Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı
39.205
Cevap
328
Favori
3.174.395
Tıklama
Giriş
      12 Not
      29 Temmuz 2011 00:00:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Merhabalar...

Mevsimi değil ama bende Zibro marka sobaları sormak istiyorum. Aramızda kışın bu marka sobalardan kullanan varmı ?

http://www.pvg.com.tr/index.html

Sobanın kralı bu artık..

http://www.pvg.com.tr/pelet_isiticilar-5.html
      |
      |

• Çavuş
      48 Mesaj
      29 Temmuz 2011 00:59:35
      buradaki yorumlara bakarak 12000 btu GREE klimayı koçtaş kuşadasından aldım 18 m2 odayı mükemmel soğutuyor bulunduğum yer aydın almayı düşünenlere tavsiye ederim
      |
      |
      29 Temmuz 2011 01:32:29
      quote:

Orijinalden alıntı: CigTaNeSi

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Merhaba,
      Yazın öğlenden itibaren, akşam saat 7-8 e kadar güneş alarak çok sıcak olan; yaklaşık olarak 25 m2.lik bir salon için, f/p oranını düşünerek tavsiye edebileceğiniz bir klima arıyorum. Kaç btu.luk gerekiyor? Soğutma amaçlı ama, kışın ara sıra ısıtmada da kullanılabilir; genelde devamlı çalışacak,gece kapanabilir. Kapısı genelde açık kalıyor. Salondan sonra antre ve koridor var. Havayı fazla kurutmayan, sesi mümkünse az olan tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır? Bütçe klima için biraz kısıtlı, 1000 lere çıkmayı düşünmüyorum.

Bu ürünler için bilginiz var mı?

http://www.koctas.com.tr/U/LG-Beko-7605-D-Active-Power-Split-Klima/13000-Btu/43848?R=319

http://www.koctas.com.tr/U/LG-Beko-7505-D-Active-Power-Split-Klima/9500-Btu/43847?R=126

Teşekkürler...

En az 12 bin btu luk alet gerekir.
      Verdiğiniz linkteki 7605 uygun.

Teşekkürler...
      Peki ürün hakkında bir bilginiz var mı? Almış olmak için de almak istemem...
      İyi bir ürün ve marka mıdır?

İyi bir ürün değildir, klasik Arçelik kalitesizliği sözkonusudur, ama fiyatına göre iyi denebilir.
      En iyi tarafı servisleridir. En azından bizim buralarda öyle.
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      29 Temmuz 2011 01:38:16
      quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

klima derken arabanın klimasının kompresörü naneyi yemiş. çıkma parça 550 tl sıfırı 2500 tl diyor. araba opel astra 2006 model. ben bu klimayı kullanmasını mı bilmiyorum yoksa şanssız mıyım? 2006 model arabanın klimasının 5-6 yılda böyle masraf çıkarması normal olmasa gerek. Çok canım sıkıldı çok..

Araba dandik olunca kliması da ona göre olur, üzülmeyin hocam
      Ayazağa oto sanayide çok daha ucuza yenisini bulabilirsiniz, oralarda bir araştırın.
      |
      |
      29 Temmuz 2011 01:40:24
      quote:

Orijinalden alıntı: A.M.E.R

Zibro 6550 18000 lik 2100 tl
      midea vertu serisi 18000 lik 2200 tl
      samsung maldivas 18000 lik 2200 tl
      12 taksitle

gücüm ancak bunlara yetiyo acaba hangisini tavisye edesinz

Zibro 6550 diğerlernden çok daha iyi.
      |
      |
      29 Temmuz 2011 01:48:02
      quote:

Orijinalden alıntı: LastNomad

Merhabalar

33m2 civarında İstanbul'da arakat, dışyalıtımsız, bol pencereli salonum var. Bu klima sadece soğutma için çalışacak, kışın ısınma sorunum yok.

İki ayrı firmayı aradım. 15.000 btu civarı önerdiler. Keşif için Daikin isterse gelinebileceğini, diğeri yurdumun markası keşif için en az 3 gün bekleneceğini söyledi. En erken 4-5 gün montaj deniyor. Bu modeli daikin.com.tr de bulamadım.

Fiyata gelince (eğer 4 saattir mail atamayan satışçı abla yanlış söylemediyse) Daikin FTXS42 modeline 3200 peşin deniyor. Abla bayağı övdü
      Diğer markadan korkuyorum açıkçası, forumda hem olumlu hem olumsuz görüşler var.

Sormak istediğim bir şey var iyonizer, plasma/plazma, neoplazma vb. teknolojiyi ne kadar hissediyorsunuz.????? Ne kadar faydalı bir teknoloji ?

Toshiba nın sayfasında aşağıdaki gibi iki model buldum ana fark bu iyonizer ve pahalı olan az bir şey daha az elektrik tüketiyor, benim de bu farkı aradaki fiyat farkı ile amorti etmem oldukça uzun sürer.

http://www.domino.com.tr/productdetails.php?ID=2981 3289 TL, bunu alıncaya kadar Daikin alırım düşünceside var (Daikin sadece klima işinde olduğu için ilgimi çekiyor, yoksa bir halt bilmiyorum :)

http://www.domino.com.tr/productdetails.php?ID=908 2757 TL, bu ise iyonizer olmayan klima

Sonuç olarak sessiz, fazla elektrik tüketmeyen, sorun çıkarsa servisi saçbaş yoldurmayan bir klima ihtiyacım var.

Tavsiyelere de açığım

Saygılar

Sadece soğutma olunca daha basit standart tip aletler düşünmelisiniz.
      Ama madem ki inverter ve pahalıca mallar da alabileceksiniz, ben de kafadan Toshiba diyeyim.
      Hem kendisi hem de servisi 1 numaradır.
      Kapasite olarak içinde 16 veya 18 bulunanlardan, paranıza göre seçin birisini.
      Ben olsam RAS18SKV alırdım, ilk alım+kullanım maliyeti hesabı yaparak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 29 Temmuz 2011; 1:55:59 >
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      29 Temmuz 2011 01:59:56
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Merhabalar...

Mevsimi değil ama bende Zibro marka sobaları sormak istiyorum. Aramızda kışın bu marka sobalardan kullanan varmı ?

http://www.pvg.com.tr/index.html

Sobanın kralı bu artık..

http://www.pvg.com.tr/pelet_isiticilar-5.html

Isı üretim maliyeti nedir hocam?
      Ya da üşenmeyip karşılaştırsanız, mesela sizin 1735 ile...
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      29 Temmuz 2011 02:04:07
      @thiokol

18 lik yerine 24 binlik aldığınızda, alet çok daha sık dur-kalk yapacak, çok daha fazla ses olacak, ve biraz daha fazla ceryan harcayacaktır.
      |
      |
      29 Temmuz 2011 02:13:41
      quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
      Yazın öğlenden itibaren, akşam saat 7-8 e kadar güneş alarak çok sıcak olan; yaklaşık olarak 25 m2.lik bir salon için, f/p oranını düşünerek tavsiye edebileceğiniz bir klima arıyorum. Kaç btu.luk gerekiyor? Soğutma amaçlı ama, kışın ara sıra ısıtmada da kullanılabilir; genelde devamlı çalışacak,gece kapanabilir. Kapısı genelde açık kalıyor. Salondan sonra antre ve koridor var. Havayı fazla kurutmayan, sesi mümkünse az olan tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır? Bütçe klima için biraz kısıtlı, 1000 lere çıkmayı düşünmüyorum.

http://www.koctas.com.tr/U/LG-Beko-7605-D-Active-Power-Split-Klima/13000-Btu/43848?R=319

http://www.koctas.com.tr/U/LG-Beko-7505-D-Active-Power-Split-Klima/9500-Btu/43847?R=126

Teşekkürler...

Teşekkürler...

İyi bir ürün değildir, klasik Arçelik kalitesizliği sözkonusudur, ama fiyatına göre iyi denebilir.

Biraz fazla olacağım belki ama, sizin tavsiye edebileceğiniz bu fiyatlarda bir model var mıdır? F/p olarak alınabilecek...

• Çavuş
      53 Mesaj
      29 Temmuz 2011 02:29:46
      MITSUBISHI SRK50ZJP-S klima almak istiyorum. ist anadolu yakasında oturyorum. en uygun fiyatı nasıl bulabilirim.
      |
      |
      29 Temmuz 2011 02:46:46
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Teşekkürler...

Teşekkürler...

Biraz fazla olacağım belki ama, sizin tavsiye edebileceğiniz bu fiyatlarda bir model var mıdır? F/p olarak alınabilecek...

Bu aralar pek yok.
      Sezon nedeniyle hepsinin biyerleri yukarda.
      Alın, işinizi görür. Yoğunlukla soğutma olunca sorun olmaz, zaten fiyat ta çok uygun.
      |
      |

• Yarbay
      2725 Mesaj
      29 Temmuz 2011 11:32:23
      quote:

quote:

klima derken arabanın klimasının kompresörü naneyi yemiş. çıkma parça 550 tl sıfırı 2500 tl diyor. araba opel astra 2006 model. ben bu klimayı kullanmasını mı bilmiyorum yoksa şanssız mıyım? 2006 model arabanın klimasının 5-6 yılda böyle masraf çıkarması normal olmasa gerek. Çok canım sıkıldı çok..

Ayazağa oto sanayide çok daha ucuza yenisini bulabilirsiniz, oralarda bir araştırın.

opel astrada dandik arabaysa hangisi iyi araba acaba çok merak ettim dandik dediğiniz model ve marka bence standartlara göre gayet iyi bir araba ve bu kadar kısa sürede kompresörünün bozulması normal bir durum değil.91 model fabrika çıkışlı doğanlardaki klima kompresörü bile bozulmazken opel astranın bozulması normal değil
      |
      |

• Yarbay
      4820 Mesaj
      29 Temmuz 2011 12:46:08
      quote:

Orijinalden alıntı: atroce

Koçtaştan bu ürün alındı 2.600 liraya cumartesi günü gelip takacaklarını söylediler umarım memnun kalırız

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101595&ad=BOSCH-B1ZMA-i18905-iNVERTER-DUVAR-TiPi-SPLiT-KLiMA-BZH-Klimalar

Bosch yetkili servisi şimdi monteledi klimayı güzel oldu şık görünüyo, elektirkçiye sigortasını yaptıracağız
      |
      |

• Teğmen
      147 Mesaj
      29 Temmuz 2011 12:49:30
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: instructor12345

Merhabalar,

Ben Adapazarında yaşıyorum.
      Buralarda hava nemli ve rutubetlidir.
      Oturduğumuz evin salonuna bir klima taktırmak istiyoruz.
      Salon 25 metrekare büyüklüğünde. Duvarlar yalıtımlı. Evin cephesi güney ve batı cephesi
      Klima muhtemelen yaz aylarında sürekli çalışacak. Az elektrik harcayan, icabında salonun kapısını açınca diğer odaları da soğutabilecek fiyat/performans oranı uygun bir klima tavsiye edebilir misiniz ?

Evin şemasını da mesaja ekliyorum.

Bence uygun şekil şöyle olabilir:
      Resimde gördüğümüz şekilde salon ve 15 m2 lik odaların üst-sağ köşesine, kapılara tam karşı olacak biçimde birer klima takıyoruz.
      Salona 17 binlik, odaya 11 binlik Gree (Koçtaş) standart tip.

Merhaba tekrar,
      efendim, biz inverterli klimalardan almayı düşünüyoruz. Ve tek bir klima alarak salona taktırmak istiyoruz. Bu durumda ne tavsiye edersiniz ? Teşekkürler.

• Binbaşı
      1482 Mesaj
      29 Temmuz 2011 13:17:44
      bildiğiniz gibi panasonic faciasından sonra klima arayışına girdim.
      şu klimanın yeterli olabileceğini düşünüyorum.
      airfel inverter modelleri 2011 de üretmiş ilk olarak. bu sorun teşkil edermi.
      Airfel AS18-0933-INV Inverter Serisi Duvar Tipi Klima
      http://www.idealesya.com/urun/airfel-as18-0933-inv-inverter-serisi-duvar-tipi-klima.aspx

soğutma 3.600-22.000
      ısıtma 3.400-24.200

herhalde bana yeterli gelir. büyük inverter olduğu için inverter olayından daha iyi faydalanırım sanırım.

birde aklıma takılan birşey var. DC inverter ve AC inverter farkı nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mm.mustafa -- 29 Temmuz 2011; 13:23:45 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      29 Temmuz 2011 13:42:47
      quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

quote:

quote:

opel astrada dandik arabaysa hangisi iyi araba acaba çok merak ettim dandik dediğiniz model ve marka bence standartlara göre gayet iyi bir araba ve bu kadar kısa sürede kompresörünün bozulması normal bir durum değil.91 model fabrika çıkışlı doğanlardaki klima kompresörü bile bozulmazken opel astranın bozulması normal değil

gaz filtresi tıkanmış-bozulmuş ve bu kompresöz ağrızasına neden olmuş. mersinde bulunmam sebebiyle çok yoğun kullanmanın etkisi olur ancak serrviste ilkkez karşılaştığını söyledi. bana 600 tl ye maloldu şimdi 2 yılda bir klima bakımını yaptırmayı düşünüyorum(filtre vs)
      |
      |

• Yarbay
      2725 Mesaj
      29 Temmuz 2011 14:13:06
      yani yoksa durduk yerde opel gibi bi arabanın kliması 5 senede bozulmaz.başka sebep neden olmuş sizdeki durum gibi.dandik demek biraz yanlış o araba için.

bakımları zamanında yaptırmamak her zaman büyük masraflara yol açıyo zaten zamanında yaptırmak en güzeli ama her zaman bu mümkün olmuyo malesef
      |
      |
      29 Temmuz 2011 14:32:17
      quote:

Orijinalden alıntı: mm.mustafa

bildiğiniz gibi panasonic faciasından sonra klima arayışına girdim.
      şu klimanın yeterli olabileceğini düşünüyorum.
      airfel inverter modelleri 2011 de üretmiş ilk olarak. bu sorun teşkil edermi.
      Airfel AS18-0933-INV Inverter Serisi Duvar Tipi Klima
      http://www.idealesya.com/urun/airfel-as18-0933-inv-inverter-serisi-duvar-tipi-klima.aspx

soğutma 3.600-22.000
      ısıtma 3.400-24.200

herhalde bana yeterli gelir. büyük inverter olduğu için inverter olayından daha iyi faydalanırım sanırım.

birde aklıma takılan birşey var. DC inverter ve AC inverter farkı nedir.

bugun almam lazım
      evim daha önce dediğim gibi korunaklı çift cam ve 30-35 metrekare salonda kullanılacak.
      airfel in ağız sıcaklığı yazın 10 derece altı
      kışında 50 derece üstü olur ise sorun yok benim için. teşekkürler.
      |
      |

• Çavuş
      42 Mesaj
      29 Temmuz 2011 14:59:07
      Sn Kocausta ve Sn Albani istanbulda bulunan eczanem için bir klima almak istiyorum;Bulunduğum bölgede kışın sıcaklık -3 dereceye kadar düşüyor ve ben klimayı hem ısıtmada hemde soğutmada kullanmak istiyorum;Eczanemin 2 cephesinde alimunyum çerçeve ve orta yalıtımlı güvenlik camı var.Eczanenin yüksekliği 2.65 ve satış alanı 45m2 ve bu alanın yanından kapıyla girilen labaratuvar ve mutfak bölümü var buranında alanı 7m2.Eczanenin 2 kapısı var ve 1 tanesi sıklıkla açılp kapanıyor.Yani net olarak 45 dolaylı olarakta 52 m2 alanı ısıtmak ve soğutmak istiyorum. Sizlerden ricam bana klima tavsiyesinde bulunmanız.Her markaya açığım f/p uygunluğu olarak zibro eco change inverter 6564,samsung maldivler serisi invertörlü ve alarko carrier modelleri uygungözüküyor. büyük japon markalarını çok incelemeye cesaret edemedim çünkü fiyat yüksek kalıyor.Birde samsung konusunda ürünleri kime yaptırıyor bilgi verebilirmisiniz(ikinizde samsunga biraz soguk baksanızda cop ve eer degerleri katolokta kötü gözükmüyor. green firmasının üretimi olabilirmi?).Tüm tavsiyelerinize ve markalara açığım önemli olan randıman almak.alakanız için şimdiden teşekkürederim

• Yüzbaşı
      379 Mesaj
      29 Temmuz 2011 15:04:21
      Pederin eve şu an Bir tane Gree 12.000btu aldık montajlanıyor ürün hakkında değerlendirmeyi sonra yaparım
      |
      |

PANASONİC TXP42GW20E NEO PLAZMA
    Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,413
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.