Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (572. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (3 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.132
Cevap
701
Favori
4.422.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • klima almaya 3-4 gün önce karar verdiğimde hiçbir şey bilmiyordum ama şuan donanim haber sayesinde klimamı aldım ideal eşyadan Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima 2 gün içinde geldi. açıklama yaparak bizi bilgilendiren arkadaşlara ve donanim habere teşekkür ediyorum.
  • Birol Hocam

Çok iddialı yazıyorum;

PVG örneğin girsin şu GREE işine!! zaten elinizde bunun Inveter modeli var,ama satamıyorsunuz yinede!

Düz GREE ler çok iş yapar bu piyasada artık bu saatten sonra,istimi süper aldı bu makine ve malda zaten biliyorsun çok iyi!

2 senedir yatan mal,son 6 ayda sıfırı tüketti oldu,DH nin sayesinde!!

Bu GREE çok iş yapar "adamının elinde olursa"!!!

Hadi hayırlı işler

CAN+
  • merhabalar arkadaşlar. 18000 gree klimam çarşamba günü takıldı fakat deliler gibi su çıkartıyor. hatta su iç üniteden bile geldi birkaç defa. forumda tahliye borusunun kova vb. cisimler içinde olursa içeri taşırabileceği yazılmış. benim klimam 5-6 litrelik su şişesini 10-12 saatte dolduruyor. sıcaklığı 26 dereceye ayarlıyorum, şehir ise Aydın. Bu kadar su çıkartması normal mi? tahliye hortumu su şişesinin içindeyken; su, hortum seviyesine gelince klimanın iç ünitesinden su çıkarmak yerine şişeden dışarı balkona taşması gerekmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

beko 7bin btu luk klimam dün akşam yatak odasına kuruldu.10m2 civarlarında bir oda 10dk içinde istenilen soğukluğa getiriyor.ben 27-28 derece arası yapıyorum en fazla çok soğuk sevmiyorum özellikle yatarken.ses sesiyesi çok sesside değil ama rahatsızda etmiyo.kısacası benim işimi görüyo fiyatına göre iyi yani.

benim sormak istediğim bundan sonra nelere dikkat etmeliyim?dış ünite sabah öğlene kadar yandan güneş görüyor.bunun zararı olurmu güneş alan tarafla ünite arasına set vs birşey çekmelimiyim?klimanın bakımı temizliği için nelere dikkat etmeliyim ne kadar zaman aralıklarıyla temizliğini yapmalıyım?klimayı sadece geceleri kullanıcam.akşam yatarken açıp sabah kapatıcam max 8-10 saat çalışcak.ısıtma için pek kullnılmayacak zaten çok çok soğuklarda belki 1 saat falan yatmadan içeriyi kırsın diye kullanıcam

Kullanım biçiminiz gayet mantıklı, mümkün olduğunca dış sıcaklıktan aşırı düşük iç sıcaklığa ayarlamayın.
    İçerde sigara içilmiyorsa, ayda bir iç ünitedeki filtreyi temizlemeniz yeterlidir.
    Dış ünite için herhangi bir şey yapmanız gerekmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: r_samur

bir tekstil atolyesine klima takılabilir mi?
    ortam çok tozlu olduğundan soruyorum.
    ya da kanal tipi klima uygunmudur?

Alarko, Airfel gibi ısıtma-soğutma işleriyle ilgili firmalardan birinin bayisiyle görüşün, her türlü ortam için uygun şartlandırma sistemleri vardır. Size uygun önerilerde bulunacaklardır.
    Hatta Alarko-Carrier'in sitesinde "bize ulaşın" yerinden mesajla derdinizi anlatırsanız, birkaç saat içinde sizi arayıp gereken temas sağlanır.

Ustam ayıp oluyor ama biz varken burada başka uzmanlara müracat etmeye ne gerek var yaniiii

Kardeşim bir kayboldunuz, ki bulana ödül vermeli.
    Sen de Tekirdağlı da.
    .........
    Arkadaş İzmir'de olmadığı için sana yönlendirmedim, buralarda olsaydı mesaj veya mail ile haber verirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: roninturca44

klima almaya 3-4 gün önce karar verdiğimde hiçbir şey bilmiyordum ama şuan donanim haber sayesinde klimamı aldım ideal eşyadan Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima 2 gün içinde geldi. açıklama yaparak bizi bilgilendiren arkadaşlara ve donanim habere teşekkür ediyorum.

...yani şimdiye kadar yazılanları okuduğunuzda sizin için gerekli olduğunu düşündüğünüz şeyleri öğrendiniz, ve kararınızı verdiniz, "istediğim budur" deyip aldınız.
    Bu arada bizlere, cevabını defalarca vermiş olduğumuz soruları tekrar sormadınız.

İşte forumdan akıllıca yararlanmasını bilen bir arkadaş.

Hayırlı olsun, iyi bir alet aldınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa2790

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

@kocausta*

arçelik 18060 ve 18065 ile ilgili düşüncelerin nedir?
    ikisi arası kararsızım

Hiçbir teknik bilgi verilmiyor, zaten verilse de uyduruk olur ya, tecrübeyle sabit.
    O kadar para vermeyi göze alıyorsanız doğru dürüst birşey alın derim.

Hiçbir teknik bilgi vermiyor demek yanlış olur.Ben arçeliğin beşiktaş baayisinden aldım ve katalogdan tüm özelliklerine baktım ki klima geldiginde yanında verilen kullanma klavuzunda da tüm bilgiler yazıyodu.Tamam adamlar lg nin parçalarını kullanıyolar ama bu onu dandik yapmaz.

Aslında buraya mühendislik ekonomisi ders notlarımı koymak isterdim böylece aldıgınız ürünü diğer ürünlerle karşılaştırıp o fiyata değip değmeyeceğini yapacagınız hesaplamalarla cıkarabilirsiniz

Öncelikle, hayırlı olsun diyorum.

LG veya başka parçalar kullanıyor olmaları aleti dandik yapmaz.
    Anlatmaya çalıştığım şey başka.
    Sitesinde teknik veriler görünmüyor:

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-mirror-inverter-serisi-18060-Y-Klima.html

Eski, sonunda Y olmayan aletin verileri de hiç içacıcı değildi.

Ben de onların bir ürününü kullanıyorum, işçilik-malzeme kalitesi olarak "iğrenç" diyebilirim. Sadece o kapasitedeki en ucuz alet olduğu için, hastalıklarını da bilerek almıştım.
    Bir sorun dolayısıyla Beko teknik müdürüyle muhatap olduğumda da, ürün etiketinde ve kullanım kılavuzunda yazan verilerin hiç te inanılacak şeyler olmadığını gördüm; çünkü müdürün verdikleri, kılavuzdakiler, ve aletin etiketinde yazanlar apayrı şeylerdi.
    Orada birileri birşeyler yapıyor ama, ne yapıldığından kimsenin de haberi yok, öölesine birşeyler gidiyor.
    Bilmem anlatabildim mi...

O kapasitede "kaliteli" ürünlerle karşılaştırsaydınız, ne kadar "dandik" olduğunu da görürdünüz.
    ......
    Mühendislik ekonomisi ders notlarını niye koyacağınızı anlamadım ama, ben o konuları (sanırım siz daha dünyada yokken) bayaa bi hatmetmiştim.
    Ama Arçelik mühendislerinin bunları pek sallamadığına da eminim.
    Yaptıkları malların durumu öyle gösteriyor.

Klima konusu için konuşalım:
    Bu ülkede en çok imkana-paraya sahip kuruluşlardan biri Arçelik'tir.
    Bir de Airfel ve Alarko-Carrier var bu ülkede bu işleri yapan.
    Bakın bakalım, Arçelik ile bu iki (Arçeliğe göre çok mütevazı) firmanın mallarına.
    "Verilen paraya göre alınan mal" hesabı yaptığınızda, kesinlikle bu iki kuruluşun yaptıkları Arçelik'in çok üstündedir.

Kısacası, bir Arçelik ancak "promosyondaysa" "ölü eşek fiyatına veriliyorsa" alınır ancak.

• quote:

quote:

beko 7bin btu luk klimam dün akşam yatak odasına kuruldu.10m2 civarlarında bir oda 10dk içinde istenilen soğukluğa getiriyor.ben 27-28 derece arası yapıyorum en fazla çok soğuk sevmiyorum özellikle yatarken.ses sesiyesi çok sesside değil ama rahatsızda etmiyo.kısacası benim işimi görüyo fiyatına göre iyi yani.

benim sormak istediğim bundan sonra nelere dikkat etmeliyim?dış ünite sabah öğlene kadar yandan güneş görüyor.bunun zararı olurmu güneş alan tarafla ünite arasına set vs birşey çekmelimiyim?klimanın bakımı temizliği için nelere dikkat etmeliyim ne kadar zaman aralıklarıyla temizliğini yapmalıyım?klimayı sadece geceleri kullanıcam.akşam yatarken açıp sabah kapatıcam max 8-10 saat çalışcak.ısıtma için pek kullnılmayacak zaten çok çok soğuklarda belki 1 saat falan yatmadan içeriyi kırsın diye kullanıcam

Kullanım biçiminiz gayet mantıklı, mümkün olduğunca dış sıcaklıktan aşırı düşük iç sıcaklığa ayarlamayın.
    İçerde sigara içilmiyorsa, ayda bir iç ünitedeki filtreyi temizlemeniz yeterlidir.

filtreyi normal suya tutup yııkayıp kurutuyoruz değilm?farklı bir biçimde temizlemeye gerek varmı?

• 1 haftadır Gree 21lik klimamızı kullanıyoruz
    Salonda çalışıyor 25 e ayarladım gün içinde sabah 11-12 gibi başlıyor
    Arada kapansada toplamda en fazla 7 saat çalışıyordur
    Klima salonu oldukça ii soğuturken antrenin en sonundaki oturma odasıda serin oluyor
    Ki bu oda sabah güneş görür sonra bi daha görmez kuzeye bakıyor
    Serinlik yukarıyıda etkiliyor Normlade ii sıcaklarda hamam gibi biyer oluyor yukarlar

Şimdi en son yazılanları okudum Şu vakum konularını gördüm
    Hemen googleda vakum makinesi fotolarına baktım
    Acaba bizimkilerde makine varmıydı emin değilim
    Montaj esnasında sürekli yanlarında değildim ben
    Babamda emin değil ara ara oda yukarda olmuştu
    Ama ben bi ara bkmaya gittimde vakumu söyledim yapacaklarını söylemişti
    Düşünüyorumda giderlerken büyük bi alet çantası vardı
    Bİşey daha vardı sanki yanında ama o makinamıydı hiç dikkat etmemişim
    Artık Allaha emanet durumda klima
    Ahhh ben niye her saniye yanlarında durup kendim takip etmedim

Herkese tşkrler

• quote:

quote:

quote:

filtreyi normal suya tutup yııkayıp kurutuyoruz değilm?farklı bir biçimde temizlemeye gerek varmı?

Budur

• quote:

Orijinalden alıntı: cevahirx

1 haftadır Gree 21lik klimamızı kullanıyoruz
    Salonda çalışıyor 25 e ayarladım gün içinde sabah 11-12 gibi başlıyor
    Arada kapansada toplamda en fazla 7 saat çalışıyordur
    Klima salonu oldukça ii soğuturken antrenin en sonundaki oturma odasıda serin oluyor
    Ki bu oda sabah güneş görür sonra bi daha görmez kuzeye bakıyor
    Serinlik yukarıyıda etkiliyor Normlade ii sıcaklarda hamam gibi biyer oluyor yukarlar

Şimdi en son yazılanları okudum Şu vakum konularını gördüm
    Hemen googleda vakum makinesi fotolarına baktım
    Acaba bizimkilerde makine varmıydı emin değilim
    Montaj esnasında sürekli yanlarında değildim ben
    Babamda emin değil ara ara oda yukarda olmuştu
    Ama ben bi ara bkmaya gittimde vakumu söyledim yapacaklarını söylemişti
    Düşünüyorumda giderlerken büyük bi alet çantası vardı
    Bİşey daha vardı sanki yanında ama o makinamıydı hiç dikkat etmemişim
    Artık Allaha emanet durumda klima
    Ahhh ben niye her saniye yanlarında durup kendim takip etmedim

Herkese tşkrler

• Vakum olayı benim de başımda adamlar yaptılar ama klimayı 3-4 dk çalıştırdıktan sonra vakuma başladılar.İçine gaz verilmeden vakum yapılıyormuş oraya buraya şikayette bulundum, üst kurulu şikayetinizi ilettik dediler.Ama daha başka geri dönüş sağlanmadı.Ya klimayı değiştirirler ya da içindeki gazı boşaltıp yeniden doldururlar.Bakalım şu anlık sorun yok klimada soğutma vb güzel.Arada bi anlamadığım koku geliyor.Klima acaba yeni diye mi bilmiyorum.Bunun da vakumlamayla alakası olabilir mi diye düşünmeden de edemedim.

Bu arada şu anda klimayı kullanıyoruz herhangi bir sorun olur mu klima değişimi veya gazın yeniden boşaltılıp doldurulması konusunda ?

Bu 2 soruma da cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler, özellikle kocausta'dan bekliyorum yanıtlarını :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: .BURAK.

Vakum olayı benim de başımda adamlar yaptılar ama klimayı 3-4 dk çalıştırdıktan sonra vakuma başladılar.İçine gaz verilmeden vakum yapılıyormuş oraya buraya şikayette bulundum, üst kurulu şikayetinizi ilettik dediler.Ama daha başka geri dönüş sağlanmadı.Ya klimayı değiştirirler ya da içindeki gazı boşaltıp yeniden doldururlar.Bakalım şu anlık sorun yok klimada soğutma vb güzel.Arada bi anlamadığım koku geliyor.Klima acaba yeni diye mi bilmiyorum.Bunun da vakumlamayla alakası olabilir mi diye düşünmeden de edemedim.

Bu arada şu anda klimayı kullanıyoruz herhangi bir sorun olur mu klima değişimi veya gazın yeniden boşaltılıp doldurulması konusunda ?

Bu 2 soruma da cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler, özellikle kocausta'dan bekliyorum yanıtlarını :)

Koku olayı psikolojiktir, takmayın
    Olsa olsa, içerdeki rutubet değişiminin yarattığı bir şey olabilir, veya klimanın filtrelerindeki o değişik maddelerin kokularıdır.
    Sizin sorununuz (eğer alet değiştirilmeden kalırsa) 5-10 sene sonra ortaya çıkabilecek bir durum: yani klimanın 15 yerine 8-10 senelik ömrünün olabilmesi ihtimali.
    Bunun dışında, ilk yıllarda az bir performans düşüklüğü olsa da (ki onu farkedemezsiniz) alet normale yakın seviyede ısıtıp soğutabilecektir.

• quote:

quote:

Vakum olayı benim de başımda adamlar yaptılar ama klimayı 3-4 dk çalıştırdıktan sonra vakuma başladılar.İçine gaz verilmeden vakum yapılıyormuş oraya buraya şikayette bulundum, üst kurulu şikayetinizi ilettik dediler.Ama daha başka geri dönüş sağlanmadı.Ya klimayı değiştirirler ya da içindeki gazı boşaltıp yeniden doldururlar.Bakalım şu anlık sorun yok klimada soğutma vb güzel.Arada bi anlamadığım koku geliyor.Klima acaba yeni diye mi bilmiyorum.Bunun da vakumlamayla alakası olabilir mi diye düşünmeden de edemedim.

Olsa olsa, içerdeki rutubet değişiminin yarattığı bir şey olabilir, veya klimanın filtrelerindeki o değişik maddelerin kokularıdır.
    Sizin sorununuz (eğer alet değiştirilmeden kalırsa) 5-10 sene sonra ortaya çıkabilecek bir durum: yani klimanın 15 yerine 8-10 senelik ömrünün olabilmesi ihtimali.
    Bunun dışında, ilk yıllarda az bir performans düşüklüğü olsa da (ki onu farkedemezsiniz) alet normale yakın seviyede ısıtıp soğutabilecektir.

Peki hocam bu değiştirilmezse gazın boşaltılıp tekrardan doldurulma yoluna gidilirse ne gibi olumsuz durumlar doğurabilir ?

Ben pek umutlu değilim çünkü klimanın değiştirileceğinden.Yine de bir umut gerekli yerlere şikayetlerimizi bildirdik.
    Gazın değiştirilmesi vakum olayını sizce çözer mi ? Klimanın veriminde değişiklik olur mu ?

Bu evimize aldığımız ilk klima onun için şimdiden gerekli bilgileri sizler gibi tecrübeli arkadaşlardan alabilirsek ilerisi için çok iyi olacak.Çünkü kim ister ki klimayı 6-7 sene daha az kullanmayı.Verdiğiniz her bilgi benim için çok değerli şimdiden teşekkürler :)

• quote:

Koku plasitk kokusuda olabilir. benim daha önce kullandığım DD klimada da ilk çalıştığında 5-10 dakika bir koku oluyordu sonra geçiyordu. uzun süre kullanmayıp tekrar kullanınca yine hafif koku oluyordu.

Buraya bende bir soru ekleyeyim. Kocausta taşınma durumunda klima yeniden kurulurken vakum işi nasıl oluyor. o durumda gazın boşaltılması gerekiyor mu? vakum sadece ilk kurulumda mı yapılır? Malum kiracıyız ve arada taşınmak durumunda kalıyoruz. bunu bilmek faydalı olur.

• quote:

quote:

quote:

Peki hocam bu değiştirilmezse gazın boşaltılıp tekrardan doldurulma yoluna gidilirse ne gibi olumsuz durumlar doğurabilir ?

Ben pek umutlu değilim çünkü klimanın değiştirileceğinden.Yine de bir umut gerekli yerlere şikayetlerimizi bildirdik.
    Gazın değiştirilmesi vakum olayını sizce çözer mi ? Klimanın veriminde değişiklik olur mu ?

Bu evimize aldığımız ilk klima onun için şimdiden gerekli bilgileri sizler gibi tecrübeli arkadaşlardan alabilirsek ilerisi için çok iyi olacak.Çünkü kim ister ki klimayı 6-7 sene daha az kullanmayı.Verdiğiniz her bilgi benim için çok değerli şimdiden teşekkürler :)

Eğer aletin yenisiyle değişimini sağlayamazsanız, ciddi bir servis tarafından gazın TÜMÜNÜN boşaltılmasını, ardından tüm sisteme vakum uygulanmasını, en sonunda özel dijital teraziyle ölçülerek aletin ihtiyacı kadar gaz basılması sorunu çözecektir.
    Ama siz firmadan yeni bir alet talebinde ısrar edin.
    Firmaya bir nevi ceza gibi olsun, ve servislerine daha iyi mukayyet olsunlar.

Bu başınıza gelenleri bir Alarko servisinin yapmış olmasına inanamıyorum.
    Çünkü onlar servislik verecekleri kişileri çok ince eleyip seçerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

Koku plasitk kokusuda olabilir. benim daha önce kullandığım DD klimada da ilk çalıştığında 5-10 dakika bir koku oluyordu sonra geçiyordu. uzun süre kullanmayıp tekrar kullanınca yine hafif koku oluyordu.

Buraya bende bir soru ekleyeyim. Kocausta taşınma durumunda klima yeniden kurulurken vakum işi nasıl oluyor. o durumda gazın boşaltılması gerekiyor mu? vakum sadece ilk kurulumda mı yapılır? Malum kiracıyız ve arada taşınmak durumunda kalıyoruz. bunu bilmek faydalı olur.

Taşınma durumu da yeni kurulum gibidir diyebiliriz.
    Aleti demonte etmeye gelen servis önce gerekli işlemi yaparak sistemdeki gazı dış üniteye hapseder ve vanasını kapatır.
    Sonra her iki ünite de sökülür, yeni mekana montajı yapılır.
    Bu esnada iç ünite ve boruların içine ortamdaki hava girecektir tabii.
    Ayni ilk kurulumda olduğu gibi, kurulum sonunda gaz sisteme salınmadan önce vakum işlemi yapılır ve sonrasında vana açılarak gaz dolaşıma verilir.

• Herkese iyi günler;

Dün AİRFEL AS18-0933/INV klimamın montajını yapmak için yetkili servis geldi.Yanlarında vakumlama cihazları bile yoktu.Montaj esnasında vakumlama yapıp yapmayacaklarını sordum gerek yok dediler.İkinci defa keşke vakumlama yapsaydınız diye uyardım. Beni bir şekilde ikna ettiler ve çok hızlı bir biçimde kurulumu gerçekleştirerek klimayı deneme amaçlı çalıştırdılar.

Servis gittikten sonra AİRFEL AS18-0933/INV klimamın kullanma kılavuzunu okuduğumda vakumlamanında bir montaj aşaması olduğunu farkettim.İnternetten yaptığım araştırmalar sonucunda ise klima için hayati derecede öneme sahip vakumlama olayının ''gerek yok'' denilerek yapılmadığını anladım.

Sonuç olarak o kadar para vererek almış olduğum AİRFEL AS18-0933/INV klimamın alalade takılmasından çok büyük rahatsızlık duydum.Bu işin peşini bırakmayacağım her yola başvurarak hakkımı arayacağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: roninturca44

klima almaya 3-4 gün önce karar verdiğimde hiçbir şey bilmiyordum ama şuan donanim haber sayesinde klimamı aldım ideal eşyadan Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima 2 gün içinde geldi. açıklama yaparak bizi bilgilendiren arkadaşlara ve donanim habere teşekkür ediyorum.

...yani şimdiye kadar yazılanları okuduğunuzda sizin için gerekli olduğunu düşündüğünüz şeyleri öğrendiniz, ve kararınızı verdiniz, "istediğim budur" deyip aldınız.
    Bu arada bizlere, cevabını defalarca vermiş olduğumuz soruları tekrar sormadınız.

İşte forumdan akıllıca yararlanmasını bilen bir arkadaş.

Hayırlı olsun, iyi bir alet aldınız.

Aşkolsun kocaustam*

Biz çokmu başını ağrıttık

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa2790

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

@kocausta*

arçelik 18060 ve 18065 ile ilgili düşüncelerin nedir?
    ikisi arası kararsızım

Hiçbir teknik bilgi verilmiyor, zaten verilse de uyduruk olur ya, tecrübeyle sabit.
    O kadar para vermeyi göze alıyorsanız doğru dürüst birşey alın derim.

Hiçbir teknik bilgi vermiyor demek yanlış olur.Ben arçeliğin beşiktaş baayisinden aldım ve katalogdan tüm özelliklerine baktım ki klima geldiginde yanında verilen kullanma klavuzunda da tüm bilgiler yazıyodu.Tamam adamlar lg nin parçalarını kullanıyolar ama bu onu dandik yapmaz.

Aslında buraya mühendislik ekonomisi ders notlarımı koymak isterdim böylece aldıgınız ürünü diğer ürünlerle karşılaştırıp o fiyata değip değmeyeceğini yapacagınız hesaplamalarla cıkarabilirsiniz

Öncelikle, hayırlı olsun diyorum.

LG veya başka parçalar kullanıyor olmaları aleti dandik yapmaz.
    Anlatmaya çalıştığım şey başka.
    Sitesinde teknik veriler görünmüyor:

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-mirror-inverter-serisi-18060-Y-Klima.html

Eski, sonunda Y olmayan aletin verileri de hiç içacıcı değildi.

Ben de onların bir ürününü kullanıyorum, işçilik-malzeme kalitesi olarak "iğrenç" diyebilirim. Sadece o kapasitedeki en ucuz alet olduğu için, hastalıklarını da bilerek almıştım.
    Bir sorun dolayısıyla Beko teknik müdürüyle muhatap olduğumda da, ürün etiketinde ve kullanım kılavuzunda yazan verilerin hiç te inanılacak şeyler olmadığını gördüm; çünkü müdürün verdikleri, kılavuzdakiler, ve aletin etiketinde yazanlar apayrı şeylerdi.
    Orada birileri birşeyler yapıyor ama, ne yapıldığından kimsenin de haberi yok, öölesine birşeyler gidiyor.
    Bilmem anlatabildim mi...

O kapasitede "kaliteli" ürünlerle karşılaştırsaydınız, ne kadar "dandik" olduğunu da görürdünüz.
    ......
    Mühendislik ekonomisi ders notlarını niye koyacağınızı anlamadım ama, ben o konuları (sanırım siz daha dünyada yokken) bayaa bi hatmetmiştim.
    Ama Arçelik mühendislerinin bunları pek sallamadığına da eminim.
    Yaptıkları malların durumu öyle gösteriyor.

Klima konusu için konuşalım:
    Bu ülkede en çok imkana-paraya sahip kuruluşlardan biri Arçelik'tir.
    Bir de Airfel ve Alarko-Carrier var bu ülkede bu işleri yapan.
    Bakın bakalım, Arçelik ile bu iki (Arçeliğe göre çok mütevazı) firmanın mallarına.
    "Verilen paraya göre alınan mal" hesabı yaptığınızda, kesinlikle bu iki kuruluşun yaptıkları Arçelik'in çok üstündedir.

Kısacası, bir Arçelik ancak "promosyondaysa" "ölü eşek fiyatına veriliyorsa" alınır ancak.

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Ben de daha önce Mitsubishi kullanmış biri olarak ürünün kalitesini biliyorum ve yaşadığınız sıkıntıyı anlıyorum. Bu yeni serisinde ürünün işçilik ve malzemesi beni tatmin ettiği için almayı düşünenlere şahsi fikrimi sundum. Tabi burda en önemli etken bütçe ile paranızın karşılığını ne kadar sürede geri alacağınızdır bu yüzden mühendislik ekonomisini belirttim bunda lafım size değildi.Yoksa 1000tl fazla verip gider mitsubishi alırdım. Saygılar

Bu arada bir şeyi belirtmek isterim Daıkın iklimlendirme sistemlerinde kalite ve teknoloji olarak diğer tüm firmalardan daha üstün olduğunu düşünüyorum malesef fiyatları diğerlerine göre baya fazla. Isısan teknik gezisinde gördüğüm showroomu gezmenizi herkese tavsiye ederim adamların bu işi ne kadar ciddiye aldıklarını görmelisiniz.

• 
Sayfa: önceki 570571572573574
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.