Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.272
Cevap
331
Favori
3.177.002
Tıklama
Giriş
      113 Mesaj
      09 Ekim 2011 21:58:55
      General ASHB18LDCZ 3.100/31.000 Btu/h İnverter

bu klimanın soğutma da B sınıfı olduğunu biliyorsunuz değilmi**************************************************

cevabıda bu arkadas için yazacaktım..
      |
      |
      09 Ekim 2011 21:59:49
      quote:

Orijinalden alıntı: smart4456

B sınıfı olsa ne çıkar bu fiyata olsa hemen alınır. Ben yinede fiyatın yanlış olduğunu düşünüyorum. Birçok iklimsada 3100 tl gözüküyor. Ha birde ustalardan rica etsek A ile B arasındaki fark ne kadar yıllık. Cevaplayanlara teşekkürler

B sınıfı farketmezse o zaman gidin C sınıfı alın onlar daha ucuz

dalga mı geçiyorsunuz ,biz burada birkaç eer-cop için birkaç btu için günlerce kafa patlatıyoruz ,bu değerler doğrumudur vs.vs.vs. siz çıkmışsınız ben çok ucuz klima buldum koşun diyorsunuz

üstelik her site de ayrı fiyat geçiyor 2032 tl. den 4032 tl. ye kadar kimi A diyor kimi B-A diyor ,etiket değerleri ise tam karmaşa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alptuğ56 -- 9 Ekim 2011; 22:10:23 >
      |
      |

• Teğmen
      113 Mesaj
      09 Ekim 2011 22:03:55
      mrb ben sıze sormustum sanırım bu fıyata ve performansa baska bır chaz varmı???
      2000 tl ye???
      |
      |
      09 Ekim 2011 22:12:24
      ucuz klima istiyorsanız bir sürü bulurum alın size bir tane aşağıda vereyim hem inverter hem 18000 btu hem bedava sayılır hemde A sınıfı

http://www.elmalihome.com/asp/product/64291/INVERTER-PLUS-18-A-ENERJI-SPLIT-KLIMA?ref=akakce&v=1.65.2
      |
      |
      09 Ekim 2011 22:16:44
      mrb ben kımseye kosun klıma bedavaya dıye yazmadım sadece baska bır urun ararken bu cıktı karsıma cok sasırdıgım için bılgı verdım sadece
      baska sebeb ve polemık aramayın..kı fıyat ve ürün dogruysa?? ıyı bır fıyat.
      |
      |
      09 Ekim 2011 22:16:52
      |
      |
      09 Ekim 2011 22:20:59
      ben aldım arkadasım almadan oncede burayı cok okudum .
      eger fıyat ve urun dogruysa ıyı fıyat. general marka olarakta.
      burada sogutmada b sınıfı ıle a sınıfı arasındakı fark ayda 5 ..10 tl arası oynarsa bosa kafa patlatmaya gerek yok.
      sızın verdıgınız lınk dekı cıhaz ısıtmada 31000 vs cıkabılıyormu??
      |
      |
      09 Ekim 2011 22:23:56
      airfel güzel ok.. ben sıze soruyorum general marka o sıtede yazan klımanın fıyatı dogru ıse aynı ÖZELLIKTE VE PERFORMANSDA baska bır cıhaz varmı??? 2032 tl ye
      kı fıyat ve urun dogru yazılmıssa..???
      |
      |
      09 Ekim 2011 22:25:21
      merhabalar, küçük bi evim var ve evi komple bir klima ile ısıtmak istiyorum, aynı siteden bi arkadaşım 18.000'lik bir siemens klimayla bütün evi ısıttığını söyledi doğrudurda herneyse, az evvel biraz baktımda bu ikisini gördüm, yada sizin önerileriniz varmı elektrik faturasını çok ödemekte istemiyorum açıkçası..

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/alarko-carrier-x-power-gold-53-nqv-050m-20-000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-a-enerji-_04.011.0194.0023.htm

http://www.hepsiburada.com/Liste/regal-rac-24-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-/ProductDetails.aspx?productId=evregalrkl24bio&categoryId=17453

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      09 Ekim 2011 22:26:57
      quote:

Orijinalden alıntı: dows11

mrb ben kımseye kosun klıma bedavaya dıye yazmadım sadece baska bır urun ararken bu cıktı karsıma cok sasırdıgım için bılgı verdım sadece
      baska sebeb ve polemık aramayın..kı fıyat ve ürün dogruysa?? ıyı bır fıyat.

o zaman B sınıfı olsa ne farkeder demeyin ,burada insanlar yazdıklarımızı okuyup fikir sahibi oluyorlar ,sonra ne fark ettiğini fatura elinize geçince görürsünüz

diğer bir konu ben sizinle istesenizde polemiğe girmem çünkü daha sizi tanımıyorum ,kimsiniz ,klima bilginiz nedir , henüz bilmiyorum

önce bir öğreneyim merak etmeyin ondan sonra hocam derim , ama ortaya bir marka ve satış sitesi getirip sonra polemiğe girmeye gerek yok denildiğinde acaba soruları kafaya takılıyor

şu aşamadan sonra size cevap vermeyeceğim
      |
      |

16 Not
      09 Ekim 2011 22:34:18
      quote:

Orijinalden alıntı: dows11

airfel güzel ok.. ben sıze soruyorum general marka o sıtede yazan klımanın fıyatı dogru ıse aynı ÖZELLIKTE VE PERFORMANSDA baska bır cıhaz varmı??? 2032 tl ye
      kı fıyat ve urun dogru yazılmıssa..???

General ASHB12LDCZ 3.100/22.900 Btu/h İnverter

Fiyat:2,820.00 TL

sizce 12000 liği bu fiyata satan 18000 liği 2032 e satarmı

isterseniz alın bakalım ne olacak

ben şimdiden söyleyeyim ; efendim sitede bir hata oluşmuş , onun yerine şunu versek , efendim paranızı hesabınıza iade ediyoruz vs.vs.

ama denemeye değer diyen varsa denesin ben şahsen karışık işleri pek sevmem ,hem bu sayede bizde gerçeği öğrenmiş oluruz
      |
      |

• Teğmen
      103 Mesaj
      09 Ekim 2011 22:37:52
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

ucuz klima istiyorsanız bir sürü bulurum alın size bir tane aşağıda vereyim hem inverter hem 18000 btu hem bedava sayılır hemde A sınıfı

http://www.elmalihome.com/asp/product/64291/INVERTER-PLUS-18-A-ENERJI-SPLIT-KLIMA?ref=akakce&v=1.65.2

Benim anlamadığım, siz bu forumda kıdemli ve her şeye cevap yazan ( bana da öneride bulunmuştunuz teşekkürler ) birisiniz ve general klimanın ne olduğunu kim tarafından pazarlandığını biliyorsunuz. Sitede asıl fiyat 4032 lira olmalı ve EER değeride 4,02 ve A enerji sınıfı. Ancak burayı yapanlar büyük bir hata yapmış. Bir alt modeli 2900 lira olan klimanın daha üst modeli nasıl 900 tl daha ucuz olur. Daha dün iklimsada %30 indirim nedeniyle 36000 lik inverteri sordum. 36000 dendi. Plazma inverterler daha pahalı idi. sormadım bile.
      |
      |

16 Not
      09 Ekim 2011 22:42:20
      quote:

Orijinalden alıntı: aspffice

merhabalar, küçük bi evim var ve evi komple bir klima ile ısıtmak istiyorum, aynı siteden bi arkadaşım 18.000'lik bir siemens klimayla bütün evi ısıttığını söyledi doğrudurda herneyse, az evvel biraz baktımda bu ikisini gördüm, yada sizin önerileriniz varmı elektrik faturasını çok ödemekte istemiyorum açıkçası..

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/klimalar/alarko-carrier-x-power-gold-53-nqv-050m-20-000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-a-enerji-_04.011.0194.0023.htm

http://www.hepsiburada.com/Liste/regal-rac-24-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-/ProductDetails.aspx?productId=evregalrkl24bio&categoryId=17453

Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima

bu cihaz kullananların söyledikleri doğrultuda güzel bir cihaz ancak aşağıdaki linkini verdiğim sitede daha ucuz yanılmıyorsam bu siteden alanlar oldu

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

ancak evinizin öxelliklerini bildirirseniz bir tahminde bulunabiliriz
      |
      |

• Yüzbaşı
      252 Mesaj
      09 Ekim 2011 22:43:37
      hazır ustalar burdayken

Alarko Carrier X-POWER GOLD 53 NQV 035M

dxk12z3-s,srk35zjp-s,MSZ-GE35VA

3 marka mihtsubishi bu 4 tane klimadan hangisini tavsiye edersin alltug

srk modeli tavsiye edemiyorum demiştin dunku cvp ta hangisi ideal derseniz yarın gidip alıcam
      |
      |
      09 Ekim 2011 22:47:36
      faturaya gelince bu forumda A B ve C sınıfı elektrik tüketim değerleri verilmiş. Yıllık yani. Öyle arada dağlar kadar varmış gibi yazmayın. Bende yanılmıştım. Ancak gördümki bu sadece pazarlama taktiği.

A enerji sınıfı cihaz EER(soğutmadaki verimi) 3,21 ve üstü
      C enerji sınıfı cihaz EER(soğutmadaki verimi) 2,8-3,0 arası dır.
      Arasındaki oran ise 2,8 / 3,2 =0,875 yani %12,5 daha ekonomiktir.

kullananlar bilir veya müşterilerimizden gelen rakalara göre C sınıfı R22 Gazlı 12 000 btü bir cihaz İzmir'de hergün 8-10 saat ev ortamında kullanırsanız maksimum 50 YTL ödersiniz.

50 ytl nin %12,5 ise 6,25 ytl dir.dolu dolu 4 ay soğutmada kullanın 25 ytl yapar
      Hadi diyelim kış daha yoğun 50 ytl de orada fark olsun ,
      Toplam 75 ytl yapar
      ustası değilim ben hesaplamadım sadece hakkını helal etsin , mbirol dan alıntıdır.
      |
      |
      09 Ekim 2011 22:53:48
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

Benim anlamadığım, siz bu forumda kıdemli ve her şeye cevap yazan ( bana da öneride bulunmuştunuz teşekkürler ) birisiniz ve general klimanın ne olduğunu kim tarafından pazarlandığını biliyorsunuz. Sitede asıl fiyat 4032 lira olmalı ve EER değeride 4,02 ve A enerji sınıfı. Ancak burayı yapanlar büyük bir hata yapmış. Bir alt modeli 2900 lira olan klimanın daha üst modeli nasıl 900 tl daha ucuz olur. Daha dün iklimsada %30 indirim nedeniyle 36000 lik inverteri sordum. 36000 dendi. Plazma inverterler daha pahalı idi. sormadım bile.

arkadaşım kıdemli olup olmamak önemli değil burada bilgi önemli ,sonra belki siz bilmiyorsunuz bazı uyanık satıcılar balıklama dalış yapıyor insanların kafasını allak bullak edip üstü çizilip gidiyor

birde bunlar ağız dalaşına bayılıyor , yani artık bu tür durumlardan bıktığımız için insanın içinde yazma hevesi kalmıyor

evet çoğu mesaja cevap verip yardımcı olmaya çalışıyorum ama inanın artık bana ne yahu sanki ücretmi alıyorum ,birde insanların kaprisini çekiyorum diyorum sonra birisi bakıyorum yardım istiyor dayanamıyorum , ama inanın bende sınıra yaklaştım bunlar biraz daha devam ederse bir daha yazmayacağım gibi , zaten gerçekten maddi bir beklentisi olmadan cevap veren sayısı bir kaç kişiyi zor buluyor
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      09 Ekim 2011 23:01:04
      quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack

oncelikle herkese selam 3 farklı mitsubishi bayisine gittim bunlar iklimsa ,klima plus ve airfell

hepsinde 12 btu adı altında 3 ceşit klima onerdiler fiyatlar birbirine yakın ama benim kafam karışık hangisini almalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum

iklimsadan dxk12z3-s 12 btu
      klimaplusdan MSZ-CHC25VA
      airfel srk35zjp-s

bu 3 klima fiyatlar birbirine yakın

hangisi tavsiyeniz

3 saatir netten araştrıyorum kafam alak bullak oldu biri yardımcı olsun lütfen

Bu üçü arasından:
      airfel srk35zjp-s
      |
      |
      09 Ekim 2011 23:03:06
      quote:

faturaya gelince bu forumda A B ve C sınıfı elektrik tüketim değerleri verilmiş. Yıllık yani. Öyle arada dağlar kadar varmış gibi yazmayın. Bende yanılmıştım. Ancak gördümki bu sadece pazarlama taktiği.

A enerji sınıfı cihaz EER(soğutmadaki verimi) 3,21 ve üstü
      C enerji sınıfı cihaz EER(soğutmadaki verimi) 2,8-3,0 arası dır.
      Arasındaki oran ise 2,8 / 3,2 =0,875 yani %12,5 daha ekonomiktir.

kullananlar bilir veya müşterilerimizden gelen rakalara göre C sınıfı R22 Gazlı 12 000 btü bir cihaz İzmir'de hergün 8-10 saat ev ortamında kullanırsanız maksimum 50 YTL ödersiniz.

50 ytl nin %12,5 ise 6,25 ytl dir.dolu dolu 4 ay soğutmada kullanın 25 ytl yapar
      Hadi diyelim kış daha yoğun 50 ytl de orada fark olsun ,
      Toplam 75 ytl yapar
      ustası değilim ben hesaplamadım sadece hakkını helal etsin , mbirol dan alıntıdır.

evet bu mantığa göre C sınıfı alınır , kimsenin elini tuttuğumuz yok

sonra 50 tl. 75 tl farkı fark görmeyen için zaten tavsiyeye ne gerek var gidin en ucuz klimayı alın
      |
      |

16 Not
      09 Ekim 2011 23:05:41
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

oncelikle herkese selam 3 farklı mitsubishi bayisine gittim bunlar iklimsa ,klima plus ve airfell

hepsinde 12 btu adı altında 3 ceşit klima onerdiler fiyatlar birbirine yakın ama benim kafam karışık hangisini almalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum

klimaplusdan MSZ-CHC25VA
      airfel srk35zjp-s

hangisi tavsiyeniz

Bu üçü arasından:
      airfel srk35zjp-s

hocam ben dxk12z3-s klimaya takıldım kaldım , olumlu yada olumsuz yönleri nedir sizce
      |
      |

• Yüzbaşı
      252 Mesaj
      09 Ekim 2011 23:05:42
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

klimaplusdan MSZ-CHC25VA
      airfel srk35zjp-s

hangisi tavsiyeniz

Bu üçü arasından:
      airfel srk35zjp-s

bunu nasıl acaba

Alarko Carrier X-POWER GOLD 53 NQV 035M
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
son dakika
üniversite
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.