Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.172
Cevap
328
Favori
3.172.303
Tıklama
Giriş
      147 Mesaj
      29 Temmuz 2011 15:22:40
      quote:

Orijinalden alıntı: instructor12345

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: instructor12345

Merhabalar,

Ben Adapazarında yaşıyorum.
      Buralarda hava nemli ve rutubetlidir.
      Oturduğumuz evin salonuna bir klima taktırmak istiyoruz.
      Salon 25 metrekare büyüklüğünde. Duvarlar yalıtımlı. Evin cephesi güney ve batı cephesi
      Klima muhtemelen yaz aylarında sürekli çalışacak. Az elektrik harcayan, icabında salonun kapısını açınca diğer odaları da soğutabilecek fiyat/performans oranı uygun bir klima tavsiye edebilir misiniz ?

Evin şemasını da mesaja ekliyorum.

Bence uygun şekil şöyle olabilir:
      Resimde gördüğümüz şekilde salon ve 15 m2 lik odaların üst-sağ köşesine, kapılara tam karşı olacak biçimde birer klima takıyoruz.
      Salona 17 binlik, odaya 11 binlik Gree (Koçtaş) standart tip.

Merhaba tekrar,
      efendim, biz inverterli klimalardan almayı düşünüyoruz. Ve tek bir klima alarak salona taktırmak istiyoruz. Bu durumda ne tavsiye edersiniz ? Teşekkürler.

bana yukarıda belirttiğim şartlara uygun acil bir klima tavsiye eder misiniz lütfen ?
      internetten nereden uygun fiyata alabileceğimi de yazarsanız sevinirim. teşekkürler.
      |
      |

• Binbaşı
      1481 Mesaj
      29 Temmuz 2011 15:45:06
      quote:

Orijinalden alıntı: A.M.E.R

quote:

Orijinalden alıntı: mm.mustafa

quote:

Orijinalden alıntı: mm.mustafa

bildiğiniz gibi panasonic faciasından sonra klima arayışına girdim.
      şu klimanın yeterli olabileceğini düşünüyorum.
      airfel inverter modelleri 2011 de üretmiş ilk olarak. bu sorun teşkil edermi.
      Airfel AS18-0933-INV Inverter Serisi Duvar Tipi Klima
      http://www.idealesya.com/urun/airfel-as18-0933-inv-inverter-serisi-duvar-tipi-klima.aspx

soğutma 3.600-22.000
      ısıtma 3.400-24.200

herhalde bana yeterli gelir. büyük inverter olduğu için inverter olayından daha iyi faydalanırım sanırım.

birde aklıma takılan birşey var. DC inverter ve AC inverter farkı nedir.

bugun almam lazım
      evim daha önce dediğim gibi korunaklı çift cam ve 30-35 metrekare salonda kullanılacak.
      airfel in ağız sıcaklığı yazın 10 derece altı
      kışında 50 derece üstü olur ise sorun yok benim için. teşekkürler.

Koçtaşa gree bakın ben 2 gün önce baktım vardı, yada samsung maldiva alın ben begendim, sessiz

sipariş verdim. airfell 18 -933 inverter. bakalım sonuç ne olacak
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      9 Not
      29 Temmuz 2011 16:47:48
      GREE kere gaz vermeye devam ama mal bitiyor gibi!!

Devamı nasıl ve kimden olacak belli değil,ancak Airfel uyanık ise bu işe bir şekilde birisiyle devam eder+

Sanıyorum GREE ile son aylarda TR de satış rekorları kırdılar! Koçtaş ın olmasıda bir ivme kazandırdı ama çok kısa
      zamanda,yüksek adette GREE satabildiler

++
      Mustafa kardeş,Pana Klima işin ne oldu???

GREE almaya bak,yalnış gaz alma bu arada

Ayrıca Gürcan fake yine gelmiş ve seni yemiş kardeş,az uyanık ol muhatap alacağın adam için

Selamlar
      CAN+
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500

• Çavuş
      57 Mesaj
      29 Temmuz 2011 16:56:04
      merhabalar....

araştırmalar,tavsiyeler :D üstüne RAS18SKV aldım bir tane.İyi bildiğimiz alarko elemanları geldi taktı klimayı.Israrla vakum olayını sorduğumda gerek yok deyip.dış üniteden maşonu acıp havayı attırıp klimayı calıstırdılar.
      Montaj kitapcıgında vakum yaptırınız yazıyor.bugun aradım alarko müşteri hizmetlerini durumu anlattım.servisi arayıp görüşmüşler yarın gelip vakumlama işlemei yapacaklarını söylediler.
      Forumda vakumlama ile ilgili yazıları okuduğumdada kafam karıştı.

Çalışan alete vakumlama yaptırayım mı?yaptırmayayım mı?Cihaz hasar görür mü bu işlemi yaparken?

Bilemedim.
      Siz ne önerirsiniz?
      Saygılar,
      29 Temmuz 2011 19:43:09
      quote:

Orijinalden alıntı: vetsimon

merhabalar....

araştırmalar,tavsiyeler :D üstüne RAS18SKV aldım bir tane.İyi bildiğimiz alarko elemanları geldi taktı klimayı.Israrla vakum olayını sorduğumda gerek yok deyip.dış üniteden maşonu acıp havayı attırıp klimayı calıstırdılar.
      Montaj kitapcıgında vakum yaptırınız yazıyor.bugun aradım alarko müşteri hizmetlerini durumu anlattım.servisi arayıp görüşmüşler yarın gelip vakumlama işlemei yapacaklarını söylediler.

Çalışan alete vakumlama yaptırayım mı?yaptırmayayım mı?Cihaz hasar görür mü bu işlemi yaparken?

Bilemedim.
      Siz ne önerirsiniz?
      Saygılar,

onlar gelene kadar cihazı bence hiççalıştırmayın, artık sisteme hareket verilmiş ve gazına da hava varsa karışmıştır yeterince, sonradan vakum yapmayla olmaz bu iş, bir işe yaramaz, ilk anda yapılacaktı.Tek çözüm tamamen gazı boşaltıp,vakumlama yapmaktır.

• Yarbay
      3700 Mesaj
      29 Temmuz 2011 20:47:43
      quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

klima derken arabanın klimasının kompresörü naneyi yemiş. çıkma parça 550 tl sıfırı 2500 tl diyor. araba opel astra 2006 model. ben bu klimayı kullanmasını mı bilmiyorum yoksa şanssız mıyım? 2006 model arabanın klimasının 5-6 yılda böyle masraf çıkarması normal olmasa gerek. Çok canım sıkıldı çok..

Araba dandik olunca kliması da ona göre olur, üzülmeyin hocam
      Ayazağa oto sanayide çok daha ucuza yenisini bulabilirsiniz, oralarda bir araştırın.

opel astrada dandik arabaysa hangisi iyi araba acaba çok merak ettim dandik dediğiniz model ve marka bence standartlara göre gayet iyi bir araba ve bu kadar kısa sürede kompresörünün bozulması normal bir durum değil.91 model fabrika çıkışlı doğanlardaki klima kompresörü bile bozulmazken opel astranın bozulması normal değil

Hocam benim asıl alanım arabacılıktır.
      Kısaca söyleyeyim ki, '95 yılından itibaren Opel'in yaptığı neredeyse tüm arabalar Renault'tan daha aşağı kaliteye düşmeye başladı.
      Bunun nedenleri-süreci çok uzun hikaye de, bu kadarını bilmeniz yeter.
      .....
      Kompresörünün bozulması aslında Opel'in biraz dışında kalır da, kısaca öyle deyivermiştim.
      Ama durum da budur yani, eski Opel adını kullanıp satıyorlar çöpleri
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      29 Temmuz 2011 20:57:14
      quote:

Orijinalden alıntı: cihan7

Sn Kocausta ve Sn Albani istanbulda bulunan eczanem için bir klima almak istiyorum;Bulunduğum bölgede kışın sıcaklık -3 dereceye kadar düşüyor ve ben klimayı hem ısıtmada hemde soğutmada kullanmak istiyorum;Eczanemin 2 cephesinde alimunyum çerçeve ve orta yalıtımlı güvenlik camı var.Eczanenin yüksekliği 2.65 ve satış alanı 45m2 ve bu alanın yanından kapıyla girilen labaratuvar ve mutfak bölümü var buranında alanı 7m2.Eczanenin 2 kapısı var ve 1 tanesi sıklıkla açılp kapanıyor.Yani net olarak 45 dolaylı olarakta 52 m2 alanı ısıtmak ve soğutmak istiyorum. Sizlerden ricam bana klima tavsiyesinde bulunmanız.Her markaya açığım f/p uygunluğu olarak zibro eco change inverter 6564,samsung maldivler serisi invertörlü ve alarko carrier modelleri uygungözüküyor. büyük japon markalarını çok incelemeye cesaret edemedim çünkü fiyat yüksek kalıyor.Birde samsung konusunda ürünleri kime yaptırıyor bilgi verebilirmisiniz(ikinizde samsunga biraz soguk baksanızda cop ve eer degerleri katolokta kötü gözükmüyor. green firmasının üretimi olabilirmi?).Tüm tavsiyelerinize ve markalara açığım önemli olan randıman almak.alakanız için şimdiden teşekkürederim

Düşündükleriniz arasında en uygunu Zibro Eco Change 6564 bence.
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      29 Temmuz 2011 21:01:31
      quote:

Orijinalden alıntı: vetsimon

merhabalar....

Bilemedim.
      Siz ne önerirsiniz?
      Saygılar,

Özelden de yazmışsınız, cevapladım.
      Alarko ile temas kurup o servisin firma ile ilişiğini kestirmelisiniz.
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      29 Temmuz 2011 21:35:11
      quote:

quote:

quote:

klima derken arabanın klimasının kompresörü naneyi yemiş. çıkma parça 550 tl sıfırı 2500 tl diyor. araba opel astra 2006 model. ben bu klimayı kullanmasını mı bilmiyorum yoksa şanssız mıyım? 2006 model arabanın klimasının 5-6 yılda böyle masraf çıkarması normal olmasa gerek. Çok canım sıkıldı çok..

Ayazağa oto sanayide çok daha ucuza yenisini bulabilirsiniz, oralarda bir araştırın.

opel astrada dandik arabaysa hangisi iyi araba acaba çok merak ettim dandik dediğiniz model ve marka bence standartlara göre gayet iyi bir araba ve bu kadar kısa sürede kompresörünün bozulması normal bir durum değil.91 model fabrika çıkışlı doğanlardaki klima kompresörü bile bozulmazken opel astranın bozulması normal değil

kardeş boşver burda her işi biliyorla takılma, her işten anlayan ve konuşan forumdaşlarımız mevcut, haybeye sallıyorlar.Klima kompressörü bozulabilir takma kafana, sonuçta yeni arabada bile bozulabiliyor,o kompressörü OPEL üretmiyor sonuçta.Önceden teknik bir sıkıntısı varmış ki fark edilmeyen ve birkaç sene sonra verdi artık arızasını.HEr markada olabilir, sıfır araçta bile...
      |
      |

• Binbaşı
      1428 Mesaj
      29 Temmuz 2011 21:41:35
      Dün ödemeyi yaptım !

2 adet Mitsubishi SRK20ZJX-S (2x1900 TL) (12-15 m2)

1 adet Mitsubishi SRK25ZJX-S (2200 TL) (17 m2)

İnşaallah pişman etmez.
      |
      |
      29 Temmuz 2011 21:44:20
      quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Dün ödemeyi yaptım !

İnşaallah pişman etmez.

hadi hayırlı olsun seçim güzel sayılır, görüşlerinizi paylaşınız...
      |
      |
      29 Temmuz 2011 22:29:26
      Muhakkak bilgilendirme yapacağım.Gerek tüketim gerekse performans konularında.
      |
      |
      29 Temmuz 2011 23:36:37
      800 liraya gree alacagıma 850 liraya profilo alırım..en azından servis bakımından kafam rahat olur
      |
      |
      30 Temmuz 2011 00:08:02
      quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Dün ödemeyi yaptım !

İnşaallah pişman etmez.

Bende böyle demiştim sana Sn.Doktor

17 için 25 doğru seçim oldu!
      12&15 içinde zaten 20 OK idi+

Hadi hayırlı olsun+

CAN
      |
      |

Panel;Toshiba FALD 46SV685/Toshiba 42WL863 UHD-Receiver;TechniSat STC+UHD 4k/Humax 4tune+UHD
      FHD-Receiver;Kathrein-913/Kathrein-916 BluRay;Sony BDP-S790/Panasonic DMP-BDT320/Samsung H6500
    • Yarbay
      2725 Mesaj
      30 Temmuz 2011 00:26:44
      quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

quote:

quote:

kardeş boşver burda her işi biliyorla takılma, her işten anlayan ve konuşan forumdaşlarımız mevcut, haybeye sallıyorlar.Klima kompressörü bozulabilir takma kafana, sonuçta yeni arabada bile bozulabiliyor,o kompressörü OPEL üretmiyor sonuçta.Önceden teknik bir sıkıntısı varmış ki fark edilmeyen ve birkaç sene sonra verdi artık arızasını.HEr markada olabilir, sıfır araçta bile...

her şeyi bilen diye banamı atıfta bulunuyorsun?eğer bana diyorsa saçmalamışın biraz.yorumlara bakarsan anlarsın.tabi eğer bana diyorsan bu lafı.

bizim millet alışmış ayrıca sıfır arabada bile olur ne demek?sen 30-40bin veriyorsun arabaya sıfır alıyorsun ve sana 2000tl masraf çıkarıyor direk?ee o zaman sıfırlığı nerde?opel üretmiyor olabilir ama opel gibi markalarda gidip en dandik malı takmıyor arabaya ki o yüzden isim yapmış sağlamlığıyla bilinmiş arabalar yapıyolar her konuda.

ayrıca haybeye sallıyorlar diyip durduk yere ortamı germeyede gerek yok.yorumunu yaparsın geçersin.herkes herkesle aynı fikirde olmak zorunda değil kimse kimseninde ne konuda ne kadar biligili olduğunu yada attığınıda bilmiyor o yüzden herkes kendi işine bakarsa hepimiz daha mutlu oluruz
      |
      |

• Teğmen
      101 Mesaj
      30 Temmuz 2011 00:45:30
      Montaj konusunda sorularım olacaktı
      Elektirği montajı yapacak servis bağlamıyormu ?
      Yukarlarda şartel konusunu okumuştum Onuda koydurucam inşlh
      Vakumlama mslesi okudum birde
      Bilmediğim daha neler var acaba
      Nelere dikkat etmeliyim
      Montajda eksik yada aksatmak istedikleri bişey olursa bilgim olduğunda müdahele edebilirim
      Zaten montaja bile yoğunluktan geç geliyorlar
      Birde problem yaşayıp tekrar çağırmak durumunda kalırsak Allah bilir gelmeleri ne kadar zaman alır
      Tşkrler...
      |
      |
      30 Temmuz 2011 00:47:15
      Lg-beko

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      30 Temmuz 2011 01:26:05
      Müşavir Bey kardeş

-Sana bir konuda PM atmıştım,sanırım aldın değilmi?

-Öyle herkesin gazınada gelme
      neyse sen Dua et herifleri malı geri almışlar!

-Airfel OK dir zaten o da GREE nin üretimidir
      ama ben sana bundan çok daha performanslı yine GREE üretimi olan ZIBRO larda satılan 6xxx modeli Inverter Klimayı
      tavsiye ederdim!

-Pany işin gelirsem;sen hiç macera filan anlatma kardeş,nasılsa geri almışlar o "bozuk/hatalı" cihazı(veya bir Servis kurulum hatası yok idiyse!!)
      Ayrıca TR de çoğu İthal Klima olayıda aynen böyledir ve burada en son Fujitsu alan bizim Kerim Beyin cihazında benzer macerayı yaşamıştık
      Servisler ve Merkez veya Ana Distribütör firma v.s bu işlerde sıkıntılı oluyor!!!
      Pany/TR olarak yeniden girdiler pazara ama,bu işler öyle kolay değil,Pany nin birde geçmiş PANATEK denen illet bir Distribütör firması vardı,onuda biliyoruz!

Kısaca her ithal klima Markası,TR de çeşitli sebeblerden alınmaması icap ediyor!

Herifler daha dün gelmişler ve sana verdikleri cevap ile tutumlarına bak yaw ben aynen çizreim böyle Marka ları kardeş,ayrıca çoğu durumda da
      MARKA karnımızı doyurmuyor!

++
      Kardeş kimse buyara gelip TAŞ KOYMA filan yapamaz,sen sanırım bu Bölümün yabancısısın,veririz odunu anında böyle çakal/fake veya Firma elamanlarına
      veya her ne iseler,bu başlıktan kimler geldi kimler geçti son 3-4 senedir,sen gönlünü ferah tut kardeş!!

Selamlar

CAN+
      |
      |

• Binbaşı
      1428 Mesaj
      30 Temmuz 2011 07:48:14
      Diline sağlık albani üstad
      Zaten senin uyarın üzerine 17 m2 olan odaya 25ZJX aldım

Ha bu arada yakın bir gelecekte senden LCD/LED TV tavsiyesi isteyeceğim,daha doğrusu söylediğini alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmert -- 30 Temmuz 2011; 7:49:40 >
      |
      |
      30 Temmuz 2011 11:02:33
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ygt07

quote:

quote:

quote:

her şeyi bilen diye banamı atıfta bulunuyorsun?eğer bana diyorsa saçmalamışın biraz.yorumlara bakarsan anlarsın.tabi eğer bana diyorsan bu lafı.

bizim millet alışmış ayrıca sıfır arabada bile olur ne demek?sen 30-40bin veriyorsun arabaya sıfır alıyorsun ve sana 2000tl masraf çıkarıyor direk?ee o zaman sıfırlığı nerde?opel üretmiyor olabilir ama opel gibi markalarda gidip en dandik malı takmıyor arabaya ki o yüzden isim yapmış sağlamlığıyla bilinmiş arabalar yapıyolar her konuda.

ayrıca haybeye sallıyorlar diyip durduk yere ortamı germeyede gerek yok.yorumunu yaparsın geçersin.herkes herkesle aynı fikirde olmak zorunda değil kimse kimseninde ne konuda ne kadar biligili olduğunu yada attığınıda bilmiyor o yüzden herkes kendi işine bakarsa hepimiz daha mutlu oluruz

kardeş uçmuşsun sen, sana değil ki lafımız o kendisini biliyor sen niye atladın hemen ne bu celallenme,böyle sakin ol, bırak marka taraftarlığını, her markada her şey olabilir.Hatta şimdiki yeni araçlarda markanın eski kalitesini de bekleme artık, bir vidanın maliyet hesabı yapılır oldu.Eski opel kalitesini bekleme artık hatta birçok tanınmış markada.Bu markayı da büyütme öyle bu markayı zamanında çok şişirdiler ama görünen köy klavuz istemez.Dersen ki 30-40 bin verdim durmam, çok canını sıkıyorsa aracın firmasıyla sıkıntı yaşarsan, ben bu kadar para verdim dersen, firmayla hakkını yasal olarak ararsın ama artık kalite yok.Konunun tartışma yeri burası değil hem, hem de sana denmedi lafımız o kendini biliyor..
      Son olarak arkadaş aşağıda cevabı vermiş ve gördüğün gibi benim belirttiğim şekilde bakımsızlık, önceden hissettirme, ve kendini gösterme şeklinde hatasını vermeye başlamışklima ve sonunda cort etmiş.Aşağıyı oku bilgi sahibi ol kardeş...Hadi herkesegeçmiş olsun, herkese sorunsuz sıkıntısız araçlarına binmeyi, cihazlarını kullanmak nasip olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygt07 -- 30 Temmuz 2011; 12:53:03 >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.