Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: straightness Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
39.224
Cevap
328
Favori
3.175.147
Tıklama
Giriş
      472 Mesaj
      06 Ekim 2011 16:58:53
      Kocaustam peki Alarko Carrier 53 NQV 035M X yerine Mitsubishi DXK 12 Z3S Klima önerirmisiniz.
      |
      |
      06 Ekim 2011 17:15:45
      Çok özür dileyerek araya giriyorum...!!!

Numan ben olsam MITSUBISHI alırdım...!!!
      06 Ekim 2011 18:01:03
      quote:

Orijinalden alıntı: nujman

Kocaustam peki Alarko Carrier 53 NQV 035M X yerine Mitsubishi DXK 12 Z3S Klima önerirmisiniz.

aralarındaki fiyat farkı 200 tl kadar
      |
      |
      06 Ekim 2011 19:49:40
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

aralarındaki fiyat farkı 200 tl kadar

Birde, birisi Alarko servisinde; diğeri İklimsa.
      |
      |
      06 Ekim 2011 19:56:41
      quote:

Kocausta bilgi için teşekkür ederim, peki şöyle bi durum var, klimanın iç ünitesini holden odayı gören tarafa koyarsam dış ünitesini hemen arkasındaki kapalı 20 m2 terasa koyarak kullanmayı düşünüyordum hani kışın dış ünite daha ılıman bir yerden çalışırsa daha faydalı olur diye düşünmüştüm ne dersiniz acaba, kocaustam bide önerdiğiniz klima linkte slip yazıyor ama özelliklerinde Inverter olduğu belirtilmiş sanırım Inverter .

*İç ünite, takıldığı mekanı çok daha tesirli olarak ısıtıp soğutur, diğer mekana çok etki edemez; bunu gözönüne alın.
      *Kapalı terasa koyacağınız dış ünite, odayı ısıtırken terası da kısa zamanda soğutacak, ve alet karlanmaya başlıyacak ve ikidebir defrosta geçecektir.
      Yani o fikriniz iyi değil.
      *Verdiğim linkte alet hakkında ayrıntılı bilgi var, hatta en altta adamlar üreticinin kinklerini de vermişler.
      O kadar para vereceksiniz, biraz ciddi olarak inceleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 6 Ekim 2011; 20:03:34 >
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      06 Ekim 2011 19:59:17
      @cocazola

Toparladığınız veriler sağlıklı değil, dükkanlardan değil de üreticilerin sitelerinden bakın derim.
      |
      |
      06 Ekim 2011 20:12:41
      quote:

Orijinalden alıntı: cocazola

Bu sabah klimacıları gezip aletleri yerinde de gördüm. Arastırmakta olanlar için dünkülerle derleyip bilgilerimi paylaşayım;

Daikın FTX20JV 7000BTU Airfel'de EER-COP 3.64-4.24 Ses min.22dB Hava Debisi min. 4.7 metreküp Fiyat:1950TL
      FTX25JV 9000BTU Airfel'de EER -COP 3.42-4.06 Ses min.22dB Hava Debisi min. 4.8 metreküp Fiyat:2070TL
      AYNI KLİMA Daikın'ın eski bayiinde 2400TL

Mitsubishi electric: GE25VA EER-COP 4.59 - 4.57 / İç Ünite Ses min.19dB / Hava Debisi; 4.1 metreküp FIYAT: 2000TL.
      HC25VA EER-COP 3.25 - 3.64 / İç Ünite Ses min.26dB / Hava Debisi; 5.1 metreküp FIYAT: 2400TL.

FUJITSU ASYA09 INVERTER EER-COP 3.97 - 4.27 / İç Ünite Ses min.21dB / Hava Debisi; ? metreküp FIYAT: 1950TL

Mitsubishi Airfel'de Pop.inverter JZP EER - COP 3.50 - 3.70 / İç Ünite Ses min.22dB / Hava Debisi; 4.8 metreküp FIYAT: 1600TL.

Digerleri;
      Alarko Carrier Xpower Gold Inverter EER - COP 3.25 - 3.60 / İç Ünite Ses min.27dB / Hava Debisi; 5.8 metreküp FIYAT: 1400TL
      Toshiba RAS-10................................... EER - COP 3.25 - 3.60 / İç Ünite Ses min.32dB / Hava Debisi; 5.7 metreküp FIYAT: 1550TL.
      Airfel AS-09 .........................................EER - COP 3.30 - 3.70 / İç Ünite Ses min.24dB / Hava Debisi; 5.0 metreküp FIYAT: nette 1150TL, Antalya bayi: 1350TL
      Midea Vertu 9000lik.............................. EER - COP 3.21 - 3.61 / İç Ünite Ses min.32dB / Hava Debisi; 3.6 metreküp FIYAT: gürültülü çalıştığından sormadım.

Topladıgım verileri dükkanlardan aldığım broşürlerden topladım. Dükkan sahipleri o broşürlere sadece kaşesini vuruyor.
      Hepsini tarayabilirim.

Akşamüstü iklimsa'ya ugradım. Topladıklarıma bunları da ilave edeyim;
      Mitsubishi Heavy DXK09Z3-S İnverter EER - COP 3.52 - 3.72 / İç Ünite Ses min.22dB FIYAT: 1399TL 12taksit (Airfel populer inverter muadili oldugunu soylediler)
      General Electric ASHB09LDC İnverter EER - COP 4.26 - 4.44 / İç Ünite Ses min.20dB FIYAT: 1548TL 12taksit
      Panasonic KIT-(X)E9-LKE ................. EER - COP 4.67 - 4.63 / İç Ünite Ses min.20dB FIYAT: 1650TL 12taksit

Yarın General Electric olanı almayı düşünüyorum, kararım dogru mudur?
      DÜZELTEME; DAIKIN'IN BIR MODELI DISINDA, BAHSI GEÇEN TUM MODELLER 9000BTU'DUR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocazola -- 6 Ekim 2011; 20:25:01 >
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      06 Ekim 2011 20:37:00
      quote:

quote:

Bu sabah klimacıları gezip aletleri yerinde de gördüm. Arastırmakta olanlar için dünkülerle derleyip bilgilerimi paylaşayım;

Daikın FTX20JV 7000BTU Airfel'de EER-COP 3.64-4.24 Ses min.22dB Hava Debisi min. 4.7 metreküp Fiyat:1950TL
      FTX25JV 9000BTU Airfel'de EER -COP 3.42-4.06 Ses min.22dB Hava Debisi min. 4.8 metreküp Fiyat:2070TL

Mitsubishi electric: GE25VA EER-COP 4.59 - 4.57 / İç Ünite Ses min.19dB / Hava Debisi; 4.1 metreküp FIYAT: 2000TL.
      HC25VA EER-COP 3.25 - 3.64 / İç Ünite Ses min.26dB / Hava Debisi; 5.1 metreküp FIYAT: 2400TL.

FUJITSU ASYA09 INVERTER EER-COP 3.97 - 4.27 / İç Ünite Ses min.21dB / Hava Debisi; ? metreküp FIYAT: 1950TL

Mitsubishi Airfel'de Pop.inverter JZP EER - COP 3.50 - 3.70 / İç Ünite Ses min.22dB / Hava Debisi; 4.8 metreküp FIYAT: 1600TL.

Digerleri;
      Alarko Carrier Xpower Gold Inverter EER - COP 3.25 - 3.60 / İç Ünite Ses min.27dB / Hava Debisi; 5.8 metreküp FIYAT: 1400TL
      Toshiba RAS-10................................... EER - COP 3.25 - 3.60 / İç Ünite Ses min.32dB / Hava Debisi; 5.7 metreküp FIYAT: 1550TL.
      Airfel AS-09 .........................................EER - COP 3.30 - 3.70 / İç Ünite Ses min.24dB / Hava Debisi; 5.0 metreküp FIYAT: nette 1150TL, Antalya bayi: 1350TL
      Midea Vertu 9000lik.............................. EER - COP 3.21 - 3.61 / İç Ünite Ses min.32dB / Hava Debisi; 3.6 metreküp FIYAT: gürültülü çalıştığından sormadım.

Topladıgım verileri dükkanlardan aldığım broşürlerden topladım. Dükkan sahipleri o broşürlere sadece kaşesini vuruyor.
      Hepsini tarayabilirim.

Mitsubishi Heavy DXK09Z3-S İnverter EER - COP 3.52 - 3.72 / İç Ünite Ses min.22dB FIYAT: 1399TL 12taksit (Airfel populer inverter muadili oldugunu soylediler)
      General Electric ASHB09LDC İnverter EER - COP 4.26 - 4.44 / İç Ünite Ses min.20dB FIYAT: 1548TL 12taksit
      Panasonic KIT-(X)E9-LKE ................. EER - COP 4.67 - 4.63 / İç Ünite Ses min.20dB FIYAT: 1650TL 12taksit

General Electric değil "General" olmalı.
      Yani Fujitsu'nun Çin'de ürettirdiği, burada İklimsa'nın sattığı aletlerden.

Satın almadan önce forumda "fujitsu", "fujitsu mağdurları", "general klima" yazarak araştırmanızı tavsiye ederim.

Bu arada belirteyim AC Xpower ve Toshiba'nın ses değerleri 21 ve 20 dB'dir.

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_Urunler.asp?ID=ACU&UrunKodu=52

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_Urunler.asp?ID=ACU&UrunKodu=30
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      06 Ekim 2011 21:02:06
      quote:

quote:

Digerleri;

Hepsini tarayabilirim.

general almaya karar verdiniz ise size ait general klima kullanıcıları ve dostluk ve dayanışma sayfası buldum buradan faydalanabiliriniz link aşağıda

http://forum.donanimhaber.com/m_36535521/tm.htm

arkadaşlar ben bu modeli araştırmaya kalktığımda neden hep rus veya bulgar siteleri karşımıza çıkıyor

diğer bir konu dxk09z3 ,popiler değil standart seri alternatifi olabilir diye biliyorum doğrumudur ? ancak muadili olmadığını biliyorum

eer-cop değerlerine göre popiler , filtre ve diğer özelliklerine göre standart denilebilecek bir klimaya nasıl muadil diyeceğiz ,gerçi size bağlı bir durum benim için filtre vs. önemsiz derseniz popiler yok bana daha fazlası lazım derseniz standart ama bu defa da eer-cop diğerlerinden yüksek ve fiyatı da bayağı artmış oluyor

en iyisimi bu muadil işine hiç girmeyim daha iyi gibi geldi bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alptuğ56 -- 6 Ekim 2011; 21:20:35 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      284 Mesaj
      06 Ekim 2011 21:23:19
      Bugun almayıp sizlere danışmamın sebebi de bu zaten. Kağıt üzerinde doğru karar gibi duruyor ama görüldüğü üzere yanlış olmuş.
      General görünce General electric sandım, gerekli duzeltmeleri yaptım.
      Sizce tercihi nasıl yapmalı peki?
      06 Ekim 2011 22:05:07
      quote:

Bugun almayıp sizlere danışmamın sebebi de bu zaten. Kağıt üzerinde doğru karar gibi duruyor ama görüldüğü üzere yanlış olmuş.
      General görünce General electric sandım, gerekli duzeltmeleri yaptım.
      Sizce tercihi nasıl yapmalı peki?

güzel araştırmalar yapmışsınız ama inanın bu şekilde hemen başarmanız zor ,bir sürü firma ve bu firmalara ait başka başka modeller dolu ve işin kötüsü tamamı en iyi bizimki diyor

9000 btu cihazları incelediğinize göre bence sizin kullandığınız cihaz çok güzel ama başta da söylediğim gibi fiyatı yüksek

f/p isterseniz şu sıralar alarko var ve alıcıları memnun

mits.haevy popiler,standart,dizayn serisinden bütçenize uygun olanı

olabilir , bunların dışında düşündüğünüz olursa tek tek kıyaslamamızda fayda var

kolay gelsin
      |
      |

• Yüzbaşı
      284 Mesaj
      06 Ekim 2011 22:19:32
      Teşekkurler.
      Gerçekten problemi net bir şekilde teşhis ettiniz.

Bugun elimde Mitsubishi Airfelden JZP populer inverter ve Mitsubishi Electric HC25VA katalogları oldugu halde 2şer farklı yetkili satıcısıyla görüştüm.
      Hepsi de birbirinin malını kötüleyip, en iyi benimki diyordu.

Mitsubishi Electric satış temsilcisinin anlattığı kadarıyla HC25VA için EER 3.25-COP 3.20 euro standartına göreymiş; Aslında diger firmalar gibi Turk standartlarında yazılsaymış bu degerler EER 3.73 COP 3.68 olmalıymış. Böyle birşey duymuş muydunuz?
      |
      |
      06 Ekim 2011 23:38:00
      quote:

Teşekkurler.

Bugun elimde Mitsubishi Airfelden JZP populer inverter ve Mitsubishi Electric HC25VA katalogları oldugu halde 2şer farklı yetkili satıcısıyla görüştüm.

Mitsubishi Electric satış temsilcisinin anlattığı kadarıyla HC25VA için EER 3.25-COP 3.20 euro standartına göreymiş; Aslında diger firmalar gibi Turk standartlarında yazılsaymış bu degerler EER 3.73 COP 3.68 olmalıymış. Böyle birşey duymuş muydunuz?

TSE ve Eurovent ölçümleri arasında fark olduğu doğru, ama fark sadece %5-10 civarı olur.
      Bize arattırmasın da versin sayfasını görelim
      Eğer zamanınız varsa biraz daha inceleyin-araştırın.
      Özellikle bu forumda bazı markalar hakkında oldukça fazla kullanıcı tecrübesi-yorumu-övgüsü-yergisi bulacaksınız.

Genellikle Japon mallarının Eurovent'te de kayıtları vardır.
      Ama orada kaydı olmayanlar da dandik demek değil tabii.

Benim fikrimi sorarsanız size yazdığım ilk cevabım geçerlidir.

Ayrıca, alacağınız aletin arkasındaki firmayı-servisi de değerlendirin; çünkü 10-15 yıl kullanılacak bir cihaz alacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 6 Ekim 2011; 23:41:09 >
      |
      |

• Çavuş
      94 Mesaj
      06 Ekim 2011 23:56:16
      toshiba klımamın kurulumu yapıldı vakumlama yapın dedim yok Bu makinalarda vakumlamaya gerek yok dediler inanmadım ankarayı sonra ist aradım oradada çıkan servis yetkilileri aynı şeyi söyledi bir bilen yardım ederse sevinirim. klimamın tam verimli çalıştığını nasıl anlayabilirim. tşklr.

TOSHİBA RAS 18 SKVR-E 20.000 BTU
      |
      |
      07 Ekim 2011 00:39:07
      quote:

Orijinalden alıntı: azaxacavab

toshiba klımamın kurulumu yapıldı vakumlama yapın dedim yok Bu makinalarda vakumlamaya gerek yok dediler inanmadım ankarayı sonra ist aradım oradada çıkan servis yetkilileri aynı şeyi söyledi bir bilen yardım ederse sevinirim. klimamın tam verimli çalıştığını nasıl anlayabilirim. tşklr.

kesinlikle inanmayın

bu arada bu vesile ile bir itirafta bulunayım

benim klima konusunda hiç tanıdığım yok diyordum ama varmış

hemde Alarko da bayağı yetkili bir mühendis ( servis genel sorumlusumu ? müdürümü hatırlamıyorum)

bu şahıs benim amcamın damadı oluyor kendileri ve bu mesajı okursa ne der bilmem gari )

neden yok diyordum çünkü çok uzun süredir görüşmüyorduk ve ben aslında onun ısıtma yani sadece kombi bölümünde olduğunu zannediyordum

uzun lafın kısası bu sene köyde görüştüğümüz de anlattı ve tabi benim ilk sorduğum soru vakum olayı oldu ,hemen gülmeye başladı zannetmeyin ki onların haberi yok,çok şikayet geliyor biz hemen o servisi uyarıyoruz ama her şikayet edilen servisi fesih etsek elde servis kalmaz diyor ve bence haklı

şimdi sizin sorunuza gelirsek Ankara da bunu size kim söyledi (inşallah bizim damat değildir )

benim bir hayat görüşüm vardır , haksız olan kişi babam bile olsa asla onun yanında olmam ,valla işin gerçeği bu durumdan dolayı çok küsenim oldu ama inanın umurumda değil ,vebal almaktansa akrabama küserim daha iyi

bence Ankara yı tekrar arayın yalan söylediklerini ve bunu neden yaptıklarını hiç korkmadan sorun ,cihazı iade etmek istediğinizi söyleyin , vakumu kesinlikle yaptırın yapmayız derlerse klimayı iade edin ,kimse babasının hayrına iş yapmıyor ,bu işi ya adam gibi yapacaklar yada bu işi bırakacaklar

bu arada bundan sonra ben alarko tavsiye ettikçe eeee nede olsa akrabası var diyecekler ama umurumda değil , bu gün göklere çıkarır yarın belli olmaz
      |
      |

• Yüzbaşı
      500 Mesaj
      07 Ekim 2011 00:43:44
      quote:

nasıl bu makinalarda vakumlamaya gerek yok.klimanın yanında verilen bi tane kullanım klavuzu bir tane de kurulum klavuzu var orada yazıyor.ayrıca forumda millet bağıra bağıra mutlaka vakum yaptırın diye defalarca yazdı.gerçi bende senin gibi ilk klimam olan demirdökümü montaj yaptırırken vakumunn ne olduğunu bile bilmiyordum ikinci toshıba ras 18 skv yi ise 2 sene sonra aldım ama hemen hemen bir çok şeyi öğrendim montajdan önce.ve gelen servis de iyi çıktı.ben alarkodan müşteri hizmetleri ile görüşmüştüm montajdan önce vakumlama kesinlikle yapılıyor açılan deliklerde servislerimiz tarafından kapatılıyor denildi ve aynen yapıldı dedikleri.sizin servis elemanlarında bir sorun varmış..

bizm arkadaşlara da farkılı iki markadan gelen servis abi bunlar fabrikada vakumlanıp geliyo,sıfır klimada vakuma gerek yok demiş.bak sana klimanın yanında verilen klima kurulum dosyasında yazan vakumlamanın önemini ve nasıl yapılması gerektiğini anlatan fotoğrafları ekliyorum sen de bak kendi klimanın yanında verilen kurulum kitapçığından yeni klima alacak arkadaşlarda baksınlar fotoğraftan vakumlamanın mutlaka ve neden gerekli olduğuna..

|
      |

• Çavuş
      94 Mesaj
      07 Ekim 2011 00:55:32
      TŞKLR. BENDE BUNU SÖYLEDİM KİTAPÇIKTA DAHİ VAR FALAN ADAMLAR BUNU İKİNCİ KURULUMDA VEYA GAZ DEĞİŞİMİ FALAN OLDUĞUNDA YAPILACAĞINI SÖYLEDİLER BİLEMİYORUM YA KAFAM ÇOK KARIŞTI ALDIĞIMA PİŞMAN OLDUM 2500 TL PAARA VERDİM KALİTELİ OLSUN DİYE.
      ŞİMDİLİK ISITMA VEYA SOĞUTMADA BİR SORUN YOK AMA
      |
      |
      07 Ekim 2011 01:01:00
      quote:

TŞKLR. BENDE BUNU SÖYLEDİM KİTAPÇIKTA DAHİ VAR FALAN ADAMLAR BUNU İKİNCİ KURULUMDA VEYA GAZ DEĞİŞİMİ FALAN OLDUĞUNDA YAPILACAĞINI SÖYLEDİLER BİLEMİYORUM YA KAFAM ÇOK KARIŞTI ALDIĞIMA PİŞMAN OLDUM 2500 TL PAARA VERDİM KALİTELİ OLSUN DİYE.
      ŞİMDİLİK ISITMA VEYA SOĞUTMADA BİR SORUN YOK AMA

kafa karışacak bir şey yok 2500 tl vermişsin hakkını ara

yukarıda zaten en ince ayrıntısına kadar ne yapmanız gerektiğini yazdık,bakın ilerde sorun yaşarsanız ne olacak ,yada tam randıman alamazsanız ne olacak ,hayret bir şey ,üşenmeden bir sürü mesaj yazıyoruz siz kafam karıştı diyorsunuz ,yani bize inanmıyormusunuz
      |
      |
      07 Ekim 2011 01:27:55
      quote:

Hemen Alarko merkezi arayıp bildirin, klimayı da söktürüp iade edin.
      |
      |
      07 Ekim 2011 01:42:51
      quote:

Teşekkurler.

ilginç ben popüler inverter kullanıyorum ve airfel de ne yazıyorsa eurovent sitesinde test edilmiş aynı değerler onaylanmış hatta benim klima değerlerimi bulamamıştım da sağolsun sayın kocausta bulup göstermişti

eğer bu işe merak sardınızsa o zaman eurovent sitesine girin oradaki değerlerle kıyaslayın tabi biraz ingilizce gerekiyor

yalnız benim bildiğim ister electric olsun ister heavy eurovent değerleri doğru ve bizdeki bazı çakmalar gibi sallama değerler değildi ,

ha birde bunu bilerek yapan sözde tse ye uyarlayan firmalarda yanılmıyorsam var

not :uyarı üzerine "popiler" yazımı , "popüler" olarak düzeltiyorum , kim mi uyardı ? o kendini biliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alptuğ56 -- 7 Ekim 2011; 2:19:51 >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,218
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.