Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (576. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.075
Cevap
697
Favori
4.415.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
76. Sırada  bugün en iyi #21
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: albani

Daikin için sakın acele etmeyin!

Bu herifler Airfel i satın aldılar ve yeni bir yapılanma ile geliyorlar!

Ayrıca bu pahalı/kazık Daikin leride almayın şimdilik!
    Büyük ihtimalle GREE den mal ürettirip getirecekler yeni/değişik Modeller olarak ve mutlaka bunlarda
    çok iyi olacaktır!

++

Albani hocam;Daikin için acele etmeyin demişsiniz..Gree den mal ürettikleri zaman piyasaya uygun fiyatlamı sunarlar acaba..Peki SRK50ZJX-S için ne diyorsunuz bunu alimmi yoksa daikin imi bekliyeyim..Ayrıca mitsubishi airfel'den çıkıyor servis sıkıntısı yaşanırmı..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aselka

bu arada, bi arkadaşım iklimsa bayiliğini almış. ona demişler ki, MHI eskisi kadar kaliteli değil [özellikle yeni seriler için söylemişler], Sharp ve General tavsiye etmeniz daha uygun olur demişler :S

Tabii onların "yeni seri" anlayışını sorgulamak gerekir önce.
    Yıllardır MHI'nin 2-3 yıl önceki serilerini güncel diye itelemelerini yani.
  • Kocausta yorumlarını bekliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: leoveleo

quote:

Orijinalden alıntı: .BURAK.

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar

salon tipi klima almayı düşünyorum
    Arçelik, Aırfel ve demirdöküm arasında kararsız kaldım
    arçelik 47000 aırfel 48000 demirdöküm 42000 BTU fiyatları birbirine yakın

öneride bulunabilecek varmı?

arkadaşlar
    yarın klima alacağım
    çok acil öneride bulunabilecek var mı?

Kocausta veya mbirol'un cevap vermesini beklemelisiniz bence.Bu tür şeylerden en iyi anlayan onlar.

arkadaşlar benim sorum araya kaynadı sanırım

öneride bulunabilecek kimse yok mu?

Birkaç sayfa geride konunun uzmanı mbirol aynı türden bir soruya cevap vermişti, bi zahmet arayıverin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sprachen

Kocausta yorumlarını bekliyorum..

Mekanın ölçüleri dışında, kullanım amacı (ısıtma-soğutma), kullanım süresi, istediğiniz özellikleri ve ayırdığınız bütçeyi yazarsanız daha iyi yardımcı olunabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 11 Ağustos 2011; 11:59:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: sprachen

Kocausta yorumlarını bekliyorum..

Mekanın ölçüleri dışında, kullanım amacı (ısıtma-soğutma), kullanım süresi, istediğiniz özellikleri ve ayırdığınız bütçeyi yazarsanız daha iyi yardımcı olunabilir.

İlgine şimdiden teşekkür ederim.

Kullanım amacım soğutma amaçlı olacaktır.Isıtma olarak düşünmemekteyim. Her odada petek mevcut olacak ve kombi doğalgaz ile ısıtma sözonusu..

Kullanım süresi akşamları kullanılacak 4-5 saat birşey. Bazen çok sıcaklarda gece sabaha kadar da açık kalabilir tabii ki. Ev ortamında bulunulduğu sürece kullanılabilir. Ortalama 5 saat diyebiliriz.

Bütçe mevzusuna gelincede almışken biraz iyi birşey isterim tabii ki ayırabileceğim bütçe yeni ev kurduğum için düğün telaşesi sadece klima olmayacak tabii ki 1500-2000TL ye kadar olabilir.. Daha düşük rakamlar olursa tabii başka yerlere kaydırırım daha da iyi olur. Ama ayırabilecğim maksimum tuta 2000TL teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

Aynen öyle sizi keklemişler dümenden hortum bağlanmış tıs pıs yapılmış ve dümen suyu çorba

böyle yapan servisleri buradan kınıyorum haram para kazanıyorlar... haketmiyorlar

Sayın Tekirdağlı-klimacı
    merhaba,
    Söylediklerinizden sonra işin peşini bırakıcaktım ama servisçilere çok bozulduğum için durumu vestel'e şikayet ettim. Vestel de yazımı aynen servise göndermiş. Durumu düzeltin diye.. Size klimanını gazını tamamen boşaltın ve ardından vakumlama yapıp müşterinin istekleri doğrultusunda hareket edin şeklinde talimat verdik niye yapmadınızdemişler. Servis sorumlusu kadın beni aradı, vestelin bu şekildeki talimatını görmediklerini, klimaya vakum yapıp bıraktıklarını itiraf etti,benden özür diledi. Ben vestelden başka bir servis gönderip durumu düzeltmelerini istemiştim. Bunlar gelmek isteyince vestel müşteriye sorun isterse gidersiniz demiş. Gelebilirmiyiz dedi bende çok uzatmadım. söylediğim gibi olucaksa tamam dedim. Gelip gazı boşaltıp yeni gaz basıcaklar ve vakumlama yapıcaklar. Size sormak istediğim servis geldiğinde sürecin doğru işleyip işlemediğini kontrol etmek için dikkat etmem gereken şeyler varmı? Bu defa işi sıkı tutmak istiyorum. Bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim. Saygılar..
  • Merhaba herkese
    Çatı katım için klima araştırıyorum,sadece soğutma amaçlı kullanacağım toplam -yaklaşık- 60 m2 lik bir alanda kullanacağım fiyat/performans(elektrik sarfiyatı) açısından hangi klimayı önerirsiniz?
    9000'lik mi yoksa 12000'lik mi almam daha doğru olur?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hucumkedi

Merhaba herkese
    Çatı katım için klima araştırıyorum,sadece soğutma amaçlı kullanacağım toplam -yaklaşık- 60 m2 lik bir alanda kullanacağım fiyat/performans(elektrik sarfiyatı) açısından hangi klimayı önerirsiniz?
    Teşekkürler.

60 m2 alanı 9000'lik veya 12000'lik bir klimayla mı soğutmayı düşünüyorsunuz ?
  • merhaba bugun daikin ve mitsubishi klima almak için niyetlendim. ve mitsubishi ye gitti model ve fiatları sunlar
    MSZ- CHC Standart inverter-9.000 btü-peşin 1730 tl
    MSZ- GE Power inverter 9.000 btü- peşin 2250 TL

daikin ise 950 euro dedi şimdi kararsız kaldım, bir arkadasım kafama toshibayı soktu daha uygunmus ve motorları bu ikisi kdr kaliteliymiş. ne yapsam arkadaslar bileedim bi tavsiede bulunsanız???
  • quote:

Orijinalden alıntı: sentethique

quote:

Aynen öyle sizi keklemişler dümenden hortum bağlanmış tıs pıs yapılmış ve dümen suyu çorba

böyle yapan servisleri buradan kınıyorum haram para kazanıyorlar... haketmiyorlar

Sayın Tekirdağlı-klimacı
    merhaba,
    Söylediklerinizden sonra işin peşini bırakıcaktım ama servisçilere çok bozulduğum için durumu vestel'e şikayet ettim. Vestel de yazımı aynen servise göndermiş. Durumu düzeltin diye.. Size klimanını gazını tamamen boşaltın ve ardından vakumlama yapıp müşterinin istekleri doğrultusunda hareket edin şeklinde talimat verdik niye yapmadınızdemişler. Servis sorumlusu kadın beni aradı, vestelin bu şekildeki talimatını görmediklerini, klimaya vakum yapıp bıraktıklarını itiraf etti,benden özür diledi. Ben vestelden başka bir servis gönderip durumu düzeltmelerini istemiştim. Bunlar gelmek isteyince vestel müşteriye sorun isterse gidersiniz demiş. Gelebilirmiyiz dedi bende çok uzatmadım. söylediğim gibi olucaksa tamam dedim. Gelip gazı boşaltıp yeni gaz basıcaklar ve vakumlama yapıcaklar. Size sormak istediğim servis geldiğinde sürecin doğru işleyip işlemediğini kontrol etmek için dikkat etmem gereken şeyler varmı? Bu defa işi sıkı tutmak istiyorum. Bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim. Saygılar..

İlave gaz şarjı ve dikkat edilmesi gerekli kurallar.

1.ister R 22 ister R410 olsun mutlaka önce vakum yapılmalı.

2.R 22 de kullanılan manifold(gaz vermek ve kontrol için kullanılan saat gurubu) ile R410 sistemde gaz şarjı için kullanılmamalı.

3. İlave gaz şarjı önceden hesaplanıp mutlaka hassas terazi ile verilmeli.(R 410 da kesinlikle terazi ile verimeli)

4.R 22 de cihaz çalışırkende verilebilir ve gazın tüp ters çevrilerek değil düz konumda gaz halinde verilmesi tavsiye edilirken;
    R 410 mutlakatüp ters durumda iken(tüp ters durumda iken likit gaz akışı olur) ,cihaz kapalı konumda ve mutlaka gerekli gramajında verilmelidir.Eğerki fazla gaz şarjı olursa geri dönüş yok.Gaz tamamen boşaltılıp yeniden gramajında şarj edilmeli.Birazını atarız olmaz.

Alıntıdır
  • quote:

quote:

Merhaba herkese
    Teşekkürler.

40 m2 miş .Aşırı soğutmasına gerek yok oturulabilir düzeyde olması yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Daikin için sakın acele etmeyin!

Bu herifler Airfel i satın aldılar ve yeni bir yapılanma ile geliyorlar!

Ayrıca bu pahalı/kazık Daikin leride almayın şimdilik!
    Büyük ihtimalle GREE den mal ürettirip getirecekler yeni/değişik Modeller olarak ve mutlaka bunlarda
    çok iyi olacaktır!

++

Albani hocam;Daikin için acele etmeyin demişsiniz..Gree den mal ürettikleri zaman piyasaya uygun fiyatlamı sunarlar acaba..Peki SRK50ZJX-S için ne diyorsunuz bunu alimmi yoksa daikin imi bekliyeyim..Ayrıca mitsubishi airfel'den çıkıyor servis sıkıntısı yaşanırmı..?

Daikin de bahsettiğim durum resmen oldu! herifler bir şekilde yeni bir yapılanma ve fiyatla çıkacaklar,
    dolayısıyla acelen yoksa bence bekle!

-GREE den mal çıkaracakları zaten kesin!!! GREE&DAIKIN bunun için zaten geçen seneden anlaşma yapmıştı bile
    ve sanırım bir çok ülkeyede mal çıkarıyorlardır bile
    Yani öyle olmasa,herifler ne diye anlaşşınlarki,kaldıki GREE bu konuda dünyadaki en büyük pazar payına sahip ana üreticidir!

-Daikin ise "hala" bildiğimiz Daikin ve bu herifler klima filan satmıyorlar o fiyatlar vede Avro fiyatları ile!bıraksınlar bu işleride
    piyasayı kuralına göre takip etsinler!
    Rakipleride en az Daikin kadar güzel cihaz üretiyorlar!! UruruSarara modeli hariç diğer modelleri için zaten bir çok rakibi vardır!

-TR için sanırım AIRFEL i de satın aldıklarına göre mutlaka GREE çıkışlı özel yada genel mal çıkaracaklardır!

-MHI nin Airfel den çıkması,size sıkıntı yaratmaz!!eski taktıkları cihazların Garantisi yine Airfel olarak devam eder veya yeni firma
    bunu üstlenirse onlar bu hizmeti verir ama neticede sıkıntı çıkmaz!
    Herifler bir dünya Airfel çıkışlı MHI sattılar ve neticede bu insanlar hala burada üstelik dahada güçlenerek,düşünsene Daikin bunları
    satın aldı!

-Bahsettiğin MHI cihazıda OK dir rahatlıkla alabilirsin tabiki++
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba herkese
    Teşekkürler.

40 m2 miş .Aşırı soğutmasına gerek yok oturulabilir düzeyde olması yeterli

Yine de en az 18000'lik bir makine gerekli size, hele ki inverter düşünüyorsanız küçük kapasiteli bir klima 40 m2'de verim sağlamaz.
    (burada okuduğum ve öğrendiklerim kadarıyla yazıyorum.)

Ayrıntı için mbirol veya kocausta'ya danışmanızda fayda var
  • quote:

quote:

Sayın Tekirdağlı-klimacı
    merhaba,

http://forum.donanimhaber.com/m_25253508/mpage_1/f_/key_//tm.htm#25253508

Burayı biraz okursanız konu hakkında bayağı bilginiz olur.Hatta gelenlerin bu kadar bilgisi yoktur bile....
  • quote:

quote:

quote:

Sayın Tekirdağlı-klimacı
    merhaba,

İlave gaz şarjı ve dikkat edilmesi gerekli kurallar.

1.ister R 22 ister R410 olsun mutlaka önce vakum yapılmalı.

2.R 22 de kullanılan manifold(gaz vermek ve kontrol için kullanılan saat gurubu) ile R410 sistemde gaz şarjı için kullanılmamalı.

3. İlave gaz şarjı önceden hesaplanıp mutlaka hassas terazi ile verilmeli.(R 410 da kesinlikle terazi ile verimeli)

4.R 22 de cihaz çalışırkende verilebilir ve gazın tüp ters çevrilerek değil düz konumda gaz halinde verilmesi tavsiye edilirken;
    R 410 mutlakatüp ters durumda iken(tüp ters durumda iken likit gaz akışı olur) ,cihaz kapalı konumda ve mutlaka gerekli gramajında verilmelidir.Eğerki fazla gaz şarjı olursa geri dönüş yok.Gaz tamamen boşaltılıp yeniden gramajında şarj edilmeli.Birazını atarız olmaz.

Alıntıdır

• @albani selam Daikin zaten kendi markası ile Gree ye mal yaptırıyor.Eco change serisi Daikin da JV serisi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar

salon tipi klima almayı düşünyorum
    Arçelik, Aırfel ve demirdöküm arasında kararsız kaldım
    arçelik 47000 aırfel 48000 demirdöküm 42000 BTU fiyatları birbirine yakın

öneride bulunabilecek varmı?

arkadaşlar
    yarın klima alacağım
    çok acil öneride bulunabilecek var mı?

Kocausta veya mbirol'un cevap vermesini beklemelisiniz bence.Bu tür şeylerden en iyi anlayan onlar.

arkadaşlar benim sorum araya kaynadı sanırım

öneride bulunabilecek kimse yok mu?

Birkaç sayfa geride konunun uzmanı mbirol aynı türden bir soruya cevap vermişti, bi zahmet arayıverin.

Bununla ilgili bir oneri bulamadim maalesef

Ayrica bandirmada kullanilacak yani orada servisi olmasi onemli

Oneriniz varsa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daikin kendisi elit bir marka olarak kalmak niyetindedir. Kendini arada bir yapabileceği özel kampanyalar haricinde ayağa düşürmeyecektir. Onun müşteri kitlesi zaten bellidir. Orta sınıf evlere klima satmasa da lüks otellere, sitelere, şirketlere ve kurumlara kurdukları yetiyordur. Antalya'daki Daikin bayilerinden bir tanesinin referansları
    şunlar. Üzerlerine tıklayarak hangi otele ne kadar büyük iş yaptılarını görebiliyorsunuz. (En baştakine tıkladım, tek otelde 1200 tane iç ünite satmış adamlar. Varın siz düşünün gerisini. )

http://www.gurteknik.net/tr/referanslar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yilmaz07 -- 11 Ağustos 2011; 22:31:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

@albani selam Daikin zaten kendi markası ile Gree ye mal yaptırıyor.Eco change serisi Daikin da JV serisi...

Hocam Daikin bu işte herkesin bildiği vede kabul ettiği klima işinde dünya devi bir kaç üreticiden birisidir

Ancak yere-göğe sığdırılamaz filan da değildir!
    kaldıki Daikin,DAIKIN olduğu zamanlarda ortalıkta pek ciddi rakipler bugünkü gibi yoktu,ama bugün artık bu işi
    çok çok iyi yapan bildiğimiz "MARKA" lar vardır!

Daikin hala mirasını yemek istiyor ama geçti artık
    TR de de bu herifler ve kendini beğenmiş Bayileri v.s aynı zihniyette gidiyorlar,ama buda hikaye oldu gari

Kısaca bunlar bu kafayla zaten TR de çok uzun zamandır iş yapamıyorlar!(ev tipi split işinden bahsediyorum sadece!!!)
    Birde çok ciddi uyuz olduğun "AVRO" muhabbeti içinde artık aleni KÜFÜR ediyorum;ülen bu kadar çakallık olmaz be

AVRO fiyat verirler birde utanmadan +KDV diyorlar ya,ben tam ifrit oluyorum
    ülen senin malın ALTIN olsa ben yinede bu zihniyetten dolayı senin malını alıpta takmam be

yaw yemişim böyle ben böyle zihniyeti,zaten millette uyandı gari,yemiyor böyle muhabbetleri,şu heriflerin bir Yetkilisi gelsede
    versem bir güzel odunu bu uyanıklara

Piyasada artık öyle baba MARKA lar varki,sen DAIKIN olarak istediğin kadar ortalıkta dolan gari

++
    Herifler ayrıca çok açık,resmen GREE ye mal yaptırıyorlar,basıyorsun arpayı biraz fazla,herifler sana en baba malı yapıyorlar bu kadar basit!
    yok "capon" teknolojisi yok "capon" bilmem nesi,yani yersen hesabı yine!! bıktık ülen bu sallama/palavra işlerden

++
    Neyse biz yeni Daikin+Airfel yapılanmasına dönelim şimdi ve ne mallar çıkacak GREE çıkışlı ve ne fiyatlar olacak v.s buna bakalım!

++
  • 
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.