Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (599. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: dr_orhan
1 Kayıtlı Üye ve 12 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Klimalarınız hayırlı olsun güle güle kullanın...

Üstadlara bir sorum olacak, forumda pek yeterli bilgiye ulaşamadım..?
    Eski Panasoniclerin efsane oldugundan ama yenilerinin belirsiz, kapalı kutu oldugundan bahsediliyor.
    Panasonic Etherea iklimsadan ayrılmış ve Panasonic bayileri tarafından satılıyor.
    Klimadan bağımsız çalışabilen iyon jeneratörü, 4.67 EER, 4.63 COP değerleri, 20dB ses, Nem dengeleyici, hareket sensörü gibi kağıt üzerinde artıları var.
    Malezyada üretilmesi artr mıdır eksi midir bilmiyorum...

Panasonic bayileri Mitsubishi Electric'ten de Daikından da iddialı oldugunu soyluyorlar bu klima modeli için.
    Tabii yine herkes kendi malını övüyor tabii ki...
    KIT XE9 LKE MODELİNİ 1700 gibi bir fiyata 12 taksite bıraktılar. Ne dersiniz acaba?
  • Evet eski Pany ler(PANATEK in getirip sattığı klasik ON/OFF cihazlar)efsane idi!

Yenileri hikaye(Çin malı olanlar)
    Malezya Etherea hala kapalı kutu!
    Ayrıca nerede üretildiği de önemli değil! sen cihaza bakacaksın kaldıki çoğu yada çok çok büyük çoğunluğu zaten
    Çin de üretilmektedir

Pany Bayisi tabiki öyle söyleyecek ama sallamış-saçmalamış sadece
    "İddialı" olmak için epeyi bir zaman geçecek üzerinden,kağıt üstü verilere fazla takılma,ama bir arkadaş bu "iddialı"
    cihazı alıp başına dert almıştı ve burada anlatmıştı yazın,sonrada geri verdi!

Kardeş sen MHI/ME/Daikin/Zibro/Toshiba gibi bildik cihazlara bak

++

• quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: azaxacavab

inanmıyorsan ara sor cvp al. yazarkende adam gibi yaz ortaya bir soru sordum yardım edeceksen et etmiyorsanda sus otur. ayıp yaptığın

arkadaşım alarko dan cevap geldi şimdi

hangi şehir :

hangi servis :

ve telefon numaranızı

bana mail olarak bildirirmisiniz

yukarıdaki mesajda söylemiştim

ayrıca ad ve soyad tabiki

birde bu modeli siz yazmişsınız doğrumu ,aynen böylemi TOSHİBA RAS 18 SKVR-E 20.000 BTU

arkadaştan hala cevap bekliyoruz

dün ben bu soruları sorduktan sonra bir kayboldu bir daha gelmedi ,

hayır arkadaşa güvendik araya girdik şimdi adamlar cevap bekliyor , yine de belki işi çıkmıştır diyorum ama ancak pazartesi günü de cevap vermezse mecburen cevap vermek zorunda kalacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: since1910

klima montajında çogunluk vakum yapmaz yaptım desede zor :) eger vakum varmı yanınızda derseniz kimse yok demez teknisyende aptal degil baglar herhangi bir gaz aletini al yaptım der çıkar eger bu işten anlıyorsanız belki anlarsınız...

Arkadaşlar bu vakumlama olayını kısa bir video ile görebilirmiyiz veya link varsa linki yazın videolarına bakalım, vakumlamanın tam olarak nasıl yapıldığını bilmiş oluruz..since1910 arkadaşımızın dediği gibi "herhangi bir gaz aletini al yaptım der .......

-Birol hocam vakumlama cihazı var ise resmini koyunda bi bakalım nasıl bir cihazmışta görelim.
    -Ha bide bu inverterlerde dijital ölçümlü vakumlama cihazı ayrımı oluyor...?

• Klımayı şubatta almayı düşünyorum daha indirimli bir dönem varmıdır klima almak için?
  • oncelikle herkese selam 3 farklı mitsubishi bayisine gittim bunlar iklimsa ,klima plus ve airfell

hepsinde 12 btu adı altında 3 ceşit klima onerdiler fiyatlar birbirine yakın ama benim kafam karışık hangisini almalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum

iklimsadan dxk12z3-s 12 btu
    klimaplusdan MSZ-CHC25VA
    airfel srk35zjp-s

bu 3 klima fiyatlar birbirine yakın

hangisi tavsiyeniz

3 saatir netten araştrıyorum kafam alak bullak oldu biri yardımcı olsun lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leaderjack -- 8 Ekim 2011; 21:14:52 >
  • dun yazdıgım mesaj vakum konusu sebebıyle arada kaynamıs olsun herkes herseye yardım edecek dıye bısey yok nede olsa klima tavsıyesi bolumune yazıyoruz vakum baslıgı altında baslık olmayınca elden ne gelir olsaydı oraya yazardık sorumuzu :)) bugun ıklimsa dan 9000 btu inverterli mıtsubıshı klima aldim aksam ustu gelip montajınıda yaptılar servıste satıs bayısıde gereken ilgiyi yeterınce gosterdıler 40 dk vakumda yaptılar sonra gazı actılar 15dk boyunca klimayı test ettiler boatımın uzakta olması ve toprak hattımın olmaması sorununu servıse ıletmısler ve servıs yanında elektrıkcı bır arkadasıda beraberınde getırmısler uygun bır ucrete isi zaman kaybetmeden hallettık.hem satıs bayısı hem servısın guler yuz sorumluluk ve musterıye verdıklerı onemden dolayı ve montaj esnasında tıtız calısmalarından dolayı cok takdir ettim demekki bu ulkede hala insana (musterıye) deger veren satıcılar varmıs. trakyada klima arayan arkadaslar pm den bana ulasırlarsa bayı adını verebılırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack

oncelikle herkese selam 3 farklı mitsubishi bayisine gittim bunlar iklimsa ,klima plus ve airfell

hepsinde 12 btu adı altında 3 ceşit klima onerdiler fiyatlar birbirine yakın ama benim kafam karışık hangisini almalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum

klimaplusdan MSZ-CHC25VA
    airfel srk35zjp-s

hangisi tavsiyeniz

3 saat mi ?

3 saat ne ki biz saatlerce inceliyoruz aralarından bir seçim yapıp arkadaşlara tavsiye ediyoruz ,

sonuç , ne alan var ne umursayan

srk35zjp-s benim kullandığım ve klima sadece bu klima hakkında bilgi vereyim

toz filtresi hariç başka filtre yok , negatif iyon yok ,sağa sola kanatçık yok

geçen sene ve bu senenin başlarında çok söyledim bu cihaz güzel diye çünkü fiyatı 1500 tl civarına kadar düşmüştü şimdi 1800-2000 tl civarı , haydi şimdi nasıl alın diyeceğiz

diğer cihazlar hakkında bir şey demiyeceğim artık sadece hangisinin eer-cop değeri yüksek ise ve artıları (düşük ses seviyesi,servis imkanları,daha önce yapılan şikayetler) ne ise o cihaz üzerine yoğunlaşın

not: MSZ-CHC25VA 9000 btu mu - 12000 btu mu önce bunu araştırın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 8 Ekim 2011; 21:56:20 >

• arkadaşlar şimdi aklıma bişey geldi.hani icatlar ihtiyaçtan doğarya..

şimdi bizim 12 lik demirdöküm malum kış olduğu için her gece ortalama 22:00 -00:00 dan sabah 8-9 bazen de 10:00 a kadar çalışıyor..ve aldığımızdan beri ne zaman uzun süre çalıştıysa hep mobilyaların üzerinde gözle görülür bir toz oluyor odadaki tozu alıp alıp tekrar püskürüyor elimi mobilyaya ne zaman sürsem beni yıka yazacak cinsten toz birikiyor abartmıyoryum.geçen sene 10 günde bir filtreyi yıkamama rağmen sorunu çözemedik.Allaha şükür toshıbada böyle bir sorun olmadı tam altında yemek masası var ve üzerinde zerre toz yok hakikatten filtreleri işe yarıyor ben 4 tane daha eksik dediğimde sayın mbirol o bile yeter demişti vaktinde ve haklıymış..

ayrıca iyice tozlanırsa makina boğulur onlar yeter demişti..şimdi lafı baya uzattım ama diyecem şu ki hani şu bezden yapılan davlumbaz filtreleri varya ..demirdöküm klimaya kendim mevcut filtersinin aynısında kalıp şeklinde kesip eklesem kesin işe yarar gibime geliyor baya geçirgen çünki toz giremez o kadar da sıkı duruyor yani karşısı görünmüyor.. normal kendi filtresindeki delikler baya büyük geldi bana.

ne dersiniz olmazsa bir tarafına yaparım bi deneyimmi sıkıntı olurmu sık sık yıkasam olurmu ne dersiniz.yorumlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gerbera -- 8 Ekim 2011; 23:29:30 >

• chc25 dediğine göre cihaz 9 luk, diğerleri ise 12 lik ve sanırım biri iklimsa dan diğeri de airfel in sattığı aynı mhi cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gerbera

arkadaşlar şimdi aklıma bişey geldi.hani icatlar ihtiyaçtan doğarya..

şimdi bizim 12 lik demirdöküm malum kış olduğu için her gece ortalama 22:00 -00:00 dan sabah 8-9 bazen de 10:00 a kadar çalışıyor..ve aldığımızdan beri ne zaman uzun süre çalıştıysa hep mobilyaların üzerinde gözle görülür bir toz oluyor odadaki tozu alıp alıp tekrar püskürüyor elimi mobilyaya ne zaman sürsem beni yıka yazacak cinsten toz birikiyor abartmıyoryum.geçen sene 10 günde bir filtreyi yıkamama rağmen sorunu çözemedik.Allaha şükür toshıbada böyle bir sorun olmadı tam altında yemek masası var ve üzerinde zerre toz yok hakikatten filtreleri işe yarıyor ben 4 tane daha eksik dediğimde sayın mbirol o bile yeter demişti vaktinde ve haklıymış..

ayrıca iyice tozlanırsa makina boğulur onlar yeter demişti..şimdi lafı baya uzattım ama diyecem şu ki hani şu bezden yapılan davlumbaz filtreleri varya ..demirdöküm klimaya kendim mevcut filtersinin aynısında kalıp şeklinde kesip eklesem kesin işe yarar gibime geliyor baya geçirgen çünki toz giremez o kadar da sıkı duruyor yani karşısı görünmüyor.. normal kendi filtresindeki delikler baya büyük geldi bana.

ne dersiniz olmazsa bir tarafına yaparım bi deneyimmi sıkıntı olurmu sık sık yıkasam olurmu ne dersiniz.yorumlarınızı bekliyorum

demirdöküme en son ne zaman bakım yaptınız ( 6 aydan sonra dahi temizlenmesinde fayda oluyor )

aşağıya eklediğim linki bir inceleyin güzel bilgiler var (önceden biliyorsanız "biliyoruz kardeşim demeseniz de olur )

http://forum.donanimhaber.com/m_44324380/mpage_1/key_klima%2Cbakimi/tm.htm

• quote:

quote:

arkadaşlar şimdi aklıma bişey geldi.hani icatlar ihtiyaçtan doğarya..

demirdöküme en son ne zaman bakım yaptınız ( 6 aydan sonra dahi temizlenmesinde fayda oluyor )

aşağıya eklediğim linki bir inceleyin güzel bilgiler var (önceden biliyorsanız "biliyoruz kardeşim demeseniz de olur )

http://forum.donanimhaber.com/m_44324380/mpage_1/key_klima%2Cbakimi/tm.htm

verdiğiniz linki inceledim gerçekten faydalı bilgiler var cif ile temizleme konusunu okudum güzel başlık olmuş daha önceden okumuştum ama benimkinin içini açtığımda öyle görünen bir kirlilik olmadığı için pek dikkat etmedim ama cif ile bi deneyeyim yinede..

en son bakımı sormuşsunuz bakım derken bu tarz bir bakım yapmadım ama filtreleri sık sık yıkarım bahsettiğim toz olayından dolayı.ama şu benim bahsettiğim filtre işi nasıl olur acaba tutmaz mı tozları bana tutar gibi geldi ama bu sefer de klimanın performansı mı düşer acaba,çok etkiler mi?

• klima bakımı servislere göre her sezon ,yani kışa girerken ve yaz öncesi yapılmalı deniyor ancak bu iş kullanımla da ilgili bir konu ,çok tozlu bir yerde veya sigara içilen bir yerde çalışıyorsa evet asgari 6 ayda bir (bana sorarsanız imkan varsa her durumda 6 ayda bir yapılmasında fayda var) ,imkanlar kısıtlı ise azami 1 yılda bir bakım yapmakta fayda var

bakım nasıl yapılmalı

1. size yukarıda gösterdiğim linkte anlatılmış , bu işlere eliniz yatkın ve biraz elektrik bilginiz varsa kendiniz (tabi tüm sorumluluk size ait olarak )

2.servisi çağırıp ücreti karşılığı yaptırabilirsiniz

bahsettiğiniz filtre olayı daha önce benimde aklıma gelmişti ama sonra boşverdim (nasıl olsa kendim en geç 6 ayda bakımını yapıyorum )

birde takılan filtre sadece toz tutsun istiyorsanız evet bence olabilir ama hava geçmesini tahdit edecek türden olmamalı yani orjinaline yakın olmasında fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 9 Ekim 2011; 0:33:57 >

• quote:

klima bakımı servislere göre her sezon ,yani kışa girerken ve yaz öncesi yapılmalı deniyor ancak bu iş kullanımla da ilgili bir konu ,çok tozlu bir yerde veya sigara içilen bir yerde çalışıyorsa evet asgari 6 ayda bir (bana sorarsanız imkan varsa her durumda 6 ayda bir yapılmasında fayda var) ,imkanlar kısıtlı ise azami 1 yılda bir bakım yapmakta fayda var

bakım nasıl yapılmalı

1. size yukarıda gösterdiğim linkte anlatılmış , bu işlere eliniz yatkın ve biraz elektrik bilginiz varsa kendiniz (tabi tüm sorumluluk size ait olarak )

bahsettiğiniz filtre olayı daha önce benimde aklıma gelmişti ama sonra boşverdim (nasıl olsa kendim en geç 6 ayda bakımını yapıyorum )

birde takılan filtre sadece toz tutsun istiyorsanız evet bence olabilir ama hava geçmesini tahdit edecek türden olmamalı yani orjinaline yakın olmasında fayda var

cvp için teşekkürl ederim olmazsa cif ile bi temizlik yapayım sonrada o dediğim filtreyi takıyım

• Birol bey;
    ısınma amaçlı klima almak için en son keşif yaptırıp zibro s 6564 almaya karar verdim. Anladığım kadarıyla bunları gree yapıyormuş. Anlamadığım birkaç şey var:
    1-DC inverter. Ancak tek devirli olması dezavantajmı
    2-konfor özellikleri zibro klasik inverter lerden farklımı
    3-2500 tl 10 taksit uygunmudur.

yanıtlamanız dileğiyle selam ve saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart4456

Arkadaşlar bu foruma çok güvendiğim için hep önerilere kulak astım . Ancak şu son 20 gündür kafayı yiyeceğim. Benim kuşadasında sahil kenarında 35 metrekare zemine oturan 2 katlı üstte 3 oda ve 2.5 metrekare ( 7.5 metreküp ) bir merdiven sahanlığım var. Odalarda 9000 lik klimalar var. Salonu kışın ısıtıp oturmak istiyorum. Bu amaçla klima araştırmaya başladım. Ancak satıcılar birer kurt ve bir alptuğ56 nında dediği gibi kurtlar kuzuyu yemek istiyorlar. Yiyecekler hiö değilse kolay lokma olmayayım dedim ve önce Fujitherma 24000 btu on off klima ile başladım sonra:

samsung on off ve invertör
    bosch on off ve invertör
    alarko carrier invertör
    midea invertör
    sigma invertör gibi markalara karar kılıp buradaki yazıları okudukça vazgeçtim

En son iklimsa tüm klimalarda % 30 indirim yapmış diye mithsubishi sordum. oradaki arkadaş illa 24000 den aşağı ısıtamazsınız dedi.
    Ya Allah rızası için reklama kaçmadan
    1-Burayı kaç binlikle ısıtabilirim ( akşamları 5-6 saat ısınacak, bazende hafta sonları 10 saat )
    2-1500 tl ile başlayan bütçemi 2500 tl ye çıkardım. Hangi marka ve on off mu düzmü alayım.
    Bana bu konuda samimi cevaplar verecek arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler.

Size en ideal klima tipi Salon tipi veya konsol tipi klimalar.Salon tipi Diamond 18 veya 24 lük,Zibro salon tipi 24 veya 24 inv.seri(Türkiye de ilklerden)kendi sınıfının en uygun fiyata bu model.

Birde Diamond Elec. Konsol tipi inv. 18 lik.Markalı ürünlere göre(Mit,Daikin vs.de 5-6 bin TL)Diamond 3500 TL

Neden salon veya konsol derseniz bu iki modelde emiş aşağıdandır,ısınan hava yukarı kaçacaktır ama bu tip makineler sürekli soğuk havayı emerek dublex tarzı alanların ısıtılması için kesin çözümdür.Yüzlerce örnek uygulamamız var bu konuda...

• quote:

Orijinalden alıntı: smart4456

Birol bey;
    ısınma amaçlı klima almak için en son keşif yaptırıp zibro s 6564 almaya karar verdim. Anladığım kadarıyla bunları gree yapıyormuş. Anlamadığım birkaç şey var:
    1-DC inverter. Ancak tek devirli olması dezavantajmı
    2-konfor özellikleri zibro klasik inverter lerden farklımı
    3-2500 tl 10 taksit uygunmudur.

yanıtlamanız dileğiyle selam ve saygılar

öncelikle bu paraya alınabilecek en iyi makine yani F/P ,Ürün DC inverter,tek devir olayını anlayamadım ne demek istediniz, Konfor dereken Marka farketmeksizin klasik klima ile inv. arasında konfor farkı mutlaka olur.Fiyat güzel,şu an liste de 2900 TL lerde ,demekki stok var sorduğunuz yerde.

Eğer imkanınız varsa daha önce yazdığım Salon ve konsol tiplerine bakın derim...

• quote:

quote:

klima bakımı servislere göre her sezon ,yani kışa girerken ve yaz öncesi yapılmalı deniyor ancak bu iş kullanımla da ilgili bir konu ,çok tozlu bir yerde veya sigara içilen bir yerde çalışıyorsa evet asgari 6 ayda bir (bana sorarsanız imkan varsa her durumda 6 ayda bir yapılmasında fayda var) ,imkanlar kısıtlı ise azami 1 yılda bir bakım yapmakta fayda var

bakım nasıl yapılmalı

cvp için teşekkürl ederim olmazsa cif ile bi temizlik yapayım sonrada o dediğim filtreyi takıyım

Klimaya takacağınız extra filitreler yoğunluğu çok isehava sürkilasyonunu engeller ve performansı etkiler.Ben tavsiye etmiyorum.En güzeli sık sık filitre temizliği....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack

oncelikle herkese selam 3 farklı mitsubishi bayisine gittim bunlar iklimsa ,klima plus ve airfell

klimaplusdan MSZ-CHC25VA
    airfel srk35zjp-s

hangisi tavsiyeniz

3 saat mi ?

3 saat ne ki biz saatlerce inceliyoruz aralarından bir seçim yapıp arkadaşlara tavsiye ediyoruz ,

sonuç , ne alan var ne umursayan

srk35zjp-s benim kullandığım ve klima sadece bu klima hakkında bilgi vereyim

toz filtresi hariç başka filtre yok , negatif iyon yok ,sağa sola kanatçık yok

geçen sene ve bu senenin başlarında çok söyledim bu cihaz güzel diye çünkü fiyatı 1500 tl civarına kadar düşmüştü şimdi 1800-2000 tl civarı , haydi şimdi nasıl alın diyeceğiz

diğer cihazlar hakkında bir şey demiyeceğim artık sadece hangisinin eer-cop değeri yüksek ise ve artıları (düşük ses seviyesi,servis imkanları,daha önce yapılan şikayetler) ne ise o cihaz üzerine yoğunlaşın

not: MSZ-CHC25VA 9000 btu mu - 12000 btu mu önce bunu araştırın

chc35va olucak 25 yanlış yazmışım evet 3 farklı model numarası ama 3 klimada mhi
    burda kararsız kalıyorum biri aydınlatırsa cok iyi olucak

• Samimi cevaplarınız için teşekkürler. Ürün açıklamasında DC Tek Devirli Kompresör inverter deniyor. Klasiklerde çift devir inverter. Ayrıca negatif iyon yayma, otomatik başlatma, hava temizleme gibi özellikler yok.( tam broşür yok elimde ) fiyatın iyi olduğunun farkındayım. Birde salon tipi klimalar enerji tüketimi açısından nasıl. Günlük ortalama 5.5 - 6 saat kullanacağım için .nverter olması şartmı. selamlar
  • 
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.