Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
41.590
Cevap
351
Favori
3.347.830
Tıklama
Giriş
    1369 Mesaj
    |
    |

Orijinalden alıntı: nebigil25

http://www.idealesya.com/urun/airfel-as12-0933-inv-inverter-serisi-duvar-tipi-klima.aspx?ttype=Instalments#pt

bu klima ve bu fiyat nasıl arkadaşlar. alınır mı? ısıtır mı?

Alet çok özellikli değil ama düzgün, fiyat ta makul.
    Kullanacağınız yere de uygunsa alın.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

CAN+++ SELAM Midea markali urunler Turkiye de Modern klimqa Antalya firmasi tarafindan ithal edilmekte ve pazarlanmaktadir.Onlarda da 3 4 seri duvar modeli. Var.Diger Midea ya mal urettirenler le ayni modeller sadece adi degisik.Midea da bir cok urun orta segment tabi alt gurplarda var.

Bu arada Tekirdagli meslektasim Gree de profesyonel serilerinin hepsinde DC inverter mevcut Biz Zibro olarak ithal ediyoruz tamamini hatta su an Turkiye de cinli uretim inverter salon ilk ve tek olarak Zibro da .Bunun yaninda Artik VRF sistemler de de Zibro adindan soz ettirecek ilk buyuk ihalesini de aldi.Ege unv. 465 000 TL lik bir ihale Zibro markanin.Zibro VRF urunleri de Gree de uretiliyor.

BU ARADA COK TAZE BIR BILGI VEREYIM.
    Airfel artik Turkiye deki adi Daikin Turkiye olarak degisti.Yarin cikacak Hurriyet gaztesinde Daikin Turkiye ve yeni hedefleri hakkinda basin aciklamsi ve tv gazete reklamlari basliyor.
    Turkiye artik Daikin nin Ortadogu ve Afrika ustu olarak yapilacak.2014 yilina kadar Turkiye de bu pazarlar icin yeni gelistirilecek inv.uretimine gecilecek.Su an Turkiye pazar payinin %12.ne sahip olan Airfel ,2015 de Daikin Turkiye olarak%20 pazara sahip olmak.Detaylar yarin ki Hurriyette

Dün reklamı dönüyordu televizyon kanallarında Daikin Türkiye diye. Adamlar çok sağlam geliyor dediğin gibi. Böyle yatırımlar çok güzel hem ülkemiz için hem de biz müşteriler için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    2321 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CesmeSokak

Bilen arkadaşlara soruyorum, biz buradan koç ticaretten SP1735 aldık iki tane daha kış gelmedi kullanmadık ama dünde bir akrabamızı razı edemedim ne bu zibro gaz sobasımı dedi gitti mitsubishi havy aldı popüler ınverter denilenden.

9000 1450 tl
    12000 1700 tl 12 taksitle,

şimdi sorum şu bendeki 1735 mi iyi yoksa bunlar mı iyi içime kuşku düştü.

Nerden aldığınızın bir önemi yok burda. Heavy nin en alt serisi ile sp1735 arasında ciddi kalite farkı var. İki cihazında neler yapabildiğini çok iyi biliyorum. O seri heavy ler sizin cihazınıza göre yazın çok daha sesli çalışıyor . Bende alırken toshiba ras-13 ile zibro arasında kalmıştım ama ısıtma konusunda bu cihaz daha iyi benim için. Nominal değerdeki enerji verimliliği daha yüksek, ben daha sıcak ortam istediğim için düştüğü min. değerin 6000 btu civarlarında olması normal şartlarda diğer cihazlarda enerji konusunda - olarak gösterilebilir ama zaten verimliliği kendi rakiplerine göre daha yüksek ve buda daha yüksek btu, daha yüksek ısı ve 2000 btu lara düşen cihazlara göre aynı değerlerde enerji tüketimi olur diye tahmin ediyorum. Yani o cihaz max. btu olarak yüksek olablir ama bu cihazın verimliliği onlarda yok maalesef. Aldığın garanti süreleri vs. cabası. O cihazda kötü değil ama bu kalite de değil.
    |
    |

• Binbaşı
    1369 Mesaj
    bu zibronun servis ağı nasıl nerden öğrenebiliriz?
    |
    |
    |
    |
    |
    |

İstanbul Hayranları
  • Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

bir de bu general klimaların ısıtmada daha iyi olduğunu söylüyorlar. doğru mudur?

Doğrudur.
    Ama son birkaç yıldır dağıtımını/satışını yapan firmalarda sorunlar yaşanıyor.
    Özelliklerini görüp almaya karar verdiğiniz klimalar yerine, değişik ve düşük performanslı aletler gönderilip takılmaya çalışılıyor; bu şekilde sorun yaşayıp ta vazgeçen çok kişi var.

Eğer belirli bir modeli beğenip, aynısını evinize kurdurabiliyorsanız alın.
    |
    |
    kocausta hocam toshiba ras13skv,general asha 12lgz, mıubıshı dx12 ve airfel as12-0933, daıkın ftx35jv+rx35jv arasındayım şu anda..

odam 14 m2 çiftcam tek pencere var. sizce hangisini alayım. ısınmak için alıcam...
    |
    |

kocausta hocam toshiba ras13skv,general asha 12lgz, mıubıshı dx12 ve airfel as12-0933, daıkın ftx35jv+rx35jv arasındayım şu anda..

odam 14 m2 çiftcam tek pencere var. sizce hangisini alayım. ısınmak için alıcam...

Hepsi ile ayni ozellikte olan Zibro S 6534 cok daha uygun fiyata,hatta Daikin jv ile ayni banttan cikiyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    manisa alaşehirdeyim ben
    |
    |

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: dows11

quote:

quote:

mrb herkese inverter klimanın set ortam derecesıne kısa bır zamanda ulsaması ve kendını dıs ve ıç ünite olsun kapatması normalmı???

Bu tür ılık havalarda olabiliyor, telaşa gerek yok.

mrb cok tesekkur ederım
    LCC KLIMAYI SIZIN TAVSIYENIZE GORE AZMIRDEN BULMUSTUM MEMNUNUM AYRICA TEKRAR TESEKKUR EDERIM
    MERAK ETTIGIM KENDINI SOGUKLARDA KISTIGI ZAMAN 300WAT KADAR TAHMINI TÜKETİMİMİ OLUR ??

Minimum tüketimi 200-225 w gibiydi sanırım.

Bu günler gibi havaların pek soğuk olmadığı zamanlarda, bir de hedef 23-24 C verilirse, minimum kapasite bile yüksek gelir ve alet tümden stop eder.
    Tabii ilerde gerçek soğuklarda bu durum görülmez, alet boyuna 225 watt ve katları şeklinde kapasite değiştirecek ve hiç durmayacaktır; taa nisan ayına kadar:)

mrb sn koca usta 18 LCC w ölçer ile ile ölçtüm kendını kıstıgı zaman kı mınımum deger sanırım bu 330 ile 355 W arası cıkıyor tuketım acısından sızce nasıl bır deger dır ???
    baslangıc olarakta 15 ıle baslayıp 800 w cıvarına cıkıp cok kısa bır surede 1 dk gıbı 330 ıle 350 arasına dusuyor.
    24 saat 25 set degerınde sızce ne kadar yakabılır? 3 tarıfelı sayaca göre tahmını?
    sımdıden tesekkurler..
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

mrb herkese inverter klimanın set ortam derecesıne kısa bır zamanda ulsaması ve kendını dıs ve ıç ünite olsun kapatması normalmı???

Bu tür ılık havalarda olabiliyor, telaşa gerek yok.

mrb cok tesekkur ederım
    LCC KLIMAYI SIZIN TAVSIYENIZE GORE AZMIRDEN BULMUSTUM MEMNUNUM AYRICA TEKRAR TESEKKUR EDERIM
    MERAK ETTIGIM KENDINI SOGUKLARDA KISTIGI ZAMAN 300WAT KADAR TAHMINI TÜKETİMİMİ OLUR ??

Minimum tüketimi 200-225 w gibiydi sanırım.

Bu günler gibi havaların pek soğuk olmadığı zamanlarda, bir de hedef 23-24 C verilirse, minimum kapasite bile yüksek gelir ve alet tümden stop eder.
    Tabii ilerde gerçek soğuklarda bu durum görülmez, alet boyuna 225 watt ve katları şeklinde kapasite değiştirecek ve hiç durmayacaktır; taa nisan ayına kadar:)

mrb sn koca usta 18 LCC w ölçer ile ile ölçtüm kendını kıstıgı zaman kı mınımum deger sanırım bu 330 ile 355 W arası cıkıyor tuketım acısından sızce nasıl bır deger dır ???
    baslangıc olarakta 15 ıle baslayıp 800 w cıvarına cıkıp cok kısa bır surede 1 dk gıbı 330 ıle 350 arasına dusuyor.
    24 saat 25 set degerınde sızce ne kadar yakabılır? 3 tarıfelı sayaca göre tahmını?
    sımdıden tesekkurler..

Önce, evinizin ısı kayıp durumunu-dış sıcaklığı bilmeden günde ne kadar yakacağını bilemem.

Ölçümü çok çabuk sonlardırmışsınız, anlaşıldığına göre çalışma anında oda sıcaklığı zaten çok düşük değilmiş ki azami 800 w görülmüş.
    Alet çalıştıktan sonra oda sıcaklığının hedef dereceye geldiğini ev termometresi ile de teyid ettikten sonra (mesela 1 saat) ölçümü yapın, ancak o zaman içerisi dengeye ulaşır, ve klima sadece içerinin sıcaklığını idame edecek kadar çalışma temposuna düşer.
    İşte o zaman min kapasiteyi görebilirsiniz.
    Tabii bunu da düşük fan hızlarında veya otomatikte ölçün.

Tüketim ölçümleri konusunda bu forumda birkaç yıl önce bir arkadaşın çalışması vardı, bulursam gösteririm bir ara.
    |
    |

• Yarbay
    3699 Mesaj
    @dows11

Tüketim ölçümü:

http://forum.donanimhaber.com/m_29501201/mpage_1/f_/key_//tm.htm#37334937

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 15 Ekim 2011; 19:51:23 >
    |
    |
    ustalar,15 m. mutfak için klima almayı düşünüyorum,ara kat çamlar çiftcam penli birde pen balkon kapısı var,yalıtım iyi sayılır 9000 lik bir makine alıcam nasibse kararsız kaldığım konu invertermi alsam yoksa düzmü devamlı çalışmasada gerktiği zaman uzun müddet kullanılacak ısıtma için bu dediklerim bi fikir verirmisiniz
    |
    |

Orijinalden alıntı: maslan7

ustalar,15 m. mutfak için klima almayı düşünüyorum,ara kat çamlar çiftcam penli birde pen balkon kapısı var,yalıtım iyi sayılır 9000 lik bir makine alıcam nasibse kararsız kaldığım konu invertermi alsam yoksa düzmü devamlı çalışmasada gerktiği zaman uzun müddet kullanılacak ısıtma için bu dediklerim bi fikir verirmisiniz

Mutfak kullanımı için invertere gerek yok.
    Ortalama kalitede düz tip 9 bin btu bir alet işinizi görür.
    |
    |
    quote:

quote:

peki ustam marka ve model önerin varmı sarfiyat açısından en uygun hangi modellerdir
    |
    |
    Arkadaşlar SRK 50ZJX-S bekledim baya bir zamandır kısmet olmadı gelmiyormuş bu seri airfel'e merkezde de kalmamış dedi bayi ....Bir şekilde temin edemezmisiniz dedim zjp veya zj-s verebiliriz dedi bende o modellere sıcak bakmadım.Daikin sordum geldimi diye daikin stoklarımıza girdi dedi..18.000 btu da daikin'in hangi serisini alayım ısıtmada güçlü olan bir model hangisi alınabilir arkadaşlar..?
    |
    |

quote:

quote:

peki ustam marka ve model önerin varmı sarfiyat açısından en uygun hangi modellerdir

Alttaki örnekler düz tip A sınıfı aletler.
    Mutfak olduğuna göre çok ısıtılması gerekmeyen yerdir, zaten ocak-buzdolabı falan vardır, tahminen 7-8 bin btu sıcaklık verilmesi yeter.
    Demrad ısıtmada 10 bin, Gree 9500 BTU verir, fazlasıyla yeter.
    Fiyatlarına ve yakınınızdaki servis durumlarına bakın.

Demrad Demirdöküm'dür, Gree'ye Airfel servisleri bakar. 9000 BTU olan modellere bakacaksınız.

http://www.koctas.com.tr/U/Demrad-A-Sinifi-Klima/RA-12HP-12000-Btu/56529?R=126

http://www.koctas.com.tr/U/Gree-A-Sinifi-Split-Klima/9000-Btu/57264?R=126
    |
    |

• Yarbay
    3540 Mesaj
    dünden beri istanbulda hava soğuk henüz kombiyi yakmadım ama klimayı kullanmaya başladım ve inanılmaz memnun kaldım
    inanın bu kadar performans alacağımı tahmin etmiyordum walla verdiğim paraya değdi
    şuan 28 derecede çalıştıryorum evin auto modda evin içi 26 derece gayet güzel
haberler
Mobilya Takımları
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.