangi ürüne giriyot mutsubişh elektrikmi yada havy girer bilgisi olan varsa yazarsa memnun olurum birde kullanan varmı

sayın butune

klimanız mitsubishi heavy dir arkadaşım

http://www.mhiaa.com.au/products/srk/SRK35ZJXS.aspx
  • dows11, arkadaşımızın asya 18lLCC klimasının klimasının iç ve dış ünite değerlerini içeren görselidir. dış ünite AOYR-LCL olark geçiyor fakat LCC serisi ile değerler birbir aynıdır. kendisinin vakti olmadığından foruma işlemem için benden rica etmiştir.

iç ünite lcc

iç ünite değerleri

dış ünite değerleri

http://www.abkaygroup.com/katalog/wall%20maunted.pdf lcc serisi

http://www.oceanairuk.com/assets/pdf/fujitsu_price_list.pdf lcc serisi yabancı site.

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10093081&cmicc=skroutz

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:nKL7GpErV6kJ:grand-split.uaprom.net/price-id48476.html+ASYA18LCC/LCL&cd=110&hl=tr&ct=clnk&gl=tr

satışta olduğu ülkelerden linkler.

• mrb sn 9 k.kovuldum tesekkur ederım

LCC almayı dusunen arkadaslara bu içi ve dıs unıte kodlarıyla yardımcı olabılırsek sevınırım.
    Bu arada dunku W ölcer ile 3 tarıfelı sayacta 25 c degerınde dıs hava sıcaklıgı 8 . 10 c cıvarı
    5 saatte toplam tuketım 1.677 kw dır outo modda bu deger benım için cok cok ıyı bı deger .
    17:30 baslangıc saatı 22:30 bıtıs saatı .

Formdakı butun arakadasların kurban bayramını kutlarım..

Reklam amaçlı değildir. Sadece bilgi amaçlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dows11 -- 5 Kasım 2011; 8:45:08 >
  • Tüm Forumdaş arkadaşların Kurban bayramını kutlar,sağlıklı, sıhhatli afiyet içerisinde bir bayram geçirmelerini dilerim...

• Forumdaki herkesin bayramını kutlar,sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.Allah içinizden huzuru,üstünüzden sağlığı,cebinizden de paranızı eksik etmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gerbera -- 5 Kasım 2011; 11:04:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gerbera

Forumdaki herkesin bayramını kutlar,sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.Allah içinizden huzuru,üstünüzden sağlığı,cebinizden de paranızı eksik etmesin.

sağ olun sizinde bayramınız kutlu olsun
  • tüm islam aleminin ve forum dostlarımın mübarek kurban bayramını kutlar sağlıklı mutlu ve huzur dolu bir bayram dilerim

kurban bayramınız mübarek olsun

yola çıkacak arkadaşlarada aman diyorum dikkatli olun sen çok iyi bir sürücü olabilirsin ama ya karşındaki nin acelesi varsa iyi sürücü değilse

aman gözünüzü seveyim dikkat sakin relax
  • quote:

Orijinalden alıntı: dows11

mrb sn 9 k.kovuldum tesekkur ederım

LCC almayı dusunen arkadaslara bu içi ve dıs unıte kodlarıyla yardımcı olabılırsek sevınırım.
    Bu arada dunku W ölcer ile 3 tarıfelı sayacta 25 c degerınde dıs hava sıcaklıgı 8 . 10 c cıvarı
    5 saatte toplam tuketım 1.677 kw dır outo modda bu deger benım için cok cok ıyı bı deger .
    17:30 baslangıc saatı 22:30 bıtıs saatı .

Formdakı butun arakadasların kurban bayramını kutlarım..

Reklam amaçlı değildir. Sadece bilgi amaçlıdır.

güle güle kullanın sevgili kardeşim sizinde bayaramıznı cümlesyle mübarek olsun.
  • bende, tüm islam aleminin ve türk milletinin mübarek kurban bayramını en içten dileklerimle kutlar hayırlara vesile olmasını Allahtan niyaz ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

tüm islam aleminin ve forum dostlarımın mübarek kurban bayramını kutlar sağlıklı mutlu ve huzur dolu bir bayram dilerim

kurban bayramınız mübarek olsun

yola çıkacak arkadaşlarada aman diyorum dikkatli olun sen çok iyi bir sürücü olabilirsin ama ya karşındaki nin acelesi varsa iyi sürücü değilse

aman gözünüzü seveyim dikkat sakin relax

Özellikle uyarıya dikkat çekerim.

• sn newforest 3100 tl 33m2 de kullanıyorum tesekkur ederım ..ıyı bayramlar.
  • Kaliteli inverter cihazlarda kampanya yok mu arkadaşlar?

ME, MHI; Daikin de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

Kaliteli inverter cihazlarda kampanya yok mu arkadaşlar?

ME, MHI; Daikin de?

Yılbaşı bi geçsin de...
  • quote:

quote:

sn newforest 3100 tl 33m2 de kullanıyorum tesekkur ederım ..ıyı bayramlar.

tesekkürler hayirli bayramlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: odemisli

Selamlar,

36 m2 salonumuz için, daha çok estetik amaçlı, çok az kullanılacak (havalar güzelken hafifçe ısıtmak, havalar sadece çok sıcakken çalışmak gibi), sessiz bir klimaya ihtiyacımız var. Çok sık kullanılmayacağı için çok pahalı bir şey olsun istemiyoruz. Marka - model önerilerinizi alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Salona yoğunlaşmışken belirtmeyi unuttum. Dairemizde tek dış ünite, salon ve yatak odası için iki iç ünite yer almakta. Dün bir satış görevlisi, iki iç için tek dış kullanmanın çok maliyetli olacağını, sipariş ile yapıldığını söyledi. Gerçekten durum böyle midir? Bu konfigürasyonla sıkıntı yaşar mıyım? İki dış ünite almam gerekir mi?
  • Arkadaşlar 14 metrekarede ısıtma ve soğutmada kullanacağım aşağıdaki klimalardan hangisi tercih edilebilir.?

Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA Soğutma(3754-11944) Isıtma(5119-18768) EER:515 COP:5,25

Mitsubishi Heavy SRK25JX-S Soğutma (3.070-10.920) Isıtma(3.070-16.036) EER:5,20 COP:5,26

Toshiba Daisekai Ras10 SKVR Soğutma(3.700-10.600) Isıtma(3,070-16.400) EER:4,07 COP:4,21
  • arkadaşlar eurovent de araştırma yaparken çok ilginç bir durumla karşılaştım

benim mitsubishi SRC35ZJP-S / SRK35ZJP-S klima

EER : 3.30 W/W.h A sınıfı
    COP : 3.67 W/W.h A sınıfı

olan değerleri eurovent de

EER : 3,30 A sınfı
    COP: 3,35 C sınıfı

olmuş

yeni cop değerini B sınıfı olsa hadi anlayacağım da bu C sınıfı nereden çıktı ?

peki biz daha önce baktığımızda aynı eurovent neden 3.67 ve A sınıfı olarak veriyordu ?

bizim hep savunduğumuz eurovent resmen sınıfta çaktı

aynı cihaza önce A veriyorsun sonra nasıl C veriyorsun şimdi gelde inan

bana bir hata yapmışlar gibi geldi ama bu defa da bu siteye bakarak cihaz alacak kişiler nasıl inanacak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

Arkadaşlar 14 metrekarede ısıtma ve soğutmada kullanacağım aşağıdaki klimalardan hangisi tercih edilebilir.?

Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA Soğutma(3754-11944) Isıtma(5119-18768) EER:515 COP:5,25

Mitsubishi Heavy SRK25JX-S Soğutma (3.070-10.920) Isıtma(3.070-16.036) EER:5,20 COP:5,26

Toshiba Daisekai Ras10 SKVR Soğutma(3.700-10.600) Isıtma(3,070-16.400) EER:4,07 COP:4,21

Üçü de kaliteli ve size uygun makinalar, kullanımda da aralarında anlamlı bir tüketim farkı olmaz, içlerinde en az tüketeni MHI olur.
    İlk alım maliyetlerini de düşünerek hesaplayın.

Fiyatlarına, yakınınızdaki servis durumlarına göre tercih yapın bence.
  • quote:

quote:

Selamlar,

36 m2 salonumuz için, daha çok estetik amaçlı, çok az kullanılacak (havalar güzelken hafifçe ısıtmak, havalar sadece çok sıcakken çalışmak gibi), sessiz bir klimaya ihtiyacımız var. Çok sık kullanılmayacağı için çok pahalı bir şey olsun istemiyoruz. Marka - model önerilerinizi alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Salona yoğunlaşmışken belirtmeyi unuttum. Dairemizde tek dış ünite, salon ve yatak odası için iki iç ünite yer almakta. Dün bir satış görevlisi, iki iç için tek dış kullanmanın çok maliyetli olacağını, sipariş ile yapıldığını söyledi. Gerçekten durum böyle midir? Bu konfigürasyonla sıkıntı yaşar mıyım? İki dış ünite almam gerekir mi?

Multi sistem maliyeti yüksek, değmez.
    Mantıklı olan her odaya uygun kapasitede ayrı klimalar kurmak.
    Estetik konusunda zevkler farklı olabilir de, sessiz ve kaliteli birşey derseniz buna bakın:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

• 
Sayfa: önceki 629630631632633
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.