Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
41.566
Cevap
351
Favori
3.347.044
Tıklama
Giriş
    252 Mesaj
    bu arada alarko carrier 12 lik klimada 2 adet biri mavi biri kırmızı filtre benzeri parca cıktı bunu iç üniteye taktılar kapagı actıgımda 4 tane filtre yeri var neden bizim klimada 2 tane cıktı acaba ?
    |
    |

Orijinalden alıntı: Leaderjack

iyi akşamlar

alarko servisi geldi iç ünite hızlıcana takıldı dış üniteye baglancak boruların gecmesi için duvara eski usul bir dalış ve ufuk göründü 5cm den fazla capta bir delik acıldı hilti de işi görürdü ama elemanlar cok hızlılar hiltiye ne gerek var.borular gecirildi dış ünite askı aparatı takıldı dış ünite yerine yerleştirilmek isteniyor ama olmuyor :( ah be abicim bide klima servisi olucaksınız iki dubel arası 50 cm delmişler off 60 cm olcak bilmiyormusunuz bari sorun, dış ünite yere indirilir aparatın biri sokulur ve 60 cm delincek bide demezmi metre varmı :)hızlıcana herşey takıldı can alıcı nokta geliyor vakum yapılcak mı?

evet abi
    ne kadar sürer
    bizim cihazla en fazla 5 dakka
    ohh sizin cihaz maşallahı var nerede acaba
    arabada abi :)
    koşar adım vakum getirilir ve calıştırılır. abi 5 dk doldu ama dursun biraz daha iyi olur 15dk dan fazla durdu sanırım en son saate baktımda 15dk olmuştu 2 laf 2 laf derken baya durdu cihaz sonrasıda alcı işi yapıldı kablo baglantısı yapıldı gecici bir kablo ile cihaz test edildi ısıtma ve sogutma yapıyor bir imza hadi hayırlı olsun iyi akşamlar

heryer toz toprak bize kaldı alcıyı iyi yapamamış tekrar ben kapattım bu arada güç kablosunu alarko servisi baglamıyormuş. 3.25 kablo aldım, termosifondan kalma bide şalter (klimadan cıkmadı).baglantıyı yaptım. ortalıgı temizledim 1 saat kadar ugraştıktan sonra tabikide izmirde havalar su sıralar iyi bugun için cihazın perfonmansı hakkında ilerleyen zamanlarda tekrar yorum yazarım
    iç ünite max fanda baya gürültü yapıyor, dış üniteden saç sesi geliyordu dokunma yöntemi ile titreyen yeri buldum ah be bir vidayı takmamışlar helal ayda 10 bin klima üretseler 10bin vida eder bin tanesi 5 lira baya kar ediyorlar sanırım

klima alcaklara tavsiyem böyle bir servis hizmeti sunan firmalardan klima almayınız....a

havalar su sıralar iyi bugun için
    cihazın perfonmansı hakkında ilerleyen zamanlarda tekrar yorum yazarım

kocausta mesajını şimdi okuyorum onlar gelmeden once okusaydım ürünü geri iade etmiştim artık takıldı.

Hiç olmazsa yaptıkları işçilik ve laubali davranışları için şikayet edin.
    Bu tür serseri servisler ülkenin en iyi firmasını da rezil ediyor.
    Eskiden bu tür laubali çalışan servisleri bir şikayette bile servislikten atıyorlardı.
    .....
    Çok kızdırmışlar belli, vidanın eksikliğinden bile gıcık kapmışsınız.

En yüksek fan seviyesinde gürültü gelmesi normaldir, o seviye sadece hızlı ısıtma-soğutma için kısa süre kullanılır; normal kullanım 2. hız falan olur.
    ........
    Vakum sırasında yaptığınız "tezgah" sanki benden kopya gibi.
    Ben de gelen Arçelik ve DD servisleri vakum yaparken bu şekilde süreyi uzattırıyordum.
    Bana gelen bu servislerin ikisinde de gerçekten çok düzgün vakum pompaları vardı, ilk 10 dakikada bayaa emiyorlardı, sonrasında artık çok az farkediyordu; ama ne kadar uzun olsa o kadar iyi. Zaten sıfır seviyesine ulaşılması mümkün değil.

Merak ediyorsanız, yapmanız gereken aletin sıcaklık derecesini ölçmek.
    Bir dijital termometrenin probunu klimanın ağız çıkışına, hemen fanın yakınına takın.
    İçerisi 20 C civarıyken, alet çalıştıktan 15-20 dakika donra ölçeceğiniz değer 50 C ve üstü olmalıdır, fan 2. hızda üflerken ölçülecek.
    |
    |

• Yüzbaşı
    252 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack

iyi akşamlar

alarko servisi geldi iç ünite hızlıcana takıldı dış üniteye baglancak boruların gecmesi için duvara eski usul bir dalış ve ufuk göründü 5cm den fazla capta bir delik acıldı hilti de işi görürdü ama elemanlar cok hızlılar hiltiye ne gerek var.borular gecirildi dış ünite askı aparatı takıldı dış ünite yerine yerleştirilmek isteniyor ama olmuyor :( ah be abicim bide klima servisi olucaksınız iki dubel arası 50 cm delmişler off 60 cm olcak bilmiyormusunuz bari sorun, dış ünite yere indirilir aparatın biri sokulur ve 60 cm delincek bide demezmi metre varmı :)hızlıcana herşey takıldı can alıcı nokta geliyor vakum yapılcak mı?

evet abi
    ne kadar sürer
    bizim cihazla en fazla 5 dakka
    ohh sizin cihaz maşallahı var nerede acaba
    arabada abi :)
    koşar adım vakum getirilir ve calıştırılır. abi 5 dk doldu ama dursun biraz daha iyi olur 15dk dan fazla durdu sanırım en son saate baktımda 15dk olmuştu 2 laf 2 laf derken baya durdu cihaz sonrasıda alcı işi yapıldı kablo baglantısı yapıldı gecici bir kablo ile cihaz test edildi ısıtma ve sogutma yapıyor bir imza hadi hayırlı olsun iyi akşamlar

heryer toz toprak bize kaldı alcıyı iyi yapamamış tekrar ben kapattım bu arada güç kablosunu alarko servisi baglamıyormuş. 3.25 kablo aldım, termosifondan kalma bide şalter (klimadan cıkmadı).baglantıyı yaptım. ortalıgı temizledim 1 saat kadar ugraştıktan sonra tabikide izmirde havalar su sıralar iyi bugun için cihazın perfonmansı hakkında ilerleyen zamanlarda tekrar yorum yazarım
    iç ünite max fanda baya gürültü yapıyor, dış üniteden saç sesi geliyordu dokunma yöntemi ile titreyen yeri buldum ah be bir vidayı takmamışlar helal ayda 10 bin klima üretseler 10bin vida eder bin tanesi 5 lira baya kar ediyorlar sanırım

klima alcaklara tavsiyem böyle bir servis hizmeti sunan firmalardan klima almayınız....a

havalar su sıralar iyi bugun için
    cihazın perfonmansı hakkında ilerleyen zamanlarda tekrar yorum yazarım

kocausta mesajını şimdi okuyorum onlar gelmeden once okusaydım ürünü geri iade etmiştim artık takıldı.

Hiç olmazsa yaptıkları işçilik ve laubali davranışları için şikayet edin.
    Bu tür serseri servisler ülkenin en iyi firmasını da rezil ediyor.
    Eskiden bu tür laubali çalışan servisleri bir şikayette bile servislikten atıyorlardı.
    .....
    Çok kızdırmışlar belli, vidanın eksikliğinden bile gıcık kapmışsınız.

En yüksek fan seviyesinde gürültü gelmesi normaldir, o seviye sadece hızlı ısıtma-soğutma için kısa süre kullanılır; normal kullanım 2. hız falan olur.
    ........
    Vakum sırasında yaptığınız "tezgah" sanki benden kopya gibi.
    Ben de gelen Arçelik ve DD servisleri vakum yaparken bu şekilde süreyi uzattırıyordum.
    Bana gelen bu servislerin ikisinde de gerçekten çok düzgün vakum pompaları vardı, ilk 10 dakikada bayaa emiyorlardı, sonrasında artık çok az farkediyordu; ama ne kadar uzun olsa o kadar iyi. Zaten sıfır seviyesine ulaşılması mümkün değil.

Merak ediyorsanız, yapmanız gereken aletin sıcaklık derecesini ölçmek.
    Bir dijital termometrenin probunu klimanın ağız çıkışına, hemen fanın yakınına takın.
    İçerisi 20 C civarıyken, alet çalıştıktan 15-20 dakika donra ölçeceğiniz değer 50 C ve üstü olmalıdır, fan 2. hızda üflerken ölçülecek.

ölcme işlemini yarına yaparım vakumdaki hareketim bilmiyorum içimden geldi konuşturmak ne kadar meşgul edersem uzun süre durur düşüncesindeydim vede oldu tam net perfonmansı havalar iyice sogudugunda yazıcam buraya
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    Vakum konusunda ben de tekrar bilgilendireyim.
    Aslında birkaç sayfa önce mbirol usta da bu konuya değinmişti.

Özellikle R410 gazlı klimalarda vakum konusu çok önemli, ve sonradan yapılması da hem çok uzun-yorucu oluyor; hem de ideal şartları sağlamıyor.
    Öncelikle kurulmuş klimanın gazı TAMAMEN BOŞALTILACAK. O gaz yeniden kullanılmayacak. (R410'un bir kötü yanı da bu).
    Sonra sistem içindeki kalıntıların da (şimdi adını hatırlayamadığım) deterjan içeren bir gaz ile temizlenmesi gerekiyor, ve sistem fabrikadan çıkmış gibi KURU ve TEMİZ hale getirilecek.
    Ancak bundan sonra vakum işlemi yapılacak, ve akabinde hassas terazi ile yeterli miktar gaz hesaplanıp sisteme basılacak.

Açıkça söyleyeyim ki, çok korkutmadıktan sonra hiçbir klimacı da bu kadar uğraşmaz, bir iki göz boyayıcı işlem yapar, tamam der gider.
    |
    |
    benim merak ettiğim bir şey var.şimdi klimaları yazın kullandık baya ama şuan yatıyor klima kullanılmıyor.yaklaşık 1-1.5 aydır çalışmadan duruyor ve bulunduğum yerin iklim şartlarına göre dahada en az 1 ay daha kullanılmayacak gibi.bu sürenin sonunda kullanımdan önce herhangibir birşey yapmak gerekirmi yoksa direk açık kullanılmalımı?şuan klima sigortası kapalı şekilde duruyor.

Orijinalden alıntı: cgty89

benim merak ettiğim bir şey var.şimdi klimaları yazın kullandık baya ama şuan yatıyor klima kullanılmıyor.yaklaşık 1-1.5 aydır çalışmadan duruyor ve bulunduğum yerin iklim şartlarına göre dahada en az 1 ay daha kullanılmayacak gibi.bu sürenin sonunda kullanımdan önce herhangibir birşey yapmak gerekirmi yoksa direk açık kullanılmalımı?şuan klima sigortası kapalı şekilde duruyor.

La oolum, hiç olmazsa bu sayfayı bi okusaydın, bak mbirol üşenmemiş yazmış soeduklarının cevabını
    |
    |
    quote:

Özellikle R410 gazlı klimalarda vakum konusu çok önemli, ve sonradan yapılması da hem çok uzun-yorucu oluyor; hem de ideal şartları sağlamıyor.
    Öncelikle kurulmuş klimanın gazı TAMAMEN BOŞALTILACAK. O gaz yeniden kullanılmayacak. (R410'un bir kötü yanı da bu).
    Sonra sistem içindeki kalıntıların da (şimdi adını hatırlayamadığım) deterjan içeren bir gaz ile temizlenmesi gerekiyor, ve sistem fabrikadan çıkmış gibi KURU ve TEMİZ hale getirilecek.
    Ancak bundan sonra vakum işlemi yapılacak, ve akabinde hassas terazi ile yeterli miktar gaz hesaplanıp sisteme basılacak.

Açıkça söyleyeyim ki, çok korkutmadıktan sonra hiçbir klimacı da bu kadar uğraşmaz, bir iki göz boyayıcı işlem yapar, tamam der gider.

Teşekkürler. Hangi deterjan olduğu konusunda da bilgi verirseniz memnun olurum. Bilgiye saygım sonsuz. Her konuda bilgi verenede ne olursa olsun saygım sonsuz. saygılar
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: smart4456

quote:

Teşekkürler. Hangi deterjan olduğu konusunda da bilgi verirseniz memnun olurum. Bilgiye saygım sonsuz. Her konuda bilgi verenede ne olursa olsun saygım sonsuz. saygılar

Mbirol daha iyi bilir, ona sorun.
    Bu işle fiilen uğraşmadığım, esnaf-sanatkâr olmadığım için kullanılan aparat ve ilaçlar hakkında ayrıntılı bilgim yok.
    Biryerde okumuştum, "klima boru içi temizliği" falan gibi araştırırsanız bulabilirsiniz sanırım.

Saygılar bizden...
    |
    |

• Teğmen
    101 Mesaj
    Teşekkürler
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: CoUnTeRMaNiaC*

Arkadaşlar bugün koçtaşa gittim beylikdüzü şubesine gree marka 9000 btu luk klima almak için ama maalesef ellerinde kalmamış ve şuan için tekrar stoklara girmeyecekmiş. Koçtaş yenibosna şubesinide telefonla aradım onların elinde var mı diye operatör ısıtma soğutma bölümüne aktardı, 10 dk çalmasına rağmen kimse açmayınca telefonu bende vazgeçtim.
    Odam 12 m2 en üst kattayım üst komple teras, odamın bir cephesi karadenize bakıyor çerceveler ahşap ama panjur var. Hafta içi sadece akşamları saat 6 dan sonra yakacağım büyük ihtimal sadece pazar günleri full çalıştıracağım klimayı
    ne marka klima önerirsiniz gree den başka fiyatı 800 maksimum 900 ü geçmeyecek birşey(inverter klima düşünmüyorum tüm gün çalıştırmayacağım için)
    lg beko nasıldır?

praktikerden zass aldım ben. greenin o modeliyle aynı. 9000btu su 600 lira. ben 12000 aldım şimdilik memnunum
    |
    |

• Yüzbaşı
    695 Mesaj
    quote:

sayın Tekirdağlı
    servisi aradım. yarın akşam gelip söküp vakum yapıp gidecek. Şimdi bu yaptığım doğrumu. Espirili yanıt vermeden direkt söyleyip aydınlatıcı olursanız sevinirim. teşekkürler

tam anlamadım ne demek istediğinizi yarın gelip söküp vakum yapıcak derken ......

aslında bu konu hakkında 10 larca defa yazıldı çizildi forumda vakum konusu işlendi ama ben yinede kısaca özet geçicem

yapılması gereken klimanın içindeki gaz komple boşaltılır hatta bundan emin olmak için servisinize klimanın üzerindeki servis iğnesini söktürün ve elinize alın içindeki gazın boşalması en az 10 dakika sürer tabi bu süre klimanın büyüklüğüne göre değişir ...

daha sonra vakum pompası ve gaz hortumu bağlanır en az 20--25 dakka (biz yarım saat yaparız) vakum yapılır... akabinde gaz hortumunu bağlı olduğu gaz saatinin üzerindeki vana kapatılır basınç yükselmesi varmı diye gözlemlenir eğer kaçak var ise kaçak bulunur tamir edilir yada kaçak engellenir sonrasında dijital terazi ile klimanın üzerinde yazan miktarda gaz yüklenir gaz yükleme işlemi esnasında gazın 3 te biri klimaya şarz edilir geri kalan kısmı klima cihazı soğukta çalıştırılarak şarz edilir ve gaz servis vanasına kapak takılır işlem bitmiş olur
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kdmavili

quote:

Orijinalden alıntı: CoUnTeRMaNiaC*

Arkadaşlar bugün koçtaşa gittim beylikdüzü şubesine gree marka 9000 btu luk klima almak için ama maalesef ellerinde kalmamış ve şuan için tekrar stoklara girmeyecekmiş. Koçtaş yenibosna şubesinide telefonla aradım onların elinde var mı diye operatör ısıtma soğutma bölümüne aktardı, 10 dk çalmasına rağmen kimse açmayınca telefonu bende vazgeçtim.
    Odam 12 m2 en üst kattayım üst komple teras, odamın bir cephesi karadenize bakıyor çerceveler ahşap ama panjur var. Hafta içi sadece akşamları saat 6 dan sonra yakacağım büyük ihtimal sadece pazar günleri full çalıştıracağım klimayı
    ne marka klima önerirsiniz gree den başka fiyatı 800 maksimum 900 ü geçmeyecek birşey(inverter klima düşünmüyorum tüm gün çalıştırmayacağım için)
    lg beko nasıldır?

praktikerden zass aldım ben. greenin o modeliyle aynı. 9000btu su 600 lira. ben 12000 aldım şimdilik memnunum

Aldığınız bu olabilir mi?

|
    |

• Yüzbaşı
    367 Mesaj
    Klimalarda eer-cop değeri ne kadar yüksekse o kadarda tasarruflu deniliyor.Dünyaca ünlü klimaların bazılarında eer cop değerleri 18-24 btu serilerinde değerler düşük eer:3,23, 3,30 cop ise 3,65 , 3,74 gibi ..fiyatlarıda 3500 ila 5000 tl arasında değişiyor..Bu değerler gözönünde bulundurulursa klima ısıtma ve soğutmada tasarrufludur diyebilirmiyiz..?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    695 Mesaj
    quote:

quote:

öyle bi şey yok klimanın içini temizleyen deterjan diye bi şey yok

sadece gaz kaçakları tespiti için kullanılan kuru azot gazı ve R11 gazı vardı eskiden ama artık R11 ve R12 (RERRİGERANT) Gazlarını kullanmak yasaklandığından beri bulmak ve kullanmak mümkün değil

sadece azot var oda süpürme yolu ile cihaz ve tesisatın içini kurutması amacı ile kullanılır oldukçada işe yarar bu işlemi yapmak için cihazın uzun süre çalışmadığı ve gaz kaçaklarının bulunamadığı durumlarda kullanılır
    |
    |

• Onbaşı
    28 Mesaj
    ÜSTADLAR BURADAYKEN BİR SORUDA BENDEN...

MUĞLA - DALAMAN'DA YAŞIYORUM. BURALAR EKSİLERE DÜŞMEZ AMA NEMLİ HAVANIN ÜŞÜTME ETKİSİ BİR FARKLIDIR.

EKTE KLİMA İLE ISITMAK İSTEDİĞİM ODALARIN ÇİZİMİ MEVCUT. MAALESEF OTURMA ODASI MUTFAK BİRLEŞİK VE TOPLAMI 45 - 50 M2 CİVARI.

ÇİZİMDE KIRMIZI İLE ÇİZDİĞİM KISIMDA ODALAR ARASI KEMERLİ GEÇİŞ VAR VE 24 LÜK INVERTER KLİMA ALARAK O KISMA TAKMAYI DÜŞÜNÜYORUM. TAKABİLECEĞİM DAHA UYGUN BİR YER MAALESEF Kİ YOK DİĞER KISIMLAR YA PENCERE YA DA MUTFAK DOLABI İLE DOLU.

SİZCE BU YAKLAŞIK 50 M2 LİK ÇİFT CAMLI YALITIMLI 2 ODAYI KIŞ BOYUNCA 24 LÜK ( GENERAL MARKA DÜŞÜNÜYORUM ) KLİMA İLE ISITABİLİR MİYİM?

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

quote:

öyle bi şey yok klimanın içini temizleyen deterjan diye bi şey yok

sadece gaz kaçakları tespiti için kullanılan kuru azot gazı ve R11 gazı vardı eskiden ama artık R11 ve R12 (RERRİGERANT) Gazlarını kullanmak yasaklandığından beri bulmak ve kullanmak mümkün değil

sadece azot var oda süpürme yolu ile cihaz ve tesisatın içini kurutması amacı ile kullanılır oldukçada işe yarar bu işlemi yapmak için cihazın uzun süre çalışmadığı ve gaz kaçaklarının bulunamadığı durumlarda kullanılır

tekirdağlı hocam üstte smart4456 arkadaş yazmış ben yeni gördüm yazıyı tam teklif edecekken siz yazmışsınız haliyle daha doğru bilgi sizden.

ben şunu eklemek istiyorum aynı durumu klimaplustan gökhan bey bana söylemişti şüphe duyulan durumlarda gaz boşaltılır azot vurulur sonra vakum yapılıp yeniden gaz verilir aynen sizin dediğiniz gibi. hocam bu arada az önce taradım biraz klimaplus bırakıyor felan bilgiler var nedir durum. bırakırsa yazık olur son zaman çok kazıkçılığa başlasalarda adamlar garantisiz klimalarının bile arkasında duruyorlardı. selamlar hocam.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

quote:

sayın Tekirdağlı
    servisi aradım. yarın akşam gelip söküp vakum yapıp gidecek. Şimdi bu yaptığım doğrumu. Espirili yanıt vermeden direkt söyleyip aydınlatıcı olursanız sevinirim. teşekkürler

tam anlamadım ne demek istediğinizi yarın gelip söküp vakum yapıcak derken ......

aslında bu konu hakkında 10 larca defa yazıldı çizildi forumda vakum konusu işlendi ama ben yinede kısaca özet geçicem

yapılması gereken klimanın içindeki gaz komple boşaltılır hatta bundan emin olmak için servisinize klimanın üzerindeki servis iğnesini söktürün ve elinize alın içindeki gazın boşalması en az 10 dakika sürer tabi bu süre klimanın büyüklüğüne göre değişir ...

daha sonra vakum pompası ve gaz hortumu bağlanır en az 20--25 dakka (biz yarım saat yaparız) vakum yapılır... akabinde gaz hortumunu bağlı olduğu gaz saatinin üzerindeki vana kapatılır basınç yükselmesi varmı diye gözlemlenir eğer kaçak var ise kaçak bulunur tamir edilir yada kaçak engellenir sonrasında dijital terazi ile klimanın üzerinde yazan miktarda gaz yüklenir gaz yükleme işlemi esnasında gazın 3 te biri klimaya şarz edilir geri kalan kısmı klima cihazı soğukta çalıştırılarak şarz edilir ve gaz servis vanasına kapak takılır işlem bitmiş olur

hocam eğer azot vurulursa servis iğnesinin sökülmesine gerek olurmu?
    |
    |

• Yüzbaşı
    830 Mesaj
    bende de bi klima var harcadığı elektrikle yaptığın işin hiçbir alakası yok ampul bile daha çabuk ısıtıyo odayı
    |
    |
    sv: dostum ben o iğne sökme olayını tamamen servise güvensizlik olayından kaynaklı kullandım tabiiki klimada servis iğnesi sökme diye bir durum yok bu tamamen servisin insiyatifine kalmış bu sökülüp sökülmemesinin herhangi bir önemide yok

yani şunu diyorum servis gelir iki fıs fıs yapar bağlar vakum pompasını ve çalıştırır vanaları kapalı tutar vakum yapıyomuş gibi tezgah yapar bunu anlamak kolay değil bunu anlamanın yolu servis iğnesini yerinden söktürüp gerçekten vakum yapılıp yapılmadığını da bağlanan gaz manifoldunun üzerindeki saatlerin gözlemlenmesi ile olur normalde sıfır barda duran saat göstergesi vakum yapıldığında eksi 1 e dayanır hatta vakum saati kullanılıyorsa 50 paskala kadar indiği gözlemlenir..

sv: dostum senle bu konuyu telde konuştuk eğer hatırlarsan klima plus konusu burdan dedikodu gibi olmasın ama duyumlar o yönde belki en fazla 2012 senesi son demleri diye düşünüyorum servis konusunda iyiler ama cihaz satış fiyatları çok fahiş
    |
    |

• Yüzbaşı
    695 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fethiyegunesi

ÜSTADLAR BURADAYKEN BİR SORUDA BENDEN...

MUĞLA - DALAMAN'DA YAŞIYORUM. BURALAR EKSİLERE DÜŞMEZ AMA NEMLİ HAVANIN ÜŞÜTME ETKİSİ BİR FARKLIDIR.

EKTE KLİMA İLE ISITMAK İSTEDİĞİM ODALARIN ÇİZİMİ MEVCUT. MAALESEF OTURMA ODASI MUTFAK BİRLEŞİK VE TOPLAMI 45 - 50 M2 CİVARI.

ÇİZİMDE KIRMIZI İLE ÇİZDİĞİM KISIMDA ODALAR ARASI KEMERLİ GEÇİŞ VAR VE 24 LÜK INVERTER KLİMA ALARAK O KISMA TAKMAYI DÜŞÜNÜYORUM. TAKABİLECEĞİM DAHA UYGUN BİR YER MAALESEF Kİ YOK DİĞER KISIMLAR YA PENCERE YA DA MUTFAK DOLABI İLE DOLU.

SİZCE BU YAKLAŞIK 50 M2 LİK ÇİFT CAMLI YALITIMLI 2 ODAYI KIŞ BOYUNCA 24 LÜK ( GENERAL MARKA DÜŞÜNÜYORUM ) KLİMA İLE ISITABİLİR MİYİM?

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

muğla gibi ılıman iklimi olan bir bölgede ısınma durumu çokta zor olmaz 40-50 metrekare yer için 24.000 lik bir cihaz seçimi uygundur marka önemli değil zaten 24.000 lik alınan bütün klimaların ısıtması soğutmasından daha yüksek kapasitededir mesela 24.000 soğutma ise bir çok klima 27.000 ısıtma yapar klasik on oflardan bahsediyorum..

invertır olursa ısıtma kapasitesi daha yukarılarada taşınıyor
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
üniversite
son dakika
Masal
google reklamları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,642
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.