Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.198
Cevap
328
Favori
3.173.804
Tıklama
Giriş
      20 Mesaj
      09 Ağustos 2011 22:29:41
      quote:

Orijinalden alıntı: leoveleo

Merhaba Arkadaşlar

salon tipi klima almayı düşünyorum
      Arçelik, Aırfel ve demirdöküm arasında kararsız kaldım
      arçelik 47000 aırfel 48000 demirdöküm 42000 BTU fiyatları birbirine yakın

öneride bulunabilecek varmı?

arkadaşlar
      yarın klima alacağım
      çok acil öneride bulunabilecek var mı?
      |
      |
      09 Ağustos 2011 22:32:45
      quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar

salon tipi klima almayı düşünyorum
      Arçelik, Aırfel ve demirdöküm arasında kararsız kaldım
      arçelik 47000 aırfel 48000 demirdöküm 42000 BTU fiyatları birbirine yakın

öneride bulunabilecek varmı?

arkadaşlar
      yarın klima alacağım
      çok acil öneride bulunabilecek var mı?

Kocausta veya mbirol'un cevap vermesini beklemelisiniz bence.Bu tür şeylerden en iyi anlayan onlar.
      |
      |
      10 Ağustos 2011 00:31:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

quote:

Orijinalden alıntı: aselka

merhabalar,

geriye doğru sayfalarca okudum yazılanları. az çok fikir sahibi oldum konu hakkında.

yaklaşık 40 m2lik bir salonumuz var. o salon için bir klima almayı düşünüyorum. anladığım kadarıyla maliyeti dert etmeyenler için Mitsubishi Electric klimalar tavsiye ediliyor. nispeten hesaplı modeller arayanlar için Alarko Carrier öneriliyor. parayı ağaçtan toplamıyorum ama bu tip cihazların bir kere alınması gerektiğini düşünüyorum. sessiz, elektrik tüketimi düşük, klima mevzusunu uzun seneler boyunca zihnimden silecek bir cihazı alıp kullanmak istiyorum. cihazdan öncelikli talebim soğutma fonksiyonudur. oda güney cephede. öğlen itibariyle güneş almaya başlıyor. taa ki güneş batana kadar. binada mantolama ve sağlam bir izolasyon var.

amma çok yazmışım :) velhasıl, değerli tavsiyelerinizle beni aydınlatabilirseniz çok müteşekkir olurum efendim :)

Sizin için Mitsubishi Electric MSZ GE50VA modeli diyorum ben. Aycı cihazı kullanıyorum.
      Çalıştığını duymayacaksınız.
      Liste fiyatı 3965 TL, pazarlıkla 3600 TL ye alınabilir.
      İzolasyon o derece iyi ise elektrik faturanıza çok komik bir külfet binecektir.

cevabınız için teşekkür ederim. çok sağolun.
      |
      |

• Er
      13 Mesaj
      10 Ağustos 2011 00:53:41
      quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

merhabalar,

geriye doğru sayfalarca okudum yazılanları. az çok fikir sahibi oldum konu hakkında.

yaklaşık 40 m2lik bir salonumuz var. o salon için bir klima almayı düşünüyorum. anladığım kadarıyla maliyeti dert etmeyenler için Mitsubishi Electric klimalar tavsiye ediliyor. nispeten hesaplı modeller arayanlar için Alarko Carrier öneriliyor. parayı ağaçtan toplamıyorum ama bu tip cihazların bir kere alınması gerektiğini düşünüyorum. sessiz, elektrik tüketimi düşük, klima mevzusunu uzun seneler boyunca zihnimden silecek bir cihazı alıp kullanmak istiyorum. cihazdan öncelikli talebim soğutma fonksiyonudur. oda güney cephede. öğlen itibariyle güneş almaya başlıyor. taa ki güneş batana kadar. binada mantolama ve sağlam bir izolasyon var.

amma çok yazmışım :) velhasıl, değerli tavsiyelerinizle beni aydınlatabilirseniz çok müteşekkir olurum efendim :)

Ben olsaydım veya şuan ertelediğim klimayı alacak olsam. MHI SRK50ZJX-S i alırdım. evimde Mit. electric klima var yaz başı almıştım. çok memunum. ancak fiyat ve performans açısından karşılaştırdığımda MHI nin 50 lik cihazının ME nin deluxpower 50 cihazının üzerinde bir kaliteye sahip olduğu fiyat olarak da aşağı yukarı aynı olduğunu (MHI peşin alımda ME ye göre 200 TL daha düşük belki daha da düşürülebilir) farkettim. Bunlar benim nacizene düşüncülerim gözümden kaçan yanıldığım birşey var mı bilmiyorum. MHI nin artısı maximum değerlerinin ME ye göre daha üst düzey olması. sanırım ses seviyesi de ME ye göre daha düşük (2 db). EER ve COP değerlerinde de MHI üstünlüğü var.

Tabi AİRFEL in daikin tarafından satın alınması MHI nin türkiye servis ve satış durumun hangi firma tarafından yürütüleceği belirsizlik oluşturmakta ama en kötü iklimsa MHI tüm serilerini satmaya devam eder herhalde..

MHI
      SRK50ZJX-S 17.060
      (2.388 - 21.154)
      20.470
      (2.388 - 30.026) Peşin: 3.761 5 taksit: 3.915 7 Taksit: 3.990

ME

MSZ-GE50VA MSZ-GE50VA MUZ-GE50VA (4777~18767) (4777~24909) Peşin Fiyatı: 3,965

tabi senin düşündüğün ürünler bunlardan birisi olmaya bilir.. O durumda farklı öneriler gelebilir..

önerilerin için teşekkür ederim. mutlaka daha önce sorulmuştur ama rastlamadığım için sorucam tekrardan. ME ile MHI arasında ne fark var? yani fark vardır illa ki, ama çok büyük nüanslar var mı? bi de, bi yerde okumuştum klima kapasitesi hesabı için 500 btu*m2 formülü vardı. bu durumda 50 lik MSZ-GE az olmaz mı bizim salona? salon 40 m2 çünkü.
      |
      |

• Er
      13 Mesaj
      10 Ağustos 2011 00:59:58
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

merhabalar,

Evet, 6 yıllık bir kullanıcı olarak 2. mesaj; çok gevezelik ediyorsunuz

Arkadaşlar düzgün 2 alet önermişler, de ben mesajınızdaki "parayı ağaçtan toplama" kavramına dikkat ettim.
      Klima için ayırdığınız bütçeyi de belirtirseniz başka şeyler de önerilebilir.

heheh :) ben genelde okumayı tercih ediyorum. forum ilk başvuru kaynağım oldu her zaman. şimdi klima konusunda da en doğru tercihi yapmama vesile olacağına eminim.
      parayı ağaçtan toplama mevzusuna gelince... ayda 6 -7 bin tl kazanmıyorum. sabit gelirli bi çalışanım. klima için daha düşük bir bütçem olmalı normal şartlarda. ancak sınırları zorlayarak, adam akıllı bir cihaz almak istiyorum. hani ucuz etin yahnisi olmaz derler ya, o hesap işte. ama fayda/maliyet oranı yüksek cihazları da değerlendiririm tabii ki. teşekkür ederim :)
      |
      |

• Er
      13 Mesaj
      10 Ağustos 2011 01:14:57
      bu arada, bi arkadaşım iklimsa bayiliğini almış. ona demişler ki, MHI eskisi kadar kaliteli değil [özellikle yeni seriler için söylemişler], Sharp ve General tavsiye etmeniz daha uygun olur demişler :S
      10 Ağustos 2011 01:27:51
      slm arkadaşlar toshiba ras 18 SKV_E' yi ereyondan 2420 tl y kargo dahil aldım bu gün alarko servisi geldi ve kurulum yaptı. ısrarla vakumlama yapın dedim gerek yok diye cvp verdiler. bende alarko ankara bölge servisini aradım oradaki volkan isminde ki sorumlu olduğunu söyleyen arkadaşta gerek yok deyince onay verdim ve kurumdan sonra direkt çalıştırıp kullandık. bu sizlerin dediğine göre yanlış. ben ne yapam lazım doğru olan ne, ankara servis bile aynı şeyi söyledi. birde bakır boru üzerinde beyaz köpük var diye yalıtım bantı yapmadılar? teşekkürler
      |
      |

• Teğmen
      242 Mesaj
      10 Ağustos 2011 01:30:19
      quote:

bu arada, bi arkadaşım iklimsa bayiliğini almış. ona demişler ki, MHI eskisi kadar kaliteli değil [özellikle yeni seriler için söylemişler], Sharp ve General tavsiye etmeniz daha uygun olur demişler :S

Stoklarında olan ürünlere yönlendirme olabilir, MHI 'yi bir kalemde kenara atmak sizce ne kadar doğru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .BURAK. -- 10 Ağustos 2011; 1:31:05 >
      |
      |
      10 Ağustos 2011 03:17:06
      quote:

Anlaşılan kendi sattıkları ürüne yönlendirmeye çalışmışlar seni. Ben generali hiç düşünmezdim sharp ı seçenek olarak düşünülebilir belki ama o durumda da ME ve MHI nin gerisinde kalacağı aşikardır. İklimsada zaten MHI nin fazla bir çeşitliliği yok. Yeni serileri airfel satıyor ve bu seriler iklimsanın sattığı serilerden çok daha iyidir diye düşünüyorum.

ME ve MHI çok karşılaştırıldı ve tartışıldı başlığın geride kalan sayfalarında bu karşılaştırmaları görebilirsin. Ortak fikir her ikisininde çok sağlam markalar olduğu yönündedir. Her ikiside ben daha iyiyim, hakiki Mitsubishi benim diyecektir rekabet ortamında buda normaldir.
      |
      |

• Yüzbaşı
      370 Mesaj
      10 Ağustos 2011 04:44:23
      Meraba arkadaşar;Airfel bayisi ağustos ayı içerisinde Daikin ürünleri stoklarımızda olacak dedi,kışın ısıtmadada kullanacağım.Aşağıdaki ürünlerden hangisini alayım..?
      Daikin FTXS42G - RXS42G EER : 3,44 COP : 3,64
      Soğutma Kapasitesi: 5.800-17.000
      Isıtma Kapasitesi: 5.800-20.500
      ---------------------------------------------------
      Mitsubishi SRK50ZJX-S EER:3,85 COP:4,44
      Soğutma kapasitesi: 17.060(2.388-21.154)
      Isıtma kapasitesi:20.470(2.388-30.026
      |
      |
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      9 Not
      10 Ağustos 2011 14:09:58
      Daikin için sakın acele etmeyin!

Bu herifler Airfel i satın aldılar ve yeni bir yapılanma ile geliyorlar!

Ayrıca bu pahalı/kazık Daikin leride almayın şimdilik!
      Büyük ihtimalle GREE den mal ürettirip getirecekler yeni/değişik Modeller olarak ve mutlaka bunlarda
      çok iyi olacaktır!

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
      9 Not
      10 Ağustos 2011 14:15:53
      quote:

Senin o IklimSA cı arkadaşı bize bir tanıştırsana!

Ayrıca dedikleride külliyen "palavra"!

Buradaki "maksadı" az-çok çözdük

Neyse sen biraz daha yazarsan tam çözeriz!

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
    • Binbaşı
      1921 Mesaj
      10 Ağustos 2011 15:41:17
      Merhabalar...
      Dairem için bir klima düşünüyorum. ama nası birşey olacak bilmediğim için danışayım dedim.epey sayfada okudum ama yazmakta fayda var diye düşünüyorum..

Dairem en üstkat ve güneye bakıyor. Camlara konfor camlardan yaptırdım.Çatı izolasyonumu yaptırdım. ( ısı ve su ) klimayı takacağım odanın ölçüleri şudur;

6,50 x 3,60 = 23,40 m/2 Yükseklik ise : 2,65cm

taktıracağım odaya alçı sıvadan önce gizli kalsın diye boru tesisatını çektirmiştim.12,000 binliğe göre ama yeni nesil klimalar için 18bine kadar taktırabilirsin demiştiler. Taktıracağım oda Mutfak ile Bir başka oda arasında kalıyor. Önerileriniz için tşekkürler.

çizim bu kadar yapabildim yinede idare eder herhalde :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sprachen -- 10 Ağustos 2011; 17:43:11 >
      |
      |

BursaSpor Fan

• Binbaşı
      1663 Mesaj
      10 Ağustos 2011 18:55:25
      evet daha 2 saat önce gittim iklimsaya sharp ve general öneririm dedi mıtsubıshı yeni modelleri pek önermiyorum biraz şikayet alıyoruz dedi izmirde
      |
      |
      1663 Mesaj
      10 Ağustos 2011 19:11:52
      bende12 m kare odam 9000 btu luk klima arıyorum f/p ve ısıtma amaçlı 1400 tl ye kadarama hala bi sonuca varamadım

SAMSUNG MALDİVES 9000 BTU
      http://www.sanalreyonum.com/urun/samsung-maldives-aqv09pslnand-9000-btu-inverter-split-klima_871138.aspx?CatID=30164a

PANASONİC 9000 BTU
      http://www.kombiklimasepeti.com/Panasonic-Kit-Ye-9-Mkx-9000-Btu-Inverter-Split-Klima,PR-187.html

mıtsubıshı electrıc 9000 btu
      http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=53&kid=18

samsung 9000 btu 1200 tl
      panasonic 9000 btu peşin 1450 taksitle 1650 tl
      mıtsubıshı 9000 btu peşin 1650 taksitle 1800 tl
      benim aklımdan geçen samsung fakat kullanan ve fikri olan yok şu ana kadar samsung klima nasıldır ısıtma amaçlı çocuk odası için forumlarda da fazla bilgisi olan yok zannedersem yeni yeni piyasaya giriyor siz ne dersiniz
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      10 Ağustos 2011 19:59:05
      quote:

quote:

quote:

merhabalar,

Evet, 6 yıllık bir kullanıcı olarak 2. mesaj; çok gevezelik ediyorsunuz

Arkadaşlar düzgün 2 alet önermişler, de ben mesajınızdaki "parayı ağaçtan toplama" kavramına dikkat ettim.
      Klima için ayırdığınız bütçeyi de belirtirseniz başka şeyler de önerilebilir.

heheh :) ben genelde okumayı tercih ediyorum. forum ilk başvuru kaynağım oldu her zaman. şimdi klima konusunda da en doğru tercihi yapmama vesile olacağına eminim.
      parayı ağaçtan toplama mevzusuna gelince... ayda 6 -7 bin tl kazanmıyorum. sabit gelirli bi çalışanım. klima için daha düşük bir bütçem olmalı normal şartlarda. ancak sınırları zorlayarak, adam akıllı bir cihaz almak istiyorum. hani ucuz etin yahnisi olmaz derler ya, o hesap işte. ama fayda/maliyet oranı yüksek cihazları da değerlendiririm tabii ki. teşekkür ederim :)

Çok kaliteli değil ama iş gören ucuz bir alet:

http://www.koctas.com.tr/U/Demrad-A-Sinifi-Klima/RA-12HP-12000-Btu/56529?R=319

Hesaplı ve kaliteli bir inverter:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

• Yarbay
      3700 Mesaj
      10 Ağustos 2011 20:03:57
      quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

bende12 m kare odam 9000 btu luk klima arıyorum f/p ve ısıtma amaçlı 1400 tl ye kadarama hala bi sonuca varamadım

http://www.sanalreyonum.com/urun/samsung-maldives-aqv09pslnand-9000-btu-inverter-split-klima_871138.aspx?CatID=30164a

PANASONİC 9000 BTU
      http://www.kombiklimasepeti.com/Panasonic-Kit-Ye-9-Mkx-9000-Btu-Inverter-Split-Klima,PR-187.html

samsung 9000 btu 1200 tl
      benim aklımdan geçen samsung fakat kullanan ve fikri olan yok şu ana kadar samsung klima nasıldır ısıtma amaçlı çocuk odası için forumlarda da fazla bilgisi olan yok zannedersem yeni yeni piyasaya giriyor siz ne dersiniz

Yeni piyasaya giriyor, ve (görülebilen) teknik verilere göre Samsung adını "kullanıyor" sadece.
      Listenizdeki en düzgün alet 3. sıradaki ME MSZ-CHC25VA.
      Hele uyunacak mekan için özellikle sessiz klima gerekir ki, bu da bu işe uygun, ve kaliteli bir alet.
      |
      |

• Binbaşı
      1663 Mesaj
      10 Ağustos 2011 20:17:44
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

PANASONİC 9000 BTU

samsung 9000 btu 1200 tl

Yeni piyasaya giriyor, ve (görülebilen) teknik verilere göre Samsung adını "kullanıyor" sadece.
      Listenizdeki en düzgün alet 3. sıradaki ME MSZ-CHC25VA.
      Hele uyunacak mekan için özellikle sessiz klima gerekir ki, bu da bu işe uygun, ve kaliteli bir alet.

teşekkür ederim kocausta tavsiyen için fiyat biraz beni aşıyor ama bütçemi zoelayıp alıcam artık.
      |
      |

10 Ağustos 2011 20:31:38
      Bugün 21000 btuluk gree aldım.Servis vakumlamada yaptı.Salon amerikan mutfak 35m2 yer alanya şu anda çok memnunum.Özellikle fan ayarı diye birşey var fanı sessize aldığınızda neredeyse hiç ses gelmiyor.10 dakika içinde tüm salonu buz gibi yaptı.Klimalardan çok anlamam ama verdiğim 1399 tl 10 ay taksit en azından beni kasmayacak.Memnunum.
      |
      |

Sen en iyisi bu yazıyı hiç FARKETME.
    • Er
      13 Mesaj
      10 Ağustos 2011 22:10:10
      quote:

Orijinalden alıntı: .BURAK.

quote:

Stoklarında olan ürünlere yönlendirme olabilir, MHI 'yi bir kalemde kenara atmak sizce ne kadar doğru

doğrudur. bilemiyorum. ben bu işlerin acemisiyim. sadece duyduğumu paylaştım.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Satılık Köpek
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.