Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Çakar Çakmaz Çakan Çakmak, Dilocrom Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 2 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.225
Cevap
328
Favori
3.175.241
Tıklama
Giriş
      252 Mesaj
      12 Ekim 2011 12:35:08
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack

quote:

quote:

quote:

quote:

slm
      bugun bi klima tavsiyesi aldım fiyatıda 1800

Toshiba Daiseikai - RAS - 10SKVR İnverter Split Klima bunu yoksa mhi srk35zjp-s bumu son kararım sabah gidip birini alıcam tavsiyeniz

Seçtiğiniz aletlerin gücü aynı değil, Toshiba'nın 13SKVR modeli ile o MHI aynı kapasitede.

1 saat once eve gelen keşif 9luk onerdi btular eşitlendi o zaman son tavsiye

mhi srk25zjp-s yoksa Toshiba Daiseikai - RAS - 10SKVR veya bu model Toshiba RAS 10 SKV

kocausta

SKV de olur SKVR de, zevkinize kalmış.
      Hatta çok paranız varsa PKVP alın

Ama bence bu ülkede mantıklı olanı SKV.

edit:
      mesaj attım.

12m2 oda yalıtımlı orta kat ciftcam tavan yüksekligi 2.5m odada pc ve tv var

Biraz büyük gibi görünse de, AC Xpower 35M.
      Çok ekonomik çalışacaktır, sesi azdır, ve orijinali olan RAS13SKV'den voltaj sorunlarına karşı daha dayanıklıdır.

cok sagol ustat Alarko Carrier 53 NQV 35 M X-Power Gold İnverter

12 taksit 1560 dan almış bulunmaktayım
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      12 Ekim 2011 13:27:12
      @Leaderjack

Çok iyi fiyata almışsınız, aldığınız yeri açıklayın da millet te faydalansın.
      |
      |
      12 Ekim 2011 14:14:15
      quote:

Orijinalden alıntı: must82

merhaba bugun daikin ve mitsubishi klima almak için niyetlendim. ve mitsubishi ye gitti model ve fiatları sunlar
      MSZ- CHC Standart inverter-9.000 btü-peşin 1730 tl
      MSZ- GE Power inverter 9.000 btü- peşin 2250 TL

daikin ise 950 euro dedi şimdi kararsız kaldım, bir arkadasım kafama toshibayı soktu daha uygunmus ve motorları bu ikisi kdr kaliteliymiş. ne yapsam arkadaslar bileedim bi tavsiede bulunsanız???

agustos ayında yazmıstım kimse bir tavsiyede bulunmamış. marka modelden artık bıktım bakmaktan. bana 2250 tl yi gecmeyen inverter klima tavsie edebilirmisniz? odam 9 000 veya 12 000 lik klimalara müsait..
      teşekkürler..
      |
      |
      12 Ekim 2011 14:35:26
      quote:

quote:

merhaba bugun daikin ve mitsubishi klima almak için niyetlendim. ve mitsubishi ye gitti model ve fiatları sunlar
      MSZ- CHC Standart inverter-9.000 btü-peşin 1730 tl
      MSZ- GE Power inverter 9.000 btü- peşin 2250 TL

daikin ise 950 euro dedi şimdi kararsız kaldım, bir arkadasım kafama toshibayı soktu daha uygunmus ve motorları bu ikisi kdr kaliteliymiş. ne yapsam arkadaslar bileedim bi tavsiede bulunsanız???

agustos ayında yazmıstım kimse bir tavsiyede bulunmamış. marka modelden artık bıktım bakmaktan. bana 2250 tl yi gecmeyen inverter klima tavsie edebilirmisniz? odam 9 000 veya 12 000 lik klimalara müsait..
      teşekkürler..

İnverter olarak 12 binlik (35lik)almanız daha uygun olur, verimlilik açısından.
      Mesela bir üst posttaki makina.
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      12 Ekim 2011 16:15:22
      mrb herkese inverter klimanın set ortam derecesıne kısa bır zamanda ulsaması ve kendını dıs ve ıç ünite olsun kapatması normalmı???
      |
      |
      12 Ekim 2011 16:16:22
      quote:

Orijinalden alıntı: CesmeSokak

quote:

Orijinalden alıntı: koçklima

eger kararınız mitsubishi ise iklimsadan alın derim zjp-s cihazına nazaran tek farkı hareketli iç flaplar eksiktir ama yaklasık 500 tl avantajlı fiyatı var suan 1800 tl mitsubishi mi toshiba daiseikai mi diye sorarsanız bu biraz göreceli bi kavram ama ben toshibayı dahacok tutarım

Merhaba volkan bey uzun süren araştırmalardan vede buradan - dışardan tavsiye ile size ulaşarak dün aldıgım zibro SP1735 klimalarımın montajlarını dün gelen iki ekip eksiksiz vakum (20 dakika) yapılarak kuruldu leventteki evime,

çok çok teşekkür ediyorum.

:))) FATİH BEY SİZMİSİNİZ? OLSUN YİNEDE BEN OBJEKTİF YORUMUMU YAPMIS OLDUM İYİ GÜNLERDE KULLANIN
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      12 Ekim 2011 16:35:46
      quote:

Orijinalden alıntı: dows11

mrb herkese inverter klimanın set ortam derecesıne kısa bır zamanda ulsaması ve kendını dıs ve ıç ünite olsun kapatması normalmı???

Bu tür ılık havalarda olabiliyor, telaşa gerek yok.
      |
      |
      12 Ekim 2011 16:44:50
      quote:

quote:

mrb cok tesekkur ederım
      LCC KLIMAYI SIZIN TAVSIYENIZE GORE AZMIRDEN BULMUSTUM MEMNUNUM AYRICA TEKRAR TESEKKUR EDERIM
      MERAK ETTIGIM KENDINI SOGUKLARDA KISTIGI ZAMAN 300WAT KADAR TAHMINI TÜKETİMİMİ OLUR ??
      |
      |
      12 Ekim 2011 19:15:08
      quote:

quote:

quote:

mrb cok tesekkur ederım
      LCC KLIMAYI SIZIN TAVSIYENIZE GORE AZMIRDEN BULMUSTUM MEMNUNUM AYRICA TEKRAR TESEKKUR EDERIM
      MERAK ETTIGIM KENDINI SOGUKLARDA KISTIGI ZAMAN 300WAT KADAR TAHMINI TÜKETİMİMİ OLUR ??

Minimum tüketimi 200-225 w gibiydi sanırım.

Bu günler gibi havaların pek soğuk olmadığı zamanlarda, bir de hedef 23-24 C verilirse, minimum kapasite bile yüksek gelir ve alet tümden stop eder.
      Tabii ilerde gerçek soğuklarda bu durum görülmez, alet boyuna 225 watt ve katları şeklinde kapasite değiştirecek ve hiç durmayacaktır; taa nisan ayına kadar:)
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      12 Ekim 2011 19:37:07
      quote:

quote:

quote:

quote:

mrb cok tesekkur ederım

Minimum tüketimi 200-225 w gibiydi sanırım.

Bu günler gibi havaların pek soğuk olmadığı zamanlarda, bir de hedef 23-24 C verilirse, minimum kapasite bile yüksek gelir ve alet tümden stop eder.
      Tabii ilerde gerçek soğuklarda bu durum görülmez, alet boyuna 225 watt ve katları şeklinde kapasite değiştirecek ve hiç durmayacaktır; taa nisan ayına kadar:)

çok tesekkurler sagolun.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      9 Not
      12 Ekim 2011 20:08:49
      Beyler burnuma "FAKE" kokusu geliyor gibi

Yakalarsam veririm odunu özellikle malum kişiye(gerçi o anlamaz ama sopa her zaman hazır!)

Hatta geçen gün Birol u "yemiş" yine

++

>>Fuji nin "LCC" si için uyarı yapayım! kapın bulursanız!
      ancak alırken aman dalgaya düşüpte LGC filan gazlamasınlar,uyanık olun

Ne kadar yakar hesabını Araba yakıtı gibi filan hesaplamayın,önce performans sonra sağlık v.s ne kadar yakıyora fazla takılmayın!
      yada çok yakıyorsa o zaman TÜP taktırın
      Ülen işe bak,tüplü klima
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Yarbay
      2322 Mesaj
      12 Ekim 2011 21:10:10
      quote:

quote:

eger kararınız mitsubishi ise iklimsadan alın derim zjp-s cihazına nazaran tek farkı hareketli iç flaplar eksiktir ama yaklasık 500 tl avantajlı fiyatı var suan 1800 tl mitsubishi mi toshiba daiseikai mi diye sorarsanız bu biraz göreceli bi kavram ama ben toshibayı dahacok tutarım

Merhaba volkan bey uzun süren araştırmalardan vede buradan - dışardan tavsiye ile size ulaşarak dün aldıgım zibro SP1735 klimalarımın montajlarını dün gelen iki ekip eksiksiz vakum (20 dakika) yapılarak kuruldu leventteki evime,

Bende toros tayım. Aynı cihazı kullanıyoruz :) Aynı kişiden de almışız. Şimdiden kullanmaya başladım ben.

Klimayı bu hafta ısıtma modunda kullanmaya başladım. İlk gün bir sorun yoktu ama dün ve bugün içerde çok garip ve pis bir koku oluştu. Nedenini bir türlü anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter87 -- 12 Ekim 2011; 21:14:47 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      500 Mesaj
      12 Ekim 2011 22:53:40
      quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

köprünün altından çok sular akmış vaktim olsada şu VRF işlerinden başımızı kaldırabilsekte bizde girebilsek foruma bi iki satır karalasak ama nerdeeee

muhabbetiniz bol olsun

sayın Tekirdağlı-klimacı

vrf dediğiniz multi sistem klima değilmi bizimde böyle bir siteme ihtiyacımız var bi öneride bulunursanız çok memnun olurum

konuyla ilgili link burada=

http://resim.donanimhaber.com/m_53577340/tm.htm
      |
      |
      12 Ekim 2011 23:45:17
      quote:

@Leaderjack

Çok iyi fiyata almışsınız, aldığınız yeri açıklayın da millet te faydalansın.

http://www.avantajdeposu.com/urun/alarko-carrier-54-nqv-35-m.aspx

burdan aldım izmirde bana yakın 25km mesafe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leaderjack -- 12 Ekim 2011; 23:51:52 >
      |
      |
      13 Ekim 2011 09:41:04
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler çizin aynen İklimSA yı!!

İlla MHI alacaksanız,AIRFEL den alın diyeceğim ama bu yeni yapılanma ile MHI nin durumu nedir tam bilemiyorum!

Veya gidin ME alın,iteleyin gitsin İklimSA yı

++

Sağda solda sanırım eski Fujitsu "LCC" ler var gibi,bulursanız parasına bakmayın kapın gari

Bazı Koçtaş larda GREE ler hala var gibi,F/P cihaz (düz/klasik)almak isteyen varsa kapsın bunlarıda gari

Yada bekleyin/araştırın Daikin-Airfel den bakalım neler çıkacak

Bu arada Zibro da(daha doğrusu PVG de)gördüğüm kadarıyla çok kaliteli GREE Inverteler var(sanırım bazıları yeni
      Model)ciddi tavsiyemdir ancak parası bana tatlı gelmedi gibi,bunuda Birol Hocam cevaplasın!

PVG şöyle bir tatlı rakamlar yapsa GREE lerde,mala gazı full vereceğim

++

Selam Can++ daha aslında piyasada yeni fiyatlar tan oturmadı,stoğunda malı olan biraz daha esnek davranıyor.yani havalarda uçuşan bazı uygun gözüken fiyatlar gerçeği tam yansıtmıyor.1 ay içinde eski stok kalmaz fiyatlar oturur.diyeceğim odur ki klima alacak olan yeni listelerle aldığı fiyat arasında %15-20 fark varsa hiç durmasın kapsın.işler yavaş bayi elinde olanı çarkı çevirmek için ithalatçıdan daha çok esniyor.Ama bugün var yarın yok.

Bu arada Fiyatlar oturunca görelecek ki ZİBRO 65xx serileri hala güzel fiyat.Şuan stok olan bayilerimiz hala esnek davranıyor,bence yine güzel fiyat.

Ya Birol abartma diyenler için söyleyeyim,biz satıcı olarak şu an 12 lik klasik en basit makinayı bile 830 TL lerin altında fiyat bulamıyoruz.En ucuz inverter 9 luk şu an montaj hariç alışlar bile 950-1000 tl arası toplu işler için.

yani şunu söylerim orta segment 12 lik inv. 1500-1600 TL ye çok iyi para.Buğün var yarın yok....

mrb sn mbırol ısyerımde 4 ay önce aldıgım zibro mobil p126 kullanıyorum 3 adet fıltre var uzun zamandır koku yapmıyordu sımdı ve daha önce fıltrelerı temızledıgım halde dun ıtıbarıyla pıs bır koku yapmaya basladı sızce ne yapablırım???
      |
      |

• Teğmen
      155 Mesaj
      13 Ekim 2011 09:53:18
      quote:

Orijinalden alıntı: hunter87

quote:

quote:

Bende toros tayım. Aynı cihazı kullanıyoruz :) Aynı kişiden de almışız. Şimdiden kullanmaya başladım ben.

Klimayı bu hafta ısıtma modunda kullanmaya başladım. İlk gün bir sorun yoktu ama dün ve bugün içerde çok garip ve pis bir koku oluştu. Nedenini bir türlü anlayamadım.

cihazların iç ünitesi sadece yazın (soğutmada su üretir) selpantinin altında suyu dısarı atmak için su tavası bulunur ve bu tavadada belli miktarda su kalır sogutma konumundan ısıtma konumuna yeni geçildiğinde bu kalan su daha kurumadıgın dan uzunsurede beklediğinden rutubet kokusu gibi ortama kötü bi koku verebilir birkac kullanımda kendiliginden gecer veya cihazı zın selpantinlerini duru suyla temizleyerek tavadaki eskisuyun atılması saglanır yeni biriken suda kuruyana kadar kötü koku olusturmaz!
      |
      |

• Teğmen
      155 Mesaj
      13 Ekim 2011 09:59:13
      ana teğmen olmusum :)))askerde on başı bile olamamıştım :))))
      |
      |
      13 Ekim 2011 10:42:50
      Sn.Mbirol PM attım.Saygılar.
      |
      |
      13 Ekim 2011 11:38:21
      http://firsaturunu.com/Default.aspx?ProductId=906

arkadaslar bu urun icin dusunceniz nedir acaba?
      |
      |
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      13 Ekim 2011 12:16:57
      quote:

mrb sn mbırol ısyerımde 4 ay önce aldıgım zibro mobil p126 kullanıyorum 3 adet fıltre var uzun zamandır koku yapmıyordu sımdı ve daha önce fıltrelerı temızledıgım halde dun ıtıbarıyla pıs bır koku yapmaya basladı sızce ne yapablırım???

Serpantin kirli olabilir,ısıtmaya geçince oradaki kirler ısı ile kokmaya başlar.Filitreleri çıkartınca görünen alminyum serpantine yag çözücü bir sprey ile biraz uygulama yapıp arkasındanda su ile durularsanız koku geçecektir.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,218
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.