Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı
39.179
Cevap
328
Favori
3.172.907
Tıklama
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   3700 Mesaj
   16 Ağustos 2011 00:32:23
   quote:

   Orijinalden alıntı: antares07

   arkadaşlar 12 m2 çocuk odası için klima almayı düşünüyorum.
   bugün mitsubishi ye uğradım,niyetim klasik seriden 7850 btu olan msh-ge20vb olan modeli almaktı.tüketimi çok mantıklı gelmişti.ama satıcı arkadaş standart inventer serisini önerdi.aklım karıştı.

   ayrıca 1400-1500 tl ye kadar mitsu dışında ne önerirsiniz.


   Satıcının haklı olduğu yönler var:
   Çocuk odası olduğu için sessizlik ve stabil bir sıcaklık için inverter önermiştir.

   Önerim:

   http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

   http://www.pvg.com.tr/zibro_s_6526-23-49.html
   |
   |
   _____________________________
   Profili gizli olan özel mesaj atmasın.
  • Çavuş
   53 Mesaj
   16 Ağustos 2011 09:20:32
   quote:

   Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı


   quote:

   Orijinalden alıntı: sentethique


   quote:

   Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı


   quote:

   Orijinalden alıntı: sentethique


   quote:

   Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

   Aynen öyle sizi keklemişler dümenden hortum bağlanmış tıs pıs yapılmış ve dümen suyu çorba

   böyle yapan servisleri buradan kınıyorum haram para kazanıyorlar... haketmiyorlar


   Sayın Tekirdağlı-klimacı
   merhaba,
   Söylediklerinizden sonra işin peşini bırakıcaktım ama servisçilere çok bozulduğum için durumu vestel'e şikayet ettim. Vestel de yazımı aynen servise göndermiş. Durumu düzeltin diye.. Size klimanını gazını tamamen boşaltın ve ardından vakumlama yapıp müşterinin istekleri doğrultusunda hareket edin şeklinde talimat verdik niye yapmadınızdemişler. Servis sorumlusu kadın beni aradı, vestelin bu şekildeki talimatını görmediklerini, klimaya vakum yapıp bıraktıklarını itiraf etti,benden özür diledi. Ben vestelden başka bir servis gönderip durumu düzeltmelerini istemiştim. Bunlar gelmek isteyince vestel müşteriye sorun isterse gidersiniz demiş. Gelebilirmiyiz dedi bende çok uzatmadım. söylediğim gibi olucaksa tamam dedim. Gelip gazı boşaltıp yeni gaz basıcaklar ve vakumlama yapıcaklar. Size sormak istediğim servis geldiğinde sürecin doğru işleyip işlemediğini kontrol etmek için dikkat etmem gereken şeyler varmı? Bu defa işi sıkı tutmak istiyorum. Bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim. Saygılar..


   dikkat etmen gereken tam olarak :

   1:servis geldiğinde ilk yapman gereken bir saniye bile klimanın dış ünitesinin yanından ayrılma
   2.dış üniteden gazı boşalttıklarına emin ol bu yaklaşık 10 dakka sürer... gazın havada yüksek basınç altında boşaltılması bir traktör lastiğine sokulan çivi gibidir çok çabuk boşalmaz...
   3. gaz boşaldıktan sonra en az 30 dakka vakum pompası ile (elektriğe bağlanmadan çalışmaz)yapılması gerekir..
   4.yanlarında dijital terazi olmasına dikkat et R410A gazı sadece dijital terazi ile verilir...
   5. R410a gazı tüpünün terazi üzerine koyulduğunu ve gramajın kendi gözünle gör atıyorum 11.800 gram
   6. klimanın üzerinde etiketinde yazar ne kadar gram gaz aldığı o yazıyı bul oku ve verilen gazın hesabını terazideki rakamdan düşerek hesabını yap ..
   7servis vanasına klimanın parçası olan kör tapayı (kapak) taktır..
   8. gaz kaçağı kontrolünü yaptır sabun köpüğü ile vanaların ve muhtemel kaçabilecek yerlerin üzerine sabun köpüğü ile baktır..
   9. servisin işi bitti formu imzala gönder..( eğer bunlardan birisi eksik olursa servis formuna kendi el yazınla yaz
   ve imzala ve servis elemanına imzalat ilk nushayıda sen al

   bu kadar..   Çok teşekkür ederim.. Servis cumartesi günü geldi. Önce gazı boşalttılar ardından 30 dakika kadar vakumlama yaptılar ve tüpü ters çevirip gaz bastılar.Anlattıklarınıza yakın şeyler gibi. Ancak tüm bunları klima çalışırken yaptılar işin en tuhaf tarafıda bu oldu.Artık kaç kilogram gaz bastıklarını göremedim. Zaten çok gerdin bir ortam vardı. Üçüncü defa geldikleri için hiç konuşmuyorlardı neredeyse. Artık bu şekilde eksik fazla ne olduysa tamamlandı. Bundan sonra bir arıza olmadığı sürece peşini bırakmak istiyorum. Fakat Vestel müşteri hizmetlerinden servis memnuniyeti için aradıklarında servisçileri yine şikayet edicem. Bilgisiz bir okadarda küstah adamlar. Ben inverter klimanın diğer klimalargibi dur kalk yapmayıp ihtiyaca göre hızlı yada yavaş çalışmasından bahsediyorum. Klimacıyım diye geçinip küstahlık yapan,servise gelen adam aldığım klima için bu klima inverter değil abi diyor. Ben ısrar edince küstah bir şekilde kaç paraya aldığımı soruyor. 1190 T.L. ye aldığımı söyleyince bu paraya inverter klima vermezler seni kandırmışlar diyor temsilciliğini yaptığı firma için.. Sözün bittiği yerdir bana göre burası.. Neyse yardımcı olan bütün arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederim. Saygılar..
   terbiyesiz adamlar ne diyeyim valla

   biz bu yüzden diyoruz ki bilhassa klima cihazları için marketlerden değilde özellikle sadece klima cihazları satan iklimci uzman bayiilerden alın diye bas bas bağırıyoruz... nedenmi? en azından klimayı alırken bu tür servis hizmet koşullarını pazarlık konusu yapabilesiniz diye siz bu cihazı klima satan bir bayiiden alsaydınız size her türlü en iyi hizmeti vereceğinizden hiç şüphe duymazdınız... peki aldığınız klimanın tesisatını inceledinizmi vestel servisleri sürekli set boru kullanırlar yani setin her iki ucu 1 er karış bakırdır geri kalan orta kısmı da aleminyumdur... ve bilhassa R410a gazlı klimalarda kesinlikle VRF borusu kullanılmalıdır...kalın etli yaklaşık 1 mm kalınlığındadır... R410a gazlı klimaların basıncı yüksektir.. bilhassa sıcak kullanımda bazı sorunlar çıkabilir tesisatın aleminyum olması sonucu yarılmış tesisatları çok gördüm ben yada patlamış tesisatlar çıkmaya başladı görüyor duyuyoruz.. İnşallah kimsenin başına gelmez


   sizin olay çığrından çıkmış vaziyette keşke videoya çekseydiniz tam seyretmelik olurdu neyse iyi kötü gaz şarjınız yapılmış artık ne olduysa sineye çekeceksiniz...

   vakumlama esnasında klima kesinlikle çalışmamalı ve off durumunda kalmalı ancak vakumlama bitirilip gaz verilmeye başlandığında klima çalışmalıdır... sizde bu durum gerçekleştimi bilemiyorum yani vakumdayken klima off durumdamıydı acaba.. birde yanlarında dijital terazi varmıydı tüpü üzerine koyup gazı terazinin ayarına göre klimanın dış ünitesinin etiketinde yazan değer kadar verilmesi gerekiyordu ..

   neyse sen klimanın keyfini sür bence ve evine klima almaya niyetlendiğinde bir daha vesteli kapından içeri sokmamanı tavsiye ediyorum... o kadar berbat klimaları varki bu vestelin bizim çocuklar artık kesinlikle vestel demontaj ve montaj yapmıyorlar çünkü elimizde kalıyor diyorlar hakikaten öyle boruları zar gibi bir kere takılan yerden sökülüp başka bir yere takmaya kalkıldığında klima resmen elinde kalıyor boruları kırılıveriyor zar gibi..


   Valla Vesteli alırken 1 değil 1000 defa düşünücez ve almıycaz artık. Birde servis işi önemli şansınıza işini ciddiye alan adamlar gelmeli ki maduriyet söz konusu olmasın.. Saygılar..
   |
   |
   _____________________________
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Not
   16 Ağustos 2011 09:48:07
   quote:

   neyse sen klimanın keyfini sür bence ve evine klima almaya niyetlendiğinde bir daha vesteli kapından içeri sokmamanı tavsiye ediyorum... o kadar berbat klimaları varki bu vestelin bizim çocuklar artık kesinlikle vestel demontaj ve montaj yapmıyorlar çünkü elimizde kalıyor diyorlar hakikaten öyle boruları zar gibi bir kere takılan yerden sökülüp başka bir yere takmaya kalkıldığında klima resmen elinde kalıyor boruları kırılıveriyor zar gibi..


   Usta aynen ben inan yemin ettim kapıdan,bacadan hiç bir yerden ne girebilir nede çıkabilir.Ves,arç,el sürdüremez kimse.Geçen gün Eminiyetle ilğili bir hatır işi geldi ves. inan parasını verip dışarı yaptırdım.Elimi sürersem elim kırılsın yahu.Sağlam söküyorsun,gidip takıyoruz fan motoru arızası çıkıyor bu nedir be arkadaş,hele bakırboru bağlantı çıkışlarını hiç soma gitsin ne tarafa kıvırdıysan öyle kalsın ne düzelt nede yön değiştir.Kalır alinde alim Allah .Tabi mal bu kalitede olunca takanın kalitesi ne olur bilinmez.

   Eleman sıkıntımız var,adam arıyoruz gelen giden var iş için çoğunluk servislerden ,çalışan ayrılanlar.İnan tek bildiği iç dış ünite asıp,delik delip,set boruları sıkmak.Ama adamlar servislerde tek başına usta olarak montaja çıkıyorlarmış.Havşa,kaynak,vakum gaz,ölçü aleti yok öyle şeyler.Ha bu arada montajı bunlar yapıyor, dökülenleride arkadan arızacı ekip dedikleri bir ekip var o toparlıyor. Bu arada bir duyum aldım Simmens Bosch montaj sonrası montajın resimlerinide montaj formuna ekliyormuş artık,merkeze gidenlere.Hatta özellikle Vakum olayını fotoraflatıyorlarmış . Galiba insanları uyandırmamız birilerini harekete geçirdi.Hayırlısı işallah ne diyelim.
   |
   |
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   379 Mesaj
   16 Ağustos 2011 11:48:29
   Ya usta dediğim gibi yeni klima alan arkadaşlar gelen servise ilk önce şunu sorun usta Vakumlama aletini getirdinmi, getirdim derse eyvallah , yok getirmedim gerek yok bunlar r 410 gazlı vs vs. bahane uyduranları kapı dışarı herkes işini hakkıyla yapacak... Haa Unutmadan birde mümkünse bilinçli tüketici olarak klima alacaksak eğer yazın tam ortasında işlerin yoğun olduğu zamanlarda değil bahar gibi yada sonbaharda alırsa yoğun olmayan servisler işlerini daha düzgün yapma şansı oluyor örnekmi yazın vakumu 5 yada 10 dk yapıyorlar en fazla yada hiç yapmıyorlar ama normalde en az 25 /30 dk. yapılması lazım..İşini Hakkıyla Yapan Ustalara selamlar Allah kolaylık versin....   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forza Kartal -- 16 Ağustos 2011; 12:30:04 >
   _____________________________
   Nasıl Yaşarsan Öyle ÖLÜRSÜN,
   Nasıl ÖLÜRSEN Öyle Dirilirsin.

   PANASONİC TXP42GW20E NEO PLAZMA
  • Binbaşı
   1663 Mesaj
   17 Ağustos 2011 01:52:15
   quote:

   Orijinalden alıntı: Forza Kartal

   Ya usta dediğim gibi yeni klima alan arkadaşlar gelen servise ilk önce şunu sorun usta Vakumlama aletini getirdinmi, getirdim derse eyvallah , yok getirmedim gerek yok bunlar r 410 gazlı vs vs. bahane uyduranları kapı dışarı herkes işini hakkıyla yapacak... Haa Unutmadan birde mümkünse bilinçli tüketici olarak klima alacaksak eğer yazın tam ortasında işlerin yoğun olduğu zamanlarda değil bahar gibi yada sonbaharda alırsa yoğun olmayan servisler işlerini daha düzgün yapma şansı oluyor örnekmi yazın vakumu 5 yada 10 dk yapıyorlar en fazla yada hiç yapmıyorlar ama normalde en az 25 /30 dk. yapılması lazım..İşini Hakkıyla Yapan Ustalara selamlar Allah kolaylık versin....


   evet haklısın.ben sordum bu vakum olayını şimdiki vakum aletleri çok daha kuvvetli 5 ile 10 dk arasında vakumlama yapılıyor dedi.vakumlamanın amacı ne dedim borunun içindeki imalattan veya stoklamadan kaynaklanan pislikleri almak için dedi   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clio 1.2 16 v -- 17 Ağustos 2011; 1:54:10 >
   |
   |
   _____________________________
   astra h 1.6 115 bg
   ruhumuz olmadan sadece bir makineyiz.
  • Yarbay
   2314 Mesaj
   17 Ağustos 2011 10:15:47
   beyler acil lazım..
   mitsubishi electrik klima önerisi alabilir miyim? yer 60 m^3 öğleden sonra güneş alıyor. izolasyon yok.

   msh ga60vb nasıldır ? klasik duvar tipi. enerji olarak d seviyesinde galiba.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 17 Ağustos 2011; 10:57:16 >
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   3700 Mesaj
   17 Ağustos 2011 12:38:52
   quote:

   Orijinalden alıntı: ornapsen

   beyler acil lazım..
   mitsubishi electrik klima önerisi alabilir miyim? yer 60 m^3 öğleden sonra güneş alıyor. izolasyon yok.

   msh ga60vb nasıldır ? klasik duvar tipi. enerji olarak d seviyesinde galiba.


   Evet, oldukça düşük verimli bir model.
   Bence Mitsubishi Heavy SRK71HE-S1 düşünün.
   |
   |
   _____________________________
   Profili gizli olan özel mesaj atmasın.
  • Yarbay
   2314 Mesaj
   17 Ağustos 2011 13:04:10
   quote:

   Orijinalden alıntı: kocausta*


   quote:

   Orijinalden alıntı: ornapsen

   beyler acil lazım..
   mitsubishi electrik klima önerisi alabilir miyim? yer 60 m^3 öğleden sonra güneş alıyor. izolasyon yok.

   msh ga60vb nasıldır ? klasik duvar tipi. enerji olarak d seviyesinde galiba.


   Evet, oldukça düşük verimli bir model.
   Bence Mitsubishi Heavy SRK71HE-S1 düşünün.


   cevap için teşekkür ederim. mitsubishi heavy satan yer yok burda ne yazık ki. bende :( lg beko klima var ama hiç memnun değilim sürekli arıza çıkartıyor. şu an tamirde. mitsubishi electirk klimayı komşum satıyor. o yüzden ondan almam lazım. mitsubishi elec. inverterde 3900 tl falan. ga60vb modelinde 12 metre hava üfleme mesafesi var diyor. açıkçaı o dikkatimi çekti. inverter beko lg klimam ancak iki metre ilersine kadar üflüyordu ve ben buna uyuz oluyordum. mitsubishi inverterlerde hava üfleme mesafesi ne kadardır acaba. ?
   |
   |
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   955 Mesaj
   17 Ağustos 2011 17:07:15
   Arçelik dünyanın en sessiz kliması diye reklam yapıyor. Duyanınız var mı? Çok şaşırdım. Arçelik dünyanın en sessiz klimasını satıyor(!)

   Bu reklamlara dur denmesi lazım bence. Millet kandırılıyor. Yani ben verilerine bile bakmadan bu reklamın yalan ve yanlış olduğunu düşünüyorum.
   |
   |
   _____________________________
   Öğretmenin Kral olduğu zaman öğrenciydik, Öğrencinin kral olduğu zaman Öğretmeniz.
  • Er
   4 Mesaj
   17 Ağustos 2011 19:41:13
   arkadaşlar Diamond DSH 18 Rv model inverter klima almayı düşünüyorum 2100 TL fiyat aldım.
   Sitesinden baktığıma göre diğer tüm modellerde toshiba kompresör kullanmalarına rağmen 18 lik olanda sanyo kullanmışlar bunun eksisi artısı nedir bi de 18 liğin cop/err değeri 3,41/3,21 iken 9 luk ve 12 liğinki sırasıyla 3,62/3,30 ve 3,63/3,26 olması kompresörden mi kaynaklanır.
   Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi
   Alınır mı bu klima?
   |
   |
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   696 Mesaj
   17 Ağustos 2011 21:43:32
   hiç unutmam tarihin birinde merdaneli arçelikler vardı dünya üzerinde eşi menendi yoktu :))))

   yine bir zamanlar samandan arabalar vardı anadol ufak bi çatlak yeri olsun köyde bir yerde olursan inekler koyunlar eşekler görmesin hemen kemirmeye otlamaya başlarlardı...

   yersen sessiz
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   3700 Mesaj
   17 Ağustos 2011 22:04:54
   quote:

   Orijinalden alıntı: kaya727

   Arçelik dünyanın en sessiz kliması diye reklam yapıyor. Duyanınız var mı? Çok şaşırdım. Arçelik dünyanın en sessiz klimasını satıyor(!)

   Bu reklamlara dur denmesi lazım bence. Millet kandırılıyor. Yani ben verilerine bile bakmadan bu reklamın yalan ve yanlış olduğunu düşünüyorum.


   Fan kademelerine Sleep olarak çok yavaş bir hız eklemişlerdir, ve 19 dB sesle çalışıyor olabilir.
   Tabii o hızda fanın üflemesi işe yarar mı bilinmez.
   |
   |
   _____________________________
   Profili gizli olan özel mesaj atmasın.
  • Yüzbaşı
   955 Mesaj
   17 Ağustos 2011 22:07:01
   quote:

   Orijinalden alıntı: kocausta*


   quote:

   Orijinalden alıntı: kaya727

   Arçelik dünyanın en sessiz kliması diye reklam yapıyor. Duyanınız var mı? Çok şaşırdım. Arçelik dünyanın en sessiz klimasını satıyor(!)

   Bu reklamlara dur denmesi lazım bence. Millet kandırılıyor. Yani ben verilerine bile bakmadan bu reklamın yalan ve yanlış olduğunu düşünüyorum.


   Fan kademelerine Sleep olarak çok yavaş bir hız eklemişlerdir, ve 19 dB sesle çalışıyor olabilir.
   Tabii o hızda fanın üflemesi işe yarar mı bilinmez.


   doğrudur usta. yalnız zaten 19 db ses seviyesinde çalışan cihazlar var. mesela msz-ge25va.. belki 19 altıan düşende vardır. dünyanın en sessiz kliması demeleri yanıltıcı olmuş..
   |
   |
   _____________________________
   Öğretmenin Kral olduğu zaman öğrenciydik, Öğrencinin kral olduğu zaman Öğretmeniz.
  • Yarbay
   3700 Mesaj
   17 Ağustos 2011 22:17:52
   quote:

   Orijinalden alıntı: ornapsen


   quote:

   Orijinalden alıntı: kocausta*


   quote:

   Orijinalden alıntı: ornapsen

   beyler acil lazım..
   mitsubishi electrik klima önerisi alabilir miyim? yer 60 m^3 öğleden sonra güneş alıyor. izolasyon yok.

   msh ga60vb nasıldır ? klasik duvar tipi. enerji olarak d seviyesinde galiba.


   Evet, oldukça düşük verimli bir model.
   Bence Mitsubishi Heavy SRK71HE-S1 düşünün.


   cevap için teşekkür ederim. mitsubishi heavy satan yer yok burda ne yazık ki. bende :( lg beko klima var ama hiç memnun değilim sürekli arıza çıkartıyor. şu an tamirde. mitsubishi electirk klimayı komşum satıyor. o yüzden ondan almam lazım. mitsubishi elec. inverterde 3900 tl falan. ga60vb modelinde 12 metre hava üfleme mesafesi var diyor. açıkçaı o dikkatimi çekti. inverter beko lg klimam ancak iki metre ilersine kadar üflüyordu ve ben buna uyuz oluyordum. mitsubishi inverterlerde hava üfleme mesafesi ne kadardır acaba. ?


   Bendeki LG-Beko inverter power modunda karşı duvara (5.5 m) vurduruyor.
   Sanırım sizinkinin filtreleri veya iç ünite petekleri tukanmıştır.

   Üfleme konusunda şu kadar metre yerine, saatte üflediği hava miktarına bakın.
   Mesafe olarak genelde yeterli olurlar iç ünite temiz olduğunda.

   ME olarak bence MSZ-GE60VA size uygun olabilir.
   Hava üfleme kapasitesi de oldukça yüksek.
   |
   |
   _____________________________
   Profili gizli olan özel mesaj atmasın.
  • Yarbay
   3700 Mesaj
   17 Ağustos 2011 22:22:13
   quote:

   Orijinalden alıntı: kaya727


   quote:

   Orijinalden alıntı: kocausta*


   quote:

   Orijinalden alıntı: kaya727

   Arçelik dünyanın en sessiz kliması diye reklam yapıyor. Duyanınız var mı? Çok şaşırdım. Arçelik dünyanın en sessiz klimasını satıyor(!)

   Bu reklamlara dur denmesi lazım bence. Millet kandırılıyor. Yani ben verilerine bile bakmadan bu reklamın yalan ve yanlış olduğunu düşünüyorum.


   Fan kademelerine Sleep olarak çok yavaş bir hız eklemişlerdir, ve 19 dB sesle çalışıyor olabilir.
   Tabii o hızda fanın üflemesi işe yarar mı bilinmez.


   doğrudur usta. yalnız zaten 19 db ses seviyesinde çalışan cihazlar var. mesela msz-ge25va.. belki 19 altıan düşende vardır. dünyanın en sessiz kliması demeleri yanıltıcı olmuş..


   Artık "dünya şirketi" oldular ya, o kadar da sallamaları normal
   Kalite olmuyor, bari sessizlikten vuralım diyorlar herhalde.
   İnşallah o modelde, o ikidebir meydana gelen, elle kapağa vurunca kesilen zıgırtı sese de bir çare bulmuşlardır
   |
   |
   _____________________________
   Profili gizli olan özel mesaj atmasın.
  • Yarbay
   3700 Mesaj
   17 Ağustos 2011 22:26:22
   quote:

   Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

   hiç unutmam tarihin birinde merdaneli arçelikler vardı dünya üzerinde eşi menendi yoktu :))))

   yine bir zamanlar samandan arabalar vardı anadol ufak bi çatlak yeri olsun köyde bir yerde olursan inekler koyunlar eşekler görmesin hemen kemirmeye otlamaya başlarlardı...

   yersen sessiz


   O merdanelilerden almıştım, basit yapısı var ve sağlamdır diyerek.
   2 senede merdane kırıldı ve alttaki motor yerinden düştüydü, motorun bağlandığı yer çürümüş.
   O zamandanberi eve Arçelik mamulatı sokmazdım.
   Sonunda geçen kış bir klimalarını aldım, kalite anlayışı aynen devammış
   Sonu hayır olsun, çok ucuza aldıydık
   |
   |
   _____________________________
   Profili gizli olan özel mesaj atmasın.
  • Yarbay
   3700 Mesaj
   17 Ağustos 2011 22:31:49
   quote:

   Orijinalden alıntı: mrsrkmz

   arkadaşlar Diamond DSH 18 Rv model inverter klima almayı düşünüyorum 2100 TL fiyat aldım.
   Sitesinden baktığıma göre diğer tüm modellerde toshiba kompresör kullanmalarına rağmen 18 lik olanda sanyo kullanmışlar bunun eksisi artısı nedir bi de 18 liğin cop/err değeri 3,41/3,21 iken 9 luk ve 12 liğinki sırasıyla 3,62/3,30 ve 3,63/3,26 olması kompresörden mi kaynaklanır.
   Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi
   Alınır mı bu klima?


   Kompresör imalatçıları bellidir, toplasan dünyada 8-10 marka kompresör kullanılır.
   Birçok markada da aynı şey, genelde küçük kapasitelerde Toshiba, 18 bin yukarısında Sanyo kullanılıyor.
   Demek ki fabrikalar bir nevi iş bölümü yapmışlar kendi aralarında.

   Alet genel olarak hoşunuza gittiyse, işinize uygunsa kompresör markasını dert etmeyin.
   Sanyo dandik marka değildir.
   |
   |
   _____________________________
   Profili gizli olan özel mesaj atmasın.
  • Er
   4 Mesaj
   17 Ağustos 2011 22:57:12
   quote:

   Orijinalden alıntı: kocausta*


   quote:

   Orijinalden alıntı: mrsrkmz

   arkadaşlar Diamond DSH 18 Rv model inverter klima almayı düşünüyorum 2100 TL fiyat aldım.
   Sitesinden baktığıma göre diğer tüm modellerde toshiba kompresör kullanmalarına rağmen 18 lik olanda sanyo kullanmışlar bunun eksisi artısı nedir bi de 18 liğin cop/err değeri 3,41/3,21 iken 9 luk ve 12 liğinki sırasıyla 3,62/3,30 ve 3,63/3,26 olması kompresörden mi kaynaklanır.
   Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi
   Alınır mı bu klima?


   Kompresör imalatçıları bellidir, toplasan dünyada 8-10 marka kompresör kullanılır.
   Birçok markada da aynı şey, genelde küçük kapasitelerde Toshiba, 18 bin yukarısında Sanyo kullanılıyor.
   Demek ki fabrikalar bir nevi iş bölümü yapmışlar kendi aralarında.

   Alet genel olarak hoşunuza gittiyse, işinize uygunsa kompresör markasını dert etmeyin.
   Sanyo dandik marka değildir.


   Çok teşekkür ederim cevabınız için
   Klimayı Adanada 30 m2 büyüklüğünde üzeri teras olan bi odada kışın 12 saat ısınma için kullanacağım.
   Diamond un cop/err değeri 3,41/3,21 diğer alternatifim ise Airfel Inverter Serisi 18.000 Btu nun cop/err değeri 3,63/3,31
   Airfel 100 TL daha pahalı sizce hangisini almalıyım.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsrkmz -- 17 Ağustos 2011; 22:59:11 >
   _____________________________
  • Teğmen
   129 Mesaj
   17 Ağustos 2011 23:21:28
   Taze hava kiti bulunan inverter duvar tipi klimaya temiz hava için takılacak olan 3. borunun arasına 1 adet motorlu damper ile arayada gerçek hepa filitre taksak ve hortumuda evapa yönlendirirsek daha sonrada filtreyi düzenli şekilde temizleyip değiştirsek elde etmek istediğim taze hava sirkülasyonunu sağlıklı bir şekilde sağlayabilir miyim? Adana' da veya kolu Adana' ya ulaşabilecek profesyonel bir tanıdığınız varsa irtibata geçmem için yardımcı olur musunuz?

   Saygılar;
   |
   |
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   696 Mesaj
   17 Ağustos 2011 23:29:40
   böbrek vakfına ve göz hastanesine hayat hastanesine böyle uygulamalarımız oldu

   size sorum şu siz evinizde ameliyatmı yapacaksınız???
   |
   |
   _____________________________
  Hızlı Cevap
Reklamlar
sohbet
son dakika
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,265
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.