Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

41.590
Cevap
351
Favori
3.347.834
Tıklama
Giriş
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

sv: dostum ben o iğne sökme olayını tamamen servise güvensizlik olayından kaynaklı kullandım tabiiki klimada servis iğnesi sökme diye bir durum yok bu tamamen servisin insiyatifine kalmış bu sökülüp sökülmemesinin herhangi bir önemide yok

yani şunu diyorum servis gelir iki fıs fıs yapar bağlar vakum pompasını ve çalıştırır vanaları kapalı tutar vakum yapıyomuş gibi tezgah yapar bunu anlamak kolay değil bunu anlamanın yolu servis iğnesini yerinden söktürüp gerçekten vakum yapılıp yapılmadığını da bağlanan gaz manifoldunun üzerindeki saatlerin gözlemlenmesi ile olur normalde sıfır barda duran saat göstergesi vakum yapıldığında eksi 1 e dayanır hatta vakum saati kullanılıyorsa 50 paskala kadar indiği gözlemlenir..

sv: dostum senle bu konuyu telde konuştuk eğer hatırlarsan klima plus konusu burdan dedikodu gibi olmasın ama duyumlar o yönde belki en fazla 2012 senesi son demleri diye düşünüyorum servis konusunda iyiler ama cihaz satış fiyatları çok fahiş

dostum çok sağol dedikleriniz çok doğru insaf meselesi. Allah insaflı insanlara denk getirsin diye dua etmekten başka birşey yok.

klimaplus konusunda doğru baya bir zaman önce konuşmuştuk ama herhalde hızlandı artık forumlara iyice düştüğüne göre. önce birol usta üstü kapalı bir şekilde ortaya attı melco dedi:)) sona daha çok yazılmaya başladı. usta kazıkçıda olsa adamların servis anlayışları harbiden çok iyiydi. kazıkçılık ve fırsatçılık zaten tüm insanların genlerinde var. ama biz biraz şark kurnazlığı yaptığımız için daha iğrenç oluyor malesef.

airfeli özleyeceğiz bu konuda. yıllarca çin klimalarını profesyonel şekilde halkımıza en uygun fiyatlarla sundu piyasaya. sonrasında mhi splitlerle ile işi büyüttü son zamanda oda kudurdu biraz ama onada şükür diyorduk. şimdi daikin kendisi geldi sanki airfelden iyi olacak. hayırlı akşamlar hocam.
    |
    |

• Onbaşı
    28 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

muğla gibi ılıman iklimi olan bir bölgede ısınma durumu çokta zor olmaz 40-50 metrekare yer için 24.000 lik bir cihaz seçimi uygundur marka önemli değil zaten 24.000 lik alınan bütün klimaların ısıtması soğutmasından daha yüksek kapasitededir mesela 24.000 soğutma ise bir çok klima 27.000 ısıtma yapar klasik on oflardan bahsediyorum..

invertır olursa ısıtma kapasitesi daha yukarılarada taşınıyor

cevabınız için teşekkürler üstadım.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: kdmavili

quote:

Orijinalden alıntı: CoUnTeRMaNiaC*

Arkadaşlar bugün koçtaşa gittim beylikdüzü şubesine gree marka 9000 btu luk klima almak için ama maalesef ellerinde kalmamış ve şuan için tekrar stoklara girmeyecekmiş. Koçtaş yenibosna şubesinide telefonla aradım onların elinde var mı diye operatör ısıtma soğutma bölümüne aktardı, 10 dk çalmasına rağmen kimse açmayınca telefonu bende vazgeçtim.
    Odam 12 m2 en üst kattayım üst komple teras, odamın bir cephesi karadenize bakıyor çerceveler ahşap ama panjur var. Hafta içi sadece akşamları saat 6 dan sonra yakacağım büyük ihtimal sadece pazar günleri full çalıştıracağım klimayı
    ne marka klima önerirsiniz gree den başka fiyatı 800 maksimum 900 ü geçmeyecek birşey(inverter klima düşünmüyorum tüm gün çalıştırmayacağım için)
    lg beko nasıldır?

praktikerden zass aldım ben. greenin o modeliyle aynı. 9000btu su 600 lira. ben 12000 aldım şimdilik memnunum

Aldığınız bu olabilir mi?

kocausta selam..
    aldığım klima bu değil. r410a lı yeni modeli. copu 3.64 ısıtmada
    |
    |

• Teğmen
    101 Mesaj
    Sayın Tekirdağlı sonsuz teşekkürler. Belki fazla oldu ama Kocausta aynı gazı tekrar koydurmayın demişti. Sizde katılıyorsunuz değil mi. Ve bir deterjanla temizlenmesinden bahsedilmişti. Bu durumda lüzumlumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart4456 -- 19 Ekim 2011; 9:06:07 >
    |
    |
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

benim merak ettiğim bir şey var.şimdi klimaları yazın kullandık baya ama şuan yatıyor klima kullanılmıyor.yaklaşık 1-1.5 aydır çalışmadan duruyor ve bulunduğum yerin iklim şartlarına göre dahada en az 1 ay daha kullanılmayacak gibi.bu sürenin sonunda kullanımdan önce herhangibir birşey yapmak gerekirmi yoksa direk açık kullanılmalımı?şuan klima sigortası kapalı şekilde duruyor.

La oolum, hiç olmazsa bu sayfayı bi okusaydın, bak mbirol üşenmemiş yazmış soeduklarının cevabını

hocam valla sayfaya ne zamandır doğru dürüst giremiyorum daha doğrusu foruma giremiyorum.pek zaman olmuyor birde hava değişimlerinden dolayı bir hastalandık düzelemiyoz gözler yanıyo .şimdi gördüm saol :d
    |
    |

• Binbaşı
    1369 Mesaj
    ARKADAŞLAR SONUNDA klimamı aldım . general inventer asha12l 1925 tl 8 taksite iklimsadan aldım. haftasonu montaj yapılacak. sonra performansından bahsederim...

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bugün koçtaşa gittim beylikdüzü şubesine gree marka 9000 btu luk klima almak için ama maalesef ellerinde kalmamış ve şuan için tekrar stoklara girmeyecekmiş. Koçtaş yenibosna şubesinide telefonla aradım onların elinde var mı diye operatör ısıtma soğutma bölümüne aktardı, 10 dk çalmasına rağmen kimse açmayınca telefonu bende vazgeçtim.
    Odam 12 m2 en üst kattayım üst komple teras, odamın bir cephesi karadenize bakıyor çerceveler ahşap ama panjur var. Hafta içi sadece akşamları saat 6 dan sonra yakacağım büyük ihtimal sadece pazar günleri full çalıştıracağım klimayı
    ne marka klima önerirsiniz gree den başka fiyatı 800 maksimum 900 ü geçmeyecek birşey(inverter klima düşünmüyorum tüm gün çalıştırmayacağım için)
    lg beko nasıldır?

praktikerden zass aldım ben. greenin o modeliyle aynı. 9000btu su 600 lira. ben 12000 aldım şimdilik memnunum

kocausta selam..

Hayırlı olsun.
    Yeni ürün eskisinden çok farklı herhalde.

Yeni modelin teknik verilerini bulamadım, kitapçığından falan taratıp yollarsanız biz de öğrenelim.
    Ve tabii kullanımda tecrübelerinizi paylaşırsanız başka kişilere de faydalı olur.
    |
    |

• Teğmen
    111 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dows11

quote:

quote:

quote:

quote:

mrb herkese inverter klimanın set ortam derecesıne kısa bır zamanda ulsaması ve kendını dıs ve ıç ünite olsun kapatması normalmı???

Bu tür ılık havalarda olabiliyor, telaşa gerek yok.

mrb cok tesekkur ederım
    LCC KLIMAYI SIZIN TAVSIYENIZE GORE AZMIRDEN BULMUSTUM MEMNUNUM AYRICA TEKRAR TESEKKUR EDERIM
    MERAK ETTIGIM KENDINI SOGUKLARDA KISTIGI ZAMAN 300WAT KADAR TAHMINI TÜKETİMİMİ OLUR ??

Minimum tüketimi 200-225 w gibiydi sanırım.

Bu günler gibi havaların pek soğuk olmadığı zamanlarda, bir de hedef 23-24 C verilirse, minimum kapasite bile yüksek gelir ve alet tümden stop eder.
    Tabii ilerde gerçek soğuklarda bu durum görülmez, alet boyuna 225 watt ve katları şeklinde kapasite değiştirecek ve hiç durmayacaktır; taa nisan ayına kadar:)

mrb sn koca usta 18 LCC w ölçer ile ile ölçtüm kendını kıstıgı zaman kı mınımum deger sanırım bu 330 ile 355 W arası cıkıyor tuketım acısından sızce nasıl bır deger dır ???
    baslangıc olarakta 15 ıle baslayıp 800 w cıvarına cıkıp cok kısa bır surede 1 dk gıbı 330 ıle 350 arasına dusuyor.
    24 saat 25 set degerınde sızce ne kadar yakabılır? 3 tarıfelı sayaca göre tahmını?
    sımdıden tesekkurler..

Önce, evinizin ısı kayıp durumunu-dış sıcaklığı bilmeden günde ne kadar yakacağını bilemem.

Ölçümü çok çabuk sonlardırmışsınız, anlaşıldığına göre çalışma anında oda sıcaklığı zaten çok düşük değilmiş ki azami 800 w görülmüş.
    Alet çalıştıktan sonra oda sıcaklığının hedef dereceye geldiğini ev termometresi ile de teyid ettikten sonra (mesela 1 saat) ölçümü yapın, ancak o zaman içerisi dengeye ulaşır, ve klima sadece içerinin sıcaklığını idame edecek kadar çalışma temposuna düşer.
    İşte o zaman min kapasiteyi görebilirsiniz.
    Tabii bunu da düşük fan hızlarında veya otomatikte ölçün.

Tüketim ölçümleri konusunda bu forumda birkaç yıl önce bir arkadaşın çalışması vardı, bulursam gösteririm bir ara.

Mrb sn kocausta . lcc ölçümünü w ölcer ile sürekli gozlemlıyorum bır kac gundur hava cok soguktu normal havada 300 ila 350 w arası kısmada calısıyordu sımdı soguklarda 440 ile 580 w arası calısıyor 26 set derecesınde sızce normalmı yoksa daha da dusmesımı gerekıyor cıkıs sıcaklaıgı oldukca fazla tahmınımden su an için evde 7 saat cıvarı olmuyoruz kapatmamız mı gerek yoksa 21 c gıbı durması dahamı mantıklı ve tasrrruflu olur?? teskkurler .
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    @dows11

Mekanın ısı kayıp durumunu bilmediğimiz için şu kadar akım çekmesi gerekir diye birşey söyleyemeyiz.
    Ama göründüğüne göre alet oldukça güzel çalışıyor, verilen parayı hakediyor
    .......
    Evde olmadığınız o sürede 18-20 C gibi ayarlamanız mantıklı olur.
    |
    |
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

lg beko nasıldır?

kocausta selam..

Hayırlı olsun.

Yeni modelin teknik verilerini bulamadım, kitapçığından falan taratıp yollarsanız biz de öğrenelim.
    Ve tabii kullanımda tecrübelerinizi paylaşırsanız başka kişilere de faydalı olur.

bu zass benim bayadır aklımdaydı. yazın aldım alacam derken zamanım olmamıştı. sonra ekim ayında broşürde bütün klimalarda yaklaşık 100 tllik indirimi görünce aldım. kurdan dolayı bence gelecek yıl klimalar bu fiyatlarda olmayacak.
    not: boru tertibatı malesef aliminyum

bu da teknik verileri umarım okunur

http://imageshack.us/photo/my-images/692/19102011023z.jpg/
    link yenilendi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdmavili -- 19 Ekim 2011; 15:33:07 >
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    @kdmavili

Sağolun da, okunmuyor çoğu
    |
    |
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

lg beko nasıldır?

kocausta selam..

Hayırlı olsun.

kocaustam bende başka bir broşür olacaktı bulursam fotolarım. ama gree lerle çok fark yok arasında. hatta forumdada vardı bu belge yanılmıyorsam ben birkez daha gree bulamanayn bunu alsın yazmıştım. bence kaçırmasın kimse tam indirm yapmışlarken kapan kapsın yazın daha paahlıydı çünkü.
    |
    |

• Teğmen
    130 Mesaj
    yeniledim resmi
    |
    |

yeniledim resmi

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: smart4456

Sayın Tekirdağlı sonsuz teşekkürler. Belki fazla oldu ama Kocausta aynı gazı tekrar koydurmayın demişti. Sizde katılıyorsunuz değil mi. Ve bir deterjanla temizlenmesinden bahsedilmişti. Bu durumda lüzumlumu.

hocam az önce yazdım gönderdim sağolsun donanım haber koptu gene. sorularınıza cevabı tekirdağlı hocam verecektir mutlaka. ayrıca birolda size yrdımcı olacaktır onada ulşaın mutlaka izmirdeyseniz kendisi bile gelir.

ben size başımdan geçen iki olayı yazim dün az bişe değindim ama uzatmadım içiniz rahat etsin. ilki aynen sizin dediğiniz gibi şüphe üzerine oldu. klimam m.electric vakum sesini hiç duymadım gibi geldi. o ara birde elektrikçi çağırmaya gitmiştim. sonrasında ben şüphemi servis bölümüne bildirdim o arada klimayı aldığım firma işi bıraktı zaten otomotiv firmasıymış normalde bu alana yatırım yapmış sonra vaz geçmişler. servisten gökhan bey isimli arkadaş merak etmeyin geliyoruz klimanızı azotla yıkıyoruz yeniden vakum ve gaz veriyoruz dedi. Alah razı olsun geldiler durumu hallettiler.

sonrasında klasik bir daikin aldık kuran firmanın ustasını delirttiler resmen dakikada bi telefon gelirken adam önce manifoldu kapatacakken tutup motoru kapar gibi yaptı kendi kafasına vurdu ben ne yapıyorum der gibi. sonra klima iç ünite sea yaptı ben durumu anlattım aynı işlemi gelip daikin yaptı. dediler bunadan olabilir belki zaten işlem yanlış dediler.. yani okadar önemli. ama sonra o klimanın iç ünitesi değişti ayrı mesele.

hocam hepsi bu. tekirdağlı hoca anlatmış. ama hocam siz isterseniz bir ara dr olduğunuzu okumuştum. hastane teknik servisten bir arkadaşı oksijenle alıp gelin birazda pril bir güzel yıkatın aspire edin sona:)) tabi şaka yaptım hocam alınmayınız hemen hemen hergün hastanede olduğum için birden oksijen tüpleri geldi aklıma. azot tüpüde ona benzer bişe hocam kuru havayı belli bir basınçla makineye bağlayıp içinde ne var ne yok dışarı atıyorlar. bence kesin isteyin azotu. aksi durumda tekirdağlı yazmaz buraya tüm gazın boşaltılması için iğnenin sökülmesini. yeni bir şey daha öğrendik kendisine burdan teşekkür.
    |
    |

• Teğmen
    111 Mesaj
    TESEKKURLER.
    |
    |
    kocausta, arkadaşın zass klima değerleri bendeki zass broşürle aynıymış. birde velena var oda karfurda satılıyor ben onun değerlerini ekliyim aynı ürün gree üretimi yine ve zassla birebir aynı değerler. fakat fiyatlarını bilmiyorum carrefourda görülebilir.

|
    |

• Binbaşı
    1674 Mesaj
    Iyi aksamlar arkadaşlar. Bende 12.000lik Samsung boracay klima var, odamız 20 metrekare. Klimayı sabah açıyoruz 10 dakika bazen 5 dakika bazende yarım saat sonra sıcak uflemeye başlıyor ve oda istenilen sıcaklığa 1 saatten fazla zaman geçtikten sonra ulaşıyor. Sizce normalmidir.
    Ayrıca sizce akşama kadar kombimi calistirsam daha iyi yoksa klimayimi. Tahmini günde 12 saat çalışsa ayda ne kadar fatura gelir. Cevaplariniz için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: CesmeSokak

Çok önemli bir soru, apatmanımıza mitsubishi havy popüler ınverter alındı yarın montaj olacak ama işin acaip yanı iç ile dış ünite arası 15 - 20 metre uzak şimdi buradan okumakla hareket edersek buna gaz ilave edilmesi gerekiyormuş 15 metre diye ama burada yazanlara görede R410 gazlı klimaya gaz ilave edilmez tümden boşaltılacak yazıyor azotla temizlenecek ne kadarsa o kadar daha boruya göre konacak ama servis olmaz öyle şey ben 100 gr (örnek miktar 100 - 200 gr) gaz koyacagım (ilave yapacagım) diye gaz salamam dedi, bu durumlarda ilave olur dedi.

Ne diyelim servise ilave yapsınmı yoksa hepsini bışaltsında baştanmı doldursun yoksa başka servismi çagıralım montaj için vereceginiz yanıtı bekşiyorum.

Not; özellikle birol vede tekirdaglı ustalardan yanıt bekliyoruz.

servis doğrusunu söylemiş bu gibi durumlarda vakum yapıldıktan sonra gaz ilave etmesinde herhangi bir sakıncalı durum yoktur yaptığı iş tamamen doğrudur.....

uzun metrajlı montajlarda yapılması gerekende budur normalde kısa mesafede 15 dakika vakum yapılyorsa metraj uzadığında biraz daha fazla vakum yapılması daha uygun olur ( 20--25 dakka gibi akabinde metre başına aldığı eğitim doğrultusunda 40 yada 50 gram metre başına gaz ilave edilmesi çok doğru ve yerinde bir uygulama olacaktır...
    |
    |

• Yarbay
    2598 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nebigil25

ARKADAŞLAR SONUNDA klimamı aldım . general inventer asha12l 1925 tl 8 taksite iklimsadan aldım. haftasonu montaj yapılacak. sonra performansından bahsederim...

hayırlısı olsun, güzel klimadır, çok da güzel ısıtır.

bişey sorabilirmiyim 9000 btü olanı ne kadardı?
    |
    |
HızlıCevap
Reklamlar
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
google reklamları
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,602
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.