Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mrkb, abukan Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
39.200
Cevap
328
Favori
3.174.130
Tıklama
Giriş
      94 Mesaj
      22 Ekim 2011 13:29:33
      dows11.Arkadaşım,Mrb.Generalin çalıştığı kurulu olduğu yer zaten salondur,22,metre kare.yumşak havalarda yani şu andaki havalarda odaların üçüde açıktır.22+12+10.metre kare.Gündüz ve gece devamlı salonun olduğu yer çalışıyor cihaz kapatılmıyor.salon oturma yeri devamlı kullanılıyor onun karşısında mutfak geliyor yani devamlı kullanılıyor,kapısı açık yatak odasının kapısı kapalı.çünkü mutfakta devamlı giriş çıkış yemek işi olduğu için gece yatasıya kaday salon ve mutfak açık,akşam yatacagımız zaman yani mutfak kullanılmadığı zaman gecede yatarken bir saat önce mutfak kapısı kapatılıyor yatak odası kapısı açılıyor,yani yatak odası kapısıda sabaha kadar açık bu odada ısınıyor inanın gece terliyorum.Ama bu işlemleri çok soğuk havalarda yapıyoruz.Havalar şu anki gidişatta giderkende salon ve diger mutfak ve yatak odaları devamlı açıktır.Bu sene daha cihaz 20 gündür çalışıyor.Sarfiyat ve fiyat daha fatura gelmedi.Benim elektrik faturam evde elelktrikli cihaz çok olduğu için devamlı 65,,70.tl.civarında geliyor ben size geçen senenin gelen evin tüm faturasını söylüyorum..30,gün yani bir ay klima hiç kapatılmadan gelen fatura.Geçen sene 200,tl..225,tl..arasında oynamıştır.Siz diğer odaları açarsam daha fazla elektrik tüketir ve fatura kabarık gelir diyosunuz ya.evet diger odalar açıldığı zaman fatura biraz yükselir ama Bu tür cihazlarda çalışırken cihaz bulunduğu odanın ısısını baz alır yani otamatik termostat yakından ısıyı alır,veya hutta ısıya bağlı olan mikro işlemci göz diyelim burada dikkat edilecek olan cihazın çalıştığı oda önemli.Ama tabi cihazın çalıştığı odaya başka kapı açılınca içeriye soguk hava girişi olacak tabi buda cihazın fan ve debisini degiştirir ama bu durum yüksek çalışma devamlı olmaz cihazın çalıştığı oda ile diger oda mesela benim yatak odası için söyliyeyim cihazın çalıştığı oda 25 derece iken yatak odasıda 25,derece olmuyor yatak odasıda 2o.oluyor yani ısı farkıda var cihazın sirkilasyon yapacagı yer ne kadar uzak ise o alanlar yakına görede ılık oluyor.yani kullanacagınız odaya göre hareket edin kullanmayacagınız odaların kapısını kapatın.Sizi biraz aydınlatabildim ise...Kalın saglıcakla..Ama kim ne derse desin GENERAL cihazı kliması gerçekten iyi bir cihaz.Hele hele ısıtması süper zaten bu sene Generalin fiyatlarına bir bakın en üst sıralara oturdu.Çok yüksek....General.. ..
      |
      |

• Teğmen
      213 Mesaj
      22 Ekim 2011 13:43:38
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: gecemy

Hocam şöyle bir araştırma yaptım dediğiniz Eurovent sertifikasıyla ilgili olarak. Siteyi buldum Arçelik ve Beko nun adı yok ama LG var. Bildiğim kadarıyla Arçelik ve Bekonun cihazları LG nin ürünü montaj işi Arçelik ve Beko tarafından yapılıyordu. LG nin sertifika sahibi olması Arçelik ve Beko ya etki eder mi acaba :))) Tuhaf bir soru oldu ama :) Sanırım buraya her ürün ayrı ayrı teste veriliyor. Markaya değilde ürüne modele sertifika veriliyor.

Şimdi sıra geldi, Arçelik'çilerle konuşup onlara LG'nin hangi ürününün onlarda hangisi olduğunu sormaya.
      Örneğin, bir arkadaş bizlerdeki Beko 7580D'yi "olsa olsa yöntemiyle" bulmuş gibiydi

Bunun dışında, LG'den ana komponentleri aldıktan sonra burada "uygulama" faslı var bir de; hani orasından-burasından sesler gelmesi, biryerlere kağıt sıkıştırmalar falan...

Kişisel düşüncem, temel özellikler-verim konusunda iyi olan UCUZ ürünleri alınabilir.
      Ama 2500-3000 lira verilecekse, kalitesi kanıtlanmış markaların ürünleri alınmalı.
      .........
      Bu arada, düzgün dediğimiz markaların kataloglarına ulaşamıyorsanız yardımcı olunur.
      Daha sonradan sildiğiniz bir mesajınızda yazmışsınız, "Arçelik 20 sayfalık, yabancılar birkaç sayfalık veriyor...
      Arçelik 20 sayfalık "kullanım kılavuzu" veriyor, içinde sadece yarım sayfalık "teknik ayrıntı" var. Adamlar tüm konfor-kullanım özelliklerini ve ayrıca bizim aradığımız teknik ayrıntı dışında mesela kompresörünün teknolojik farkı hakkında da ayrıntı veriyorlar.

Tek şey daha söyleyeyim:
      Beko'nun inverter olan 9500-9600 aletlerinin katalogunu indirin (23027_9500D---9600D.pdf).
      Bakın bakalım 30 sayfalık kitapçıkta minimum ve maximum değerlerini görebilecekmisiniz.
      Bir de buradan indirip bakın:

http://www.mhi.co.jp/en/products/detail/sek-zgx_series.html

Ya da buradan:

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=AC17a&Grup=2

Teşekkürler hocam da yanlış anlaşılmışım galiba. Bütün ürünlerin kataloglarına ulaştım hem elimde hem pc mde bakıyorum. Benim Arçelikle ilgili bahsettiğim katalog kullanma klavuzu değil. Ürün katalogu içinde bir sürü daha model tanıtımı v.s var. Beko ve Arçelik zaten aynı birebir ürünleri satıyorlar. Sadece kodu falan farklı makina cihazlar birebir aynısi. İki markanında katalogu elimde ayrıca sitelerine girince de aynı kataloğu bulup indirebiliryorsunuz. Kullanma klavuzundan bahsetmiyorum özellikle belirteyim. Bahsettiğiniz modelin de bütün teknik detayları türkçe karşılıklarıyla mevcut. Bir tek dediğim gibi vestel bu konuda 0 diyebilirim. Hiçbiryerde teknik detaylarıyla ilgili en küçük bilgi bulamadım. Kullanma klavuzlarını da inceledim. Onlarda da Arçelik ve Beko daha çok ayrıntıya girmişler diyebilirim. Özellikle karşılaştırmamda Mits electric Kirigami serilerinin klavuzlarını kullandım.

Neyse sonuç olarak ustam aklıma iki model yattı en son olarak. Bunlarda mits e FD25VHB ve Zen serisi siyah ama fiyatları çok yüksek. Benim için elbette. Cihaz olarak iki üründe özellikle fd modeli müthiş bir cihaz. Hem buradaki yorum ve kullanıcıların tavsiyelerine bakarak hem özelliklerine bakarak. 3500 lira civarında fiyat veriyorlar bugün bu modeller için. Siz 2500 3000 liradan bahsetmişsiniz. Keşke o kadar bütçem olsa bu kadar hiç tantana yapmazdım zaten. O fiyatlara az daha zorlayıp bu serilerden alırdım hiç düşünmeden. Ama arçelik 12060 modeli inverter max btu 18720 yazıyor nominal 15600 diyor. Bu yazdıklarına göre (Her nekadar doğruluğu şüpheli olsa da) 1500 lira fiyata temin edilebiliyor. Cebelleşmem de bu yüzden zaten. Biri 1500 liraya aşagı yukarı eşit değerleri sunduğunu iddia ediyor. Biri iki katı fiyatlara aynı değerleri söylüyor.

Bir de Mits fd serilerinin test sonuçlarını inceledim. Eurovent tesleri 4.19 diyor TSE İSO tesleri 5.25 diyor gibi farlılıklar var. Yani Türkiye şartlarına göre de bu test sonuçlarının değişmesi söz konusu. Buna bakarak İklimsanın sattığı mits ve diğer markaların değerlerini inceledim. TSE İSO test sonuçlarına göre değerler yazmışlar. Bu rakamlara bakacak olursam EUROVENT sonuçları çok daha aşağıda çıkacak. Mesala SRK serisinden bir model için 3.95 COP vermişler TSE İSO değerlerine göre. Bunu EUROVENT sonucuna vuracak olursak 3.3 larda seyredecek ki A sınıfının altında kalıyor bu değerle. General markada da aynı durum var. Buna göre ASHA serisi bir cihaz Türkiye standartlarına göre 12 lik bir klima 3,90/4,12 değere sahipken, Eurovent sonuçlarına göre 3,30/3,70 dolaylarında oluyor. Tahmini rakamlar bunlar hesaplanmış değerler değil tabi. Generallerde 2000, 2500 civarında şu an bu modeller ki bunlarında iç üniteleri çok dandik duruyor. Gözümle gördüm beğenmedim.

İnşallah yılbaşına doğru şu fd ve zen serilerinde bir indirim yapılır kendimi zorlar falan bir şekilde alırım diye ümit ediyorum. Yoksa arçelik gibi markalardan başka çarem yok. Zibro gibi cihazları zaten alamam. Servis yok, bayi yok. Başıma bela almak istemem. Elektronik cihaz sonuçta en kralı olsa ertesi gün patlamayacağına kimse yüzde yüz garanti veremez.

Siz bu işten anlayan biri olarak 1500 2000 tl civarında mits fd serisi ayarında bir makina tavsiye edebilir misiniz? Oturma odası yalıtılsız, 2 pencere ki geniş ölçülerde 20 m2 civarında deniz kıyısında çok rüzgarlı ve çok nemli bir hava kuzey cephe. Yani iyi bir 9 luk veya orta bir 12 lik işimi görür de model bulamıyorum:) Yardım edebilirseniz sizin tekliflerinizi de değerlendireyim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      545 Mesaj
      22 Ekim 2011 14:16:34
      Panasonic KIT-E12MKE
      çift sensör
      3trilyon iyon
      plazma
      5 yıl garanti daha ne olsun.

|
      |
      22 Ekim 2011 14:41:51
      quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

Panasonic KIT-E12MKE
      çift sensör
      3trilyon iyon
      plazma

aynen öyle Panasonicler de güzel benim en beğendiğim cihazlardan
      Fujitsuların Nocria seriiside mükemmel cihazlar tabii parası olanlar için muhteşem
      |
      |

• Teğmen
      213 Mesaj
      22 Ekim 2011 14:43:25
      quote:

Panasonic KIT-E12MKE
      çift sensör
      3trilyon iyon
      plazma

Arkadaşım bu klimanın teknik ayrıntıları ve fiyatı nedir? Bunları da bi yazarsanız herkes için daha bilgilendirici olur. Forum da amacına daha çok ulaşmış olur.
      |
      |

• Teğmen
      213 Mesaj
      22 Ekim 2011 14:46:43
      Herşey zaten parası olana güzel :) Parası olmayan benim gibi gariban insanlara güzel ne var? 1500-2000 tl ye iyi bir cihaz tavsiyesi arıyorum 9 veya 12 lik.
      |
      |
      22 Ekim 2011 15:03:07
      Evet Nocria bu cihazla ayn kalitede fakat aralarında 2misli fiyat farkı var.
      |
      |
      22 Ekim 2011 15:15:55
      quote:

aynen öyle zaten diyorum ya çok parası olanlar için muhteşem cihazlar şu an paranın satın alabileceği extreme ürünler her markanın buna benzer çok kaliteli ve bi o kadarda pahalı ürünleri var

mesela
      DAIKIN URURU SARARA
      MİTSUBİSHİ KRİGAMİNE
      PANASONİC ETHEREA
      FUJİTSU NOCRİA
      TOSHİBA SÜPER DAISEKAİ

gibi extrem ürünler aklıma gelenlerden bazıları en kaliteyi isteyenler ve para sorunu olmayanlar için mükemmel ötesi ürünler tercih yapmak oldukça zor..

ama bana kalırsa duvarda bir klimanın görüntüsü bile beni rahatsız ediyor istediği kadar modern bir tasarım olsun
      benim istediğim modeller böyle duvar tipleri değil gizli kanal tipi invertır cihazlar yada VRV tarzı cihazlar zaten bu cihazlarda daha inşaat halinde yapılması gereken tasarımlar benim fikrime göre daha kullanışlı ve daha verimli cihazlar
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      22 Ekim 2011 15:35:00
      quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

aynen öyle zaten diyorum ya çok parası olanlar için muhteşem cihazlar şu an paranın satın alabileceği extreme ürünler her markanın buna benzer çok kaliteli ve bi o kadarda pahalı ürünleri var

mesela
      DAIKIN URURU SARARA
      MİTSUBİSHİ KRİGAMİNE
      PANASONİC ETHEREA
      FUJİTSU NOCRİA
      TOSHİBA SÜPER DAISEKAİ

gibi extrem ürünler aklıma gelenlerden bazıları en kaliteyi isteyenler ve para sorunu olmayanlar için mükemmel ötesi ürünler tercih yapmak oldukça zor..

ama bana kalırsa duvarda bir klimanın görüntüsü bile beni rahatsız ediyor istediği kadar modern bir tasarım olsun
      benim istediğim modeller böyle duvar tipleri değil gizli kanal tipi invertır cihazlar yada VRV tarzı cihazlar zaten bu cihazlarda daha inşaat halinde yapılması gereken tasarımlar benim fikrime göre daha kullanışlı ve daha verimli cihazlar

|
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      22 Ekim 2011 16:02:57
      mrb cok net anladım cevabınız için cok tesekkur ederım .
      |
      |
      22 Ekim 2011 16:36:41
      sayın antisekurit iklimsa kampanyası dahilinde beyaz serisi 1980 lira indirimli fiytala satışta.lakin referansı yok.bana çıkıp demiyo kimse şu kadar yerde şu derecede şu kadar kullanıyom.yaktuığı bu performansı bu die.bende tereddüt ediyorum haliyle.baumaxtada ftx35 var daikin in.oda 2090 tl.çok kararsızım.iklimsanın kampanyası bu hafta son.bakalım hayırlısı
      |
      |
      22 Ekim 2011 16:54:34
      Dostum klimadan anlamadığın kesin...
      Etherea ile ftx serisini kıyaslarsan mersedes ile şahini kıyaslamış olursun.

Daıkın ftx35
      Soğutma:12.965Btu
      Isıtma:16.377 Btu
      EER:4.02
      COP:4.17

PANASONİC ECONAVİ KIT-E12MKE
      Soğutma:13.650Btu
      Isıtma:20.470Btu
      EER:4.07
      COP:4.21
      3TRİLYON İYON+2 ADET SENSÖR+PLAZMA
      |
      |
      22 Ekim 2011 16:56:53
      quote:

Daıkın ftx35

aracı yanlış yazmışım mercedes olacak....
      |
      |
      22 Ekim 2011 17:03:40
      evet bu kıyaslama çok açık.sanırım pana alıcam.axes kredi kartının çıkmasını bekliyorum bugün yarın elime gelir.ondan sonra bu cihazı izmirdemi bulurum manisada mı(çünkü bulunduğum ilçede yok.hatta memleketimdede yok).ama bulmadanda durmam.makineyi alayım ne yaktığını aynen yazacam buraya.doğrusuyla yanlışıyla.milletede faydamız dokunsun hem.inş.yüzümüzü güldürür şu pana=)))
      |
      |
      22 Ekim 2011 20:02:26
      quote:

Herşey zaten parası olana güzel :) Parası olmayan benim gibi gariban insanlara güzel ne var? 1500-2000 tl ye iyi bir cihaz tavsiyesi arıyorum 9 veya 12 lik.

toshiba ras 13 skv 1950 tl ye almış birisi bayiden güzel alettir . 2000 tl üstüne çıkma demişsin max. 2000 lik alet yazdım :)
      |
      |
      22 Ekim 2011 20:07:12
      quote:

Orijinalden alıntı: orhun93

quote:

toshiba ras 13 skv 1950 tl ye almış birisi bayiden güzel alettir . 2000 tl üstüne çıkma demişsin max. 2000 lik alet yazdım :)

ac 35 lik ii alet yerli malı deniyor ama made in tayland yazıyor dış üniteyi meraktan kurcaladım dış ünitede aynı yazıyor malum 1 vida eksikte onu takayım derken
      |
      |
      22 Ekim 2011 20:17:20
      bir alette asıl önemli olan nerelerde üretildiüğinden çok bence servis ağıdır taiwanda - japonyada üretilmiş pek farkı yok. yok aynı alet japonda üretilse cop değeri belki daha fazla olur ama adamlar oraya göre üretip yazmışlar tüm özelliklerini sonuçta kaliteler yakın - aynı bir klima 15 sene dayanırken diğeri 150 sene dayanmıyor malum kullanımada bağlı aletin ömrü ama mitsubishi'ninde modelleri var bol sayıda taiwan malı :D
      |
      |
      22 Ekim 2011 20:24:56
      quote:

quote:

Daıkın ftx35

aracı yanlış yazmışım mercedes olacak....

panayı herkese öneriyor arkadaş fakat herkes izmir- ankara -istbulda oturmuyor bu yazıyı okuyanların yada hep oralarda oturmayacak :D pananın birservislerini araştır isteresen ne kadar çok çok servisi var ve olsa bile bir arkadaş günlerce sıra bekledi izmirde sayısı yetersiz - olmadığı yerler bile var. ayrıca iyi mal iyi para

al sana bugatti o zamn forumda aletleri kötüleme bence :(

http://www.e-kombi.net/1338-toshiba-rav-sm-562-krt-sp-564-at-19100-btu-split-klima-.html

4,79 cop değeri daha yüksek varmı bilmiyorum :D

• Teğmen
      135 Mesaj
      22 Ekim 2011 20:36:30
      bu aletin bu fiyata olduğunu bilmiyordum.üzerine eğilmekte yarar var.teşekkür ederim.kanımca bu model den herkez memnun gibi.manisa turgutluda oturuyorum bu arada.1 buçuk sene oldu ve pek bilmiyorum hangi servis var yok.şu iş bi bitsin nası rahatlıcam varya.makineler az buz diil 2000 tl.insan kılı kırk yarmadan edemio.
      |
      |
      22 Ekim 2011 21:54:12
      herkese merhabalar beni inverter klima konusunda birazda olsa bilgilendirirseniz sevinirim.
      ben 2 gün önce mitsubishi heavy dxk12z3 model klima aldım. izmirde oturuyorum. evim arakat salonum 22 metrekare, öğleden sonra güneş görüyor ve çift cam korunaklı bir oda. dün akşam dışarısı 10 derece civarındayken klimayı açtım 22 dereceye ayarladım ısıttı ancak belli bir süre sonra kanatlarını otomatik olarak yukarıya kaldırıp soğuğa yakın üfleme yapıyor. bu normal mi inverterların dur kalk yapmadığını biliyorum ancak kapasitesini düşürdüğünde soğuk üflemesi normal değil gibi geldi kapasitesini de düşürse sıcak üflemeye devam etmesi gerekiyor diye düşünüyorum. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Blogio
üniversite
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,372
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.