Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (569. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.072
Cevap
696
Favori
4.415.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 567568569570571
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: systemrt

herkese Merhaba,

Şu iki ürün arasında kararsız kaldım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv060m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

http://www.pvg.com.tr/zibro_s_6564-23-50.html

Zibro 6564 soğutma ısıtma A-A Soğutma - Isıtma kapasitesi 6,45 --- 7,0 Kw (Nominal)

Carier 060 soğutma ısıtma B-C Isıtma kapasitesi 6,0 --- 7,0 Kw (Nominal)

ZİBRO bayisinde 2580 Tl kampanyada

Carier İnternet üzerinden 2779 TL...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 4 Ağustos 2011; 17:11:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

herkese Merhaba,

Şu iki ürün arasında kararsız kaldım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv060m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

Zibro 6564 soğutma ısıtma A-A Soğutma - Isıtma kapasitesi 6,45 --- 7,0 Kw (Nominal)

Sanırım klima btu yükselince a sınıfında tutunması zorlaşıyor.
    bu durumda ne kadar farkeder bilemiyorum ama ben olsam a sınıfı alırdım.

bende AC Carrier 050 var ısıtma ve soğutma A sınıfı. bir üst kapasitesinin B-C sınıfı olması ilginç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azaxacavab

SLM ARKADAŞLAR FORUMU BİR KAÇ GÜNDÜR İNCELEDİM VE Toshiba RAS 18 SKV - Inverter split klima ALMAYA KARAR VERDİM. ancak bu klimanın verileri ya yanlış yada çok düşük gibi EER 2.82- cop3.42. özellikle eer değeri çok kötü geldi ben mi yanlış bilgi aldım. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

Teknoloji DC Inverter Teknolojisi
    Soğutma Kapasitesi (BTU/h) 20500
    Isıtma Kapasitesi (BTU/h) 21500
    Güç Tüketimi (kW) 1,59 - 1,55
    EER (W/W) 2,82
    COP (W/W) 3,42
    Ses Seviyesi (db(A)) 30

fiyat 12 taksitle 2374 tl bu fiyata daha iyisi yok galiba. ama arçelik bile verileri daha iyi

Arçelik'te gösterilen veriler sallamadır, Toshiba'dakilerler gerçek.
    Ama Suzumi serisinin üst kapasitelerin düşük verimli olduğu da doğru.
  • quote:

quote:

herkese Merhaba,

Hele birol usta da arkasındaysa, Zibro.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

SLM ARKADAŞLAR FORUMU BİR KAÇ GÜNDÜR İNCELEDİM VE Toshiba RAS 18 SKV - Inverter split klima ALMAYA KARAR VERDİM. ancak bu klimanın verileri ya yanlış yada çok düşük gibi EER 2.82- cop3.42. özellikle eer değeri çok kötü geldi ben mi yanlış bilgi aldım. yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

Teknoloji DC Inverter Teknolojisi
    Soğutma Kapasitesi (BTU/h) 20500
    Isıtma Kapasitesi (BTU/h) 21500
    Güç Tüketimi (kW) 1,59 - 1,55
    EER (W/W) 2,82
    COP (W/W) 3,42
    Ses Seviyesi (db(A)) 30

fiyat 12 taksitle 2374 tl bu fiyata daha iyisi yok galiba. ama arçelik bile verileri daha iyi

Arçelik'te gösterilen veriler sallamadır, Toshiba'dakilerler gerçek.
    Ama Suzumi serisinin üst kapasitelerin düşük verimli olduğu da doğru.

bu cihazın karşılığı Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold un verileri A sınıfı. 3,31 e 3,61 değerleri var. aynı cihaz değil mi bunlar.

ayrıca Toshiba ras 18 skv nin teknik verilerinden de 3,52 ye 3,72 değerleri var ve A sınıfı geçiyor. sizin baktığınız yer neresidir acaba.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LastNomad

Merhabalar

33m2 civarında İstanbul'da arakat, dışyalıtımsız, bol pencereli salonum var. Bu klima sadece soğutma için çalışacak, kışın ısınma sorunum yok.

İki ayrı firmayı aradım. 15.000 btu civarı önerdiler. Keşif için Daikin isterse gelinebileceğini, diğeri yurdumun markası keşif için en az 3 gün bekleneceğini söyledi. En erken 4-5 gün montaj deniyor. Bu modeli daikin.com.tr de bulamadım.

Fiyata gelince (eğer 4 saattir mail atamayan satışçı abla yanlış söylemediyse) Daikin FTXS42 modeline 3200 peşin deniyor. Abla bayağı övdü
    Diğer markadan korkuyorum açıkçası, forumda hem olumlu hem olumsuz görüşler var.

Sormak istediğim bir şey var iyonizer, plasma/plazma, neoplazma vb. teknolojiyi ne kadar hissediyorsunuz.????? Ne kadar faydalı bir teknoloji ?

Toshiba nın sayfasında aşağıdaki gibi iki model buldum ana fark bu iyonizer ve pahalı olan az bir şey daha az elektrik tüketiyor, benim de bu farkı aradaki fiyat farkı ile amorti etmem oldukça uzun sürer.

http://www.domino.com.tr/productdetails.php?ID=2981 3289 TL, bunu alıncaya kadar Daikin alırım düşünceside var (Daikin sadece klima işinde olduğu için ilgimi çekiyor, yoksa bir halt bilmiyorum :)

http://www.domino.com.tr/productdetails.php?ID=908 2757 TL, bu ise iyonizer olmayan klima

Sonuç olarak sessiz, fazla elektrik tüketmeyen, sorun çıkarsa servisi saçbaş yoldurmayan bir klima ihtiyacım var.

Tavsiyelere de açığım

Saygılar

Sadece soğutma olunca daha basit standart tip aletler düşünmelisiniz.
    Ama madem ki inverter ve pahalıca mallar da alabileceksiniz, ben de kafadan Toshiba diyeyim.
    Hem kendisi hem de servisi 1 numaradır.
    Kapasite olarak içinde 16 veya 18 bulunanlardan, paranıza göre seçin birisini.
    Ben olsam RAS18SKV alırdım, ilk alım+kullanım maliyeti hesabı yaparak.

Merhabalar

Panasic 18.000 BTU inverter klima aldım, 2480 TL ama döviz vb nedenlerle hafta içinde fiyat değişimi olabilir denmişti.

Oturduğum yere yakın bir Daikin bayisi buldum, girdim içeriye konuştuk konuştuk, sagolsun bayi cidden çok yardımcı oldu, o klima gereksiz pahalı, ondaki şu sistem senin evde işine yaramaz boşuna para vereceksin gibi tavsiyelere varıncaya kadar anlattı. Klimanın nasıl yanlış kullanıldığından, servissel sorunlara kadar anlatıyor, sordukça cevaplıyor. Filtre sistemlerinde kullanılan malzemeler vb. konulara kadar ... konuşuyor. Filtre konusunu araştırdım dediği gibi çıktı.

Panasonic, Mitsubishi Heavy, Daikin ve bir Çin markasından fiyatlar çıkardı. Daikin en pahalıydı, Çin en ucuz.
    Mitsubishi Electric ve Mitsubishi Heavy Ind. olayını sordum, Electric kesinlikle bir gömlek daha üstündür ama distrubutor kaynaklı servis sorunu yaşattılar müşteriye rezil oldum o yüzden artık satmıyorum dedi.

Servis konusunda da tavsiyeleri oldu, tecrubelerini paylaştı. Çalıştığım iki servis vardır, diğerlerine pek güvenmiyorum bunlar yüzümü şimdiye kadar kötü çıkartmadı dedi.

Gittiğim, telefonla konuştuğum yerlerin içinde en tatmin edici şekilde yaklaşan bu bayii oldu, Panasonic seçtim kendi fiyat performans ölçeğime göre.

Servis dediği saatte geldi, montajını yaptı, çevre temizliğini, testini yaptı gitti.
    3 gündür çalışıyor, şu an için hiçbir sorunum yok, şimdilik memnunum umarım böyle devam eder

Ben özellikle dediğim bayiden memnun kaldım, eğer isteyen olursa iletişim bilgilerini veririm.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

quote:

Orijinalden alıntı: .BURAK.

quote:

Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima almayı düşünüyorum arkadaşlar en ucuzu sanırsam idealeşya.com'da.Ne dersiniz bu siteye ayrıca klima için de yorumlarınızı bekliyorum 1-2 gün için sparişimi vereceğim.

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

25-30 m2 bir yer için alıyorum istediğim verimi sizce alır mıyım bu üründen ?

Ayrıca arkadaşlar bu fiyata montaj kurulum dahil mi ? Ücretsiz kurulum ibaresi göremedim sitede ?

benim merak ettiğim bu klima harbidende düz tipe göre %50 tasaruf sağlarmı?normal bi 21binlik 1300-1400 civarında bu ise 2160 arada 600-700 tl fiyat farkı var.normal bi 21 binlik günde 10 saat çalışsa günde 4-5 tl yakar ayda 150 tl eleketrik yakar bu ise denilene göre 70-80tl yakar.gerçekten bu kadar aza indirgermi faturayı?eğer öyle ise normal tipe verilen paraya yazık

Faturayı görmek lazım kardeş. benim faturamada 1 hafta kaldı bende çok merak ediyorum. yalnız ben AC kullanmıyorum. 2 klima birden günde 15 saat civarı çalışıyor. bakalım İnşallah çok aşırı birşey gelmez..

bende merak ettim şimdi.klimalar kaçlık bu arada?

MİT.ELECTRİK MSZ GE 25VA EER DEĞERİ 4.59 OLAN KLİMA

AKŞAM SAAT 21 İLE SABAH 8 KADAR 11 SAAT

SABAH 10-11:30 ARASI 1.5 SAAT

VE ÖĞLEN 13-16:30 ARASI 3.5 SAAT ÇALIŞIYOR
    TOPLAM: 13 SAAT 24 DERECE TEK FANDA ÇALIŞIYOR.

SALONDA BEKO 8650D EER): Soğutma 3.21 W/W (BU VERİ DOĞRU MUDUR BİLEMİYORUM AMA) (soğutması 14.800 btu)

BU KLİMA SABAH 8 GİBİ AÇILIYOR HEMEN HEMEN HİÇ DURMADAN GECE 12 YE KADAR ÇALIŞIYOR.

BİZ BUNUNDA TOPLAMDA 14 SAAT ÇALIŞTIĞINI KABUL ETSEK..

şuan ramazan sebebiyle kullanım daha da arttı. Bakalım sonumuz ne olacak.

Faturam geldi. yukarıdaki kullanıma göre 166.90 TL geldi. Ben memnunum.

herhalde diğer klimada inverter olsa fatura çok daha az gelecekmiş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cyber444

quote:

quote:

Merhaba,
    Orjinal LG klimalar kalite olarak nasıldır (LG-BEKO değil) , Toshiba-Mitsubishi yerine tercih edilebilir mi yoksa hiç bulaşmayalım mı :)

http://www.viessmann.com.tr/tr/products/klimatechnik/Vitopend-100-W-WH1B.html

teknik değerler diğer klima marka/modelleri ile hemen hemen aynı

teşekkürler

Teknik değer görünmüyor ki birader.
    Marka olarak bilindik marka, ama hiçbir veriyi göstermiyor.

slm, verileri eklemeti atlamısım :)

yanında çarpı olan modeli düşünüyoruz, 18000 btu

http://a1108.hizliresim.com/11/8/2/3366.jpg

teşekkürler

Kalitesini bilmiyorum, ama tekniği de "ilk nesil" inverterler seviyesinde.
    Ancak çok hesaplı (2 bin tl altı gibi) bulunursa alınır derim.
    Daha yüksek fiyat isteniyorsa bulaşmayın derim.
    Toshiba-Mitsu. ile kıyaslamak olmaz, onlar herşeyiyle kendini kanıtlamış aletler.

bu inverterlerin "yeni/eski nesil" olduklarini nasil anlayabiliriz ? klima icin voltaj dalgalanmalarina karsi "voltaj regulatoru" secerken nelere dikkat etmek gerekir ?
  • quote:

. Bu fatura tv,buzdolabı,çamaşır makinası v.s. tüketmini de içeriyor sanırım..30-40 lira onları düşün

130-140 TL gibi klimalar tüketmiş
  • ereyonda hızlıal kadar güvenilirdir hızlıal yaklaşık 3 yıldır alışveriş yaparım sorunyok ve hızlıal gold bilgisayar kuruluşu dur.Toshiba RAS-18 SKV-E Inverter Split Klima 2374 tl +43 tl kargo=2418 tl ye aldım yolda
  • quote:

Orijinalden alıntı: tubul

quote:

. Bu fatura tv,buzdolabı,çamaşır makinası v.s. tüketmini de içeriyor sanırım..30-40 lira onları düşün

130-140 TL gibi klimalar tüketmiş

Evet 30-40 tl arası elektrik faturası geliyordu. 2 klima yaklaşık 15 er saat civarı çalışarak 130 TL civarı elektrik tüketmiş. bu elektrikğin çoğunu da sabit hızlı beko tüketmiştir. bu fatura beni rahatsız etmedi çünkü hemen hemen devamlı çalıştırıyorum.
  • Evet arkadaşlar idealeşya.com'dan aldığım Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold klima akşamüstü gibi geldi ve hemen yetkili servisi arayıp montajını hallettirdim.Şu an otomatik 22 derece ekonomikde çalışıyor.Salonumu çok rahat serinletti çok kısa bir sürede.Bu arada 35m2 salonum mevcutmuş tekrardan hesapladım.Ses için söyleyeceklerim neredeyse duyulmuyor iç dış ünite de çok sessiz.Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum bu arada 10 dk vakum yapıldı boru mesafesi çok kısa olduğundan yeterli olacağını söylediler.Ben 1-2 kere daha ısrar etmeme karşın abi yeterli olur bu kadar, makinanın sesi de basıncı da gördüğün gibi değişti dediler.Ben de tamam dedim artık.
    Herkese teşekkür ediyorum ayrıca kocausta bu klimanın faturama çok yansımaması için ne tür ayarlarda çalıştırmam uygun olur ?
    Cevabınız için ayrıca teşekkürler şimdiden..
  • quote:

ereyonda hızlıal kadar güvenilirdir hızlıal yaklaşık 3 yıldır alışveriş yaparım sorunyok ve hızlıal gold bilgisayar kuruluşu dur.Toshiba RAS-18 SKV-E Inverter Split Klima 2374 tl +43 tl kargo=2418 tl ye aldım yolda

hızlıal sitesi ile ilgili : http://forum.donanimhaber.com/m_29978356/mpage_2/key_/tm.htm

özellikle 2. sayfaya bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnn

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    Orjinal LG klimalar kalite olarak nasıldır (LG-BEKO değil) , Toshiba-Mitsubishi yerine tercih edilebilir mi yoksa hiç bulaşmayalım mı :)

http://www.viessmann.com.tr/tr/products/klimatechnik/Vitopend-100-W-WH1B.html

teknik değerler diğer klima marka/modelleri ile hemen hemen aynı

teşekkürler

Teknik değer görünmüyor ki birader.
    Marka olarak bilindik marka, ama hiçbir veriyi göstermiyor.

slm, verileri eklemeti atlamısım :)

yanında çarpı olan modeli düşünüyoruz, 18000 btu

http://a1108.hizliresim.com/11/8/2/3366.jpg

teşekkürler

Kalitesini bilmiyorum, ama tekniği de "ilk nesil" inverterler seviyesinde.
    Ancak çok hesaplı (2 bin tl altı gibi) bulunursa alınır derim.
    Daha yüksek fiyat isteniyorsa bulaşmayın derim.
    Toshiba-Mitsu. ile kıyaslamak olmaz, onlar herşeyiyle kendini kanıtlamış aletler.

bu inverterlerin "yeni/eski nesil" olduklarini nasil anlayabiliriz ? klima icin voltaj dalgalanmalarina karsi "voltaj regulatoru" secerken nelere dikkat etmek gerekir ?

Önce profilini gizlemekten vazgeç, ciddiye alırsak cevap veririz.
  • quote:

Evet arkadaşlar idealeşya.com'dan aldığım Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold klima akşamüstü gibi geldi ve hemen yetkili servisi arayıp montajını hallettirdim.Şu an otomatik 22 derece ekonomikde çalışıyor.Salonumu çok rahat serinletti çok kısa bir sürede.Bu arada 35m2 salonum mevcutmuş tekrardan hesapladım.Ses için söyleyeceklerim neredeyse duyulmuyor iç dış ünite de çok sessiz.Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum bu arada 10 dk vakum yapıldı boru mesafesi çok kısa olduğundan yeterli olacağını söylediler.Ben 1-2 kere daha ısrar etmeme karşın abi yeterli olur bu kadar, makinanın sesi de basıncı da gördüğün gibi değişti dediler.Ben de tamam dedim artık.
    Herkese teşekkür ediyorum ayrıca kocausta bu klimanın faturama çok yansımaması için ne tür ayarlarda çalıştırmam uygun olur ?

Alet hayırlı olsun, iyi bir makina aldınız.
    Boru kısaysa vakum yeterli olabilir, takmayın.
    ...........
    Soğutma için kullanımda 24-26 C, ısıtma için kullanımda 23-24 C civarı ayarlarsanız; hem ekonomik hem de sağlıklı olur.
    Her iki konumda da, fan hızını mümkün olduğunca yavaş hıza alın, ve hiçbir zaman üflenen hava insanların üstüne gelmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 5 Ağustos 2011; 1:48:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mm.mustafa

quote:

quote:

herkese Merhaba,

Sanırım klima btu yükselince a sınıfında tutunması zorlaşıyor.
    bu durumda ne kadar farkeder bilemiyorum ama ben olsam a sınıfı alırdım.

bende AC Carrier 050 var ısıtma ve soğutma A sınıfı. bir üst kapasitesinin B-C sınıfı olması ilginç.

Aynı kompresörü kullanıp daha yüksek kapasitede klima oluşturunca böyle oluyor.
    Birçok firmanın mallarında da benzer durum sözkonusu.
  • quote:

quote:

Evet arkadaşlar idealeşya.com'dan aldığım Alarko Carrier 53 NQV 050M X-Power Gold klima akşamüstü gibi geldi ve hemen yetkili servisi arayıp montajını hallettirdim.Şu an otomatik 22 derece ekonomikde çalışıyor.Salonumu çok rahat serinletti çok kısa bir sürede.Bu arada 35m2 salonum mevcutmuş tekrardan hesapladım.Ses için söyleyeceklerim neredeyse duyulmuyor iç dış ünite de çok sessiz.Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum bu arada 10 dk vakum yapıldı boru mesafesi çok kısa olduğundan yeterli olacağını söylediler.Ben 1-2 kere daha ısrar etmeme karşın abi yeterli olur bu kadar, makinanın sesi de basıncı da gördüğün gibi değişti dediler.Ben de tamam dedim artık.

...........
    Soğutma için kullanımda 24-26 C, ısıtma için kullanımda 23-24 C civarı ayarlarsanız; hem ekonomik hem de sağlıklı olur.

Eyvallah sağolun belki 10 dk bile değildir 5-6 dk anca yapmışlardır, zaten makinaları da eskiydi ondan ısrar ettim.Örnek olarak vakum pompasının 2 tane göstergesinin birinde cam yoktu.Herneyse şu an sorunsuz çalışıyor ayrıca makinayı 4-5dk çalıştırdıktan sonra vakum yaptılar ben çalışmadan yapılıyor biliyordum içindeki havayı mı ne boşaltmak içnmiş öyle dediler ben de birşey demedim artık.Şu an içim hiç rahat değil doğrusunu söylemek gerekirse.Ama soğutmada herhangi bir sorun yok buz gibi kesildik 22 derecede :)
  • quote:

quote:

quote:

...........

Eyvallah sağolun belki 10 dk bile değildir 5-6 dk anca yapmışlardır, zaten makinaları da eskiydi ondan ısrar ettim.Örnek olarak vakum pompasının 2 tane göstergesinin birinde cam yoktu.Herneyse şu an sorunsuz çalışıyor ayrıca makinayı 4-5dk çalıştırdıktan sonra vakum yaptılar ben çalışmadan yapılıyor biliyordum içindeki havayı mı ne boşaltmak içnmiş öyle dediler ben de birşey demedim artık.Şu an içim hiç rahat değil doğrusunu söylemek gerekirse.Ama soğutmada herhangi bir sorun yok buz gibi kesildik 22 derecede :)

Moralinizi bozmak istemem ama, saçmalamışlar.
    Sanırım önceden vakum yapmayı unutup alete gazı saldılar, sonra da cevahiri kurtarmak için akıllarınca iş yaptılar.
    Yapılan iş hikaye olmuş oluyor.
    Ben olsaydım, Alarko'ya şikayet eder, takılan aleti söktürüp yenisinin "nizami" olarak başka bir servis tarafından takılmasını isterdim.
    Ve o zibidileri de üst yönetime bildirerek servisliğinin iptal edilmesine çalışırdım.
    Son günlerde Alarko servisleri de diğer dandik firmaların servislerine benzemeye başladı, rezalet...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

...........

Sanırım önceden vakum yapmayı unutup alete gazı saldılar, sonra da cevahiri kurtarmak için akıllarınca iş yaptılar.
    Ben olsaydım, Alarko'ya şikayet eder, takılan aleti söktürüp yenisinin "nizami" olarak başka bir servis tarafından takılmasını isterdim.
    Ve o zibidileri de üst yönetime bildirerek servisliğinin iptal edilmesine çalışırdım.
    Son günlerde Alarko servisleri de diğer dandik firmaların servislerine benzemeye başladı, rezalet...

Valla usta unutma gibi bir durum olduğunu sanmıyorum aleti bağladı herşeyi hazırladı sonra 3-4 dk çalışması gerekiyor ondan sonra vakumlama yapılıyor dedi.Ben uyardım bak çalışmadan yapılıyormuş sonradan iş çıkarmayın diye adamlar abi kaç tane klima takıyoruz her hafta önce içindeki birşeyi mi boşaltması gerekiyormuş neymiş öyle dedi.Ben de tamam dedim açtı klimayı bekledik sonra direk pirizden söktü vakumu açtı tuşundan kapatmadı yani.Şikayetimvar a yazdım.Sorun çıkarsa mesuliyet kabul etmicem zaten.Genel bayiyle de görüşeyim dediğiniz gibi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

...........

Valla usta unutma gibi bir durum olduğunu sanmıyorum aleti bağladı herşeyi hazırladı sonra 3-4 dk çalışması gerekiyor ondan sonra vakumlama yapılıyor dedi.Ben uyardım bak çalışmadan yapılıyormuş sonradan iş çıkarmayın diye adamlar abi kaç tane klima takıyoruz her hafta önce içindeki birşeyi mi boşaltması gerekiyormuş neymiş öyle dedi.Ben de tamam dedim açtı klimayı bekledik sonra direk pirizden söktü vakumu açtı tuşundan kapatmadı yani.Şikayetimvar a yazdım.Sorun çıkarsa mesuliyet kabul etmicem zaten.Genel bayiyle de görüşeyim dediğiniz gibi.

şikayetvar ile falan uğraşmadan önce doğrudan Alarko'ya bildirin.
    Yaptıkları işlem tamamen göz boyama.
    Belli ki o adamlar laubali.
    Böylelerinin servisliğini iptal ettirmek gerekli.
    Ana firmaya bastırın, klimayı söktürüp yeni bir tanesinin BAŞKA BİR SERVİS TARAFINDAN nizami olarak takılmasını isteyin.
    Eğer yol koşmaya çalışırlarsa da üst yönetimle temas kurmaya çalışın.
  • 
Sayfa: önceki 567568569570571
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.