Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.198
Cevap
328
Favori
3.173.804
Tıklama
Giriş
      500 Mesaj
      09 Ekim 2011 00:14:01
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: gerbera

arkadaşlar şimdi aklıma bişey geldi.hani icatlar ihtiyaçtan doğarya..

şimdi bizim 12 lik demirdöküm malum kış olduğu için her gece ortalama 22:00 -00:00 dan sabah 8-9 bazen de 10:00 a kadar çalışıyor..ve aldığımızdan beri ne zaman uzun süre çalıştıysa hep mobilyaların üzerinde gözle görülür bir toz oluyor odadaki tozu alıp alıp tekrar püskürüyor elimi mobilyaya ne zaman sürsem beni yıka yazacak cinsten toz birikiyor abartmıyoryum.geçen sene 10 günde bir filtreyi yıkamama rağmen sorunu çözemedik.Allaha şükür toshıbada böyle bir sorun olmadı tam altında yemek masası var ve üzerinde zerre toz yok hakikatten filtreleri işe yarıyor ben 4 tane daha eksik dediğimde sayın mbirol o bile yeter demişti vaktinde ve haklıymış..

ayrıca iyice tozlanırsa makina boğulur onlar yeter demişti..şimdi lafı baya uzattım ama diyecem şu ki hani şu bezden yapılan davlumbaz filtreleri varya ..demirdöküm klimaya kendim mevcut filtersinin aynısında kalıp şeklinde kesip eklesem kesin işe yarar gibime geliyor baya geçirgen çünki toz giremez o kadar da sıkı duruyor yani karşısı görünmüyor.. normal kendi filtresindeki delikler baya büyük geldi bana.

ne dersiniz olmazsa bir tarafına yaparım bi deneyimmi sıkıntı olurmu sık sık yıkasam olurmu ne dersiniz.yorumlarınızı bekliyorum

demirdöküme en son ne zaman bakım yaptınız ( 6 aydan sonra dahi temizlenmesinde fayda oluyor )

aşağıya eklediğim linki bir inceleyin güzel bilgiler var (önceden biliyorsanız "biliyoruz kardeşim demeseniz de olur )

http://forum.donanimhaber.com/m_44324380/mpage_1/key_klima%2Cbakimi/tm.htm

verdiğiniz linki inceledim gerçekten faydalı bilgiler var cif ile temizleme konusunu okudum güzel başlık olmuş daha önceden okumuştum ama benimkinin içini açtığımda öyle görünen bir kirlilik olmadığı için pek dikkat etmedim ama cif ile bi deneyeyim yinede..

en son bakımı sormuşsunuz bakım derken bu tarz bir bakım yapmadım ama filtreleri sık sık yıkarım bahsettiğim toz olayından dolayı.ama şu benim bahsettiğim filtre işi nasıl olur acaba tutmaz mı tozları bana tutar gibi geldi ama bu sefer de klimanın performansı mı düşer acaba,çok etkiler mi?
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      09 Ekim 2011 00:29:16
      klima bakımı servislere göre her sezon ,yani kışa girerken ve yaz öncesi yapılmalı deniyor ancak bu iş kullanımla da ilgili bir konu ,çok tozlu bir yerde veya sigara içilen bir yerde çalışıyorsa evet asgari 6 ayda bir (bana sorarsanız imkan varsa her durumda 6 ayda bir yapılmasında fayda var) ,imkanlar kısıtlı ise azami 1 yılda bir bakım yapmakta fayda var

bakım nasıl yapılmalı

1. size yukarıda gösterdiğim linkte anlatılmış , bu işlere eliniz yatkın ve biraz elektrik bilginiz varsa kendiniz (tabi tüm sorumluluk size ait olarak )

2.servisi çağırıp ücreti karşılığı yaptırabilirsiniz

bahsettiğiniz filtre olayı daha önce benimde aklıma gelmişti ama sonra boşverdim (nasıl olsa kendim en geç 6 ayda bakımını yapıyorum )

birde takılan filtre sadece toz tutsun istiyorsanız evet bence olabilir ama hava geçmesini tahdit edecek türden olmamalı yani orjinaline yakın olmasında fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alptuğ56 -- 9 Ekim 2011; 0:33:57 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      500 Mesaj
      09 Ekim 2011 10:16:13
      quote:

klima bakımı servislere göre her sezon ,yani kışa girerken ve yaz öncesi yapılmalı deniyor ancak bu iş kullanımla da ilgili bir konu ,çok tozlu bir yerde veya sigara içilen bir yerde çalışıyorsa evet asgari 6 ayda bir (bana sorarsanız imkan varsa her durumda 6 ayda bir yapılmasında fayda var) ,imkanlar kısıtlı ise azami 1 yılda bir bakım yapmakta fayda var

bakım nasıl yapılmalı

1. size yukarıda gösterdiğim linkte anlatılmış , bu işlere eliniz yatkın ve biraz elektrik bilginiz varsa kendiniz (tabi tüm sorumluluk size ait olarak )

bahsettiğiniz filtre olayı daha önce benimde aklıma gelmişti ama sonra boşverdim (nasıl olsa kendim en geç 6 ayda bakımını yapıyorum )

birde takılan filtre sadece toz tutsun istiyorsanız evet bence olabilir ama hava geçmesini tahdit edecek türden olmamalı yani orjinaline yakın olmasında fayda var

cvp için teşekkürl ederim olmazsa cif ile bi temizlik yapayım sonrada o dediğim filtreyi takıyım
      |
      |

• Teğmen
      103 Mesaj
      09 Ekim 2011 16:55:10
      Birol bey;
      ısınma amaçlı klima almak için en son keşif yaptırıp zibro s 6564 almaya karar verdim. Anladığım kadarıyla bunları gree yapıyormuş. Anlamadığım birkaç şey var:
      1-DC inverter. Ancak tek devirli olması dezavantajmı
      2-konfor özellikleri zibro klasik inverter lerden farklımı
      3-2500 tl 10 taksit uygunmudur.

yanıtlamanız dileğiyle selam ve saygılar
      |
      |
      09 Ekim 2011 18:25:43
      quote:

Orijinalden alıntı: smart4456

Arkadaşlar bu foruma çok güvendiğim için hep önerilere kulak astım . Ancak şu son 20 gündür kafayı yiyeceğim. Benim kuşadasında sahil kenarında 35 metrekare zemine oturan 2 katlı üstte 3 oda ve 2.5 metrekare ( 7.5 metreküp ) bir merdiven sahanlığım var. Odalarda 9000 lik klimalar var. Salonu kışın ısıtıp oturmak istiyorum. Bu amaçla klima araştırmaya başladım. Ancak satıcılar birer kurt ve bir alptuğ56 nında dediği gibi kurtlar kuzuyu yemek istiyorlar. Yiyecekler hiö değilse kolay lokma olmayayım dedim ve önce Fujitherma 24000 btu on off klima ile başladım sonra:

samsung on off ve invertör
      bosch on off ve invertör
      alarko carrier invertör
      midea invertör
      sigma invertör gibi markalara karar kılıp buradaki yazıları okudukça vazgeçtim

En son iklimsa tüm klimalarda % 30 indirim yapmış diye mithsubishi sordum. oradaki arkadaş illa 24000 den aşağı ısıtamazsınız dedi.
      Ya Allah rızası için reklama kaçmadan
      1-Burayı kaç binlikle ısıtabilirim ( akşamları 5-6 saat ısınacak, bazende hafta sonları 10 saat )
      2-1500 tl ile başlayan bütçemi 2500 tl ye çıkardım. Hangi marka ve on off mu düzmü alayım.
      Bana bu konuda samimi cevaplar verecek arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler.

Size en ideal klima tipi Salon tipi veya konsol tipi klimalar.Salon tipi Diamond 18 veya 24 lük,Zibro salon tipi 24 veya 24 inv.seri(Türkiye de ilklerden)kendi sınıfının en uygun fiyata bu model.

Birde Diamond Elec. Konsol tipi inv. 18 lik.Markalı ürünlere göre(Mit,Daikin vs.de 5-6 bin TL)Diamond 3500 TL

Neden salon veya konsol derseniz bu iki modelde emiş aşağıdandır,ısınan hava yukarı kaçacaktır ama bu tip makineler sürekli soğuk havayı emerek dublex tarzı alanların ısıtılması için kesin çözümdür.Yüzlerce örnek uygulamamız var bu konuda...
      |
      |

12 Not
      09 Ekim 2011 18:52:50
      quote:

Orijinalden alıntı: smart4456

Birol bey;
      ısınma amaçlı klima almak için en son keşif yaptırıp zibro s 6564 almaya karar verdim. Anladığım kadarıyla bunları gree yapıyormuş. Anlamadığım birkaç şey var:
      1-DC inverter. Ancak tek devirli olması dezavantajmı
      2-konfor özellikleri zibro klasik inverter lerden farklımı
      3-2500 tl 10 taksit uygunmudur.

yanıtlamanız dileğiyle selam ve saygılar

öncelikle bu paraya alınabilecek en iyi makine yani F/P ,Ürün DC inverter,tek devir olayını anlayamadım ne demek istediniz, Konfor dereken Marka farketmeksizin klasik klima ile inv. arasında konfor farkı mutlaka olur.Fiyat güzel,şu an liste de 2900 TL lerde ,demekki stok var sorduğunuz yerde.

Eğer imkanınız varsa daha önce yazdığım Salon ve konsol tiplerine bakın derim...
      |
      |

12 Not
      09 Ekim 2011 18:55:29
      quote:

Orijinalden alıntı: gerbera

quote:

bakım nasıl yapılmalı

cvp için teşekkürl ederim olmazsa cif ile bi temizlik yapayım sonrada o dediğim filtreyi takıyım

Klimaya takacağınız extra filitreler yoğunluğu çok isehava sürkilasyonunu engeller ve performansı etkiler.Ben tavsiye etmiyorum.En güzeli sık sık filitre temizliği....
      |
      |

• Yüzbaşı
      252 Mesaj
      09 Ekim 2011 19:31:47
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack

oncelikle herkese selam 3 farklı mitsubishi bayisine gittim bunlar iklimsa ,klima plus ve airfell

hepsinde 12 btu adı altında 3 ceşit klima onerdiler fiyatlar birbirine yakın ama benim kafam karışık hangisini almalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum

iklimsadan dxk12z3-s 12 btu
      klimaplusdan MSZ-CHC25VA
      airfel srk35zjp-s

bu 3 klima fiyatlar birbirine yakın

hangisi tavsiyeniz

3 saatir netten araştrıyorum kafam alak bullak oldu biri yardımcı olsun lütfen

3 saat mi ?

3 saat ne ki biz saatlerce inceliyoruz aralarından bir seçim yapıp arkadaşlara tavsiye ediyoruz ,

sonuç , ne alan var ne umursayan

srk35zjp-s benim kullandığım ve klima sadece bu klima hakkında bilgi vereyim

toz filtresi hariç başka filtre yok , negatif iyon yok ,sağa sola kanatçık yok

geçen sene ve bu senenin başlarında çok söyledim bu cihaz güzel diye çünkü fiyatı 1500 tl civarına kadar düşmüştü şimdi 1800-2000 tl civarı , haydi şimdi nasıl alın diyeceğiz

diğer cihazlar hakkında bir şey demiyeceğim artık sadece hangisinin eer-cop değeri yüksek ise ve artıları (düşük ses seviyesi,servis imkanları,daha önce yapılan şikayetler) ne ise o cihaz üzerine yoğunlaşın

not: MSZ-CHC25VA 9000 btu mu - 12000 btu mu önce bunu araştırın

chc35va olucak 25 yanlış yazmışım evet 3 farklı model numarası ama 3 klimada mhi
      burda kararsız kalıyorum biri aydınlatırsa cok iyi olucak
      |
      |

• Teğmen
      103 Mesaj
      09 Ekim 2011 20:30:54
      Samimi cevaplarınız için teşekkürler. Ürün açıklamasında DC Tek Devirli Kompresör inverter deniyor. Klasiklerde çift devir inverter. Ayrıca negatif iyon yayma, otomatik başlatma, hava temizleme gibi özellikler yok.( tam broşür yok elimde ) fiyatın iyi olduğunun farkındayım. Birde salon tipi klimalar enerji tüketimi açısından nasıl. Günlük ortalama 5.5 - 6 saat kullanacağım için .nverter olması şartmı. selamlar
      |
      |
      09 Ekim 2011 20:41:52
      24000 btu üzeri salon tipi klimalarda sanayi elektriğimi gerekiyor.
      |
      |
      09 Ekim 2011 21:18:23
      mrb daha once fujıtsu asya ınverter 18LCC klıma almıstımkı memnunum ama su sıtede general marka aynı özellıkte klıma var ve fıyatı gorunce ınanamadım alacak arkadaslara bılgısı olması için yazıyorum yanlıs anlasılmasın

General ASHB18LDCZ 3.100/31.000 Btu/h İnverter
      Fiyat
      :
      2,032.00 TL
      Kdv Dahil
      :
      1,722.03 TL + KDV
      Havale İle
      :
      2,032.00 TL
      Adet

teknocenter.com
      |
      |
      09 Ekim 2011 21:31:39
      quote:

Orijinalden alıntı: dows11

mrb daha once fujıtsu asya ınverter 18LCC klıma almıstımkı memnunum ama su sıtede general marka aynı özellıkte klıma var ve fıyatı gorunce ınanamadım alacak arkadaslara bılgısı olması için yazıyorum yanlıs anlasılmasın

Fiyat
      :
      2,032.00 TL
      Kdv Dahil
      :
      1,722.03 TL + KDV
      Havale İle
      :
      2,032.00 TL
      Adet

teknocenter.com

verdiğin sitede böyle fiyatlar yok
      |
      |
      09 Ekim 2011 21:33:33
      nasıl yok anlamadım su an hala sıte acık bende.
      |
      |
      09 Ekim 2011 21:34:46
      |
      |
      09 Ekim 2011 21:39:23
      quote:

Orijinalden alıntı: dows11

http://www.teknocenter.com.tr/General-General-ASHB18LDCZ-3-100-31-000-Btu-h-inverter_352.html#0

bu klimanın soğutma da B sınıfı olduğunu biliyorsunuz değilmi
      |
      |
      09 Ekim 2011 21:42:33
      oradakı fıyata ve performansa aynı özellıklerde baska klıma varmı arkadasım ?????

not ben sadece alacakların bılgısı olsun dıye yazdım ..
      |
      |
      09 Ekim 2011 21:45:58
      Özür dilerim var. Ancak hata var sanırım. 12000 bu fiyata olsa gerek. modellere dikkat ederseniz bir alt model 500 tl daha pahalı
      |
      |
      09 Ekim 2011 21:51:45
      mrb yok bende cok sasırdım fıyata yanı 2000 tl bu performansda cok uygun dogrusu bencede hata vardır sanırım ama bunu yazmamdakı sebeb ben 1 ay once bu formları cok kafa patlatarak fujıtsu asya 18LCC aldım kı benım aldıgım fıyatla bunun arasında 1100 cıvarı fıyat farkı var kı bu fıyat dogruysa cok uzulurum yanılmacada olabılır
      |
      |
      09 Ekim 2011 21:52:01
      B sınıfı olsa ne çıkar bu fiyata olsa hemen alınır. Ben yinede fiyatın yanlış olduğunu düşünüyorum. Birçok iklimsada 3100 tl gözüküyor. Ha birde ustalardan rica etsek A ile B arasındaki fark ne kadar yıllık. Cevaplayanlara teşekkürler
      |
      |
      09 Ekim 2011 21:57:22
      bu son yazınız için cok tesekurler bende aynısını yazacaktım b sınıfı olsa ne yazar en basit klıma dahı sogutma yapabılıyor bana gore ısıtma daha cok önemlı
      yanı bu fyata cok uygun eger dogruysa
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.