Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (626. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: belirlenemeyen Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.177
Cevap
701
Favori
4.426.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 624625626627628
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 1a1b1c

glabella

forumda zaten bu bosch- siemens marka klimalar hakkında yeterli bilgi var ama bir iki tane yazayım,

bu sordugunuz marka, klima üreten değil her sene (yada 2 senede bir ) farklı farklı firmalara çokda kaliteli olmayan klimalar yaptırmaktadır, işte tamda sizin dediğiniz gibi bosch iyidir canım diyenlere satmak için,

arkadaşımda 18000 btu var 20 metre kare alanı ısıtamıyor gültepede oturuyor, bu bir örnek olamaz diyebilirsiniz ama klimayı klimacı firmadan alınız,

siemens-bosch firmasındanda sadece çamaşır, bulaşık, belkide süpürge alınabilir.

evet bosch iyidir ama klimaları nasıldır? başka bir firmaya yaptırıyor olabilir ama sonuçta yaptırdığı kalite ne düzeyde.. evet, forumda çok yazı var ama gözden kaçırmısım anlaşılan yada bu modele dair bir yazı göremedim..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: glabella

quote:

glabella

forumda zaten bu bosch- siemens marka klimalar hakkında yeterli bilgi var ama bir iki tane yazayım,

bu sordugunuz marka, klima üreten değil her sene (yada 2 senede bir ) farklı farklı firmalara çokda kaliteli olmayan klimalar yaptırmaktadır, işte tamda sizin dediğiniz gibi bosch iyidir canım diyenlere satmak için,

arkadaşımda 18000 btu var 20 metre kare alanı ısıtamıyor gültepede oturuyor, bu bir örnek olamaz diyebilirsiniz ama klimayı klimacı firmadan alınız,

siemens-bosch firmasındanda sadece çamaşır, bulaşık, belkide süpürge alınabilir.

evet bosch iyidir ama klimaları nasıldır? başka bir firmaya yaptırıyor olabilir ama sonuçta yaptırdığı kalite ne düzeyde.. evet, forumda çok yazı var ama gözden kaçırmısım anlaşılan yada bu modele dair bir yazı göremedim..

Aslında açık yazdım ama daha açık yazayım, sakın almayınız,

hatta bosch markasından sadece çamaşır, bulaşık, belkide süpürge alınır dedim, buzdolaplarının bile iyi olanlarını LG üretiyor.

yani sizde elektronik işi şansdır diyenlerdenseniz bir kumar oynayınız.

insan tabiki istiyor, sadece klima üreten bir firmadan gidip klima almayı ama olanaklar bazen buna izin vermiyor işte.. bize de kalan işi klima üretmek olmayan bulaşık çamaşır makinası üreten firmalardan almak kalıyor.. zaten kıyasladığımız modellerde bunlar arasında oluyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

arkadaşlar merhaba.. ustalara sormak istediğim 22metrekare bir salon için 12bin btu bir inverter klimanın ısıtma işinde yeterli olup olmayacağı..gündüzleri evde olmadığım için günlük kullanım 7-10 saat civarı. ev izmir çiğlide, salon kuzey cepheye bakıyor,direk olarak güneş almıyor, çitf camlı,dış yalıtımı bilmiyorum, alt katı kapalı otopark olan bir salon.
    ikinci olarak, bu şarlarda, 22metrekare bir salon için inverter özelliğinin verimliliğini yakalayacak kapasitede kullanılabilir mi? sanırım 22metrekare sınırda bir büyüklük,yoksa 12bin? / 18bin? btu luk standar bir klima mı tercih etmeliyim. bütçe olarak ayırdığım miktar yaklaşık 1500tl.

düşündüklerim;
    12 BİN BTU OLARAK
    http://www.netteenucuz.com/?urun-33831-Bosch-B1ZMAI12903-12000-Btu-Inverter-Klima.html
    Bosch B1ZMA/I 12903 INVERTER KLİMA
    Güç Tüketimi
    (Sogutma) -------- 1,09 (0,28-1,22)
    (Isıtma) --------- 1,05 (0,30-1,30)
    EER ------ 3,21
    COP ------ 3,61

http://www.alalimbakalim.com/urun/bosch-b1zmai-12602-mono-split-bio-klima.aspx?ref=akakce&v=1.14.4
    EER:3.21 COP:3.61

http://www.bekoyetkilisatici.com/Beko-LG-BKE-7580-D-A-Enerji-Duvar-Tipi-10-000-BTU-Neo-Plasma-Beko-inverter-Klima-fiyatlari_1328.html#0
    LG/BEKO 7580DD

18 BİN BTU OLARAK
    http://netteenucuz.com/?urun-33833-Bosch-B1ZMAI18602-18000-Btu-A-Sinifi-Klima.html&ref=akakce&v=1.98.4

Mekanınızın ısı kayıp durumunu tam bilmemekle beraber, seçtiğiniz inverter Beko ve Bosch klimaların verimli olarak kullanılabileceğini sanıyorum.
    Bosch olanın nominali 13 bin BTU, Beko olanın (orada 13 bin yazsada size yollanacak olan 7580DD olacaktır;) 12300 BTU.
    Hızlı ısıtma için Bosch'un max kapasitesi 14500, Beko'nun 17060 BTU.

Düşündüğünüz Beko'dan ben 2011 ocak ayındaberi kullanıyorum, alttki linkten okuyabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_46328042/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46328042

sayın KOCAUSTA vermiş olduğunuz linki inceledim, sanırım f/p olarak bu ürünü tavsiye etmişsiniz,
    sayın NEWFOREST arkadaşım sizinde belirtmiş olduğunuz modele baktım güzel görünüyor,
    22 m2 alt kattan ısınmayan(kapalı otopark nedeniyle),yan cephede başka binaya bitişik olan toplam 2.5m uzunluğunda tek yönden fıratpen penceresi olan kuzeye bakan bir salon için;

LG/BEKO 7580DD
    AIRFEL INVERTER 12BİN BTU

fiyatları birbirine çok yakın olan bu üç klima arasında seçim yapacak olursam;
    kalitesi,kullanım konforu,servis sorunsuzluğu,kullanım ömrü,vs. gibi başlıklarda hangi klimayı tercih etmeliyim?
    yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• @glabella

Özelden de sormuşsunuz, cevapladım.

Bu üç aletten teknik-ekonomik olarak en ileri olanı Beko, ama kalitesi-konforu kötü. Bunu aleti evinde kullanmakta olan biri olarak rahatça söyleyebilirim (Bunun Arçelik'teki ikizi 90064'tür, onun hakkında yazılanları da okuyun)
    Bunun yanında diğer Airfel ve Bosch (Çin üretimi olsa da) Beko'dan daha kaliteli.

Edit:
    Aslında biraz daha koyarak şu aleti alın, kalite sorunu da kalmaz ısınmanız da ekonomik olur:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 30 Ekim 2011; 10:01:38 >

• quote:

arkadaşlar merhaba.. ustalara sormak istediğim 22metrekare bir salon için 12bin btu bir inverter klimanın ısıtma işinde yeterli olup olmayacağı..gündüzleri evde olmadığım için günlük kullanım 7-10 saat civarı. ev izmir çiğlide, salon kuzey cepheye bakıyor,direk olarak güneş almıyor, çitf camlı,dış yalıtımı bilmiyorum, alt katı kapalı otopark olan bir salon.
    ikinci olarak, bu şarlarda, 22metrekare bir salon için inverter özelliğinin verimliliğini yakalayacak kapasitede kullanılabilir mi? sanırım 22metrekare sınırda bir büyüklük,yoksa 12bin? / 18bin? btu luk standar bir klima mı tercih etmeliyim. bütçe olarak ayırdığım miktar yaklaşık 1500tl.

düşündüklerim;
    12 BİN BTU OLARAK
    http://www.netteenucuz.com/?urun-33831-Bosch-B1ZMAI12903-12000-Btu-Inverter-Klima.html
    Güç Tüketimi
    (Sogutma) -------- 1,09 (0,28-1,22)
    (Isıtma) --------- 1,05 (0,30-1,30)
    EER ------ 3,21
    COP ------ 3,61

http://www.alalimbakalim.com/urun/bosch-b1zmai-12602-mono-split-bio-klima.aspx?ref=akakce&v=1.14.4
    EER:3.21 COP:3.61

http://www.bekoyetkilisatici.com/Beko-LG-BKE-7580-D-A-Enerji-Duvar-Tipi-10-000-BTU-Neo-Plasma-Beko-inverter-Klima-fiyatlari_1328.html#0
    LG/BEKO 7580DD

18 BİN BTU OLARAK
    http://netteenucuz.com/?urun-33833-Bosch-B1ZMAI18602-18000-Btu-A-Sinifi-Klima.html&ref=akakce&v=1.98.4

Arkadasim Cigli Izmir in en soguk yerlerinden biri ve sizin alaniniz 22 m2 vede alti otopark yani her sey riskli bence 18 lik seri birm urun almaniz.Bosch klima Midea uretimi fiyatn avantajlarina. Bakarak Midea gurubundaki klima markalarinada baikabilirsiniz.Bu arada ekonomik fiyat drseniz praktikerdde Auer var bildligim kadari ile onlara bakin Midea dan daha iyidir bence.12 likm inverter yerine 18 klasik alin daha rahatn edrsiniz....

• quote:

airturkey
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ilgilendiğim klimaları kullanıyorsunuz.daikın almak üzere yola çıktım.benim baktığım nispeten düşük fiyatlı daikınlar ftx25jv ve ftx71gv.bunlar alt segment diye açıkcası konuştuğum forumdaki arkadaşlar önermedi.fujitsu ( general ile aynı dediler) bir arkadaş çok önerdi.mitsubishi heavy öneren var.benim kendi fikrim panasonic kıt-xe9-lke yönündeydi.ama fikrini danıştığım hemen hemen herkes pana.dan uzak dur diyor.
    siz hepsini kullanan biri olarak bir miktar bahsedebilirmisiniz?
    şimdiden teşekkürler,eşim forum okumamı yasakladı ve bir an önce klima istiyor,yakında bozuşabiliriz
    saygılar...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bendekide şimdikinin alt serisi ama 10 sene öncesinin iyi serisi (C) daıkın, sanırım oda FTX olarak geçiyor 25 serisi vede çok memnunum.

fujitsu LCC serisi 14lük olan mükemmel harikalar yaratıyor,
    panasonic ise etherna olan beyaz modeli,

bu klimalarda hiç bir sorun yok,

bakın bu forumda tekirdaglı çok iyi güvenilir bir klimacı arkadaş var kendisi general fujitsu satıyor kendisine bizzaet sordum bu yeni LGC serisi nasıl diye kendiside mükemmel dedi

eski LCC serilerinde BTUU aşırı yüksek idi 9000 klima 21000 ısı veriyordu bunu gören herkes 25-30 metre kareye 9000 btu taktı oo memnunum dediki bu hata, ama LCC serisi gidip LGC serisi gelince halk btulara bakmadan gene aynı kafa ile alınca olmadı (btular düşürüldü) ama siz keşif ile general-fujitsu alırsanız alınması gereken odaya alırsanız süper ötesi memnun olacaksınız bu üç klimadanda,

mesela gene bu forumda iclavakdı sanırım general 18000 btu ınverter kulanıyor 3 senedir adam öve öve bitiremedi bu klimayı.

İşin özeü iyi bir klimacı ile görüşüp gerekli yere, yeterli klimayı alırsanız bu üç markada asla sorun yaşamazsınız.

panada süper ısıtıyor zaten panasonic klimaya laf söylemek bilgisizilik dünyadaki en klimadan biridir, daıkın bile elektronik aksamları panadır.

saygılar.

Arkadaşım forumda ilk kez doğruları yazanlardan birisin tebrik ederim.

• Arkadaşlar klima konusunda iyice kafam karıştı.... Birde sizden fikir istiyorum. Öncelikle biraz kısa bilgi vereyim ev hakkında ;
    Muğla/Fethiye'de yaşıyorum, Oturduğum bina 2 katlı ben giriş kattayım. Oturma odam 30 m2 güney batı cephe. güney cephede sürgülü balkon kapısı var batı cephede 2 adet pencere. Pencere ve kapılar plastik çift cam. Evde kiracıyım nasıl yapıldı bilmiyorum ama yalıtımı gayet iyi geliyor bana.

Klima yazın 3 ay kadar sabahtan akşama kadar aralıksız çalışacaktır, geri kalan zamanlarda yarım gün kadar, kışın burası çok soğuk olmuyor ama yinede ısınmada da kullanırız. Klima için ayırdığım bütçem 2000TL. Kafamı karıştıran noktalar 12.000btu mu 18.000btu mu?? inverter veya normal?? ve tabiki marka. Samsung pek kullanan yok sanırım ama markadan dolayı bana yinede güven veriyor ve tabiki fiyatıda makul geliyor bana. Bazı arkadaşlar midea demişler hiç bilmediğim bir marka. Ne bileyim iyice kafam karıştı...

• arkadaşlar panasonic kıt-xe9-lke kullanan ya da bu klima konusunda bilgisi olan varmı?iklimsada yarın kampanyası bitiyor.1650 fiyat verdiler pazarlıksız.
  • Arkadaşlar dün Panasonic Ethernia 15 lik(beyaz) takıldı yaklaşık 40 dakika vakum yaptırdım,6,41 mt.sarkuysan marka etli bakır boru kullanıldı. 27m2 oturma odasını mükemmel ısıtıyor,ancak iç ünite hafif sesli gibi geldi bana sanki cihaz 15 lik değilde 18lik.yinede hoşuma gitti sanırım bu kış kömür sobasına gerek kalmayacak.
  • evet inverter.bir türlü karar veremedim ki pazarlık yapayım sadece fiyat almıştım.bi bakacağım yarın son gün sanırım kampanya için.
  • az once koctas cevahirden 18.000 btu Gree aldim..normalde 17.000 yaziyordu fisinde vs ama urun 18.000 kutusunda yazdigi..son 3-4 adeti kalmis arkadaslar.diger baska hic bir koctasta yok hatta nette de yok..o kadar cok arastirdim albani usta olsun burda ki birkac arkadas daha olsun cok onermisti bu klimayi..bakalim 15 gun sonra kurdurucam ancak sadece sogutma icin yazin kullanicam..tek alma nedenim tasinacagim evde tv unitesinin oldugu duvara klima hazirligi yapmis olmalari orayi bos birakirsam cok kotu durucakti..insallah kotu bir urun almamisimdir..
  • dostlar ortalama 20 metrekare bi alan var ev arakat ama oldukça soğuk oluyor..doğuya bakıyor yani güneş oraya doğuyor direkt a sınıfı klima arıyoruz 24 lük mü yoksa 18 lik mi almalıyız? genel olarak ısıtma yapılacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: gerbera

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Arkadaşım Toshıba nın en kötü kliması skv dir.İnsanları yanlış yönlendirmeyelim iyi diyosan en basit cop değerini yaz görsünler.

Panasonic in en kötü kliması hangisi acaba.....

En kötü klima sözü ağır olmuş yeni arkadaşımız.Sanırım sektördensiniz.Kötü yerine en alt seğment demek daha objektif olur..

Evet ya ilk kez hak veriyorum size Birol hoca.Ama böğle cihazları bu fiyatlarla satmalarına dayanamıyorum.Bu ürünün vestelin inverter cihazından bi farkı yok.

kardeş o kötü dediğin ras serisinin 18 skv ve 10 skv serilerini biz kullanıyoruz.

bu ikinci klimam..bende ras 18 skv var.2 yıl öncede a410 gazlı demirdöküm almıştım.cihaza kötü demişsin ve vestelin inverter cihazından bir farkı yok demişsin.bunu nasıl tespit ettin acaba.kötü derken neye göre kötü.

ayrıca söyleminize bakılırsa bu iki klimayıda kullanmışa benziyorsunuz yani sizin yazdığından öyle anlaşılıyor.yoksa kullanmadan mı yazdınız diycem öyle bir şey yaptığınızı zannetmiyorum mutlaka bu iki klimayıda evinizde kullanıyorsunuz ki bir bildiğiniz var ve yazmışsınız.sakın kullanmadım görmedim duymadım demeyin yoksa kendi tezinizi çürütürsünüz.mutlaka kullandım demenizi bekliyor ve her iki markaya ait klimaların iç ve dış ünite fotolarını bekliyorum.

şimdi soruyorum vestelin http://www.eurovent-certification.com/ sitesinden aldığı bir sertifika varmıdır eğer var ise ve üzerinde yazan eer ve cop değeri nedir bu kuruluştan aldığı değer nedir. ben bilmiyorum toshıba ile kıyasladınız için araştırmış olacaksını ki burada yazdınız toshıbanın iyi olmadığını vestelle eşdeğer olduğunu bir zahmet yazın ve biz de görelim

mesela daıkın,mitsubıshı(her ikiside)fujitsu gibi markalarında 3.60-4.0 arası cop değerlerinde olan ürünleri var tıpkı bizim aldığımız ras18 ve ras10-skv de 3.72 olduğu gibi.şimdi bu ürünler kötü mü oluyor.sizin yazdığınıza göre bunlarda kötü o zaman.düşükmüş ya cop değeri öyle diyorsunuz ya işte

madem bu ürünler pahalı almazsınız olur biter.alan alır.ayrıca birol ustaya bu cihazları bu fiyata satmalarında dayanamadığınızı söylemişsiniz.bir nebze de olsa tüm markalar için haklılığınız kabul edilebilir.evet ülkemize gelene kadar bu ürünler çok pahalı malum vergiler falan filan.mesela ben bayii fiyatının neredeyse 650 tl altında aldım tavsiye üzerine.şimdi iyi ki de alanında uzmanlaşmış bir marka almışım diyorum.

ayrıca bu adamlar 1981 yılında keşfetmişler inverter teknolojisini.şimdi sizin o bildiğiniz tüm markalar bu teknolojiyi kullanıyor.

ürünleri kıyaslayıp bir fark yok aralarında demeniz ne kadar doğru bunu forumdaki değerli arkdaşlara bırakıyorum.

emin olun toshıba kullanıyorum diye yazmadım

son olarak şuraya bakmanızı tavsiye ederim. http://www.toshiba-klima.com.tr/Dosyalar/EuroventSertifikasi.pdf

Eminim zaten sen kullanıcı değil satıcısın.
    Önermiş olduğun model en az 7 yıldır içi aynı dışı farklı olarak satılmakta,o yüzden şuan toshıba nın en alt sekment cihazı.
    Bence reklam yapmak yerine klima almak isteyen arkadaşlara uygun fiyata yeni teknoloji cihazlar öner.

• quote:

Orijinalden alıntı: bellibol64

Arkadaşlar dün Panasonic Ethernia 15 lik(beyaz) takıldı yaklaşık 40 dakika vakum yaptırdım,6,41 mt.sarkuysan marka etli bakır boru kullanıldı. 27m2 oturma odasını mükemmel ısıtıyor,ancak iç ünite hafif sesli gibi geldi bana sanki cihaz 15 lik değilde 18lik.yinede hoşuma gitti sanırım bu kış kömür sobasına gerek kalmayacak.

Hayırlısı olsun arkadaşım sende panasonic ci oldun ,yeni teknolojiyi uygun fiyata alanlardansın.40dk vakum abartılmış bence,etli boru kullanılması iyi cihaz r410 gaz kullandığı için 30barlara çıkabiliyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbii

Arkadaşlar klima konusunda iyice kafam karıştı.... Birde sizden fikir istiyorum. Öncelikle biraz kısa bilgi vereyim ev hakkında ;
    Muğla/Fethiye'de yaşıyorum, Oturduğum bina 2 katlı ben giriş kattayım. Oturma odam 30 m2 güney batı cephe. güney cephede sürgülü balkon kapısı var batı cephede 2 adet pencere. Pencere ve kapılar plastik çift cam. Evde kiracıyım nasıl yapıldı bilmiyorum ama yalıtımı gayet iyi geliyor bana.

Klima yazın 3 ay kadar sabahtan akşama kadar aralıksız çalışacaktır, geri kalan zamanlarda yarım gün kadar, kışın burası çok soğuk olmuyor ama yinede ısınmada da kullanırız. Klima için ayırdığım bütçem 2000TL. Kafamı karıştıran noktalar 12.000btu mu 18.000btu mu?? inverter veya normal?? ve tabiki marka. Samsung pek kullanan yok sanırım ama markadan dolayı bana yinede güven veriyor ve tabiki fiyatıda makul geliyor bana. Bazı arkadaşlar midea demişler hiç bilmediğim bir marka. Ne bileyim iyice kafam karıştı...

*Tarif ettiğiniz ekan için uygun kapasite 18 bin BTU, ya da 5 kW civarı.
    *Anlaşıldığı kadarıyla klimayı yaz-kış kullanacaksınız, kullanımınız da çok kısa süre değil.
    Bu durumda inverter almanız daha mantıklı olur, ama o bütçeyle bu kapasitede inverter olarak birkaç model var sadece:

http://e-kombi.net/inverter-serisi/1198-inverter-as09-0933-inv-9000-btu-h-split-klima-.html?ref=akakce&v=1.25

http://www.beyazesyamerkezi.com/Samsung-Samsung-Maldives-AQV18PSLNAND-17-000-Btu-h-R-410-Gaz_9417.html?ref=akakce&v=1.61.2#0

http://www.idealesya.com/urun/demirdokum-a-410-18-hp-inverter-split-klima.aspx

• Belirli bazı markaları beğenen arkadaşlar o ürünlerin kullanıcıları veya sevenleri için "fan club" veya "... kullanıcıları" benzeri "topic"ler oluşturuyorlar.
    Bu yerler gerçekten de o markaların kullanıcıları için çok faydalı oluyor. O ürünlerin özellikleri ve kullanım detayları hakkında yardımlaşılıyor da.

Burada ise, soran kişilerin ihtiyacına ve bütçesine göre, önemsediği özelliklere göre yardımcı olunmaya çalışılıyor.

Evet, hepimizin "çok iyi" olarak kabul ettiğimiz 3-5 marka var; ama o markaların ürün paletindekiler her ihtiyaç sahibinin bütçesine, aradığı/yeterli saydığı özelliklere uygun olmayabiliyor.

Örneğin bir arkadaş, "sadece en az tüketimle en fazla ısıyı versin, gerisi önemli değil" diyor; başka birisi "önce sessizlik" diyor, bir diğeri "sadece ilk alım maliyeti çok düşük olsun", birisi "sadece ısıtma verimi önemli"... diyebiliyor.

Tabii ki bu durumda "en iyi/en kaliteli" marka bu kişiler için pek birşey ifade etmiyor.

Yoksa herkes biliyor, Toshiba PKVP, MHI Hyper dizayn, Zibro SP, ME VABH, Panasonic Etherea... serilerinin "en kral" aletler olduğunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

dostlar ortalama 20 metrekare bi alan var ev arakat ama oldukça soğuk oluyor..doğuya bakıyor yani güneş oraya doğuyor direkt a sınıfı klima arıyoruz 24 lük mü yoksa 18 lik mi almalıyız? genel olarak ısıtma yapılacak

Hocam dediğiniz mekan için normal olarak düz tip 12 bin BTU nominal kapasiteli bir alet yeterlidir, ki ısıtmaları genelde 12500-13500 BTU olur.
    Daha yüksek almanız çok sık dur-kalk yapacağı için kötü olur.

İnverter düşünüyorsanız da nominal 3.5 kW ısıtma olanlar yeterli ama biraz daha yükseği daha iyi olur.
  • quote:

quote:

dostlar ortalama 20 metrekare bi alan var ev arakat ama oldukça soğuk oluyor..doğuya bakıyor yani güneş oraya doğuyor direkt a sınıfı klima arıyoruz 24 lük mü yoksa 18 lik mi almalıyız? genel olarak ısıtma yapılacak

Hocam dediğiniz mekan için normal olarak düz tip 12 bin BTU nominal kapasiteli bir alet yeterlidir, ki ısıtmaları genelde 12500-13500 BTU olur.

İnverter düşünüyorsanız da nominal 3.5 kW ısıtma olanlar yeterli ama biraz daha yükseği daha iyi olur.

2500 liraya kadar falan ne önerirsiniz az çeken modellerden?

• quote:

quote:

quote:

2500 liraya kadar falan ne önerirsiniz az çeken modellerden?

Bu aralar en uygunu bunlar:

http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-13ksv-split-klima-inverter-daisaikai.aspx

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=3031671&ref=akakce&v=1.11.4

http://www.e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1248-mitsubishi-srk-zjp-split-klima-12000-btu.html?ref=akakce&v=1.94.5

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=3041191&ref=akakce&v=0.91.5

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

Edit:
    Ama o bütçeyi kullanırım; en verimli/kaliteli almak isterim derseniz:

http://www.e-kombi.net/mitsubishi-klimalar-/1256-mitsubishi-srk-zjx-split-klima-12000-btu.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 31 Ekim 2011; 1:36:21 >

• valla bi sürü marka var 9 binllikte önermişsin sanırım bizim oraya 12 binlikten aşağı olmaz bence
  • 
Sayfa: önceki 624625626627628
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.