Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (583. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
44. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaya727

Akdeniz bölgesi harici klima sezonu kapandı herhalde. başlıkta hareket kalmadı.

Babamin diamond electric sirketi bu sene daha simdiden 1.5 milyon dolar ciro yapti.simdilik yavaslama yok hizlanma var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam klima sezonu kapanmamıştır da malum millet tatilde ve evine yeni dönüyor gerçi bundan sonra soğutma değilde ısıtma konuları öne çıkacaktır tabi yaz sezonu kadar hareketli geçmeyeceği ve konuya soru cevapların gittikçe düşeceğini geçen sene gördük büyük ihtimal bu sene de aynı olacaktır,ortalarda pek hoca da kalmayacağı için yine benim elime düşecekler tabi arada kocausta hoca girip işimi bozmazsa yani sinek avlayacağımız günler yaklaşıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: heyyyyy

quote:

Babamin diamond electric sirketi bu sene daha simdiden 1.5 milyon dolar ciro yapti.simdilik yavaslama yok hizlanma var

Baban kim senin??????????????
  • Yaz gelmeden kışın klima fiyatları ucuz olur, yaz geldiğinde fiyatları şişirirler diye birşey var mıdır? Klima alınacak en iyi zaman ne zamandır? Bir dahaki yaz gelmeden 30m2'lik salon için 18.000 btu klima almayı düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huzuristan -- 5 Eylül 2011; 12:47:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huzuristan

Yaz gelmeden kışın klima fiyatları ucuz olur, yaz geldiğinde fiyatları şişirirler diye birşey var mıdır? Klima alınacak en iyi zaman ne zamandır? Bir dahaki yaz gelmeden 30m2'lik salon için 18.000 btu klima almayı düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

en iyi zaman ölü sezon nedenmi montaj için gelen servisin vakti bol oluyor ve işin ehliyse rahatça vakumlamada yapar montajıda düzgün yapar ama yazın öylemi günde kaç montaja gidiyor ve kestirip atıyor herşeyi...maalesef
  • quote:

Yaz gelmeden kışın klima fiyatları ucuz olur, yaz geldiğinde fiyatları şişirirler diye birşey var mıdır? Klima alınacak en iyi zaman ne zamandır? Bir dahaki yaz gelmeden 30m2'lik salon için 18.000 btu klima almayı düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

genelde kışın daha uygun oluyor ama dövizde anormal artış,ekonomik kriz gibi bazı istenmeyen olaylar denk gelirse bilmek zor,diğer arkadaşın da dediği gibi iş yoğunluğu yaz kadar olmadığı için servisler biraz daha fazla zaman ayırabilir de ayırmayabilir de çünkü biz millet olarak bir türlü profesyonelleşemiyoruz yani aynı markanın bazı servisleri mükemmel iş yaparken bir başkası berbat işler yapabiliyor

• quote:

Genelde kışın aralık-mart arası indirimler oluyor.
    30 m2 için 18 binlik uygun.
  • Mrb,
    Arkadaşlar 25 m2 salonumuz için yaz-kış kullanacak klima almayı düşünüyorum.

Özellikle kışın ısıtmada problem yaşarmıyız acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Klimaya genelde hafta içi sadece akşamları ve hafta sonları gece ve gündüz ihtiyacımız olacak.

İskenderunda yaşıyoruz ve kışları havalar genelde gündüz 15 derecenin altına pek düşmez. Geceleri ise hava sıcaklığı nadiren yılda bir kaç gün Sıfır'a kadar düşebilmekte.

Bosch'un 18.000'lik A Sınıfı kliması dikkatimi çekti.

EER:3,21 ( Soğutma ) ve COP:3,61 ( Isıtma )

http://www.ticaretmerkezi.com.tr/BOSCH-Bosch-B1ZMA-I-18602-A-SINIFI-BiO-KLiMA_200745.html#0

Mitsubishi, Toshiba, Daikin gibi oldukça iyi klimalar var ancak onlara yönelecek olursam bütçe olarak 1.500 Lira üst limitim olduğundan 12.000 BTU olan modelleri almam gerekecek o da yeterince işimizi görmeyebilir.

Tabi yaz aylarında evimiz çok sıcak oluyor, çatı yok, salon öğleden sonraya kadar kısmen güneşi görüyor ve yol seviyesinin altında pek fazla hava alan bir yer değil.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skynet478 -- 6 Eylül 2011; 21:05:26 >

• üfleme sıcaklığı klimanın 12.5 idi. servis çağırmıştım soğutmuyor diye gaz ilavesi yapıldı.Şimdi 10 derecede üflüyor ve gayet soğutma iyi oldu.Yalnız başta su tahliyesi yapmadı bir kaç saat neden olabilir?
  • Slmlar, klima üstadlarına birkaç şey sormak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim:

1. Isıtma-Soğutma-Sessizlik-Fiyat Performans diye sıaralama yapacak olursak şu klimalar arasında sıralama nasıl olur: (Bugün klimacı arkadaştan öğrendiğim sıralamaya göre ki Avrupada Panasonic Etherea'nın ödül aldığını söyledi)
    Panasonic Ethera - Mitsubishi Zen Krigamine - daikin Ururu sarara - toshiba super daisekai

2. Diğer kategoriye inecek olursak Panasonic YE serisi veya Dimond Elektronic'e ne dersiniz. Diamond Elektronic'in parçaları toshibaya aitmiş doğru mudur bu?

3.Isıtma soğutma için inverterli Bosh veya diomond electrnic arasında hangisini tavsiye edersiniz?
  • günaydın...
    resimde görülen odam için yaklaşık 30 m2 alan üzerinde çatısı yok güney-batı konumlu pvc çift camlı 51" plazma bulunan açık mutfak alan da kullanılacak klima ne olmalıdır? hangi konumda olsa daha verimli olabilir ?

benim aklımda ki model toshiba ras 16 skvr? konum ise plazma nın üst bölgesi? klima için 3000 tl bütçe ayırmış durumdayım...bu fiyata daha uygun bilinen model ne olabilir?

panasonic ethera serisi 18000 alsam mertiz de sanırım 3300 gibi rakam sizce hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstf48 -- 7 Eylül 2011; 11:39:44 >

• değerli ustalarım,bu yaz buradaki tavsiyeleriniz üzere toshiba ras 18 inverter klima aldım ve sorunsuz bir yaz geçirdim,şimdi merak ettiğim malum önümüz kış,öğrenmek istediğim sarfiyat kışın daha fazlamı olur,birde ısıtma ne şekilde oluyor iç ünitede rezistans falanmı vardır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skynet478

Mrb,
    Arkadaşlar 25 m2 salonumuz için yaz-kış kullanacak klima almayı düşünüyorum.

Özellikle kışın ısıtmada problem yaşarmıyız acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Klimaya genelde hafta içi sadece akşamları ve hafta sonları gece ve gündüz ihtiyacımız olacak.

İskenderunda yaşıyoruz ve kışları havalar genelde gündüz 15 derecenin altına pek düşmez. Geceleri ise hava sıcaklığı nadiren yılda bir kaç gün Sıfır'a kadar düşebilmekte.

Bosch'un 18.000'lik A Sınıfı kliması dikkatimi çekti.

EER:3,21 ( Soğutma ) ve COP:3,61 ( Isıtma )

http://www.ticaretmerkezi.com.tr/BOSCH-Bosch-B1ZMA-I-18602-A-SINIFI-BiO-KLiMA_200745.html#0

Mitsubishi, Toshiba, Daikin gibi oldukça iyi klimalar var ancak onlara yönelecek olursam bütçe olarak 1.500 Lira üst limitim olduğundan 12.000 BTU olan modelleri almam gerekecek o da yeterince işimizi görmeyebilir.

Tabi yaz aylarında evimiz çok sıcak oluyor, çatı yok, salon öğleden sonraya kadar kısmen güneşi görüyor ve yol seviyesinin altında pek fazla hava alan bir yer değil.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Biraz daha gayret edin, bu sizin için en iyisi olacaktır:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Genelde kışın aralık-mart arası indirimler oluyor.
    30 m2 için 18 binlik uygun.

umarım güzel indirimler olur malum döviz fiyatları fırladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstf48

günaydın...
    resimde görülen odam için yaklaşık 30 m2 alan üzerinde çatısı yok güney-batı konumlu pvc çift camlı 51" plazma bulunan açık mutfak alan da kullanılacak klima ne olmalıdır? hangi konumda olsa daha verimli olabilir ?

benim aklımda ki model toshiba ras 16 skvr? konum ise plazma nın üst bölgesi? klima için 3000 tl bütçe ayırmış durumdayım...bu fiyata daha uygun bilinen model ne olabilir?

panasonic ethera serisi 18000 alsam mertiz de sanırım 3300 gibi rakam sizce hangisi?

sayın ustalar benım mesaja neden cevap yazılmadığını çok merak ediyorum?

neyse zaten bende 2900 16 skvr toshiba lmaya karar verdım zaten sizden bana bir fayda olmayacak anlaşılan....

• arçelik
  • Kendi odama alacağım. 12 m^2 lik alana kaç btu luk klima iş görür ?
  • Merhaba arkadaşlar şu cihazdan taktırmıştık temmuzun sonunda hergün ortalama 10 saat bazen 14-16 saati bulduğu oldu ortalama 24 derecede kademeli olarak düşük orta ve yüksek hızda çalıştırdık

Fatura ne kadar gelir diye düşünüyoduk klima yokken 60-65 lira gelen elektirik faturamız 131 lira geldi

cihaz bu, düşünen arkadaşlar varsa fatura açısından bilgilendirmek istedim

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101595&ad=BOSCH-B1ZMA-i18905-iNVERTER-DUVAR-TiPi-SPLiT-KLiMA-BZH-Klimalar

• Selamlar. Bu forumun da etkisiyle geçen yıl Yatak odasına Mitsubishi Electric GE25VA aldım.
    Antalya çatı katı kuzey cephe. Çok konforlu bir kış geçirdim.
    Yazın şehir dışındaydım. 24 gündür Antalya'dayım. Klima bebek uyudugu için 20.30-08:30 arası 27 derecede açık.
    3 tarifeli elektrik sayacım var. Evdeki çamaşır ve bulaşık makinesi de aynı zaman diliminde kullanılıyor.
    Bugun gelen faturada gece kullanımına düşen pay 22TL. Bir fikir verirse diye yazdım.

Bunun yanında salonda 19000BTU eski bir Arçelik var.
    Antalya malum, Saat 11:00-23:00 arası nonstop açık. Elektrik faturam 218TL geldi.
    Acilen bunu da inverter klima ile değiştireceğim. Hiç kurcalamadan memnun oldugum Mitsubishi elektrik'i mi alayım yoksa bu yüksek BTU'larda işler değişir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isgoren Av -- 8 Eylül 2011; 21:41:18 >
  • quote:

quote:

günaydın...

sayın ustalar benım mesaja neden cevap yazılmadığını çok merak ediyorum?

neyse zaten bende 2900 16 skvr toshiba lmaya karar verdım zaten sizden bana bir fayda olmayacak anlaşılan....

Kararınız gayet mantıklı, iyi bir makina seçmişsiniz.

• 
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.