Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (630. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Laztronot , Laztronot Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
40. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: gerbera

değerli ustalar şimdi belki şu ana kadar hiç karşılaşmadığınız bir soru soracağım sizlere.

yakın zamanda bizim yatak odasındaki bazı eşyaların yerini değiştirmek icap etmişti.işin kötü tarafı yatak odasındaki gardrobu klimanın duvara takıldığı yere getirmek zorunda kaldık başkada çaremiz yoktu. o yüzden benden iç üniteyi sökküp fotoğraftada eklediğim gibi dolaba çarpmasın diye daha doğrusu dolap sığmadığı için tavana çok yaklaştırmak zorunda kaldım.hal böyle olunca da klimayı çalıştırınca mesela eskiden 26-27 derecede acayip ısıtırdı şimdi aynı derecede aşağılar soğuk oluyor hemen duruyor.şimdi geçenlerde sağolsun mbirol ustanın açtığı klima bakımı başlığından okuyarak cif ile güzelce temizledim klimayı orada bir şey dikkatimi çekti yanılmıyorsam klimanın durup kalkmasına neden olan sıcaklık ölçümünü yapan termometrenin alıcısı iç ünitenin kapağını altına monte edilmiş.şimdi ben diyorum ki bu kabloyu ölçümü yapan uç tarafına zarar vermeden ortadan kessem biraz uzatıp o kablonun ucunu klimanın eski yeri olan yere kadar uzatıp oraya sabitlesem iç üniteyi sökmeden eskisi gibi olur mu çalışması ne dersiniz. fotolarda o kabloyu renkli belirttim ucu biraz yuvarlak tam belli olmuyor fotodan ama.

Sensörü hiç kesmeden dışarıya çıkarın ve aşağıya doğru salıp nisbeten soğukça bir yere sabitleyin.
    Deneme-yanılma ile en iyi pozisyonu bulursunuz.

söylediğinizi bi deneyeyim ama fotoğrafta da gördüğünüz gibi eski montaj deliklerinden epey yukarı çıktı.geçenlerde temizlik yaparken o ölçüm cihazı kablosu zaten yerinden kolayca sökülüp takılıyor meraktan çıkarıp baktım olmazsa dediğiniz gibi aşağı salarım ama en fazla kablonun uzunluğundan da gördüğünüz gibi şu an takılı olan klimanın alt seviyesine kadar iner ama eski yeri 30 cm filan aşaıdaydı onun için oraya kadar uzatmak için kessem mi diye sormuştum.ama sizin dediğiniz gibi de illaki bir fark olur sanırım.iyi geceler.

• [/quote]@newforest

Çok uzun teferruat vermişsiniz, ama gerekli olan "mekanın boyutları ve konumu" hakkında bilgi göremedim.
    Asıl onları belirtin, ve düğündüğünüz klimaların adlarını yazın yeter.

düsündügüm klimalar
    alarko 50m ------- midea vertu 18bin --- toshiba skv 18

fiyat foerformans ve konfor bakimindan en iyisi hangisidir

isitilacak alan toplamda 30m2 kuzeye bakan cephe 4m yalitim yok pimapen 2m*2m
  • gerbera

Tam altında dolap oldugu sürece o klima randımanlı çalışmayacak.

klima aşagı üfleme yapayım derken dolaba çarpacak, üfledigi hava.
  • Orijinalden alıntı: newforest

[/quote]@newforest

Çok uzun teferruat vermişsiniz, ama gerekli olan "mekanın boyutları ve konumu" hakkında bilgi göremedim.
    Asıl onları belirtin, ve düğündüğünüz klimaların adlarını yazın yeter.

düsündügüm klimalar
    alarko 50m ------- midea vertu 18bin --- toshiba skv 18

fiyat foerformans ve konfor bakimindan en iyisi hangisidir

isitilacak alan toplamda 30m2 kuzeye bakan cephe 4m yalitim yok pimapen 2m*2m

AC 50 veya SKV18.
    Aradaki fark çok azalmış, ben olsam SKV18 alırdım.
  • quote:

değerli ustalar şimdi belki şu ana kadar hiç karşılaşmadığınız bir soru soracağım sizlere.

yakın zamanda bizim yatak odasındaki bazı eşyaların yerini değiştirmek icap etmişti.işin kötü tarafı yatak odasındaki gardrobu klimanın duvara takıldığı yere getirmek zorunda kaldık başkada çaremiz yoktu. o yüzden benden iç üniteyi sökküp fotoğraftada eklediğim gibi dolaba çarpmasın diye daha doğrusu dolap sığmadığı için tavana çok yaklaştırmak zorunda kaldım.hal böyle olunca da klimayı çalıştırınca mesela eskiden 26-27 derecede acayip ısıtırdı şimdi aynı derecede aşağılar soğuk oluyor hemen duruyor.şimdi geçenlerde sağolsun mbirol ustanın açtığı klima bakımı başlığından okuyarak cif ile güzelce temizledim klimayı orada bir şey dikkatimi çekti yanılmıyorsam klimanın durup kalkmasına neden olan sıcaklık ölçümünü yapan termometrenin alıcısı iç ünitenin kapağını altına monte edilmiş.şimdi ben diyorum ki bu kabloyu ölçümü yapan uç tarafına zarar vermeden ortadan kessem biraz uzatıp o kablonun ucunu klimanın eski yeri olan yere kadar uzatıp oraya sabitlesem iç üniteyi sökmeden eskisi gibi olur mu çalışması ne dersiniz. fotolarda o kabloyu renkli belirttim ucu biraz yuvarlak tam belli olmuyor fotodan ama.

bu cihazdaki sensör mesafe uzadığı zaman hassasiyetini kaybeder ama mantık olarak işe yarar belki 1 derece veya 2 derece fark olur kablo eklediğin zaman öyle yapıcağına klimanın ısıtma derecesini yüksek çalıştır ısınamıyorsan 30 dereceye ayarla.... daha yüksek fan hızında çalıştırmalısın önünde engel varsa .....

sensörü kesmektense soketinden çıkartılıp aynı çapta kablo eklemek ve sensörü klimadan uzak bi yerede koymak işe yarar ..

aslında klimanın önünde hiç engel olmasa daha iyi olurdu ama mecburum imkan yok diyorsan yapacak fazlada bi şey yok

• quote:

Arkadaşım aslında çok basit bir çözümü var ve daha estetik olur.
    Dolabın üstüne L şeklinde medefe yaptır klimayı oraya tak,hem çalışması eskiye döner ,boru görünmez ve arkasınada eşya koyabilirsin.

• Merhaba arkadaşlar;

Isıtma da kullanılmak üzere 30 metrekare oda için ( tavan yüksekliği 2.80 m, arakat öğleden sonra akşama kadar güneş alıyor, binada yalıtım yok, alt ve üst kat daireler de doğal gaz ile ısıtma kullanılıyor ayrıca oda balkona çıkıyor balkonun önü açık istanbul boğazına bakıyor yani biraz rüzgarlı bi yerde :) )

Mitsubishi Electric Deluxe Power Inverter MSZ-GE35VA modeli tavsiye edildi. Teknik verilerinin bir kısmı aşağıdaki gibidir.

Soğutma: 11942 BTU (-10 / 46 )
    Ses : 19 db
    EER : 4.05
    Soğutucu Akışkanı : R410A

Isıtma : 13648 BTU ( -15 )
    COP : 4.19

Nakit fiyatı 2600 TL olarak verildi.

Ayrıca benim gözüme kestirdiğim cihaz olan Mitsubishi Heavy Industry DXK 18 Z3S. Bazı özellikleri aşağıdadır

Soğutma : 17060 BTU
    Soğutma Sarfiyatı : 1.66 kw

Isıtma : 19790 BTU
    Isıtma Sarfiyatı : 1.70 kw

Ses Seviyesi (İç Ünite) : 47-42-26 db
    Ses Seviyesi (Dış Ünite) : 48 db

Ses Seviyeleri bana biraz fazla gibi geldi.
    EER ve COP değerleri ile çalışma sıcaklığı değerlerine ulaşamadım ama sanırım sorun yoktur.
    Klima için 2300 TL nakit fiyat veya axess kartla 12 taksit

Soru 1: Isıtma için kullanacağım 30 metrekare oda için bu klimalar uygunmudur veya varsa başka kaliteli klima marka tavsiyeniz nedir?
    Soru 2 : Sizce fiyatları ne derece uygun?

İlginize teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirKaNa -- 3 Kasım 2011; 17:43:24 >

• antisekurit

L şeklinde mdf yi buraya nasıl yapıcaz az önce bi fotoğraf daha çektim.burada iç ünitenin yerini değiştirmekten bahsediyorsun ama dolabın üstünde onu nasıl sabit tutucaz titreişim yapmaz mı ayrıca üfleme kanalları dolabla aynı hizada olacağından kapaklar açılırmı öyle.
    olmazsa tekirdağlı-klimacı arkadaşın dediği gibi senösrün soketini bulup kablo ekleyerek aşağı indiririm.ayrıca sayın tekirdağlı arkadaş ısınamıyorsan 30 dereceye ayarla demitiniz de bu seferde pişerim abi içerde uyuya kalınca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gerbera -- 3 Kasım 2011; 18:09:40 >

• quote:

antisekurit

L şeklinde mdf yi buraya nasıl yapıcaz az önce bi fotoğraf daha çektim.burada iç ünitenin yerini değiştirmekten bahsediyorsun ama dolabın üstünde onu nasıl sabit tutucaz titreişim yapmaz mı ayrıca üfleme kanalları dolabla aynı hizada olacağından kapaklar açılırmı öyle.
    olmazsa tekirdağlı-klimacı arkadaşın dediği gibi senösrün soketini bulup kablo ekleyerek aşağı indiririm.ayrıca sayın tekirdağlı arkadaş ısınamıyorsan 30 dereceye ayarla demitiniz de bu seferde pişerim abi içerde uyuya kalınca.

benim daha basit bir önerim var hemde uygulaması çok kolay

klimanın hava üfleyen yerinden gardolabın üzerine bir doğru uzanacak şekilde bir MDF kestir .. ve koy meyil olacak şekilde üflenen sıcak hava o koyduğun parçadan aşağıya doğru akacaktır hemde performansı aşağıya doğru hissedilir derecede artacaktır...

diğer bir secenek orda uyku setlerinin olduğu yere L şeklinde bir kaplamalı MDF kestirmek bir ucu dolaba diğer ucu tavana monte edilecek şekilde ve klimada o iç ünitede O mdf ye monte edilecek

• quote:

Orijinalden alıntı: BirKaNa

Merhaba arkadaşlar;

Isıtma da kullanılmak üzere 30 metrekare oda için ( tavan yüksekliği 2.80 m, arakat öğleden sonra akşama kadar güneş alıyor, binada yalıtım yok, alt ve üst kat daireler de doğal gaz ile ısıtma kullanılıyor ayrıca oda balkona çıkıyor balkonun önü açık istanbul boğazına bakıyor yani biraz rüzgarlı bi yerde :) )

Mitsubishi Electric Deluxe Power Inverter MSZ-GE35VA modeli tavsiye edildi. Teknik verilerinin bir kısmı aşağıdaki gibidir.

Soğutma: 11942 BTU (-10 / 46 )
    EER : 4.05

Isıtma : 13648 BTU ( -15 )
    COP : 4.19

Nakit fiyatı 2600 TL olarak verildi.

Ayrıca benim gözüme kestirdiğim cihaz olan Mitsubishi Heavy Industry DXK 18 Z3S. Bazı özellikleri aşağıdadır

Soğutma : 17060 BTU
    Soğutma Sarfiyatı : 1.66 kw

Isıtma : 19790 BTU
    Isıtma Sarfiyatı : 1.70 kw

Ses Seviyesi (İç Ünite) : 47-42-26 db
    Ses Seviyesi (Dış Ünite) : 48 db

Ses Seviyeleri bana biraz fazla gibi geldi.
    EER ve COP değerleri ile çalışma sıcaklığı değerlerine ulaşamadım ama sanırım sorun yoktur.
    Klima için 2300 TL nakit fiyat veya axess kartla 12 taksit

Soru 1: Isıtma için kullanacağım 30 metrekare oda için bu klimalar uygunmudur veya varsa başka kaliteli klima marka tavsiyeniz nedir?
    Soru 2 : Sizce fiyatları ne derece uygun?

İlginize teşekkürler.

Oraya MHI DXK18Z3S kapasite olarak daha uygun, diğeri küçük gelir.
    MHI'nin teknik değerleri çok parlak değil ama bu çok ta önemli değil, ilk öncelik kapasitenin uygunluğudur inverterde.
    Fiyat makul.

Ayrıca bunu da önerebilirim:

http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-18-skv-split-klima-inverter.aspx

• Bu örneği daha öncesinde ''Örnek klima montajları'' sayfasında vermiştim.Bu montaj için bence çok iyi bir örnek.
    http://resim.donanimhaber.com/edit.asp?messageID=27286249&toStyle=tm

quote:

Buraya klima takamıyoruz yer yok denen yerlere klima takılması için örnek bir montaj,umarım yararı olur.
    Bir çözüm örneği.

Mutfakta duvar yok klima takacak,heryer dolap ve balkon pvc doğrama ve camla kapıtılıp mutfağa dahil dilmiş.Dolap üstünde boşluk var ama duvara takarsanız cihaz geride kalacak ve üflemede sıkıntı olacak,zaten baypas yapıp ,işe yaramaz .Çözüm örneği aşagıda;

Önce suntalam beyaz ahşap parça ile sahte duvar oluşturuyoruz.Yukarıdan tavana,aşağıdan dolaba monte ediyoruz.

Sonra Klimanın taşıyıcı konsolunu buraya monte ediyoruz.

Ve işte montaj yapılmış hali bu,klimalı bir mutfağınız oldu!!

• Antalya ve çevresindeki arkadaşlara Duyurulur.Sodex Antalya

http://hmsf.com/onlinedavetiye/sodexantalya2011/index.html
  • Orijinalden alıntı: kocausta*

MHI'nin teknik değerleri çok parlak değil ama bu çok ta önemli değil, ilk öncelik kapasitenin uygunluğudur inverterde.
    Fiyat makul.

Teşekkürler sayın Kocausta başka bir alternatif olarak bende önerdiğiniz klimayı düşünmüştüm. İnverter teknolojisinde Toshibanın çok iyi olduğunu biliyorum, fiyatı da bu kapasite de bir makina için gayet makul. 2,82 EER ve 3,42 COP değerleri.

Ses olayına gelince dış ünite sesi 49 db
    İç ünite sesi 30 db

Bunlardan hangisi önemli onuda bilmiyorum açıkcası ama 49 db pek hoş bi değer değil sanki

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack

quote:

Orijinalden alıntı: koçklima

quote:

Orijinalden alıntı: hunter87

izmir de lcc serisi 14 lük cihaz bulunabilecek bir yer var mı?

bende var:)

sizi tebrik etmek lazım klima aldıgımdan beri gözüm hep klimalara kayıyor cogu klimada koçklima etiketini görüyorum cevreniz baya geniş işlerinizde başarılar dilerim

Leaderjack bende usa server deyim eklesene beni.
    platona nasıl giriş yapıcam tarif edersen sevinirim.

burası klima bölümü ama mazur görsünler artık ismini söyle once ekleyelim

• Orijinalden alıntı: BirKaNa

Orijinalden alıntı: kocausta*

Fiyat makul.

Teşekkürler sayın Kocausta başka bir alternatif olarak bende önerdiğiniz klimayı düşünmüştüm. İnverter teknolojisinde Toshibanın çok iyi olduğunu biliyorum, fiyatı da bu kapasite de bir makina için gayet makul. 2,82 EER ve 3,42 COP değerleri.

Ses olayına gelince dış ünite sesi 49 db
    İç ünite sesi 30 db

Bunlardan hangisi önemli onuda bilmiyorum açıkcası ama 49 db pek hoş bi değer değil sanki

Saygılarımla...

EER 3.52
    COP 3.72

Dış ünite için 49 dB hiç te yüksek değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

antisekurit

benim daha basit bir önerim var hemde uygulaması çok kolay

klimanın hava üfleyen yerinden gardolabın üzerine bir doğru uzanacak şekilde bir MDF kestir .. ve koy meyil olacak şekilde üflenen sıcak hava o koyduğun parçadan aşağıya doğru akacaktır hemde performansı aşağıya doğru hissedilir derecede artacaktır...

diğer bir secenek orda uyku setlerinin olduğu yere L şeklinde bir kaplamalı MDF kestirmek bir ucu dolaba diğer ucu tavana monte edilecek şekilde ve klimada o iç ünitede O mdf ye monte edilecek

mbirol ustamızın paylaştığı fotoğraftaki gibi dediniz değilmi ustam.aslında çok mantıklı.işte bu forumu bu yüzden çok seviyorum.yardımlarınız için teşekkür ederim

• aynen öyle syn:@gerbera

birol resim koymuş zaten anlaşılacağı gibi yanlız şöyle bir ayrıntı var yatağı görmediğim

bilgi olsun diye bi detay vereyim eğer yatak gardrobun tab karşısındaysa ki büyük ihtimal öyledir buda demektir klima tam üzerinize üfleyecek ve rahatsız edecektir...

ben şunu düşündüm birolun dediği sistem doğru fakat sizin resimde yatakların yorganların olduğu yada bilemiyorum belki uyku setidir..
    tam o setin olduğu yere birolun resimdeki gibi bir mdf kestirseniz üzerinize üflememiş olur

yani birolun resimde dolabın ortasında siz o mdf yi sağ tarafa duvara bitişik koyacaksınız klimayıda sağ tarafa onun üzerine monte edeceksiniz üzerinize üflememiş olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

aynen öyle syn:@gerbera

birol resim koymuş zaten anlaşılacağı gibi yanlız şöyle bir ayrıntı var yatağı görmediğim

bilgi olsun diye bi detay vereyim eğer yatak gardrobun tab karşısındaysa ki büyük ihtimal öyledir buda demektir klima tam üzerinize üfleyecek ve rahatsız edecektir...

ben şunu düşündüm birolun dediği sistem doğru fakat sizin resimde yatakların yorganların olduğu yada bilemiyorum belki uyku setidir..
    tam o setin olduğu yere birolun resimdeki gibi bir mdf kestirseniz üzerinize üflememiş olur

yani birolun resimde dolabın ortasında siz o mdf yi sağ tarafa duvara bitişik koyacaksınız klimayıda sağ tarafa onun üzerine monte edeceksiniz üzerinize üflememiş olacak

aynen dediğiniz gibi ustam.yani yatak tam klimanın karşısında.zaten oda çok büyük değil 16 m2 üfleme kanatlarından ayarlama yapıyoruz sağa ya da sola genellikle sağa aşağı doğru üflesin diye.ustam fotoğraftaki lambanın olduğu yerde kapı var.hani siz '' mdf yi sağ tarafa duvara bitişik koyacaksınız'' dediğiniz yere klimayı koyunca fotoda görünen perde iç ünitenin arkasına gelecek klima kapıya doğrumu üfleyecek öyle mi dediniz yanlış anlamadıysam.

• yatağın konumunu tam olarak bilmiyorum söylediğiniz kadarı ile

3 tane kapak görüyorum yanılmıyorsam ..gardolabınıza yüzünüzü döndüğünüzde en sağdaki kapağın üzerine
    iki tane uyku seti var alttaki setin tutamak yerini pembe olarak görüyorum kartonpiyerin olduğu duvara yakın olan yere bence daha uygun olur diye düşünüyorum
  • slm Mitsubishi SRK35ZJX-S SPLİT KLİMA 11.940 BTU klima hangi ürüne giriyot mutsubişh elektrikmi yada havy girer bilgisi olan varsa yazarsa memnun olurum birde kullanan varmı
  • 
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.