Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.265
Cevap
331
Favori
3.176.607
Tıklama
Giriş
      3700 Mesaj
      30 Temmuz 2011 21:37:30
      quote:

Orijinalden alıntı: cevahirx

3-4 gündür baya bi kendi kendime konuştum şu koca başlıkta
      Neyse bari bende cvp vermediğiniz için TŞKR edip başımın çaresine bakayım
      Beyler vede Efendiler

Cevap verilmedi, çünkü sorduğunuz şeyler zaten önceden fazlasıyla konuşulmuştu.
      Nedense millet hiç önceki yazılanları okumadan hemen cevap bekliyor.
      Zaten aynı şeyleri defalarca yazmaktan bıktık, bu defa da tekrar etmiyoruz diye toplu olarak fırça yedik
      |
      |
      30 Temmuz 2011 21:41:00
      arkadaşlar kışın sıcaklığın -10 a kadar düşen dağlık bi alanda kalıyoruz ve inverter klima almak istiyoruz 18000btu civarı. hem ısıtma hem soğutma amaçlı kullanacağız neyi önerirsiniz.
      30 Temmuz 2011 21:51:36
      quote:

Orijinalden alıntı: emirgokhan

arkadaşlar kışın sıcaklığın -10 a kadar düşen dağlık bi alanda kalıyoruz ve inverter klima almak istiyoruz 18000btu civarı. hem ısıtma hem soğutma amaçlı kullanacağız neyi önerirsiniz.

Toshiba, Mitsu.Elec., Mitsu. Heavy, Zibro, Alarko Carrier gibi markaların o kapasitede aletlerinden paranıza göre birini seçin.
      |
      |
      30 Temmuz 2011 22:08:14
      quote:

Orijinalden alıntı: _png_

Arkadaşlar termometreye baktım şu an oda sıcaklığı 29 derece. Klima almaya karar verdim. Alırken iyi birşey alayım uzun ömürlü, performanslı ve yaktığı elektrikte tutumlu olsun diye düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğiniz markalar nelerdir?

Klima alırken nelere dikkat edilmelidir?

Teşekkürler.

biz antepte 40c ile boğuşuyoruz bütce varsa sharp bosch mitsubishi al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      30 Temmuz 2011 22:44:07
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta

Sorun belli oldu, adamlar montaj yaparken rakorları yeterince sıkmamışlar.
      Tamamen işçilik hatası, başka yerden şüphelenmenize gerek yok.

umarım birkez daha yaşanmaz lakin her sıkıntıda servis vermeleri 2-3 gun icerisinde oluyor. bu sıcaklarda gayet sıkıntılı klimasız kalmak.
      |
      |
      30 Temmuz 2011 23:04:46
      quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

Orijinalden alıntı: vetsimon

merhabalar....

araştırmalar,tavsiyeler :D üstüne RAS18SKV aldım bir tane.İyi bildiğimiz alarko elemanları geldi taktı klimayı.Israrla vakum olayını sorduğumda gerek yok deyip.dış üniteden maşonu acıp havayı attırıp klimayı calıstırdılar.
      Montaj kitapcıgında vakum yaptırınız yazıyor.bugun aradım alarko müşteri hizmetlerini durumu anlattım.servisi arayıp görüşmüşler yarın gelip vakumlama işlemei yapacaklarını söylediler.
      Forumda vakumlama ile ilgili yazıları okuduğumdada kafam karıştı.

Çalışan alete vakumlama yaptırayım mı?yaptırmayayım mı?Cihaz hasar görür mü bu işlemi yaparken?

Bilemedim.
      Siz ne önerirsiniz?
      Saygılar,

onlar gelene kadar cihazı bence hiççalıştırmayın, artık sisteme hareket verilmiş ve gazına da hava varsa karışmıştır yeterince, sonradan vakum yapmayla olmaz bu iş, bir işe yaramaz, ilk anda yapılacaktı.Tek çözüm tamamen gazı boşaltıp,vakumlama yapmaktır.

aynı cihazdan geçen hafta bende taktırdım benimkinede vakum olayını yapmadılar,fakat cihaz şuanda problemsiz çalışıyor,vakum yapılmamasının zararları nedir,daha sonra sorun çıkarırmı ,,saygılar
      |
      |

• Çavuş
      53 Mesaj
      30 Temmuz 2011 23:06:03
      koçtaştan 21000 btu'luk gree marka klima aldım. koridorum a 25 m2 salon ve mutfak açılıyor. klima salona takılacak . umarım salon çok soğuk olmaz. bu arada çok ağır bişeymiş eve tek başıma zor getirdim. yarın airfel merkezi arayıp en yakın servisi yönlendirmelerini isteyeceğim.ist ataşehir de oturuyorum tanıdığı tavsiye edebileceği servis olan varmı. kullanımda nelere dikkat etmeliyim. sanırım biraz büyük aldım.
      teşekkürler.
      |
      |
      30 Temmuz 2011 23:16:41
      Arkadaşlar 25m2 salon + 10 m2 hol olan evim için 18.000 btu luk sadece soğutma amaçlı kullanacağım bir klima önerisi istiyorum. Aklımda samsung boracay var. Yardımcı olurmusunuz bu btu yeterli mi ? sadece soğutma amaçlı kullancağım için marka önemli mi?
      |
      |
      30 Temmuz 2011 23:17:33
      Arkadaşlar Vestel İnverter Plus 9A klima almayı düşünüyorum. 12 m kare oda için kullanıcam. Bayii 9000 BTU için 1160 T.L. fiyat verdi 12 Taksit.
      Siz bu klimayı tavsiye edermisiniz. Cevaplar için şimdiden teşekkürler..
      |
      |
      30 Temmuz 2011 23:18:26
      quote:

Orijinalden alıntı: palet41

quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

Orijinalden alıntı: vetsimon

merhabalar....

araştırmalar,tavsiyeler :D üstüne RAS18SKV aldım bir tane.İyi bildiğimiz alarko elemanları geldi taktı klimayı.Israrla vakum olayını sorduğumda gerek yok deyip.dış üniteden maşonu acıp havayı attırıp klimayı calıstırdılar.
      Montaj kitapcıgında vakum yaptırınız yazıyor.bugun aradım alarko müşteri hizmetlerini durumu anlattım.servisi arayıp görüşmüşler yarın gelip vakumlama işlemei yapacaklarını söylediler.
      Forumda vakumlama ile ilgili yazıları okuduğumdada kafam karıştı.

Çalışan alete vakumlama yaptırayım mı?yaptırmayayım mı?Cihaz hasar görür mü bu işlemi yaparken?

Bilemedim.
      Siz ne önerirsiniz?
      Saygılar,

onlar gelene kadar cihazı bence hiççalıştırmayın, artık sisteme hareket verilmiş ve gazına da hava varsa karışmıştır yeterince, sonradan vakum yapmayla olmaz bu iş, bir işe yaramaz, ilk anda yapılacaktı.Tek çözüm tamamen gazı boşaltıp,vakumlama yapmaktır.

aynı cihazdan geçen hafta bende taktırdım benimkinede vakum olayını yapmadılar,fakat cihaz şuanda problemsiz çalışıyor,vakum yapılmamasının zararları nedir,daha sonra sorun çıkarırmı ,,saygılar

Çıkabilir kompressörde ileride ve sistemde hava varsa ısıtma perfomansınız da çok düşer kışın.Mutlaka yaptırın en kısa sürede ama artık gazı boşaltıp yapmalılar, sonradan olmaz..
      |
      |

• Yüzbaşı
      259 Mesaj
      30 Temmuz 2011 23:42:13
      quote:

Orijinalden alıntı: _U_U_R_

Arkadaşlar 25m2 salon + 10 m2 hol olan evim için 18.000 btu luk sadece soğutma amaçlı kullanacağım bir klima önerisi istiyorum. Aklımda samsung boracay var. Yardımcı olurmusunuz bu btu yeterli mi ? sadece soğutma amaçlı kullancağım için marka önemli mi?

yardımcı olacak arkadaşlar yok mu? yarın gidip alıcam...
      |
      |
      31 Temmuz 2011 00:01:29
      az önce bişey dikkatimi çekti mitsubishi heavy SRK50 cihazım var , dış ünite duvarda asılı , az önce dış üniteden ara ara motor çalışrıken çok az sesli olarak tır tır tır diye ses geldiğini duydum.daha önce böyle ses hiç duymadım yada dikkat etmedim hiç bu gece dikkatimi çekti.bu normal bir sesmi ?
      |
      |
      31 Temmuz 2011 00:07:14
      quote:

Orijinalden alıntı: atroce

Arkadaşlar bu klima takıldı şuan 10 dakikadır çalışıyo

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101595&ad=BOSCH-B1ZMA-i18905-iNVERTER-DUVAR-TiPi-SPLiT-KLiMA-BZH-Klimalar

Salon 30mt2, giriş 2 metre kadar, ve oda 30mt2

şuan salon gayet iyi diğer odalarada gitmesi için kaç derecede fan ayarı hangi yükseklikte ve ne kadar çalıştırmam gerek

ve genel kullanımda nasıl çalıştırmalıyım 24 saat çalıştırmalıyım

teşekkürler

?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      9 Not
      31 Temmuz 2011 01:41:53
      Başlıkta fake çakal varmı ona bakıyorum birileri arada dadanıyor da!!

Beyler GREE ler tam gaz gidiyor,yolunuz aynen Koçtaş ın yoluna girsin

++
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
    • Teğmen
      231 Mesaj
      31 Temmuz 2011 01:56:17
      DAIKIN - TOSHİBA - MITSUBİSHİ - HUJİ - ALARKO
      |
      |
      31 Temmuz 2011 10:34:42
      quote:

Orijinalden alıntı: albani

Başlıkta fake çakal varmı ona bakıyorum birileri arada dadanıyor da!!

Beyler GREE ler tam gaz gidiyor,yolunuz aynen Koçtaş ın yoluna girsin

++

yaw albani senin bu yorumlarına bakıpta gree almamak olmaz diyorum ama diğer yandan da samsung kafamı kurcalıyor sonuçta türk milleti olarak bilinen markalar hep bizi cezbetmiştir. Bu arada bu gree sana prim vermeli valla adamların satışlarını patlattın. Bende bugün gidip gree ye bakıcam ama tavsiyeniz ne olur benim salon + hol için 25 + 10 m2 demiştim sadece soğutma için? Gree 17.000 yeter mi?
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      31 Temmuz 2011 11:09:18
      quote:

quote:

Sadece soğutma için olacaksa, servisi bol ve ucuzca bir alet bakın.
      BTU seçiminiz uygun.
      |
      |
      31 Temmuz 2011 11:13:51
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

BTU seçiminiz uygun.

Doğrusunu söylemek gerekirse hiç bir bilgim yok, hangisinin servisi yaygın hangisinin değil. Bana birkaç tavsiyede bulunursanız ona göre bakayım. Samsung konusunuda ne dersiniz?
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      31 Temmuz 2011 11:21:11
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

quote:

BTU seçiminiz uygun.

Doğrusunu söylemek gerekirse hiç bir bilgim yok, hangisinin servisi yaygın hangisinin değil. Bana birkaç tavsiyede bulunursanız ona göre bakayım. Samsung konusunuda ne dersiniz?

Birkaç örnek:

Bunun 17 bin olanı:

http://www.koctas.com.tr/U/Gree-A-Sinifi-Split-Klima/9000-Btu/57264?R=319

bunun 18 bin olanı:

http://www.koctas.com.tr/U/Demrad-A-Sinifi-Klima/RA-12HP-12000-Btu/56529?R=319

Samsung önermem, TC'de satılan klimaları klimaları eski teknoloji, servis konusu henüz belirsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 31 Temmuz 2011; 11:23:21 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      370 Mesaj
      31 Temmuz 2011 15:28:17
      Meraba arkadaşlar ...24 metrekare odaya klima almayı düşünüyorum.Yalnız iki klima arasında kaldım.
      Mitsubishi heavy hyper dizayn SRK50ZJX-S
      Mitsubishi Electric MSZ-FD50VA KRİGMANE
      Hem kış,hemde yazın kullanma amaçlı alacam.18.000 BTU seçmenin nedeni Urfa çok sıcak kısacası çöl sıcaklarını yaşadımız ve hava sıcaklığı 45 derecenin üzerinde olduğu için 12.000 BTU yeterli gelmez diye bu klimaları düşünüyorum.
      Arkadaşlar acilen cevabınızı beklliyorum.
      |
      |
    Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
SEO
haberler
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.